Laii js Hooglandséweg ontstaat de „Prefab-wijl 1 r Èïife lllfc- Kunstnijverheiu een Belangrijke wedslrijden voor HVC en Quick Ij? ft Utreclitsswsg 90a In April zijn honderd gezinnen een montage-woning rijk! F t Aardewerk Ajfl KRISTAL Spanning in korfbalcompetitie neemt steeds toe MEUBELEN L)f .J ,ii rdau 26 November 1949 3 .55 HET ,.in elkaar zetten" van montage-woningen is heus niet zo eenvoudig als het lijkt. Die indruk wort weliswaar gevestigd door de ontzagwek kende snelheid, waarmede langs de Hooglandséweg. in de hoek. die gevormd wordt door het Gelders Valleikanaal en de Eem, huizen verrijzen, maar in werkelnkheid is het toch wel een beetje anders. Het bouwen van pre-fabricated woningen vergt een speciale techniek en een speciale studie. In de „Prefab-wijk" staan al 52 van de 101 te bouwen montage woningen „op hoogte". Eind Ja nuari kunnen de eerste gezinnen er al gaan wonen. (Archifoto) Bouw vordert in snel tempo negenen, die nu langs de Hoog landséweg het werk leiden, beheer den die techniek en kennen de kne- Zn van het vak zo langzamerhand al wei Daardoor vordert de mon- taae-bouw er goed. Zo goed zelfs, dat eind Januari de eerste van de groep t'an 101 woningen al gereed ■al zijn voor gebruik. Emd April zal onze gemeente al die woningen rijker zijn. Dan is ,nen inmiddels begonnen aan de uitvoering van het tweede project !n deze buurt, die door de ingewij den de ..Pre-Fabwijk" wordt ge roemd. Dat zijn er weer zestig. Maar zover is het nog niet. De Pre-Fabwijk is nog in wording. Er zijn nog geen wegen nog geen tuinen, alleen maar kale geraam ten van wat straks gerieflijke wo ningen zullen zijn. In en om die geraamten krioelt het van de ar beiders, die sjouwen en passen met van te voren op maat ver- uardigde materialen en die al die tinner M"d U bouten en staven en blokken in elkaar schroeven, alsof het kinde ren zijn. die met een meccano doos spelen Midden in die mie renhoop staat een houten, groen geverfde keet. Daar zetelt de bouwleiding, die door secure bere keningen en opmetingen er voor heeft gezorgd, dat de bouw zelf zo gemakkelijk lijkt. Daar in die houten keet. heb ben de heren S D. F. Schaling, adj.-directeur van gemeentewer ken, en G L. Hagenaar, opzichter van de gemeente bij dit werk, ons verteld, wat hier gebeurt en hoe fce» gebeurt. HOE HET GAAT. „De procedure is als volgt", ver telde de heer Schaling. „Deze wo ningen worden in opdracht van de Gemeente Amersfoort gebouwd door het Bouwbureau Nederlandse Maatschappij voor Volkshuisves ting te Amsterdam, die niet onbe langrijke gedeelten onderaanbe- steed heeft bij de firma Heerkens van Bavel uit Tilburg. Aan de bouw wordt medegewerkt door de Dienst Gemeentewerken Amers foort. De architect is prof. ir. J. F. Berghoef te Aalsmeer. Het betreft op het ogenblik al leen nog maar de eerste groep, van 101 woningen dus Die groep is onderverdeeld in drie typen", vervolgde de heer Schaling, die de bouwtekeningen er bij haalde en voortging: „Het eerste type heeft een inhoud van 232 kubieke meter per woning. Deze huizen hebben o.a. een schuur en een kelderkast. Zo worden er 61 gebouwd. Het tweede type 30 woningen is Als kinderen, die. met een me- canodoos spelen, passen de ar beiders de betonbetegeling in het geraamte van een blok montage woningen(Archifoto) Montage-woningen verrijzen als paddestoelen langs de Hoogland séweg. Eind April zullen er 101 geheel gereed zijn. (Arichfoto) B£:>.V V groter, namelijk 280 kubieke me ter. Het derde type is het grootst. Die tien woningen hebben welis waar geen schuur, maar een sous- terrain." INDELING De kleinere woningen, de groep van 61 dus, hebben we kunnen be studeren op de bouwtekeningen. Er in zijn een ruime hall, een kel derkast, toilet, grote woonkamer, keuken, wasruimte met lavet, en drie slaapkamers met grote kas. ten. Het grotere type heeft behal ve een woonkamer gelijkvloers nog een kleinere kamer, die des gewenst door een gordijn geschei den kan worden van de grote. De woonkamer is ongeveer vier bij vier meter. Deze woningen be schikken o.a. ook over een badcel. Gemiddeld kunnen er zeven men sen in cén woning huizen. De heer Schaling vertelde ons, dat op 12 September met het werk werd begonnen en dat nu reeds 52 huizen „op hoogte staan", waar op men dus het dak al bouwt. De heer Hagenaar was intussen aan het zoeken gegaan in lange, inge wikkelde cijferstaten en hij ver telde. hoe de bouwgrond was. De Vdste bódem zit hier vrij diep. on geveer anderhalve meter onder het aardoppervlak, zodat grote hoeveelheden beton gestort moes ten worden. De woningen zien er overigens hu nog uit, of ze van niets dan beton zijn opgetrokken, maar in de eerste plaats is dat niet zo en in de tweede' plaats zal dat uiterlijk nog wel veranderen, als de schilder en de tuinman aan het werk zijn geweest. Er komen twee tot zeven huizen op een rij te staan en als men volgend jaar door een van deze nieuwe straten loopt, zal men aan de linkerzijde de voorgevels zien met hun aar- Ingez Medi Amersfoortse Tweedaagse vastgesteld De Amersfoortse Tweedaagse Wandeltochten zullen volgend jaar voor het eerst gehouden worden. Als data zijn vastgesteld 30 Juni en 1 Juli. Concert uitgesteld Het aangekondigde concert op 29 November a.s., ten bate van de Ne derlandse Blindenbond is verscho ven naar 12 December a.s. in Ami- citia. dige pseudo-balkonnetjes en aan de andere kant de achterzijde van de huizenrij. De vloeren in de woningen zijn van hout de pla fonds worden gestucadoord. de ramen zijn van staal, er komt be hang aan de wanden en dat alles zal maken, dat men inwendig geen verschil zal zien tussen een tradi tionele woning en een pre-fab LEVENSDUUR De huizen zullen een levens duur hebben van naar schat ting zestig jaar, maar door goed onderhoud kan deze ter mijn overschreden worden. In Engeland wordt dit soort woningen al lang gebruikt, maar het Engelse Airey sys- teem is voor Nederland enigs zins gewijzigd, waarbij men profijt heeft getrokken van de ervaringen, die in Engeland en ook al in Nederalnd waren opgedaan. Om enig idee te krijgen van de grootte van deze bouw is de heer Hagenaar voor ons aan het reke nen gegaan. Zo bleek, dat elke wo ning om maar een rond getal te noemen, veertigduizend kilogram weegt De gehele groep weegt dus 100 maal 40 ton. Vrachtauto's moesten dus 40.000 ton, dat is 40 000.000 kg aan reeds bewerkte materialen naar Amersfoort bren gen. Dat betekent, dat één vracht auto, met een laadruimte voor on geveer 10.000 kg. maar liefst 400 keer van Gorinchem, waar vele der materialen opgeslagen liggen, naar Amersfoort en terug zou moe ten rijden! Het werk vlot er goed. ginds langs de Hooglandséweg. We heb ben ons er van kunnen overtuigen. Maar dat is voor een goed deel ook te danken aan de vaste wil van de arbeiders zowel als van de bouwleiders om „op tc schieten". Het woningtekort is zeer nijpend. De zeventig mensen, die hier wer ken en de velen, die er straks bo vendien ook nog aan de slag gaan beseffen dat, zonder dat ze er uren. lang over praten. Ze „doen"! DE KINDERKRANT "N (Ingez Med.) De korfbalcompetitie neemt nog steeds aan spanning toe. Vooral na de verrassende overwinning, die Altius vorige week op het bezoe kende B.E.P. uit Purmerend be haalde, zullen de Hilversummers moeten bewijzen, dat ze de kracht inderdaad bezitten om ook Fortuna te Amsterdam te verslaan. Immers de Purmerenders kwamen vorige week Zaterdag (tegen Altius moe ten alle wedstrijd op Zaterdag ge speeld worden) op halve kracht uit omdat men moeilijkheden had om op tijd te Hilversum aanwezig te zijn. Inmiddels heeft Altius zich van Soesterkwartier gedistancieerd. Het is er voor Soesterkwartier niet be ter op geworden. Vanzelfsprekend is de uitslag van de wedstrijd For tunaAltius voor onze stadgenoten van groot belang. Onze stadgenoten krijgen het morgen aan de Dollardstraat zwaar te verduren. Op bezoek komt na melijk het leidende Tovers, dat nu een mooie kans voor promotie maakt. En zij zullen er wel voor waken om tegen Soesterkwartier een misstap te maken. Maar ja men kan nooit weten, welke sprongen een in het nauw gedreven kat kan maken. Van zeer groot belang is de Am sterdamse derby Oosterpark tegen D.D.V. Laatstgenoemde ploeg zal Zondag volledig in het veld ver schijnen, d.w.z. in hun gelederen **~c: - staat ook de internationale baskett- ball-speler Broek opgesteld. En te gen een volledig D.D.V. zal Ooster park het zeker niet gemakkelijk krijgen. De Oosterparkers mogen o.i. al heel tevreden zijn met een gelijk spel in welk geval Tovers uit Zeist er wel zeer mee gebaat zal zijn want hierdoor zullen de Zeis- ters op hun grootste concurrenten uit kunnen lopen. Aan spanning is dus voor deze korfbal Zondag en Zaterdag geen gebrek. Hieronder geven wij de stand zo als deze in de 3e klasse C van de K.N.V.B. is: Tovers Oosterpark B.E.P. D.D.V. Altius Fortuna Soestcrkw. 49—23 39—24 37—33 49—39 25—48 17—28 12—33 Weinig kansen voor AMHC-teams Morgen beginnen de heren van A.M.H.C. met de returnwedstrijden. Onze stadgenoten hebben de eerste helft van het programma op een weinig overtuigende wijze afgeslo ten: zij behaalden slechts één punt uit de laatste drie wedstrijden. Morgen komt Hilversum 2 op be zoek, dat na een prachtig begin kort na elkaar twee nederlagen te slikken kreeg Voor het kampioen schap uitgeschakeld zijn de Hilver summers desondanks nog zeker niet en zij zullen daarom wel alles op alles zetten om hun kansen te behouden. De uit-wedstrijd verloor A.M.H C. met 32. Wij verwachten een kleine zege der gasten, maar toch is het o.i. niet uitgesloten, dat onze stadgenoten één puntje uit het vuur weten te slepen, maar dan zal het in de achterhoede beter moeten kloppen dan de vorige week. Voor het eerst in deze competitie zal rechtsbuiten Korthals Altcs weer van de partij zijn Pon verhuist nu naar links, waar Verloop zijn plaats in het elftal heeft moeten afstaan. Amsterdam 2 Kampong Hilversum 2 A.M.V.J. V.V.V. A.M H.C. S.C.H.C. 2 't Gooi 2 0 1 10 2 1 10 0 2 10 3 2 3 3 3 1 4 3 4 16—7 12—5 19—14 13—9 4—7 11—15 7—15 6—16 Ook de dames beginnen morgen met de tweede helft van de com petitie. Zij nemen nu de derde plaats op de ranglijst in, hetgeen ons enigszins geflatteerd voorkomt. Nu T O.G.O op bezoek komt, ver moeden wij dat A.M.H.C. wel enige plaatsen zal zakken. Immers, de Haagse dames staan ongeslagen bovenaan en hebben een zeer goed elftal, zodat wij niet anders kun nen voorstellen, dan dat de punten wel naar de residentie zullen gaan. T.O.G.O. 7 6 1 0 13 28—3 Kampong 6 4 11 9 186 A.M.H.C. 5 3 0 2 6 11—6 Amsterdam 3 6 2 2 2 6 59 Amsterdam 2 6 2 1 3 5 1516 M.R.H.C. 6 2 1 3 5 6—10 Aeolus 6 114 3 11—14 H.O.C. 6 0 15 1« 2—32 Twee punten in mindering wegens te laat afschrijven. De heren-reserves krijgen het in Bilthoven tegen S.C.H.C. 4 niet ge makkelijk; geheel kansloos zijn zij echter niet. Ook de dames-reserves gaan naar Bilthoven. Mogelijk halen zij één punt uit de strijd tegen S.C.H.C. 2. Verder wordt nog gespeeld: S.C.H.C. 4—A.M.H.C. 3; Kampong 5—A.M.H.C. 3 (d.). (lng Med.) Zware opgaaf voor AAV AAV gaat Zondag haar eerste re turnwedstrijd spelen en wel in Utercht tegen UHV. In Amersfoort gingen de Utrechtenaren met de eer strijken. AAV is er nadien steeds beter ingekomen en behoeft op het ogenblik zeker niet voor UHV onder tc doen. Soesterkwartier 2 krijgt Zondag in Utrecht eveneens een zware wedstrijd tegen S.K.V. 1. Medische Dienst Doktoren- W H de Beaufort. Berg straat 41. tel 6332; L G. Ie Roy, Spoor straat 3. tel. 5864 Apotheken- Haan. Juianaplcin 3 er Soester Apotheek. O. Soesterwec 92. Verloskundigen- H A. v d Grient. Brecstraat 8b tel 6830; M A. J. de Leuw, Socsterweg 15, tel. 4973. DE BURGEMEESTER van Daar stonden ze. En buiten Wat? zei de schoenlapper ver- Weddemerveen zou ziin viif- woeien alle vlaegen en iedereen baasd. nog steeds door en twintigjarig jubileum vieren, wilde feest veiren. maar wat was Alle mensen waren er vol van en er nu feest te vieren nu de jubi- ze besloten, om die brave burge- laris in bed lag en boos was. En meester, behalve een prachtige waarom was hij boos... Niemand leunstoel, ook een mooie, versier- beereep het. de taart te sturen. Eindelijk was het de kleine .an de deur. O. dat is een ver gissing. dat moest er helemaal niet op staan.< Toen liet de vrouw van de burgemeester hem naar binnen, de schoenlapper bekeek de taart en zei: Dat is de schuld De^emcervte-sêcretaris had het oude schoenlapper Jaspers, die de van de bakker. Zo bedacht We moeten hem een knoop doorhakte Ik ca naar het uit. en 20 kwam alles gelukkic in taart sturen met een cedichlie er- huis van de burcemeester. zei hii. orde. 00 ze hti Tk het gedichtje Ik zal wel eens vragen, wat er Da bakker kreeg een geweldig wel maken En hij ginc in ziin precies aan de hand is Daar bel- standje van de burgemeester en studeerkamer zitten en na lanc de hij aan. Mevrouw van de bur- van de secretaris, dat begrnp ie. Diekeren en dichten Schreef hij de gemeestcr deed de deur een heel En weel je wat er toen gedaan Vólgende regels om klein eindje open en zei vinnig: werd? De taart werd nongesne- volgenae re-eis op Niemand komt er in Kwaje apen! den en zo gauw mogclnk werd de Maar schoenlapper Jaspers zette de hele laatste regel opgegeten, zijn voet tussen de dceur en zei: Toen dacht niemand er meer aan. Dat is een prachtig gedicht, zei- Beste, brave mevrouw van de De burgemeester was vrolijk en den de Inwoners van Weddemer- burgemeester we hebben Vijf en twintig jaar En nog steeds van zessen klaar. veen Dat zal de burgemeester wel kwaads bedoelt we hebben toch mooi vinden, en dan nog op een alleen maar een taart gestuurd moccataart! En ze gingen met het met een mooi rnmpje gedicht op een briefje naar Bak- Een prachtig rnmpje. schrceuw- ker Kruimeldeeg. Bakker, we wil- de mevrouw: len een taart voor de burgemees ter! Dat kan, zei bakker Kruimel deeg. Hij moet een meter groot ziin. een meter in doorsnee, be grijp je wel? En hij moet van binnen-met room zijn en boven op met nootjes en het grotè moc- ca letters. En dit versje moet er op staan. Best. zei de bakker. Ik zal zor gen dat 't in orde komt. En morgenvroeg moet hij be zorgd worden in het huis van de burgemeester begrepen? Accoord. van Putten, zei de bakker. En hij ging aan het werk. Hn ging aan het kneden en aan het eieren kloppen cn hij floot bü zijn werk, want taarten bakken is leuk. Toen de taart uit de oven kwam, rasp te hii nootjes en strooide die er op en de taart zag er heerlijk uit. Nu nog de letters, nu nog het papier tje. zei bakker Kruimeldeeg. HU zocht en hij zocht, maar o. waar was het papiertje gebleven? 't Was nergens meer te vinden. Hij zocht op de grond en hU zocht in de deegtrog. maar het was ner gens meer. Bakker kruimeldeeg was helemaal wanhopig. Eindelnk keek hij nog eens in de oven en daar lag het. biina verbrand en helemaal geel en bruin geworden en verfrommeld. Hij kon nog net lezen- Vijf en twintig jaar en nog steeds de rest was onleesbaar. O. zei de bakker tegen zijn vrouw. Wat moet ik nu toch doen? Weet jij nog water er pre cies stond? Het rijmde op jaar, zei zijn vrouw, maar ik weet niet meer wat het was. Laten wc maar eens proberen, zei de bakker. Wat rümt er op jaar? „Haar", zei de vrouw en „raar". ..Haar" kan niet, zei de bakker. Vijf en twintig jaar. en nog steeds haar. dat zal het niet geweest ziin. Raar dan. zei zyn vrouw. Dat kan, zei de bakker: Vijf en twintig jaar en nog steeds even raar. Was het dat misschien? Nou, zei de vrouw, dat zal wel. want de burgemees ter is wel eens een beetje raar. Goed dan. zei de bakker opge lucht. Dan zal ik dat maar op de taart spuiten. En hü maakte prachtige mocca-letters op de taart en daar stond het. hoor: Vijf en twintig jaar cn nog steeds even raar. DE volgende dag werd de taart bij de burgemeester bezorgd. De mensen hingen hun vlaggen uit en om elf uur zou er een com missie nèar het huis van de bur gemeester gaan om de leuning stoel aan te bieden en om te feli citeren. Namens het hele dorp. want dat hoort zo. De secretaris ging voorop. Hij dacht: Wat zal de burgemeester wel van die taart gezegd hebben, met mijn mooie rijmpje. Maar ach. toen hii aanbelde, deed mevrouw van de burge meester open en zei: De burge meester ligt in bed en wil nie mand ontvangen. Hij vindt het geen manier, na al die jaren, dat hii zich zo heeft uitgesloofd voor jullie. En pats, daar ging de deur dicht. IV- Vijf en twintig jaar en nog steeds even raar. niets welgezind, iedereen vierde feest, hii kreeg zijn leunstoel en alles was wee» goed. Alleen bakker Kruimeldeeg zei boos tegen zijn vrouw 's avonds: 't Was jouw schuld. Nietes, de jouwe, zei zun vrouw. En toen gingen ze kwaad naar bed. <Hsd appsdsm vAnuwip Z> EG, 'neb je haar niet op straat gezien, het appelenvrouwtje Stoffelien? Daar gaat ze met haar mandje. En alle kinderen uit de buurt worden door moeder daarheen gestuurd met centen in hun handje. Wie komt daar aan, wie komt daar aan? cn blijft voor het appelenvroywtje staan? 't Is Jorisje van de buren. Hij zegt heel zachtjes, hij vraagt heel lief een kilo appeltjes, asjeblief, maar niet van die erge zure. 't Kost zeventig centen, zegt Stoffelien waar heb je dat dan? In je hand misschien? Kom, doe je handje eens open. Er, laat me eens kijken hoe rijk je bent Maar Jorisje heeft daar alleen maar een cent, daar kun je geen appels voor kopen. 't ls niet voor mijn moeder, zegt Jorisje dan, 't is enkel voor mij, want ik hou er zo van, ik krijg wel een kilo naar binnen. Dat zou ik dan eerst nog eens moeten zien, zegt 't appelenvrouwtje Stoffelien daar zal ik maar niet aan beginnen. 'AN zoekt ze de mooiste goudreinet en geeft die aan Jorisje mei de pet, hij mag 'zijn centje houen. Daar gaat ze en neemt haar mandje mee en daar staat Jorisje, heel tevree, en Jorisje staat te kauwen. (Ingez. Med.) ..Amersfoortse Boysen AP WC gaan resp. naar „Kampong" en EMM Drie thuis- en twee uitwedstrij den staan er voor de Amersfoortse clubs Zondag op het programma. Van die thuiswedstrijden is on getwijfeld de ontmoeting tussen H.V.C. en D.W.V. de belangrijkste. Voor de aanhang van Quick is de wedstrijd op „Dorresteyn" tegen Olympia waarschijnlijk even be langrijk. Amsvorde krijgt Barne- veld op bezoek, dat in de eieren- stad reeds een fikse nederlaag moest lijden. A.P.W.C. gaat naar E.M.M. en Amersfoortse Boys be zoekt het Utrechtse Kampong. H.V.C. speelt dus tegen D.W.V., een wedstrijd van zeer groot be lang. Als onze stadgenoten winnen, reducgren ze de achterstand op Elinkwijk tot een punt en laten automatisch D.W.V. ver achter zich. Vorig jaar hadden wè op „Birkho- ven" een al net zo'n belangrijke wedstrijd tegen D.W.V, en tóen toonde H.V.C. zich de sterkste. Ook nu weer achten we een overwin ning of een gelijk spel niet uitge sloten. Het zou in ieder geval een prachtige prestatie zijn. De Spartaan krijgt A.F.C. op be zoek. Van zo'n plaatselijke wed strijd valt weinig te zeggen, maar we geloven toch wel, dat de Spar tanen de sterksten zullen zijn. A.P,W.C. geven we niet zo heel veel kans tegen E.M.M., maar misschien zorgen de paars-gelen voor een verrassing. Wie zal het weten? Tot de kanshebbers behoort onze Amersfoortse derde klasser echter al lang niet meer. Eerlijk gezegd, we weten beslist niet wat te denken van de uitslag van de wedstrijd QuickOlympia. Theoretisch gesproken zouden de gasten de sterksten moeten zyn, maar het terreinvoordeel spreekt in deze wedstrijd ook mee, zodat een voorspelling niet te maken is. Do- nar is bij elke mogelijke uitslag gebaat, want deze club wint wel van D.E.V. Amersfoortse Boys moet van Kampong kunnen winnen. Maars- sen wint van V.V.O.G., maar of J.S.V. sterker zal blijken dan Zw. Vooruit is nog een open vraag. S.E.C. behaalt de volle buit tegen L.V V.. zodat er waarschijnlijk niet veel zal veranderen in de kopgroep. Amsvorde dient van Barneveld te v/innen. wil het de kans houden. En dat verwachten we ook wel. Het is daarentegen helemaal niet uitge sloten, dat Nijenrodes voor een verrassing zorgt tegen G.V.V., waarbij de Amersfoorters gebaat zouden zijn. Maar V.V.Y. zal Ams vorde wel een punt voor blijven, want die club behoort te winnen van Vreeswijk. Jubileum De heer C. Dijkhuis zal Maandag a.s. de dag herdenken, dat hij voor dertig jaren in dienst trad bij het stucadoorsbedrijf W. van der Lin den Zonen. Jongensland „Een stuk rimboe in Oost, waar Amsterdam vroeger puin stortte en na verloop van jaren wilgenstrui ken er uit bleken te groeien. Een land omringd door sloten, een beetje drassig als 't lang regent, maar door z'n begroeiing haast een bos. Het is ter beschikking gesteld van echte straatjongens die er mo gen doen wat ze willen. Ravotten, rovertje spelen, hutten bouwen, vuurtje stoken." l) Een dikke drie honderd bewoners, met een ,16-ja- rige burgemester Jongens van 10 14 jaar meestal, de knapen, die een tlnqez Med g AJB 't See petertje halverwege de Berg /rije woerden van Ir. P. SCHUT Marktbericht Aangevoerd werden: 25.000 stuks hoendereieren; 35.000 stuks hen- neneieren; 35 kippen; 15 jonge hanen; 20 konijnen; 20 duiven; 8 ganzen. Hoendereieren 2021.50; Henneneieren 1719 (alles per 100 stuks); kippen 3.505.50; jonge hanen 2.503.50; tamme konijnen 3.505.50 (alles per stuk). gemeentebestuur anders tot wan hoop brengen. Door hun verniel zucht? Nee, door dat ze geen ge legenheid krijgen hun activiteit hun drang naar daden te luchten. Deze jongens graven, bouwen, slepen, timmeren. Ze hel pen ook „Jongensland" beter be woonbaar te maken. Vrijwillig, ge- diciplineerd. Het lijkt een sprookje, maar het is een simpele waarheid, een waar heid die men vaak niet zien w i 1, omdat men 't niet aandurft. Omdat men 't vertrouwen in de moge. 1 ij k h e d e n van de jonge, op groeiende meng nooit heeft gehad of heeft verloren. Omdat men als oudere de jeugd niet alleen in een wereld geplaatst heeft, die meer lijkt op een gekkenhuis dan een behoorlijke maatschappij, maar bo vendien de jeugd nog niet de ge legenheid wil geven te tonen wat ze kan. Deze proef in Amsterdam is kostelijk, omdat hij zo goed slaagt en omdat hij misschien ogen zal openen! Het Parool 22 Nov. 1949 Am- sterd. editie. (Ingez. Med

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3