Dagblad vaar Amersfoort HVC liasi winstkansen, spelend DWV won inaar met 1-0 beter APWC dwong EMM een gelijk spel af SPORTBIJLAGE Op spekglad veld leed „Boys 6-0 nederlaag n „Qüick" ging op het verkeerde moment verdedigen Amsvorde en Barneveld werden even nat en even rijk! Maandag 28 November 1949 3 WEKELIJKSE Beslissing viel twaalf minuten voor het einde D.W.Vdat de beste partij voetbal te zien gaf. heeft H.V.C. met 1—0 zijn tweede nederlaag toegebracht en daardoor voorlopig aan de illusies van de Amersfoorters om het jubileumjaar ook het kampioensjaar te laten worden, een einde gemaakt De beslissing viel.in de twaalfde minuut van de tweede helft, toen een serie van fouten in de HVC-verdedigmg werd afgestraft door een nadrukkelijke knik van rechtsbinnen Bakkers hoofd. D.W.V. maakte als ploeg een betere indruk dan H V.C., zelfs op het spek gladde ..Birkhoven" in de miezerige regen, die eigenlijk goed voetbal on mogelijk maakte Bartels mag zo hoog springen als hij kan en Sleeking mag op zijn kans staan wachten, het helpt allemaal niets. Keeper Meijer van DWV maakte geen fouten en HVC verloor met 10 (Archifoto) Aarzeling kostte 'n doelpunt De Amsterdammers maakten maar één fout in hun spel en die had hen misschien de ver diende overwinning kunnen kosten. Ze hielden het spel te kort door hun manie voor individualisme, het geen precies niet de juiste weg is om de HVC-verdediging in de luren te leggen Het doelpunt van de Am sterdammers kwam overigens voort uit een fraaie open aanval. HVC's voorhoede was er weer eens hopeloos uit. zelfs toen voor de rust de DWV-backs nog al eens stonden te schutteren. Bartels en Schriever hebben de kans gehad om te doelpunten, maar het goede schot ontbrak. Van de Broek was te traag, Schriever te wild. Bartels zocht steeds maar naar wat bewe gingsvrijheid, en als hij die had, kreeg hij geen enkele geplaatste bal Sleeking moest te veel invaller- spil Kattenberg te hulp komen en verwaarloosde daardoor zijn voor hoede en vooral zijn rechtsbuiten Jansen, die een enkele maal intelli gent met Bartels combineerde, maar overigens toch ook de juiste maal niet kon vinden. Prinsenhof speelde een prima wedstrijd. Kattenberg, de spil, was ronduit slecht, De Gans Brits, Van de Pol en Malestein, voldeed goed en de achterhoede, weerde zich bijzonder. DWV's achterhoede kwam er na een weifelend begin goed in. In de middenlinie blonk rechtshalf Ver hoeven uit. In de voorhoede waren de vleugelspelers KI. Ooms en Lie- naard met rechtsbinnen Bakker de besten. Alhoewel HVC voor de rust het meest in de aanval was, lukte het niet voor het Amster damse doel. Na de rust. en vooral na het Amsterdamse doelpunt, forceerden onze stad genoten ook een serie aanval len, maar enkele goede kansen werden niet benut. De corner- verhouding was: elf voor HVC en zeven voor DWV. maar dat verschil kwam hoofdzakelijk door het ..safety firsf'-principe van de DWV-verdediging. Al direct na de aanvang liet de HVC-doelman Brits wat spectacu lair werk zien bij een corner. Iets later kreeg Sleeking een schietkans, zij het op verre afstand van het doel. De bal ging hoog over. Een kopbal van Bartels, uit een voor zet van Van de Broek, ging naast. Een schot van Jansen werd door een lichaam gekeerd, toen er op de tribunes al gejuichd werd. DWV lanceerde ook enkele aanvallen, die echter strandden op de HVC-verde- diging. Tien minuten voor rust kreeg Schriever een uitstekende kans, toen Bartels hem de bal toe speelde. Schriever wachtte even te APGSAmersfoort 61 De handballers van Amersfoort had den bij APGS in Amsterdam reeds bij voorbaat enige tegenwerkende factoren. Den glad veld waarbij de thuisclub zich uitstekend aanpaste cn een stevige APGS-ploeg waartegenover Amersfoort stond met in hoofdzaak jongere spelers. Amersfoort speelde met een invaller. Voor J. Huslagc was nl. F. Janmaat op gesteld. Desondanks was het een op goed peil staande sportieve wedstrijd. De eerste minuten van beide kanten enig verkennen. Na tien min. scoorde de APGS-linkbinnen cn vijf min. la ter was de stand 2—0. Ondanks het uit stekende keepwerk van doelman P. Schuin, vele harde schoten keerde hij, kon hij ook het derde A'damse doel punt niet voorkomen. Met deze stand kwam de rust. In de tweede helft pakte Amersfoort beter aan cn werd APGS in de verdedi- 8'ng gedrongen. Tijdens de gevaarlijk ste periode van onze stadgenoten ston den de backs zelfs op de helft van het vdd. Het enige Amersfoortdoelpunt kwam van J. Brondijk. Een hard en zuiver schot bleek niet houdbaar voor de APGS-doclman. Hierna demonstreer de APGS weer de meeste productiviteit. De Amersfoort probeerde-de buitenspel- val en had enkele malen succes hier mede. Wederom toonde keeper Schuin «ch van z'n beste zijde, doch aan de drie goals van de thuisclub had hij geen schuld. De dames van Amersfoort konden het legen ADA (A'dam) niet bolwerken. Vijf maal werd de Amersfoortse keepster gepasseerd waartegenover de aanval van Amersfoort geen enkel doelpunt kon stellen. ADA was over alle linies absoluut de meerdere. De ruststand ft as 30. lang met schieten en werd regle mentair van de bal gewerkt. Nog geen minuut later ont snapte het HVC-doel aan groot gevaar. Bakker gaf een long pass bedoeld voor linksbuiten Ooms, maar midvoor Homans kon de bal nog net bereiken en tussen de verbijsterde Van de Pol en Malestein doorglippen. Hy schoot echter naast. Grote kans Acht minuten na de hervatting kreeg Bartels de grote kans van deze wedstrijd. Spil Braspenninx miste grandioos cn daar stond de HVC-midvoor enkele meters voor keeper Meyer. Het schot was hard, veel te hard zelfs, want een rustige schuiver had doelgetroffen. Nu be landde de bal tegen de onderkant van de lat en sprong vandaar het veld weer in. Het duurde tot twaalf minuten voor het einde, dat de beslissing viel. Rechtsbinnen Bakker van DWV gaf een pass naar Lienaard, die op de linkervleugel terecht was geko men. Lienaard werd daar begon „Kampong" was het terrein gewend en toonde dat duidelijk Het Utrechtse Kampong heeft op wel zeer wrede wijze de kampioens kansen van Amersfoortse Boys de bodem ingeslagen. Alhoewel een zes-nul nederlaag weinig ruimte laat voor verontschuldigingen behoeven de blauw- witten deze toch niet al te zwaar aan te merken. Daarvoor waren de om standigheden in Utrecht geheel tegen hen; een spiegelglad véld, minder handicap voor de thuisclub dan voor de bezoekers. Hieraan dient direct te worden toegevoegd dat de Utrechters over alle linies beter waren. Zij had den een goede balcontröle, gooiden het spel goed open en gingen, zonder omwegen, regelrecht op het doel af. de serie fouten niet gedekt. Toen hij de bal eens rustig voor zich neerlegde, werd hij niet aangevallen. Dat was de tweede fout. Zijn voor zet braeht de bal voor het HVC- doel. Brits aarzelde met uitlopen en De Gans greep niet tijdig in, zodat Bakker een kopbal kon inzenden, die noch door Brits noch door Van de Pol gestopt kon worden (01). HVC miste de energie om direct een tegenoffensief in te zetten. Dat kwam pas toen het te laat was, vlak voor het einde. Er werd nog een keer tegen de paal geschoten en er werd nog een corner geforceerd, maar ook die leverde geen doel punt op. Viertwee voorsprong veranderde in een viervier gelijk spel Olympia had een snelle goede ploeg, maar Quick was zeker niet de min dere. Voor rust vooral vonden we Quick beter en de 32 voorsprong was wel verdiend. Na de rust beging Quick de grote fout te gaan verdedigen en het was hoofdzakelijk Olympia dat regelmatig in de aanval was. We zijn er van overtuigd, dat, indien Quick haar gewone aanvallend spel ook na rust had gespeeld, beide punten zeke'r in Amersfoort gebleven zouden zijn. Nu werd het een 44 gelijk spel. Glad veld drukte prestaties De wedstrijd werd gespeeld in een gestadige regen, waardoor de bal zeer zwaar cn het veld glad was. De eer ste minuten een wederzijds verken nen. Quick is iets sterker. Na 5 mi nuten loopt midvoor Hartwich door op een tussen de Olympiabacks ge plaatste bal en helpt met een uit stekend schot Quick aan het eerste doelpunt (10). Quick blijft gevaar- Dir is "nu werkelijk, wat de voet ballers noemen, een doelworsteling. Dit speelt zich af tijdens de ived- str\jd Quick-Olympia. lijk, maar Olympia komt cr beter in. Na twintig minuten speelt de Olympia-rechtsbuiten zich vrij en geeft een hoge voorzet, welke door de vrijstaande rechtsbuiten keurig, onhoudbaar voor doelman van Loon, ingekopt wordt (11). 10 minuten later wordt op het Olympia doel ge schoten. De keeper vangt de bal maar laat deze weer glippen en de snel toegelopen Kraamwinkel plaatst de bal in het lege doel <21). Olym pia geeft de moed niet op en pro beert het spel te verplaatsen. De mid voor speelt zich vrij en lost een keu rig schot, dat even keurig door kee per van Loon gestopt wordt. Olym pia komt weer terug. De rechtsbui ten geeft een hoge voorzet Van Loon springt hoog op maar wordt weg geduwd en blijft even liggen. Wan hopige pogingen van spelers, die een doelpunt pogen te scoren en die er een pogen te voorkomen. Totdat de bal naast het ledige doel geplaatst wordt en men aandacht kan gaan be steden aan de gelukkig niet ernstig geblesseerde Van Loon. Vijf 'minuten voor de rust plaatst rechtsbuiten De Groot de bal voor de doelman. Cesar krijgt de bal en on danks dat hij zwaar gehinderd wordt lost hij een zacht maar zeer zuiver schot in de uiterste hoek (31). Ieder dacht dat met deze, voor Quick veilige voorsprong, de rust zou ingaan, echter niet de Olympia-mid- voor. Hij krijgt de bal toegespeeld, pas seert enkele tegenstanders en doel punt met een onhoudbaar schot (3—2). Na de rust valt Quick direct aan. Rechtshalf van den Brink plaatst een vrij gespeelde bal op De Groot die in eens voorzet. Linksbinnen F. Hilfe- rink zet zijn schoen achter de bal en met een prachtschot via de paal scoort hij (42). Daarna begaat Quick de fout te verdedigen. Regelmatig is Olympia nu in de aanval. De rechtsbuiten snelt met de bal langs de lijn en geeft een voorzet. De midvoor (in buitenspelpositie) vangt de bal op de borst en neemt deze mee. Met een hard schot doel punt hij voor Olympia (43). Quick blijft in zijn verdedigend spel volharden, waardoor Olympia blijft aanvallen. Vrij kort voor het einde weer een aanval. De linksbui ten geeft een voorzet. Keeper Van Loon beoordeelt, door de gladheid van het veld, de bal verkeerd en de midvoor van Olympia weet daarvan te profiteren en scoort (4—4). Na dat nog enkele gevaarlijke aanvallen voor beide doelen afgeslagen worden, fluit de scheidsrechter met regen jas aan voor het einde. Bakker c.s. gaven de moed op Bij de „Boys" was veelal het te gendeel het geval. Door het gladde veld vielen de spelers dikwijls op beslissende momenten, hadden wei nig balcontröle en speelden het spel daarenboven veel te kort om de hechte Utrechtse verdediging ook maar een ogenblik moeilijkheden te bezorgen. Het laatste wa§ wel de grootste fout van de blauwwitten. Èn om ons „droevig relaas" riu maar eens een keer geheel af te maken willen wij op nog een en zeker niet onbelangrijke fout wijzen. De spelers becritiseren el kaar in het veld te veel. Zeker, het gaat in enthousiasme doch het doet voor de betreffende spelers en ook voor het publick onaangenaam aan. Daarenboven verstoort het de rust en concentratie van de spelers zelf. Wij weten beter, doch het. wekt de indruk dat de ploeg niet homogeen is. Toch mag men uit het bovenstaan de niet concluderen dat er door de Amersfoorters niets goeds is ge presteerd. Dat zou onjuist zijn. In de eerste plaats hebben zij zich he vig verzet tegen de voor hen on gunstige omstandigheden en ook hebben zij hard gewerkt om er van te maken wat er van te maken viel. Het wilde echter niet lukken ter wijl de gastheren op vrij fortuin lijke wijze aan de eerste twee doel punten kwamen. Na tien minuten spelen, waarin de Amersfoorters het meeste in het offensief waren, gaf de ver terug getrokken rechtsbinnen van Kam pong. Hardebol, een fraaie „long- pass" op de rechtsbuiten Van Amei- den. Deze gaf, vlak bij de corner- hoek, een goede voorzet. Alfred Pe ters trachtte de bal te onderschep pen doch zeer onfortuinlijk stuitte van zijn knieen, over het hoofd van Hoek, in het doel. (10) Een kwar tier later had de bijzonder góed- spelende linksbuiten, Van Boswijk, succes, toen hij. tijdens een scrim mage, de bal tussen de benen van een kluwen spelers in het net kon deponeren (20).* Nog hoopten de talrijke meege komen Boys-supporters op een om mekeer en niet geheel zonder re den, want het veldspel van de blauwwitten was in de eerste helft lang niet slecht. Voor doel werd het spel echter veel te kort gehouden en zonder veel moeite ruimden de stevige backs, en in laatste instan tie de uitstekende keeper, de bal tijdens gevaarlijke momenten reso luut weg. Enkele minuten voor de rust be kroonde Van Boswijk zijn fraaie spel door een prachtig doelpunt, waardoor „Boys" de rust met een achterstand inging. In de tweede helft begonnen de Amersfoorters met een „alles op al les" taktiek en een kwartier lang kregen de Utrechters handen vol werk hun doel schoon te houden. Zij hielden zich echter goed staan de. De Boys-storm nam in hevig heid af en de Kampongers konden zich weer wat meer op de aanval gaan toeleggen. Een kwartier voor het einde, na een periode waarin de Amersfoorters toch wel het meestte in het offensief waren, werden aan ev. bestaande illussies voor goed de bodem ingeslagen. Een indirecte vrije schop, toegekend door de scheidsrechter na een duel tussen Hoek. die voor de geblesseerde Pe ters inviel, en een Kampong-speler, werd de bal opnieuw in het Amers foortse doel gedeponeerd. Vier nul! En nog een kwartier te spelen! Het was heus geen wonder dat Bakker c.s. de moed opgaven. Het leek wel of alle energie plotseling verdwe nen was. De Utrechters voelden dit blijkbaar aan en met de rustige ze kerheid van overwinnaar speelden zij hun wedstrijd uit. Het laatste kwartier leverde hen nog twee doelpunten op, waarvan één uit een penalty. Zonder dat de Amersfoor ters kans hadden gezien de akelige nul te doen verdwijnen floot de scheidsrechter, tot aller opluchting, voor de laatste maal. KWA verliest van „Meervogels" KVVA. dat zich tot nu toe in de kop groep van haar afdeling wist te hand haven, speelt de laatste weken minder goede wedstrijden. In Hilversum verlo ren zij, spelende op een slecht veld in stromende regen, met 3—0. Dit seizoen probeert KVVA verschil lende nieuwe jonge spelers, waardoor het succes wel eens uitblijft en KVVA als een wisselvallige ploeg kan worden gekwalificeerd. De tegenpartij Meervo gels wist tcnvolle gebruik te maken van de geboden kansen terwijl de gasten enige malen zowel voor als na rust pech hadden De KWA doelman heeft zich goed geweerd, doch kon niet ver hinderen dat hij ln de eerste helft drie maal gepasseerd werd. Na de hervatting gaf de KWA verde diging de Meervogels aanval vrijwel geen behoorlijke kansen meer tot doel punten. Dat de eigen voorhoede niet kon scoren was een gebrek aan produc tiviteit cn het gemis aan schutters. Ove rigens een verdiende 30 zege voor de Meervogels. Over 't Net houdt de leiding Van der Meiden-teams zijn op dreef In de eerste klasse zette Over 't Net I zijn ovcrwinnlngenrceks voort met een 8—2 overwinning op het zwakke Barna 4; Merkus cn J Lambrcchts wonnen leder drie partijen. A Lambrcchts èCn cn dc dubbel bracht het achtste winst punt voor dc Amersfoorters. Daardoor blijft Over 't Net I de leiding houden: het wordt echter nog steeds bedreigd door Tuindorp I. dat nu Over 't Net 2 met eveneens b2 versloeg. Schild cn Jclltnek zorgden hier voor de beide Amersfoortse winstpunten door resp. Kalmthout cn Albcrs te verslaan. Ove rigens heeft Over 't Net 2 door deze nederlaag zijn plaats in dc kopgroep moeten prijsgeven zoals uit onderstaan de stand blijkt: Over 't Net I PTT 1 Tuindorp 1 Over 't Net 2 Zeist 1 Vclox 1 Rivendi I Barna 3 UTTC 2 Barna 4 In klasse 2 B verbeterde Vin der Melden 1 zijn positie door een ver dienstelijke 64 overwinning op PVW 1. Over.'t Net 3. thans nog versterkt door Bremmers. handhaafde zich aan dc kop van klasse 3 A door een 8—2 over winning op MHS 1 cn ook Noack 1 houdt in klasse 3 C de leiding, daar het "SSVU 3 met 61 wist te verslaan. De uitslagen van de overige Amers foortse derde klassers zijn: 3B: Over 't Net 4—PTT 3 3—5; 3 E: Noack 2— Socstdljk I 3—7; 3 F Van der Metden 2—UTTC 6 64. Pats 4—Over T Net 5 55 Op dc resultaten van dc Amers foortse vierde klassers. die oyer liet al gemeen zeer gunstig zljn.fwJmcn we tc zijner tijd nog terug. BDCFAK 1—6 BDC speelde Zondagmiddag tegen FAK uit Bilthovcn Het terrein was uiterst slecht bespeelbaar, waarvan de BDC-spclers dc meeste last ondervon den. FAK had cr geen hinder van en scoorde er lustig op los BDC had wei nig in te brengen cn toen de rust in ging. had FAK reeds een veilige 03- voorsprong. In de tweede helft scoorde FAK cr nog drie bij. waartegenover BDC maar eenmaal het net kon vinden en dat nog wel door een penalty, die G. v. d Berg benutte. 12 47 13 10 42—18 7 28—32 7 28—32 5 28—32 4 20—30 3 27—33 2 21—19 2 19—31 0 6-44 Soester Boys- 0—3 -SVMM Het elftal van Socstcr Boys verloor Zondagmiddag van het bezoekende SVMM Over alle linies waren de gas ten sterker, zodat S B cr bijna niet aan tc pas kwamen, SVMM won ten slotte met 03. SEC—LVV 1—0 SEC speelde Zondagmiddag tegen LVV uit Laren. Joop de Mink was weer \an dc partij. De wedstrijd begon met een meerderheid van LVV, dat vlugger cn technischer speelde dan SEC Er deden zich dan ook een paar gevaar lijke momenten voor het doel van Zan Zoghei voor. Van Zoghei redde ten koste van enige corners, die echter slecht werden genomen. Ongeveer na een half uur spelen, nam SEC het offen sief in handen. In de 35e minuut kreeg midvoor Klompenhouwer een Juweel van een bal aangegeven door C van Veen. Hij bedacht zich geen moment en schoot ineens in Dc prima keeper van LVV ving de bal tegen z'n borst, doch door het effect wipte de bal over z'n hoofd in het doel. SEC leidde met 1—0. Nadat beide ploegen van droge shirts waren voorzien, werd voor de tweede helft afgetrapt SEC gaf nu volkomen de toon aan, Dc LVV keeper verrichte eerste klas werk Schoten van gebroe ders Maassen. De Mink en Klompen houwer werkte hij keurig weg. O. Maas sen was enige spelers gepasseerd cn ter wijl hij zou schieten, werd hij van de bal gelopen. De scheidsrechter floot en LVV kreeg een vrije schop tc nemen Met SEC in dc meerderheid kwam ten slotte het einde van deze Interessante wedstrijd. Geen gebrek aan spanning Amsvorde verspeelde een punt te gen Barneveld. Het 11 gelijke spel geeft de verhouding goed weer. Bei de ploegen hadden in gelijke mate met de ongunstige weersomstandig heden te kampen: bal en veld wer den spekglad. Goed voetbal was dan ook bij voorbaat uitgesloten. Span ning was er vooral in de tweede helft, voldoertdc. De thuisclub was in de eerste helft in de meerderheid. Daarin had de middenlinie der zwart-witten een belangrijk aandeel, want steeds za ten Roetert c s. achter de voorhoede Het nadeel hiervan was, dat de half- spc-lers in hun verdedigende taak te kort schoten, waardoor teveel werk overbleef voor de backs Pieters en Hannesen. Dit tweetal kan op een goede wedstrijd terugzien. Meerdere malen brachten zij redding en ver lichtten daardoor het werk van hun doelman, die nogal eens moeite had om de gladde bal klem vast in* zijn bezit te krijgen. In de Amsvorde voorhoede moest men het zonder W. Vink en Meskes stellen cn dat gemis werd ernstig ge voeld. Het drukte zijn stempel op de zwart-wittc aanval, die beneden zijn kunnen bleef. Middenvoor v. Mete ren voldeed nog het beste. De jeug dige vleugelspeler C. Meijer mist nog de nodige ervaring. Natuurlijk valt er veel te vergeven; 't was om zo te zeggen „geen weer". Maar toch zal het voor deze ver zwakte Amsvorde-ploeg een hele toer zijn om zich in de bovenste ge lederen te handhaven. Reeds dade lijl. bleek, dat de gasten van plan waren hun huid zo duur mogelijk te verkopen. De Barneveldse ploeg, die het meer van enthousiasme dan van mooi spel moet hebben, kon welis waar niet voorkomen, dat de thuis club een overwicht kreeg, maar slaagde er toch in het doel schoon te houden, al kwam er dan wel eens kunst en vliegwerk aan te pas. Door het opdringen der Amsvorde middcnlinie, kregen dc Barneveldse uitvallen een gevaarlijk karakter; Tweetwee uitslag geeft de verhouding heel goed weer Ondanks de uiterst slechte weersomstandigheden slaagden APWC en EMM er in Hilversum in een aantrekkelijke partij voetbal ten beste te geven, waarbij ondanks de gelijke kracht van beide ploegen de resp ver dedigingen nogal eens faalden en voor de doelen critieke momenten ont stonden. Het was goed merkbaar dat zowel de thuisclub als APWC zich tot het laatste moment ten volle hebben gegeven Van Empelen scoorde twee maal Voor rust ging van E.M.M. de meeste kracht uit hoewel van een meerderheid geen sprake was. Na rust ontwikkelden de paars-gelen het meest actieve spel en de laat ste 20 minuten misten zij enige kansen waarbij o.a Duinsbergen en Joh. van Empelen de bal met geringe moeite in het Hilversumse doel hadden kunnen werken. De uitslag 22, is o.i. juist. De spanning kwam er al direct na de aftrap in. De A.P.W C.-doel- man onderschepte een gevaarlijk schot waarna A.P.W.C. ten aanval trok. Slechts twee minuten was er gespeeld toen EMM de leiding nam Bij een goed genomen corner werd de bal ingekopt door rechts binnen C Vlug. Spil v. d. Flier wil de bal bij de rechter hoekpaal staande weg werken doch raakte hem ongelukkigerwijze verkeerd. De keeper kon geen redding meer brengen. 10 Langzamerhand deed ook de APWC-aanval van zich spreken. Na 35 minuten de gelijk maker. Middenvoor van Empelen schoot hard op doel, een der backs raakte de bal verkeerd en via de binnenkant van de paal rolde de bal in het doel. Na de hervatting blijkt, dat, on danks het hoge tempo van de eer- te helft, van moeheid geen sprake is. Dat scheidsrechter van Dok- kiim het spel strak in handen hield was juist gezien. Er werd forser gespeeld en enkele botsingen sche nen aanleiding te zijn om fanatie ker te gaan voetballen. Ruw spel bleef gelukkig uit dank zij de goe de leiding. Piet Snijders schoot een bal rakelings naast terwijl uit een combinatie tussen Duinsbergen en Joh. v. Empelen de laatste doel puntte echter in buitenspelpositie. Twintig minuten was er gespeeld toen Jan Duinsbergen na goed so- lowerk A.P.W.C. opnieuw de lei ding gaf. Hannes Snijders passeer de niet veel later enige E.M.M. verdedigers. Heel juist gezien gaf hij rustig over aan Duinsbergen cie slechts zijn been behoefde uit tc steken maar onbeheerst de bal over het doel wipte. A.P.W.C moest noodgedwongen een defen sieve houding aannemen. Vele ma len begingen bij critieke momen ten in het vuur van het spel zowel aanvallers als verdedigers overtre dingen. Het aantal vrije trappen was groot. Het gevaar werd telkens gekeerd maar E.M.M rook succes. Precies na een half uur spelen greep midvoor Wingelaar, naar de linksbuitenplaats gezwenkt, z'n kans. Snel rende hij met de bal vcor zich uit op de A.P.W.C -kee per aan en schoot zuiver en on- Een spelmoment uit de wedstrijd Amsvorde—Barneveld, die in een 11 gelijk spel eindigde. (Archifoto) dat bleek vooral in de tweede helft. Hel eerste, wel verdiende, doelpunt ontstond echter op onregelmatige wijze Een aanval, waarbij de bal reeds over de outlijn was gegaan, v/erd door Barneveld toch verder behandeld, omdat de arbiter, on danks protesten der grensrechter niet floot. De linksbuiten zette voor en de bal werd ingekopt. (01). Kort daarop strafte hij de Barne- veldse-achterhoede wel enigszins zwaar wilde hij zijn fout weer goed maken? door voor een licht handsgeval een penalty toe te ken nen Deze werd prompt benut en de stand was weer gelijk, (1—1). Er ontspon zich een spannende strijd om de winnende goal. Onze stadgenoten hadden eenmaal gewel dig veel geluk. Er werd een schot afgevuurd op Dijkhuizens veste. Da doelman verkeerde blijkbaar in de veronderstelling, dat de bal naast zou gaan en deed geen moeite om het leder te bemachtigen Zijn bere kening was verkeerd, de bal ging niet naast, echter ook niet in het doel. maar tegen de paal. Van beide kanten volgden enige gevaarlijke slotaanvallen, maar de verdedigingen wisten van geen wij ken. Toen de doorweekte scheids rechter het e inde aankondigde, wa ren beide ploegen behalve nat, één puntje rijker geworden. Voor zoveel water en zoveel moeite een schamel houdbaar in. 2—2. A.PW.C. mag resultaat Maar gelukkig kunnen iFC tegen de sterke ze beiden met deze uitslag tevreden EMM-ploeg niet ontevreden zijn. I zijn!

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3