DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Defensielijn van West-Europa: zo ver mogelijk oostwaarts Geen gevoeligheden meer over het verleden T.N.I. trekt 15 December Batavia binnen Aanzienlijke ravage op emplacement Deventer Geen stuk van Atlantisch gebied wordt prijsgegeven Parijs belicht Warschau van gemis aan hoffelijkheid Mogelijkheden in Indonesië moeten worden gegrepen "Simon is dood" Leve Simon Diefstal verdovende middelen ontrafeld Adenauer en Schumacher tot verzoening gedwongen 9e Jaargang, no. 283 Vrijdag 2 December 1949 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 51033a Bank. Rotterdamscbe Bank Postbus 9 Abonnement*- 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers prijs Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Iele toon redactie 4291. Telefoon administrate 6235, Hoofdredacteur. TJ. DE BOOR DER. PARIJS. Een groot opgezet plan ter verdediging van West-Europa, opgesteld door de stafchefs \an de twaalf landen van het Atlantisch Pact, is gisteren goedgekeurd op een bijeenkomst van de ministers van Defensie. In het communiqué worden de punten, waarover men tot een accoord gekomen Is, als volgt opgesomd: 1. Het strategische plan voor de gecombineerde verdediging van het Noordatlantische gebied. 2. Het opstellen van een program voor de productie van en voor ziening met wapenen en uitrusting. 3. Coördinatie van de strategische opzet der zes regionale verdedl- gingsgroepen. 4. De voortgezette „defensie-planning" van de Atlantische Pact Orga nisatie. Bradley: Geen stuk Atlantisch A gebied. Kolendamp in een school f Klas op het nippertje gered f (Van onze correspondent) OCHTEN. Twee en dertig kin deren en een onderwijzeres zijn op het nippertje gered, toen een der lokalen van de noodschool te Och- ten met kolendamp werd gevuld. De onderwijzeres was al half versuft en de kinderen toonden al niet de minste belangstelling meer voor hetgeen om hen heen gebeurde. Al leen doordat een der leerlingen moest braken, werd de onderwijze res zich het dreigende gevaar be wust. Zjj had toen nog maar net de kracht om de hulp van een collega in te roepen. Deze, gediplomeerd E.H.B.O.-ster, overzag het gevaar direct en liet terstond alle kinderen naar buiten brengen. Een gedeelte was hiertoe zelf in staat, doch het meerendeel moest worden gedragen. De onmiddellijk gewaarschuwde gemeentearts verleende de eerste hulp en transporteerde de kinderen, die er het ergst aan toe waren naar huis. Na een halve dag in de frisse lucht staat hen geen kwaad meer te wachten. De toestand van de leerlingen was echter van die aard, dat van hen geen alarm meer te verwachten zou zjjn geweest. Gelukkig zal men de noodschool spoedig kunnen verlaten. Volgende week zal men een nieuw schoolge bouw kunnen betrekken. Belangrijke taak ook voor ons leger „Er zijn op de gisteren gehouden bijeenkomst van de ministers van Defensie beslissingen van grote draagwijdte genomen", schrijft Reu ters correspondent. „In het gepubli ceerde officiële communique zijn natuurlijk geen gedétailleerde mili taire plannen onthuld. Doch er is wel melding gemaakt van een een stemmig goedgekeurd gemeenschap pelijk strategisch plan voor de ver dediging van Europa en Noord-Ame- rika tegen eventuele acties van een krachtige aanvaller, die dan uit het Oostelijke gedeelte van het Europese vasteland zou komen. Ik verneem in de allerhoogste militaire kringen in Parijs, dat hetgeen in het communi qué wordt genoemd ,de strategische opvatting betreffende een gemeen schappelijke verdediging van het Noord-Atlantisch gebied' de dood steek is voor de legende, dat bij een krachtige aanval uit het Oosten West-Europa zou worden prijsgege ven. Het fundamentele denkbeeld, dat aan de ter conferentie aanvaarde strategie voor de verdediging van het Noordatlantisch gebied ten grondslag ligt, is dat de vijand zo ver mogelijk m Oostelijke richting in de strijd zal worden verwikkeld, om te voorkomen dat West-Europa, onder de voet wordt gelopen. In dit verband zijn aan de legers van Groot-Brittannië, Frankrijk en an dere Westeuropese landen belangrij ke rollen toegedacht." Door een woordvoerder van het Franse ministerie van Defensie is onthuld dat ook Frankrijk voortaan vertegenwoordigd zal 2ijn in de per manente groep van de Atlantische militaire commissie. Tot nu toe had den hierin slechts de chefs der ge nerale staven van de Verenigde Sta ten, Groot-Brittannië en Canada zitting. In antwoord op een hem gestelde BATAVIA. VrU spoedig na bun aankomst te Batavia zijn de Neder landse ministers Stikker en Van Schalk doorgereisd naar Djokja, om daar president Sukarno en de sultan van Djokja te ontmoeten. Van dat bezoek te Batavia weergekeerd, hebben zij een communiqué uitgegeven, waarin te lezen staat, dat „de atmosfeer van vertrouwen en samenwerking zoals die bestond tUdens de Ronde Tafel Conferentie te 's-Gravenhage, ook in Indonesië is aangetroffen". Bemoedigende woorden van Stikker en Van Schaik „Ons bezoek heeft daarvoor een nieuwe bijdrage geleverd. Wij heb ben uitvoerig van gedachten ge wisseld over de a.s. souvereiniteits- overdracht, welke voorlopig is vast gesteld op 27 December 1949. De op bouw van de nieuwe staat Indonesië heeft de eendrachtige samenwer king nodig van allen die in Indo nesië leven. Van zijn kant zal pre sident Sukarno over deze samen werking een radio-rede houden." Aneta voegt hieraan toe: De troe- CHINA Voor het volk ]~")E communistische regering van China heeft opdracht gegeven tot een reorganisatie van de Chinese Maritieme Douanedienst, „ten einde deze instelling te onttrekken aan im perialistische controle en dienstbaar aan het volk te maken". Het bericht verdient enige aandacht, omdat van alle Westerse gaven aan China waarvan sommige inderdaad van volkomen negatieve waarde waren de douanedienst zonder twijfel in materieel opzicht de waardevolste is geweest. Georganiseerd door buiten landers in 1853, op verzoek van de Chinese regering, werd zijn personeel tot de laatste wereldoorlog gerecru- teerd uit alle landen, die met China een verdrag hadden. De dienst stelde een algemeen ta rief vast en was een voorbeeld van eerlijk en goed beheer in een land, van welks ambtenaren verwacht werd, dat zij in de eerste plaats hun eigen zak zouden spekken en waar de invoerrechten in geen twee havens gelijk waren. De doua nedienst was de ruggegraat van Chi na's financiën en beide, de dienst en zijn grote stichter, de Brit sir Robert Hart, oogstten de bewondering van China en de wereld. Niemand mag het de Chinezen, communist of geen communist, kwalijk nemen, dat zij een zuiver Chinese douanedienst wensen. Maar het is niet waarschijn lijk, dat deze uit de reorganisatie zal voortvloeien. Russische deskundigen zijn belast met de uiteenzetting van taak en organisatie van een douane dienst en wat de Russen zullen uitvoeren met de eens zo uitstekend werkende Chinese dienst, kan het best aan de verbeelding worden overgelaten. In het zoeklicht pen der TNT zullen op 15 December Batavia binnentrekken, volgens overste Jahja. Onmiddellijk na de overdracht, zal in het gebied van Batavia een militair bestuur wor den ingesteld, dat opgeheven wordt zodra de omstandigheden het toe laten. De federale politie komt automatisch onder het commando van de militaire gouverneur, aldus overste Jahja. Men is doende, voor de politie nieuwe distinctieven te ontwerpen. Mohammed Hatta is naar Sibolga gegaan, om de bevolking tot rust en bezonnenheid aan te manen, aange zien er bij velen ongerustheid be staat hoe het nu wel zal gaan als de Nederlandse militairen Tapa- noeli ontruimen. Allen, die liever het wisse voor het onwisse nemen, gaan voorlopig naar Siantar. De Ne derlandse ambtenaren BB (binnen lands bestuur) blijven allen op hun post, voor de coördinerende werk zaamheden, die van hen gevergd worden. Nee tochHeus Een Groenendaler en 'n Bou vier zijn, omdat men hen ver waarloosde, samen op jacht ge trokken achter Breda. Zij dood den 3 koeien, 27 kippen en et telijke andere honden. Door op hol te slaan ontkwamen 3 paar den. Een jager legde beide die ren neer Sir Patrick Hastings, Enge- lands knapste jurist, bezoekt maarschalk Smuts om samen met hem naar Olifantsnek te gaan, waar soldaat Hastings 50 jaar geleden op Boerencomman- dant Smuts schoot en, naar hij nu zegt, „gelukkig miste Smid Henrlcus Burger te De venter maakte in 1865 eerste vélocipeden. 3 December wor den ze weer bereden! Feest in Deventer! Velocipedistenclubs in '65 heetten „Doordraaiers" en „Roverbende" „Wilt u 10 dagen zitten?" vroeg rechter aan landloper te New York. liever 30, edel achtbare". „En Kerstmis dan?" „O ja, neen, dan heb ik liever 24 dagen". „Goed: 24!" PARIJS. Frankrijk beschuldigde gisteren Polen van het schen den van de Verklaring van de Menselijke Rechten van de Verenigde Naties door het „lukraak"-arresteren van zeventien Franse burgers in Polen. GU bereidt plannen voor om zogenaamd grootscheepse processen te voeren tegen Franse burgers alleen voor propagandadoeleinden, daar do uitslag reeds b|j voorbaat vastgesteld Is." WAT VOOR WEER? Toenemende wind (Van onze weerkundige mede werker) In de afgelopen 24 uur deed de vorst opnieuw een aanval op ons land. De wind draaide in onze omge- ving gisteren naar zuidelijke rich- ting en er werd lucht uit Frankrijk J aangevoerd, die vooral in de on- l derste lagen flink urns afgekoeld. Inmiddels naderde over de Brit se eilanden het front van een diepe depressie, die zich voor de kust van Noorwegen bewoog. Het regengc- bied van dit front bereikte van nacht ons land en door de aanwe zigheid van de koude lucht ging de neerslag voornamelijk in de ooste lijke provincies tijdelijk in natte sneeuw over. Ten Westen van IJsland is een tweede zeer actieve depressie tot ontwikkeling gekomen, die snel naar 't oosten trekt. Daar deze sto ring waarschijnlijk op vrij geringe afstand ons land voorbij zal trek ken, zal de wind hier flink in kracht toenemen en aan de kust la ter wellicht stormkracht kunnen bereiken. Monty: Zo ver mogelijk oost waarts. vraag verklaarde de woordvoerder verder, dat er in het geheel geen verschil van mening bestaat over de vraag, welke militaire leiders met het opperbevel der Atlantische legers zullen worden belast. De woordvoerder zeide ten slotte nog, dat de betrekkingen tussen de Atlantische verdedigingsorganisatie en de eerder gevormde militaire or ganisatie van de vijf mogendheden van het Verdrag van Brussel (welke onder leiding staat van veldmaar schalk Montgomery) op bevredigen de wijze zijn geregeld. Hij weigerde evenwel bijzonderheden hierover mede te delen. Souvereiniteit wordt 27 Dec. overgedragen BATAVIA. De republikeinse regering beeft vandaag bekend ge- maakt, dat de officiële datum voor de overdracht van de souvereinl. teit over Indonesië op 27 December is bepaald. Het besluit werd van daag genomen op een vergadering in Djokjakarta waaraan werd deel genomen door vicepremler J. R, H. van Schaik, minister mr. D. H. Stikker, de republikeinse president ir. Sukarno en de republikeinse minister van defensie, sultan Ho. mengku. Souverelniteitsoverdraeht Indonesië. DEN HAAG. De Tweede Ka mer zal Dinsdag 6 December het wetsontwerp Overdracht van de Souvereiniteit aan Indonesië be handelen. „Warschau legt dubbelzinnige verklaringen af en toont een mini mum aan hoffelijkheid, zoals die gebruikt dient te worden in de in ternationale betrekkingen. „De Franse regering is ervan overtuigd dat het van het begin af in de bedoeling van de Poolse re gering heeft gelegen om een proces te beginnen, waaraan een maxi mum aan publiciteit zal worden verleend, en waarvan de techniek ons thans wel bekend is." ,De willekeurige arrestaties die de Poolse regering verricht heeft en nog steeds verricht betekenen niets anders dan een nieuwe en flagrante schending van de verkla ring betreffende de Rechten van de Mens." Het Poolse ministerie van bui tenlandse zaken heeft Donderdag een nota overhandigd aan de Fran se ambassadeur Jean Baelen, waar in het verklaart, dat negen Franse Eend dwingt KLM- machine tot omkeren NEW YORK. Van een vlucht wilde eenden is een exemplaar in botsing gekomen met een K.L.M.- vliegtuig. De eend raakte de vleu gel van het toestel, dat een deuk ontving ter grootte van een voetbal. Toen dit geschiedde, bevond het toestel zich op een afstand van 120 kilometer van de vertrekplaats New York. De gezagvoerder van het toe stel besloot, temeer daar hij nog maar een kort traject had afgelegd, veiligheidshalve naar New York te rug te vliegen. Het K.L.M.-toestel had tien pas sagiers aan boord. Het was uit Am sterdam vertrokken en via New York op weg naar Curasao. burgers, o.w. vier vrouwen, heden uit Polen worden gewezen en per auto, onder escorte, naar Marlën- born, aan de grens van de Britse zóne en de Oost-Duitse republiek, moeten vertrekken. Twee zwaarbeladen goederentreinen op elkaar gebotst DEVENTER. Een aanzienlijke ravage werd aangericht toen om even over half vier vannacht op het goederenemplacement te Deventer, ten Oosten van het. station, twee lange, zwaar beladen goederentreinen op elkander botsten. Een locomotief raakte geheel bedolven onder een aantal vernielde wagen«._E£o wagon ataat recht overeind. Tal van andere z\Jn uit dc rails gelopen. Vele goederen liggen krls-kras verspreid over de spoor baan. Het treinverkeer van Deventer naar Almelo en van Deventer naar Zutfen la gestremd. Ken trelngelelder, die zich in een van de remhulsjes bevond, Is lioht aan de arm gewond. Verder hebben zich echter geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Het locomotiefpersoneel is volkomen ongedeerd. De botsing gebeurde, doordat de machinist van een uit Deventer af komstige goederentrein, vermoedelijk tengevolge van een zware slagregen te laat bemerkte, dat het sein bij de laatste wissel op onveilig stond. Toen hij het zag, was de trein op hetzelfde ogenblik de wissel al gepasseerd en vrijwel terstond greep de locomotief de andere goederentrein, die uit de richting Almelo kwam, ln de flank. Onder heftig gekraak werden de wagons van de uit -het Oosten ko mende trein omhoog getild en ver splinterd en over een 'aanzienlijke lengte werd de aangereden trein uit de rails gedrukt. Onmiddellijk nadat de botsing had (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De regering verklaart in de Memorie van Antwoord in zake het wetsontwerp Souverelniteitsoverdraeht Indonesië, dat zij zich zeer wel bewust is van de smartelijke zijde, welke voor het Neder landse volk aan het verbreken der oude verhoudingen ls verbonden. De blik moet echter op de toekomst gevestigd zijn. Inderdaad liggen grote constructieve mogelijkheden voor het grijpen en zij dienen aanvaard te worden zonder gevoeligheden over het verleden. De regering merkt op, dat niet kan worden ontkend, dat de hui dige situatie te wensen overlaat en dat daarin verbetering moet wor den gebracht. Dit doel zal echter stellig niet worden bereikt, indien van de vervroegde Souvereiniteits- overdracht, waarmede de Kamer zich in beginsel reeds accoord heeft verklaard, zou worden afgezien. Integendeel: verwerping van de resultaten der Ronde Tafel Con ferentie zou tot zeer ernstige re acties in Indonesië leiden, welke de regering niet voor haar verant woording zou kunnen nemen. Overigens is zij van mening, dat de voorlopige constitutie van de Verenigde Staten van Indonesië voldoende waarborgen biedt voor de rechtszekerheid, de fundamen tele menselijke rechten en vrijhe den en een deugdelijk bestuur, zoals in de grondwet zijn omschre ven. De regering is het eens met de Kamerleden, die in het Voorlopig Verslag deden opnemen, dat het ,,in wezen van de zaak afschuwlijk is, dat volken, welke bij monde van hun vertegenwoordigers bid den en smeken om in het Konink rijk te mogen blijven, praktisch uit het Koninkrijk worden uitge dreven." Men vergete echter niet, aldus de Memorie van Antwoord, dat niet met zekerheid is vast te stel len, dat het hier om de wens van de meerderheid der bevol king ging. De regering is-van-mening, dat de waarborgen, welke de grondwet eist, zijn geschapen. Zij zijn niet Simon, de kat van het beroemde Britse fregat „Amethyst", die op 29 November is overleden, heeft een opvolger ge kregen, Simon II. Op 2 December zal Simon II, wiens foto hierbij afgedrukt is, zich aan boord van de Amethyst, die op het ogenblik in Plymouth ligt, be geven. De origine le Simon kreeg 't Victoriakruis voor dieren de Dic- kin-medaille omdat hij onder het vuur der com munistische batte rijen langs de Jangtse rustig doorging met het vangen van rat ten. .J zo hecht als menigeen mocht wen sen, doch het streven naar het be tere zou het gevaar hebben opge roepen, dat zelfs het thans bereikte onbereikbaar zou zijn geworden. Dit geldt bepaaldelijk voor het ge bruiken van de term „Hoofd van de Unie" in plaats van „De Kroon" daarin door een amendement- Tilanus aangebracht. Deze beriep zich op het accoord van Linggad- jati, doch hetzelfde deed de Indo nesische delegatie voor haar stand punt om te spreken van „Hoofd der Unie." Dat nu van het „Hoofd der Unie" wordt gesproken betekent geen feitelijke afwijking van de grondwet, al had de regering haar liever letterlijk gevolgd. Zij meent, dat het in de gegeven omstandig heden van goed beleid getuigt, dat zij daarvoor het welslagen van de R.T.C. niet heeft geriskeerd. Vliegtuig van BPM verongelukt BATAVIA. Een Catallni- vliegluig, toebehorende aan de B- P. M., is vanmorgen in de Muntok- baai (Bankaf bij het landen ver- ongelukt. Bij het ter perse gaan van ons blad zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend. Het schijnt echter dat enige slachtoffers onder de inzittenden te betreuren zijn. plaats gevonden rukten van het sta tion Deventer een hulpploeg en een dokter uit. Gelukkig behoefde bijna geen medische hulp te worden ver leend. Het vrijmaken van de sporen ech ter zal vermoedelijk geruime tijd in beslag nemen. De reizigersdienst op de baanvakken Deventer—Zutfen en DeventerRijssen wordt momenteel met bussen onderhouden. Het snel- treinverkeer van het westen naar Twente en omgekeerd zal over Zut fen worden geleid. De laatste wissel van het emplace ment, waar het ongeluk is geschied bevindt zich ter hoogte van blokpost Rielerwijk. Dreigend watertekort te New York NEW YORK. Deze wereldstad zit misschien binnenkort zonder water. Tijdens een bijeenkomst van ambtenaren van de waterleiding om over het dreigend watertekort te spreken, is voorgesteld de hotels opdracht te geven, alleen dan wa ter bij de maaltijden te serveren, wanneer dit uitdrukkelijk verzocht wordt. De reservoirs, die New York da gelijks van meer dan vier en half milliard liter water voorzien, zijn nog slechts voor veertig percent gevuld. BIJ DE N.V. SCHEEPSWERF en Machinefabriek „De Mcrwede" te Hardinxvcld werd gisteren het eerste van een serie van drie schepen, die voor rekening van de Jugoslavenska Linijska Plo- vidba te Rijcka worden gebouwd, met goed gevolg tewater gelaten. Dit motorvracht- en passagiers schip, de „Rijeka", is ruim 107 meter lang en 14.30 meter breed. Het schip heeft drie laadruimèn onder en boven het tussendek en een lange bak, die tevens voor lading is bestemd. Het is inge richt voor het vervoer van acht eerste klasse passagiers, die in luxe hutten worden onderge bracht. De „Rijeka" wordt uitge rust met een enkel werkende twee-takt SmitBurmexster Wain hoofdmotor. De doopplcch- tigheid~wcrd verricht door me vrouw Zaucer, echtgenote van de Joegoslavische ambassadeur in Nederland. Het moment, waarop de „Rijeka" van stapel loopt. Wysjinski's felle taal tegen de Westelijken is vol aanklacht FLUSHING MEADOWS. Wy. sjinski heeft zich weer op z'n Wy- sjinki's geweerd, toen hij niet zo zeer de Russische vredesvoorstel len verdedigde (die verworpen zijn) als wel andere landen en personen aanviel in de algemene zitting der V.N. „Amerika weigert te vertellen, hoeveel atoombommen het bezit", riep hij uit. „en Engeland is het met die weigering eens, omdat het niet gouden ketenen aan Amerika vast zit." Toen wees hij met zijn vinger naar de afgevaardigde van Zuidslavië en riep: „Dit individu eist voor zich het recht op om zijn vragen beant woord te zien. Wij zijn echter niet van plan ons in woordenwisselin gen met heren van dat soort te be geven." Zwaaiend met zijn armen ver volgde Wysjinski: „De generaals, admiraals en ministers van de Ver enigde Staten en Groot-Brittan nië dreigen met een nieuwe oorlog tegen de Sowjet-Unie. Doch wij bevinden ons hier om hun barbaar se plannen aan de openbaarheid prijs te geven". MEPPEL. De politie te Meppel wist, dat b|j de Pharmaceutlsche In dustrie Brocades en Stheeman te Meppel verdovende middelen werden ontvreemd. Thans zijn twee assistent-apothekers van genoemde fabriek gearresteerd, nl. de chef van de afdeling verdovende middelen T. P. de O. en zijn collega G. B. Zij hebben bekend vier en een half kilogram opium, morphine en co caïne te hebben ontvreemd cn ver handeld. De opbrengst ls door hen gedeeld. De O. kon dit doen door in z|jn administratie vervalsing te ple gen. Op verzoek van de Meppeler poli tie zijn te Rijswijk (Z.-H.) aangehou den de slager C. van der H., die z\jn bemiddeling bjj de doorverkoop had verleend, en de hoofdopzichter E. A. P., eveneens te Rijswijk. Beiden BONN. Tussen Adenauer en Schumacher was verleden week ieder laken doorgesneden, omdat Schumacher Adenauer had uitgemaakt voor „kanselier van de geallieerden" en Adenauer Schumacher daarvoor voor 20 zittingen van de West-Duitse Kamer had uitgesloten. Nadien hebben beide heren elkander nog de merkwaardigste onaangenaamheden toege. voegd. En nu, ny ls het weer pais en vrêe. Zij z|jn verzoend. Heden geven beiden een verkla ring uit, dat zij geen van beiden de ander hebben willen beledigen. Zij zijn hiertoe gedreven door de Amerikaan McCloy, die de ruzie niet alleen onverkwikkelijk doch ook nadelig vond voor de Duitse politiek. Hij heeft het oor taüioren gelegd in binnen, en buitenland en daarna beide heren aangeraden zich ten spoedigste te verzoenen. Het merkwaardigste is nu, dat de lichamen en instanties waar bei den dagelijks mee te maken heb ben, niet ingenomen zijn met de verzoening en zelfs vinden, dat de uit de ruzie ontstane spanningen Zijn toegenomen!.... ?ijn naar Meppel overgebracht en aldaar opgesloten. Door de politie te Rotterdam zjjn nog de 45-jarlge A. P. R. en zijn echtgenote gearres teerd. Eerstgenoemde gebruikte een gedeelte van de verdovende midde len zelf De eigenlyke partij heeft hij verkocht aan zeelieden De twee Meppelaars en de twee Rjjswtfkers zijn voor de Officier van Just.tie geleid en opgesloten in het Huis van Bewaring te. Assen. De Rotterdamse verdachten hebben zich te Rotterdam te verantwoorden. Nieuwe depressie op komst Weersverwachting, geldig van Vrijdagavond lot Zaterdag avond: Gedurende de nacht tij delijk opklarend met nog enkele verspreide buien en plaatselijk temperaturen even onder het vriespunt. Meest matige wind tussen Noord en West. Morgen overdag toenemende bewolking met tijdelijk regen, op sommige plaatsen voorafgegaan door eni ge sneeuw. Aanwakkerende wind tussen West en Zuidwest, in het uiterste Noorden van het land wellicht tot stormkracht. 3 Dec.: Zon op 8.28. onder 16.31; Maan op 15.02, oncfer 6.16.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1