Sint geeft met gulle ha ml in de hospitalen Het geheim van mijn vitaliteitzegt Sintligt in mijn hobby Bouwarbeiders vierden dertig jarig bestaan van hun Bond Noteert u even DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Voortrekkers organiseerden 'n feest voor de jeugd Quick behaalde gelijk spel pas in laatste vijf minuten Sinterklaas bij „Federatie" Vr „De Eendracht" exposeerde in Café „De Hoofdpoort' Maandag 5 December I949 ANB-secrelaris sprak over verleden en toekomst van de arbeider In „Amicitia" werd het dertig-jarig bestaan van de Algemene Neder landse Bouwvakarbeidersbond Zaterdagavond op luisterrijke wijze ge vierd. De voorzitter van het feestcomité, de heer Christ, richtte tijdens de opening woorden van welkom tot de leden van de A.N.B. uit Amers foort, Woudenberg, Hoevelaken en Hoogland. Tevens heette hij welkom het afdelingslid Kees Batavier, dat vorige week uit Indonesië terug keerde. Hem werd een bloemenhulde bereid. Cabaret-revue viel in de smaak De algemeen secretaris van de A.N.B.de heer C. Brandsma uit Amsterdam, wierp in een rede een terugblik op de afgelopen dertig jaren. Toen de A.N.B. werd opge richt op 1 Januari 1950 is dat 30 jaar geleden kenden de ar beiders nog geen sociale voorzie ningen of collectieve contracten. Een ?2-urige werkweek was toen gewoon evenals een uurloon van 12 tot 14 cent De bouwarbeiders zagen de noodzakelijkheid van or ganisatie In 1920 werd de A.N.B. opgericht en de leden van de Tim- merliedenbond. de Centrale Bouw vakarbeidersbond en een groot aantal andere organisaties schaar de toekomst beperkingen te be trachten, de huidige levenspositie van de arbeiders te bestendigen en door solidariteit uit te breiden. Na de rede van de heer Brands ma bracht het A. tot Z.-cabaret de cabaret-revue ,.Wat zegt u er van?" ten tonele. Een aardig liedje, een vlotte sketch en een goede confe rence wisselden elkaar af en ver mochten het publiek aangenaam te amuseren. De leider van het gezel schap Jan de Kleijn oogstte succes met zijn vlotte en soms rake confe rences en in de schetsjes werd hij uitstekend geassisteerd door de overige leden van het cabaret. Nel Brink zong een aantal beschaafde liedjes. Siny Mooten trad in enkele schetsjes op de voorgrond, evenals Ab Hofstee. Gerard in 't Veld il- j zich in de gelederen van de lustreerde het programma met zijn }ve bond Ruim 21.000 leden de A.N.B. toen. Gedurende de pen 30 jaren groeide niet al- het aantal leden tot 43.000, de vele besprekingen over j^looifregelingen hebben grote voor de bouwarbeiders opgeleverd. De huidige C.A.O. geeft niet alleen de zekerheid van een goed loon. zo ging de heer Brands ma voort, maar deze collectieve re geling voorziet ook in een aantal niet onbelangrijke sociale bepalin gen. De heer Brandsma noemde als voorbeelden de vacantie, de vacan- tietoeslag, het risicofonds, de licht- verletregeling, enz. enz. Deze voor zieningen betekenen een omwente ling in de rechtspositie van de bouwarbeiders. De heer Brandsma was van mening dat de A.N.B. door de solidariteit en de daadkracht der leden er in geslaagd is deze succes sen te bereiken, die een beter le venslot van de arbeiders tengevolge hadden. Vervolgens richtte de heer Brandsma zich tot de heren J. Pot, R Meyer, C. van Bekkum, P. Hel merhorst en H. van Papenhuizen die in Amersfoort pionierswerk verrichtten. „U bent het werk niet begonnen om later dank daarvoor te kunnen oogsten, zo zeide. U deed het slechts om een betere positie voor de arbeidersklasse te bereiken. De heer Brandsma meende dat woorden van waardering onvermij delijk waren, want deze pioniers zijn het geweest die de fundamen ten voor de huidige organisatie hebben gelegd. Namens het hoofd bestuur reikte hij vervolgens het ere-insigne aan de 5 jubilarissen uit, die 40 jaren of meer lid zijn van de moderne vakbeweging. Het bondsinsigne zal ook nog worden uitgereikt aan de héren W. van Bekkum en L. Hemmenga. De heer Brandsma wekte ten slotte de bouwvakarbeiders op in muzikale onderschriften. Het viel bij het publiek bijzonder in de smaak en het applaus dat het ge zelschap aan het einde van de avond ten deel viel was volkomen verdiend. Buurtvereniging vierde Sinterklaasfeest St. Nicolaas en Zwarte Piet brachten Zaterdagmiddag in het wiikgebouw aan het Laurens Cos- terplein een bezoek aan de kinde ren van de buurtvereniging ..Ste- phensonstraat". Alvorens de Spaan se bisschop in het gebouw ver scheen. werd een bijzonder aardig programma afgewerkt. Vier jon gens en 21 meisjes voerden een aantal aardige schetsjes op, dans ten. zongen en vermaakten daar mede hun vriendjes en vriendin netjes op aangename wijze. De buurtvereniging wil met dit toneel groepje. dat onder leiding staat van mevr. J. Koense en de heer Welse- nis, kinderoperettes gaan spelen. Wil slaan de spijker dunkt ons niet ver mis, wanneer wij beweren dat die zeer zeker zullen slagen. Het hoogtepunt van de middag vormde vanzelfsprekend de komst van St. Nicolaas en Zwarte Piet Tijdens de pauze verscheen hij en hij onderhield zich enige tijd met de ongeveer 150 kinderen. Deze waren niet schaars met het zingen van aardige liedjes, die door de grijze bisschop bijzonder werden gewaardeerd. De kinderen ontvin gen allen versnaperingen Na de pauze speelde mevr. De Vries voor de kinderen poppenkast. GRAND THEATRE: „Warsaw Concerto" (14 Jaar) Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Dagelijks: 2.30. 6.45 en 9 uur. Donderdag 8 Dec.: 2.30, 6.45 en 9 u. ..Gentlemen's Agreement". CITY THEATER ..Blood on the Moon" (14 jaar). Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Dagelijks 2.30. G.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER, van Vrijdag t.m. Maandag: deel 2 der seriefilm- „Het Atoomspook" (14 jaar). Vooraf „Yankee in Texas". (14 janr). Van Dinsdag t.m. Donderdag „Niemands land". (14 jaarj. vooraf „Zamboan- ga" (14 jaar) Zondag: 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Dagelijks- 2.50, 6.45 en 9 u. Zaterdagmiddag 3 December, Sint Nicolaasfcest. georganiseerd door padvinders. CITY THEATER, SOESTDIJK: „Jeanne d'Arc" (14 Jaar). Zondag: 2. 5 en 8 uur; Dagelijks: 2 en 8 uur. 6 DECEMBER Prinsenhof. 19 uur. Strcckvcrgadering Centrale voor Chr. Handelsonderwijs. 7 DECEMBER St. Aechten. St. Nico laasfcest De Hanze, 14 uur. 7 DECEMBER Volksgebouw, Lezing H. Lips voor „Humanltas, 20 uur. t DECEMBER Amicitia, 19.30 uur, propaganda-avond Chr. Bestuur- dersbond. OPENBARE LEESZAAL Uitlening voor volwassenen dagelijks 2—5 u bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur: Uitlening voor kinderen: Woensdag, en Zaterdag middag van 2.304.30 uur. Leeszaal dagelijks van 10—12 30 en 2—5 uur bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL Wtjers- straat 2. geopend van 10—1 uur en 2 305.45 uur. Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 111230 uur. Tc.m. 6 Dec. St. Pictcrs en Block- landtsgasthuis. A .K G. Grote verkoop tentoonstelling. 10—5 u Zondag 2—5 u. T.m. 15 Dcc. Academie voor beeldende kunst. Tentoonstelling schilderijen C. ten Hoope cn W Stuurman, ceramiek, 10—15, 7—9 uur. Zondag 2—5 uur. St. Nicolaasfeest „Irene*' Zaterdagmiddag is voor de kin deren van de Speeltuinvereniging „Irene" een onvergetelijke middag geweest. In het K.A.B. gebouw hebben zij genoten van de grollen en grappen van de clowns de Pol lino's en hebben zij met spanning de avonturen van Jan Klaassen en Katrijn gevolgd. Het hoogte punt van dc middag was voor de kin deren ongetwijfeld de kunst van St. Nicolaas en zijn zwarte knecht. De grijzen Bisschop onderhield zich met de kinderen en verzocht hun enige liedjes voor hem te zin gen. waaraan enthousiast werd voldaan. Toen de kinderen, uiter aard zeer voldaan huiswaarts keer den, ontvingen zij allen nog een zak met verrassingen. 's Avonds was er in het zelfde gebouw een feestavond voor de ouderen. Dat dit zeer op prijs werd gesteld, bleek wel uit de grote op komst. De voorzitter, de heer Kalleveen opende de feestavond. In zijn ope ningswoord legde hij speciaal de nadruk op het nut van goede sa menwerking tussen leden en be stuur. Hij achtte dit in het belang van de jeugd. Daarna kon worden genoten van het optreden van het cabaretgezel schap „de Spitfires". Het program ma. d?t deze., brachten, stond op hoog peil. Wij vermelden hier spe ciaal het optreden van „Spitfires Benjamin", een jongen van 14 jaar, die met zijn prachtige zang aller harten won. In de schetsjes viel speciaal het goede spel op van de heer Gaijkema. Ook de ,,5 Cabal- lo's, die aardige Cowboy- en Sam ba-liedjes met gitaar begeleiding ten gehore brachten, vielen zeer in dc smaak. De avond werd besloten met een gezellig bal. Al met al mag de speeltuinvereniging „Irene", terug zien op een zeer geslaagde avond. St. Nicolaasrit van „Pedaalridders" Voor de traditionele St. Nicolaas rit van „De Pedaalridders", welke Zondagmorgen werd gehouden, be stond van de zijde der renners grote belangstelling. Het aantal deelnemers was zo groot, dat het bestuur besloot alle klassen in twee groepen te laten starten. De eersten, die voor de vijftien kilometer lange course op hun fiets stapten waren de A-klassers De Gans. Hartsuiker. Pol, Schotting en Veenvliet. Eerstgenoemde had blijkbaar minder last van de storm dan zijn concurrenten. Hij zag ten minste kans tijdens de felle tegen wind weg te komen en behield tot de finish, die hij op zijn gemak passeerde, een ruime voorsprong. In een felle eindsprint tussen Hart suiker cn Pol wist Hartsuiker zich als tweede te klasseren. Zonder strijd passeerden daarna respectie velijk Schotting en Veenvliet. In de tweede groep van de A- klasse toonde Bouwman zich onbe twist de sterkste. Hij wist zelfs nog voor Schotting en Veenvliet, die in de eerste groeD waren gestart, bin nen te komen. Van Walsum bezet te. door een mooie eindsprint van Van der Riet te winnen, de tweede plaats. Wibo Veldman, die pas enkele maanden „fietst", toonde zich in de eerste B-groep de sterkste, alhoe wel hiervoor £en spannende eind sprint tussen hem en Jonkman no dig was. Berkhout gaf in de tweede B- groep de toon aan. Tezamen met Van der Glas en Van de Heuvel uit de eerste groep passeerde hij de eindstreep. Interessant was de eindstrijd tus- 1145. Systematisch zoe ken nu de mannen het eiland af Ze verdelen zich in groepen en geen plekje blijft onbezocht. Dan bestijgen zij de vulkaan en naderen de grot, waar Lupardi aan het werk is. Die heeft de mannen al lang zien aankomen en hij be grijpt, dat hij met aho middelen, waarover hl nu beschikt, toch eer. paar honderd flinke, sterke kerels niet zal kunnen tegenhouden. Maar het geluk is met hem. Want zijn sJaven- ng^dag'gereed gekomen met het aanbrengen wijderd moet worden ten behoeve van del op een knop en even later davert een ont. van de springladingen, die nodig zijn om een boring van een nieuwe tunnel. Kalm wacht zaglijke ontploffing, de berg wordt opgebla- deel van het gebergte op te ruimen, dat ver-1 hij nu het juiste moment af. Dan drukt hij zen en het eiland wordt tweeën gesplitst. sen D. van Wijk en Van de Berg, die als eersten in de C-klasse start ten. Door betere taktiek won Van de Berg op het beslissende moment. Valkenburg eindigde als eerste in de tweede groep C-klassers. Na af loop van deze interessante wed- struden reikte de voorzitter van .De Pedaalridders". de heer Cor- nelissen, in Café „De Tweede Steeg" de Sint-Nicolaas-prfjzen uit. Op de Soesterweg ramde 'de stadsbus Zaterdagavond twee wiel- ri.idsters. De beide dames kwamen te vallen, doordal de sturen in el kaar verward raakten. Er ontstond enige schade. Uit de kleedhokjes v§h het Sportfondsenbad werd een pols horloge gestolen. Het misdeelde kind profiteerde van ware padvindersgeest (Bijzondere medewerking) De oudste leeftijdsgroep van de Padvindersbeweging, de voortrek kers, voeren het devies „Dient" in hun vaan. Naast de dagelijkse „goede daad", die van iedere pad vinder verwacht wordt, trachten zij ook collectief dit motto in prac- tijk te brengen. Dit heeft tot doel cn resultaat, het bijbrengen van sociaal verantwoordelijkheidsge voel. Bij de oudere jongens wordt bewust gewerkt aan het in de practijk brengen van de padvin- dersidealen. Het is een goede traditie van de „Amersfoortse Voortrekkers", dat zij het dienen onder meer tot da den omzetten door het organiseren van een St. Nicolaasfeest voor de misdeelde jeugd van Amersfoort, waartoe zij de nodige middelen zelf bijeenbrengen. Zo was ook dit jaar Zaterdag middag weer een grote schare kin deren in het „Rembrandttheater". dat hiertoe door de directie be schikbaar was gesteld, gekomen. De middag werd geopend door de directeur van het „Rembrandt theater", de heer Hoevers, die de kinderen veel plezier wenste en daarna het woord gaf aan de lei der van de „Amersfoortse Voor trekkers", Oübaas Ipenburg. Deze verwelkomde de jeugdige feest vierders en bracht dank aan de directie van het „Grand Theater", die ook dit jaar weer hun „Rem brandttheater" en een serie films Victoria bleek een niet te onderschatten tegenstander, die goed speelde Quick's spel was niet als gewoonlijk in de wedstrijd tegen Victoria. Dat was te meer teleurstellend, daar de naaste concurrenten Olympia en Donar, het ook al niet verder konden brengen dan een gelijk spel. Er hing een matte sfeer over het spel van Quick. Het combineren was ook niet zo goed als gewoonlijk. Bovendien had De Jong zijn dag niet. De Victoria-spelers daarentegen deden goed hun best en vormden een homogeen elftal. Nijenhuis scoorde de gelijkmaker De Victoria-aanvoerder won de toss en verkoos de eerste helft met de wind mee te spelen. Midvoor Hartwich bracht dc bal aan het rol len en direct was Quick in de aan val. Het eerste kwartier was Quick in de meerderheid. Direct gevaar bestond er voor Victoria nog niet. Uitstekend werk van Nijenhuis, die van de linkshalfplaats af het alleen ging proberen, resulteerde in een schot tegen de paal. De terugsprin gende bal kon echter door een der Victoria-spelers weggewerkt wor den. Vry kort daarna zagen we aan de andere kant hetzelfde gebeuren. In die periode viel vooral het uitste kend doelverdedigen van dc Quick- keeper Van Loon op. Ondanks wederzijdse aanvallen (vooral die van Victoria waren ge vaarlijk) werd geen doelpunt ge scoord, zodat toen de rust Inging de stand 00 was. Na de rust zagen wij een Quick dat haar spel niet kon ontplooien, terwijl de thee de Victoria-spelers blijkbaar goed had gedaan. Wij von den Victoria dan ook in die periode beter spelen. Dit werd beloond met een goed doelpunt, dat de midvoor scoorde (1—0). Quick bleef naar haar vorm zoe ken en probeerde die teru£ te vin den door in het elftal wijzigingen aan te brengen. Dit mocht echter voorlopig niet baten. De aanvallen van Victoria bleven gevaarlijk. Maar in het laatste kwartier van de wedstrijd werd het spel van Quick beter. Het wilde echter niet eerder lukken dan vijf minuten voor het einde, bij een corner. Aanvoer der De Jong nam deze, de Victorla- spil miste dc voor het doel langs gaande bal en die kwam bij Nijen huis. Via een been van een Victoria- back schoot deze In het doel (11). Rest ons nog te vermelden dat De Groot verhinderd was, waarvoor P. Jansen meespeelde. Wij zien hem echter liever als back opgesteld. gratis ter beschikking had gesteld. Voorts dankte hij de Amersfoortse winkeliers en ingezetenen die door hun steun het organiseren van deze St. Nicolaasviering hadden moge lijk gemaakt. Hij drukte zijn vol doening erover uit dat zoveel kin deren aan de uitnodiging tot bij wonen van het feest hadden gevolg gegeven en hierna werd tot afwer king van het programma overge gaan. Eerst ..smulden" de kinderen van een serie kostelijke tekenfilms en nauwelijks waren deze beëindigd of onder het zingen van „Zie ginds komt de stoomboot" kwam de Goe de Sirit, vergezeld door Zwarte Piet de zaal binnen. Nadat St. Nicolaas de kinderen had toegesproken, gaf hij de voor trekkers opdracht om de door hem meegebrachte lekkernijen en de traditionele chocolademelk uit te delen. Intussen werden verschil lende kinderen bij hem geroepen en weerklonken de St. Nicolaasliedjes, met muzikale begeleiding in de zaal. Aangezien St. Nicolaas nog meer kinderen moest bezoeken verliet hij hierna de jeugdige schare, die ver volgens vergast werd op een ouder wetse poppenkastvoorstelling. Wat leefden de kinderen mee met de avonturen van Jan Klaassen en Katrijn! Hiermee werd de middag beëin digd. maar voordat de jongens en meisjes naar huis gingen werd aan iedereen nog een zak met versna peringen. een boek en wat speel goed uitgereikt. 's Avonds fietsten door de natte Amersfoortse straten de voortrek kers om aan behoeftige gezinnen pakketten levensmiddelen uit te reiken en toen de jongens laat, moe en nat thuiskwamen waren zij vol daan en dankbaar dat zij dit feest voor hun behoeftige stadgenootjes hadden mogen organiseren. En dien in hun hart was de hoop dat zij hierdoor hadden bewezen dat de padvindersbeweging, en de voor- trekkerij in het bijzonder, iets meer wil zijn dan een vereniging van jongens met grote hoeden en korte broeken, maar een jeugdbeweging die haar leden wil opvoeden tot jonge mensen met een warm sociaal besef. Dat Sinterklaas ook de personeelsverenigingen een goed hart toedraagt is Zaterdag gebleken toen hij een hele middag had gereserveerd voor de Federatie, die een aantal kinderen in het A.NI.J.V .-gebouw had samen gebracht. Al voor de Sint verscheen zijn er heel wat liederen gezongen en kwamen verscheidene jongens en meisjes op het podium om een liedje ten beste te geven. Er stond een moderne geluidsversterker zodat de kin deren de illusie hadden voor de radio te zingen. Hun geluidje klonk dan ook als een klok door de zaal. Een goochelaar liet de kleinen versteld staan van zijn wonderbaarlijke kunsten en daar was Sinterklaas al, vergezeld van een roetzwarte Pietdie ook de volwassen dames in de zaal de stuipen op het lijf en een van haar een glimmend zwarte vlek op de wang joeg. De Sint was vriendelijk als altijd en heeft met heel wat kinderen onder vier ogen gesproken. Ook een van de dames moest nog op het podium komen en werd. tot grote vreugde in de zaal door de Sint onderhouden. De gehele middag werd op gulle wijze chocolademelk ge schonken en speculaas uitgedeeld. Tot slot kregen de kinderen van Sinter klaas persoonlijk nog een pakje lekkernijen mee naar huis. Jong en oud had een prettige middag gehad. Ongeveer 1300 pakken ter waarde van duizenden guldens samengesteld Wanneer in deze dagen Sint Ni colaas een bezoek brengt aan vele militaire hospitalen dan is dit te danken aan een Utrechtse dame. die de goede Sint daartoe heeft uit genodigd. Dank zij haar goede zor gen konden ongeveer 1300 pakken met geschenken worden samenge steld. En zo'n pak is niet mis. In elk zit een hoofdcadeau, d.w.z. een overhemd, een nyama, een deken, een jas, een costuum of een lap voor een jurk bijvoorbeeld. Daar komen dan nog allerlei geschenken bü. want zo'n cadeau is voor de patiënt bestemd, maar in vele ge vallen ook voor de huisgenoten. De patiënten die verrassingen van thuis kregen konden op deze wijze hen bedenken, die zij achter lieten. De pakketten werden niet naar een bepaalde patiënt gezonden, maar werden aangeduid naar het hoofd geschenk. In de hospitalen wist men dan welk cadeau het beste voor elke patiënt geschikt is. Om de lezer een beeld te geven van de hoeveelheden goederen, die door Sint werden verwerkt en die door de Utrecntse dame in haar eentje biieen gezameld zijn, doen wij hierbij een enkele greep uit het „magazijn": 425 lakens.. 300 pya- ma's. 316 overhemden. 89 dekens, 300 badhanddoeken 100 slopen. 160 lappen stof voor een jurk. 100 pak ketten zilver, 40 costuums, regen- „Nou, en wat zou dat?", vroeg de Sint, toen wij hem iedereen de mond vol over vrije tijdsbesteding. Nou is dezer dagen op de pier van IJmuiden verraslten. „Mag I het zo gesteld, dat ik zo tegen mijn verjaardag nog een man als ik er dan soms géén hobby's op na houden?" „Dacht je dan werkelijk, dat ik in die laatste drukke we ken voor de 5e December, alléén maar Sinterklaas feestjes bezocht, klaarge zette schoentjes vulde, winkel in, winkel uit ging en over de hoge, hoge da ken rende?" „Dat zou heus wat teveel van het goede zijn voor een man op mijn leeftijd, van wie in het begin van de De cembermaand toch al schier het onmogelijke wordt ver wacht." „Ja, ik weet het wel. Ik heb een reputatie op te houden en dat komt hoofd zakelijk. doordat het in vroeger jaren ongeveer zo toeging als de mensen zich nog altijd voorstellen. Maar die tijd is geweest. Niet al leen, omdat ik zo langza merhand een dagje ouder werdt, maar ook, omdat een Sint Nicolaas tenslotte ook maar een mens is. Waarmee ik maar beweren wil, dat ik óók rechten heb a' werd dat in het ver leden wel eens teveel ver geten." „Als de wereld verandert heeft dat ook zijn invloed op het leven van Sinter klaas. Tegenwoordig heeft altijd doe wat ik kan en ever uiterst weinig vrije tijd beschik. Maar zou ik de vrije tijd, die ik heb, niet zó mogen be steden, als ik zelf graag wil?" „Nee, wees nu alsjeblieft niet bezorgd voor mijn ge zondheid. Die straffe bries hier rond mijn grijze ha ren, die grondzeetjes, die hier over de bazaltblokken en over mijn tabberd spat ten, ze zijn een verfrissing, zowel voor mijn lichaam als voor mijn geest. Er is mij zo vaak gevraagd, hoe of het komt, dat ik op mijn jaren nog over zoveel vita- jassen of winterjassen. 140 dozijn zakdoeken, 6 babypakketten, 800 leren portemonnaies en portefeuil les, scheerapparaten, tin, strijk ijzers. kinderspeelgoed enz. Fabrie ken in Woerden en Utrecht hebben het linnengoed geborduurd en de overhemden en pyama's gemaakt. Met grote liefde Er is met grote liefde gegeven. Bij vele fabrikanten was het nau welijks nodig het doel uiteen te zet ten Dat was nog bekend van vori ge jaren. En het resultaat was dan ook dat dit jaar meer geschonken werd dan in de vorige drie iaren tezamen tot een totale waarde van duizenden guldens. Feestelijk ingepakt in veel kleine pakjes, waaronder bij elke zending ook speculaas, taai en andere lek kernijen. gingen de goede gaven naar het Sanatorium in Renkum, het Marinehospitaal in Leiden, het Neurosecentrum in Austerlitz, ..Aardenburg" in Doorn, het Hospi taal in Amersfoort, het Hospitaal in Oog en Al en naar de nabestaanden van ongeveer 20 illegale werkers. De Utrechtse Sinterklaas is nu schoon op. Met de hulp van een aantal dames zijn \ille pakken op tiid klaargekomen. Maar honder den onbekend wie hun dit geluk deelachtig deed worden beleven er nu hun vreugde aan. En dat is de grootste beloning, die zij die het initiatief nam en voor de uitvoering zorgde zelf in de anonimiteit blijvend zich denken kan. En zo zullen de talloze fabrikanten, die zo gul hun medewerking verleen den er ongetwijfeld ook over den ken. Ruim 1000 kinderen zagen St. Nicolaas Traditie getrouw hebben de kin. 1 deren van de speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" het Sint Ni colaasfeest gevierd. Ruim duizend kinderen verdeeld in twee leeftijdsgroepen waren Za. terdag in het grote clubgebouw van de speeltuinvereniging de gast van Sint Nicolaas. De eehste groep van 3 t/m 8 jaar heeft volop genoten van gekleurde tekenfilms maar toen de Sint met zijn knecht de zaal binnen kwam werd het toch wel even stil. Maar ook nu bleek weer dc goedheid van de Sint^ De tweede groep be stond uit kinderen van 9 tot en met 14 jaar en ook voor hen was een aantrekkelijk programma sa mengesteld. Het gezélschap „Het Masker" uit den Haag bracht de avonturen van Jopie Slim en Dickie Bigmans Natuurlijk werd door de jeugd on bedaarlijk gelachen om de streken van deze twee kornuiten. Voorts was er nog een gooche laar en een buikspreker, die het programma completeerden. Er waren vele lekkernijen, die de feestelijke stemming verhoog den. De kinderen kregen ieder een speculaaspop en een zakje snoep. Het bestuur van de speeltuinver eniging „Het Soesterkwartier" kan ook dit jaar weer op een geslaagd St. Nicolaasfeest terugzien. Aanrijding Op het kruispunt Bisschopsweg— Arnh.wegKroontjesmolen raak ten Zaterdag twee vrachtwagens met elkaar in botsing. Beide auto bestuurders gaven geen signaal, terwijl een der chauffeurs boven dien de maximum snelheid negeer de. Tengevolge van de aanrijding ontstond enige materiële schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. >litie nee restatie De politie neeft de Amersfoorter K. aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van een hoe- velheid metaalafval. De man stal een hoeveelheid van 253 kg. koper- draaisel op een fabriek en verkocht deze hoeveelheid voor f 177. K. heeft tegenover de politie reeds een volledige bekentenis afgelegd. Beuk ontworteld De schade, die de storm het af gelopen weekeinde heeft aange richt. valt in Amersfoort nogal mee. Natuurlijk werden veel takken van de bomen gerukt, maar het aantal ontwortelde bomen viel mee. Bij Monnikendam was het een oude beuk, die niet bestand bleek tegen de krachtige windstoten. De boom werd ontworteld en zal dezer dagen moeten worden omgehaald. NVV-Sinterklaasfeest Op zijn tocht door Amersfoort, bracht St. Nicolaas met zijn zwarte knecht Zaterdagmiddag ook een bezoek aan het Volksgebouw. Daar was een aantal kin deren op-uitnodiging van dc Vrouwen bond van^ct N.V V. bijeen De voorzit ster van het comité van voorbereiding, mevr. Scheurs, heette in haar openings woord de kinderen hartelijk welkom evenals een aantal bestuurders van de N.V.V. Bestuurders Bond. Sketches werden vervolgens opgevoerd, er werd gezongen en gespeeld en de tractatlcs ontbraken ook niet. Het programma, dat door eigen krachten werd verzorgd, viel bij de kinderen bijzonder in de smaak. Ieder kind kreeg van de Sint een aar dig geschenk en ook de leden van de Vrouwenbond mochten van dc Gocdhel- ligman een presentje in ontvangst ne men Dc kinderen, die rijkelijk werden onthaald, hadden een bijzonder aange name middag. Dc voorzitster van de plaatselijke afdeling van dc Vrouwen bond. mevr. Brussen. dankte aan het einde de medewerkenden en de organi satoren. Tentoonstelling was groot succes De postduivenvereniging „De Eendracht" hield Zaterdag en Zon dag in Café „De Hoofdpoort" aan de Leusderweg haar jaarlijkse tentoon stelling. Keurnfeester A. J. Buyt uit Rotterdam en zjjn assistent, de heer Gotmers, z\jn Zaterdag bezig ge weest met de keuring van de ruim 200 duiven. Toen de voorzitter van de tentoonstellingscommissie, de heer H Lambrechts. Zaterdagavond de tentoonstelling opende, was het ïfteit' bèschlkj*Heef het" ge- I een drukte van belang ln de Hoofd- v.-;™ i;«- VanKKv 1 poort. De heer Lambrechts bracht he' ln deze hobby' i dank aan de keurmeester, die een zware taak heeft gehad om de dui ven naar behoren te klasseren en te beoordeelen. ligt in deze hobby. Die geeft mij de kracht bij nacht en ontij er op uit te trekken. En reken maar, dat ik na een dagje vis sen, niet meer verkouden Y»ord als ik soms op een kille avond wat lang bij een schoorsteen toe ven moet „En wat die visjes be treft kunt u zich niet voorstellen, dat ik na al dat suikci-goed en marse pein, dat in deze tijd de hoofdschotel van mijn da gelijks menu vormt, óók wel eens wat anders lust? De uitslagen zijn als volgt: Klasse I. Onbevlogen oude doffers: le prijs J. Hoek, 2e prijs J. Hoek, 2e prijs J. Kooy. 3e prijs Butselaar, 4e prijs A. Kuppen (met zeer eervolle vermelding) cn een eervolle vermelding voor dc heer Steegermans. Klasse II. Onbcvlogen oude duivinncn: le prijs G. de Graaf. 2e prijs Dijkhuizen. 3c prijs Van Zanten, zeer eervolle ver melding voor Klewiet en eervolle ver melding voor G. Buyert Klasse III, Bevlogen oude doffers tot 400 km: le prijs G. Buyert. 2e prijs Kle wiet zeer eerv. verm. J. Vos en eervolle vermelding Van Zanten Klasse IV. Bevlogen oude dulvlnnen tot 400 km: le prijs G. Buyert. 2e prijs Elsinghorst, 3c prijs Polhoud. zeer eer volle vermelding voor G. de Graal en eervolle vermelding voor J. Kooy. Klasse V, Bevlogen oude doffers meer dan 400 km: le prijs G. Polhoud. 2e prijs A. Kuppen. 3e prijs Elsinghorst, 4e prijs Sleeking, zeer eervolle vermelding voor G. Buyert. Klasse VI, Bevlogen oude duivinnen meer dan 400 km: le prijs F. Gouw, 3e prijs G. Polhoud. Klasse VII, Onbevlogen jonge doffers: le prijs F. Gouw. 2e prijs J Barrink. 3e prijs W. van Dijk, 4e prijs G. Buyert, eervolle vermelding voor J. Kooy. Klasse VIII: Onbevlogen Jonge duivin nen- le prijs F. Gouw. 2e prijs H. Lam brechts. 3e prijs K. de Graaf, zeer eer volle vermelding Tit, eervolle vermel ding voor J. Kooy. Klasse IX. Bevlogen Jonge doffers tot 290 km: le prijs J. Vos. 2e prijs A. Kup pen, 3e prijs G Buyert, 4e prijs G Pol. zeer eervolle vermelding J. Barrink en eervolle vermelding voor G. Polhoud. Klasse X. Bevlogen jonge duivinnen tot 200 km: le prijs Butselaar 2e prijs G. Buyert. 3e prijs W Polhoud. 4c prijs Jac Gouw. 5e prijs Kiewiet. zeer eer volle vermelding voor A. Kuppen en eervolle vermelding voor J. Vos. Klasse XI. Bevlogen jonge doffers, meer dan 200 km- le prijs J H. Reijnc. 2e prijs J. Kooy, 3e prijs: J. Barrink. 4e prijs G. Buyert, zeer eervolle vermelding Tit. Klasse XII. Bevlogen jonge duivinnen. meer dan 200 km: le prijs F. Gouw. ze prijs G. de Graaf. 2e prijs Butselaar. 3e prijs J. Barrink. 4e prijs J. Kooy. 5e prijs G. Buyert. zeer eervolle vermel ding J Barrink, eervolle vermelding a. Kuppen. Klasse XIII. niet ultgeruide Jonge doffers (late) met tenminste twee oude pennen: 3e prijs de heer KraaljenbrlnK. Beste van het geheel was J Hoes. Beste oude doffer J Hoek. Beste be vlogen oude duif G. Buyert. Beste be vlogen oude doffer G. Polhoud. Beste oude duif G. de Graaf. Beste jonge dof fer Jac. Vos cn beste jonge duif Butse laar.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2