Politie ontruimt woonwagenkamp aan JNijverheidstraat Gemeente enquêteert in Soeste r k w a r t ier Nederlandse Blindenbond verzorgt propaganda-kunstavond PU ROL Raad gaat opnieuw over erfpacht praten Noteert m even Indeling Biljartcompetitie district Eemland Dinsdag 13 December 1949 Woonwagenbewoners waren niet van plan naar Middelhufsesteeg te gaan Vorige weck deelde het gemeentebestuur aan een 22 tal bewoners van bet woonwagenkamp aan de Nijverheidsstraat mede, dat z|j zo spoedig mogelijk hei nieuwe kamp aan de Middclhoefscsteeg moesten betrekken. De betrokkenen gaven geen gehoor aan deze oproep Inmiddels Is aan de politie opdracht gegeven er op toe te zien. dat het woonwagenkamp zo spoedig mogelijk wordt ontruimd. Maandag Is de polltic met de uitvoering van deze opdracht begonnen. De eerste woonwagens zijn reeds onder politfe-cscorte naar het nieuwe kamp overgebracht. Besloten werd, dat alleen de vaste kern van woonwagenbewoners een plaats in het nieuwe kamp zou krU- gen en dat de overige woonwagen bewoners Amersfoort moeten ver laten. Nieuwelingen moeten Amersfoort uit Toen het bericht van de ont ruiming kwam ging vorige week een deputatie van woonwagenbe woners naar burgemeester Molen dijk om de bezwaren tegen ontrui ming toe te lichten. De bezwaren komen hier op neer, dat het voor de woonwagenbewo ners onmogelijk bleek bij de aan vang van de winter te gaan ver huizen. De wintervoorraad is opge daan, lichtaansluitingen zijn tot stand gebracht, kortom, het woon wagenkamp heeft zich voorbereid op de komende winter Burgemees ter Molendijk wilde rekening hou den met de omstandigheden en deed de toezegging dat de woonwagen bewoners enige tijd zou worden ge laten het kamp te ontruimen. De bewoners van het oude kamp blijven halsstarrig. Het gemeente bestuur heeft nu besloten drastischer maatregelen te nemen Maandag verscheen de politie in het kamp, hetgeen enige opschudding veroor zaakte. Toen word medegedeeld, dat zou worden toegezien op een spoe dige ontruiming, nam de woon wagenbevolking 'n soepeler houding aan. In de loop van de dag konden de eerste woonwagens onder escorte van de politie naar het nieuwe kamp aan de Middelhoefsesteeg worden overgebracht. Een auto van de ge meente zorgde in enkele gevallen voor het transport. De bevolking werkte opvallend goed mee en inci denten kwamen dan ook niet voor. De politie zal deze transporten blij ven regelen, totdat het kamp is ont ruimd. Momenteel verblijven nog ongeveer 40 gezinnen in het oude kamp. Het gemeentebestuur heeft nog een andere moeilijkheid moeten overwinnen In Amersfoort verblijft de laatste tijd een aanzienlijk aantal niet tot de vaste kern behorende woonwagenbewoners Deze mensen vertoeven in Amersfoort, in de hoop dat hun een plaats in het nieuwe kamn aan de Middelhoefsesteeg zal worden toegewezen. Toen bekend werd dat de gemeente een nieuw woonwagenkamp zou gaan inrichten nu reeds een jaar geleden trokken uit de omtrek vele woon wagenbewoners naar Amersfoort Het gevolg hiervan was. dat het kamn aan dr> Nijverheidsstraat over bevolkt raakte en zelfs de rtraten als staanplaats worden gebruikt. De gemeente was van mening dat aan deze toestand een einde moest ko men Men heeft dan ook niet geaar zeld de nodige maatregelen te nemen Herstel van grachtmuren en bruggen De Dienst Gemeentewerken is reeds geruime tijd bezig met het verrichten van herstelwerkzaam heden aan gedeelten van de gracht, muren in de oude binnenstad. On langs voltooide men de restauratie van een gedeelte van de gracht- rruur aan de Langegracht. Deze verkeerde in ernstige staat van verval en toonde op verscheidene plaatsen reeds gevaarlijke scheu ren. Deze muur is nu grondig ge restaureerd, zonder dat afbreuk is gedaan aan de oorspronkelijke vorm. Vorige week is men begonnen met de restauratie van de brug bij de Markthal. De uitvoering van deze restauratiewerkzaamheden heeft de dienst Gemeentewerken aanbesteed, doch het werk wordt onder toezicht van de gemeente verricht Men hoopt binnen niet al te lange tijd de brug weer voor het verkeer te kunnen open stel len. Daarna staan nog verscheide ne restauraties van walmuren en grachtenmuren op het program ma van genoemde dienst. GRAND THEATRE: Ingerukt, mars!", a l Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. Donderdag. 15 Dec.: 2.30, 6.45 en 9 uur. Operafilm „La Traviata". CITY THEATER: „Goldwyn Fol lies" 14 jaar. Zondag: 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER- Van Vrij dag t.m. Maandag: „Het onbe kende eiland" 14 jaar. Vooraf: „Rivierpolitie", 14 jaar. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „De man met de zweep", 14 Jaar. Vooraf: ..De voortvluchtige or ganist" 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Dag. 2 30. 6.45 en 9 uur. 13 Dec. Amicitia. A. B. v. L. O. Revue „Fris hoor!", 7 30 uur. 13 Dec. 's-Prinsenhof. Vergade ring Stichting Sportfondsenbad, 8 u. 13 Dec Kamer v. Koophandel, Genootschap NederlandFrankrijk. 8 uur. 14 Dec. Markthal. Het Ned. Lied. Kerstliederenavond, 8 uur. 14 Dec. St. Aechten. Stadsparo- chie. G. v. Leer „Over voorlichting voor de gehuwde vrouw", 8 uur. 14 Dec. Amicitia. Telepaath Les- tikoff, 8 uur. 15, 16, 17 Dec. Grote clubgebouw, Zonnebloemstraat. Jubileum-bazar t.g.v. 25-jarig bestaan Speeltuinver. „Soesterkwartier". 15u Dec. 's-Prinsenhof. Handel en Nijverheid. Ledenverg. 8 uur. 15 Dec. Markthal. N.C.G.V. Vol leybal-avond, 7.30 uur. 15 Dec. Amicitia. Piano-recital Cor de Groot, 8 uur. 15 Dec. K.A.B.-gebouw. Concert mandolineclub ..Mutoza", 8 uur. 16 t/m 18 Dec. Tentoonstelling Ned. Ver. v. Postduivenhouders. 17 en 18 Dec. Parochiehuis, P. Borstr. Kerstkribbe-tentoonstelling, 17—22 uur. 17 Dec. Amicitia. T. O. „De Ommekeer", 8 uur. 17 Dec. 's-Prinsenhof. Feestavond A.R. T.C. „De Pedaalridders", 8 uur. 18 Dec. Grand Theatre. Inst. v. Volksontw. Filmochtend „Wat le ven wij gelukkig", 10 uur. 18 Dec. Muziekschool, Regentes- selaan. Concert door Maria Naveu, alt e. a., 3 uur. 18 Dec. Kerkgeb. L. Vrouwestr., Comité Levensvragen. Kerstvoor- bereidingsdienst, 3 6n 8 uur. 19 Dec. Geb. Ver. v. Vrijz. Herv. Inst. v. Volksontwikkeling. Voor dracht door Jacq van Elsacker, 8 uur. OPENBARE LEESZAAL UlUenlng voor volwassenen dagelijks 2—5 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur: Uitlening voor kinderen: Woensdag en Zaterdag middag van 2.304.30 uur. Leeszaal dagelijks van 10—12.30 en 2—5 uur bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL WUers- straat 2. geopend van 10—1 uur en 2.30—545 uur. Maandag en VrUdag 7—9 uur. Uitlening van 11—12 30 uur. TENTOONSTELLING: Tot en met 15 Dec. Academie voor beeldende kunst Tentoonstelling schilderijen C. ten Hoope en W. Stuurman, ce ramiek, 1015, 7—9 uur. Zondag 2—5 uur. 17 DEC. t/m 2 Jan. St. Pieter- en Blocklandtsgasthuis. A.K.G. Kersttentoonstelling, 10—17 u. Zondags 14—17 uur. Overtreding draïikwet Een inwoner van het Soester kwartier werd geverbaliseerd we gens overtreding van de drank wet. Er werd 500 liter sterke drank in beslag genomen. Hutspot op straat Op de Utrechtseweg raakte een aanhangwagen los van de trekker en kantelde. De lading van de aan hangwagen, die bestond uit thee, tabak, blikken appelmoes, haring en vaten jenever kwam op straat terecht, maar bleef gedeeltelijk behouden. Goed muziekfeest in Markthal De plaatselijke muziekverenigin gen grijpen elke gelegenheid aan om Amersfoorts bevolking meer ontvankelijk te maken voor hun werk. Velen herinneren zich onge twijfeld nog de goede muziekweek in de zomer van dit aar. Er is toen een hechte band gelegd. Om de be langstelling voor het werk niet te doen verslappen organiseerde de contact-commissie een concert in de Markthal waaraan alle muziek verenigingen medewerking verleen den. Er is knap gemusiceerd. Er klonk hier en daar nog wel eens een onzuivere noot maar de totaal indruk is Amersfoorts muziek leven komt op een hoger plan te staan. De deelnemende verenigin gen waren Juliana, Excelsior. H. J. Hegeraat, Hosanna. Wilskracht, Amersfoortse Muziekvereniging. P.T.T. Harmonie en het Politie Mu ziekgezelschap „De Harmonie". Uiteraard kunnen de grotere ver enigingen wat beter voor de dag komen. Zo'n muzikaal festijn is uiterst leerzaam. De uitvoerenden kunnen veel van elkaar opsteken en dat is in de Markthal zeker het geval geweest. Jammer, dat de be langstelling niet groot was. Dat moet volgende keer beter zijn. En dubbel jammer is het. dat de heer J. v. d. Linden, voorzitter van de contact-commissie, zijn teleurstel ling moest uitspreken over het ru moer. dat tijdens het concert vooral door de jeugd werd veroorzaakt. De Politie-harmonie sloot de bij eenkomst met een goed uitgevoerd „Wilhelmus". DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1152 Behoedzaam slui pen Rob en Toon ver der. maar opeens staan ze stokstijf stil. Het knarsende, rommeienue geluid '.s nu vlakbij ge komen en nu Hen '.e ook, wat daarvan oe oorzaak is Want daar naderen langzaam «wee verschrikkeli; lee mon sters! Verschrikt hollen Rob en Toon weg. een zijgang in. Maar daar kruipt ook al zo'n on dier. Ze snellen terug, doch raken verdwaald in het labyrinth van gangen. En overal zien ze die afzichtelijke. kruipence dieren. Dieren? Welnee, het zijn indringers aan. Voorzichtig nadert Rob zon geen dieren, ontdekt Rob. Het zijn stalen machine en opeens kijkt hij recht in het ge werktuigen, een soort tank of graafmachine i laat van een man, die achter een pantser van En ze trekken zich ook niets van de twee dik glas verborgen zit. Maar de man heeft zo'n vreemde, wezenloze uitdrukking op zijn gezicht, dat het wel lijkt of hij Rob helemaal niet ziet. De heer Jac. Alders lid hoofdbestuur KAB De heer Jac. Alders, die voor de K.V.P zitting heeft in de Amers foortse gemeenteraad en voorzitter is van de K.A.B.. aartsbisdom Utrecht, is gekozen tot lid van het Hoofdbestuur van de Katholieke Arbeiders Beweging De heer Al ders wordt door de heer Joh. Zwa- nikken uit Laren opgevolgd als voorzitter van de K.A.B. in het Aartsbisdom Utrecht. (Ingez. Med.) SANAPIRIN TABLETTEN keren een opkomende kou of snep. Koker 7} en 40 c«. „Amersfoort" verloor Het eerste tiental van het schaakgenootschap „Amersfoort" speelde Maandag in Zeist tegen de club van die naam. De voorlopige uitslag was 42 voor „Zeist". Er zijn vier afgebroken partijen, maar zelfs de meest optimistische Amers- foorter hoopt alleen nog maar op een 55 gelijk spel. Morgen komen wij nader op deze wedstrijden te rug. Benoeming Onze stadgenoot, de heer A. W. Wisgerhof is tot onderwijzer aan de Christelijke School te Waddinx- veen benoemd. (Eigen bericht) Onder de bevolking: van bet Soesterkwartier wordt momentcel een en quête gehouden, die verband houdt met de bouw van de (kleine) tunnel In het verlengde van de Puntcnburgcrlaan Het gemeentebestuur heeft het initiatief tot deze enquête genomen. Door de uitslag van de onder zoekingen hoopt men tc kunnen bepalen, welke omvang de kleine tunnel zal muetcn hebben. zij zich naar de stad of het station begeven. Gevraagd wordt of zij te voet, per fiets of ander vervoer middel gaan. Van de uitslag van deze enquête zal het afhangen of de tunnel in het verlengde van de Puntenburgerlaan er een zal worden voor voetgangers alléén of één voor voetgangers en klein verkeer (fietsen, bakfietsen, transportfietsen, enz.). Vijf enquêteurs ondervragen da gelijks de bewoners van het Soester kwartier en men verwacht dat de gehele enquête drie maanden zal duren. Onderzoek naar grootte van tunnel D stijds werd een analyse bepaald naar aanleiding van de verkeers telling, doch om de grootte van de tunnel te kunnen bepalen, dient men de beschikking te hebben over meer statistisch materiaal. Aan de bewo ners van het Soesterkwartier wordt thans de vraag gesteld hoe zij het Soesterkwartier verlaten, wanneer „La Traviata" In het Grand Theatre worden Woensdag en Donderdag spe-iale voorstellingen gegeven van de operafilm „La Traviata". Deze film. die door Columbia wordt uitge bracht, is overigens geheel en al een Italiaans product. Verdi's be roemde muziek wordt gezongen door o.a. Nelli Corradi, Gino Mat- tera en het koor van de Opera di Rome. Groepstelefoon voor slechthorenden Op een door de afdeling Amers foort van de vereniging tot behar tiging der belangen van slechtho renden gedaan verzoek, is het be stuur van de Volksuniversiteit be reid gevonden op de te organiseren cursussen een groepstelefoon te doen plaatsen. Hierdoor wordt dus ook aan slechthorenden de gele genheid geboden zich voor deze cursussen te doen inschrijven. (Ingez Med.) Ruwe huid Ruwe henden Ruwe lippen Rechtsherstel-brochure van „Ons Belang" De Vereniging van onderofficie ren behorende tot de Koninklijke Landmacht „Ons Belang", heeft een brochure uitgegeven waarin met klem wordt aangedrongen op rechtsherstel aan de militaire amb tenaren beneden de rang van tweede-luitenant. In deze brochure is uitvoerig de situatie geschetst, waarin tal van beroeps-militairen buiten hun schuld door maatrege len van de bezetter zijn komen te verkeren. ,Er mogen tegen het verlenen Burgerlijke Stand Geboren: Baukje Aafke, d v A stra en Y Terpsma. Rein, z v C W v d Vorst en M L Terpstra. Eibert, z v W v Beek en L G v d Doe. Hendrikus, z v D de Waard en S F M Houtveen. Peter, z v J Heilij gers en M Correljé. Janna Corne lia, d v B v Bruggen en A C Vlas- tum. Geertruida Hermina Hendri- ka, d v H Klein en G B Pauwels. Jvhannes Wilhelmus, z v H Hage- be.uk en J A 'Gouw. Max, z v J Nihom en H Jacobs. Geertruida Josephine Maria, d v J C v d Bergh en M G Broekhof. Catrina Clasina, d v J de Wolf en R J Rijnders. Arnold, z v A Becker en H v Werkhoven. Jorina Lena, d v P Huizer en A J E v Beek. Wil lem, z v H Florijn en G P de Waal Overleden: Brand Meijer, oud 2 dagen. Susanna Magdalena van Thuijl 2 weken. Geldlening voor woningbouw Voor de financiering van de bouw van 52 woningen aan de Den- en Sparstraat stellen B en W. de Raad voor, in overleg met het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting, een lening aan te gaan van f 565.906. Auto-diefstal Op het politierapport werd vanmorgen gemeld, dat er in het afgelopen week-end een auto was i ontvreemd uit een grage van Po- van een volledig rechtsherstel aan laks Frutal Works aan de Nijver- Uitvoerenden geven goede muziek en declamatie ten beste MISSCHIEN heeft het woord propaganda-kunstavond me nig Amersfoorter er van weerhou den ditmaal z'n schreden te richten naar Amicitia, waar de Amers foortse Gemeenschap voor de Ne- derl. Blindenbond zulk een avond heeft georganiseerd. Er zijn nu een maal velen, die een hekel hebben aan opzettelijke propaganda en dit begrip niet aan dat andere begrip kunst wensen verbonden te zien. In dit geval moet zulks als een misvatting worden aangemerkt en het moet derhalve om verschillende redenen zeer worden betreurd, dat het gebodene van deze avond zich afspeelde voor een slechts matig bezette zaal. Blinde kunstenaars, de violiste Gusta v. d. Heijden en de pianist Johan Slegtenhorst, orga nist van de Doopsgezinde Kerk te 's-Gravenhage gaven hun kunst ten beste met de bedoeling een avond op te luisteren, die ons op de hoog te moest brengen van de stand van zaken in de wereld der Nederland se Blinden, met hun wensen en hun verlegens, met vooral hun streven om op normale wijze te verkeren in de werkende gemeen schap op de tientallen plaatsen, waar ook blinden volwaardige ar beid kunnen presteren. HET was de heer Joh. v. d. Berg, zelf blifid en propagandist van zijn bond, die ons dit alles klaar en duidelijk uiteenzette en wij her halen het jammer te vinden, dat zovele, stellig goedwillende, Amers foorters deze gelegenheid hebben verzuimd om kennis te maken met het werk van de Blindenbond. Maar er was bovendien te genie ten van serieuze kunst en aan schouwelijk werd deze avond be wezen tot welk een hoogte blinde musici kunnen stijgen. Zowel de violiste als de pianist hebben met goed gevolg eindexamen Conserva torium gedaan en vervolgens hun kunst in sterke mate ontwikkeld. Het was jammer, dat er deze avond geen vleugel ter beschikking stond; een piano geeft, en stellig in een grote ruimte, de klaviervirtuoos niet voldoende gelegenheid z'n spel op z'n best te laten horen. Toch heeft Johan Slegtenhorst ons weten te boeien, met name bij de Sonate in A gr. terts van Mozart. Deze componist ligt hem goed, wat voor al uitkwam in het andante grazioso en het menuet. Na de pauze gaf hij een Scherzo opus 16 van Mendels sohnBartholdy, die wij iets lich ter hadden gewenst, een Polonaise van Chopin, die geheel in de stijl van de componist werd gespeeld en waarbij het oorspronkelijk krijgs haftige karakter dezer kunstvorm wel sterk tot zijn recht kwam. Hij eindigde met een „Danse rituelle du feu" van de Spanjaard M. de Falla (overleden in 1946), waar mede hij ons zeer kon bekoren en die aantoonde, dat Slegtenhorst ook de moderne muziek weet te inter preteren. DEZE kunstenaar toonde zich verder een uitstekend begelei der van de violiste Gusta v. d. Heij den. In de sonatine voor viool en piano, opus 137 no. 3 in g klein van Schubert bereikten deze kunste naars een hoogte in samenspel, die men niet dagelijks zo aantreft en die hier mede tot stand kwam door een sterke concentratie op het we derzijdse spel Mej. v. d. Heijden be zit nog niet de brede en forse toon- geving der grote violisten, maar ze beschikt over veel vaardigheid en een uitstekende techniek. Dit bleek ook sterk in het technisch wel moei lijke werk van M. de Falla, Danse Espagnole, bewerkt door Kreisler. Een andere bewerking van Kre«- ler, een bekend Rondino van Beet hoven, kon ons niet zo bekoren, het schuimend-lichte van dit werk kreeg soms iets schichtigs en dat moet het juist niet hebben. Ook het tempo di menuetto van Pugna- ni-Kreisler had iets van dit gejaag de, wat jammer was. Gusta v. d. Heijden moet nog wat meer be heersing krijgen, dan zal ze zeker een sieraad van het concertpodium worden. MEDEWERKING aan deze avond verleende ook nog het Chr. Gemengd koor „Sursum Corda", onder leiding van de heer L. Kee- mink. Het is moeilijk een beoorde ling van een zangkoor te geven, wanneer het, zoals hier, niet meer is dan een der nummers van een nogal overladen programma. Het krijgt niet de gelegenheid er eens flink in te komen. De heer Kee- mink is een rustig dirigent, hij laat z'n koortje beschaafd zingen en let als regel op een goede uitspraak. Dit zijn verdienstelijke momenten en ze bepalen mee de muzikale standing van een zangvereniging. Even belangrijke zaken zijn muzi kale bewogenheid, de aard van het stemmenmateriaal en de onderlin ge verhouding der stemmen. En op deze terreinen kan er bij Sursum Corda nog wel een belangrijk hoge re trap worden bereikt. Psalm 122 van Sweelinck en het lied van Pa- lestrina, dat werd gezongen, hadden niet die diepte en voornaamheid, welke men er in zoeken moet. „Ere zij God" van H. F. Müller voldeed ons nog het best. De vrome volks liederen uit vervlogen tijden zou den dit koortje zeker goed liggen. Misschien een volgende keer? De avond werd besloten met een declamatie door de heer Joh. v. d. Berg van het grote .gedicht „De Zaaier" van de blinde dichter Frits Tingen. Hoewel het goed werd voorgedragen, afgezien van een wat hinderlijke preektoon, was het net te veel voor het overladen pro gramma. Het werd zodoende elf uur en dit is te laat voor een avond gelijk deze. S. Legesverordening wordt gewijzigd Inzake het heffen van leges voor afgegeven huisvestingsvergunnin. gen stellen B. en W. aaji de Raad vcor te bepalen indien de jaar lijkse huurprijs minder dan f 400 bedraagt f 2.50; minder dan f600.— (5.—), f 600.— of meer (10.Alleenstaande personen zijn steeds het laagste tarief ver schuldigd. Voorts stellen B. én W. voor de leges voor de behandeling van een aanvraag Nederlands paspoort te bepalen op f 3.50, voor verlenging f 2.50. het militaire personeel nog zoveel bezwaren bestaan, deze zullen ze ker niet groter zijn dan die ten aanzien van andere categorieën en in geen geval oorzaak mogen zijn dat een geschapen onrecht niet wordt hersteld. Temeer geldt zulks t o.v. een door enige vijand ge pleegde handeling", aldus schrijft men o.m. Het korps beroepsonderofficie ren. dat voor rechtsherstel sedert dc- bevrijding tot nu tevergeefs ijverde, is met de verschijning van deze brochure zeer gediend. Neptunus I verloor Het lukt Neptunus deze winter niet zo goed in de competitie, die overigens van weinig belang is. Nu werd Maandagavond in Am sterdam met 53 van A.Z. 1870 verloren. Onze stadgenoten hadden Van de Vlasakker als invaller voor doelman Reems Zwijntjesjager gegrepen Er werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een rij wiel bij de kerk in de P. Borstraat De dader, zekere Van B. is inmid dels in arrest gesteld. heidstraat, zoals wij gisteren reeds in een eigen bericht gemeld heb ben. Woudenberg ZANGUITVOERING Zangvereniging „De Lijster" hoopt Zaterdag in „De Schans" een uitvoering te geven. AUTOBOTSING Vrijdagavond werd een vracht auto zonder achterlicht door de verkeerspolitie gecontroleerd. Ter wijl men daarmee bezig was, bot ste een luxe auto in volle vaart tegen de vrachtauto. De luxe wa gen werd ernstig beschadigd. De inzittenden kwam er met enige schrammen af. De controlerende agent kon zich'nog tijdig bergen. Toen mej Veldhuizen de Ka- neelse dijk te Woudenberg wilde oprijden en niet voldoende reke ning hield met het verkeer, werd zij door een auto aangereden. Zij kwam daarbij te vallen en brak haar knieschijf. Op advies van haar huisdokter is ze ter verple ging in „De Lichtenberg" opge nomen. Finalisten in de biljartstrijd De biljartcompetitie van het dis trict „Eemland" vangt 2 Januari s.s. aan met de wedstrijd in de ca- dre-klasse: Vergulde WagenCen traal. Ingeschreven hebben 58 teams met in totaal 228 spelers. De klasse-indeling is als volgt: Cadre: Gouden Ploeg, Vergulde Wagen, Centraal. Ons Genoegen. Libre: Eerste klasse: Vergulde Wa gen 2; Poedel 1 (Nijkerk), Ons Genoegen 2, Metropole 1, Leusder- kwartier 1, Zonneheuvel 1. Gou den Ploeg 2. Tweede klasse: ODL 1. Nieuwe I Kei 1, Centraal 2, Vergulde Wagen De Raad van Amersfoort komt Dinsdag 20 December om 19 uur bijeen voor het afwerken van de volgende voorstellen: Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een verordening rege lende de subsidiëring van bijzon dere kleuterscholen. Idem tot vaststelling van de uit gaven voor het openbaar lagèr on derwijs over 1948 ingevolge arti kel 55ter der lager onderwijswet 1920. Idem tot het verlenen van een crediet» voor vernieuwing van de ketels voor de centrale verwar ming in de Theo Tjjssenschool aan de Zonnebloemstraat. Idem inzake de uitgifte van gronden in erfpacht. Idem tot handhaving der ver hoging van de ingevolge de veror dening op de heffing van een straat- en rioolbelasting verschul digde belastingbedragen met 10 Idem tot wijziging van de be stemming van een deel der geld lening 1948 Idem tot hernieuwde vaststelling van de verordening op de heffing van gelden voor het gebruik van een ziekenauto der gemeente Amersfoort. Idem tot het aangaan van een geldlening van f 565.906,voor cieel woningbouw 19.49. Idem tot wijziging van de ge meente-begroting dienst 1949. Idem tot wijziging van de leges verordening. Voorstel van de commissie voor de strafverordeningen tot verlen ging van de geldigheidsduur van de verordening op beenderenbe- waarplaatsen. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een verordening rege lende de medezeggenschap van het personeel in dienst der gemeente Amersfoort. Afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van W. H. G. Verhoef, handelaar in sterke drank en wijnen, om de drooglegging van het Leusder- kwartier op te heffen. Voorstel van B. en W. om ten aanzien van Monnikendam mach tiging te verlenen af te wijken van de eisen, gesteld in de verordening betreffende het verlenen van drankvergunningen en verloven A. Idem tot het verlenen van een crediet voor de verbreding van de Vlasakkerweg en de Korte Berg straat. Idem tot het verlenen van een crediet ter bestrijding der bouw kosten van 62 montage-woningen. Idem tot aankoop van het per ceel Soesterweg 57 III van H T. J. Ramselaar c.s. Idenrf tot aankoop van de perce len Blekerstraat 6 en 8 van A. C. Beijer. Idem tot overname om niet van stroken grond gelegen aan- en na bij de Soesterweg van P van Min nen e.a. Idem tot aankoop van een per ceel bouw- en weiland, gelegen nabij de Kruiskamp. van W. van de Bedem. Idem tot verkoop aan B. H. D. Meeuwissen van een perceel grond nabij het Onze Lieve Vrouwekerk hof. Idem tot aanwijzing ter onteige ning van terreinen aan- en nabij de Gasthuislaan. Idem tot aanwijzing ter onteige ning van terreinen, gelegen nabij de Kruiskamp. Benoeming van leden van on derwijscommissies wegens perio dieke aftreding. Herbenoeming van twee leden en benoeming van een lid van de stichting tot oprichting en instand houding van medisch-opvoedkun- dige bureaux. 3. Leusderkwartier 2, Theomien 1, Soesterkwartier 1 Ons Genoe gen 3. Derde klasse: Metropole 2, Mid- öehvijk 1, DOS 1, Centraal 3, KOT 1. Animo 1, Gouden Ploeg 3, ODL 2. Vierde klasse: Metropole 3. Poe del 2. Vergulde Wagen 4, Zonne heuvel 2. De Schouw 1, Nieuwe Kei 2, Soesterkwartier 2. Vijfde klasse: Leusderkwartier 3, Middelwijk 2, Metropole 4,ODL 3. Theomien 2, Ons Genoegen 4, KOT 2, DOS 2. Zesde klasse: Poedel 3. Soester kwartier 3 Zonneheuvel 3. Metro pole 5, Centraal 4, Leusderkwar tier 4, Vergulde Wagen 5, Middel- wijk 3. Zevende klasse: ODL 4, Zonne heuvel 4. KOT 3, Animo 2. Schouw 3, Soesterkwartier 4, Leu'derkwar tier 5. Huiscompetitie van „Onder Ons" De stand in de kopgroep van de huiscompetitie van de Amersfoort se schaakclub „Onder Ons" is mo menteel als volgt: 1 Teunis 8 gespeeld 8 punten 100 2 Arler 7 gespeeld 6 pun ten 85.7 3 Westerhout 6 ge speeld 5 punten 83 3 Aangezien per speler een onge lijk aantal partijen is gespeeld, is het scoringspercentage achter de namen vermeld. Zoals uit de stand blijkt, schijnt de heer Teunis re gelrecht op het clubkampioenschap af te stevenen. Slechts de heren Arler en Westerhout kunnen hem nog bedreïjen. GEVONDEN VOORWERPEN Paar herenhandschoenen; blauw kinderwantje; paar zwarte regen pijpen; hondenriem; lederen bal; paar lederen wanten; bruine da mes portm. (ledig); rozenkrans; br. gevoerde herenhandschoen (L); br. led want; wit wantje; vulpen (blauw gevl.); beige hand schoen; kam in étui; das (zwart grijs); vulpotlood (grijs); zwem broek met baddoek; witte hand schoen (R.); damesrijwiel; bruin hondje; paar br. led. dameshand schoen; rood kinderschoentje met witte bont; ijzeren ketting; rood geblokte ceintuur; bruine muts met groene rand; hoofddoek met blau we rand; broodmes; wit blauwe handschoen (Noors motief); bruine bal; brilleglas (H.)pakje inh. pan talon en overhemd; pakje shag; hoofddoek (blauw en oranje); huissleutel; paar glacé handschoe- nen; paar Nylons in verpakking; bruine portem. inh f 0,35 en kwi tantie: zwart led. dames hand schoen (L.): gulden; milt. hand schoen; wollen hoofddoek (bont); want (blauw met wit). Soest ONGEOORLOOFDE TRANS ACTIE Ruim twee jaar geleden verkocht c?e aannemer F. G. v. d. P. aan een zakenrelatie L. twee auto's en bouwmaterialen voor f 3800 Deze relatie, in wiens dienst hij was overgegaan, gaf v. d. P. permissie een der auto's te blijven gebruiken in zijn dienst. De aannemer verkocht in 1948 een der auto's. L. diende een aan klacht in. Wegens verduistering is v d. P. Maandag door de Utrechtse Poli tierechter veroordeeld tot f 60 boete subs. 30 dagen hechtenis. GEVONDEN VOORWERPEN Paar blauw-witte wanten; bruine alpinomuts; gebreide wollen muts; rood plastic damestasje; zwarte portemonnaie met inhoud; bril met donker montuur; beige wollen he renhandschoen: paar zwarte he renwanten; rubber laars; rechter glacé dameshandschoen; paar he renhandschoenen; paar kinder wanten; hangertje (Delfts blauw in zilver gezet); landmeterstok; zwart lederen damesportemonnaie met inhoud; huissleutel; daspeld. Inlichtingen 's Woensdags en Za terdags van 14 tot 16 uur aan het bureau van politie. LEDENVERGADERING V.V.V. Maandagavond vond in De Gou den Ploeg de jaarvergadering plaats van de V V.V. „Soest Voor uit". Er volgden mededeling van het bestuur met betrekking tot de benoeming van een directeur van „Soest Vooruit", met voorstel het bestuur te machtigen tot aanstel ling over te gaan. (Voor deze be trekking hebben zich ruim 300 sollicitanten aangemeld). Van bestuurszijde werd medede ling gedaan, dat bereids een drie tal was opgemaakt en dat de be noeming nu zeer spoedig bekend zal worden gemaakt. FINALISTEN IN BILJART- STRIJD De strijd om het verenigings kampioenschap voor district „Eem land"De Finalisten zijn: „Metro pole" (Amersfoort), ODL (Baarn) en DOS (Soest) nadert nu zijn einde Hedenavond valt de beslis sing tussen ODL en DOS. De ver liezer van deze match komt vol gende week uit tegen „Metropole". Winnen onze stadgenoten die wed strijd, dan zal de laatste partij te gen de winnaar ODLDOS beslis send zijn. De winnaar mag zich dan kampioen noemen. Schaken Na Beauraiiig komt ook Heroldsbach met verschijningen NEÜRENBERG. Op een Rooms Katholieke feestdag meenden velen tijdens een lof, dat door tiendui zend personen werd bijgewoond, dat de hemel in het westen plotse ling een helder licht vertoonde en dat de zon zichtbaar om haar as begon te draaien! Een buitengewoon heldere ster bewoog zich tegelijkertijd door de lucht. Op hetzelfde moment, riepen 8 kinderen, die reeds eerder ver klaard hadden herhaalde malen de maagd Maria gezien te hebben, een nieuwe verschijning waar te nemen. Volgens hen zeide Maria dat haar optreden samenhing met het natuurverschijnsel. Aldus vol gens een verklaring van de pastoor van Heroldsbach bij Neurenberg, Gailer. Hij verklaarde tevens, dat prof. Dreier van de theologische facul teit van de universiteit te Takoma in de V.S. naar Duitsland zal komen om een onderzoek naar de gebeurtenissen te Heroldsbach in te stellen. Een Zweedse filmmaatschappij is van plan nog deze maand te He roldsbach opnamen voor een film te maken. Meer dan duizend mensen zoeken ontvoerd kind KOPENHAGEN. Meer dan duizend manschappen van het Deense leg;r namen hedenmorgen deel aan het zoeken naar een twee- en-een-halfjarig Deens jongetje, dat Zaterdag uit een speeltuin in Kopenhagen werd ontvoerd. Het opsporingswerk werd met verdub belde kracht ter hand genomen, na dat men te Kopenhagen het lijk had gevonden van de man, die naar men meent het jongetje ontvoerde. Deze man was een huisvriend van het gezin, waartoe het jongetje be hoorde. Volgens de politie had hij een te grote dosis aan slaapmidde len genomen. In een op hem ge vonden brief zegt hij, dat hij het leven niet langer kon dragen. Over het jongetje werd echter niet ge rept.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2