Dagblad voor Amersfoort SPORTBIJLAGE Schotvaardigheid van de voorhoede brengt Amsvorde 6—0 zege Qnick dankt zege op „De Stichtse aan betere techniek r AP WC bevecht met veel moeite een gelijk spel tegen BVC tandcream HVC en Boys spelen clubs wel, en hoe! niet, andere Nijenrodesspeelt ivel goed, maar faalt voor doel NEEM GEEN RISICO r Maandag 19 December 1949 3 MENTHO-REZ V«rkoudh*ldiiall bestrijdt de kou van buirenal langs twee wegen: inademen en inwrijven. Gasten spelen verloren partij na derde doelpunt (van Hilferink) 99 .imsvorde heeft het Zondagmiddag tegen het Breukelense Nijenrodes aan ,.e Leusderweg niet moeilijk gehad. Door enthousiast, open spel en flinke ichotvaardigheid van de gehele voorhoede behaalden onze stadgenoten een verdiende zes-nul ovêrwinning. Toch is het geen Walk-over" geworden. Daarvoor was het aanvalsspel van de gasten weer te goed. Dat zij met deze grote nederlaag huiswaarts moesten gaan was te wijten aan de schotloosheid van de voorhoede, die vele kansen onbenut liet. Kort voor de rust ziet Meskes zijn goede spel bekroond met een derde doelpunt. De keeper der gas ten heeft geen kans het zuiver ge richte schot onschadelijk te maken (30). Nadat voor de eerste maal in de tweede helft is afgetrapt tracht de Niienrodes-voorhoede met een overrompelingsaanval succes te be halen. doch de. Amsvorde-achter- hoede wijst deze resoluut af. zet de voorhoede aan het werk en door een blunder van de keeper, die over de door Hilhorst ingeschoten bal duikt, is de stand 40. Even later komt het eerste wer kelijk gevaarlijke schot van Nijen rodes en slechts door een ..tijger sprong" van Dijkhuizen wordt ook deze kans niet benut. De Breuke- lenaren blijven een tijd lang van zich afbijten en het is werkelijk jammer dat zij hun goed opgezette aanvallen zo erbarmelijk slecht af werken. Daardoor krijgen zij het hun toekomende tegenpunt(en?) niet. Tien minuten na de rust geeft A. Vink een goed staaltje solovoetbal ten beste, laat echter zijn kans ver loren gaan door een minder goed Geen moeilijke wedstrijd voor de Amersfoorters De eerste verkenningen stranden wederzijds op de verdedigingen terwijl daarenboven A. Vink een prachtige kans. hem door Jan Kraak gegeven, verloren laat gaan door de bal te ver voor zich uit te spelen. Een daardoor ontstane cor ner brengt gevaar voor het Nijen- rodes-doel dat. zij het opnieuw ten koste van een corner, wordt be zworen. Ook deze. tweede corner wordt door A. Vink goed genomen doch de prachtig voor het doel ge plaatste bal komt veilig in de han den van de keeper. Het lijkt wel alsof de gastheren voelen dat er kansen zijn. want zij blijven hevig in het offensief. Jan Kraak geeft Hilhorst een kans. De ze neemt het leder handig met de rechtervoet mee en lost dan een keiharde ..linkse" waarmee hij de keeper voor de eerste maal het na kijken geeft (10). Door dit doelpunt gestimuleerd blijven de Leusderwegbewoners at taqueren en de Nijenrodes-keeper moet herhaaldelijk felle schoten verwerken Groot was de teleurstel ling toen Vink een schot op het door de keeper verlaten doel loste en één der backs de bal met de handen over de lijn werkte, het geen de scheidsrechter blijkbaar ontgaat want hij annonceert een corner. Na een half uur spelen ontstaat het tweede doelpunt. Hilhorst geeft na een duel met een paar tegen standers. de bal met een listig tikje aan de goed opgestelde Van Meete- ren, die een formidabel schot lost waarna het leder, via een staander in het net verdwijnt (20). De Breukelenaren werken hard en met goed opgezette aanvallen trekken zij vele malen op het Ams- vordedoel af. Beide backs. Pieters en Hannesen, geven echter geen krimp, maar in enkele gevallen moet Dijkhuizen optreden. Dit komt echter sporadisch voor. want de voorhoede van Nijenrodes gaat mank aan schotloosheid. Volgend jaar weer Ronde van Limburg S1TTARD - De Toer- en Wieier- club „Maastricnt" heeft besloten in 1950 wederom een Ronde van Lim burg voor amateurs te organiseren. Dit jaar heeft deze ronde niet plaats gehad in verband met de prijzen- kwestie voor amateurs. Men hoopt deze kwestie nu in Be- nelux-verband echter op een verga dering te Maastricht op 28 Decem ber bevredigend op te lossen. De ronde zal in twee etappes ver reden worden op Zaterdag 24 Juni en Zondag 25 Juni. In Kerkrade zal de finish komen. Beide trajecten zullen ongeveer 150 km zijn. België en Luxemburg zul len beide met een ploeg deelnemen, terwijl de mogelijkheid bestaat dat ook een Deense ploeg aan de start zal verschijnen. Onderscheiding voor Kanaalzwemmer BRUSSEL Aan Fernand De- moulin uit Luik, de eerste Belg. die. in de afgelopen zomer, met succes Het Kanaal overzwom, werd de na tionale sporttrophee van België toe gekend voor zijn verdiensten in 1949. Volgens de jury was Demoulin Bel gisch grootste sportman van 1949 "N Nu al noteringen voor Rio LONDEN Hoewel het eind- tournooi om het wereldkampioen schap voetbal pas in Juli 1950 te Rio de Janeiro wordt gehouden, hebben de Engelse bookmakers thans reeds hun noteringen opge maakt. Hieruit blijkt, dat Argentinië, Brazilië en Engeland gezamenlijk favoriet zijn. Zij staan 6 tot 1. De bekerhouders Italië staan 7/1, ter wijl Paraguay. Uruguay en Schotland 8/1 noteren. Dan vol gen:: Spanje (10/1), Mexico, (14/1) Chili (20/1). Zwitserland (25/), Bolivia, Ecuador en Peru (33/1), Zweden (40/1) en tenslotte Zuid- Slavië (100/1). VJ schot waarna de bal door de toe stormende Meskes nog juist voor de out-line wordt achterhaald. Een pracht voorzet, waaruit A. Vink met een zuiver gerichte kopbal de voorsprong tot 50 vergroot. Na dit doelpunt neemt de tegen stand van Nijenrodes zichtbaar af Wel blijven de gasten actief, doch Amsvorde is hen volkomen de baas. Als Jan Kraak onverwachts een schot lost, brenet een der doel palen tijdelijk redding, maar de te- rugstuitende bal komt bij Hilhorst die de plotseling ontstane kans in een goed doelpunt omzet (60). Het Amsvorde-elftal blijft nog geruime tijd voor het Nijenrodes- doel opereren zonder dat de score wordt opgevoerd Door een blessu re moet Jan Kraak het veld verla ten. waardoor de aanvalskracht be langrijk afneemt. Doelpijnten wor den er verder niet gescoord'. Winnaars puzzle Er was wel zeer veel belang stelling voor onze HollandDc- ncmarkenprijsvraag, maar het aantal inzenders, dat goed ge raden had, was toch maar erg klein. Toch waren er meer dan drie goede voorspellingen, zodat er geloot moest worden. De eer ste prijs, van 25 gulden, viel ten deel aan M. Pluim, Vlasakker- wee 40 te Amersfoort. Tien gulden werden verdiend door Anneke Verschuur, Krom- mestraat 52 te Amersfoort en vijf gulden zijn voor M. Soc- pardje. Doomseweg 21 te Leus den. 'V.. -J Toen Hilferink, die op de linksbuitenplaats uitstekend werk deed met een goed schot het derde doelpunt scoorde, had Quick de wedstrijd tegen De Stichtse eigenlijk al gewonnen, oftdanks dat nog een kwartier te spelen was. Immers „De Stichtse" gaf de moed op, waardoor Quick het spel volledig kon ontplooien en daardoor sterk in de meerderheid fcwam. Quick heeft verdiend gewonnen. Technisch waren de spelers beter dan hun tegenstander, terwijl Kraamwinkel, die als spil een heel goede wed strijd speelde, herhaaldelijk en goed de vleugelspelers De Jong en Hil ferink aan het werk zette, waardoor gevaarlijke aanvallen mogelijk werden. Direct na de rust bleek dat, met hulp van de wind, Quick's halflinie haar aanvallende taak nog beter kon vervullen. Linkshalf Nijenhuis plaatste de bal keurig tussen de backs door naar Hilferink. die hard inschoot. De keeper van „De Sticht se" kon met zijn voet de bal tot corner verwerken. Deze werd door De Groot mooi voor het doel ge plaatst, waar de Jong klaar stond om het leder voor de voeten van Cesar te koppen, die met 'n prach tige omhaal de keeper kansloos passeerde (20). Na een corner van Quick kwam een aanval van „De Stichtse".. De linksbuiten zette voor en de rechts binnen ving de bal op en tikte door naar de midvoor, die met een goed schot de uitlopende Van Loon sloeg (21). „De Stichtse" ging enthou siaster spelen, maar Quick gooide er ook een schepje op. De Groot ontving de bal van Cesar. Hij gaf een pass naar de vrijgelopen Hil ferink, die ineens inschoot. De kee per van De Stichtse viel nog wel Kraamwinkel blijkt 'n goede spil De aanvoerder van de Stichtse won de toss en verkoos de eerste helft met de wind mee te spelen. Ondanks het windnadeel vloeide uit de Quick-aftrap direct een ge vaarlijke aanval voort. Cesar kreeg de bal en loste een schot, dat net r.aast ging. De Stichtse speelde zich zich vrij, de spil plaatste naar de midvoor, die een hard schot loste, dat tegen de paal kwam, kort daar na weer 'n aanval van „De Sticht se". De spil plaatste de bal naar de linksbuiten, die echter hoog over schoot. Quick verplaatste het spel. De bal kwam bij linksbuiten Hilfe rink, die naar Hartwich plaatste en van hem de bal terugkreeg. Hij lokte de rechtsback naar zich toe en plaatste zuiver weer terug naar Hartwich. die volkomen vrij staan de, de bal rustig voor de rechter voet legde en met een hard schot het eerst doelpunt voor Quick scoorde (10). Kraamwinkel, die zeer actief was, kreeg de bal van linksback Mol, hij passeerde een speler, liep even door en loste een hard schot, dat echter uitstekend door de doel man van „De Stichtse" werd ge stopt. Kort daarna kreeg Hartwich nog een goede kans om te doelpun ten. De bal gleed echter van zijn schoen, waardoor deze kans verlo ren ging Weer een aanval van Quick- Hilferink plaatste de bal voor het doel. Deze werd door Ce- sar op de borst opgevangen en di rect ingeschoten, echter juist in de handen van de doelman van „De Stichtse". De spil van „De Stichtse" pro beerde het alleen. Hij passeerde enkele Quick-spelers en loste een hard schot dat naast ging. Uitsluitend verkrijgbaar btj apotheker», drognten en de j^eclpaJbrenche. Van Empelen scoort kort voor het einde de verdiende gelijkmaker Het was geen prettige wedstrijd op „Birkhoven", waar A.P.W.C. de strijd aanbond tegen B.V.C. Dat er geen mooi spel te zien gegeven werd, is tot daaraan toe, maar dat de verstandhouding tussen de spelers steeds slechter werd, moet voor een belangrijk deel gezocht worden in de slappe leiding van de arbiter. Beide ploegen verspeelden tenslotte een punt, want de einduitslag was 22. Van de Flier in goede vorm In de eerste helft speelde B.V.C. ongetwijfeld beter. Er werd door de gasten goed combinatiespel te zien gegeven en het werd de A P.W.C.-achterhoede herhaaldelijk zeer moeilijk gemaakt. Gelukkig speelde S. v. d. Flier een uitste kende partij. Hij wist door goed ingrijpen herhaaldelijk redding te j brengen. Ook P. Snijders moest steeds ingrijpen. Het grootste ge vaar kwam van de linkervleugel, waar de reeds op jaren zijnde i linksbuiten A. Windhouwer met j I geraffineerd spel en goede voorzet- ten steeds verwarring stichtte. I Na ongeveer tien minuten ont- stond het eerste doelpunt. De naar links afgedwaalde rechtsbinnen Mansom kreeg de bal in goede schietpositie en maakte geen fout 'Q (01). Het antwoord liet niet lang op zich wachten, want enkele mi- nuten later volgde een flitsende A.P.W.C.-aanval. Na een fraaie H combinatie tussen Joh. v. Empelen en Duinsbergen. scoorde laatstge- 13 noemde onhoudbaar (11). Je "iPe,ie"r?„ AP WC speelt gelijk, terwijl Amsvorde en Quick winnen Twee van de vjjf Amersfoortse clubs hebben dan toch nog tegen ver wachtingen In, een vrije Zondag gekregen. De wedstrijden AFCHVC en VoorwaartsBoys werden namelijk afgelast. De andere drie hebben het er best afgebracht. APWC speelde gelijk en Amsvorde zowel als Quick SEC staat er goed voor In de HVC-afdeling ging nog een wedstrijd niet door: UWRapidi- tas. De drie wedstrijden. d\p wèl gespeeld werden waren belangrijk voor HVC. want dat waren juist de wedstrijden van de drie rivalen. Die wonnen allemaal, zodat er in de stand eigenlijk weinig verander de. DWV won met 32 van Alc. „Victrix". Elinkwiik handhaafde zich op de bovenste plaats door een 42 zege op Vriendenschaar en De Spartaan versloeg Volendam met 30. De stand is: Elinkwfjk 10 7 2 1 16 Spartaan 11 6 4 1 16 DWV 10 6 3 1 15 HVC 9 4 3 2 11 Volendam 9 4 0 5 8 Vr. schaar 11 3 2 4 8 AFC 8 2 3 3 7 UW 9 2 2 5 6 Alc. Victrix 8 2 1 5 5 Zaandijk 7 1 3 3 5 Rapiditas 8 1 1 6 3 Het gelijke spel. dat APWC be haalde tegen het hoger geplaatste BVC is geen onverdienstelijk re sultaat. Het lijkt me al wel zeker, dat in deze afdeling Patria en DW SV zullen gaan uitmaken, wie er op de onderste plaats zal belanden. APWC heeft intussen geen kans meer op een kampioenschap, maar behoeft zich ook geen zorgen te maken. De strijd gaat hier tussen Baarn, CDN en Holland die ook nu weer alle drie wonnen. De stand is: CDN 10 8 0 2 16 Holland 11 7 2 2 16 Baarn 10 6 3 1 15 Zeist 10 4 4 2 12 EMM 9 4 3 2 11 BVC 11 5 1 5 11 Fortitudo 11 4 2 5 10 APWC 11 3 4 4 10 BFC 11 4 0 7 8 Patria 10 0 3 7 3 DWSV 10 0 2 8 2 Quick won van De Stichtse met 41. waardoor The Reds Donar. dat vrij was. voorlopig weer fos- seerden. Toch houdt Donar. dat pas acht wedstriiden heeft gespeeld goede kanser evenals Olympia. dat slechts m<n 21 van het zwakke DEV won Onder aan de ranglijst ziet het er slecht uit voor PVC, dat pas twee punten heeft verzameld. De stand is: 9 6 3 0 15 10 6 3 0 15 8 5 3 0 13 9 3 5 1 11 9 5 0 4 10 9 4 2 3 10 9 2 4 3 8 10 3 1 6 7 10 2 3 5 7 8 2 0 6 4 11 0 2 9 2 Olympia Quick Donar Laren St. Boys Stichtse Victoria Zebra's DEV SDO PVC SEC stevent op het kampioen schap at, al is de 43 overwinning op hekkensluiter WOG niet over tuigend. Het is voor de Soester club te hopen, dat zij de overwinningen reeks kan voortzetten. Amersfoort se Boys is practisch gesproken kansloos. Voorwaarts is de enige club. die SEC nog kan bedreigen. De stand laat dat duidelijk zien: SEC Maarssen Voorwaarts JSV A. Boys Zw. Vooruit Kampong LW Graveland WOG Amsvorde overwinning op Nijenrodes ge toond nog lang niet alle illusies verloren te hebben En inderdaad, de kans is er nog GW gaat nog aan de kon maar heeft een wed strijd meer gespeeld. Soestum ver- 1 loor van de leider met 30. Num mer twee. WY won slechts met 2 1 van Brederodes De stand is: GW WY Amsvorde Utrecht Barneveld Saestum Nijenrodes Brederodes Vreeswijk RUC 11 7 4 0 18 12 5 4 3 14 8 4 3 1 11 10 4 3 3 11 10 5 1 4 11 9 4 1 4 9 10 3 3 4 9 9 2 3 4 7 10 2 2 6 6 11 0 4 7 4 heeft door de 6—0 Jammer, dat de thuisclub niet meer van dergelijke aanvallen op zette. Gedeeltelijk kwam dat ook. omdat de aanvalslinie onvoldoende gesteund werd door de half-spelers. die teveel" teruggetrokken speelden hetgeen soms wel zeer noodza kelijk was. Maar als de halflinie de bal dan vrijgespeeld had, was het plaatsen zeer slecht en konden de B.V.C.-ers meteen de aanval overnemen. Steeds meer kwam B.V.C. opzet ten en doelpunten „hingen" in de lucht. S. v. d. Flier en Snijders moesten zich tot het uiterste in spannen en doelman Hendriks kreeg enige malen moeilijk werk. Enige minuten voor rust kwam het langverwachte en verdiende doelpunt. Rechtsbuiten Deflers. die in vrije positie stond, kreeg de bal toegespeeld op het moment, dat de A P W C.-backs ver opgedrongen stonden Deflers rende onmiddellijk met de bal op het doel af. terwiil de naarsgele-verdediging even aar zelde. in de mening verkerende, da» de arbiter wel wegens buitenspel zou fluiten. Dit gebeurde niet en ongehinderd kwam de B V C.-er voor doelman Hendriks. Wel werd hii nog even gehinderd door P Snijders, die on het laatste moment nog even fel sourtte. maar hii wist de bal toch in het doel te deponeren (1—2). Na rust zakte het spel van B.V.C. geweldig af en de thuisclub kon hoewel zelf ook niet veel beter spe lend een overwicht bewerkstel ligen. Hierbij bleek, dat ook de Blitse achterhoede niet voor de poes was en de uitstekende oogin een van Mossing en Joh. v. Empe len werden niet 'met succes be kroond. Een groot aantal corners leverde nogal moeilijkheden op voor de B.V.C.-verdedigers, die met kunst en vliegwerk hun heiligdom voor doorboring ^konden vrijwaren. Oo^ de paarsgele backs moesten op hun tellen passen, want de flitsende maar schaarse B.V.C.-uitvallen droegen een zeer gevaarlijk karak ter. Snijders en v. d. Flier lieten zich echter niet meer verschalken Kort voor het einde hadden ver woede pogingen van de thuisclub om de balans weer in evenwicht 4 brengen succes. Middenvoor Joh v. Empelen slaagde erin op fraai' wijze de gelijkmaker te scoren (2—2). Nog gaf B.V.C. zich niet gewon nen De zaken werden nog even flink aangepakt en het scheen, dat A.P.W.C ging verdedigen. Gelukkig werd bijtijds ingezien, dat deze tactiek funeste gevolgen zou kun nen hebben en „aanvallen" werd weer het parool. Een spelmoment uit de wedstrijd APWCBVC. Dit is een aanval op het BVC-doel, die echter op niets uitliep. (Archifoto) uit, maar de bal stuitte via de grond over hem heen in het doel (3—1). „De Stichtse" was een geslagen elftal. Het baarde geen verwonde ring, dat de Jong na uitstekend sa menspel met Cesar het vierde doel punt kon scoren (41). Hilferink, doelman Van Loon, Mol en vooral Kraamwinkel speel den een uitstekende wedstrijd. „Soes terkwartier" stevig onderaan Het gaat er naar uitzien dat Soesterkwartier op de onderste plaats zal eindigen. Onze stadge noten hebben Zondag opnieuw een nederlaag geleden en zo zit Soes terkwartier vaster op de onderste plaats dan ooit. Soesterkwartier demonstreerde een veel beter veld spel dan Fortuna en was daardoor meer in de aanval, maar de aan vallen waren tenslotte machteloos en konden het niet tot doelpunten brengen De eerste aanval speelde te zelfstandig en als er van com binatie sprake was, dan waren deze zo doorzichtig, dat de ver dedigers van Fortuna gemakkelijk konden ingrijpen. De schoten, die de heren losten waren zo onzuiver, dat slechts één maal een schot genoteerd kon j worden, waaruit de bal op de paal belandde. Het middenvak en de verdediging werkten hard. waar door een half uur de stand blank gehouden kon worden. Maar het harde werken hielp niet veel. Keer op keer werd de aanval aan het werk gezet en steeds was het re sultaat nihil. Na een half uur spe len nam Fortuna de leiding. De goede combinaties van de Amster dammers konden steeds door de sterke Soesterkwartier-verdediging worden onderschept. Daarom pro beerde één van de heren het van afstand en het schot trof doel (0—1). 'Voor rust werd niet meer gedoel punt. Er werd na de rust feller ge speeld in de aanval van Soester kwartier. men stichtte verwarring in de Fortuna-verdediging. Een maal dachten we mej. Kuling te zien gelijkmaken toen ze vrij voor de korf een schot loste. De Am sterdammers schoten steeds meer van afstand. En weer trof een schot doel. hoewel de speler niet vrij stond (02). Na vakwisseling ging de Soes- terkwartierverdediging in de aan val. De spelers wisten zich goede kansen te scheppen: eenmaal wipte een bal van Frits Muns uit de korf. Gerritsen kon met een goede schijnbeweging de bal vrij krijgen. De bal sprong echter van de korf- rand het veld weer in. Fortuna scoorde nog eenmaal. K.V.V.A. verliest van H'sumse Boys Hoewel KWA voor de rust een flinke meerderheid ontwikkelde, verloor deze club van Hilversumse Boys. De voorhoede hield het spel te kort en de stugge verdediging van de gasten wist daar wel raad mèe. De Hilversummers hadden niet over geluk te klagen. Het suc ces kwam het eerst bij de Boys. De middenvoor maakte gebruik van onvoldoende dekking in de KWA achterhoede en passeerde de keeper kansloos. Een fel KWA offensief werd daarna spoedig met een fraai doelpunt van H. Oebe'n beloond Een hard zuiver schot bleek on houdbaar. Rust 11. Na de hervat ting oefenden de gasten grote druk uit op de KWA-veste waardoor gevaarlijke situaties ontstonden. De linksbinnen van Hilv. Boys bracht de stand op 12 Hoewel KWA hierna domineerde kwam er wederom een goal voor de gasten 13. Weifelen in de Amersfoortse verdediging werd resoluut afge straft. Bij een aanval van Hilv. Boys liep doelman van Ede uit om de bal te onderscheppen. Hij miste en de bal rolde in het verlaten doel. Het geluk zat KWA in deze wed strijd niet mee. AMHC-teams kunnen verder bekeren Zowel dé heren als de dames van A.M.H.C. hebben door de resultaten van de Zondag gespeelde wedstrij den de derde ronde bereikt in het tournooi resp. om de Amsterdam beker en de Dr Exalto-beker. De heren speelden overeenkom stig de verwachtingen in Rijswijk gelijk tegen de club van die naam. Het was een slecht gespeelde wed strijd, waarin A.M.H.C. technisch duidelijk de beste was. maar geen veldoverwicht kon krijgen door het bijzonder felle en destructieve spel van de gastheren. Het begin was voor onze stadge noten. die goed combinerend keer op keer door de verdediging der thuisclub sneden, zonder echter aanvankelijk tot scoren te kunnen komen. Toch kwam het eerste doelpunt nog vrij spoedig, toen Keulen naar buiten liep. en met de omgekeerde stick een scherpe voor zet gaf. die echter een prooi scheen te worden voor de Rijswijkse doel- verdediger. Doch onverwacht wist de snel naar links gelopen Drie bergen eveneens met de omgekeer de stick voor de totaal verraste keeper langs te doelpunten. Rijs wijk werkte zich nu wat los en het primitieve spelletje van zijn voor hoede, die speelde zoals men dat bij voetbal „kick and rush" pleegt te noemen, had succes toen de linksbinnen met .een zeer mooi schot de gelijkmaker scoorde. En nog geen tien minuten later werd het zelfs 2—1, toen de rechtsbinnen Van Dijk onhoudbaar passeerde. Intussen vlotte het in de voorhoe de van onze stadgenoten niet zo goed meer en verschillende kansen gingen bovendien door onbesuisd schieten verloren. Na de rust was het aanvankelijk weer A.M.H.C., dat de toon aangaf: doelpunten bleven echter uit. Pas tone na een kwartier de strijd weer meer gelijk opging, kwam de ge lijkmaker. Pon ondernam, naar binnen gelopen, een solo-actie, die echter mislukte. Toch kwam de bal nog bij Driebergen en deze was het. die met een strak schot de stand op 2—2 bracht. De verdere strijd speelde zich hoofdzakelijk af op het middenveld met weinig gevaarlijke momenten voor elk der beide doe len. Ook in de verlenging van 2X 7Vï min. overheerste dit spelbeeld en gedoelpunt werd er dan ook niet meer. De dames overtroffen de ver wachtingen door op Birkhoven een 21 overwinning op H.D.M. te be halen. Overigens was fleze over winning nogal geflatteerd en de Haagse dames hadden zeker ver diend gelijk te spelen. Al direct na het aanvangssignaal waren de gasten in de aanval en het duurde niet lang of zij namen door een niet geheel onhoudbaar schot van hun rechtsbinnen de lei ding. Verder liet de A.M.H.C.-ach terhoede, waarin mej. v. d. Velde excelleerde, het echter niet komen en langzamerhand ging de strijd meer gelijk op. waarbij A.M.H.C. nog enige kansen op de gelijkmaker kreeg, maar niet vermocht te doel punten. Toch bleef ook nu H.D.M. het iets beter spelende elftal, dank zij een zuiverder techniek. Ook na de rust waren de Haagse dames zeker niet de minderen en zij zet ten enige gevaarlijke aanvallen op. Na ongeveer 5 min. kregen zij de kans om de voorsprong te vergro ten. toen hun middenvoor een strafbully kreeg te nemen tegen Mej. v. d. Velde; deze wist echter dit duel in haar voordeel te doen eindigen. De doelpunten kwamen aan de andqre kant waar A.M.H.C. op verrassende wijze, ongeveer een kwartier voor tijd, twee doelpunten wist te maken, eerst door mej. Bo- demeyer, die goed inlopend, de Haagse keepster passeerde en even later door mevr. Korthals Altes die een voorzet van mej. v. Sloten op de juiste wijze afwerkte. Onder grote spanning werd het laatste ge deelte van de wedstrijd gespeeld; gedoelpunt werd er echter niet meer. De heren-reserves zagen kort voor het einde in de thuiswedstrijd tegen Kameleon 2 een 21 voor sprong nog veranderen in een ge lijk spel (22). De dames-reserves versloegen Schaerweijde 3 met 20. De verdere uitslagen zijn: S.C.H C. 5—A.M.H.C. 3 2—1; A.M. H.C. 3—Be Fair 3 (d.) 1—4. 11 9 1 1 19 10 7 2 1 16 10 7 1 2 15 10 5 2 3 12 11 4 2 5 10 10 3 3 4 9 10 4 1 5 9 11 2 2 7 6 10 0 5 5 5 11 1 1 9 3 Mutaties in de boksbond AMSTERDAM. Dr. W. H. E. Postuma is afgetreden als voorzitter van de Nederlandse Boksbond om dat hij geen tijd meer heeft deze functie waar te nemen. Wel zal hij op medisch terrein en speciaal op het gebied van de onderzoekingen naar het voorkomen van de gevol gen van de k o en de punchdrunk voor de bokssport werkzaam blij ven In zijn plaats is op de jaarlijk se algemene vergadering als voorzit ter gekozen mr. dr. J. C. van der Roest (Rotterdam), die voordien vice-voorzitter was Vice-voorzitter werd nu de heer M. S. van der Braak (Amsterdam) Veertien dagen geleden heeft de secretaris-penningmeester van de bond, de heer F. G Bouwens, voor zijn functie bedankt en trad hij ook als lid uit de bond. De vroegere ad ministrateur, de heer H. de Wildt (Amsterdam), werd in z;jn plaats gekozen. Namens het hoofdbestuur deelde dr Postuma mede, dat van regerings zijde de eis is gesteld, dat op boks wedstrijden alleen instructeurs ach ter boksers mogen staan, die het sinds kort ingestelde officiële in structeursdiploma in hun bezit heb ben en voorts dat het bestuur moei te doet, de nog bestaande boksver- boden in diverse gemeenten in ons land te doen opheffen. De heer B Bergstroem is herko zen als voorzitter van de nationale technische commissie.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3