Hard schot van Steenbergen Xe]£fts verrast Van Raalte Overwinning van Sparta op D OS geen volledig herstel S.V.Vheeft zich tenminste gedeeltelijk hersteld Neptunus bespringt Ajax na de rust Elinkwijk is weer twee punten rijker! Duivenexpositie trekt veel bezoekers Feijenoord speelt gelijk tegen Blauw Wit (1-1) Forse Utrechters tonen gave techniek Emotionele 4-3 overwinning opRCH Resultaat van hard werk tegenover lauwheid Maandag 19 December I949 Dat Feijenoord toch! Wedstrijd na wedstrijd blijft het sukkelen en dan opeens schiet het uit en levert deleiders der afdeling een partij, die Van Raalte en de zijnen nog lang zal heugen De verwachting, dat het een mooie wedstrijd zou worden, is in het stadion volledige werkelijkheid geworden, maar de toch wel vrij algemene verwachting, dat de rood-witten deze strijd zouden verliezen is geen werkelijkheid geworden Samen hebben ze een puntje voor hun rekening genomen, maar Feijenoord. dat we de gehele competitie nog niet in deze vorm hebben zien spelen, heeft toch de meeste winstkansen gehad Vooral in de tweede helft, toen het bij Blauw Wit niet meer zo vlot ging en toen Linssen en Smulders er beter inkwamen, 'n Vlotte, mooie en zeker ook sensationele wedstrijd was het, met een flink hoog tempo en twee ploegen, die elkaar geen handbreed toegaven. Er is stoer gespeeld en op een kleine overtreding werd door niemand be halve scheidsrechter Ansum gelet. Arie de Vroet ging naar huis met een dubbele neus. Van der Wal met een pijnlijke elleboog, Van Raalte met een dikke knie en de anderen hadden ook wel het één en ander opgelopen, hoe wel we eigenlijk beslist niet mogen spreken van ruw spel. „Jammer, dat 't afgelopen is" zei Krijn toen scheidsrechter An sum voor de laatste maal floot en met hem zullen velen dat gezegd j hebben, want het was een wed-i strijd, die boeide van begin tot het eind Twee gelijkwaardige partijen bestreden hier elkaar, een Blauw Wit, dat hard weckte en héél dikwijls een tikkeltje eer der bij de bal was dan de tegen partij, die technisch heel aardige dingen liet zien en eindelijk dat vervelende tik-tak spelletje scheen te hebben afgezworen Kilsdonk en Linssen, die van plaats gewis seld hadden, opereerden met lan ge open voorzetten en de anderen bleven daarbij niet achter. Het af wegen van elkanders krachten duurde vrij lang nu eens moest Van der Wal ingrijpen, dan weer moest Van Raalte de bal tegemoet zweven, maar de aanvallen van Feijenoord waren in dit deel van de wedstrijd gevaarlijker dan die van de Amsterdammers. Jan Lins sen dirigeerde een keihard schot in de Imker bovenhoek en Van Raalte kon de bal nog juist weg duwen. Steenbergen ving haar vlak bij de lijn op en terwijl de doelman van Blauw Wit nog op de grond lag plaatste hij de bal voor he* open doel, waar wel vijf Amsterdammers, maar geen enke le rood witte speler stond. Toch hadden die vijf nog hun handen er aan vol om de bal niet in eigen doel te werken Aan de andere kant begon na enige tijd duidelijk te worden, dat het zwakke punt in de verdediging n:et bij de uitstekend spelende Blankemeyer lag, maar bij Smul ders en Van der Wal. welke laat ste ook de schuld is van het enige doelpunt, dat Blauw Wit kon sco ren. Bij een voorzet kwam de bal hoog voor het doel, Van der Wal liep uit om haar te vangen, maar. sprong niet hoog genoeg om te i teruggevallen tot het oude tik tak meer dat belangrijke deeltje van een seconde eerder bij de bal dan Feijenoord en moest genoegen ne men met een licht overwicht van de thuisclub. Toch was dit niet zo groot, dat we zouden durven be weren, dat er na de rust maar één partij speelde en dat die partij Feijenoord was. Vooral ln de laatste tien minuten schenen de Amsterdammers alles op winnen te zetten en er kwam zelfs een doelpunt van Koekebakker, maar dat werd afgekeurd omdat de scheidsrechter al gefloten had voor een vrije schop 't Zou overigens een vertrok ken beeld hebben gegeven van deze mooie wedstrijd, van een wedstrijd zoals we er maar wei nig te zien krijgen de laatste tijd. Marcel Bernard de sterkste Franse tennisspeler PARIJS De Franse tennis- bond heeft Zaterdag de tennisrang- lijst 1949 oekend gemaakt. Bij het herencnkelspel staat Marcel Ber nard, bij het damesenkelspel mevr Adamson als eerste geklasseerd. De lijst luidt als volgt: heren-enkel spel: 1. Marcel Bernard; 2. Abdes- salam; 3. en 4. Remy en Thomas; 5. Ducos de la Haille; 6. en 7. Bolelli en Pellizza; 8. en 9. Dubuc en Grandet; 10. en 11. Journaot en De Kermadec; dames-enkelspel: 1. mevr. Adamson; Brandes was net iets te laat om ook nog een trap tegen deze bal te geven. Dit been van Blauw Wit was hem te vlug af. en hij verraste Van Raalte, die te laat reageerde op het keiharde schot, dat de rechtsbinnen van ongeveer 35 meter afstand op het doel afvuurde en dat tussen de handen van Van Raalte door in bet net verdween. Dit was het mooiste moment van de wedstrijd behalve voor Blauw Wit dan want na de rust, die er direct op volgde verscheen Feijenoord weer blakend van strijdlust in het veld (Voor zover dat dan moge lijk is voor Feijenoord). Het spel van de rood-witten, dat voor dit doelpunt weer was voorkomen, dat Smulders er zijn hoofd onder stak Het kleine kop balletje, dat hij gaf kwam bij Koekebakker terecht en hoewel dt back van Feijenoord nog wel hard terugliep naar het doel, was cie bal toch vlugger en kon de man bij het scoringsbord begin nen met tellen. Het scheen, dat dit doelpunt de beslissing zou brengen, Feijen oord speelde ontmoedigd verder en ongetwijfeld zouden er meer doelpunten gekomen zijn als Steenbergen niet voor de grote verrassing had gezorgd. Hij ver raste zijn medespelers, hij ver raste Blauw Wit en het publiek werd open gegooid en Van Raai te had geen tijd meer om aan iets te denken, dan aan een voorhoe de Van Feijenoord die steeds maar weer probeerde een glaltje te scoren, 't Zag er in die periode ook zeker naar uit, dat er nog een doelpunt zou komen. Blauw Wit was niet meer zo actief, was niet Anderhalve ton winst bij O.S. te Londen LONDEN. Het bedrag, dat netto van de Olympische Spelen te Lon den is overgehouden, bedraagt onge veer 150 000.Volgens een ver klaring van Lord Burghley, de voor zitter van het organisatiecomité zou het Brits Olympische Comité dit be drag besteden aan de uitzending van een Britse ploeg naar de Spelen van 1952. Dit zou betekenen, dat het saldo niet. zoals oorspronkelijk in Spil De Leeuw van Xerxes en linkshalf Kamstra van Volewyckers zullen geloven wij waar schijnlijk de enigen zijn, die aan de ontmoeting op het Mosveld, door de Amsterdammers met 20 ge wonnen, een niet zo snel vervagen de herinnering bewaren. Boven dien dan nog een pijnlijke, want tien minuten voor de rust vlogen de hoofden van De Leeuw en links binnen Joop de Jongh zo hard te gen elkaar, dat de Rotterdammer wat onvast ter been het veld moest ruimen en even later hield Kam stra zijn hoofd op een plaats, waar zich juist de rechterschoen van C. Rijshouwer bevond, hetgeen de speler een „tulband" opleverde, langs de lijn snel en vakkundig door de trainer aangebracht. De Volewyckers hadden toen al Xerxes vrij duidelijk laten weten, dat zij een vergeefse reis naar de hoofdstad hadden gemaakt. De samenwerking tussen Joop en Daan de Jongh had laatstgenoemde na twaalf minuten de bal in een drif tige sprint voor de voeten gebracht. Op die seconden-tocht naar doel man Van de Peppel kwam back Cammeraat te laat en van 7 meter afstand liet de Amsterdamse mid denvoor de schuiver in de linkerhoek los, die de Xerxes-doelman alleen maar triest kon nakijken (10). Van de kleine desorganisatie, volgend op het incident De Leeuw en de scheidsrechtersbal, maakte Bakker onmiddellijk gebruik om door de Xerxes-defensie te zigzag gen en deze manoeuvreerde schie lijk met een hoog hard schot in de hoek, waarnaar van der Pep pels handen zich vergeefs strekten (2—0). Stout, die na de rust Joop de Jongh verving, meldde zich direct met enkele rappe bewegingen en een schot, dat Van der Peppel zui ver op de maag trof. Activiteit van linksbuiten Van der Ruit bood de Amsterdammers zeker nog wel een paar gezonde kansen, maar toen daaruit geen treffers ontstonden, verlegde Xerxes na ongeveer 20 minuten het accent. Doelman Ha- de bedoeling heeft gelegen, ver deeld zou worden onder de bij het I genaars en de bdeks Van den Oord Brits Olympisch Comité aangeslo- en De Ruyter wimpelden de prach- ten nationale sportbonden. I tig uitgevoerde aanvallen echter af. Met een zwier opent de Sparta-controleur vijf minuten voor het einde van de wedstrijd, die de rood-witten tegen D.O.S. spelen, de hekken, om straks op zijn gemak volop te kunnen genieten van de glunderende gezichten van de Spangenaren die dan welgemoed het Kasteel zullen verlaten om in de Maasstad de blijde mare kond' te doen, dat Sparta zich na de nederlagen in de twee vorige wedstrijden heeft hersteld en een van de mede-kanspaarden heeft uitgeschakeld. Tergend langzaam gaan deze laatste vijf minuten voorbij velen verlaten uit ongeduld reeds hun plaatsen om op een kluitje in de buurt van de open hekken veel critiek te leveren op scheidsrechters horloge. Ten slotte gaat het fluitje en kan de controleur aan zijn filosofie beginnen. Sparta heeft inderdaad de 10 voorsprong behouden. Of het zich echter hersteld heeft en deze overwinning een eind maakt aan de kleine inzinking, welke plotseling enige weken ge leden bij de rood-witten is ingetre den, blijft nog te bezien. Immers de overwinning was mager erg mager en waarschijnlijk meer te danken aan de falende beheersing van één van de D.O.S.-achterspe- lers dan aan goed voetbal van de Spartaneji en zelfs deze misgreep zou de Utrechters nog niet nood lottig geworden zijn wanneer hun S.V.V. heeft zich, hopelijk juist op tijd, uit de impasse weten te wer ken, waarin het ernstig verward dreigde te raken. Zij het nog niet alles, er was tenminste weer iets terug, dat herinneringen opwekte aan de kampioensploeg van verleden jaar, n.l. vrede en vriendschap, met het gevolg: enthousiasme bij het spel. Alleen zelfverzekerheid, dat ontbrak de Schiedammers nog in hun thuiswedstrijd tegen R.C.H. We zeiden het reeds: vrede en vriendschap zijn weer hersteld bij de rood-gioenen. De jongens achter het doel hadden het ook in de ga ten. Zij volbrachten hun opdracht: met behulp van feesttoeters de „Pedaalridders" hebben reden tot feestvieren In 's Prinsenhof hild de A.R. en T.C. ..De Pedaalridders" Zaterdag ter gelegenheid van het 23-jarig bestaan een feestavond. De voorzit, ter van het feest-comité, de heer F. Schotting, memoreerde in zijn ope ningswoord het vele werk, dat vijf leden de afgelopen zeven weken hebben gepresteerd om de feest avond mogelijk te maken. De voor zitter van „De Pedaalridders". de heer J. Cornelisse dankte de leden van de feestcommissie voor hun werk en begroette vervolgens de genodigden, o.w. de secretaris van de Amersfoortse Gemeenschap, de heer T. Jansen, en de directeur van de Amersfoortse Sportstichting, de heer B. Verschuur, alsmede de tal rijke leden en donateurs. In bijzon, dere cabaret-stijl werd vervolgens een feestprogramma afgewerkt, dat de aanwezigen zichtbaar amuseer de. Een liedje, een praatje, een schets en enige muziek wisselden elkaar af. Na beëindiging van het cabaret programma werden de clubkam pioenen van De Pedaalridders op het toneel gehuldigd. Het was A. Pol, de tweevoudige kampioen, die zowel de lange afstand als het sprintnummer op zijn naam bracht. De héér Cornelisse overhandigde hem een bouquet bloemen en twee medailles. Ook H. Schotting, die als derde op de lange afstand eindigde, werd door de voorzitter van de Pedaalridders gehuldigd. W. Hart suiker. die als tweede bij de sprin ters eindigde, ontving evenals zijn voorgangers de medaille en een bos bloemen. Van der Laan (tweede lange afstand) was niet aanwezig. Vervolgens overhandigde de heer Cornelisse nog een medaille aan Van der Panne en Veenvliet die tezamen met Pol. Schotting. Hart suiker en Van der Laan het afge lopen seizoen De Pedaalridders heb clubkampioenschap van het district Midden Nederland bezorgden. De heer Cornelissen noemde het een prestatie, dat de Pedaalridders in staat waren gebleken een derge lijke sterke ploeg bijeen te bren gen, die bovendien een bijzondere homogeniteit heeft getoond. Hij was van mening, dat deze prestatie veelbelovend kon zijn voor de toe komst. De tombola, die na de huldiging der kampioenen werd gehouden, nam geruime tijd in beslag. Het was reeds één uur, toen de 200 fraaie prijzen verdeeld waren en de danslustigen gelegenheid kregen enkele dansjes te maken. „The Night Breakers" onder leiding van Klaas Smit zorgden voor de dans muziek; Joop dè Gans leidde de dansers op de gladde vloer. Het was bijna morgen, toen het jaar feest van „De Pedaalridders" ein digde. spelers zo goed mogelijk aan te moedigen, uitstekend. Ja, de ge zichten stonden weer vrolijk op de Schiedamse tribunes. Iedereen voel de, dat deze opstelling, de kampi oensopstelling, nog steeds de sterk ste van de club was. Daarmee moest het kunnen. De eerste bal, die Flip van Kan in de frisse en moedige start met de volle wind mee kreeg, werd dan ook met luid gejuich begroet. De S.V.V.'ers pro beerden wat maar mogelijk was. Schot op schot werd gelost en cor ner op corner genomen. De stoere stopper Willennnk werkte als een paard en met succes. Hij schonk zijn medespelers zelfvertrouwen, zodat ze ook eens een aanval gin gen proberen. Rechtsbinnen Ketting kopte echter naast. Dit namen de Gorzenaren niet. Na wat pech voor het doel, kon Köhneman in samen werking met De Bruyn, de bal on der de Haarlemse bovenlat duwen. S.V.V. bleef in het offensief Voor al aanvoerder De Bruyn verrichtte meesterlijke staaltjes positie-kiezen en opbouwend werk. De R.C.H.- achterhoede weerde zich echter uitstekend. Doelman v. d. Vliet verrichtte fraaie saves, maar dit kon niet zo blijven. Weer kregen de Schiedammers loon naar wer ken. Van Schijndel rende uit het niets op een vrije bal af, loste in Doelman Opschoor demonstreert hier, hoe men een bal gevaarlijk moet wegstompen. (Of had hij de scheidsrechter al horen flui ten wegens een overtreding? (Van onze verslaggever) Ajax is bijna uit de rails gelopen. Twee-twee tegen Neptunus, dat in de schaduw van de laatste plaats leefde, heeft voor de mens, die er niet bjj was, natuurlijk iets geheimzinnigs. Het was helemaal niet geheim zinnig. Ajax begaf zich in de eerste drie kwartier met dat gemak van de zeer begaafden temidden van elf vechters, scoorde tweemaal, kwam glim lachend terug om nog wat treffers bij elkaar te 'schuiven, doch werd wederom besprongen door elf onvermoeibare Rotterdammers. Er viel snel een doelpunt achterVan de Pol. Ajax verhoogde het tempo, maar werd onrustiger. Terecht. Want Neptunus kreeg nu de koude ja of nee-blik in de ogen. liep op alles en scoorde weer. Twee-twee. Wat Ajax in de eerste helft deed, zou zelfs Herberts weer kleur op de wangen gegeven hebben. Het draaf de met bekoorlijke passes tussen verward heen en weer bewegende Neptunuslichamen door, nam en passant een doelpunt mee ('t was Los die de bal snel langs doelman Zon- dervan dreefen hield dat onver droten vol Omdnt AinxicH'en lichaamsduel stuk. Toen ging Ajax sneller schieten. Van een vrij mid denveld uit Krist, Los, Michels. Wat met werd teruggetrapt of gekopt greep Zondervan. Na twintig minuten kopte De Kok, linksbuiten zoals U nu weet, terug in.... de remmen van Zondervan. Van Dijk startte sneller en wierp het hele lichaam achter een schot, dat mensen zijn vervielen zy in hun nut- Zondervan door de knieën drukte tigheidsfout. begrijpelijk hei ging -e Méér schoten! Van Stoffelen (over) gemakkelijk Volgens Van Dijk en van Van Dijk (tegen de lat) pal zijn vrienden moest de bal als het daarop een kopbal van Michels (te- even kon toch wel op twee meter gen de lat!) Neptunus bijeengedreven van Zondervan worden gebracht door Ajax' geslepen en goed laag ge- voor het beneden schot uit kon val- houden spel, vocht ongeorganiseerd terug. Het middenveld bleef voor len. Omdat zelfs linksbuiten De Kok' en de binnenspelers De Kreek en A. Luyten tussen hun achterspelers en middenlinie gingen lopen, brak het Ajaxmanoeuvre op een Neptunus Ajax. Af en toe ging Luyten Nep tunus' rechtsbuiten, eens met een bal voor de voeten naar Beumer toe. doch dit waren slecht genomen avon turen. Een dwarse pass van Drager in de dertigste minuut benutte Mi chels om rustig aan te leggen en vervolgens van 35 meter te vuren. Scherp in de hoek (20). Het laatste kwartier speelde Ajax gaaf uit, hield Neptunus nog wel bij de keel, maar kneep niet zo hard meer. De enige serieuze scorings kansen voor Neptunus ontstonden na een slordigheid van Van Stoffelen. De Kok schoot onmiddellijk tegen het lichaam van de uitgelopen Van de Pol. Ajax ging dus in de tweede helft de overwinning even rond maken, dacht men. Het vervelende voor Ajax was, dat Neptunus nog harder wilde terugvechten. Met lange pas ses en lange harde voorzetten duwde het de Amsterdammers van zich af. In de zevende minuut sloeg Van de Pol zo'n voorzet van Frits Luyten weg, waarop De Kreek tegen Van de Pol schoot en De Kok via de paal raakschoot (21). Voor Neptunus was dit een start schot. Het bewoog zich nog sneller over het gras, wierp zich in schoten van Drager. Michels en Lo£ en drong als er maar even een kans was, wild naar voren en bracht langzaam onrust in de verdediging van Ajax. In de 28ste minuut moest deze ver dediging De Kok een voorzet toe staan, die middenvoor Van der Hoe ven met het hoofd in de beneden hoek sloeg, waarna hij schaterend terugliep, 22. Wat Neptunus hierna heeft gedaan bleef bij een sober voetbal, maar deze eenvoud werd met zoveel harts tocht gebracht, dat Ajax (in tijd nood) de maat in zijn passes en de richting in zijn schoten verloor. Vlak voor tijd ging ook Van der Hart nog naar voren. De tijd was te kort en Neptnus zorgde er wel voor dat het 2—2 bleef. volle ren een schot, dat bijna mis lukte, maar met behulp van de wind kwam de bal toch in het doel terecht. Het bleek na de rust dat R.C.H. beter met de wind mee, dan tegen kon opschieten. Tien minuten te voren was Schijndel wegens een vangen door Buy- tenhek, toen Biesbrouck er na 18 minuten 21 van maakte. Na een half uur liep De Boer een voorzet van Biesbrouck in het verlaten doel. 22. De moed zonk de Schie damse supporters in de schoenen. Maar niet de spelers. Schrumpf be keek de situatie goed, hij liep terug bij een kopbal, kreeg het leer voor de voeten, snelde er mee naar de doellijn en gaf een voorzet. Köhne man zorgde voor de afwerking. Met een flitsende kopbal bracht hij de stand op 3—2. Anderhalve minuut later boften ze, toen doelman v. d. Vliet een weinig betekenend schot van Van Lith liet vallen. 42. Het was nog niet gewonnen, want na een minuut kon Opschoor de bal weer achter zich vandaan halen. Luik speelt gelijk PARIJS De wedstrijd in de compe titie om de West-Europa Cup tussen Racing Club de Paris en Luik eindigde in een gelijk spel (44). De tussenstan den luiden 01. 2—2, 2—1 Luik scoorde eerst in de laatste minuut de gelijk maker. De stand luidt nu: Brussel lü Luik Racing Paris HHIJC Ijsvogels Antwerpen Lions de Paris Tilburg 7 5 15 62—42 14 64—39 11 39—20 8 37—17 7 36—34 4 31—56 3 21—51 0 14—45 Arm in arm slaan Landman en Terlouw een aanval van DOS af. voorwaartsen maar niet bij voort during geweigerd hadden de tal rijke fouten die er ditmaal heel wonderlijk in de Sparta-defensie gemaakt werden, uit te buiten. De stormloop van D.O.S. begon al direct na de aftrap. Krommert en Van de Bogert gaven de Rot terdammers handen vol werk. Wenneker en v. d. Berg kregen het zwaar te verduj-en, doordat t« louw, die anders een geheel b?ü" nentno voor zijn rekening kan men het ditmaal moest laten b,j een uiterst scherpe bewaking nS de sDelle en handige midvoor v Valk. Een gave techniek spreidden de kanaries ten toon. Steeds wan neer een aanval was afeKtot?" werd de bal door een v» 8de denspelers naar het doelgebied v-, u teJuSgespeeld en de hliS switchende voorwaartsen zorgden aan voor een algemene veroV. rinp Rplnac nrnr U,._ VWa»- ring. Helaas was hun aanpak wel eens te tors en ontbrak het schot. Was dat schot wel goed dan UftllfJon -Til rlnnJ. eU*"U Qatl vonden zij steeds weer een om volle Landman op hun weg5'! iedere kans op vreugde van de gasten in de kiem smoorde. Buim vijf en twintig minuten tnel offensief geduurd. Eero toen was de beurt aan de nieuwde Sparta-voorhoede om to I tonen dat zij aan kracht tewnL! I had. Als no. 1 trad de ex-HD Vc 1 er Borrani in het gelid. Uit SC I spel blijkt dat het een geroutineer- I de buitenspeler is, wiens voorzet I ten van prima gehalte zijn, die al e I kneepjes van het vak nog goed verstaat, maar een kennelijk tekort aan tempo heeft. De kopbal waar mede hij zich aan het publiek voor stelde gaf Pindus heel veel moeite Meer perspectief zit er in v Zuy- lenkom. „Broertje" heeft heel aar dig gespeeld en nam een groot aan deel in de aanvallen die Sparta tot de rust toe ondernam. Veel kans hadden deze aanvallen echter niet De Utrechtse achterhoede bleek zeer solide, met uitzondering van doelman Pindus, die enige keren geducht misgreep en de harten van de D.O.S.-aanhangers van angst deed krimpen. Nauwelijks was de tweede helft 1 begonnen toen de linksachter Van Beek zijn beheersing verloor door Den Boer, die in goede positie de bal van Borrani ontving, te „vloe ren". De strafschop werd door Den Boer benut. Dit doelpunt zou het beslissende zijn. Want hoe fel D.O.S. ook antwoordde, en hoe re- volutionnair de Rotterdammers vaak verdedigden het bleef bij die enke kegel aan het scoringsbord. HHYC-Araerik. legerteam Het ijshockeyteam' van HHYC dal Woensdagavond tegen een Amerikaans legerteam speelt is als volgt samenge- steld: .doel; Van der Heyden cn J Fischer; achter: Van Rhedc. Taconis cn Hinfelaareerste voorhoede- Dielz Carrey en Dinger: tweede voorhoede Schwencke. Andrcola en Van Heeswijk Wisselspeler is Van der Baumcn. reser ves zijn Klem cn Gerritsen Wedstrijd te Culemborg verloopt niet zonder incidenten (Van een onzer verslaggevers) CULEMBORG. Elinkwijk heeft weer twee punten binnen. De wedstrijd tegen Vriendenschaar is verdiend met 42 gewonnen. Tijdens deze wedstrijd hebben zich, hoofdzakelijk buiten de krijtlijnen, enige incidenten voorgedaan, die niet anders dan zeer te betreuren zijn. Het publiek is er hoofdzakelijk oorzaak van geweest. Aanleiding was evenwel een onsportief en hardhandig gebaar van een Vriendenschaar-voorhoedespeler, die zonder dat de bal in de buurt was de Elinkwijk-reebtsbuiten Van der Hogen een kaakslag gaf, hetgeen scheidsrechter Pasen, die uiteraard zijn aandacht by de bal en het spel had, ontging. Hei was begrijpelijk dat de heer A. Slotboom, voorzitter, en Joop de Busser. trainer van Elinkwijk, hier omtrent iets in het midden wensten te brengen. Zij liepen om het veld heen naar de plaats van het inci dent om te protesteren. Daarover geraakte het Culemborgse publiek hevig ontstemd. Controleurs van Vriendenschaar en Culemborgse po liticagenten meenden toen niet be ter te kunnen doen, dan de heren Slotboom en De Busser op hard handige wijze over de afrastering van het veld te werken. Bestuurs leden van de ontvangende vereni ging hebben naar aanleiding hier van tijdens de rust hun excuses De postduivententoonstelling van de afd. L.. het district Gooi en Eemland. is Zaterdag en Zondag druk bezocht geworden. Het kan ook niet anders dat vrijwel iedere postduivenliefhebber daar 'n kijk je is gaan nemen want er vielen vele fraaie doffers en duiven te bewonderen. Zaterdagavond werd de tentoon stelling door de voorzitter van Afd. L. de heer H. Kollen officieel ge opend waarna de uitslagen werden bekend gemaakt en de volle tafel met prijzen zienderogen leeg raak te. De beste oude duif was van H. B. Ekkelaar van Trekvogel uit Muiden en de beste oude doffer van J. v. d. Hoek van de Eendracht (Amersfoort). Beste jonge doffer: M. Dekker van de Ordonnans en de beste jonge duif van E v. d. Brink beiden van de Ordonnans uit Amersfoort. De uitslagen zijn verder: Klasse 1: le prijs B Ham (De Luchtpost); Onbevlogen oude doffers: le Dr. G. F. ter Horst (De Reisduif); Klasse 2: Onbevlogen oude duiven: le pr. J. v. d. Heuvel (De Luchtpost), le pr. S. Visscher (Ordonnans). Klasse 3: Bevlogen oude doffers tot 500 km. le pr. G. te K ulve (Ordonnans), le pr. W. F. Collet (De Luchtpost), le pr. B Ham (De Luchtpost) le pr L. Krabshuis (Ordonnans) le pr. M Plooy (Ju- lianapost Hilversum). Klasse 4: Bevlogen oude duiven tot 500 km: le pr. H. P. Ekkelaar. Trekvogel (Muiden), le pr. H. Hei develd (Ordonnans). Klasse 5: Bevlogen oude doffers boven 500 km. le pr. G. J. de Valk (Ordonnans) Klasse 6: Bevlogen oude duiven boven 500 km. le pr. E. den Enting (Ordonnans). Klasse 7: Bevlogen oude doffers tot 500 km le pr. S. Visscher (Or donnans). le pr. G. Wolffenbuttel (Ordonnans). Klasse 8: Bevlogen oude duiven tot 500 km: le pr. E. v. d. Essen- burg (Ordonnans). Klasse 9: Bevlogen oude doffers boven 500 km., le pr. tot 5e pr., le pr. J. Leyenhorst (Ordonnans). Klasse 10: Bevlogen oude duiven boven 500 km. le tot 5e pr.. le pr. W. v d. Poel (Gooi, Bussum). Klasse 11: Onbevlogen jonge dui ven, le pr. B. Ham (De Luchtpost). Klasse 13: Bevlogen jonge doffers 100 tot 200 km. le pr M. Dekker (Ordonnans), nogmaals le pr. M. Dekker (Ordonnans), le pr. J. Jag- tenberg (Ordonnans). Klasse 14: Bevlogen jonge dui ven 100 tot 200 km: le pr. G. Schimmel (De Luchtpost), le pr. M. Dekker (Ordonnans). Klasse 15: Bevlogen jonge dof fers. boven 200 km. le pr. G. te Kulve (Ordonnans), le pr. M. Plooy (Julianapost Hilversum), le pr. B. Poort (Julianapost H'sum). Klasse 16: Bevlogen jonge duiven boven 200 km le pr D. de Jong (Snelvlucht uit Nijkerk). le pr. G. Schimmel (Luchtpost) le pr. A. Huvskes (Luchtpost). Klasse 17: Bevlogen jonge dof fers. le tot 5e Dr.. 100 tot 200 km. le or. W F. Collet (De Luchtpost). Klasse 18: Bevlogen jonge dui ven le tot 5e prijs 100 tot 200 km le pr. L H. de Beer (Gooi) Bus sum. Klasse 19: Bevlogen jonge dof fers. le tot 5e pr. boven 200 km., le pr. C. de Gans (De Koerier). Klasse 20: Bevlogen jonge dui ven boven 200 km le tot 5e prijs le pr. E. v. d Brink (Ordonnans). Klasse 21. Kampioensklasse: le pr. A. P. Wolffenbuttel (Ordonnans). 2e pr. L. B. J. Tollenaar (Juliana post. Hilversum) 3e pr. A. Kaal (Ordonnans) Verder is ten behoeve van de tu berculosebestrijding een aantal duiven verkocht. Een sympathieke daad van de postduivenhouders. aangeboden. Gelukkig verliep de tweede helft van de wedstrijd in een veel rustiger, eigenlijk zonder meer prettige sfeer. De wedstrijd is zeer spannend ge weest, waarbij de Zuilenaren met name Hol, Verhoef en Vonk vooral in de tweede helft heel be hoorlijk spel lieten zien. Het was evenwel geen gemakkelijke opgave, vooral niet voor de rust. toen de blauw-witten met 2—0 voor ston den en Vriendenschaar een hevig tegenoffensief inzette. Juist in deze periode déden zich de boven om schreven incidenten voor. Wedstrydverloop Nadat aanvoerder Bronk de toss gewonnen had, was het Jan Vonk, die de bal aan het rollen bracht We zagen van beide voorhoeden aardige aanvallen, doch het duurde nog ruim tien minuten, voordat er tekening in het spel kwam. Het was v. d. Hogen, die uit een due! met v. d. Ham de bal hoog voorgaf, waar Vonk via een kopbal van Blom de bal in de touwen joeg 0—1 Elinkwijk voerde het tempo op Hoewel we enkele aanvallen van Vriendenschaar noteerden, die al len strandden op de vlugge verde diging van Hol en c.s-, was het steeds weer Elinkwijk, dat de toon aangaf, waarbij de halflinie van Vriendenschaar gedwongen was zich geheel aan de verdediging te wijden. Toch kon Auscms, die bij een uitval van Vriendenschaar al leen voor keeper Van Elk kwam te staan, aen gevaarlijk schot lossen Dit belandde echter in het zijnet. Elinkwijk kwam toen terug en na een goede combinatie tussen Blom, Vonk en v. d. Hogen wist de laatst? voor de tweede maal de bal in het heiligdom van Van Zoelen te schie ten. 02. Dit was tevens het sein voor Vriendenschaar om de zaken energieker aan te pakken, waarbij het publiek zich niet onbetuigd liet. Het Elinkwijk-elftal werd in deze periode overspeeld cn nadat eerst Ausems de stand op 21 bracht, was het Richter, die uit een scherpe pass van Killian de gelijkmaker scoorde. Lang hadden de Culemborgers echter geen genoegen van dit doel punt, wantOtto Blom strafte een fout van Brons af en gaf de Zui- lense aanhang wederom reden tot juichen. De tweede helft bracht direct aanvailen van Elinkwijk. De Vrien denschaarverdediging kon slechts met moeite de bal wegwerken. Wc zagen v. d. Hogen zich in een solo- ren naar het doel van Vrienden schaar begeven, maar v. d. Bronk. rechtsback van de gasten, sneed hem de pas af. Na ongeveer twintig minuten kreeg Vonk de bal van Vreeswijk toegespeeld en met een hakbal stelde hij Van Beek in staat het vonnis over Vriendenschaar te voltrekken. (42). Hoewel Elinkwijk overwegend >n de meerderheid bleef, kwamen er geen doelpunten meer. Buiten het incident vóór d<e rust was het een faire wedstrijd.'waarvan de tweede helft, ook uit speltechnisch oog punt, de beste was.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 6