DAGBLAD VOOR AMERSFOORT J Van de zijde der Eerste Kamer dreigt Regering geen gevaar Nol de Brabander komt voor de rechtbank Rusland bouwt een sterke slagvloot In Syrië wipt de ene kolonel de andere r Straf voor gladwangigen i r Ook enkele CH-leden zullen missch ien voorstem men Verzet in Hongarije roept om hulp tegen de onderdrukkers Timmermans wordt prof. r~ Machtigingswet Nieuw Guinea aangenomen Mooie landing met defecte machine Oorlogsbruidje wint reisprijs 9e Jaargang, no. 298 Dinsda? 20 December 1949 Opgericht door de Süchtmg „Het Parool" Giro 510330. Baak: Rotterdamscbe Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. lew. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur TJ. DE BOORDER. Waarschijnlijk is het nooit eerder voorgekomen, dat ljij inspectie der troepen, berispin gen werden uitge deeld aan hen, die keurig glad ge schoren waren. Dit is thans het geval in New York. Zo als wij de vleeslo ze dagen hebben gekend, heeft Amerika's groot ste stad, die ten gevolge van een lange periode van uitzonderlijke droogte, met een watertekort te kampen heeft, nu geschoren sergeant Gardner een haar waterloze dag. Op die dag flinke uitbrander van zijn comman- mag geen New Yorker zich scheren dant, tot leervermaak van zijn ge- stoppelde wapen broeders. Op het Neder landse consulaat- generaal werkt men aan deze ac tie met volle over gave mede. Wie op de waterloze dag geschoren het consulaatsgebouw betreedt, moet een flinke boete beta len ten bate van een Nederlands liefdadig doel. De tweede foto toont mevr. Goudriaan van 't Nederland se Informatie Bureau, die zich er van overtuigt, dat de consul-gene raal. de heer H. J. Scheurs, onge schoren is, terwijl dr W. C. Koop- mans lachend toekijkt. DE SOEVEREINITEITSOVERDRACHT (Van onze parlementaire redacteur) De verrassing in het Eerste Kamerdebat over de souvereiniteitsover- dracht van Indonesië bracht gisteravond de heer Kolff van de C.H.- fractie, die na een onuitputtelijke waslijst van grieven te hebben voor gelezen ten slotte met de mededeling kwam. dat de bezwaren van zijn fractie groot waren, doch dat zij voor enkele leden niet onoverkomelijk zouden zijn, indien het antwoord der regering enigermate bevredigend of baden en daarom knjgt de glad-4 pvas. Bij de neuzentellerij, welke aan een beslissing als de onderhavige njnu eenmaal onverbrekelijk verbonden is, was in bet algemeen met deze mogelijkheid geen rekening gehouden, omdat in de Eerste Kamer de Christelijk-Historischcn zich altijd, wat de Indonesische politiek betreft, een stuk onverzoenlijker hebben betoond dan hun broeders aan de over kant van het Binnenhof. In hel loeklicht NIEUW-GUINEA Westerse controle 14 ET op de Ronde Tafelconferen- 1 1 tie in Den Haag genomen be sluit om de beslissing over de de finitieve status van Nieuw-Guinea uit te stellen is. volgens een corres pondentie uit Sydney in het zeer betrouwbare Amerikaanse blad „Christian Science Monitor" in hoge mate een gevolg van aan drang van Amerikaanse en Austra lische zijde. Ongeloofwaardig klinkt dit bericht niet. Zeker is. dat de Verenigde Staten en meer in het bijzonder Australië alle belang hebben bij een Westerse controle over Nieuw-Guinea. Er kan in dit verband op ge- vyezen worden, dat in het parle ment in Canber ra direct een he vige reactie merkbaar was. toen het er tndens de R.T.C. op be gon te liiken, dat Nieuw-Guinea tot het gebied van de R.I.S. zou gaan behoren en aldus onder con trole van eer. Aziatische mogend heid zou komen. In Australische kringen, die geen politieke verant woordelijkheid dragen, werd zelfs gesproken over een ..annexatie" van het gebied, liever dan dat men het van Nederlandse in andere han den zag overgaan. De oorlog in de Pacific heeft het strategische be lang van Nieuw-Guinea bewezen, toen generaal McArthur het eiland gebruikte als een scherm voor Au stralië en uit hoofde van ziin stra tegische ligging heeft het ook de aandacht van Moskou. Men kan er daarom van op aan. dat Australië en de Verenigde Staten met be langstelling zullen volgen, wat Ne derland zal doen in het kader van de openlegging van dit gebied, vooral wat betreft de aanleg van wegen. En ook schijnt het duide lijk. dat van die zijden steun zal worden verleend aan de Neder landse bezitsrechten tegenover mo gelijke eisen, die in de toekomst in dit opzicht door anderen mochten worden gesteld. Overigens stelde oud-minister Jonkman (Arb.) terecht de vraag, wat de Eerste Kamer in feite hier nog te beslissen heeft, nadat de Ronde Tafel-overeen komst is gesloten en de Tweede Kamer die met voldoende meerder heid heeft bekrachtigd, terwijl ook de parlementen in Indonesië er hun goedkeuring aan hebben gehecht. Deze overeenkomst met de daar uit voortvloeiende souvereiniteits- overdracht maakt in Indonesië een einde aan de eenzijdige wilsopleg- ging door Nederland. De Verenigde Naties ondersteunen deze ontwik keling. Is het nu in te denken, dat de Eerste Kamer deze ontwikke ling zou tegenhouden en daardoor opnieuw zou komen tot een eenzij dige wilsoplegging? Voor de Eerste Kamer blijft niets anders over dan aanvaarding, zij het met kantteke- FRANKFORT. „Wjj z(jn ons ondraaglijk lijden moe geworden en hebben besloten alle maatregelen te nemen om onze vrijheden te her winnen. Wjj vragen u (vakbonden in het Westen) om ons met alle be schikbare middelen te helpen. Vertel een ieder overal wat „volksdemo cratie" betekent. Het betekent een staat, waarvan we de grenzen als ge vangenismuren beschouwen, omdat het lot van hen er binnen dat van gevangenen ls. Men eist onze gedachten en onze gezinnen op. Men wil onze kinderen zo opvoeden, dat zrj onze vijanden worden en dat zij hun ouders'aan brengen. Men neemt het land weg van de Hongaarse boer. Onder schending van alle Internationale wetten, zijn er 300.000 sovjet-solda ten in ons land. die ons vee, ons graan en ons bezit stelen en onze vrouwen en dochters bij duizenden lastig vallen. We hebben besloten dit niet lan ger te tolereren. Help ons met wapenen en geld, opdat wij in staat zullen zijn ons tegen onze tirannen te keren. Wij hebben het vrye verbond van Hongaarse vakverenigingen opge richt en in de toekomst wensén wij ons eigen lot te bepalen. Naast Gods genade, kunnen wij alleen op uw hulp steunen. Maak het mogelijk voor ons om een vertegenwoordiger naar u te zenden en voor ons op te treden." Deze proclamatie in het Emigran- ZwitserlandNederland op 1 October Naar de Sportkroniek meldt, wordt de voetbalwedstrijd Zwit serland-Nederland op 1 October 1950 gespeeld en niet zoals op de kalender was vastgesteld in het voorjaar. De plaats waar de wed strijd gespeeld zal worden, is nog niet bekend. DEN BOSCH. Veertien dagen na de mislukte overval op de tuin- bouwbank aan de Hoofdweg te Amsterdam in April werd de hoofddader in deze affaire A. F. uit Tilburg. Alias Nol de Brabander, gearresteerd. Met deze arrestatie liquideerde de politie de beruchte „gang", die jarenlang de pro vincie Noord-Brabant onveilig heeft gemaakt. „Na de zaak Oss is deze affaire de grootste, die in dit arrondissement is voorgekomen", aldus de officier van justitie in het Arrondissement 's-Hertogcnbosch, ma J. J. M. Dony. Op 22 December a.s. zal Nol de Brabander zich voor de Bossche recht bank hebben te verantwoorden. Ruim een jaar heeft de politie no dig gehad om de zaak tot klaarheid te brengen; 215 processen verbaal, die tezamen 1850 getypte pagina's bpvatten, werden opgemaakt; 8 mis drijven worden de bende ten laste gelegd. Het totaal aantal verdachten bedraagt 41, van wie er 28 voor de officier van justitie zijn geleid; 22 zijn in het Huis van Bewaring in gesloten. Voor een totale waarde van ongeveer 500.000,gulden heb- bij zij aan goederen, sieraden en gebruiksvoorwerpen weggenomen. 8000 Uren is de politie aan deze zaak doende geweest met als resultaat een meer dan ..tlfelhoog" dossier Door deze bende t-p te rollen heeft men kunnen voorkomen, dat zes beraamde roofovervallen werden uitgevoerd. Vijf boerenleenbanken Wisselend bewolkt Weersverwachting geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond: Wisselende bewolking met hier en daar enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen west en zuid-west. Weinig verande ring in temperatuur. 21 Dec.: Zon op 8 46. onder 16.30: Maan op 10.57, onder 17.55. en een bankinstelling waren reeds zgn. „afgelegd". Behalve op 22 December zal ook op 5 en 19. Januari de zaak tegen Nol de Brabander en zijn handlan gers worden behandeld. Handel in Amerikanen wordt 2 Januari hervat De Vereeniging voor den Effec tenhandel, döartoe voor zover nodig door de Nederlandsche Bank ge machtigd, deelt het volgende mede: De handel ter beurze van Amster dam tussen ingezetenen in Neder landse certificaten van in dollars luidende effecten zal met ingang van 2 Januari 1950 worden openge steld. Tevens zal door de Nederland sche Bank onder bepaalde voor waarden arbitrage tussen Amster dam en New York worden toege staan. De verhandeling van originele, hier te lande berustende dollar- effecten, zowel shares als bonds, kan slechts in éénrichtingsverkeer worden toegelaten, met dien ver stande evenwel, dat na 1 Januari de netto-dollaropbrengst voor de zelfde arbitragedoeleinden zal mo gen worden aangewend. Certifice ring vóór verkoop zal noodzakelijk blijven, doch zal worden bespoedigd. tenblad Hungaria, dat met goedvin den van de Amerikanen verschijnt, was ondertekend in, Hongarije, op 29 Augustus 1949. (Eigen bericht) De Nederlandse voetbalwereld zal binnenkort een nieuw verlies lijden dat zün directe terugslag zal hebben op het Nederlandse elftal. Theo Timmermans van „ADO", en tevens linksbinnen van het Neder lands elftal, zal op 16 Januari als professional naar Frankrijk ver trekken en gaan spelen voor Nimes. Waarschijnlijk zal Timmermans nog eenmaal voor „ADO" uitko men, nl. op 8 Januari. De ADO-er krijgt in zijn nieuwe woonplaats een vrij huisje en in Juni. als het seizoen afgelopen is, zal hij naar Nederland komen om in het huwe lijk te treden. Niet alleen voor de KNVB bete kent dit vertrek een groot verlies, doch uiteraard evenzeer voor ADO. dat de laatste weken juist weer in de running ig gekomen. Nimes is een tweede-klasser. Van Schijndel in het Ziekenhuis ROTTERDAM Naar wij ver nemen is Jan van Schijndel. de rechtshalf van SVV en van het Ne derlandse elftal. Zondag na de wedstrijd SW-RCH in het Militair ziekenhuis in Den Haag opgeno men met een gebroken kuitbeen. Zoals men weet werd Van Schijn del bij deze wedstrijd zodanig ge blesseerd, dat hij zich moest laten vervangen. Over de aard van het kwetsuur was echter nog niets be kend. Van Schijndel zal waar schijnlijk vijf dagen in het zieken huis blijven, maar SW zal hem toch wel vijf a zes weken moeten missen want die tijd zal hij thuis rust moeten houden. Nee toch Heus De Hortus Atomicus is er: te Chicago. Er groeien verbo den vruchten en gewassen die radio-actief zijn. Aan een aantal daarmee gevoederde dieren neemt men de reacties waar. Tuin?, of laboratorium? „Tussen hemel en aarde staan twee zonnen, de gewone en Stalin. Vadertje is de eerste ar beider, de eerste mijnwerker, de eerste boer, de knapste geleerde en de dapperste frontsoldaat", aldus de Prawda (de waarheid). - De laatste gepromoveerde uit de XIX-de eeuw van de Leidse universiteit is de Hage naar mr. B. C. L. van den Steen- hove; de •22ste December viert hij als zodanig zijn gouden ju bileum. Te Nieuwhoorn doet de boer derij Toledo noch aan winter noch aan lente, want ooien krij gen er thans tweelingen, terwijl dit jaar Januari ook tweeling lammeren werden geboren. Arend zit op hoogspannings draad. vleugels vatten vlam. arend strijkt brandend neer in hooiland, 40 acres verbranden. 18 man nodig bij blussing! V ningen en critiek. Doch zij moet begrijpen, dat de lijd dringt als een omwenteling moet worden gecon solideerd en in feite de geschiede nis de feiten al voorbijloopt. Ook de P.v.d.A. zou aan een grotere ge leidelijkheid in de ontwikkeling tot zelfstandigheid de voorkeur hebben gegeven, maar de omstan digheden hebben dit belet. De strijd van de Nederlanders onderling over het tempo van deze ontwikkeling, over de vraag of de bevolking voldoende rijp is voor zelfstandigheid en in welke vorm deze tot stand moet worden ge- bracht, dateert niet van vandaag of gisteren. Wij zouden het daarover nooit eens geworden zijn en daar om is de plotselinge doorbraak van het nationalisme nuttig geweest. Aan hen, die zich op de bewoor dingen van de Koninklijke Rede van 7 December 1942 beroepen, in het bijzonder op de handhaving van het Rijksverband, hield mr. Jonk man voor. dat in haar rede van 3 Februari 1948 Koningin Wilhel- mina persoonlijk een aanvulling van haar rede heeft gegeven, waar in duidelijk is gesproken van de zelfstandige federale staten van Indonesië: Pi*of. A n e m a heeft het anti-re- volutionnaire standpunt ten op zichte van het wetsontwerp zeer beknopt toegelicht, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat de A.R. het principieel niet kunnpn aanvaar den omdat het de revolutie aan vaardt, dat zij het in strijii ach ten met de grondwet en dat zij ook niet kunnen overwegen hier van twee kwaden het minst kwade te kiezen, omdat deze souvereiniteits- overdracht bewust is gewild en geen gevolg is van overmacht. Dat de regeringsverantwoordelijkheid zou overgaan op de tegenstemmers ontkende hij. omdat zii geen werk meerderheid kunnen vormen De verantwoordelijkheid blijft dus ook bij verwerping bij de regering. R.I.S. heeft haar eerste regering Elf Republikeinen en vijf Federalisten BATAVIA. De eerste regering van de R.I S. is hedenmorgen be ëdigd Het kabinet telt vijf leden uit dc kringen van de B.F.O en elf uit Republikeins milieu De officiële lijst bevat do volgende namen. Minister-president: drs Moh. Hat- ta; Buitenlandse Zaken: Moh Hatta ad interim. Binnenlandse Zaken: Anak Agung Gde Agung; Defensie: de sultan van Djokja; Zonder porte feuille: sultan Hamid II. Justitie: prof mr Supomo, Economische Za ken: ïr Djuanda; Gezondheid: dr Leimcna; Verkeer en Waterstaat: ïr H Laoh; Financien: mr Sjafruddin Prawiranegara; Sociale zaken: mr Kosasih; Onderwijs: Abuhanifah; Godsdienstzaken: Kiai Wachid Ma- sjid; Arbeid: Wilopo; Voorlichting: Mononuto; Zonder portefeuille: Rum. Canadees visum voor Nederlanders DEN HAAG. Met ingang van 1 Januari a.s. zullen Nederlanders houders van een geldig Nederlands paspoort, bij de bevoegde Canadese instanties kosteloos een visum kun nen verkrijgen, geldig voor gcd tijdsduur van twaalf maanden, waarmede een onbeperkt aantal reizen naar Canada kan worden gemaakt. De overige Canadese bepalingen nopens toelating, verblijf, en het verrichten van arbeid blijven van kracht. l)e ledige stoel (Van onze parlementaire redacteur) In de Eerste Kamer had gister avond bij de behandeling van de souvercimieitsoverdracht de rege ringstafel aan beide einden een uitbreiding ondergaan, zodat er voldoende plaats was voor net grote gezelschap, dat de minister president b(j gewichtige gclegcn- hecen plecut mede te nemen Toen de zitting ^egon zaten er welge teld 15 heren achter de regerings tafel. van wie 13 ministers en 2 staatssecretarissen Of. om een oudere onderscheiding te maken: 9 autoriteiten, die brillen, en 6 die om le lezen en rond te kijken voldoende hebben aan de lenzen hunner ogen. Maar tcrwgl al deze excellen ties overigens weten wij nog slceds niet of de aanspreektitel van een staatssecretaris eveneens excellentie is een schilderach tige groep Nederlandse degelijk heid vormden, tvaarop dc fotogra fen grote aantallen platen ver schoten, stond er achter hun rug gen een ledige stoel. Deze stoel was ten verschoppeling, waarme- de blijkbaar niemand raad wist. Minister Wijers was in de Twee de Kamer bezig, zodat in ieder peual uoor hem deze zetel niet behoefde te worden gereserveerd. En zo werd de stoel her en der peschouen met een opvallende minachting voor de strikte huis houdelijke orde van de Eerste Kamer Dc kans bestond, dal ministers tot de orde zouden worden ge roepen, omdat zij met deze ledi ge stoel zu respectloos omspron gen, doch gelukkig kwam minis ter Joekes aan olie onzekerheid eer. eind maken. Zijn slankheid liet toe. dat hij zich behoedzaam tussen de heren Stikker en Schok- king in kon schuiven. Hierdoor was het kabinet met uitzondering van minister Wijers en de staatssecretaris van econo mise he zaken, au grand complet. V.J DEN HAAG. De Tweede Ka mer heeft gistermiddag de machti gingswet Nieuw Guinea zonder be raadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In deze wet worden voorzieningen getroffen met betrekking tot de voortzetting van het gezag van het Koninkrijk der Nederlanden over de residen tie Nieuw-Guinea. Deze wet geldt tot 31 December van het volgend jaar. LONDEN. Een tweemotorige Viking van de B.E.A. met zes pas sagiers en een bemanning van vier koppen heeft Maandag met een defect landingsgestel bijna vier uren gecirkeld boven Londen al vorens een perfecte noodlanding te maken op een hulpvliegveld te Weybridge in Surrey. Dc Viking was van het vliegveld Northolt opgestegen voor een vluqht naar Brussel. Kort na de start ontdekte de piloot dat het landingsgestel niet normaal func- tionneerdc. Hij bleef toen boven Londen cirkelen in de hoop het mankement te kunnen verhelpen. Later seinde hij dat hij zou trach ten te landen op een „strip" bij de Vickers vliegtuigfabrieken te Wey bridge in Surrey. De hulpploegen van de Vickers fabrieken stonden gereed, maar behoefden niet in te grijpen: de landing gelukte! Rusland zal drie slagschepen van 35.000 ton bouwen, bewapend met langs radiografische weg bestuurde luchttorpedo's, zo meldt het Britse Standaardwerk voor de Marine „Janes Fighting Ships". De Russen zul len eveneens spoed zetten achter de bouw van een vloot van 1.000 onder zeeërs, waaronder een type met een grote actieradius en een hoge onder watersnelheid. Atoomschepen op komst Volgens Janes" neemt men aan dat Rusland reeds ongeveer 360 onderzeeërs bezit. „Janes" acht het waarschijnlijk, dat men de eerstkomende jaren kennis zal maken met verscheide ne soorten van oorlogsschepen van een volkomen nieuw type, zoals bijvoorbeeld een vliegdekschip voor atoombommenwerpers, een schip voor de strijd met bestuur bare projectielen, een overvalschip. een anti-onderzeeboot kruiser, ra ketvernielers, snelle en laag lig gende fregatten en gasturbine schepen. BEIROET. Kofoncl Chichakli heeft Maandag de chef-staf vair het Syrische leger, Sami el Hinnaoul, gearresteerd, verschillende regerings gebouwen bezet, zich meester gemaakt van Radio Damascus, het huls van president Hasjem el Atassy omsingeld cn daarmee de derde staats greep In acht maanden t(jds voltrokken. Derde staatsgreep in acht maanden Kolonel Chichakli, die ln alle drie staatsgrepen een belangrijke rol heeft gespeeld, maakte over Radio Damascus bekend dat „allerlei poli tieke figuren" gevangen waren ge nomen, omdat zjj verraad zouden hebben gepleegd. Hij deelde verder mede, dat de „samenzweerders" naar een onbekende verblijfplaats waren overgebracht „Er is geen sprake van een staats greep," zei hij. „maar slechts van een vast besluit van het leger, Hin- naoui c.s. ter zijde te schuiven, om dat die tegen de republiek en het le ger hebben samengezworen." Hinnaoui en de andere gevangen genomen politici waren de leiders van een stroming die streeft naar nauwere samenwerking met Irak en Transjordanië. Tijdens felle debat, ten, die de vorige week in het par lement over die kwestie zijn ge voerd heeft kol. Chichakli duidelijk gemaakt dat hjj geen nauwe samen werking met beide genoemde lan den zou gedogen, zolang zjj monar chieën waren en sterk onder Britse Invloed stonden Hinnaoui sliep, at en dronk altijd onder bescherming "van tanks, maar toen de «tanks van Chichakli ver schenen vergaten de Hinnaouische om te vuren De vorige omwentelingen waren 30 Maart en 14 Augustus 1949 30 Maart werd Zaim president om Sy rië „te redden", maar 14 Augustus liet Hinnaoui hem doodschieten. Chichakli heeft bij iedere omwente ling een rol gespeeld. Verhoging belastinggrens van f 4000 tot f 5000 Het bericht betreffende de aan gekondigde verhoging van de be lastinggrens had uitsluitend betrek king op belastingplichtigen, die loonbelasting betalen. Op het ogen blik wordt aan hen. als zij meer dan ƒ4000 per jaar verdienen, ook nog een aanslag in de inkomsten belasting opgelegd. Het ligt in de bedoeling deze grens van ƒ4000 tot 5000 te verhogen. Koers: tussen herstel en verbetering DEN HAAG Minister Joekes verklaart in zijn antwoord op het voorlopig verslag, dat hij blijft koersen tussen een zo snel mogelijk economisch herstel en gerechtvaai- digde sociale verbeteringen. Dit houdt hij ten doel bij de lonen cn prijzen, bij arbeidsproductiviteit, de werkclassificatie. de spreiding van arbeidskrachten en de emigra ties. bij welke de Nieuw-Zeelandse en Australische enigszins op gang beginnen te komen. Verder streeft de minister naar unificatie van de uitvoering van de verplichte sociale verzekering. HELSINKI. De gemeenteraad van Helsinki heeft van de 240.000.000 mark, welk bedrag door het orga nisatie-comité van de Olympische Spelen 1952. die in de Finse hoofd stad zullen worden gehouden, was aangevraagd, slechts 138 300.000 mark toegewezen. De sociaal-democraten en de com munisten stemden tegen toewijzing van de aangevraagde som. Wel nooif zal het aohter de rege ringstafel in de Eerste Kamer zo druk zijn geweest, als gister avond toen het wetsontwerp Sou- vereiniteitsoverdracht Indonesië aan de orde kwam. Vele stoelen moesten worden bijgeschoven om het gehele kabinet een plaats te kunnen bieden. Twee leden ont braken t.w. minister Weyers en staatssecretaris v. d. Grinten Men ziet v.l.n.r. om dc tafel de ministers Teulings, Spitzen. Rut ten, staatssecretaris Fockcma Andreae, Schokking. Joekes, Stikker, v. Schaik, Drecs, v. M aarseveen, Göt zen, Lief tink, v. d. Brink, Mansholt, In 't Veld{ en staatssecretaris Schout bij Nacht Moorman. OTTAWA Voor 25 cent zal een Nederlands oorlogsbruidje in Maart een bezoek aan haar oude vaderland kunnen brengen. Ze zal drie zes maanden in Arnhem blijven en haar familie bezoeken, die zu niet gezien heefl sedert zu drie jaar geleden naar haar Cana dese echtgenoot reisde De gelukkige jonge Nederlandse is mrs William Stuart Eigenluk zou William Stuart zeil naar Holland kunnen reizen, want hij kocht het Welfare-lot Als een goed echtgenoot liet hij het echter op naam van zijn vrouw schrijven Toen mevrouw Stuart hoorde dat zij de reis van 500 dollar gewonnen had, kon zij de hele nacht de slaap niet vatten. De vroegere Wilhelmma Huis man ontmoette haar man op het burgemeestersbal in Arnhem In de weken die volgden placht Stuart elke Zaterdag 300 kilometer te liften om zijn toekomstige vrouw te bezoeken. Op dezelfde wijze voegde hii zich dan weer bij zijn onderdeel. Zij trouwden in Nederland en een maand na haar echtgenoot ar riveerde mrs. Stuart in Canada. Haar echtgenoot dient thans bij het Lonque Pointe Ordnance Corps. Regering kiest eieren voor haar geld Garantiewet toch Vrijdag in de Kamer (Van onze parlementaire redacteur) Gisteravond las de voorzitter van de Tweede Kamer een brief voor van minister-president Drees, waar in deze mededeelt, dat de regering wenst tegemoet te komen aan het verlangen der Kamer om de behan deling van de Garantiewet nog in de loop van deze weck mogelijk te maken. De regering betreurt het, dat de Kamer ten onrechte heeft gemeend, dat de regering zich aan de gedane toezegging had willen onttrekken. Naar het oordcel van de minister-president is hier sprake van een misverstand. De Memorie van Antwoord over het wetsontwerp zal vandaag ver schijnen. Het wetsontwerp zal as. Vrijdagmorgen om 11 uur aan de orde worden gesteld. DE VIERJARIGE GRAHAM CO- CO, zoon van Michael Coco (links), toont dat hij het ware „clowns-bloed" in de aderen heeft waarmede hij de traditie van de familie, die reeds sedert generaties beroemde clowns in 't Engelse circusleven heeft opge leverd, voortzet. Opa (rechts) is maar wat trots op zijn kleinzoon, die reeds zo jong blijk geeft van .zijn aanleg voor 't familieberoep.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1