DOS neemt twintig corners en scoort driemaal Afdeling Utrecht houdt wapenschouw Amsvorde verliest op doordrenkt veld van Utrecht HVC's illusies rusten meters diep in Zaanse klei Kanaries hebben flink overwicht op Zeeburgia Reserves doen 't niet slecht r „Zaandijk ziet kans vijf maal raak te schieten v_. Schotten houder koppig vol Motorkampioenen gehuldigd Dinsdag 27 December 1949 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, Zondagmiddag. Bij ZeeburgiaDOS (13) ont stond tydens do rust een lulde discussie over het aantal hoekschoppen dat de Amsterdamse doelman Altena met een zo nu en dan verbystord ge zicht had moeten verwerken. Het ging om fwintlg of een-en-twlntig Wy waren de tel al gauw kwytgeraakt en hadden ons alleen maar met snelstygende verbazing afgevraagd, welke magische krachten DOS een krap-gemeten half dozijn doelpunten hadden onthouden. Want de Utrechters hadden, daarbij nlet-bedoeld gesteund door slordig trappende Zeeburgla-backs en halfspplers, de Amsterdammers in de meest zenuw slopende situaties gebracht. De Zecburgia-doelman, die tien minuten later om onbegrijpelijke redenen, een te lange wandeling met de bal ondernam, werd bestraft met een vrije schop, die Temming zonder veel omhaal in een doelpunt veranderde (02). Met Zeeburgia bleef het een trieste zaak. Een enkele maal bereikte een verdwaal de pass de treuzelende Van Biljouw of de trage Wolfram. Na 20 minuten kon Van Biljouw zelfs met alleen de uitlopende Pin- dus tegenover zich iets goedmaken Maar hij deed het niet. Over. Pas nadat een BaljetVisser combinatie het DOS-overwicht met een derde treffer had geaccentueerd, wrong Nieland zich eindelijk met succes tussen back Van Leeuwen en Pindus om er 13 van te maken. Goed spel van Van Zijl De Zeeburgia-linksbuiten Nieland was na drie minuten begonnen met in vrije positie zeer had, buiten be reik van doelman Pindus, tegen de paal te schieten en de nieuwe mid. denvoor Wolfram (die geen start snelheid had) schoot de terugge sprongen bal pijnlijk ver naast. En daarmede hadden de Amsterdam mers ongeveer alles gedaan, waar toe zy met hun flets voetbal in staat bleken. DOS kon méér. Deed ook meer, gesteund door de felle wind. Een half-linie, waarin vooral Van Zyl opviel, joeg de bal telkens naar de vleugelspelers v. d. Bogert en Bal jet, die er, vaak ongehinderd, hun binnenspelers mee bereikten. Het werd, zoals gezegd, méér dan opwindend binnen de zestien meter- lyn, waar schoten van middenvoor Van der Valk, linksbinnen Krom- mert en rechtsbinnen Visser paal en lat troffen of een vertwijfeld been van een Zeeburgia.speler, die gul met hoekschoppen was. Wat vóór de rust ten onrechte niet was gebeurd, kwam twee mi nuten daarna. Van de Bogert. vrij gelaten, zette voor, v. d. Valk tikte met het hoofd de bal door en de naar binnen ijlende Baljet liet Al tena vergeefs op zich afkomen (0—1). Hoe is de stand? Kansen van DOS sterk gestegen Nu de Urechtse tweede klassei^ met de Kerstdagen niet in het veld zijn geweest, was er een mooie ge legenheid om de verrichtingen van de reserve-elftallen eens wat nauwkcu^jcr te bezien. We komen hierbü dan dat de slotsom dat zij het er lang niet kwaad afbrengen. In de reserve eerste klasse zijn. door de nederlaag van Ajax 2 te gen Blauw Wit 2, de papieren van de DOS-reserves geweldig geste gen. Met een punt achterstand staan zij nu op de tweede plaats, zodat de returnwedstrijd tegen Ajax 2 (de eerste ontmoeting ein digde in een gelijk spel) wel zeer belangrijk wordt. De Spartaan 2 bezet de onderste plaats. Fenny Heemskerk op de vijfde plaats MOSKOU. Onze landgenoU Fenny Heemskerk speelde in de der de ronde van het schaaktournooi om het wereldkampioenschap dames te Moskou met wit tegen de Engeis< Tranner Een goed opgezette aanval van mevr Heemskerk werd resoluu door de Britse afgeslagen en weldra werd de Nederlandse in de verdedi ging gedrongen. Zij werd genood zaakt tot grote en kostbare offers en in de 38e zet gaf zij op. Zij bezet thans de vijfde plaats. De partij LarsenBelova werd door laatstge noemde na 41 zetten gewonnen. De uitslagen van de derde ronde luiden: Heemskerk (Ned.)Tranner (Eng.) 01;; Lbrsen (Denem.)Be lova (Rusl.) 0—1; Germanova (Po lenMora (Cuba) 10; De Silan (Frankr.)—Benim (It.) 01; Bykova (Rusl.)—Rublsova (Rusl) afgebroken in voor Rubtsova gunstige stelling. Rudenko (Rusl.)Keiler (Oost-Dtsl.) afgebroken. Gresser i VS.)—Grush- kova (Tsj. Slow.) afgebroken Karff (VS.)Langosh (Hong.) afgebroken in iets gunstiger stelling voor Ameri kaanse. De partij uit de eerste ronde tussen Larsen en Langosh werd eveneens gespeeld. De partij werd afgebroken Benini en Belova nebben thans, na drie ronden, de leiding met elk 2 punten. Zij worden gevolgd door Rubtsova en Karff. die elk 1% pnt. plus een afgebroken partij hebben.. Hierna komen Fenny Heemskerk, De Silan en Germanova met ll/? punt ieder. In Nijkerk verslaan Roden" de „Blauwen" met 30 OP WELGELEGEN te Utrecht speel den de vierde klassers Utrecht en Amsvorde een achterstallige compe titiewedstrijd, die de thuisclub met 2—0 won Op de foto de beide elf tallen; dc gestreepten zijn de Utrech ters, de witbroeken de Amersfoor- ters. Fietsend Henkie gaat met bus verder Over clubliefde gesproken. Een kleine jongen op een fietsje op de grote weg onder de rook van Utrecht met de wind pal in z'n gezicht kregen de Amsvorde-sup- gorters te zien, veilig gezeten, in e supportersbussen. Het knaapje zag blauiu van de kou en trapte verbeten verderHij moest en zou om half drie op Welgelegen zijn. Een jong supporter van de eerste rang die z'n zwoegen be loond zag. Wie de Amsvorde-man was die de bussen liet stoppen weten we niet. In elk geval had deze man zijn yoetbalhart op de juiste plaats Fietsje op en jonge tje in de bus. rijen maar weer. Henkie van Buren is het best waard dat z'n naam zo maar in de krant komt. De stand is hier: Ajax 2 11 DOS 2 11 ZFC 2 10 BI. Wit 2 11 DWV 2 11 H'lem 2 11 17 DWS 2 16 Volew. 2 13 KFC 2 13 De Spar- 12 taan 2 12 In de reserve 2e klasse A heeft HVC 2 nog wel de leiding, doch Velox 2 en Stormvogels 2 vormen nog een ernstige bedreiging. Velox 2 moet de Amersfoorters nog aan de Koningsweg ontmoeten, zodat zij haar kans nog volkomen in eigen hand heeft. Ook DOS 3 doet het best. al geloven wjj niet dat zij nog een kans maakt op de bovenste plaats. Zij ontmoet echter alle drie boven haar geplaatste elftallen nog. zodat zij op de eindstand nog flinke invloed kan uitoefenen. De vier laagst geplaatsten ontlopen elkaar zeer weinig. UW 2 staat in 2C bovenaan, al heeft OSV 2 evenveel verliespun- ten. De Oostzaners zijn echter twee wedstrijden achter. De overige ploegen zijn vrijwel uitgeschakeld. Elinkwijk 2 staat in de grote mid denmoot en is veilig voor de laatste plaats, daar KFC 3 hier wel erg zwak blijkt. Overigens is het wel merkwaardig dat de ene wedstrijd die KFC tot nu toe won juist was die tegen UW 2. De volgorde is nu: Res. 2e klasse A Res. 2e klasse C HVC 2 11 18 UW 2 Velox 2 11 16 BI. Wit 3 St.vogels 2 11 16 't Gooi 2 DOS 3 V'dam 2 DWS 3 H'sum 2 Ajax 4 Rap.tas 2 11 14 OSV 2 10 12 AFC 2 11 12 11 6 11 6 11 5 Germaan 2 12 5 RCH 2 E'wijk 2 W'meer 2 H'sum 3 KFC 3 10 15 11 12 11 12 8 11 10 11 11 11 10 10 11 9 11 8 9 3 Door de nederlaag van Hercules 2 tegen jZeist 2 is er in de reserve 3e klas H weer volop spanning. Liefst vier ploegen hebben nog se rieuze kansen. DWSV 2 en HMS 2 vormen de middenmoot, terwijl de 5 overigen, waaronder Holland 2 en UW 3. alles in het werk dienen te stellen niet blijvend op een der twee onderste plaatsen te belanden. In de reserve 3e klas I heeft Utrecht 2 één punt voorsprong, doch tevens nog een wedstrijd min der gespeeld. Wie in deze afdeling de 2 laatste plaatsen zullen gaan bezetten is wel heel moeilijk te voorspellen. Res. 3e klasse H Reserve 3e kl. I Hercu 2 10 15 Utrecht 2 10 17 Donar 2 10 15 CDN 2 11 16 Zeist 2 10 14 SEC 2 9 12 E'wijk 3 9 12 DOS 4 10 11 DWSV 2 11 11 HVC 3 10 9 HMS 2 11 10 Vr.sch. 2 10 9 't Gooi 3 9 7 Velox 3 8 8 Holland 2 10 7 Forti 2 10 7 BVC 2 11 7 Zeist 3 9 6 UW 3 9 6 Quick 2 10 6 Am. Boys 2 8 4 Patria 2 9 5 Wij merken hierbij nog op. dat de standen zijn bijgewerkt tot en met 18 December. Een uitstekende oefenwedstrijd Het Is de laatste paar jaar ge woonte geworden, dat de Technische Commissie van de afdeling Utrecht de Tweede Kerstdag benut voor een wapenschouw over het beschikbare spelcrsmateriaai teneinde daarna een voorlopig vertegenwoordigend elftal te kunnen samenstellen. Dit maal had men de vereniging NSC te Nykerk bereid gevonden haar terreininrichting beschikbaar te stellen voor deze wedstryd waarmee tevens de propaganda van het voet. bal op de Veluwe wrerd gediend. Be houdens een enkele uitzondering wegens verhindering bleken alle uitgenodigde spelers van de partij te zyn. Zeer veel publiek was aanwezig toen de elftallen Rood en Blauw het veld betraden. In Rood had de Com missie de sterkst gedachte voor hoede en in Blauw de sterkst ge dachte verdediging opgesteld. Dat bleek dan ook al spoedig het geval te zyn. De aanvallert van Rood stel den de verdediging van Blauw voor grote moeilijkheden. Het achtertrio Van 't Verlaat (doel) en Blanke- stein met Wolf, was door verhinde, ring van Blankestein aangevuld met Vonhof van NSC. Hier viel wel op dat de voorhoede van Rood de steun had van de halfspelcrs Mattu en v. Luin, ook oude bekenden van het vorige seizoen. Bij Rood deed spil Wallenburg (DVSU) meermalen goed werk. maar toch leek ons Si mons (BDC) in Blauw beter. De laatste had het trouwens ook moei lijker met Den Dijker, de midden voor van Rood. In de voorhoede van Rood ging het alles veel vlotter, de aanvallen waren grootser van opzet en de afwerking beter en bovendien er werd ook geschoten. Dat duurde alles veel te lang bij de voorhoede van Blauw, die stuk voor stuk uit zeer nuttige spelers bestond, maar die toch teveel tijd nodig hadden om het tot kansen te brengen Het ach tertrio van Rood, bestaande uit kee per v. d. Berg en de backs Zumbrink en M Jongerius, verdedigde heel goed, de stijl van keeper v. d. Berg was ook best, maar hy kreeg toch te weinig gevaarlijk werk te doen om hem juist te kunnen beoordelen. Rood neemt de leiding Keeper Van 't Verlaat had heel wat moeilijker gevallen op te lossen, voor een schot van rechts moest hij bezwijken en Rood stond na twintig minuten spelen met 10 voor. La ter maakte de middenvoor van Rood met een mooie goal er 20 van en hiermede is de rust ingegaan. In de tweede helft had Rood windvoordeel en was de meerderheid nog groter, het binnentrio combi neerde uitstekend, Spliet (DVSU) de rechtsbuiten, verliet teveel zijn lijn, maar bleek toch wel een nut tig speler evenals linksbuiten De Leeuw. Verkerk, Den Dijker en Scherpenzeel konden het goed met elkaar vinden, zy zijn hun plaats waard. Het was na ongeveer een kwar tier spelen, dat Scherpenzeel de stand op 30 bracht en tot het einde heeft Rood het spel vrywel in handen gehouden. Verandering kwam er niet meer in de stand. Na afloop kwamen spelers en of ficials weer bijeen in het Nutsge- bouw, waar de heer W. v. d. Bijl als voorzitter van de T.C. de spelers en de vereniging NSC dank heeft ge bracht voor hun medewerking. VINCENNES. Het paard „Ca- rioca" heeft de Prix de Vincennes gewonnen, een draverij voor drie jarigen, begiftigd met iy3 millioen francs. Eerste toetswedstrijd Z.Afrika-Australië JOHANNESBURG. Zaterdag 24 December begon de eerste cricket- toctswcdstryd tussen Zuid Afrika en Australië. .De Australiërs verloren hun eerste twee wickets voor slechts 2 runs, maar toen de stumps al vroeg in dc middag wegens regen getrok ken moesten worden, hadden zij 190 voor 4 gescoord, dank zy een prach tige century van hun aanvoerder Lindsay Hassett. Hassett noteerde in 3 uur 20 minuten 104 n.o., waarbjj 7 boundaries. Zuid Afrika verkeerde aan het eind van de tweede speeldag van de eerste toetswedstrijd (Maandag) in een allesbehalve gunstige positie. In antwoord op het eerste inningstotaal van Australië, 413, had Zuid-Afrika op dat moment reeds vier wickets verloren voor slechts 70 runs. Nog 193 runs zijn nodig voor de follow on, met nog twee dagen te spelen. Amsvorde tekent protest aan Van het Amsvorde-bestuur ver nemen wij dat het bij aanvang van de wedstrijd bezwaar heeft gemaak* dat de wedstrijd tegen Utrecht werd gespeeld op een bijveld van Zwa- luwen Vooruit, hetgeen eveneens od Welgelegen gelegen is Dit terrein bestemd voor wedstrijden van clubs uit de Onderafdeling Utrecht en was niet op behoorlijke wijze voorzien van afrastering en lijnen. Utrecht speelde hier omdat het andere ter rein bijna onder water stond. De ze" hele wedstrijd heeft Amsvorde dus 1 onder protest gespeeld. Winnen of verliezen maakte in dit geval niets uit. Hoe zal dit protest aflopen? Mannus Dijkhuizen moet 'tweemaal de bal uit het net halen Terwijl in Utrecht vrywel alle wedstrijden werden afgelast, was de scheidsrechter bij Utrechtr-Amsvorde blijkbaar van mening dat het veld van Utrecht nog in dusdanige staat verkeerde, dat er op gevoetbald kon worden Wij zijn heus niet de enigen die het tegendeel beweren. Op z'n zachtst uitgedrukt was het een moddertapyt, dat tal van glij- en val partijen veroorzaakte en dit nog veelal op momenten, dat een speler een goede scoringskans had of deze voor een van z'n teamgenoten kon schep pen. Hoewel beide ploegen trachtten te maken wat er onder de gegeven omstandigheden van te maken viel, het bleef tenslotte een belangrijke ont moeting, kon het niet anders of de meest gelukkige won de wedstrijd. Een Utrecht-goal voor en een na rust Bij deze wedstrijd gaf de geluks factor dan ook de doorslag. Utrecht maakte twee doelpunten van vrij goed gehalte doch de tegenpartij heeft minstens evenzovele kansen gehad die geen doelpunten tot ge volg hadden. Utrecht speelde op eigen terrein, d.w.z dat de thuisclub zich kennelijk het best aan het slechte veld kon aanpassen. Voor rust ontwikkelden de gastheren een geringe meerderheid. Eventuele schutters in dc resp. voorhoedes kon den wel thuisblijven, omdat van een behoorlijk gericht schot vrijwel geen* sprake was. Combinaties vielen in duigen en het beste was de bal uit de verdediging maar een ferme trap te geven om op deze wijze de aanval aan het werk te zetten. Talloze ge vaarlijke situaties ontstonden voor de doelen. Kort na het begin kon linksbuiten Meskes een voor hem uit gespeelde bal niet behoorlijk onder controle krijgen en weinige minuten later gebeurde hem dit nogmaals. Het harde schot uit z'n derde run was regelrecht in handen van de doelman. Aan de andere zijde diende doelman Dijkhuizen in z'n glibberig heiligdom op z'n tellen te passen. Vooral van de Utrecht-linkerwing kwam veel gevaarlijk werk. Han- nesse en Koot werkten wat zij kon den in de Amsvorde-defensie. Schip pers schoot bij een van die aanvallen keihard tegen de lat en plaatste het terugsDringende leder secuur naar Hordijk, die onhoudbaar scoorde Voor Amsvorde het sein om er wat meer op te zitten, wat prompt ge daan werd. Toch kwam Utrecht weer terug. 'Tijdens een doelworsteling vlak voor de doellijn werd Dijkhui zen ongeoorloofd aangevallen en dit bracht redding. Enkele foutieve be slissingen van de scheidsrechter bracht het publiek in rep en roer. De verhoudingen binnen de lijnen bleven gelukkig goed. Rust 10. Na enkele gevaarlijke Utrecht-aan vallen in de tweede helft wordt een schot van Van Meeleren onschade lijk gemaakt. In buitenspelpositie scheidsrechter laat doorspelen, komt de Utrecht-midvoor alleen voor Dijk huizen. De Amsvorde-doelman stopt de bal Tijdens een Amsvorde-offen- sief krijgen onze stadgenoten drie vrije schoppen toegewezen: Jan Kraak ziet goed solowerk bijna met een doelpunt bekroond. Uit een com- bmatie Kraak-Meskcs schiet laatst, aenoemde in De Utrecht-doelman laat de bal glippen Wij konden niet zien of hij de bal achter de doellyn vandaan haalde of niet De toegeschoten Hilhorst trachtte een goal te forceren. Het publiek juichte reeds Utrecht had bij de volgende aanval meer succes. Een hard schot van hun midvoor kon Mannus Dijkhuizen met z n katachtige spron» niet meer bereiken, 2—0 Hiermede was het gedaan met Amsvorde ln de resterende vijf minuten had het wel gek moeten gaan wanneer het Utrecht-doelnet tweemaal zou heb ben getrild. Het eindsignaal liet niet lang meer op zich wachten Een wedstrijd om maar meteen te ver geten. Turkije Welkom in ISTANBOEL. Tijdens een wedstrijd tegen het team van Fe- nerbakhje, welke de Oostenrijkse club First Vienna op haar tournee door Turkije speelde, kwam het tot ernstige ongeregeldheden. De spelers van beide teams leverden onderling vechtpartijen, v/aarbij enkelen gewcmd werden. De kee per van het Turkse team moest met een gebroken neus in het zie kenhuis v/orden opgenomen Het Turkse elftal, dat voor deze ge legenheid versterkt was, \von°de wedstrijd met 2—1. Wie het voetbaldrama ZaondykHVC gezien heeft, zal het niet licht vergeten. Vyf doelpunten boorden de Illusies op het kampioenschap, zo de Amersfoorters die nog hadden, meters dik de Zaanse klein in. V(jf doelpunten, waarvan er drie -ontstonden door fouten ln de HVC-achter- hoede. De tijd voor de specifieke wintersporten nadert. De eerste maanden van het nieuwe jaar zijn het beste geschikt om op vacantie naar de wintersport te trekken en de meesten hebben het op dat mo ment het dieptepunt van de winter in Nederland dan ook het hardst nodig. Winter vacantie in het buitenland is echter niet voor velen weggelegd. In de meeste gevallen betekent het verlies van de zomervacantie en dan bedenkt men zich nog wel eens. Hoewel, zij die eenmaal de zuivere winterlucht van de bergen in hun longen hebben gezogen, zich over hebben gegeven aan het enerverende skilopen of aan het sierlijke kunstrijden en zich bruin hebben laten branden door de zon, zullen ieder jaar tegen Kerstmis onrustig worden en een groot ver langen in zich voelen naar de besneeuwde hellingen in Zwitserland, de Franse Alpen of in Oosten rijk. Meestal laat men dan de zomervacantie voor wat zij is, pakt Zijn ski's en vertrekt per inter nationale trein naar het buitenland, indachtig de leuze van vele buitenlandse reisbureaux: winter- vacantie is dubbele vacantie. Nu moet men niet denken dat men ogenblikkelijk dergelijke capriolen op de lange latten zal uithalen als op bijgaande plaat zijn te zien. Skispringen komt de sportbeoefenaar niet aanwaaien, daarvoor dient men in de eerste plaats het skilopen volledig onder de knie te hebben en dan nog is het alleen iets voor de stoutmoedigen. Vooral als met z'n drieen wordt gesprongen, zoals in dit geval, wordt de grootste lichaamsbeheersing en de grootste vaardigheid vereist. In ijzingwekkende snelheid suizen de springers naar beneden. Maar men kan ook veel sportvreugde beleven zonder dergelijke „halsbre kende" toeren te verrichten. .J Kweek van nieuwe ploeg gewenst Natuurlijk zullen er mensen zijn. die als excuus voor deze droeve nederlaag aanvoeren, dat het veld van Zaandijk onbespeelbaar was, dat er plassen op stonden, waarin de zeemeeuwen zwommen, dat de bal er niet op kon stuiteren. Maar dat is toch niet zo'n goed excuus. Want per slot van rekening zag Zaandijk wel kans om vijf goals te producei-en en de Zaankanters zul len toch ook niet iedere Zondag in het water voetballen! Neen. de HVC-ploeg miste de be zieling om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Dat gemis, wy durven het te schrijven, zal nog meer nederlagen in dit seizoen brengen. Bij de laatste wedstrijden van HVC openbaart zich een op vallend gebrek aan concentratie en aan krachtige leiding. Qua voetbal capaciteit kan HVC een voorname rol in de tweede klasse spelen. Mentaal is men er echter niet rijp voor. Wij durven zelfs zover te gaan om te zeggen, dat de oude! HVC-ploeg in zijn huidige sa menstelling ook in de toekomst niet tot die rijpheid zal komen. Het is voor HVC zaak, nu de kansen op een kampioenschap toch practisch verkeken zijn, een nieuw eerste elftal te gaan kweken en voorlopig tevreden te zijn met een beschei den plaats in de tweede klasse. Van zo'n politiek zal men over enige ja ren de vruchten kunnen plukken. Laat men zich niet blindstaren op enkele successen, die behaald zijn en ongetwijfeld nog behaald zullen worden tegen sterke tegenstanders. Laat men oog hebben voor de wer kelijkheid. De wedstrijd In de eerste helft van de wed strijd scoorde Zaandijk reeds vier maal. Na de rust was HVC welis waar sterker, maar voor doel uitte die overmacht zich niet. De bin nenspelers. Jansen en Sleeking wa ren zeer slecht. Bartels. de midden voor en Van de Broek, de linksbui ten komen er bij een beoordeling nog het beste af. Middenlmie en achterhoede, die toch wel van goe de kwaliteit zijn. bezondigden zich telkenmale aan dekkingsfouten. die drie doelpunten ten gevolge had den. Zaandijk heeft verdiend ge wonnen. zij het dan iets geflat teerd. Na vijftien minuten spelen kreeg doelman Brits een hard schot te verwerken. Hij stopte de bal, die terugketste naar de linksbuiten van Zaandijk. Deze schoot van twee meter afstand hard en onhoudbaar in. Het tweede doelpunt nam de middenvoor van Zaandijk, na 21 minuten spelen, voor zijn rekening. Die profiteerde van een fout van De Gans. Van de Pol had schuld aan het derde doelpunt, dat de linksbinnen scoorde. Malestein ging niet vrij uit bij het vierde doel punt. dat vlak voor rust gescoord werd door de linksbuiten, die 25 minuten na de hervatting de hat trick verrichtte met een mooi doel punt. Aanvallen van HVC. voor het merendeel na rust. hadden veinig succes. Enkele schoten ging rake lings naast cf over. Bartels en Van de Broek zwoegden hard. kregen zelfs een enkele maal ook wel een kans. maar kwamen niet tot resul taten. KELLY, de doelverdediger van de Engelse eerste divisieclub Fulham ,redt met een „zweef- duik" als een voorhoede-speler van Aston Villa op het punt staat in de Zaterdagmiddag ge speelde wedstrijd het leder in het Fulham-doel te koppen. LONDEN. Alhoewel byna nie mand een goed woord over had voor de Engelse ploeg, die onlangs niet zonder geluk van Italië won, en de critiek in de bladen meedogenloos is geweest, trekken de Britse bookma kers zich hier niets van aan. Zy heb ben namelyk Engeland samen met Argentinië en Brazilië favoriet ge maakt voor het tournooi om de Ju les Rimet-beker tegen een notering van 61. Het zal de Schotten allerminst be vallen dat zij 8—1 staan, want zij zijn er van overtuigd, dat ze Enge land in Hampdeiv Park zullen klop pen en dus als kampioen van Groot- Brittannië naar Rio kunnen gaan. Zo zeer rekenen ze op een zege, dat ze al plaatsen besproken hebben voor de overtocht naar Zuid-Amerika. Daarbij houden ze echter vast aan hun vroegere verklaring, dat zij al leen als kampioen van Groot-Bnttan- nië willen deelnemen. Ook als run- ners-up hebben ze recht op een plaats in de eindronde van het tour nooi, en Brazilië heeft al laten weten, dat het de reis- en verblijfkosten van beide ploegen voor zijn rekening zal nemen. Maar de Schotten herhalen koppig, dat zij alleen als kampioen mee willen doen. en dat zij kampioen zullen worden. Er staat dus 14 April a.s. in Hampden Park heel wat voor hen op het spel: een nederlaag zou hun niet slechts de kampioenstitel kosten en de reis naar Rio, maar ook het bedrag, dat zij vooruit betaald hebben voor de overtocht. In de grote zaal van Tivoli hield de KNMV 2e Kerstdag een grote reünie, tijdens welke alle motor kampioenen van dit jaar werden ge huldigd. De verdere tijd werd door gebracht met muziek en dans. De heer G. Joh. Bruinsma sprak het openingswoord, waarin hij de verschillende kampioenen hulde bracht voor hun verrichtingen, woor den, die telkens met een luid applaus door de goed gevulde zaal werden onderstreept. De kampioenen waren; Betrouwbaarheidsritten: 125 c.c.: J. W. Haken; 250 c.c.: Ph. Haken; boven 250 c.c.: Jaap Roest. Zijspanklasse: P. J. v. d. Marei. Politie-soloklasse: N. Hoogeveen; pohtie-zijspan: Wachtmeester Mid delaar. Clubteamprijs: M.C. „Aalsmeer". Merkteamprijs: BSA-team. Speedway-kampioen; T. Metselaar. Terreinkampioen: tot 125 cc.: J. Mevnen. Utrecht; boven 125 c.c.: H. Rietman. Wegkampioen: 125 c.c.: Dick Re- nooy; 250 c.c.: S. Postma: 350 c.c.: Lou v. Rijswijk; 500 c.c: Drikus Veer. Allen ontvingen een zilveren beker en een KNMV-kampioens-armband, terwijl de dames van de rijders bloe men in ontvangst hadden te nemen. Dick Renooy kwam bovendien voor een jaar in het bezit van de Hans ae Beaufort-beker met oorkonde, welke beker in het bezit komt van die rij der, die de veelzydigste prestatie le verde. Competitie uitslagen Tweede klasse A: VolendamAlc. Victrix 31; AFCRapiditas 31; ZaandijkHVC 50. Tweede klasse B: WatergraafsmeerWFC 21; WA—Stormvogels 14. Derde klas se D: De MeerSchoten afg Hil versumAllen Weerbaar 21; De MeteoorAalsmeer afg JOSHMS afg.; Zandvoortm.DEC afg Vierde klasse J: DonarDe Stichtse afg.; Olympia '25—Victoria 40; SDO DEV 0—0 Vierde klasse K: Voor waartsZw Vooruit afg.; JSV 's Graveland 43. Vierde klasse L: UtrechtAmsvorde 20; Vreeswijk- Nijenrodes afg.; Saestum—VVY 01. Tweede klasse B- Quick—RFC 21 HVVEmma 2—1. Tweede klasse A: Tweede klasse A: VostaRigtersbleek afg.; Eiler- mark—UDI 1—3; NEO—Borne 1—1; Oldenzaal—Tubantia 0—1; Phenix— Achilles '12 10. Tweede klasse B: Rober et Velocitas—ZAC afg.; Be Quick Z Doesburg afg.; Rheden Sallandia afg.; PEC—WVC 1—0. Tweede klasse C: TheoleGelria afg.; Arnh. Boys—WAVV 2—2; Vee- nendaal—TEC 3—4; Esca—Ede afg.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4