GLASTRA'S VISHANDEL In Breukelerveen is 'n opstand uitgebroken De zwarte broek van ouwe Hein Int. School voor Wijsbegeerte opent nieuw Internaat Noteert u even Woensdag 28 December 1949 Zin van School kan eerst in deze tijd goed blijken Voor de Internationale School voor Wijsbegeerte is een nieuw tijdperk aangebroken. Naar ontwerp van architect G. Adriaans is een nieuw inter naat gebouwd, dat aan een groot aantal cursisten onderdak verschaft. Daarmee is tevens de materiële basis voor deze school hersteld. Tot nu toe kampte men met grote moeilijkheden wat betreft het onderbrengen van de cursisten. Deze moeilijkheden zijn nu door de opening van een nieuw internaat opgelost. In een aan de Kerstreünie vooraf gaande bijeenkomst is het nieuwe gebouw officieel in gebruik geno men. Daartoe kwamen het bestuur, cursisten en genodigden Dinsdag middag in de conferentiezaal van de school aan de Doodenweg bijeen. De directeur van de Stichting, prof. dr J Clay, memoreerde de moeilijke tijd na de bevrijding, toen men van een geheel door de bezetters uitge woonde school weer een bruikbaar instrument voor het werk moest ma ken. Men is daarin uitermate goed geslaagd. Het werk Wordt met grote activiteit verricht en de belangstel ling voor de ISW is groter dan ooit. Prof. Clay bracht dank aan allen, die hebben medegewerkt tot het verkregen resultaat. In het bijzon der had hij waarderende woorden voor hetgeen door de heer mr Tyde- ma is verricht. Door zijn toewijding en door het met hart en ziel toege daan zijn van de herbouw van de school door ir W. K. van Oppen, vertegenwoordiger van het ministe rie van wederopbouw, is het inter- I naat tot stand gekomen. DANK I Hij memoreerde voorts hoe enige bestuursleden grote activiteit ont wikkelden om de basis voor de her bouw te vinden. In dit verband richtte prof. Cla.v hartelijke woorden van dank tot het bestuur, tot archi tect G. Adriaans en het aannemers bedrijf ..Samenwerking" te Amers foort. Mr Tydema ontving namens het bestuur een foto van het nieuwe gebouw. Voor de Vereniging tot Instand houding (Vtl) sprak de heer mr M. H. van Voorts van Beest In een aar dige sneech vergeleek hij de ISW en de VTI als tweeling-zusters, waarvan de eerste de geestelijke waarde od- brengt en de tweede de materiële. Ook hii had waarderende woorden voor allen, die him krachten aan de herbouw van het internaat hebben gegeven. In het bijzonder noemde ook hij mr Tv de ma en prof. Men- nicke. Hij achtte het een gelukwens waard, dat het levenswerk van de ISW behouden is gebleven. Ton slot te wekte hij op het werk te steunen zodat het niet ten gronde gaat en het in lengte van jaren zal groeien en bloeien. NIEUW BEGIN Prof. dr C. A. Mennicke zeide, dat men op verschillende manieren had geboft en in dit verband uitte ook hij zijn dankbaarheid aan allen, die actief waren geweest voor het nieu we internaat. Zonder een wissel op de toekomst te willen trekken, zeide spr-, dat bij dit Kerstreünie al ge bleken is. dat het gebouw te klein is. De belangstelling bleek te groot en velen moesten worden teleur ge steld. De School voor WijsbegT^e voldoet dus blijkbaar aan een be- Ons dagelijks teveel Drie wielrijders werden Dinsdag geverbaliseerd, omdat ze de Kroon tjesmolen m verboden richting be reden. Een automobilist onderging het zelfde lot, omdat hij met zijn auto links door de bocht reed. Uit de lade in een winkel in de Methorstraat werd een bedrag van twintig gulden ontvreemd. Wielrijders gingen op de bon, omdat bij het veranderen van rich ting geen teken gaven, omdat ze geen wit achterspatbord op de fiets hadden, omdat ze geen rood achter licht voerden en meer van dat soort overtredingen. In de Zonnebloemstraat zijn weer eens wasgoeddieven aan het werk geweest. Nu werden er lakens en overhemden van de lijn gestolen. Men zij dus opnieuw gewaar schuwd haal het wasgoed 's avonds binnen! Een man, die teveel gedronken had, werd door een potige agent van politie van zijn fiets gehaald en ter ontnuchtering naar het bu reau gebracht. Een vooruitstrevend zakenman uit het Leusderkwartier had zijn bloemenwinkel uitgebreid, maar vergeten vergunning te vragen bij de Kamer van Koophandel. Hij overtrad bovendien nog de vesti gingswet. De politie maakte proces verbaal op. GRAND THEATRE: „Alles wel aan boord", alle leeft. Bcide Kerst dagen: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur Overige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur CITY THEATER: „Gunga Din", 14 j. Beide Kerstdagen: 1.30, 4, 6.30 en 9 uur. Overige da gen: 2.30. 6.30 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t.m. Maandag: „Rin kelende Sporen", 14 j. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Ar senicum en Oude Kant", 18 j. Beide Kerstdagen: 2. 4.15, 645 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrijdag t.m. Maandag: „Holly wood op z'n kop", alle leeft. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Pér Luchtpost", 14 j. Beide Kerstdagen: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Zaterdag: 2.30, 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur. OPENBARE LEESZAAL Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur; Uitlening voor kinderen: Woensdag en Zaterdag middag van 2 304.30 uur. Leeszaal dagelijks van 10—12.30 en 2—5 uur bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL Wljers- straat 2. geopend van 10—1 uur en 2 30—5 45 uur. Maandag en Vrijdag 7—9 uur Uitlening van 11—12.30 uur. TENTOONSTELLING: Tot en met 15 Dec. Academie voor beeldende kunst Tentoonstelling schilderijen C. ten Hoope en W. Stuurman, ce ramiek. 10—15 7—9 uur. Zondag 2—5 uur. 17 DEC. t/m 2 Jan. St Pieter- en Blocklandtsgasthuis. AJEC.G. Kersttentoonstelling, 1017 u. Zondags 14—17 uur. hoefte tot vernieuwing en verdie ping. Men klaagt wel eens dat deze dingen in onze tijd verloren dreigen te gaan. Prof. Mennicke heeft echter de indruk, dat er intenser en inner- lijker wordt gewerkt Dit vervult ons met vertrouwen. In dit uur be leven wij een nieuw begin van een tijd, waarin pas goed moet blijken wat de School voor zin heeft in een cultuursituatie, waarvan men zegt, dat ze zich op het hellend vlak be vindt Het gaat er dus om. aldus prof. Mennicke. om het tegendeel aan de mensen te bewijzen. Na deze woorden begaf het gezel schap zich naar het nieuwe inter naat. Men was unaniem van oordeel, dat dit gebouw een aanwinst is voor de school Het is eenvoudig van vorm en het interieur is zeer smaak vol. maar voor het doel juist inge richt. De officiële plechtigheid vond een goed muzikale omlijsting door het voortreffelijke spel van de vio liste Dulci Ouwerkerk en de pianiste mevr. B. van Essen, beiden uit Den Haag. „Metropole" speelde gelijk tegen DOS In de laatsie ronde van de strijd om het vercnigingsblljartkampioen- schap van liet district „Ecmland". speelde „Metropole" gisteravond in het clublokaal tegen het Soester DOS. Sinds de zware nederlagen, on langs tegen ODL geleden, schijnen onze stadgenoten zich enigermate hersteld te hebben, althans tegen DOS werd een eervol gelijk spel (4 4) behaald Het tweede deel van deze wedstrijd, dat morgenavond te Soest gespeeld zal worden en waarbij tevens de prijsuitreiking zal plaats vinden moet dus de beslis sing brengen. Ramselaar moest 85 caramboles spelen tegen Dijs (DOS) 75. Onze stadgenoot bleef na 45 beurten op 66 staan, terwijl zijn tegenstander de vereiste 75 vol had. H. Dijs (75) 75 45 9 1.66 T. Ramselaar (85) 66 45 6 1.46 De Mots speelde tegen Veerman uit Soest niet op zijn sterkst Wel kon hij een hoogste serie van 13 sco ren. doch bleef in het verdere ver loop van de partij beneden de maat en bleef na 47 beurten op 64 staan. Veerman (75) 75 47 7 1 59 De Mots (75) 64 47 13 1 36 Voor een verdienstelijke Metropo- le-overwinning zorgde Lamberechts door in 38 beurten Bokman te klop pen met het aardige gemiddelde van 1 71 en een uitstekende hoogste serie van 22. Lamberechts (65) 65 33 22 1.71 A. Bokman (65) 43 38. 7 1.13 Tenslotte was Berghutzen van „Me tropole" succesvol tegen Koppen. Laatstgenoemde, die slechts 45 ca ramboles moest spelen tegen Berg huizen 55, bracht'het in 49 beurten riet verder dan 39. W. A. Berghuizen(55> 55 40 8 1.12 B Koppen (45) 39 49 5 0.80 DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Drs Mohammed Hatta inspec teert de erewacht, die aangetre den staat voor het Koninklijk paleis op de Dam. Geen spreekuur van wethouder Koopman Wethouder Koopman houdt a s. Do derdag geen spreekuur. Gevonden voorwerpen IJzeren plaat 6 meter lang (W.U.); want groen met bruin; ring met con tact- en koffersleutel; want blauw met wit (Noors patroon); zwarte portef. inh. 65. bril met persoons bewijs t.n. van Plender; zwart Jede- ren dameshandschoen; overhemd; rol tekeningen (bouwkundig); bril in étui; zilveren oorbel; wit geblokte shawl; rood kindertasje; vulpen in bruin etui (t.n van H. P. Smit Prin sengracht 76, D cnHaag); wit wollen want; ketting (40 cm lang); paar bruine kindersandalen; fietspomp. Tientallen Indonesiërs hebben zich reeds vroeg in de ochtend op de Dam verzameld en heffen bij de komst van Hatta een juichend „Mcrdeka" aan. t^egen meer zo diep onder de worden de molmannen nog enkele hindernis Binnen enkele uren hebben ze een nieuwe gang gegraven en nu grjjpt er niets meer van. Wat voert Lupardi stappen drie mannen uit, die door de nieuwe jn Zljn schild? Hij besluit de mannen te vol gang gaan. Ze torsen radio-apparaten op hun gen £>e geleerde is zelf achter gebleven op het rug en Skip wordt ook meegedragen. Rob be- „Immanuël" bestaat kwart eeuw Op 4 Januari a.s. bestaat de Chr. Jeugdvereniging Immanuel 25 jaar Voor deze beweging, die een voor name plaats vervult in het vereni gingsleven van 't Soesterkwartier, is dit jubileum reden tot enkele festiviteiten en herdenkingen. De tegenwoordige voorzitter, de heer A. Schuring, heeft ons tijdens een pers-conferentie iets verteld over de groei van „Immanuel". „Vijfentwintig jaar geleden," be gon de heer Schuring, „werd de eerste vergadering gehouden in het wijkgebouw Bethel. Er waren na een paar weken al een goede twin tig leden en het gebouw werd te klein. We zijn toen allemaal zelf aan het sparen en aan het geld inzame len gegaan, o.a. door een bazar, en zo konden we in de jaren voor de oorlog ons eigen gebouw „Imma nuel" in de Tulpstraat in gebruik nemen." Met trots vertelde de heer Schu ring, dat „Immanuel" een tijd heeft gehad, waarin de vereniging 350 leden telde. Nu zijn er 250 inge schreven. „Immanuel" heeft een gezond verenigingsleven. Intern is alles in orde. Het doel van de vereniging, waarvan zowel jongens als meisjes, ingedeeld in verschillende leeftijds groepen lid zijn. is o.a. het bespre ken van de Bijbel door de ouderen, het vertellen van Bijbelse verhalen aan de jongeren en het bevorderen van de maatschappelijke, geestelij ke, lichamelijke en verstandelijke ontwikkeling van de leden eiland, maar dirigeert van daar uit zijn man- nen. die zelfs op duizenden mijlen afstand stipt gehoorzamen aan zijn bevelen. bouwden er weekend-huisjes, ja, zelfs complete villa's. Langs dé Heerenweg verrezen die al even snel als elders in de omgeving. Het veel drukkere verkeer, dat daarvan het gevolg was. bleek te veel van het goede. Er kwamen ga ten en scheuren in de weg. die van tijd tot tijd wel werden gedicht, maar toch steeds weer opnieuw het rijden met fiets of auto tot een voor bestuurder èn voertuig pijnlijke er varing maakten, ook al doordat de weke ondergrond ten behoeve van water- en electriciteitsleidmgen verscheidene malen werd uitgegra ven. Niet nodig En alle bewoners van de Heeren weg zouden dan ook het bericht, dat de gemeente de weg gaat ver beteren met blijdschap hebben be groet als daar niet die verbreding bij kwam. Want. zo zegt een aan tal van hen een weg van vijf me ter breedte met aan beide zijden een berm van anderhalve meter, is hier niet nodig, zelfs ongewenst. De bezwaren? Waar aan de ene kant van de Heerenweg een sloot loopt zal de voor de verbreding benodigde grond aan de overzijde moeten worden opgebracht. En daar vooral (Van een onzer verslaggevers) In Breukelerveen is een opstand uitgebroken. O. het is maar een heel kleine, veel mensen zijn er niet bij betrokken en van vechten, anders dan met pen en mond. is geen sprake. In veler ogen zal ook de aanleiding er toe de op han den zijnde verbreding van de Hee renweg de moeite, van het verzet niet waard zijn. Maar de bewoners, die hun belangen bedreigd zien, stéan voor hun zaak. Zij stuurden circulaires rond. belegden zelfs een vergadering en zonden een request aan Gedeputeerde Staten. Hun doel is: wel een nieuwe bestrating op de Heerenweg. maar géén verbre ding er van! Wat er precies aan de hand is? Voor de twee boerenwagens en de hondenkar, die er lang geleden Goede propaganda voor beter dansen Tweede Kerstdag kwamen de leerlln- jingen v div. dansscholen uit Ned. naar Amersfoort om ln Academie de dansc hun krachten te meten in Tap-dance". Ilct was een succes en net is bewezen da* men door serieus te oefenen niet onder hoeft te doen voor beroepsdan sers. Een w:sslbeker werd gewonnen door Cns var Beek (Kamperman. Amtis- foort): le prijs mej. T. Kruit (Herder. Den Haag); 2e prijs dhr H. v. Dam T Marsé <v. Es Baarn) 3e prijs mevr. Licno Belvie (Stoopman Bussum) Later op de avond demonstreerde het echtpaar Kamperman een Franse Rumba welke veel succes oogstte. Twee rustieke plekjes aan de Herenweg te Breukelerveen, waarover enige storm is opgegaan. De provincie wil de weg laten verbreden, vele bewoners verzetten zich daartegen. misschien per uur passeerden, was de Heerenweg goed genoeg. Sedert dien echter is er rondom de Loos- drechtse plassen veel veranderd, zo ook aan de Heerenweg. die over de smalle strook grond tussen de stil le plas en de vierde plas 'van Loos- drecht naar Tienhoven loopt. Zei lers kwamen er de rust van eeu wen verstoren. brachten er hun va- cantie en overige vrije tijd door. Utr. straat 40 Telef. 4092 weten Uw huisgenoten een HARTIG HAPJE zo dubbel te waarderen. Bij GLASTRA's VISHANDEL is volop keuze in gerookte Paling, gep. garnalen, mayonnaise speciaal gekruide Bismark haring, Nieuwe haring, Rolmops, div. soorten gerookte en gestoomde vis gefileerde sprot, div. soorten visconserven. GELIEVE S.V.P. UWE BESTELLINGEN VOOR ZEEUWSE IMPERIAL OES TERS, KREEFT, en DIV-SALADES vroegtijdig te bestellen. H. Resink kwart eeuw onderwijzer Op Donderdag 19 Januari a.s. is de heer H. Resink een kwart eeuw als onderwijzer verbonden aan de St. Ansfridusschool. Een comité bereidt de viering van dit jubileum voor. Burgerlijke Stand Geboren; Agnes Maria, d. van P. W. M Verheggen en J. A. Wagener; Constance Johanna, d. van J. v. d. Vrugt en C. H. Los; Maria Susanna, d. van G. J. Geurtsen en S. M. Croe- se; Martha Maria Christina, d van H. v. Leijenhorst en I. J. Smet; Sonja Maria, d. van H. v. d. Berg en D. Morren; Gerrit, z van G. A. Re- nes en P. H. v. Schaik; Richardus Adrianus, z. van R. A. Verhaar en G. M. M. Gouw; Hans Martin, z. van M. Hendriksma en G. Bakker; Hed- wig Petronella. d. van A. L v d. Heiden en M. A. v. Daal; Cornelia, d. van J. v. d. Ploeg en C. H. Kreeft; Wijpko, z van J. Mulder en A. v. Beek. Getrouwd: G. J. Mulder en W. C. Tieland; A. H. Edens en A. E. Heuff. L. H. Le Poole en I. Bolten. Overleden: Maria van Hartskamp, 62 jaar gehuwd m. J. R. Voorneveld; Aalbert van de Kooij, 78 jaar, geh. m. K. v. d. Essenburg; Johanna Krol, 63 jaar, ongehuwd; Willemina van Esse, 9 weken. Zo'n twintig jaar liep hij nu al in de steun, de ouwe Hein van Primmel. Op enkele korte onder brekingen na had-ie elke week. van 1929 af, zijn hand moeten ophouden. Hein, die kón niet wer ken. Hij leed aan vallende ziekte. Toch had-ie het zo af en toe geprobeerd. Zo ook verleden jaar. Toen had-ie een baantje, als drager bij een begrafenis ondernemer Hu verdien de niet veel. maar het gaf 'm wel een prettig gevoel, dat-ie eindelijk zelf weer eens de handen uit de mouwen stak voor het brood, dat-ie at. Maar nu had Hein. begerig als hij was. om een centje over te sparen, één stomme streek uitgehaald. Hij had zijn verdiensten niet op gegeven aan de ambtenaar van Sociale Zaken. Hij had de formulieren, waar in gevraagd werd of hii ook iets verdiend had. valselijk ingevuld en on dertekend. Dat heet in de wet Valsheid in Geschrif te. met tussen haakjes er achter „Steunfraude". Nu weet iedereen, die ooit „in de steun" liep. dat je zo'n fraude op z'n hoogst een paar weken ongestraft kunt plegen, maar nooit ruim een half jaar. zoals de ouwe Hein probeerde. De ambtenaren hebben 'n fijne neus en ir- verrader slaapt niet. Natuurlijk liep ook Hein tegen de lamp en kv/airi hij voor „meneertje". Waarom hij nou op z'n ouwe dag zo oneerlijk was geworden vroeg de rech ter. „Kijk-es Edelachtbare, toen ik samen met een kennis van me bij die be grafenis-onderneming kwam. kregen we wel een zwarte jas en een hoge hoed. maar geen broek. Die moesten we zelf be kostigen Ik had geen geld. maar ik kon geluk kig dertig gulden lenen van die kennis. Dat geld heb ik zo successievelijk afbetaald. Toen ik er mee bezig was. dacht ik: „Als ik nou geen cent schuld meer heb. dan zal ik het zeggen aan de steun, van die verdiensten." „Maar U bent er nooit toe gekomen, is 't wel?" „Zeker Edelachtbare, latei heb ik het opgege ven". „Jaja, toen de ambte naar U eenmaal gesnapt had. toen hebt U het op gegeven. maar dat was in totaal eer. paar honderd gulden te weinig". „Zoveel kan 't nooit ge weest zijn. ik heb die broek toch ook moeten betalen." ,.'t Was toch maar één broek? Of hebt U er later nog een stuk of tien bii gekocht?" „Nee. maar 't kan d'r bij mij toch niet in. dat 't zo veel was". Dan houdt de Officier zijn requisitoir: „Ik vind steunfraude zeer ernstig", zegt hii. „Het ergste is, dat deze mensen niet be grijpen dat ze misdadig doen. Zij denken, dat het Rijk een ontzettend rijke man is. die een grote pot guldens naast zich heeft staan, waaruit hij kan putten, zonder dat de bo dem tevoorschijn komt. Dat is misschien wel zo. Maar dat komt dan alleen doordat alle Nederlandse belastingbetalers er een heleboel van hun zuur verdiende penningen in stoppen. U verdachte, hebt Uw medeburgers be stolen. Een Sociale Dienst bedriegen, die er is om behoeftige mensen te hel pen. vind ik schandelijk. Ik eis drie maanden gevangenisstraf!" „Dat is vreselijk", zegt de ouwe Hein met gebro ken stem. Hij staat te tril len op zijn benen, zweet droppels parelen op zijn doorploegd voorhoofd. Gelukkig zegt de rechter meteen dat hij rekening wil houden met Hein z'n hoge leeftijd. „Wél gevan genisstraf, twee maanden. Maar vóórwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar." Zwakjes betuigt Hein hijgend zijn dankbaar heid Hij is al weer maan den in de steun De lange jas en de hoge hoed moest hii afleggen door zijn ziekte. Alleen de zwarte broek heeft hij nog. zien we. Werkboekjes verkrijgbaar De commissaris van politie te Amersfoort maakt bekend, dat bij de motorbrigade, op het hoofdbu reau van politie te Amersfoort, van 8 tot 20 uur dagelijks de werk boekjes 1950 voor chauffeurs ver krijgbaar zijn. Soest Aanvragen van collectes B. en W. van Soest maken bekend, dat het nodig is, dat de plaatselijke verenigingen en instellingen, die voornemens zijn in 1950 een collecte te houden, daarvan voor 1 Februari 1950 het college op de hoogte te bren gen. Beroepen Bij de Ger. Gemeente Soest Julia- nakerk is beroepen Ds. E. J. Wassink te Doetinchem. Gevonden voorwerpen Paar beenpijpen. lorgnet met dou blé montuur, L. S. K. muts, psalm boekje, polshorloge verm. goud, ford wieldop, pen, lichtblauw kinderwant, dameshandschoen, donker grijze da meshandschoen, zilverbon 1, boek je, dameshoed, bruin lederen beurs je, bril met metaal montuur, gebreid licht blauw kinderwantje, zwart le deren port. met inhoud, rechterwant, bruin hondje, bos sleutels. aan de oever van de vierde plas staan de zomerhuisjes en de wo ningen van diegenen, die hier voor goed een rustig plekje zochten. Zij zullen dus van hun tuinen een strook grond variërend van één tot ruim drie meter breedte moeten afstaan. En inderdaad zul len daardoor enkele huizen nage noeg aan de rand van de weg ko men te liggen. Bovendien zo oordelen de te genstanders van het verbeterings plan zal de nieuwe weg verkeer naar ons rustige, bekoorijlke plekje lokken, dat nu nog een gemakke lijker route kiest. Kortom, zij zien het landelijk as pect van hun omgeving, de bekoor lijkheid van hun pittoreske weg getje, en als gevolg daarvan óók de watersport, bedreigd. Architectenoordeel Wij hebben de architect H. Koornwinder. die in deze omgeving geboren en getogen is en het ver beteringsplan voor de gemeente Breukelen ontwierp, eens naar zijn mening over deze bezwaren ge vraagd. Hii vertelde ons. dat de voorge nomen verbetering de consequentie is van de uitvoering van het terti aire wegenplan. dat reeds vóór de I oorlog door Gedeputeerde Staten van Utrecht werd vastgesteld. De Heerenweg maakt hierin deel uit van de weg MaartensdijkLoos- drecht. die op vele plaatsen al is verbreed en van een nieuwe be strating voorzien. „Overigens is het niet de gemeente, die 't natuur schoon aan de Heerenweg „laat verdwijnen", zei hij. „Vroeger, toen er nog geen villa's en buitenhuisje stonden, toen was het er mooi. Maar de komst van vele stedelin gen. die er een woning lieten neer zetten heeft aan die schoonheid veel afbreuk gedaan. Wel. ze zijn er nu. ongevraagd, maar laten ze met de lusten, ook de lasten ne men. De drie meter berm. die ge projecteerd is. hebben we nodig om er de leidingen te leggen die er voor h n nodig zijn. Want die kunnen niet gelegd worden onder de asfaltweg, de stofvrije weg dus, die er ook voor hen gemaakt wordt. En van de wegkruin vijf meter kunnen we moeilijk nog wat afknabbelen. Die moet tenmin ste zo breed zijn. willen we de weg aan de eisen van deze lijd laten voldoen." „De bermen zullen we ook ge bruiken voor een aan de omgeving aangepaste beplanting. Wat dat be treft zou ik zelfs een beroep op sommige bewoners willen doen. die van hun stukie grond een afgeslo ten hoekje maakten, zodat het weidse aspect van vroeger verloren ging. Laten we samen proberen er weer wat van te maken. Wat de verbreding van de weg betreft, de voor ons belangrijkste bewoners hebben hun medewerking al toege zegd." De heer Koornwinder toonde ons ook de tekeningen van enkele, eveneens aan de landelijke omge ving aangepaste brugjes, die de hoge „vlondertjes" van nu zullen vervangen, als de plannen van het gemeentebestuur toch doorgang vinden.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2