DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Prins onder regengordijn met Karei Doorman" vertrokken Electrificatie maakt goede voortgang Russisch schip ramt een Nederlandse coaster Meningsverschil tussen Engeland en Amerika r- Koningin en prinsesjes doen hem hartelijk uitgeleide Emil Jannings overleden Mogelijk hoger tarief bij N.S. Nog grote achterstand in het aantal zitplaatsen Diepgaand Fins onderzoek na scherpe Russische nota Baarnse politie beschuldigd door ontslagen inspecteur 10e Jaargang, no. 2 Dinsdag 3 Januari 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements- TTittrnvp* N V Hp Nipiiwp Ppr« Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. 99 Koningin Juliana en Prins Bern- hard inspecteren de erewacht, die op het Willemsplein te Rot terdam was opgesteld. Limfjorddoor sleepboot na zes uur hulpeloos opgepikt KOPENHAGEN. Tweemaal achtereen Is het Nederlandse schip „Limfjord" op Oudejaarsavond, slechts enkele minuten vóór de jaarwis seling in aanvaring geweest met een Russisch schip. Zes uur lang dreef het Nederlandse schip daarna stuurloos rond, terwijl er water binnen drong. Toen echter daagde assistentie op van een Duitse sleepboot, die de „Limfjord" een Deense haven binnensleepte. De bemanning van vflf koppen liep bü de aanvaring geen letsel op. De „Limfjord" Is een 250 ton me tende kustvaarder uit Delfzijl. Het schip bevond zich op weg van Gdy nia naar Denemarken met stukgoe deren aan boord, toen om zeven mi nuten voor middernacht tussen Kaap Arcona en het eiland Born- holm plotseling een schip uit het duister opdoemde, dat de „Lim fjord" ramde. De eerste botsing le verde betrekkelijk weinig schade op. Het Nederlandse schip gaf hierna seinen en zette zijn zoeklichten in werking. Daarop maakte het Russi sche schip een verkeerde manocu. vre, waardoor het voor de tweede maal de „Limfjord" ramde. Dit keer was de schade ernstiger. Voor. dat men aan boord van de Neder landse koopvaarder de naam had kunnen ontcijferen van het aanva rende schip, dat Russische letterte kens droeg, stoomde het op volle kracht weg in de duisternis. Vol gens mededeling van de gezagvoer der van de „Limfjord" was de brug van het Russische schip onbemand. ZUID-AZIë Om 500 millioen Juist een jaar geleden verlegde het Kremlin, onverwacht als slechts een totalitair regiem vermag, zijn offen sief in de strijd om de wereldmacht van het Westen naar Azië, waar het niet op militaire, politieke of econo mische tegenstand van enige beteke nis stuitte. Sindsdien is vrijwel ge heel China in communistische han den gevallen, is Zuid-Korea geïso leerd en zijn Indo-China en Birma gevaarlijk ondermijnd. Daarmede zijn de krachten, waarover het com munisme te bevelen heeft in nauwe lijks een jaar tijds met 500 millioen Aziaten gegroeid. En wanneer deze in de komende jaren verder zouden toenemen met de ruim 500 millioen inwoners van Zuid-Azië, zou de po sitie van het Westen, met zijn rond 400 millioen zielen tellende volken, hopeloos worden. Is de kans daartoe aanwezig en zo ja, wat kan aan Wes- f terse zijde ge daan worden om een dergelijke catastrofale ont wikkeling te voorkomen? Om op deze allerbelangrijkste vraag het antwoord te vinden zijn de Ameri kanen begonnen hun „super-ambas sadeur", Philip Jessup. op een stu diereis naar Azië te zenden en zijn de ministers van Buitenlandse Za ken van het Britse Gemenebest in Colombo bijeengekomen, om met el kaar de Aziatische situatie in ogen schouw te nemen. Het is duidelijk, dat een zo machtig probleem hoe honderden millioenen Aziaten uit de macht van het communisme te hou den niet door de Britten en zelfs niet door de Amerikanen alleen op gelost kan worden. Evenals het geval van West-Europa is hier de samen werking van allen vereist. Het is iaarom ten zeerste te wensen, dat iet vooronderzoek van Britten en i Amerikanen zo spoedig mogelijk ge- oördineerd zal worden. In het Zoeklicht Veel bewolking Weersverwachting, geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond: Half tot zwaar bewolkt met aanvankelijk hier en daar mist en later op de meeste >laatsen enige regen. Vannacht einig wind, morgen tot matig t krachtig toenemende Zuid westelijke wind. Tegen de och- ?nd voornamelijk in het Oosten an het land temperatuur om et vriespunt, overdag ongeveer Szelfde temperatuur als van- iag. I Jan. Zon op 8.48. onder 16.42; an op 16.22. onder 9 37 v.m. WENEN. Emil Jannings. de be kende filmspeler van voor de oor log, is op 63-jarige leeftijd in zijn huis te Zinkenbach aan de Wotf- gangsce in Oostenrijk overleden. Jannings had reeds veertien da gen een leverziekte. Jannings is een van de weinigen, die de overgang van de stomme naar de sprekende film overleef den. In het nazi-Duitsland hield men hem in ere, voornamelijk we gens zijn meesterlijke uitbeelding van historische karakters. In de oorlog trad hij op in de anti-Britse film „Oom Kruger" die de Boeren oorlog uitbeeldde. Hitier gaf hem de titel van „staatsacteur" Na de oorlog verbo den de Amerikaanse bezetiings- autoriteiten hem het optreden in Duitsland, doch in 1946 werd hij ge zuiverd. In 1947 werd hij Oosten rijks onderdaan. PTT hoopt haar tarieven te kunnen handhaven DEN HAAG. „Het doel, dat de P.T.T. zich stelt, is het publiek zo goed mogelijk te dienen tegen zo laag mogelijke tarieven. Daarom zullen wij trachten de tarieven op het huidige peil te handhaven. Toch, zo vervolgde de heer Neher, directeur-generaal van de P.T.T. z'n Nieuwjaarsrede voor het personeel, zullen in ons bedrijf ten gevolge van de devaluatie vele kosten op lopen. Bezuiniging in oude stijl evenmin als opjagen van het per soneel ligt niet in 't voornemen. De oplossing zal daarom moeten wor den gezocht in doelmatiger werken en het meest efficiënte gebruik van het personeel. LONDEN Engeland heeft Hongarije een nota gezonden met het verzoek een onderzoek in te stellen naar de verdwijning van de Britse journaliste, dr Edith Bone, ic Hongarije. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. „Sneu!" dat was algemeen het gevoe len bij de drommen op de Park kade te Rotterdam. Honderden .varen opgekomen om de Prins iitgeleide te doen, de Koningin iartelyk toe te juichen en de Prinsesjes te zien en zij hebben •r uren lang regen voor ge- rotseerd. Het goot pijpestelen n regen maakt ieder afscheid en beetje triest. En toch, zo'n cht Rotterdams vaarwel langs le boorden van de immer be- /eeglijke Maas is bekoorlijk: laggen rukken aan 'r stengen, chepen komen en gaan, ge- uiden waaien heen en weer en er stonden mariniers, on berispelijk in het gelid, aan de kade. Men troostte elkaar: als het niet geregend en gewaaid had, zou het wel gesneeuwd of ge stormd hebben dan nog maar liever een beetje zwiepregen: je kunt je er op kleden. Kijk. de Koningin heeft er ook rekening mee gehouden: Leve de Koningin. En de prinsesjes: goed zo, mod- derlaarsjes aan, als echt-Hollandse kinderen, blootshoofds, maar de voeten warm. De vrolijke Beatrix, de bedachtzame Irene en de olij ke Margriet, zij werden extra warm begroet. De Prins, toch eigenlijk niet minder toegejuicht, was kennelijk reeds vervuld van zijn missie: een druk leven wacht hem in de Caraibische Archipel en in de aequatoriale wateren van Zuid-Amerika. Kort tevoren hadden de minis ters Drees, Van den Brink en Van Maarseveen zich aan de Spido- ponton ingescheept voor de Karei Doorman. Tal van auto's met vreemde landsvlaggen, w.o. die van Mexico. Venuzuela, Brazilië en Argentinië hadden af en aan gereden. Wat later arriveerden burgemeester Oud en hoofdcom missaris Staal. Toen even voor tweeën de auto met de koninklijke standaard het Willemsplein opdraaide, werden de oorlogsbodems in het midden van de rivier door de grijze regen bijna onzichtbaar, onmiddellijk gepavoiseerd. Vice-admiraal Rost van Tonningen, vice-admiraal jhr. Van Holte en kolonel Molenaar met burgemeester Oud verwel komden de hoge bezoekers, die zich na de inspectie van de ere wacht van de mariniers, die ér bij stonden als scheen een Meizonne- tje en als ware het 60 graden in de schaduw, aan boord begaven van de „Stad Rotterdam". Op de „Karei Doorman" de „Jacob van Heemskerck" en de „Johan Maurits van Nassau", had de bemanning, langs het gehele dek opgesteld, de groet gebracht. Toen de Stad Rotterdam langszij het vliegkampschip meerde, ging daar de koninklijke standaard in top. Hier was het schout bij nacht J J. L. Willinghe, die zijn hoge gasten begroette en de comman danten der drie oorlogsschepen aan Hare Majesteit voorstelde. 35 schoten Steeds dichter begon de regen te vallen en de vele belangstellenden langs de kaden, konden nog maar juist ontwaren, hoe de „Stad Rot terdam" met de koningin en de prinsesjes koers zette naar de Veerhaven onder het joelen van de bemanning van de Karei Doorman, die vijfendertig saluutschoten loste. Na de thee, genuttigd in het clubgebouw van de Roei- en Zeil vereniging „De Maas", begaf het gezelschap zich opnieuw aan boord van de „Stad Rotterdam", om de oorlogsbodems uitgeleide te doen. Langzaam voer de Stad Rotterdam om de inmiddels losgegooide „Karei Doorman" en terwijl trage Rijn aken tegen de stroom op en kittige sleepbootjes in andere richting, die de rivier een levendige aanblik verschaften, met alle aan boord gelukkige belangstellenden, die hartelijk joelden en juichten, zette het vliegkampschip zich waardig in beweging. Over en weer gingen groeten: Koningin en prinsesjes zwaaiden ten afscheid en de Prins, op een der dekken van de „Karei Doorman", beantwoordde hen har telijk. Een schril gefluit en een in drukwekkend hoge stoot van de sirene van de „Karei Doorman" en het smaldeel was zijn reis naar de Antillen begonnen. Voor de tweede maal meerde de „Stad Rotterdam" in de Veerhaven en kort daarna vertrokken de Koningin en de prinsesjes, luide toegejuicht door de nog steeds wachtende menigte, per auto naar Soestdijk. Noodzakelijk bij invoering van derde loonronde (Eigen bericht) UTRECHT Als de 5% loons verhoging ook bij de Nederlandse Spoorwegen wordt ingevoerd iets waarover tot dusver nog geen enkel besluit gevallen Is zal de directie aan de minister van Ver keer en Waterstaat voorstellen doen toekomen betreffende een verhoging der tarieven. Van welke aard en omvang deze eventuele tariefsverhoging zal zijn kan op dit moment nog niet worden overzien. Wel staat vast, dat de bedrijfsuit- komsten, bij Invoering van de derde loonronde, deze tariefsver hoging noodzakelijk maken. Hand in hand naast elkaar vol gen de prinsesjes haar ouders bij het aan boord gaan van de sloep, welke de vorstelijke personen naar de „Karei Doorman" bracht. WEDEROPBOUW SPOORWEGEN Veel moeilijkheden te overwinnen UTRECHT. Ovjr enkele weken zal de elektrificatie van het baan vak Dordrecht-Boxtel klaar komen. Veel clectrlsche treinen zullen daar echter voorlopig niet rijden, omdat er niet voldoende electrisch mate rieel is. De officiële openstelling van dit geëlcctriflceerde baanvak Regering Fagerholm meent vrijuit te gaan HELSINKI. Met grote spoed heeft de Finse regering zich gezet aan een onderzoek naar de juist heid van de Russische nota. als zou Finland zich niet aan het Russisch- Finse vriendschapsverdrag hebben gehouden door 300 oorlogsmisdadi gers niet uit te leveren. Uit onder zoek strekt zkh in de eerste plaats uit naar de 56 In de Russische nota met name genoemde oorlogsmisda digers. In Finse regeringskringen, neemt men aan, dat het antwoord van de regering Fagerholm zal zijn, dat tij dens haar bewind nimmer aan oor logsmisdadigers valse papieren zijn verstrekt om het land te verlaten, zomin als onder de verantwoorde lijkheid van deze regering ooit asyl zou zijn verleend aan dergelijke personen. Genoemde kringen herinneren echter aan de handelwijze van mili taire autoriteiten, voor de regering Fagerholm aan het bewind kwam. Deze militairen zouden, zoals uit rechtbankverslagen zou zijn geb.e- ken, Russische deserteurs en soort gelijke personen met valse docu- Over onderzoek van de justitie wordt het diepste stilzwijgen bewaard UTRECHT. In het politiecorps van de Baarnse residentie zouden zich herhaaldelijk allerlei dingen hebben voorgedaan, die het aanzien van de politie ernstig schaden. Dat althans wordt beweerd, door de heer Van der H., ex-inspecteur van politie in deze gemeente, die op 1 De cember 1948 wegens ongeschiktheid uit zijn functie werd ontslagen, maar die zijn ontslag onmiddellijk voor het Utrechtse ambtenarenge recht heeft gebracht, omdat het naar zijn mening volkomen ten onrechte is verleend. den bij de Baarnse politie een diep gaand onderzoek ingesteld. Over dit onderzoek bewaart men nog altijd het diepste stilzwijgen. Inmiddels zal het Utrechtse amb tenarengerecht zich binnenkort me' deze affaire krijgen bezig te hou den, wanneer het zal hébben uit te maken of de burgemeester van Baarn aan inspecteur Van der H. ten onrechte ontslag heeft verleend en of de aantijgingen van de vroe gere inspecteur jegens de corps chef inderdaad juist zijn. Dit zal uiteraard niet kunnen geschieden, zonder dat het ambtenarengerecht kennis neemt van de uitslag van het justitiële onderzoek. Zaak dient spoedig voor ambtenaren gerecht Volgens de heer Van der H. heeft hij zich herhaaldelijk aan de wan toestanden bij het Baarnse politie corps geëergerd, doch er tevergeefs tegen gestreden, omdat hij noch van de corpschef, noch van de bur gemeester de nodige medewerking ondervond. De Baarnse politie zou een ge stolen auto in beslag hebben geno men, die toebehoorde aan een Haagse dame, maar dit geval niet verder hebben vervolgd. Evenmin zou zij werk hebben gemaakt van een ontdekte diefstal, een geval van verduistering van goederen van iemand, die ten onrechte voor politiek delinquent werd aange zien. Er zouden bovendien vele an dere voor onregelmatigheden zijn en ernstige critiek kunnen worden uitgeoefend op het beleid van de corpschef. Op last van de justitie is enige maanden geleden naar de toestan- TSJANG STEUNEN OF NIET? Britse regering zou geneigd zijn tot erkenning van rode China LONDEN. Terwijl Amerika overweegt Tsjang Kai-Sjek hernieuwde steun te verlenen In zün strijd tegen de communisten, zou Engeland, aldus verneemt Reuter van welingelichte zijde het voornemen koesteren, dc regering van het communistische China te erkennen. Volgens de zegsman van genoemd persbureau zou een erkenning worden overwogen tegen het einde van deze maand. Dit betekent, dat de politiek van de beide staten ten opzichte van China zich in uiteenlopende richtin gen ontwikkelt. Men streeft er ech ter naar, dat naar buiten niet de in druk wordt gewekt, als zouden de afwijkende koersen van Londen en Washington wijzen op spanning tus sen beide landen. Volgens United Press heeft presi dent Truman de chefs van de Ame rikaanse weermacht om advies ge vraagd over de mogelijkheid van verlening van wapens aan Tsjang Kai-Sjek in ruil voor Amerikaanse bases op Formosa. Amerika zou deze bases willen pachten voor de duur van 99 jaar. Bedoelde wapens zouden door Tsjangs troepen wor den gebruikt onder supervisie van Amerikaanse militaire adviseurs. Behoudende kringen in Amerika, in het bijzonder onder de republi keinen, oefenen pressie uit op pre sident Truman en minister Dean Achcson om weer een actieve poli tiek te gaan voeren in China. Regering Bidault in veilige haven PARIJS. De met enige span ning tegemoet geziene stemming over de vertrouwensmoties van de Franse regering Bidault hebben de ze regering het leven niet gekost. AJle drie moties, waarover Maandag moest worden gestemd zijn aange nomen met een meerderheid van tussen 21 en 13 stemmen. Deze stemmingen hebben een eind ge maakt aan de begrotingsdebatten, die 42 dagen hebben geduurd. Re sultaat van de aanvaarding van de moties is niet alleen, dat de volks vertegenwoordiging zijn vertrouwen heeft uitgesproken in de regering, maar ook dat op de begroting de uitgaven en inkomsten in evenwicht zullen zijn op 2.225 milliard francs Dit houdt in, dat vóór Juni aan staande nog een bezuiniging van 20 milliard francs zal moeten worden gevonden op de uitgaven. Feestdagen vergden in V.S. 247 doden CHICAGO Het aantal doden, dat de feestdagen in de V.S. sedert Vrijdagavond hebben geëist, was Maandagmorgen om 5.30 uur tot 247 gestegen. Verkeersongelukken eisten 146 slachtoffers, branden 33, vliegtuigongelukken 6, terwijl 62 personen door andere oorzaken om het leven kwamen. Staking op Londense vleesmarkt LONDEN Een staking van 300 man personeel van de Londense centrale vleesmarkt Smithfield heeft Maandag de verzending van vfees naar de slagers opgehouden. menten uit het land hebben gehol pen om hen te onttrekken aan de portatie naar de Sowjet Unie. Twee vooraanstaande Finse com munisten. onder wie mevrouw Her- ta Kuusjnen, vertrokken twee da gen voor het overhandigen van de Russische nota aan Helsinki uit Moskou, waar zij lange tijd ver blijf hielden. In haar commentaar op de nota zegt mevrouw Kuusinen: .Deze nota van Rusland is een nieuw bewijs, dat de betrekkingen tussen Rusland en mijn land schrikbarend zijn verslechterd. De Russische gezant te Helsinki, die lange tijd van zijn post afwezig is geweest, wordt heden in Helsinki terug verwacht. Nee tochHeus Knap zijn is nuttig, te knap zijn verdrietig. Einstein broedt 30 jaar op nieuwe zwaar tekrachttheorie en prompt zegt Worcester College dat zij pla giaat is en Kopenhagen zegt: „Of zij is waardeloos of zij is waar". Maar dat lot treft ook de eenvoudigste theorieën. New Delhi radeloos over drommen apen, die alles ver nielen, bevuilen en in de war sturen, tot voetbalwedstrijden toe. Wie apen wegvangt, kan 7 rupers per aap verdienen! Laat nu niemand die som willen ver dienen! Te Campbelltown (Schotland) zijn scholen wijze haringen de haven binnengezw ommen, waardoor vloot met laatste feest dagen des jaars kon binnenblij ven. Zo iets was daar nog nooit voorgevallen. De Unesco heeft 90 van haar „salaris" binnen. Uru guay heeft 3Vè jaar schuld, Me xico en Polen 2jaar, Argen tinië en China 1% jaar. J Nog te leveren kolen tegen nieuwe prijs (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De verhoging per 1 Januari van de kolenprijzen heeft hier en daar bezorgdheid gewekt Men vreest namelijk, dat voor het restant van de toewijzing de duur dere prijs zal worden berekend, al hoewel men door het inleveren van bonnen bij een kolenhandel voor 1 Januari in feite reeds alles heeft besteld. Het ziet er naar uit, dat deze vrees waarheid zal worden. De nieuwe prijzen zijn voor al voor de grotere gezinnen vrij aardig gecompenseerd door de uit kering van één gulden per persoon, die zeer spoedig plaatsvindt. Deze uitkering zal zoals wij al eer der schreven geschieden op een nader aan te wijzen bon van de le vensmiddelenkaart. Omdat de distri butiekantoren tot het verleden beho ren, worden voor de uitkeringen waarschijnlijk de postkantoren inge schakeld. Hoe een en ander precies geregeld zal zijn is nog niet bekend De gezinnen, die reeds vóór 1 Januari hun gehele kolentoewij- zing hebben ingeslagen en dus nog de oude prijzen betaalden, zullen ook de bewuste compensatie-uitke ring ontvangen. zal daarom pas In Mcl plaats heb ben. Dan zal ook dc electrificati© van de lijn Lage ZwaluweRoosen daal zün voltooid. De totale lengto van dc nieuw gcëlectrificeerde lUnen In Brabant bedraagt dan 91 Km. De electrificatie van de lün Amers foortTwente maakt goede voort gang. Dit lezen wij in een jaaroverzicht, dat de Nederlandse Spoorwegen verstrekte. De cijfers, die daarin zijn genoemd, tonen nog ondubbel zinnig aan. dat de grote achter stand, door de oorlog veroorzaakt, nog lang niet is ingelopen. Op 17 September 1944 beschikten de N.S. over 162415 zitplaatsen, eind 1949 haalden zij nog niet de 90.000! En, zo lezen wü. het heeft nóg enorme moeite gekost dit aantal te halen! Het aantal zitplaatsen in diesel- electrische treinen bedroeg in Sep tember '44 niet minder dan 11.136, eind 1948 slechts 2520. eind 1949 weer 3712. Een behoorlijke vooruitgang dus, maar nog steeds een ontzaglijk grote achterstand in vergelijking met 1944. Dat de N.S. echter alles in het werk stellen deze achterstand in te halen blükt wel uit de volgende gegevens: begin Januari zullen zes tien diesel-electrische driewagen- treinstellen en vijf d.e.-vijfwagen- treinstellen voor het reizigersver- voer beschikbaar komen. Het loco- motievenpark bestaat dan uit 703 bruikbare stoomlocomotieven en zeventien electrische locomotieven, waaronder echter zes gehuurde Franse en één Engelse zijn. Nog in bestelling zün zestig rij tuigen en tien bagagewagens met restauratie-afdeling, die bestemd zijn voor binnenlandse expresstrei- nen, maar tevens geschikt voor het internationale verkeer. Zoals het er met de hoeveelheid personenwagons voorstaat, is het ook gesteld met het aantal goede renwagens Op 17 September 1944 waren er 10 716 gesloten goederen wagens, nu zijn er 8138, er waren toen 16145 open goederenwagens, nu 11.405. Ook aan de vulling van deze leemte wordt hard gewerkt. Aan herstel, verbetering en ver nieuwing van het semstelsel is hard gewerkt. De directie der N.S. verheelt echter niet, dat voor de capaciteit der spoorwegen weer op het voor-oorlogse peil is gebracht, heel wat moeilijkheden overwonnen moeten worden Internationaal spoorweg congres in Utrecht UTRECHT. Op 16 en 17 Januari wordt te Utrecht, in het hoofdgebouw van de Nederlandse spoorwegen een internationaal spoorwegcongres gehouden, waar aan door vertegenwoordigers uit Engeland, België. Frankrijk, Zwit serland, Italië, Nederland en mo gelijk ook West-Duitsland zal worden deelgenomen H«»t hetr-ft hier de jaarlijkse vergadering van de „Commission pour les affaires générales de l'Union Internatio nale des Chemins de Fer" Ziekenfondspremie wordt niet gewijzigd DEN HAAG Blijkens een be schikking van de minister van So ciale Zaken wordt de premie voor ingevolge het Ziekenfondsenbesluit verplicht verzekerden gehandhaafd op 3,6 Zoals bekend moet de werkgever de helft van deze pre mie van het loon van de werkne mer inhouden. Het werknemers aandeel in de ziekenfondspremie blijft derhalve 1,8 %.Demax.- inhouding bedraagt voor 1950 res pectievelijk voor maandlonen van f 260.af, voor weeklonen van f 60.af en voor daglonen van f 10.— af. f 4.69, f 1,08 en f0,18. Dr Plesman voor oogkwaal naar ziekenhuis DEN HAAG Dr A. Plesman, president-directeur van de KLM, die lijdende is aan een oogontste king, is Maandag voor enige dagen ter observatie opgenomen in de Neurologische kliniek St. Ursula te Wassenaar. RITA, zoals wij haar nog nooit aanschouwden, noch op 't witte doek, noch in werkelijkheid, nl. doodgewoon, onopgemaakt, ge lukkig en natuurlijk. De kleine Nederlands binnenhuisje Jasmijn, dochtertje van Rita Hayworth en prins Ali Khan, slaapt en Rita zelf in gesprek met bezoek niet zichtbaar) een tafereeltjeals uit een fris

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1