Oom Jarig' heeft in ons land de eerste volkshogeschool gesticht KAPITEIN ROB! Jonge spoorman richt zelf zijn „villa" in In kort bestek Kerknieuws DE onbekende: WREKER HET LEVENDE EILAND DE SCHAT VAN OPA LARSEN DE ZWERFTOCHT VAN DE VLIEGENDE HOLLANDER VROOM tDREESMAIVlV Kantoorboekhandel G. G. VEENENDAAL Verkoop op de 1e etage Vrijdag 6 Januari 1950 5 Zeventigjarige ziet terug op werkzaam, rijk en veel bewogen leven DEN HAAG. leder, die wel eens de volkshogeschool Allardsooe te Bakkeveen b«ocht heelt, kent „Oom Jarig", de kleine, vriendelijke, ge- eoaar?ndfeh".ie r 1 bUeenkomsten die hier worden gehouden stU ÏTaar rich som O v naar. Wat ]on*ere *tnkm te berde brengen, maar zich soms ook graag eens in de discussies mengt en dan dikwijls Wft*o°nm I9n"ls Jan b,yï geeft' AIs man Van m,dde|bare leeftijd M-. I vP^sbo^cbool „Allardsoog". de eerste van Neder- land. gesticht Hij had toen al een avontuurlijk leven achter dc rug en een groot deel van de wereld gezien. Toch mag ..Allardsoog" wel zijn le venswerk genoemd worden. Nu hjj, op 24 Januari, zjjn zeventigste ver jaardag gaat vieren en de dagelUkse leiding al lang aan Jongere krachten heeft overgelaten, is htf er toch nog steeds een van de ..hoofdpersonen". Van alle markten thuis Oom Jarig, of zoals hij officieel heet, Jarig van der Wielen, werd 24 Januari 1880 te Leeuwarden gebo ren. Na de dood van zün vader (Ja rig was toen vier jaar) exploiteerde zijn moeder de zaal van der Wielen, te Leeuwarden. Op de zolders boven die zalen vond de opgroeiende Jarig gelegen heid om naar vele sprekers zoals Abraham Kuyper, Domela Nieu- wenhuis en Troelstra te luisteren. Na een opleiding tot zendeling en tot onderwijzer, die beide weinig succes hadden, ging oom Jarig in het zuivelbedrijf Na een verblijf in Frankrijk en Zwitserland werd hij „plaatsvervan ger" in de coöp. zuivelfabriek te Leeuwarden en propagandist en re dacteur van het orgaan van de bond van zuivelarbeiders. In 1905. toen hij. als zijnde ..te lastig" niet meer bij een zuivelfabriek aan het werk kon komen, begon de jonge van der Wielen een reis om de wereld: Ame rika. waar hij als cowboy werkte, daarna als hofmeester op een zeil schip naar Australië, waar boeren werk werd gedaan, en toen nog naar Sumatra en Nieuw Zeeland. In 1908 keerde hij in het vaderland terug, bouwde in Lunteren een huis waarvan hij een conferentie-oord wilde maken. Dit lukte niet en toen ging hij met een vriend bij de Hars kamp grond ontginnen. In 1911 trouwde hij met Lyda Eykman en ging met zijn vrouw opnieuw naar Amerika. Het echtpaar verwierf er een grote boerderij en hier werden drie zonen geboren. In 1916 kwamen Jarig van der Cultureel festival van arbeidersbond voor cultuur AMSTERDAM De arbeiders bond voor cultuur organiseert van 18 tot en met 26 Maart 1950 een cultureel festival in Amsterdam. Er zal een zangersfeest worden geor ganiseerd in Bellevue op 26 Maart, Twintig koren uit het gehele land zegden hun medewerking toe. Voorts zal een wedstrijd van ama teur-toneelverenigingen worden gehouden op 18, 19 en 25 en 26 Maart, eveneens in Bellevue, en een aantal concerten, film- en toneelvoorstellingen worden ge geven. o.a. in het Concertgebouw, het City-theater en Krasnapolsky. Louis Jouvet c.s. naar Nederland DEN HAAG. In Maart zal de Franse acteur Louis Jouvet met zijn toneelgezelschap een tournee door ons land maken. Hij zal daarbij twee stukken ten tonele brengen, name lijk „l'Ecole des Femmes" van Mo lière en „Knock, ou le Triomphe de la Médecine" van Jules Romains. De tournee is als volgt samenge steld: 6 Maart: Utrecht: „Knock"; 7 Maart: Amsterdam: (Stads schouwburg): „l'Ecole des Femmes"; 9 Maart: Den Haag: (Koninklijke Schouwburg): „l'Ecole des Femmes"; 10 Maart: Rotterdam: ..Knock"; 11 Maart: Den Haag (Kon. Schouw burg): „Knocwk". Ned. compositie voor Budapest Uit de Nederlandse composities, die werden Ingezonden om op het muziek feest te Budapest in Juni 1950 te wor den uitgevoerd, heeft de jury (Marlus Flothuls, Geza Frid en Wim Gaffel) werken van «je volgende componisten gekozen; Henriëtte Bosmans. Lex van Delden. Rudolf Eschner. Koos van de Griend'. Bertus van Lier, Karei Men gelberg. Henri C. van Praag en Wolf gang Wij de veld. De gekozen composl. ties gaan naar Budapest, waar een Internationale jury de laatste beslis sing omtrent de uit te voeren werken zal nemen. Het schuttersgilde St. Sebastlaan te Hilvarenbeek viert dit jaar zijn vijf honderdjarig bestaan. In Etten-Leur (Noord-Brabant) wonen 24 gezinnen nog steeds in krotten. Belgische haven autoriteiten uit Gent hebben een orlën- teringsbezoek gebracht aan Terneuzen. In het afgelopen Jaar zijn bijna 4000 oorlogswezen, halfwezen en lichamelijk door de oorlog getroffen kinderen, naar de vacantiekampcn van de stichting ..Het Vierde Prinsenkind" uitgezonden. Het kanaal AmeloNordhorn. zal gehandhaafd blijven, daar het scheep vaartverkeer in dit kanaal in de toe komst weer zal toenemen. Nederland heeft in New York een handelscommis sariaat geopend De voortvluchtige opperstormleider van de Landwacht in Drente. J. P. Philippa. is bij verstek ter dood veroordeeld Het lid van de Amsterdamse gemeenteraad. J. Rustige, heeft een voorstel ingediend om het Amsterdams stadhuis te bouwen in de omgeving van het Leidsepleln. Op 19 Januari a.s. zal de reeds in gebruik zijnde Limburgse volkshogeschool „Geerllngshof" te Valkenburg officieel geopend worden. De Amsterdamse Kalverstraat zal in de loop van 1950 vijf eeuwen bestaan hebben. Dit vijfde eeuwfeest zal op grootse wijze worden gevierd. De taxitarieven in Amster dam zullen niet worden verhoogd. Keizer Bao Dal is afgetreden als pre mier van de nieuwe staat Vietnam en heeft zijn kabinet ontbonden. De tekst van Truman's boodschap aan het Congres, opgenomen in het programma van de ..Voice of America" is door de Sowjet-zenders gestoord. India zal zijn defcnsieultgaven niet verminderen, voordat de betrekkingen met Pakistan verbeterd zijn aldus Sardar Patel vice- Srcmier van India, t Op 3 Januari eeft een troep van de Darul Islam een nieuwe aanval op Brebes uitgevoerd vermoedelijk om de lichamen van de gevallen kameraden weg te halen. Een bataljon der T.N.I. onder leiding van majoor Sudarsono Joeg de aanvallers op de vlucht „Noaberschap", die uitgroeide tot 1 een gezellige buurtvereniging. Met zijn zoon verbouwde hij „Aliards- oog" tot buurthuis. In een redactievergadering van een krant, waarin hij veel publi- I ceerde. werd besloten een school op te richten. Een der aanwezige Jour nalisten schreef in 1929 in verschil lende bladen een artikel over een volkshogeschool in Nederland. Stu denten kwamen helpen de volksho geschool te bouwen, jonge werklo zen gingen aan het werk Er werd gebouwd en ontgonnen en ook wer den cursussen gehouden Zo ont stond Nederlands eerste volkshoge school. In het weekeinde Zaterdag 28- Zondag 29 Januari zullen de oud- medewerkers van „Allardsoog" ter gelegenheid van oom Jarig op deze volkshogeschool bijeenkomen. A.T.G. solliciteert naar Stadsschouwburg Het bestuur van het Amsterdams Toneelgezelschap heeft in zijn verga dering van 3 Januari j.l. besloten de artistieke en zakelijke leiding van de Stichting voor de e.v. periode van 3 jaren in handen te stellen van Alb van Dalsum, A Defresne en J. Stern- heim. Het bestuur heeft tevens besloten te solliciteren naar de positie van vaste bespeler van de Amsterdamse Stadsschouwburg. ER ZIJN WEER NIEUWE BOEKJES VAN Wielen en zijn gezin echter weer in Nederland Vier jaar later kocht hij met weinig geld 95 ha bos en heide bij het boerderijtje „Allardsoog". bij het grenspunt Groningen-Friesland- Drenthe en later ook „Allardsoog" zelf. Hier vond hij ook de oude Een Rembrandt naar New York Met de „Westerdam" is in New York aangekomen het schilderij van Rembrandt „De verloochening van Christus door Petrus". Het stuk zal met nog 24 Rembrandts worden ten toongesteld in de Wildenstein-galle- ries in New York. „De verloochening van Christus" is door het Rijksmuseum in Amsterdam voor de tentoonstelling afgestaan «m is verzekerd voor 500.000 dollar. Mr dr A. A. v. Rhijn over de 5 loonsverhoging DEN HAAG Mr dr A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van het Ministerie van Sociale Zaken en voorzitter van de interdepartemen- j tale loon- en prijscommissie zal heden, Vrijdagavond, om kwart over zeven voor de zender Hilver sum I (301 m.» in de regeringsuit zending „Verklaring en toelichting" gestelde vragen beantwoorden, in zake de door de regering genomen maatregel tot '5% loonsverhoging. Opvarende van „Leerdam" vermist ROTTERDAM. - Na het vertrek uit Antwerpen van het s.s. Leerdam werd aan boord een man vermist Men acht de mogelijkheid niet uit gesloten dat hij overboord is geval len. Aan alle schepen op de Schelde is verzocht goed uit te kijken. Het is ook mogelijk dat de betrokkene in Antwerpen de boot heeft gemist. UIT UTRECHT Leerling-machinist Goedee kan zijn vrouw tweede klas ontvangen „Huize B 925" ruim en licht (Van een onzer verslaggevers) Johan Goedee 27 jaar, leer ling-machinist met een handvaar digheid om jaloers op te worden is al twee jaar getrouwd. Wat niet wil zeggen, dat zijn vrouw hem met de koffie en warme pantoffels zit op te wachten, als hij van zijn werk thuis komt. Hij woont bij zijn ouders aan het begin van de Lage- weide, zijn jonge vrouw nog steeds in.... Doetinchem. Maar over een week of zes komt er een einde aan die langdurige, vervelende scheiding. Samen met enige andere potige spoormannen heeft Johan Dinsdagmiddag aan de Cartesiusweg, vlak tegenover zijn ouderlijke woning, eindelijk zijn eigen „nestje" neergezet: een oud, verbouwd personenrijtuig van de Spoorwegen. Sedert Augustus is Johan op het loc -depot „Damlust" waar de wagon op verder vervoer wachtte bezig geweest van het ouderwet se 2e klasse interieur een moderne woning te maken met lichtgekleur de platen board tegen de wanden, een gezellig boekenkastje in de ruime woonkamer, een echt en flink aanrecht in de keuken en veel licht, óók in de twee slaap kamers. Over een week of zes zal alles kant en klaar zijn. Hij mag dan als leerling-machinist een man van „de stoom" -zijn, het doet Johan niets, dat hij buiten de werktijd zijn toevlucht zal gaan zoeken in een oude motorwagen van de elec- trische tractie, die in zijn goede dagen dagjesmensen van Den Haag naar Scheveningen placht te voe ren. Wèl roken! Als „villa" mag wagon B. 9925 er trouwens ook zijn, al zal het bak beest dat op zijn wielen blijft staan genoegen moeten nemen rfiet nog een paar ingrijpende ver anderingen. Het vroeger zo belang rijke bestuurdershokje wordt berg ruimte en op het achterbalkon waar men ging staan als er bin nen geen plaats meer was zal mevrouw Goedee straks van de zon genieten: het wordt de erker. De bordjes: „Niet uit de ramen leu nen" heeft Johan maar weggehaald, evenals hoe verstandig! die van „Verboden te roken". Waarom wij het de moeite waard vonden eens te gaan kijken? Niet eens alleen omdat „Villa G. 9925" de eerste tot woning omgebouwde spoorwagon is. die in Utrechts be- Voormalig KNIL-soldaat vermoord BANDUNG. In een kampong aan de zuidelijke stadsgrens van Bandung is een voormalig soldaat van het K.N.I.L. vermoord gevonden in een put bij een verlaten woning. Het slachtoffer was. na drie jaar dienst, sedert twee weken woonach tig in de kampong Tjidjerah. Het lijk droeg de sporen van worging. bouwde kom staat. We hadden er namelijk ook wel wat voor over, om eens te weten hoe iemand er uit ziet, die, na twee jaar zó door de woningnood te zijn geplaagd, eindelijk zijn vrouw over de eigen drempel mag dragen. Zelfs Johan zal dat enige zweetdruppels kos ten, langs dat hoge trapje. Maar, och, het is goed uitblazen in een tweede klas wagon. Geslachte kalveren voor Nahas Pasja CAIRO De leden van de na tionalistische Wafd partii slachten vandaag in geheel Egijpte verge- meste kalveren om de terugkeer aan de macht van „Egypte's verlo ren zoon" Nahas Pasja, na een af wezigheid van zes jaar. te vieren. Een opgetogen publiek slachtte reeds gisteravond het eerste kalf voor Nahas' fraaie herenhuis in de chique tuinstad, terwijl de 74-jari- ge leider der Wafdisten breed lachend naar de duizenden jui chende aanhangers wuifde. Nahas is de man die in 1936 de onderhandelingen voerde van het Anglo-Egyptisch verdrag op grond van hetwelk de Britse strijdkrach ten in Egypte werden overgeplaatst naar de zone van het Suez-kanaal. Gezaghebbende kringen zeggen, dat hij de man is, met wie de En gelsen het liefst zouden onderhan delen over herziening van het ver drag van 1936. Nahas eist versterking van de Arabische Liga. evacuatie van de Britse strijdkrachten uit de Egyp tische Soedan, en Egyptische een heid Hij was premier van 1942 tot 1944. toen koning Faroek hem ont sloeg en een coalitieregering werd gevormd. De Wafd boycotte de verkiezingen van 1945. maar is bii de verkiezingen van Zondag als verreweg de grootste partii uit de bus gekomen. DOOR DE VERGROTINGS WERKZAAMHEDEN aan de ha ven van den Helder is ook de golfstroom groter geworden. Om hieraan het hoofd te bieden wordt aan de landzijde een stalen dam- wand geslagen, waarvan reeds 'n groot deel in de grond is geheid. Hoge Commissaris wordt volgende week benoemd DJAKARTA. Na de eerste vergadering van het kabinet der R.I.S.. die werd bijgewoond door president Sukarno, heeft premier Hatta aan de pers medegedeeld, dat ten aanzien van de benoeming van de Hoge Commissaris in Nederland nog geen beslissing genomen is. Dit zal waarschijnlijk volgende week geschieden. De minister van O. K. en W. heeft voor de toekenning van reis beurzen aan letterkundigen een jury benoemd, bestaande uit de heren: A. H. M. Wijffels. 's-Gravenhage. lid en voorzitter; leden: R. Blijstra. Amster dam; Anton Coolen. Waalre; P. J. Risseeuw, 's-Gravenhage; Theun de Vries. Amsterdam; Secretaris: H. J. Michael, 's-Gravenhage VILLA B 9925 werd Dinsdag middag door een paar potige knapen aan dc Cartesiusweg van de rails opgevijzeld en op een fundering van bielsen getrokken. PTT-ambtenaar in arrest wegens fraude ROOSENDAAL De Rliksre- cherche en de recherche der poste- riien hebben een 29-jarige post ambtenaar in arrest gesteld, die er van wordt verdacht van 1943 tot 1949 onregelmatigheden te hebben gepleegd met gelden, die aan zijn loket ter betaling werden aangebo den en die zich bovendien zou heb ben schuldie eemaakt aan kleine diefstallen uit de kas van diverse collega's. Met deze fraude zou in totaal een bedrag van f 2000.zijn eemoeid De betrokkene heeft reeds een gedeeltelilke bekentenis afge legd. Bernard Shaw binnenkort ere-Uilenspiegel MOELLN. Het Duitse stadje Moelln in Sleeswijk-Holstein heeft George Bernard Shaw verzocht de ere-titel „Tijl Uilenspiegel" te wil len aanvaarden Moelln gedenkt dit jaar de 600e sterfdag van Tijl Uilenspiegel, die hier in 1350 gestorven zou zijn. In een telegram aan Shaw schrijft de burgemeester van Moelln: „Als vertegenwoordiger van Tijl Uilenspiegel die in 1350 in Moelln is gestorven benoem ik u, uit er kenning van uw humoristische ver diensten tot „Ere Tijl Uilenspiegel". Ik verzoek u in deze geest deze eer van de stad Moelln waar Tijl Uilenspiegel, de grote dwaas en wijze woonde en stierf, te willen aanvaarden. Suez dicht voor tankboten HAIFA Een aantal Neder landse en Australische tankbo ten. dat zich in Australische en In diase havens gereed maakte voor het vervoer van olie door het Suez- kanaal naar Haifa, is medegedeeld dat zij hetzij het innemen van la ding moeten staken, hetzij de rou tes via Gibraltar moeten nemen. Alhoewel de Egyptische autoritei ten begin December 1949 aan de rederijen hebben medegedeeld geen bezwaar te hebben tegen het ver voer van olie-producten door het Suez-kanaal. is thans van officiële Egyptische zijde wel bezwaar te gen dergelijk vervoer gemaakt (Een en ander i.v.m. de Palestijnse kwestie). De Egyptische autoriteiten zeg gen dat olieproducten nooit onder de door hen gegeven omschrijving van het begrip „niet-militaire goe deren" zijn gevallen. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Babylonlënbroek (N. B.) J. den Besten cand. le Brand wijk. Bedankt voor Lage Zwaluwe. H. de Ruytcr te Eek en Wiel. Geref. gemeenten Aangenomen naar Gentmulden J. W, Kersten, cand te Rotterdam, die be. dankte voor Beekbergen, Boskoop, •s Gravenhage 's Gravenpolder en voor Leerdam. i/\A/\AA/\AAAAAAAA door GEORGES SIMENON: 34 Maigret bezat geen auto. geen millioenen noch verscheidene mede. werkers! En wanneer hij zich ver oorloofde over een of twee agenten te beschikken, moest hij later uit leggen met welk doel. Pietr de Let drie passen van hem verwijderd, betaalde zijn borrel met vijftig francs zonder geld terug te vragen. Dat was een manie van hem of bluf! Toen ging hij een winkel binnen, waar hij voor zijn plezier een haif uur doorbracht met het uit zoeken van twaalf dassen en drie chambercloaks, legde zijn kaartje op de toonbank en ging heen. terwijl de onberispelijke winkelbediende ach ter hem aanliep om de deur te openen. Ja, de wond was beslist geïnfec teerd. Af en toe bespeurde hij he vige steken door zijn hele schouder en Maigret voelde zich helemaal ziek; 't leek ook of zijn maag van streek was. Pietr de Let wandelde Rue de la Paix. Place Vendóme. Faubourg St. Honoré. Eindelijk Hotel Majestic; de chas seurs haastten zich de deur voor hem open te doen. Commissaris Ben je er al weer? Het was inspecteur Dufour. die aarzelend en angstig uit het donker te voorschijn trad. Luistert u eens. Ze is ver dwenen. Wat vertel je? Ik heb gedaan, wat ik kon! Ik zweer het u! Ze heeft de bar Select verlaten. Een ogenblik later ging ze binnen op nummer 52. een mode zaak. Ik heb er een uur gewacht, voordat ik bij de portier infor meerde. Men heeft haar in de salons op de eerste etage niet gezien. Ze i" eenvoudig het huis doorgelopen, daar het een uitgang aan de achter kant heeft in de Rue de Berry. Dat is ook wat! Wat moet ik doen? Uitrusten! Dufour keek de commissaris recht in 't gezicht en wendde toen vlug zijn hoofd af. Ik zweer u, dat. Tot zijn grote verbazing klopte Maigret hem op de schouder. Je bent een beste jongen. Du- foir! Trek het je maar niet aan! Hij ging het Majestic binnen en begroette de gérant, die een boos gezicht trok, met een glimlach. De Let? Hij is juist naar boven naar zijn kamers gegaan. Maigret nam de lift. Tweede verdieping. Hij stopte zijn pijp en bemerkte plotseling weer met een glimlach, een beetje bitterder dan de vorige, dat hij reeds verscheidene uren ver geten had te roken. Voor de deur van kamer 17 geko men. aarzelde hij geen ogenblik. Hij klopte aan. Een stem verzocht hem binnen te komen. Hij voldeed hier aan en sloot de deur weer achter zich. Behalve de radiatoren was er in de salon ook nog een houtvuur. De Let, leunend op de schoorsteen mantel, trapte met zijn voet tegen een brandend stuk papier, om de vernietiging te bespoedigen. Bij de eerste oogopslag zag Maigret. dat hij minder kalm was dan te voren, maar Maigret beheerste zich zelf voldoende om zijn vreugde niet te laten blijken. Hij pakte met zijn grote handen de rugleuning van een klein verguld stoeltje en nam het mee tot op tien meter afstand van het vuur. Daar zette hij het neer en ging er schrijlings op zitten. Kwam het. doordat hij weer een pijp In zijn mond had? Of omdat zijn hele wezen reageerde op de uren van lusteloosheid, die hij zo Juist doorleefd had? Zoveel is zeker, dat hij op dit ogenblik flinker was dan ooit. Men zou kunnen zeggen: hij was de dubbele Maigret waard. Een blok uit oud eikenhout gekloofd of beter nog uit vaste steen. Men voel de dat hij. tot het uiterste gedreven, in staat was het hoofd van zijn te genstander in zijn grote handen te nemen en het tegen de muur te slaan. Is Mortimer thuis? vroeg hij. De Let. die naar het verbrande papier keek. hief langzaam het hoofd op. Ik weet het niet. Het ontging Maigret niet, dat zijn vingers krampachtig samengetrok ken waren. Ook zag hij dat er een valies dicht bij de slaapkamerdeur stond, dat er te voren niet gestaan had. Het was een heel gewoon reiskof- fertje van hoogstens 100 francs, dat vlöekte met deze omgeving van luxe. Wat is daar in? Geen antwoord. Een nerveuze trek verscheen op zijn gelaat. Ein delijk kwam een vraag: Arresteert u mij? Men zou kunnen zeggen, dat er een zekere opluchting in zijn stem klonk door zijn angst heen. Nog niet. Maigret stond op. ging het valies halen, dat hij met zijn voet tot aan het vuur schopte, waar hij het open maakte. Er zat een grijs confectie pak in. helemaal nieuw, het etiket had men vergeten er af te halen. (Wordt vervolgd) Onze held bezorgt U genoeglijke uren bij het lezen van De prijs per boekje bedraagt slechts f 0.75. BESTELT NOG HEDEN. Verkrijgbaar bij de bezorgers van dit blad. AMERSFOORT heeft voor het nieuwe jaar: Kantoorkalendcrs Kantoorboeken Kaartsystemen Klembanden Ordners Opbcrgmappen Schrijfmachinepapier Stencilpapier, enz. Adres: Langestraat 33, telef. 3232 OFFICIëLE PUBLICATIE In Duitsland opgespoord Ned. kunstbezit. Van 10 Januari tot 10 Februari a s. zal door dc Stichting Nederlands Kunstbezit een aantal kunstvoorwerpen (waaronder meubelen, ceramiek, beelden, brons enz met uitsluiting van schilderijen, tekeningen en tapijten) wor den tentoongesteld in een der zalen van het Rijksmuseum te Amsterdam ingang (Oost.) Deze kunstvoorwerpen zijn gedurende de bezetting uit Nederland weggevoerd en na de bevrijding vanuit Duitsland teruggekomen. Rechtheb benden. die menen aanspraken te kunnen doen gelden, dienen een toegangskaart aan te vragen bij de Stichting, adres Mauritskade 37 te 's-Gravenhage. Toegang tot de expositie wordt slechts verleend op vertoon van deze toe gangskaart welke op naam zal zijn gesteld. OFFICIËLE PUBLICATIE Uitbetaling 1.als compensatie voor kolenprijsverhoging Het ministerie van Economische Zaken deelt mede. dat de uitbetaling van 1.tegen inlevering van bon 544 (levensmiddelenkaart 909). welke zal plaats hebben aan de postkantoren, zal geschieden volgens onderstaand schema: 9 Jan.: A t.m. Ba; 10 Jan.: Be t.m. BI; 11 Jan.; Bo t.m. Bre; 12 Jan.: Bri t.m. Co; 13 Jan.: Cr t.m. Dri; 16 JanDro t.m. Fa; 17 Jan.: Fe t.m. Go; 18 Jan.: Gr t.m. Ha; 19 Jan.: He t.m. Ho; 20 Jan Hu t.m. Ka; 23 Jan Ke t.m Ko; 24 Jan.: Kr t.m. Le; 25 Jan.: Li t.m. Me; 26 Jan.: Mi t.m No; 27 Jan.; Nu tm, PI; 6 Febr.: Po t.m Rod; 7 Febr.; Roe t.m. Scha; 8 Febr.: Sche t.m. SI; 9 Febr Sm t.m Sto; 10 Febr.: Str t.m. Tij; 13 Febr.: U t.m. Vir; 14 Febr Vis t.m. War; 15 FebrWas t.m Woe; 16 Febr.: Wof t.m. Z. Men dient zich met de uitgeknipte bon(nen) aan het loket te vervoegen. Aan bovenstaand schema dient streng de hand te worden gehouden.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 5