wysiirr DOS wint met drie invallers op 't kantje af (21) Hermes DVS speelt gevaarlijk stopperspil tegen VSV Volendam schiet een illusie van Elinkwijk in diggelen Amsvorde en WIJ doen niet voor elkaar onder Een kwartier lang pittig voetbal daarna zakte de geestdrift Stroef spelende Utrechters verliezen 20 voorsprong Euwe en Rossolimo speelden reeds in Londen een partij Wakkere DEV-ploeg geeft aan Quick een lesje #JSIi mi 4 Maandag 9 Januari 1950 (Van een onzer verslaggevers) Hot kijken naar de wedstrijd DOSKFC (21) is een kwartier lang een erg onderhoudende bezigheid geweest. Het eerste kv\ artier van de wedstrijd dan. Prachtig helder weer met veel zonneschijn en in het veld twee ploegen, die naar het scheen voor een opwindende party voetbal zouden zorgen. Technisch niet erg fraai, maar wel snel en heel geest, driftig werd er gespeeld, van beide kanten. De eerste minuut bracht al een sensationeel schot, net over de lat, van de Utrechter Baljet, die na een felle rush door doelman Stadt van zyn stuk werd gebracht. Een minuut later schoot rechtsbinnen Van Veen hard in de handen van de KFC-kecper. En direct hierna misten de Hogers twee prachtige kansen. De eerste, doordat geen der aanvallers paraat bleek bij een misslag van DOS.doelman Plndus. En de tweede, toen Pindus onnodig en onverstandi; ver was uitgelopen en Van Beinum over kanjerde Spel van KFC evenmin op hoog peil Al mocht dit spel dan niet mooi geweest zyn, het was enerverend en de energie, waarmee werd aange pakt, beloofde voor de rest van de middag toch wel betere resultaten. Nu waren de elftallen niet volledig uitgekomen. By KFC werd de plaats van Baljet (de Koogse) ingenomen door Wijngaarden. Bij DOS werden drie plaatsen, en zo men die van de geschorste Van Leur wil meereke nen, vier, door Invallers bezet. Be halve de geblesseerden Van de Bo. gert en Krommcrt, moest ook rechtsachter Van Leeuwen verstek laten gaan. Nu speelde Van Essen rechtsback, Van Zijl ging achter waarts om de halflime te complete, ren en de voorhoede werd gevormd (v.r.n.l.) door L. Baljet (de Utrecht se!), Van Veen, Van der Valk, W. Visser en Verheem. De DOS-voor- hoede was dus wel zeer ingrijpend gewijzigd. Het kon ook voldoening en res pect wekken, dat de Kanaries des ondanks de strijd met zoveel geest drift en moed begonnen, door de op- ec-nsUppeling van fouten en mis. lukkingen na het eerste kwartier, verflauwde het enthousiasme en verminderde waarschijnlijk ook de moed. Zelfs het doelpunt, dat Van der Valk na fraai werk van Baljet, maar voor het intrappen kreeg, kon daarin niet veel verandering bren gen. Invaller Baljet was in de aan- valslinie de beste man. Bij Verheem en Van Veen, hoewel snel en bij zonder ijverig, deed zich nog her haaldelijk gebrek aan spelinzicht en balcontróle gevoelen. Van Veen b.v. k ij k t zelden waar hij schiet. Niet geheel onbegrijpelijk, bleef hierdoor ook Van der Valk wat onder de maat. Eij Wil Visser mislukten dit keer veel „handigheidjes" en hij moest in de eerste helft te veel van zyn energie opgebruiken. Ook KFC viel na het frisse eerste kwartier terug op onberedeneerd „kick and rush" en men vroeg zich af. hoe het mogelijk was, dat deze ploeg, ééns in dit seizoen. Sparta had verslagen. Want de KFC-voor- hoede wist al evenmin als die van DOS tot een behoorlijk spelpeil te geraken. De uitstekende vleugel spelers Lamie en K. Molenaar had den te weinig steun van het binnen- trio, dat geen gelijke tred met hen hield in tempo, individuele techniek en schotvaardigheid. Uit de rest van de Koogse ploeg was linkshalf Kok verreweg de beste man. Vijf minuten na de rust, die met 10 was ingegaan, zag rechtsbui ten K. Molenaar een poging om te scoren met succes bekroond, dit tengevolge van een reeks blunders der volkomen uit het lood geslagen DOS-defensie (11). Het doelpunt schonk de gasten weer enig zelf vertrouwen. Hun aanvallen werden veel talrijker en doelman Pindus zag zich wederom door K. Molenaar en Lamie enkele malen behoorlijk in het nauw gedreven. DOS was ge dwongen stugger te verdedigen. Nu begingen de Kogers de klassieke fout te vèr op te dringen en dat werd hun ondergang. Van der Valk stelde met een verre trap uit het middenveld Verheen in de gelegen, heid een snelle ren te ondernemen en 21 te scoren. De laatste fase van de strijd was spannend door wederzijdse felle aanvallen, waarby het jammer genoeg wel eens minder zachtzinnig toeging. Dat was jam mer, want de wedstrijd had verder een bijzonder sportief verloop ge had Doelpunten kwamen er niet meer, ook niet in de allerlaatste se conde, toen Lamie uit een corner de bal voortreffelijk voor het DOS. doel plaatste. Pindus, die in de aan vang weinig betrouwbaar was, greep ditmaal uitstekend in. DOELMAN STADT VAN K.F.C. doet nog een wanhopige poging om de bal te keren. Maar het schot van Van der Valk (niet zichtbaar op de foto) is te hard geweest (10). (Ingez. Med.) Nu de grondstolfenschaar] achler de rug is, is er volop Wyberl verkrijgbaar De echte Wyberl. .onveran derd van kwalileitl Het bejte bejchermmiddel voor Uw keel Alléén in originele dozen Ootrwcdefojn. verkrijgboof! Wybert rjitf 'nripntböl NWU EN DE RONDE DEN DAAG. Van de zijde van I de Nederlandse Wielren Unie ver nomen wij. dat de Unie zich op het standpunt stelt, dat alle berichten omtrent de Ronde van Nederland 1950 als voorbarig moeten worden beschouwd en volledig voor reke- ning van de directeur van dc Stich ting „Ronde van Nederland", de i her Gobers komen, zolang aan de I N.W.U. geen voldoende waarbor- i een zijn gegeven voor een gezonde 1 financiële en sportieve opzet. Hard werkende ploegen brengen het ieder tot een doelpunt Wat we er van verwacht hadden bfj de wedstrijd WIJAmsvorde dat is het geworden n.I. twee hard werkende ploegen die 2llebei be lang hadden bij een zege en er voor gewerkt hebben dat het een lust was om te zien. Amsvorde is er met het gelijke spel (11) genadig af gekomen. De thuisclub was tech nisch beter en het vlotte beter in de VVIJ-aanval. De Amsvorde-defensie Hannesse en R. Pieters hebben een groot aandeel er in gehad dat het nog bij een gelijk spel gebleven is, mede met de goede capaciteiten van keeper Mannus Dijkhuizen voorkwamen zij veel gevaarlijk werk van de VVIJ-aanval, waar rechtsbinnen Adelaar weer 'n goe de partij speelde. Bij Amsvorde ontbrak middenvoor Hilhorst die we waarschijnlijk niet meer bfj de zwart witten terugzien. In zijn plaats stond Blad opgesteld. Deze speler maakte een behoorlijk de buut. Vooral ziin spelverdelen en afgeven was niet onverdienstelijk. Toch kon de Amsvordevoorhoede ons deze keer niet geheel be de vleugels en dan weer via de middenvoor. Bij Amsvorde werd de snelheid vergeten en gebrek aan samenspel. Wanneer wij aan een van beiden de overwinning moesten toekennen dan zou WIJ met de eer gaan strijken. Dank zij de goede leiding van scheidsrechter Broek man werd voorkomen dat de wed strijd in minder goede verhoudin gen ontaardde. EERSTE GOAL Reeds na twee minuten heeft Amsvorde succes wanneer spil Roeters enige spelers passeert en een goede pass op doel geeft Doelman v. d. Linden tracht de hoge bal te vangen. On hetzelf de moment komen Blad en Van Mecteren toegesneld waarna eerstgenoemde de bal in het doel werkt 01. Een morele steun voor Amsvorde en een waarschuwing voor WIJ. De IJsselstciners doen alsof er niets gebeurd is en belagen het Amsvorde-doel op ondubbelzinnige wijze. Wanneer Dijkhuizen reeds gepasseerd is schiet Adelaar hard flitsende aanvallen dan weer over I blijkt uitstel van executie want Soesterkwartier verliest van B.E.P. Het was pas in de laatste minu ten toen Soesterkwartier moest er kennen dat ook van BEP in Pur- merend was verloren. De uitslag werd 4-2 nadat Soesterkwartier een 3-0 achterstand tot 3-2 had inge lopen. BEP had het niet gemakkelijk want de Soesterkwartier verdedi ging weerde zich in de klei ge ducht. Het duurde vijf en twintig minuten voor BEP de score kon openen. Verwoed werd door Soesterkwar tier aangevallen maar een doel punt wilde niet komen. Aan de an dere zijde was de aanval zeer ge vaarlijk en zo kon de stand op 2-0 gebracht worden, met welke stand dc rust aanbrak. In de tweede helft liep Soester- (Van een onzer verslaggevers) Vyf minuten voor tijd brachten in Zuilen de stoere Volendammers Elinkwijk een opstopper toe, die het niet verwacht had. De blamvwitten hadden zich tevoren kunnen wapenen tegen deze onverhoedse aanval, maar dat was niet gebeurd. Weliswaar was de rust ingegaan met een schijnbaar veilige voorsprong van 2—0, door doelpunten van Wlm de Jongh en Otto Blom, doch reeds na vier minuten In de tweede helft moest Van Elk capituleren voor de nog altijd gevaarlijke Koning. Talloos waren daarna nog de kansen, die de Elinkwjjkcrs kregen, maar stug bleef Volen dam zich verweren. Om op het beslissende moment nog eens toe te slaan. Na 85 minuten spelen werd Van Elk w ederom gepasseerd en de ZuUenso elf hadden zleh tevreden te stellen met slechts één puntje Toch kwam van hem het tweede ACHTEROVER valt de Volen- damkeeper als Jan Vonk op hem afstormt, maar de bal komt niet veel verder ondanks de heftige beenbeweging, die de Elinkwij- ker ook maakt. Toch ivinnen de Sch iedammers Er werd slordig gedekt. Dat is onze slotconclusie uit de toch wel aar- dlge wedstrijd Hermes DVSVSV. Vooral de Schiedammers maakten zich hieraan schuldig. Hun achterhoede, en speciaal de beide backs, verloren keer op keer de dekkingstaak uit het oog. Talrijke haperingen ontstonden zodoende, niemand wist wie In moest grijpen, of wie „bij zyn mannetje" moest blijven. Wjj doelden al op de blauwwitte achterspelers Van der Most en Melief. Zy lieten zich te vaak misleiden door de Velzenso vleugel spelers Sterk en Balvers, die stug hun Iyn hielden. De jeugdige Schie. dammers durfden niet resoluut van het doel weg to dwalen om hun op dracht te gaan volvoeren. Van der Most bofte, dat Sterk deze middag niet sterk was. Melief had het veel moeilijker met de enthousiaste Balvers (te ver) voor zich en een Van Buytenen, die maar niet op volle toeren kon komen, evenals spil Poulus. Dat Hermes de punten toch nog in eigen huis heeft weten te houden, is dan ook hoofdzakelijk te danken aan een zwoegende voorhoede, een achterhoede, die weliswaar een plotseling tekort aan inzicht ver toonde, maar zeer enthousiast was, vooral Van der Most, en het feit dat men een kwartier lang onder enor me hoogspanning kan spelen, wat na de rust twee doelpunten oplever, de. VSV speelde goed zonder meer. Degelijk maar zonder fantasie. De snelle voorhoede, met de intelligent spelende 17-jarige Van der Kuil. die reeds door de Wondertent.zocklich- ten belicht is, maar zonder Van On. selen, die een kaakoperatie heeft ondergaan, vermocht niet dat te be reiken, wat nodig is: genoeg doel punten scoren, omdat Pil steeds op zijn post stond en de Schiedamse achterhoede zich ondanks haar te kortkomingen toch niet liet over weldigen. De achterhoede uit Velzen. moest bergen werk verzetten. Vol gens de regelen der kunst volbrach ten vooral doelman v. d. Wint, mid voor v. d. Hoogen geeft even la ter een onhoudbaar schot langs Dijkhuizen (11). Voor beide doe len ontstaan dan benauwde situa ties doch de resp. achterhoedes houden het hoofd koel en weten daaraan het hoofd te bieden. De watervlugge Adelaar dacht met z'n hand een bal in het doel te werken doch scheidsrechter Broekman ont ging niets. Uit een hoekschop kreeg Adelaar een echte kans. Zijn schot was recht in de handen van Dijk huizen. Het hoge tempo van het eerste kwartier zakte af en na de hervatting werd er somstijds ge speeld of een van beide ploegen reeds een behoorlijke voorsprong had. Het leek er op dat zowel Amsvorde als WIJ hun krachten voor het laatste kwartier «wilden sparen. WIJ had wederom het bes- Ie van het spel en toen het laatste kwartier daar was bleek WIJ het rechtsback Van Gelder en spil best voor de dag te komen Hannesse kopte en Pieters schoot en ruimde in samenwerking met Kool en Roetert dat liet een lust was doch de VVIJ-crs kwamen tel kens terug Het doelpunt hing in de lucht doch tot grote opluchting van de gasten bleef het daar gelukkig hangen. Amvorde was niet kansloos in dat laatste kwartier doch er zat weinig verband in de voorhoede. Jan Kraak werd vaak verkeerd begre pen. Meskes gaf vaak te scherp voor terwijl Adriaan Vink dit keer wel op dreef was. Spil Roetert fun geerde als struikelblok en was on genaakbaar. En wat wij het laatste kwartier van Mannus Diikhuizen zagen is een pluim waard. Het eindsignaal brak de vinnige strijd af. WIJ had wellicht meer ver wacht doch AmsvoVde kan dik te vreden zijn met het resultaat. 7% Blom trapt naast leeg doel Drie weken is het alweer geleden, dat Elinkwijk zijn laatste competi tiewedstrijd speelde. Een rustpoos, die de Zuilenaars kennelijk niet goed gedaan heeft. Want er was ditmaal weinig te zien van het brillante aan- valsspel, waarmee de blauwwitten doorgaans hun tegenstanders over rompelen. Stroef ging het, zonder kwartier hard van stapel en steeds »ee' élan en overtuiging- Al met al Ir-ni. hot tneh nnn ivnmo L'U"A iilro 7,otrn meer werd een overwicht verkre gen. Maar ook nu zat het Soester kwartier niet rnee want BEP liep uit tot 3-0. In de Amersfoortse aanval werd dc- moed niet opgegeven en steeds sneller werd het tempo op het gladde kleiveld. Toen Frits Muns een vrije kans had werd hij onge oorloofd gehinderd en hij kreeg een worp toegewezen. Deze straf worp werd echter niet benut. Dit was het sein om vol te hou den en BEP werd geheel over speeld. Het was dan ook geen won der dat Frits Muns eindelijk zijn zwoegen beloond zag (3-11. Na vak wisseling zagen we hetzelfde spel- beeld en nog steeds was Soester kwartier sterker. Nu was het Wijnen, die kon doelpunten 3-2. En toen men dacht dat Soester kwartier minstens gelijk zou spelen werd door de Purmers een doel punt gescoord 4-2. Deze achter stand was voor Soesterkwartier te groot om in te halen. In het Olympisch Stadion te Am sterdam heeft Blauw Wit op het kantje af met 10 van Haarlem gewonnen. Hoe de overwinning op het kantje af was. blijkt uit deze opname toen uit een hoek schop op het Blauw Wit-doel van Raaltc maar net door hoog op te springen het leder kon wegwer ken. leek het toch een gemakkelijke zege te gaan worden voor Elinkwijk. Reeds in de eerste aanvallen kreeg Volendam het te kwaad. Van der Hoogen werd de bal voorgeschoteld, doch hij treuzelde te lang. Blom kreeg een pass te pakken, snelde op doelman Keyzer af, omspeelde deze volkomen en schoot toen tot afgrij zen van dc hele Zuilense supporters- schare met een lege doelmond voor zich naast. Weer deed Elinkwijk een waarlyk vlotte aanval, die wercl besloten met een schotenregen, waaraan alle voorwaartsen deelnamen. De verde diging van Volendam bleek er toch voldoende tegen gepantserd. Doch dat was slechts de inleiding. Weer kwamen de Zuilenaars terug. V. d. Hoogen speelde de bal vry en Wim de Jongh pas uit Indonesië te rug zette zyn hoopgevend debuut in met het eerste doelpunt (10) Vonk schiet tekort Inderdaad, Elinkwijk was sterker. Het was echter een wat krampach tig volgehouden overwicht, waarin het ditmaal aan innerlijke kracht ontbrak. Vonk schoot ditmaal als aanvalsleider ongetwyfeld tekort; Van Beek kon de gehele wedstrijd door de goede richting niet vinden en Blom struikelde enkele malen, als hij nog maar een laatste stap be hoefde te doen. doelpunt. Na 26 minuten, toen Vonk uit een vrije schop de bal in het doelgebied liet neerkomen en Blom met een onweerstaanbare rush de verdedigers te snel af was (20). Dat het in de verdediging ook niet helemaal klopte, bleek in de tweede helft al gauw. Van Kilsdonk had de dekking van de gevaarlijke KI. Ko ning weer even verwaarloosd en deze maakte daar dankbaar gebruik van, door een hem toegespeelde bal, onbereikbaar voor Van Elk, tussen de doelpalen door te spelen (21) Dit luidde een periode in van bijna voortdurend Elinkwijk-overwicht, zonder werkelijk veel gevaarlijks. Want het wilde niet met de Elink- wijkers. En bovendien torende daar in de Volendamsc verdediging de lange Smit ver boven alle anderen uit, opruimend, wat maar op te rui men viel. Terwyl doelman Keyzer nu ook van geen wyken meer wist. Daardoor ontkwamen de Zuile naars niet aan de teleurstellende eindphase, waarin alweer Ko ning de motor was. Hy snelde, in deze veertigste minuut van de twee. de helft, langs de lyn gaf de bal door aan de vrijstaande Klouwer en deze linksbinnen, die tot dusver evenmin als zijn collega aan de overzijde had kunnen inschieten, schoot nu van verre afstand wel raak (22). Protest Utrecht-Amsvorde Van het bestuur van Amsvorde vernamen wij dat bericht is ont vangen van de protestcommissie van de KNVB inzake het protest van de wedstrijd UtrechtAms vorde. Deze wedstrijd werd ge speeld op 2e Kerstdag 1949 op een bi.jveld van Zwaluwen Vooruit aangezien het veld van Utrecht on bespeelbaar was. Hiertegen teken de Amsvorde protest aan. Dit pro test zal worden behandeld op 19 Januari a s. des avonds om 8 uur in Krasnapolsky te Amsterdam. Het" gaat er dus of of deze wedstrijd al of niet zal worden overgespeeld. Spaans hun taak: moedig en op tijd. VSV meende al spoedig van de Schiedamse dekkingsfouten te kun nen profiteren. Het verbaast ons nog steeds dat Hermes zich na het harde schot tegen dc kruising niet ogenblikkelijk hersteld heeft. Na vijf minuten demonstreerde Van der Tuyn (de gehele wedstrijd in een prima vorm), dat hij deze middag zin had om te koppen. Hard vloog de bal na een voorzet van Joop Heyster langs de goede kant van de paal. Even later scheerde een snelle reactie van Jacq Heyster over de lat. Twee keurige combinaties van de VSV-voorhoede, na even- zovele fouten van de Hermes.ach- terhoedc (treuzelen van Van Buyte nen en niet dekken van Melief) brachten de Velzenaren met de rust een verdiende 21 voorsprong. Balvers en v. d. Kuil waren de ver tegenwoordigers. Na de rust kwam Hermes los met veel enthousiasme, talrijke gevaarlijke aanvallen en twee doelpunten. Eén van de jarige Jan van Buytenen, die een handsbal van de doelman keihard door het muurtje van spelers heen joeg (hij moest even later het veld verlaten wegens een dijbeenblessure) en één van Lex Janse, die zich na een flit sende combinatie van de gehele voorhoede, snel omdraaide en in schoot. 32. Zo bleef het nog twin tig minuten omdat de Schiedamse voorhoede maar niet wilde doelpun ten en de achterhoede VSV vrijwel geen kans meer gaf. door elke bal die binnen hun bereik kwam ener giek te verwijderen. Toen floot dc scheidsrechter het einde. De grootste en de beste! HOOGOVEN SCH AAKTOURNOOI Si'sHF sP* Amersfoorters tonen weinig spirit in belangrijke wedstrijd Quick zag zijn kampioenskans danig reduceren, door in Doorn met 31 te verliezen. We zullen ditmaal geen nadere beschouwing geven van de spelers afzonderlijk. Immers, een speler die gewoonlijk een be hoorlijke partij voetbal speelt, kan zijn dag eens niet hebben. De be oordeling van de spelers in deze wedstrijd, laten we over aan de elftal commissie van Quick. Het gehele elftal kunnen we één raad geven: harder werken. ning was niet uitgesloten goweest. Herhaaldelijk verkeert het DEV- doel in gevaar. Cesar plaats^ de bal naar De Groot, die naast schiet. Daarna schiet De Grooc nog enkele malen naast. Zijn schoten warden ook door een DEV-back gekeerd. Na 20 minuten spelen volgt een der weinige aanvallen van DEV Linksbuiten Tijssen krijgt de bal en schiet in. onhoudbaar voor doelman Van Loon (10). Quick gooit er een schepje op. De Grooi krijgt de bal en schiet hard in, maar de bal «tuit tegen het lichaam van een DEV-back corner Deze levert geen doelpunt op. Na 38 minuten komt er een roede aan val van Quick. Cesar speelt zich Nederlaag (31) vol komen verdiend Technische capaciteiten bezitten de Quick-spelers wel maar in de vierde klasse bereikt men met vechtlust meer. In deze wedstrijd bracht het DEV de overwinning. Quick wint de toss en DEV mag de bal aan het rollen brengen. Quick speelt direct een goed tech- i nisch spelletje in hoog tempo, het- geen wel blijkt uit het feit, dat Quick na 15 minuten spelen reeds acht corners had genomen. Indien Quick in dez-a periode de geboden kansen benut had, een overwin- vrij en geeft een hoge mooie voor zet De bal wordt door Nijenhuis in het doel gekopt (11). Na de rust werkt DEV harder, maar heeft voorlopig geen succes. Het spel wordt even gestaakt, om dat de linksback van DEV een hard schot van De Groot tegen het hoofd krijgt en daardoor gebles seerd raakt. Na 20 min. is er weer zo'n gevaarlijke aanval van DEV. De midvoor geeft een goede pass naar de linsbinnen die vrij voor doelman Van Loon komt te staan en hem kans'oos slaat (21). Door deze goal wordt Quick niet wakker geschud. Het spel blijft zonder vuur en de bal wordt niet vlug genoeg afgegeven. Doelpunten blijven uit, omdat de DEV-achter- hoede steeds tijdig kan ingrijpen Zo verstrijkt de tijd en het ziet er niet naar uit dat Quick on doel punt zal maken. Integendeel, na 40 minuten spelen krijgt de DEV- midvoor Verdoold de bal. Hij zwenkt naar' rechts en in moei lijke positie lost hij een schot, dat in de uiterste hoek van het doel terecht komt (31). Quick speelt nu een verloren wedstrijd. Vlak voor het einde krijgt Hilferink nog een prachtige kans. maar hij schiet helaas naast. (Van onze schaakmedewerker) Zaterdagmiddag is door de prc- I sidenl-direcleur van het hoogoven- bedr. ir Ingen IIousz het 12e Hoog- ovenschaaktournooi geopend met een welkomstwoord tot de deelne mers van binnen- en buitenland en an de talrijke gasten en autoritei ten. Daar Rossolimo eerst Zondag morgen arriveert werd Zaterdag begonnen met de 5e ronde, waarin de partij Rossolimo-dr Euwe voor- komt. die reeds te Hastings was \ooruitgespceld en in remise was I geëindigd. Cortlever maakte in een rustige Caro-Cann remise met Van Scheltinga. terwijl een gelijke uit slag ook bereikt werd in de partij Kramer-Hugot een Staunton-gam- biet. waarin Kramer lange tijd de beste kansen heeft gehad. Van Se- ters speelde 'n interessante en com- binatieryke Spaanse partii tegen Henneberke. die zich vindingrijk verdedigde doch in tijdnood een blunder maakte en verloor. De par tij Donner-Soutonbeieff werd na de 40e zet afgebroken. Wel heeft Soul- lanbeief een pion meer doch meer dan remise zal hij wel niet berei ken. Hetgeen Donnor Zondagavond laat aantoonde. In de tweede ronde won dr Euwe in een fraaie partij van Kramer na een gecombineerde actie op de Ko- nings- en damevleugel. Van Schel- BUENOS AIRES. Dc coureur Cancedo, die tijdens de 1000 mijlen wedstrijd zwaar gewond werd toen zijn wagen in brand was gevlogen, is aan de gevolgen overleden. Voetbal in Frankrijk PARIJS. De uitslagen van de wed strijden tussen professional-clubs voor dc Coupe de France luiden- Rijssel—St. (Etierinc 31 Reims—Nancy 21 NimcsToulouse 21 Monaco—Marseille ol 21 Racing—Ales 20 MctzLyon 41 Le HavreToulon 20 Cannes—Amiens I0 BeziersMarseille 21 C.A. ParisRoubaix 20 De wedstrijden tussen prof- on ama teurclubs voor dezelfde ronde leverden de volgende resultaten op: SeteArras 53 Stade Francais—Quimpcr 2—0 Sochaux—Guingamp 51 R C. Straatsburg—Llmogcs 30 Bordeaux—Gueugnon 7—0 Sedan—Nice 4—1 Montpellier—Dieppe 2—0 Rcnnes—Pont dc Cheruy 91 La BastidienneLens 32 Troycs—Viezly 10 Besancon—Us Paris 51 NantesBelfort 20 Rouen—FC. Straatsburg 20 MonlreuilValenciennes 21 tinga versloeg Soultanbeieff in een partij, waarin de Belg wel wat erg onstuimig van leer trok en tenslot te met de stukken bleef zitten. De partij SetersDonnor werd afgebioken en zal in de tweede zit ting stellig door Donner wor den gewonnen, hetgeen Rosso limo eveneens zal gelukken in dc afgebroken partij, die hii tegen zijn landgenoot Hugot te spelen heeft. De partij HenneberckeCortlever is een remisiestelling, waarin Cort lever nog vele winstpogingen hoopt te verrichten. Rekening houdend met de nog niet beëindigde partijen, waarvoor wü de meest waarschijnlijke uit slag hebben genomen, zal na twee ronden de stand zijn: 1 dr Euwe, Rossolimo. Van Schel tinga en Donner l'/>, 5 6 Van Se ters en Cortlever 1 punt. 7/10 Hu got. Henneberke. Kramer en Soul tanbeieff Vf punt. TAFELTENNIS Nederlandse ploeg voor Boedapest DEN HAAG. In de Nederland se tafeltennisploeg, die zal deelne men aan de wereldkampioenschap pen te Boedapest, is een wijziging gekomen. In plaats van Cor Pelser zal Piet Kreuger naar de Hongaarse hoofdstad gaan. Het team bestaat nu uit Cor du Buy en Willy van Zoelen (Sparta, Amsterdam), en Piet Kreuger (Ned. Lloyd, Amster dam). De heren komen ip het lan. dentournooi uit en in het enkelspel. Dames zullen niet worden afgevaar digd. De wedstrijden worden gehou den van 29 Januari tot 5 Febr. a.s. OOSTENRIJK NIET NAAR RIO WENEN. Zoals reeds gemeld heeft Oostenrijk bezwaar tegen spelen van twee voorwedstrijden te gen Turkije in het tournooi om de Jules Rimet beker. Thans wordt in verband hiermee gemeld, dat de Oostenrijkers by hun standpunt volharden en dus niet aan het tournooi te Rio zullen deelne men.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4