ippifa Égpill De Zilveren Fiuit Ook Uw kinderen DE KETELBINKIEKRANT Goede duivenexpositie van „De Koerier" Deze kinderen maar Beperk tijdens de piek-uren uw stroomverbruik! Grand ,,KET VRIJE TONEEL" UTRECHT 8 Maandag 9 Januari 1950 Dg nog jonge Amersfoortse Post duivenvereniging „De Koerier" heeft een grote activiteit ontwikkeld. Dit bleek tijdens het afgelopen seizoen duidelijk uit de grote deelneming aan de wedvluchten en de zorg die men besteedde aan de groei van de vereniging Met de tentoonstelling van postduiven, die Zaterdag en Zon dag in het clubgebouw van de speel tuinvereniging „Het Leusdcrkwar- tier" werd gehouden heeft „De Koe rier" getoond een goede plaats in de rij van Amersfoortse duivenvereni- gingen in te nemen. In keurig verzorgde hokken waren 177 duiven tentoongesteld. Lange tijd heeft de keurmeester M. van Keeken van de APV „De Ordonnans" nodig gehad om al deze duiven op hun respectievelijke „schoonheden" en „gebreken" te beoordelen, maar Za terdagavond omstreeks zes uur was het dan toch zo ver dat de voorzit- ter van „De Koerier", de heer A. Lem, de tentoonstelling met een toe passelijk woord kon openen. Hij dankte de keurmeester voor het vele werk, dat hij had verricht. De keu ring had in de verschillende klas sen nogal moeilijkheden opgeleverd, zeide hij. omdat de onderscheidene inzendingen weinig verschil toonden. Tenslotte dankte hij nog de mensen, die spontaan prijzen beschikbaar hadden gesteld en de verzorger van de duiven, de heer Joop Ising. Een grote hoeveelheid waardevolle prijzen werd door de leden bijeen gebracht. Zondagmiddag geschiedde daarvan aan de gelukkigen de uit reiking. De keuring leverde de volgende resultaten op: Schoonste van het geheel: D. Zoe- gard. Beste Oude Doffer: D. Zoegard. Beste Oude duivin: T. Vivié. Beste Jonge Doffer: A. v. Platerin gen. i Beste Jonge Duivin: J. Wouterse. Klasse I: onbevl. oude doffers le prijs D. Zoegard; 2e W. Ruitenbeek; 3e C de Gans; 4e J. Veenendaal; Z E V. A Lem; E.V. T. Vivié en Bek kers. Klasse IP onbevlogen oude duivin- nen: le prijs C. Geurtsen; 2e C de Gans; 3e A. v. Plateringen,Z.E.V. C. Venendaal; E.V. R. v. Deuveren. Klasse III' Bevlogen doffers tot 500 km: le prijs: RO. Feuerstein en le prijs A. Lem; 2e A van Plateringen en 2e prijs T. Vivié; 3e C. v. Zwol en 3e prijs C. Veenendaal; 4e J. C. Ade laar en 4e prijs A. van Plateringen; Z.E.V. J. Wouterse; E.V. J. Meer beek. Klasse IV: Bevlogen oude duivin- nen tot 500 km: le prijs T Vivié en E Koudijs; 2e C. Veenendaal en T. v d Berg; 3e C. v. Zwol; 4e prijs R. O Feuerstein; Z.E.V. C. Veenen daal; E.V. J. Veldhuizen. Klasse V: Bevlogen oude doffers boven 500 km: le prijs. D Zoegard' 2e A. van Plateringen; Z.E.V. A. Lem; E.V. R. O. Feuerstein. Klasse VI: Bevlogen oude duivin- nen boven 500 km: le prijs: E. J. Veldhuizen; 2e C. Veenendaal. Klasse VII: Bevlogen jonge dof fers: le prijs: A v. Plateringen en J. Wouterse; 2e prijs R. O. Feuer stein en A. v. Plateringen; 3e prijs: J. Meerbeek Sr. en C. van Zwol; 4e Jac. Buijs en A. Bekkers; 5e G v. d. Boom en H. K Jansen: Z.E.V. Joop Ising en A Rommers; E.V. T. Vivié en Jac. Buijs. Klasse VIII: Bevlogen jonge dui- vinnen le prijs: J. Wouterse en G. v. d. Boom; 2c prijs A van Platerin gen en R O. Feuerstein, 3e prijs A. v. Plateringen en A. Rommers; 4e prijs C. van Zv/ol Z.E.V. H. K. Jan sen; E.V. A. Romme. Klasse 9: Late jonge doffers: G. v. d. Boom le prijs en Jac Buijs 2e prijs. Klasse X: J. Wouterse le prijs en v. d. Berg 2e prijs. Leusden Klokgelui zal nu wel verstommen Het is de politie van Leusden gelukt om deze week een negental minderjarige jongens uit Amers foort te arresteren, die zich schul dig hadden gemaakt aan het on nodig luiden van de klokken in het oude torentje van Oud Leus den. Het was deze week niet de eerste keer dat de klokken van dit torentje bij avond onbevoegd in be- weging werden gebracht en hun zwaar geluid over de rustige om geving lieten horen. Wanneer de politie dan ter plaatse kwam wa ren de onbevoegde klokkenlui ders verdwenen. Behalve dat de Klokken werden geluid, waren er in het verleden ook nog vernielin gen aangebracht. De toegang tot deze toren verschaften de kwajon gens zich door op elkaar schou ders te gaan staan en dan door een stuk geslagen raampje naar binnen te klimmen. Deze keer hadden zij echter pech, zodat het klokkengelui bij avond voorlopig wel zal zijn afgelopen Botsende auto's op Arnhemseweg Omstreeks kwart voor zes kwa men Vrijdagavond drie auto's ach ter elkaar uit de richting Wouden berg over de Arnhemseweg rijden. Ter hoogte van de villa „Groot Sehuttershoef" te Leusden wilde de voorste auto (bestelwagen) naar links afslaan en liet daarvoor de achter hem rijdende auto passé ren. De bestuurder van de bestel auto merkte de de-de auto niet op en werd door deze in de flank gegrepen. Het gevolg was dat de bestelauto in de sloot terecht kwam, terwijl de andere wagen (volkswagen) tegen een boem lot stilstand kwam. Gelukkig bleken j er geen persoonlijke ongelukken te hebben plaats gevonden. De be stelwagen werd bestuurd doop de heer E. uit Leu.sden, terwijl de Volkswagen toebehoorde aan ko lonel S Toen' een garagehouder uit Amersfoort een uur later bezig was om de zwaar beschadigde auto's weg te slepen naderden van beide zijden auto's. Op een stopteken van de politie voor het uit de richting Amersfoort komend verkeer (de weg was voor de helft versperd) stopte de voorste wa gen, terwijl de kort achter hem rijdende automobilist hierop niet v/as verdacht Hit gevolg was dat er opnieuw een botsing ontstond, waarbij twee auto's werden be schadigd, maar weer zonder per soonlijke ongelukken. r~ De gave des woords MILAAN Een door twee ge maskerde rovers aangehouden reiziger in de buurt van Milaan wist onder de „bezieling" van de op hem gerichte schiettuigen zulk een hartroerend verhaal over zijn miserabele omstandigheden" op te dissen, dat de bandieten hem niet alleen lieten gaan, doch hem zelfs een zakcentje van duizend lire toestopten. I J Versnelde repatriëring van militairen DEN HAAG. Van de zijde van het Ministerie van Oorlog wordt bericht, dat, dank zij het inschakelen van gecharterde sche pen. alle militairen, genoemd in het op 14 April 1949 gepubliceer de demobilisatieschema (het zgn» Paascommuniqué) en in het aan vullend communiqué van 2 Aug. 1949, voor eind Januari 1950 uit Indonesië zullen zijn vertrokken. 5^ s morgens van 7-9 's middags van 4-6 DANKBETUIGING 'h Mede namens mijn vrouw betuig ik hiermede mijn hartelijke dank aan familie, buren en kennissen voor de vele attenties die ik bij mijn terugkeer uit Indonesië mocht ontvangen. W. v. VIERBERGEN Fahrenheitstraat 1 Amersfoort. Welke Kinderschoenen? Natuurlijk „TIMTUR" De meest ideale en normale voetbodem. Die slappe voetjes met hun weifelende tred vragen goede richtingaanwijzers naar de toekomstweg. Langestraat 78 0V& Y/ ymiÉU IfM f kunnen wy /A repareren in 2 uur gereed. Voor kraamhulp voor hele dagen naar KRAAMBUREAU AMERSFOORT EN OMSTREKEN Spreekuur elke Woensdag middag van 2—3 uur in het Wijkgebouw van het Groene Kruis, ingang Valkestraat ]S[izza-> DE BEKENDE VERKADE- BISCUIT jtm lHlfl Jmm lil# Een heerlijke, brosse biscuit. Pittig en toch zoet, want elke Nizza van Verkade is rijkelijk bestrooid met suiker. 22 cent per 100 gram. Verkadtj Plaatst een Brandpunt THEATRE TEL. 4632 Leiding: COR ANTON RUYS Donderdag 12 Januari 8 uur (THE SILVER WHISTLE) Een uitstekende Amerikaanse comedie in 3 bedr. door ROBERT E. MCENROE TALRIJKE MEDEWERKENDEN o.a. CO R RUYS Fr ijzen van 1.50 tot 4De plaatsbespreking begint Woensdag 11 Januari 10 uur (ook tel. 4632) Te koop gevraagd: Amerikaan, se tijdschriften op elk gebied, riet ouder dan Januari 1949 bij ..De Boekenmolen" D H Kooi. Slotlaan 1. Zeist. Telef. 4784. Wij kopen alle soorten lompen en n se talen tegen de hoogste prijzen. A. Prozée. Vleutenso- weg 49, telefoon 10631, Utrecht. Te koop aangeb. Vlicgeniersuniform te koop met lamsvel gevoerd, met dito schoenen. Tulpstraat 41. Te koop: bruin lederen motorenvest en broek. Prijs billijk 's-Avonds na 7 uur. Joz. Israelstraat 18 boven. Te huur aangeboden Te buur aangebnette ruime slaapkamer voor 1 of 2 nette heren. Brieven onder no. 2375 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Mevrouw Ha velaar, Kon. Sophialaan 9, vraagt 's mor gens van half 9 tot half één, een aardig meisje. Aanmel den na 4 uur. Personeel aangeb. Meisje uit Friesland zag zich gaarne geplaatst als hulp in de huishouding in Amersfoort. Liefst klein burgergezin. Leeftijd 20 jr. Hervormde Godsdienst. Br. no. 3000 bur. v. d. blad. Woningruil Woningruil. Aangeb. te Utrecht. Hoograven: heel huis, bev. 6 kamers, douche cel. grote zolder: voorkant veel zon en vrij uitzicht; moderne bouw en goed on derhouden; huurprijs 26- p. m. Gevraagd, omgeving Amersfoort of elders: klein huis. bev. minstens 3 ruime kamers, badkamer en keu ken; op goede stand. Br. on der no. 2378 bur. van dit bl. Diversen Ondergetekende betuigt haar dank aan Heil-Magnc- tiseur José. Kon niet meer lopen, zou in een wagentje moeten rijden. Loopt nu weer zo goed als voorheen. Mevr. de Ridder, Kostver- lorenstraat 22. Radio Dressclaerts. Voor een nieuwe Philips radio of een vakkundige reparatie is Uw adres: Krommestraat 9. Amersfoort, tel. 5772. Amersfoortse Studie Cen trale, Utrechtseweg 106, tel. 5337 of 6920. Huiswerkcur sus (ook voor enkele vak ken) voor leerlingen H.B.S., Gymn., Mulo, Handelsschool. Spreekuur: Dagelijks 35 uur behalve Zaterdags. 509e Staatsloterij. Heden erkoop bij W S heick, Hob- bemastraat 23, Amersfoort, TeL 4251. giro 37593. Timmer, en metselwerken. T. H. W. Tommei, Tulp straat 41, tel. 6489. In één uur klaar met pri ma leder, afwerking als nieuw. Voor al uw schoen reparatie: Willemse, Leus- derweg b/d overweg. Te koop gevraagd Oud goud, zilver en Juwelen, hoogste waardo G F. Huismar. Jr.. juwelier. Vredenburg 33. Utrecht. Expert der Nederland, se Spoorwegen. Zoldcropruimingen. De hoogste prijzen voor lompen en meta len Fa T. Flenterie. Amster- dams-estraatweg 57, telefoon 16546 en Zonstraat 34. telefoon 22073. Wij geven de hoogste prijs voor oud goud en zilver. Juwelier C. van Dijk. Steenweg 39. Duitse studie-piano gevraagd Br. met opgaaf van merk en uiterste prijs hq. 880 bureau van dit blad. Gemeentelijke Publicatie GEMEENTEWERKEN Te koop aangeb. Accumulatoren Wij leveren •rlles op het gebied van accu's. A H Spronk. Nieuwe Daal- straat 3. Utrecht, telefoon 19970 Autopeds met spaakwlclen, ge heel op kogels lopend 31.95 De Kampioen"' Marnixlaan 15. telefoon 11195. Utrecht. Legergocdercn. Uitverkoop Overhemden f 3J0 drie voor 10.overalls 6-t\ /oor 10.sokken f 1.65. twee paar voor 3—werkbroeken 7.50 twee voor f 12.50. Le derhandel ..De Olifant Twijn, straat 55 Utrecht Tob niet langer met Uw oude rijwiel, thans leveren wij weer op gemakkelijke betalingsvoor waarden. G H Post. Ma mix- laan 126. telefoon 17657 Tc koop: Salamanderkacheltje. 4 pits petroleumstel, kinderle- dikantje. kinderstoel, autoped, mooie damesfiets, driew. kin derfietsje. kinderauto. wandel wagens. 1 stel overgordijnen, vloerkleed, box met vloer. Oudwijkcrveldstraat 65. Tc koop aangeboden 4 clubs. Na zes uur. J. v. d. Borch- straat 10. Te huur gevraagd Werkplaats te huur gevraagd. Zeist of omgeving 30.tol I 35.per maand. Brieven no. 379 bureau van dit blad Echtpmiddelb. leeftijd zoekt in de provincie Utrecht, gest. of gemeub. étage of 2 kamers met keuken. Br. No 62 Wen- sing's Adv. Bur. Haarlem Loosdrecht. Te huur gevraagd van 16 tot en met 30 Juli huis je met 4 slaapplaatsen in of bij ..Kalvcrstraat" of ..De Meent." met ligplaats vergr. 3.M. Blaauw, Hoofddorpplein Amsterdam. Telefoon 80838. Te huur aangeboden Kost en Inwoning aangeboden met huiselijk verkeer voor juf frouw of heer. Brieven no. 7877 bureau van dit blad. ^Personeel^gevraagdJ Gevraagd in klein doktersgezin flink meisje voor de dag of dag en nacht Niet beneden 20 jaar Aanmelden Dorpsstraat 42 Jutphaas. Tel. K 3470360. Personeel aangeb. B.z.a. jonge vrouw als huis houdster daar waar ze haar dochtertje mee kan brengen. Br. onder no 7889 bur. van dit blad. Afkomstig van het voormalig Burger Weeshuis aan de Kleine Haag 2 alhier, is kosteloos puin verkrijgbaar. Inlichtingen worden ter plaatse verstrekt. Lessen lachine.schrijvon. stenografie, landvcrbetercn, boekhouden, middenstandoplelding. talen, Ook prima schriftelijke lessen. Mercurius-cursussen voor han. delsonderwijs. Amsterdamse straatweg 12 bis, Utrecht, tele, foor. 13714. Muziekinstituut Reeskamp. Les- seu op gitaar. Hawaiian.gitaar alle andere tokkellnstru- mensen Leistraat 3 bis (halte ■Vittevrouwenbrug), telefoon 9160 Gevestigd sir.ds 1893. Accordeons, blokfluit en alle tokkelinstrumenten Eddy Rees. :«mp, muziekleraar, Thomas- penstraat 17 (bij de gasfabriek) Lesgeld 5.— per maand Diversen Mr. Michael. psychometrlst- magnetiseur, houdt Iedere Maandag en Donderdag spreek, uur van 10 tot 9 uur en volgens afspraak. Slr.gcldwarsstraat 3 bis (bij de Herenweg) Procf- consult schriftelijk 1.foto, geboortedatum Insluiten. Kunstgebitten-reparatie binnen 1 dag klaar Spoedgevallen vlugger. Geopend van 8 tot 8 uur, ook Zaterdags. Let op het juiste adres: Oudwijkerdwars. straat 134 (tegenover school). Buslijn 2. Boekhoudingen - Bclastingza. ken - Sociale wetten. Sr.elle correcte afwerking door Ac. countar.tskantoor O. J. Dekker, Homeruslaan 63. telefoon 15530. Willy Kruis, astroloog-oc cultist. Voorlichting over Uw lot en leven Ieder gewenst advies. Discreet. Spreekuren 2 tot 9 uur. Obrechtstraat 25 b!s. Utrecht Olieverf. Prima vooroorlogse glonsverf 2.25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis: gTondverf. star.dverf, Ja- panlakken. blanke lakken enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op elke gewenste kleur gebracht. Aangewezen adres voor H.H. schilders en wederverkopers. Erkend verffabrikant door het Rijksbureau Chemische Produc. ten Gron. Electrischo Verffa- brick B. Kuipers. Vleutenseweg 118. Utrecht, telefoon 10809. Postzegelhandel J. Esser. Ma riastraat 35. Utrecht. Wij kun. nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums- leveren U slaagt beter voor een pracht radio-apparaat bij Radio Cen trum. vanaf f 175.—. Gemak, kelijke betalingsvoorwaarden. Vinkcnburgstraat 4—6. telefoor. 19636. 1227. De dag van de Grote Wedren naderde en nog steeds wist niemand wat er met me gebeurd was. In alle steden en dorpen van het land zocht de politie in huizen en heggen, in bossen en beken, maar iets vin den dat op Ketelbinkie leek deden ze niet. Toen liet men grote biljetten drukken en plakte ze op drukke plaatsen tegen zuilen, zodat iedereen het lezen kon. „Waar is Ketelbinkie?" stond er met koeienletters op en verder een heel bericht waarin alle mensen ver zocht werden goed uit te kijken naar een verdwenen jongetje met een lange hals. „Grut wat een tijd," zei een dame die het las: „Alles verdwijnt maar, dat schaap van een kind toch; ik hou m'n poes maar bin nen stel je voor dat die ook verdwijnt!" Een meneer wilde ook zijn stem eens laten horen en zei tegen een oud heertje, dat een beetje achteraf mee stond te lezen: „Ze moesten die kwajongen een goed pak slaag geven als ze hem vinden, vind U ook niet?" Het antwoord van het oude heertje met de lange baard, die zijn gezicht bijna geheel verborg was zeer ver rassend. „Vervelende opgepoetste kletskous", zei het mannetje: „Je weet niet eens waarom dat jongetje verdwenen is, praateksterl" De meneer schrok zeer, vooral toen het oude heertje vlug (zéér vlug voor zijn leeftijd I) wegstopte en zijn hoed oplichtte. Want daar bij tilde hij ook een deel van zijn grijze pruik op en de kuif daaronder had een heel andere kleurl „Habber- deknal'', schrok de meneer, draaide met zijn ogen en ging naar huis en bleef een week lang met hartklop pingen en warme kruiken in bed, maar daar zullen we het verder niet over hebben Verhuizingen, transporten, van ouds bekend fa. wed. G. v d. Brink en Zonen. Goedestraat 114—116. telofoon 12303, Utrecht. Erkend meubeltransporteur. Vakkur.dig vertrouwd, billijk Reeds 40 Jaar Hiiljsman's Kof ferhuls. Voor koffers, schooi en actctassen, portemonnales portefeuilles riemen, honden, artikelen enz Oude Gracht 24. (bij de Jacoblbrug). Uw kousenreparatie zonodig klaar terwijl U wacht, dan Uw kousen bij „de Kouscnladder" gebracht. Breedstraat 55. tele foon 22105 Speciaal voor lad ders ophalen in nylons. Hypotheken Financieringen - Credicten. Ook kleine lenin gen aan particulieren. Afwik keling sr.el en discreet. Brieven met postzegel „Reclamepost". M. P Lindostraat 29 bis. Utr. Permanent Wave „Wella" met aliebehandellng 7.Ideaal I 6.—. Geschoold personeel. Gediplomeerd kapper. Jos v. d. Laan. Bemuurde Weerd O.Z 11. telefoon 18032. Schatkamer van gezondheid: Rijno-tomatensap „Hartelijk bedankt voor Uw rijke tomaten-oogst, zomer 1949," zegtFlipje- „Dank zij Uw overvloed aaD zonne schijn, kunnen de kinderen en babies nu volop RIJNO-TOMATENSAP drinken" Alle vitaminen en alle voedingswaarde, waarmee de zomer de tomaar bedeelde, blijven in Rijno tomatensap bewaard. Rijno tomatensap 'n ideaal product van do TIEL Ja. vader en moeder, ook Uw kinderen zijn dol op lezen en houden van vrolijke, span nende verhalen met leuke plaatjes. En het is U toch niet om het even welke ontspan ningslectuur ze lezen? Geeft Uw kinderen goede lectuur. Geeft ze hun eigen jeugdblad In de Ketelbinkiekrant vindt U de onbezorgde jeugdwereld, zegt Oom Bob. Daarom lezen vele ouders met een jong hart óók dit jeugdblad. Het nieuwe, met zorg samengestelde nummer van de Ketelbinkiekrant verschijnt over enkele dagen. Een greep uit de inhoud: 3 volledige verhalen, getiteld: „Een avontuur in de oerwouden van Borneo", „De held van Formosa" en „Een droomof een winterslaap" (een verhaal van vader Uil!). Voorts een leuke prent, uitknippoppen en de verdere avonturen van Kick Wilstra, Rode Stier, Belinda, Sneeuwvlok, Ketelbinkie e.a. Oom Bob behandelt de correspondentie. Bovendien in dit nummer het prachtige RIDDERVERHAAL: ROLAND de prins van het woud Bestelt nog heden dit exemplaar by de bezorger van dit blad. De prijs bedraagt slechts twintig cent.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 8