Bon 5441 Dansstudio DAN BEARDA PLAATSTEEN BRANDPUNT Het water zal Hellevoet wel aan de lippen komen, maar nooit er over Grand - Theatre Drie aanrijdingen door ondeugdelijke auto's een flinke OUVREUSE srf itt °*de'"-.--as Utrechtseweg 89 Tel. 4456 Op oude Rijkswerf klinkt het lied van de arbeid N TOVERWOORD „INDUSTRIALISATIE" WEKT NIEUWE VERWACHTINGEN Militair van „Grote Beer" zwaargewond Advertentiën WONINGRUIL AMERSFOORT UTRECHT I Personeel aangeb. tiïï SU:«na«'^ r; een gulden waard! N.I.W.I.N. 1917 - DEN HAAG I IN! INSTITUUT „SEEGERS 4 Dinsdag 10 Januari 1950 T~T AT bruggetje midden in HellevoetsluisAls je J—' er vroeger over liep bevond je je midden in het vriendelijke, oude stadje, waar de bezoekers van de café's hun meegebrachte boterhammen aten uit een papiertje en de koffie dronken uit de gezellige, grote blauwe koppen. Wanneer je nu het bruggetje passeert loop je midden in een woestenij, want het oude ves tingstadje is door de Duitsers niet gespaard. Meer dan y3 gedeelte van de stad is in de oorlog gesloopt. Het leek de genadeslag te zijn voor het oude marine- stadje, dat toch reeds zo zwaar in zijn welvaart wa getroffen door de opheffing van de Rijkswerf in 1933. Een kwart eeuw geleden was f" Hellevoetsluis nog een welva rend plaatsje met een bevolking van ongeveer 4000 zielen. Hoe zeer het stadje achteruit is ge gaan blijkt wel uit het feit, dat het aantal inwoners in de oorlog daalde tot 700 en na de oorlog niet hoger is gestegen dan tot 1000. Thans droomt het stadje, geïsoleerd en verstoken van goe de verbindingen, van de verloren gegane welvaart van weleer. In het grote vaste dok is een montage- bedrijf momenteel bezig een oorspron kelijk Engels lan dingsvaartuig om te bouwen tot kustvaarder. Het dok geeft enigszins de indruk van een amphi-theater. De treden dienen om balken te schragen, die worden gebruikt om grote schepen te stutten. Bij het scheepje, dat nu in het dok ligt, is dat niet nodig. Hond 1600 begonen de goede tilden voor de stad. Oost-Indische Com pagnie. Houtman, lucratieve win sten van de koloniale handel, Hel levoetsluis kreeg ziin deel van de welvaart. Het geld rolt. Rotterdam wordt een grote havenplaats en Hellevoetsluis profiteert mee van de welvaart. Want alle schepen, die naar de Maasstad moeten, zijn ver plicht de vestingstad aan hot Ha ringvliet aan te doen. Want er is nog geen Waterweg De bevolking leefde van de zee vaart en de marine. Een typisch beroep was dat van slampamper. Vele dagen slampamperden deze mannen werkelijk in de betekenis van het woord, zoals wij die te genwoordig kennen. Ze lagen te zonnen op de grasgroene walglooi- ingen en knipoogden vriendelijk tegen de meeuwen. Maar zodra verrees er niet het silhouet van een schip aan de verre horizon of de mannen sprongen als baarlijke duivels in wankele bootjes en voe ren zo snel mogelijk op het nade rende schip af. Geld voor de man. die het schip het eerst bereikte. Hij mocht een ligplaats voor het schip zoeken, het schip meren en allerlei karweitjes opknappen waarmee hij goed geld verdiende Doch ook voor de andere Hellevoeters brachten de binnenkomende schepen geld in het laatje. Kleine jongens en be jaarde kaailopers deden bood schappen voor de bemanning ne ringdoenden verkochten flink en de zgn. kadraaisters brachten aller lei snuisterijen aan de man. Toen de Waterweg was gegraven verliep de scheepvaart op Hellevoetsluis. doch de werf. de marine en het garnizoen hielden de tierigheid in het plaatsje. Kermis vierde de stad op grootse wijze, altijd in de laat ste week van Juni. Boeren en boerinnen uit heel de omtrek kwa men dan naar Hellevoet, geen ..wief bleef aan 't spinrokken" en het geld. dat gedurende maanden en maanden was bijeengespaard. werd gul uitgegeven aan mallemo lens, stoomca- roussel, parade tenten en wat al niet. Het was toen het brui sende leven van een marinestad je. waar de sol daten en de ma trozen knipoog jes gaven naai de meisjes en contouren van de oorlogssche pen het beeld van de haven beheersten. De achteruit gang begon toen de regering ver schillende rijks diensten ging opheffen of naar andere plaatsen overbrengen. Df opheffing van di Rijkswerf was niet minder een ramp. Heftig is er geageerd,toen de staatsbegro ting van 1933 er van uit ging, dat de werf te Hel levoetsluis moes. worden gesloten Er werd een co mité van actie tegen de ophef fing van de werf gevoerd en in een brochure werd van leer getrokken tegen men van de regering: „wij nemen de werf weg en Hellevoetsluis moet zichzelf maar bedruipen." De plannen van de regering waren echter niet te stuiten en de werf werd inderdaad gesloten. Toen begon de uittocht kwamen leeg te staan en gingen in de vooroorlogse crisisjaren voor een appel en een ei van de hand. De gebouwencomplexen van de werf. het grote, vaste dok van 140 meter lang. nog stammend uit de Napoleontische tijd. het heeft alles jarenlang renteloos en zonder on derhoud staan te verweren. Tij dens de oorlog hadden de Duitsers uit het plaatsje. Vele woningen vanzelfsprekend grote belangstel ling voor het vestingstadje, doch dit heeft Hellevoetsluis bitter wei nig goed gedaan. Na de oorlog bleek, dat het naar verhouding een der zwaarst getroffen steden van ons land was en dat bijna 70 van de stad was gesloopt. Nieuwe mogelijkheden Het gemeentebestuur beijvert zich thans in hoge mate om te trachten het stadje nieuwe welvaart te ge ven. Het toverwoord industrialisa tie beroert ook in Hellevoetsluis de gemoederen. In 1948 is het de ge meente gelukt het wervencomplex met het grote vaste dok in eigen dom te krijgen. De Industriestich ting Hellevoetsluis werd in het le ven geroepen en men zocht, en zoekt gegadigden, aan wie de werfgebouwen enz. voor het vesti gen van industrieën beschikbaar kunnen worden gesteld. En reeds klinkt het lied van de arbeid op het oude complex, want een pio- torenfabriek. een meubelfabriek en een montage-Dedrijf zijn er al ge vestigd. En de gemeente is er van overtuigd, dat het zal gelukken alle gebouwen bezet te krijgen, en heeft voor toekomstige plannen zelfs al een industrieterrein gere serveerd aan het Voornsche Ka naal. Ook zijn er zij het dan vage plannen om een soort re creatie-oord van Hellevoetsluis te maken. Hellevoetsluis is steeds een aantrekkingspunt voor de eilanden bevolking geweest en ondanks de achteruitgang zoekt men er nog steeds zijn vertier. Dit jaar is er weer voor het eerst een grote ker mis gehouden en er is daarvoor veel belangstelling geweest. Er zijn ook contacten met Engelse exploi tanten. die misschien een jachtha ven in Hellevoetsluis zouden wil len vestigen. Plannen en initiatie- het voorne- regeringv Men schreef hierin o.a.: ..Hellevoetsluis I een olifant krijgt. Maar Het Prinsenhuis is één der be zienswaardigheden van Helle voetsluis. In vroeger tijden lo geerden er hoge gasten, die een bezoek aan de vestingstad brach ten en Willem III heeft er in 1688 de laatste nacht doorgebracht voor hij vertrok om in Engeland tot koning te worden gekroond. Er is geruime tijd een belasting kantoor in gevestigd geweest, doch thans staat het leeg. Bin nenkort zal het als gemeente raadshuis in gebruik worden ge nomen. Op het plaatje zijn de fraaie ornamenten te zien, die het portaal sieren. ven genoeg derhalve en het is voor het stadje te hopen, dat het ge meentebestuur er in zal slagen het iets van de oude welvaart terug te geven. „Maar laten we niet te hard van stapel lopen, anders krijgen we he lemaal niks", zegt men in de plaats. In ieder geval is het zo. dat een figuur uit de historie van Hel levoetsluis. vrouw Koppenol. eens heeft gezegd: Het water zal Helle voet wel aan de lippen komen, maar nooit er over Markgraf weg; niemand weet waarheen BERLIJN. Dc man die na de oorlag zo ..deskundig'' tal van Btr- lijners heeft doen verdwijnen, schijnt nu zelf weg te zijn. De ongemakkelijke, hard-schreeu- wende Paul Markgraf. hoofd van de politie van de Russische sector van Duitsland, is sinds October van het afgelopen jaar op geheimzinnige wijze uit de circulatie verdwenen en in het Westen lopen hardnekkige geruchten, dat de eerzuchtige 39- jarige Markgraf zijn doel voorbij gestreefd heeft en thans zelf in een gevangenis in de Russische zóne logeert. Dc autoriteiten van Oost-Berlyn willen niet zeggen waar hij zich be vindt. maar zij ontkennen, dat hij in ongenade is gevallen en het be richt is verspreid, "dat hij in Rusland wordt opgeleid voor nieuwe werk zaamheden, naar men aanneemt bij het leger van de communistische volkspolitie. Mexico bereidt groot Prins Bernhard-feest voor MEXICO CITY: Sinds keizer Maximiliaan. 100 jaar geleden, heeft Mexico nooit meer een koninklijk bezoeker officieel begroet. Prins Bernhard der Nederlanden wordt de eerste. Hij zal eind Februari zes dagen in Mexico doorbrengen. De Mexicanen denken hem te ontvan gen zoals zij de president van de V.S. gedaan hebben. Prins Bernhard vliegt van Cura sao naar Mexico City in zijn eigen Dakota met een tussenlanding te Merida op Yuacatan waar hij de praehistorische ruines zal bezich tigen. Mexicaanse eskaders begeleiden hem. Logeren doet de Prins in het hotel Del Brado. De Nederlandse gezant Daubanton regelt de offi ciële feestelijkheden. De gastvrije Mexicanen verzinnen van alles om de Prins in hun gastvrije land te verwennen. Twee goederentreinen op elkaar ingereden UTRECHT Hedenmorgen om streeks 6.15 uur zijn bij Klaren- beek tussen Apeldoorn en Zutphen twee goederentreinen met elkaar in aanrijding gekomen. Vier wa gons ontspoorden, waardoor het baanvak werd versperd. AMSTERDAM Op het terrein van de etablissementen van de maatschappij „Nederland" heeft zich Maandagmorgen na de ont scheping van de manschappen van de „Groote Beer" een ernstig onge luk voorgedaan, waarbij een zo juist gedebarkcerde kapitein zo ernstig is gewond, dat voor zijn le ven wordt gevreesd. Een jongeman, die niet in het bezit was van een rijbewijs ver reed. juist toen een groep militai ren de kade opmarcheerde, een vrachtauto. De voetrem weigerde met het gevolg, dat de zware auto op de militairen inreed. De kapi tein werd tecen de grond geworpen en ernstig rjwond aan het hoofd. De jongeman is in arrest gesteld en de auto in beslag genomen. Dit bericht valt samen met een onderzoek van de justitie naar een truck met oplegger, die verleden week. eveneens in Amsterdam, door een gebrek aan de construc tie een wielrijdster aanreed. De re sultaten van dit onderzoek noemde de officier van justitie „huivering wekkend". Niet alleen deugde er niets van de stuurinrichting, maar boven dien spoorden de truck en de op legger niet. zodat de laatste veer tien centimeter meer rechts reed dan het voorste deel. Dit heeft ver moedelijk de aanrijding met de wielrijdster veroorzaakt. Ten slotte heeft de Amsterdamse politie nog een derde auto in be slag genomen, waarvan evenmin de stuurinrichting en de remmen in orde waren. Daarvan was een ernstige aanrijding met een andere auto het gevolg. De officier van justitie wijst er op. dat een recente uitspraak van de Hoge Raad het mogelijk maakt, dat de rechtbank vernietiging van het voertuig gelast, wanneer dit niet voldoet aan de eisen welke veiligheid van de weg verlangt. Mogelijk, aldus de officier, hou den deze ongelukken een waar schuwing in voor de eigenaars en bestuurders van dit soort voertui gen. Hartelijk dank voor de vele blijken van medeleven bij mijn terugkeer in 't Vader land. H. H. L. SMITS, Stationstraat 30B. MOOIE FLAT te Amster dam aangeboden in ruil voor villa of landhuisje, omstreken Amersfoort. Baarn. Hilversum of Utrecht Ook genegen event, te ko pen. Brieven Rooseveltlaan 190, Adam. Tel 90387. Adv. Bureau J. Kreyl. Gevraagd grote kast met rhuifdeuren. Hotel Welgelegen. Drumpt. vraagt voor onmiddellijke Indiensttreding Leeftijd ten minste 18 jaar. Aanmelden aan het theater. BRANDPUNTEN! Personeel gevraagd Net dagmeisje gevraagd. Aanm.: Stephensonstraat 41. 'Personeel aangeb. Juffr. b. z. a. voor de huishouding «bij bej. echt paar of dame alleen. Intern. Amersfoort of Soesterberg. Bekend met lichte verple ging. Goede referenties. Br. onder No. 2379 bureau van dit blad. Beschalgem. ontw. juffr. 40 j.. z. bijverdienste v. enk. avonden p. w.. ev. weekend. Oppassen, gezelsch. of i. a. Br. no. 2381 bur. v. d. blad. Diversen Meisjes- en jongensschoe- ncn spotgoedkoop, ijzer sterk 27/31 8.95 32/35 9.95, 36/40 10.95. Willemse. Leusderweg b. d. overweg. Autorijschool C. Schuur. U leert rijden in een fonkel nieuwe wagen, veilig en eenvoudig. Utrechtseweg 98, Tel. 3107. In- en Verkoophuis Emzcd Vijverlaan 13, Zeist; Lijn- markt 28, Utrecht, verkoopt prima kleding (weinig ge dragen chemisch gerei nigd) voor iedereen. Dage lijks 26 uur. 509e Staatsloterij. Heden verkoop bij W Scheick. Hob- bemastraat 23, Amersfoort. Tel. 4251, giro 37593. Vis Kabeljauw heel 0 75; moten 1.25schol 0 85; vct- schar 0.75. snoekbaars 0 90: brasem en voorn 0.45. Alles per kilo. Bakbokking 12 voor f 1.—; ir.maakhorlng 20 voor I 1 .De Visbokser van het Ondiep". Klimopstraat 6 (bus lijn D- telefoon 18752 Te koop gevraagd Voor oud goud oji zilver ont vangt u de hoogste prijs bij H Esmann, Steenweg 8 naast de Buurkerk. Solide belegging. Te koop 3 burgcrwoonhuizen op goede stand prima verhuurd en ot._ derhouden. Benodigd kapitaal 5500.Na aftrek vaste las ten 8 procent van eigen geld Nadere inlichtingen verstrekt 7 J. Molenbeek, makelaar Croeselaan 275 bis A. Utrecht telefoon 12950. Aar.geboden een koksfornuls. 195 bij 78 cm. 2 ovens in prima itaat. Overcompleet. Hotel Wel gelegen Drumpt Orgel of plano gevraagd. Aan. ncdlngen met prijs en omschrij ving aan mej. C. Benschop Koestraat 70. Schoonhoven I Te koop aangeb. Jong echtpaar zoekt twee ge meubileerde kamers met pen. sion. Brieven onder no. 7890 bureau van dit blad. Trainingspakken. khaklhem- den. wollen truien, geruite wollen herenshirts. rhythml sche pakjes, turntrleots. voet balbroekjes. voetbalshirts, ta feltennis en mecanodozen SDorthuis .Olympia". Steenweg 33. Gevraagd door echtpaar met verlof uit Indië. van 1 Maart tot 1 October één gcmcubilocr- je zit. en één gemeubileerde slaapkamer met gebruik van keuken, In Utrecht of omstrc- Brieven met prijsopgave ander no. 889 bureau van dit blad Stop is Uw rUw'el °P? Naar Freek Trapman, die levert weer op gemakkelijke betalingsvoor waarden. Betalingscondities 6. 12 en 18 maanden Jac. v. d Borchstraat 47. telefoon 15225 Nieuwste Ra^io 1950. Philips Erres. Waldorp; 2 dagen op proef. Reeds vanaf 105.—. Betaling naar wens. Eventueel inruil Reeds 20 jaar het ver trouwdste adres. Radio Jaars veld Bern. Wecrd O Z 12 bij de Sluisjes. Telefoon 19836. Te koop aar.geboden radio met pick.up. Compleet. Cornells Mertcnsstraat 10. Zuilen. Divanbedden t 12.50; divans 24.50; stromatrassen 10—: ledikanten 15.— Matrassen I 12 50; kindermatrassen 4.50. kinderwagenhgdjes 2 75 wol- matrassen 17.50 Matrassen, fabriek. Lar.gc Lauwerstraat 40 bis. Te Jtoop rijwiel Solex, nieuw. 400.Brieyeu onder no. 7883 bureau van dit blad. Prima ingespeelde vlooi met kist en stok 45 Tevens mooie stoommachine, hijskraan en locomotief voor elk aanne melijk bod. Nieuwe Gracht 37. Plano. Prima Duitse krulssnari» ge Steinbeck piano tc koop aan geboden. Keurige eikenhouten moderne kast Te bevragen Sin- geldwaxsstraat 8 (bij de Heren, weg). Te koop aangeboden een Singer handnaaimachinc 65. wensteln trapnaalmachine 125.Kleermakers trapr.aai- machine 1 150.Singer In mo derne salonkast 185 Alle onder garantie. Desgewenst op gemakkelijke betalingswijze Te zichtigen Herenweg 40 (bij de 'Amsterdamsestraatweg). Utr. Te koop aar.geboden Italiaanse accordeon met 120 bassen cn 3 registers Ook rullen voor knopaccordeon Brieven onder 886 bureau van dit blad JeJhuur^gevraag£J Jong echtpaar (stud.) zoekt lt-(cn)slaapkamer met ge. bruik var. keuken of kookgele genheid, tegen 1 Maart of later Gemeubileerd of ongemoubi. leerd. Brieven onder no 883 bureau van dit blad. Te huur aangeboden Beschikbaar vooraan in Tulr.- dorp zonnige gezellige gemeu bileerde zit.slaapkamer met balcon stromend water en stookgelegenhcld 40.per maand. Tevens kleinere zit. slaapkamer 20.—. Zonder pension. Brieven onder no 7887 bureau var. dit blad. Karaerbcurs „Dc Dom". Oude Gracht 161 (Lijnmarkt). Zoekt U kamers met pension of zon. der? ,.De Dom" brengt U on der. Gevestigd 1938. Parsoneet gevraagd Nette werkster voor Donderdag cn Vrijdag van 9 tot 12 uur. Drogisterij J. C. Woortmar.* Neude*3. Hulp in de huishouding gevr. voor dag of dag cn nacht. Me vrouw Teunissen. M. G. Bruinïaan 6. Tuindorp. Gevraagd ir. gezin. 2 personen en 1 klein kind to Bosch en Duin. dienstmeisje voor dag en nacjit alle voorkomende werk zaamheden kunnende verrich ten en goed kunrende koken 3eslist van goede getuigen voor. zien. Schriftelijke sollicitaties no U6066 Adv. Bureau ALTA, Pausdam. Gevraagd dameskapper(stor) in provincieplaats in het centrum van het lar.d. Brieven onder no 887-bureau van dit blad. Eenvoudige dame, middelbare leeftijd zoekt plaatsing als huis houdster bij heer alleen. Bric. •en onder no 7869 bureau van dit blad. Ruilen Ruilen, net bovenhuis op dc Amsterdamsestraatweg voor winkelwoonhuis. Brieven onder 7886 bureau van dit blad. Lessen 51 nzh-klessen. Thomas-scnstraat 17 (bij de gasfabriek). Eddy Reeskamp. Alle tokkclinstru- menten. accordeon en blokfluit Lesgeld 5.per maand, pri- vólcs. Leert autorijden, vlug en goed zoals alleen „Succes" het doet. 3.50 per les. 3 kw. W. Ba- rentzstr. 64, tel. 17386. Muziekinstituut Reeskarap. Les sen op gitaar, hawallan-gitaar %llc andere tokkelinstru- menten Leistraat 3 bis halte Wittevrouwenbrug). Tel. 19160. Gevestigd sinds 1893. Diversen Dames, let op Uw figuur. Draagt ons EUa Rubbcrcorset. Het ideale corset zonder balei nen, geeft U steun, is geheel afwasbaar en heeft een blij vende pasvorm. Alléén vei koop UMKO, ,.De Kousenkabouter". Lijnmarkt 44. Paskamers aan. wezig. Van uw eigen stof vervaardi gen wij Japonnen, cfcux-pièces, mantels, mantelpakjes, blouses, rokken etc. Het beste adres: „LTnnovatlon", Biltstraat 68. telefoon 21136. Moderne brillen, ruime keuze. G. B. Schoonderwoerd. Opti cian. Lijnmarkt 20 a. telefoon 13600 Ook leverancier van alle ziekenfondsen. A'.le voorko mende reparaties zo nodig binnen 24 uur gereed. Mr. Willy Kruis, astroloog-oc cultist, Voorlichting over Uw lot en leven Ieder gewenst advies. Discreet. Spreekuren 2 tot 9 uur. Obrcchtstraat 25bis. Utrecht Uw haar zal weer groeien, dat staat vast. Behandeling roos. haaruitval, kale plekken enz Geen succes. uw geld terug. Inlichtingen 2—7 u. Amstcrd.- straatweg 414 c. Utrecht. WIJ gaan door met onze prijs verlaging voor het chemisch reinigen en 'persen van mar., tels en japonnen f 2.75, normale prijs I 3 75. Maison Petit, sir.ds 1862. Ganzenmarkt 12 (achter het stadhuis), telefoon 13710. Postzegel catalogus van Ned. cn Overzee. Nieuwste uitgave 0 75. suppl Hollar.d Album 125. Zuidam's Kantoorboek handel fa. M H. Mostert, Voorstraat 44. Gediplomeerde coupeuse kan weer nieuw werk aannemen. Ook pasklaar Nieuwe voor jaarsmodellen ontvangen. Tele foon 18216 M. 'van Someren Brand. Willem van Noortstraat 41. Ook van oude en verbleekte fo'.o's maken wij weer een pri ma reproductie. Foto v. d. Hel. dc. garandeert U het beste op dit gebied zelfs van Uw pas foto maken wij een aardig portretje Voorstraat 54, tele foon 18236. Net eenvoudig p°rsoon. G.G. zoekt kennismaking met een juffrouw, leeftijd 50 tot 55 jaar. Brieven onder no. 885 bu. reau van dit blad Als U dat geld dC- wacrnen op wpp'* I s I Vraagt DEZE MAAND BEGINNEN NIEUWE CURSUSSEN VOOR: BOEKHOUDEN - ASSOCIATIE MIDDENSTANDSDIPLOMA MODERNE BEDRIJSADMINISTRATIE ALGEMENE ONTWIKKELING NEDERL. HANDELSCORRESP. STENO TYPEN (met 25 reductie) zonder verplichting nadere inlichtingen Voor goed onderricht haar: Directeur: Drs L. A. M. SEEGERS Voltastraat 45 - Tel. 5169 Amersfoort Voor reparatie van radio, rij wielen en motoren naar J. Bos. Leidseveer, hoek le Daalsedijk. Tel 19062. Utrecht. Let op. Wij leveren U weer alle modellen geslepen glas platen. Ook levering buiten de stad. Glasbedrijf J. Niessen, Koekoekstraat 24. Utrecht. Ie Hypotheek beschikbaar, grote en kleine bedragen voor panden ln en buiten Utrecht, tegen zeer billijke condities. M. J. van Rijn. K. Jansstraat 25 bis. Utrecht. Telef 17256. Postzegelhandcl J. Esser, Ma- riastraat 35. Utrecht. Wij kun nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren. Kunstgebit reparatie-Inrichting „Oudwljk", tel. 12330. Vooralle moeilijkheden met Uw kunst gebit W C. Bunschoten. Bloe semstraat 13 (achter spoorbrug Maliebaanstation) H H. Automobllistf.n. Uw adres voor grote sortering onderde len. zowel gebruikt a'»s nieuw Garage v. d Hoef. Biltstraat 43 ATel 15230. dooi* (Ofm rHeoldtjic. 1228. Twee dagen lang bleef men in het hele land nog zoeken naar me, maar toen vroeg iets anders de belangstelling, want de dag van de Grote Wedren brak aan. In drommen begaven de mensen zich naar de renbaan, iedereen was pas in bad geweest en droeg de mooiste kleren, het werd een echt feest. Bij de ingang kon je een half uur voor de aanvang bijna over de hoofden lopen, het getoeter van de auto's, het geschreeuw van kooplieden en het gefluit van de verkeerspolitie bracht je al dadelijk in de juiste stem ming voor het grote gebeuren: de krachtmeting tus sen de snelste paarden ter wereld I Een kwartier voor het begin stopte er een hevig glimmende Super-Snob- de Luxe auto voor de ingang bij de stallen en daaruit stegen Baron Berenklauw en Graaf Bonbonje, die we in vroeger tijden en zonder vermomming reeds beter hebben leren kennen als het boevenstel Knots en Knars. De graaf kuierde met krakende laarzen de stal in en de Baron ging nog even een blokje om in de richting van de hoofdingang. De drukte begon daar iets te minderen omdat de meeste mensen al binnen waren en een appelenkoopman, die zijn waar pro beerde te slijten had niet veel te doen, ook al schreeuwde hij nog zo hard. Van het paard, dat voor z'n wrakke karretje stond kon je niet veel zien, het leek een erg oud beestje zoals hef daar met kromme benen en hangend hoofd half onder het dekzeil ver borgen ging... VORMT NIEUWE CLUBS, O BEGINNERS SCHOLIEREN 7— 8.30 uur O BEGINNERS VOLWASSENEN 9—10.30 uur BEGINNERS TANGO-RUMBACLUB 7.— 8.30 uur O GEVORDERDEN 9—10.30 uur AANVANG MEDIO JANUARI Inschrijving en bespreking dagelijks van 310 uur. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf f 2.25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis Grondverf. Standverf. Japanlakken. Blanke Lakken enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op elke gewenste kleur ge bracht. Aangewezen adres voor H.H. Schilders en weder verkopers. Erkend verffabri- kant door het vijksbureau Chemische Producten. Gron. Electr. Verffabriek B Kuipers, Vlcutenseweg 118, Utrecht. Tel. 10809. Accordeon-reparatles. Wij ma ken uw oude accordeon weer als nieuw. Ook moderniseren met de nieuwste celluloid be werking Het maken van nieu we balgen. Het inmaken van registers. beleren en zuiver afstemmen enz Alle reparaties worden uitgevoerd met v.o materiaal onder volle garantie door onze Italiaanse accordeon- technici. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Alleen Muzickh „De Gouden Harp" Amsterd.- str weg 68. Tel. 14480, Utrecht Bureau WUkkraamverpleging. 2 maal daags hulp door rijks- gediplomeerde zusters. Tarief naar inkomeni Eventueel be spreking thuis. Oudwljker- dwarsstraat 26 bis. telef. 16275 Toekomstpcillngen. Wat zal 1950 brengen? Zendt foto. geboorte datum en 2 60 aan telepaath Robini. Croeselaan 299 bis, Utr. Consult des avonds van 7 tot 9 uur Volkorenbrood Is gezond, vraagt het Uw dokter en be stelt het bij Bakker Heinen, Bern. Weerd O.Z. 71. Tel 13331. Geen grijze haren meer. Haar verf en haarkleurstellen bij Huize „Corver". Steenweg 1. Vakkundige bediening. Vrijblijvend prijsopgave voor het vakkundig overstofferen an Uw meubels. 2 fauteuils, stoelen vanaf 25 AVO, Jutfaasseweg 78, telefoon 16718. Voor stofknopen cn stofgespen. Oude Gracht 183 (tussen Lijr.- markt en Hamburgerbrug). te lefoon 16639 In één dag klaar. Fcnlx Engelse en Tsjechische maatkleermakerij. Grote sor tering importstoffen voor cos- fuums. tailleurs, mantels, eer ste klas verwerking. Matige prijzen Schoutenstraat 11. Woonruimte maakt U door een opklapbed te maken van Uw ledikantspiraal. Uw ledikant kan ombouw worden. AVO, lutfaasseweg 78 telefoon 16718. Uw bed slecht? Bel 16718 In 1 dag gereed Als nieuw terug, oijgevuld met Java-kapok. Vrij blijvend prijsopgaaf. AVO. Jut. faasseweg 78. Utrecht.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4