DAGBLAD VOOR AMERSFOORT gaan 23 Februari naar stembus Britten de Versterken van de vrede door uitwisseling van de jeugd Moh. Rum naar ons land als Hose Commissaris Westerling gevaarlijker dan de Darul Islam Los van Moskou - nieuw communistisch manifest r Labour is niet bang en waarschu wt tijdig Montgomery Engelse jongelui komen deze zomer naar Ommen Anderhalf millioen Italianen staken uit protest Hooggeacht publiek 10e Jaargang, no. 9 oensdag 11 Januari 1950 Opgericht door de Stichting „Hei Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Ba rik Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. Uitgave: NA7. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. MOHAMMED RUM als woord voerder voor de Republiek In donesia heeft hij samen met dr van Royen de grondslag gelegd voor de Ronde tafel-conferentie. Thans wacht hem als Hoge Commissaris voor de R.S. in ons land. Der Haag met deze keus ingenomen DJAKARTA. Op een tot middernacht durende kabinets vergadering is definitief beslo ten, dat Moh. Rum zal optre den als Hoge Commissaris in Nederland. Het besluit van de regering van de Verenigde Staten van Indonesië om Rum tot haar vertegenwoordi ger in Nederland te benoemen, heeft Den Haag aanleiding tot veel voldoening gegeven. Men heeft hier Mohammed Rum als een zeer deskundig, bedachtzaam en reëel politieuc leren kennen en gezien het feit dai hii het algemeen ver trouwen in Indonesië geniet, ziet men in zijn benoeming een voor waarde voor de versteviging van de relaties tussen Nederland en Indonesië. Mohammed Rum is evenals de meeste Indonesische politici nog iong. Hii werd geboren op de 16e Mei 1903 te Parakan in Kedu. Aan de rechtshogeschool te Djakarta behaalde hii in 1939 de meester titel. waarna hij zich als advocaat in die stad vestigde. Rum heeft zich in die jaren voor hii zich vestigde reeds veel met de politiek bezig ge houden en als Mohammedaan sloot hii zich dan ook steeds aan bij de Islamitische politieke organisaties. In oorlog en bezetting bleef hii zich aan de advocatuur wijden, doch in 1945 na de uitroeping van de repu bliek. werd hij geheel door de poli tiek opgeslokt Eerst als lid van het Komite Nasional. later als vice- voorzittcr van het werkcomité van het Republikeinse parlement. In 1946 sloot hij zich aan bij een vooruitstrevende groep van jonge ren in Masjeumi. Het jaar daarna werd hij vice-president van deze invloedrijke islamitische partij. In tussen zat hij als minister van bin nenlandse zaken in de drie kabi netten Sjahrir. In het derde kabi net Sjahrir was hij bovendien lid van de Indonesische delegatie voor de besprekingen met Nederland. De overeenkomst van Lingadjati, FINLAND Kat en muis In het zoeklicht V)E Sowjet-Unie heeft als eerste daad van internationale poli tiek in het nieuwe jaar een nota gezonden aan Finland, waarin wordt vastgesteld, dat dit land niet loyaal het verdrag van vriendschap en bijstand van 1948 zou zijn na gekomen. Men eiste de uitlevering van 300 oorlogsmisdadigers van wie zich 56 schuldig aan zeer zware misdrijven tegen de menselijkheid. Ruim tien dagen zijn sedertdien verstreken en de Finse politie is tot dusverre niet in staat geweest meer dan vijf der driehonderd gezochten te ontdekken. Toch is met het po- litie-onderzoek niet de hand ge- licht. Van het tegendeel spreekt trouwens wel dat er veel meer mensen ziin ge- - arresteerd. die weer in vrijheid werden gesteld, nadat gebleken was. dat zij niet aan genoemde soort misdrijven schuldig waren. Zelfs al zou het getal der gear resteerden nog aangroeien, dan valt toch nauwelijks aan te nemen, dat deze stijging van dien aard zal zijn. dat de Russen daardoor in hun eisen zullen kunnen worden be vredigd Het feit. dat Finland de laatste weerstrevende staat is in de Rus sische invloedssfeer en het tweede feit. dat dit land zich ten gevolge van inflationistische tendenzen en politieke verdeeldheid lussen socia listen en conservatieven in een po litieke crisis bevindt, doet zelfs veronderstellen, dat de Russische eis gesteld is in de wetenschap, dat deze onmogelijk kan worden ver vuld en door die onvervulbaarheid bijdraagt tot de interne moeilijkhe den van dit land. Aanhoudend zacht Veel bewolking met plaatse lijk nevel of mist. overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuidwest en West. Aanhoudend zacht weqr. 12 Jan Zon op 8.44 onder 16.52; Maan op 212, onder 12.01. LONDEN Premier Attlee heeft bekend gemaakt, dat de nationale verkiezingen in Groot-Brittannië gehouden zullen worden op 23 Februari. Het huidige parlement zal op 3 Februari worden ontbonden Het zou oorspronkelijk 24 Januari bijeenkomen, maar deze zitting is geannuleerd. Dit betekent, dat het zittende parlement niet meer zal bijeenkomen De partijen zullen 13 Februari officieel hun candidaten aanwijzen. Verwacht wordt, dat zowel de Labour-partü als de conservatieve voor elk van de 625 zetels in het nieuwe parlement candidaten zullen stellen. De liberale lijst zal 400 of meer candidaten tellen en die der communisten minstens 100. In het huidige parlement heeft de Labour-partij 390 zetels tegen 194 voor de conservatieven. Het nieuwe parlement zal 1 Maart bijeenkomen om beëdigd te worden en een voorzitter te kiezen. Op 6 Maart zal het parlement door de koning officieel worden geopend. De Labour-partij heeft de confe rentie ter viering van haar gou den jubileum geannuleerd Nu deze bijeenkomst, welke drie dagen zou duren, niet doorgaat, kan de Labour- partij onmiddellijk met haar verkie zingscampagne beginnen. Op het besluit van de Britse re gering om nu reeds bekend te maken, dat er op 23 Februari algemene ver kiezingen zullen worden gehouden, wordt de volgende commentaar ge geven. ..Het is ongebruikelijk, dat alge mene verkiezingen reeds zes weken tevoren worden aangekondigd; een precedent wordt gevormd door de verkiezingen in 1929. Men meent dat de regering, door de verkiezingsda tum drie weken voor de wettelijke termijn bekend te maken, alle poli tieke partijen voldoende tijd heeft willen schenken voor het opstellen van haar verkiezingslectuur. het hu ren van zalen voor het beleggen van verkiezingsbijeenkomsten en voor andere verkiezingswerkzaamheden. Men verwacht, dat de komende verkiezingscampagne een van de felste zal zijn, die tot dusverre in Groot-Brittannië is gehouden. De regeringsleiders zijn ervan overtuigd, dat Attlee het juiste tijd stip heeft uitgekozen om de Britse kiezers en kiezeressen zich te laten uitspreken over het regeringsbeleid. Een functionaris van de Britse die in belangrijke mate richting gevend was in de tot stand koming van de RTC overeenkomst, droeg ook zijn handtekening. In het kabinet Sjarifudin trad Rum weer op als minister van binennlandse zaken. Pas in het kabinet Hatta ontruimde hij deze zetel om in de plaats daarvan op te treden als voorzitter van de Re publikeinse delegatie. In die kwa liteit droeg hij het zijne bii tot de tot standkomink van de Van Royen-Rum-overeenkomst. Het baart geen verwondering, dat hij in het eerste kabinet van de V.S.I. weer als minister optrad. Indonesië kan bij de wederopbouw van de staat zijn kennis en zijn kwaliteiten en zijn ervaring node missen. Officieel is, zo vernemen wij, Den Haag nog nit van Rums aan wijzing op de hoogte gesteld. Men verwacht de officiële démarche binnen enkele dagen. PREMIER HATTA VERKLAART: DJAKARTA. Het kabinet van de RJ-S. heeft gisteren -niet minder dan vijf nur aan een stuk vergaderd en is in de nacht opnieuw bijeen gekomen. Aangenomen wordt, dat het in het bijzonder de militaire kwestie is, die de ministers zo druk bezig houdt. Volgens de mlhister van Voor lichting heerste op de zitting een „vriendschappelijke atmosfeer". Met klem sprak hij de berichten uit Nederlandse bron tegen, volgens welke het kabinet verdeeld zou zün over de kwestie van de toekomstige status van het vroegere K.N.I.L. Nederlands optreden venvacht Tussen de bedrijven door gaf pre mier Moh. Hatta de pers nog ge legenheid hem vragen te stellen. Uit de aard van de zaak hadden deze hoofdzakelijk betrekking op de kwestie van het leger van de vroegere Nederlandse kapitein Wes terling. Hatta verklaarde, dat hij Westerlings leger van ontevredenen als veel gevaarlijker beschouwt dan de Darul Islam, „omdat het steun trekt van alle elementen, die tegen de nieuwe staat gekant zijn". Hij voegde er aan toe. niet te weten of andere Nederlanders bij de zaak- Westerling betrokken zijn. Hij zeide te verwachten, dat het leger der Ne derlanders zal optreden tegen Wes terling en grondde deze verwachting op het onderhoud, dat hij met dr Hirschfeld had gehad. Veldmaarschalk van Alemein: conservatieve partij verklaarde, dat Winston Churchill, die aanvankelijk voornemens was 20 Januari in Enge land terug te zijn van zijn vacantie- reis naar Madeira mogelijk eerder terug zal komen Ernest Bevin, de Britse minister van buitenlandse zaken, die thans deelneemt aan de conferentie van ministers van het gemenebest te Colombo, zal 2 of 3 Februari in Londen terug zijn voor het deelne men aan de kiescampagne. Op de thuisreis zal hij waarschijnlijk een bezoek brengen aan koning Faroek van Egypte brengen en een onder houd hebben met de Italiaanse mi nister van buitenlandse zaken. Sforza. Bevin zal zich weer candidaat stellen bij de komende algemene verkiezingen Europa's hoofdstad krijgt paleis PARIJS De plaatsvervangers van de ministers van Buitenland se Zaken, die tezamen de ministe riële commissie van de Europese Raad vormen, hebben gisteren in Parijs besloten tot de oprichting vaireen eigen gebouw voor de Eu ropese Raad. dat zal komen te staan in Straatsburg. Met de bouw zal onmiddellijk een begin worden gemaakt Het bouwterrein is door de stad Straatsburg beschikbaar gesteld. Het gebouw zal worden gebruikt voor bijeenkomsten van de Euro pese consultatieve Assemblee en voor de zittingen van de Ministe riële Commissie en andere com missies van de raad. Tot nog toe werden de vergaderingen van de Europese Raad gehouden in de au la van de universiteit van Straats burg. Tot. de vooraanstaande Nederlan ders. die, wegens hun culturele verdiensten, uit handen van mi nister Rutten een prijs ontvingen, die door een onbekende ter be schikking is gesteld, behoort ook mevrouw Henriëtte Roland Holst, Nederlands grote dichteres, die kort geleden haar tachtigste ver jaardag vierde. 1 Maart komt nieuw Brits parlement bijeen LONDEN. De algemene ver kiezingen zullen 23 Februari ge houden worden. Deze lang ver wachte aankondiging is verstrekt door nummer tien Downingslreet. Formeel zal het huidige parlement, 'dat in 1945 gekozen werd, op 3 Fe bruari ontbonden worden. Op 13 Februari zullen de candi- daatslijsten opgemaakt worden en het parlement dat het resultaat zal zijn van de verkiezingen zal op 1 Maart bijeen komen. Omdat zy 'n steeds groter gezin werden en omdat in Holland de room uan de melk was zijn dc Lamer- sen 'een paar jaar na de oorlog naar Cana da getrokken, -een van de landen van belofte voor Euro peanen met aanpak. Er was heel wat voor nodig. want man, vrouw en 12 kinde ren netjes geëmi greerd te krijgen is geen kinderachtig iets. De familie Lamcrs belandde in Ontario: vader vond werk en de kinderen hadden het best naar hun zinalleen moeder zweeg. Nu bevindt de gehele familie La mcrs zich weer aan boord van een schip en komt naar Neder land terug, twaalf en eenhalfduizend gul den en een paar illu sies armer: omdat moeder Lamers niet wennen kon en aan heimwee leed. Zonder moeder ging het niet. Dan maar met moeder terug. Een boterham met margarine in Holland smaakt net zo goed als een boterham met Canadese boter, als moeder maar weer glimlacht Niet iedereen is „tot avontueren gheboren". Jammer? Trein ontspoord op het station Apeldoorn UTRECHT Hedenmorgen om even voor negen is een der rijtui gen van de sneltrein van Enschede naar het westen op het station Apeldoorn uit de rails gelopen. De trein had hierdoor circa elf minu ten vertraging. Het spoor was ver sperd tot ongeveer elf uur. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. Nederlandse autoriteiten naar Indonesië DEN HAAG. Op uitnodiging van drs. Hatta, zullen minister Van Maarseveen en dr. Prinsen, destijds secretaris-generaal van de Ronde Tafel Conferentie, verge zeld van mr Van der Valk, raad adviseur van het ministerie voor Uniezaken en overzeese rijksdelen, op 14 Januari a.s. naar Djakarta vertrekken. Gedupeerden „Oudewaterse bank" houden voet bij stuk OUDEWATER. Maandag zijn op het stadhuis te Oudewater, on der voorzitterschap van de burge meester, langdurige besprekingen gehouden tussen de curatoren in het faillissement van de Oudewa terse Bank, de directie van de Am sterdamse Bank en vertegenwoor digers der belanghebbenden. Zoals reeds gebleken was op de Donderdag gehouden vergadering van gedupeerden, is men in deze kring algemeen van oordeel, dat hun onderhandelingspositie door de tussen curatoren en "de Amsterdam se Bank getroffen voorlopige over eenkomst uitermate verzwakt is. De gedupeerden zullen echter hun standpunt handhaven. Uw kolen gulden Donderdag 12 Januari 1950 kunt u op het dichtst-nabüzünde postkantoor tegen inlevering van bon 544 (Le vensmiddelenkaart 909) uw kolen- gulden innen, als uw naam begint met Bri tot en met Co. Vrijdag 13 Januari zün zü aan de beurt wier naam begint met Cr tot en met Dri zelfde voorwaarde. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM. Veldmaarschalk Montgomery van Alamein komt Vrijdag spreken jn Amsterdam. Niet over de oorlog maar over de vrede. Hij is president van „Concordia", een organisatie, die het saamhorig heidsgevoel van de jeugd in West-Europa en de Engels sprekende lan den wil versterken door de jonge mensen in vacantie-werkkampen sa men te brengen. „Hoe dichter de volkeren van West-Europa naar elkaar toe groeien" zegt Montgomery, „hoe groter de mogelijkheid is voor onze kinderen op te groeien tot goede burgers in 'n wereld van vrede. Als wij kunnen komen tot werkelijke samenwerking, gegrondvest op de kennis van elkaar en op de kameraadschap, hoe meer kans er is voor soldaten als ik om zonder betrekking te raken'.'. nen. Van al deze instanties zullen vertegenwoordigers aanwezig zijn op de bijeenkomst van Vrijdag te Amsterdam, die'gehouden wordt in het Internationaal Cultureel Cen trum. Ook de ministers Joekes en Lieftinck en de hoogst diploma tieke vertegenwoordigers van Amerika. Engeland, Frankrijk en België zullen de bijeenkomst, waar Montgomery het woord voert, bij wonen-. Wydere blik Het ligt in de bedoeling, dat jonge mensen uit het ene land hun vacantie werkend in een ander land doorbrengen. Voor de jeugd wordt dan tevens bereikt, dat zij goedkoop of gratis hoewel han denarbeid leverend eens buiten de grenzen kunnen zien. De voor delen, die dit meebrengt, zowel voor het individu als voor de ge meenschap, behoeven niet nader te worden toegelicht. Voor de West- Europese gemeenschap is het be- Stichting van een „Concordia" voor Nederland In Engeland is „Concordia" in 1942 ontstaan uit de „Youth service volunteers", een organisatie tot vrijwillige dienstverlening van jonge mensen. In de andere landen van West-Europa worden zelfstan dige afdelingen opgericht en na Frankrijk en België is nu Neder land aan de beurt. Er is contact opgenomen met de Nederlandse handel en industrie, de vakbewe ging en de jeugdbeweging. Het practische werk, dat men reeds de komende zomer hoopt aan te pakken, geschiedt in samen werking met de te Amsterdam ge vestigde stichting „Nederlandse jeugdkampen". Het is de bedoe ling, dat handel, industrie en vak beweging financiële steun verle- MILAAN. Ruim anderhalf millioen Italiaanse arbeiders staakten gisteren, hetzij 24 uur of kortere periodes, uit protest tegen de onge regeldheden van Maandag In Modena, waarbü zes arbeiders gedood en 110 mensen gewond werden. De 700.000 staalarbeiders waren dc grootste georganiseerde groep, die niet werkte. Minstens evenveel andere arbeiders gaven gevolg aan plaatselijke stakingsoproepen. Het door de communisten beheerste na tionaal vakverbond had nagelaten om voor het gehele land een alge mene staking uit te schrijven, blijkbaar omdat twee zulke stakingen in December mislukt waren. den. Men schijnt van plan te zijn, het incident van Modena tot voor naamste wapen te maken in een groot parlementair offensief, dat een eind moet maken aan de vier jaar oude heerschappij van pre mier Alcide de Gasperi. Inmiddels heeft premier De Gas peri het ontslag van zijn regering aan de president aangeboden, maar dit heeft vrijwel niets uit te staan met de incidenten te Modena. Indertijd traden de rechtse socia listen onder leiding van Guiseppe Saragat uit het kabinet, omdat er in hun partij meningsverschil heerste over de vraag, of deze al of niet regeringsverantwoordelijk heid moest dragen. Zondag nu heeft Sarragat op een partijbijeen komst in Napels een onverwacht groot vertrouwensvotum gekregen en tevens de opdracht om De Gas peri te blijven steunen. Dit geeft de premier thans de kans een rege ring op een soliedere meerderheid te vormen. Nieuwe verkiezingen heeft het aftreden van de regering niet ten gevolge De president zal De Gasperi eenvoudig opdragen een nieuw kabinet te vormen. Nee toch Heus In Manhattan kreeg teleuisie- artist Carber briefje „U hebt in één uwer voortanden een lelijk plekje. Mag ik u speciale behan deling geven; billijk tariej. Tandarts Die en Die". Te Des Moines maakte rech ter zich op jonge bestolen vrouw getuigenis af te nemen over bcrovingsgeval, toen zij met een beminnelijk glimlachje zei: „Liever niet, edelachtbare, want ik ben gisteren met dc ro ver getrouwd!" Er was spoedig een einde aan bovengenoemd proces; rech ter las nog één merkwaardig heid hardop voor: beroofde had tot rover verbaasd gezegd: „Jij lijkt wel een beroepsboef". Be roepsboef had geantwoord: „Klopt. Dat ben ik!" Tc St. Louis demonstreerde een ternauwernood aan een hotelbrand ontsnapte zijn vrouw hoe hij met succes omlaag ge klommen was met behulp van gordijnkoord. Terwijl vrouw aanmoedigend in handen klapte brak demonstratiekoord en man viel dood. K.V BERN. In de Kominform dreigt tweespalt, vertelt Curt Riess, de in Oostcuropese aangelegenheden meestal goed ingelichte medewerker van 't Zwitserse blad „Die Wcltwoche". Een geheime zitting van dc Komin form, die tussen Kerstmis en Nieuwjaar in de buurt van Warschau zou worden gehouden, is op het laatste moment afgelast. Volgens verklaring van de secretaris-generaal van dc Kominform. de Kus Soeslow, zou deze zitting overbodig geweest zün, omdat op de laatste bücenkomst ten aanzien van alle kwesties eenstemmigheid geheerst had. Volgens Curt Riess echter bestond deze eenstemmigheid echter alleen in bezorgd heid over het Atlantisch Pact. bleken zün ten aanzien van de Oostduitse volksdemocratie, waar van drie „waarnemers" op de Ko- minformbijeenkomst in Hongarije aanwezig waren, De correspondent van het Zwit serse blad „Bund" in Belgrado maakt melding van activiteit van een groot aantal communisten, die, teleurgesteld door de politiek van Moskou, zowel uit het Oosten als uit het Westen naar Zuid-Slavië komen. Deze communisten zouden van plan ziin een administratief apparaat in te richten, dat op in ternationaal terrein een tegenhan ger van de Kominform zou moeten worden cn als een .vijfde interna tionale' kan worden beschouwd. De proclamatie van deze vijfde in ternationale zou worden voorafge gaan door afkondiging van een nieuw communistisch manifest als een .aan de nieuwe tijd aangepaste aanvulling" van het manifest van Marx en Engels onder de leuze „Los van Moskou". Paus en Tito zaaien tweespalt Naast Tito schijnt de paus tot de mensen te behoren, die tweespalt in het communistische kamp hebben veroorzaakt. Over de vraag, hoe men het beste tegen de cx-commu- nicatiemaatregel van het Vaticaan zou kunnen optreden, zou grote meningsverdeeldheid aan de dag zün getreden. Duclos en Togliatti zouden verklaard hebben, dat zij ten gevolge van de maatregel van de Heilige Stoel grote aantallen leden verloren hadden wat de Ita liaanse partij betreft ongeveer de helft. Voorts zou grote onenigheid ge- Kabinet-De Gasperi treedt af Het nationaal vakverbond heeft tegen heden in Modena een spoed vergadering van de executieve raad uitgeschreven. Gisteravond vertiok Umberto Terracini, lid van het communis tisch centrale comité, naar Modena om deze conferentie voor te berei- langrijkst het groeien van weder zijds begrip. In Engeland heeft het werk der vacantie-vrijwilligers zich voor namelijk uitgestrekt tot de land- en bosbouw. Op het continent zullen zij hun arbeidskracht in de eerste plaats moeten geven voor het aan leggen of verbetaren van kamphui zen, kampeerterreinen, speelvelden, sportterreinen enz. Dit alles is voor ons land zeker niet geheel nieuw. Ook wij hebben dc hulpverlening bij het binnen ha len van de oogst door scholieren gekend. Wij hebben in 1948 op Ameland het internationale Unes- co-werkkamp gehad en wij kennen de Internationale Vrijwillige Hulp dienst der studenten. De laatste or ganisatie omvat echter alleen jonge lieden boven de 21 jaar. Concordia wil echter ook personen beneden de 21 jaar in de vrijwillige dienst verlening betrekken, zowel jongens als meisjes. (Zie verder pag. 5) Fietser door auto aangereden en gedood AMSTERDAM. Dinsdagmid dag om kwart voor vijf is een 54- jarige expeditiebediende van de ATO. die op de fiets van de Cru- quiusweg naar de Doklaan reed in de Sarphatistraat, bij het Alexan- derplein door een zware vracht auto aangereden en vrijwel op slag gedood. Het slachtoffer had een vrij aanzienlijk bedrag aan geld bij zich, nl. lot>n voor zijn collega's. De politie heeft zich voorlopig over het geld ontfermd. Wilde stakingen op Sumatra uitgebroken DJAKARTA. In verschillende havens van Sumatra's Oostkust zijn vorige week wilde stakingen uitge broken. die nog steeds voortduren. In dc haven van Medan l'gt alles stil. Ook op de olieraffinaderij van de Standard te Sunaigerung bij Pa- lembang is het werk neergelegd. In dc haven van Bclawan zijn thans tachtig van elders aange worven arbeiders tewerk gestcid onder bescherming van de TNI, daar de voedselvoorziening van Oost-Sumatra ernstig in gevaar werd gebracht door dG staking *n dc haven. Het lossen van de rijst, dia sedert tien dagen in de gudangs lag opgestapeld, is thans begonnen. Tot dusver hebben zich geen inci denten voorgedaan. Noodlanding met aangename tijdkorting Veertig passagiers van een vlieg tuig van de Pan American World Airways zijn gestrand op een bui ten gebruik gesteld vliegveld van de Amerikaanse luchtmacjit in Li beria. Het toestel, dat op w^g was naar Johannesburg, moest wegens motorpech in Liberia landen. Het wachten is nu op een nieuwe mo tor uit de USA. De gestrande pas sagiers hebben, om de tijd te kor ten, inmiddels een uitstapje ge maakt naar Monrovia, de hoofd stad van de negerrepubliek die hen thans gastvrijheid biedt. "N r>r> KIJK eens goed naar die meneer met die bloemen in zijn hand. Wie wel eens is geweest naar cir cus Strassburger kent hem be slist, de spreekstalmeester Schu ring. Gisteren werd hij 70 jaar en daarom hebben tussen de be- dichtbij te zien kreeg. drijven, die Schuring aankondig de voor het „hooggeachte pu bliek", zijn medewerkers uit dat circuswereldje hem eens in de bloemen gezet. Kleinzoon Schu ring raaktè er beduusd van. toen hij het clowntrio Rivles van zo

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1