APWC met 31 door CDN verslagen HVC heeft verkeerde opvatting over S.S.-systeem Quick heeft weinig moeite met zwak spelend PVC Geinig goed voetbalspel bij AmsvordeSaestum AKKERTJES „Boys" wint saaie wedstrijd var zwak spelend LW Competitie - overzicht Maandag 16 Januari 1930 3 Volendam speelt frisse partij voetbal en wint daardoor met 4-2 Op een glad doch goed bespeelbaar terrein heeft Volendam H.V.C. een 42 nederlaag toegebracht. Voor de rust kwam H.V.C. door de wind er bijna niet aan te pas. De spelers maakten steeds de fout het leder hoog te spelen, waardoor de bal soms, harder terugwaaide dan zij werd weg geschoten. tot gevaarlijke tegenaanvallen te brengen. Na ca 20 minuten trapte Prinsen hof in en doordat een der backs de bal van richting veranderde, moest de Volendam-keeper voor de twee de maal de bal uit het net halen (42). Door slecht plaatsen en treuzelen gingen nog vele kansen voor H.V.C. verloren. De enige spe ler die door snelheid en handigheid boven de andere uitstak was H. Baars. Achterhoede niet in vorm Bovendien werd het dekken door de Amersfoortse verdediging totaal verwaarloosd, waardoor beide bui tenspelers van Volendam geregeld vrij spel hadden. Malestein voelde zich blijkbaar als stopperspil niet op zijn gemak en verzuimde steeds aan te vallen. Het stopperspil-systeem dat HVC speelde, faalde volkomen. H.V.C. trapte af en dadelijk bleek dat Volendam alles in het werk zou stellen om een overwinning te behalen. Spoedig werd H.V.C. in de verdediging gedrongen. Daar klopte het niet erg en er ontstonden grote gapingen. Na zeven minuten kwam daar door het eerste doelpunt Nadat de linksbuiten in vrije positie de bal had gekregen plaatste hij goed voor doel, waar de rechtsbinnen geheel vrij stond en en glijSende de bal in het net deponeerde (10). Na de aftrap kwam Volendam direct terug en H.V.C. had geluk toen een schot van de rechtsbinnen precies de hoek van de deklat en paal trof. Even was er toen een opleving en H.V.C. bouwde een paar be hoorlijke aanvallen op. Uit een hiervan kwam een boogbal van Sleeking op de deklat. De Amersfoortse spelers werkten wel hard maar er zat geen systeem in hun spel. De Volendam-doelverdediger kreeg slechts sporadisch een bal en liep daardoor wel eens naar voren. Schriever wist dit bijna af te straf fen door van grote afstand in te schieten, doch nog net bijtijds kon de keeper zich herstellen. Ook doelman Brits wisselde goe de met slechte momenten af en bij een corner op zijn doel, kon hij door verkeerd opstellen niet an ders dan een poging doen het leder weg te stompen, maar dat lukte niet (20). Nogmaals zetten onze stadgeno ten de tanden op elkaar en Schrie ver wist zich door de verdediging te wringen. Zijn voorzet belandde bij v. d. Broek die hard inschoot. De keeper sloeg de bal voor de voeten van Bartels, die scoorde (21). De Volendam-linksbuiten maakte er daarna van dichtbij 31 van en de tactisch spelende links buiten kon daarna de zege veilig stellen (41). Na de hervatting dachten wij een sterk aanvallend H.V.C. te zien met de wind meespelend, doch Volen dam wist door rustig spel het steeds (Ingez. Med.) Henk doet t =Sv\> zo Er zijn meer mannen, die zo roken, roet stevig saam- geknepen lippen. De een neemt korte trekjes, de andere juist heel lange maar allen houden ze hun sigaret kurkdroog. En voor elk van deze rokers geldt Hoe je 'I doet... met Mascottegaat-ie goed! Telling Moerman-Blankers niet aangenomen BRUSSEL Voor de Europese athletiekkampioenschappen 1950, die van 23 tot 27 Augustus in het Heyselstadion te Brussel worden gehouden, hebben tot nu toe 23 landen ingeschreven. Voor het Europees kampioen schap vijfkamp dames zal de zgn. Franse telling worden toegepast. Dit betekent, dat de telling, welke door de Nederlandse athletiek-ex- perts de heren Moerman en Blan- kers is ontworpen, niet is aangeno men. Het enige verschil van belang is gelegen in de waardering van het kogelstoten. De Franse telling is voor Neder lands sterkste troef, Fanny Blan- kers-Koen gunstiger, aangezien het nummer kogelstoten haar het minst ligt. Voor de Russische athleten, die over het algemeen zeer sterk zijn op de werpnummers en min der uitblinken in de loopnummers en het springen, is de thans aan genomen telling niet zo gunstig. BEKERCOMPETITIE Z.M.C. De uitslagen van de bckercompeUtle der Amersfoortse Zaterdagmiddagclubs luidt; Cobu BoysDcsto 51; le klasse B CJWSparta 1—3. 3e klasse D.: VWM—Wit Rood 11Valkenhcide— Noak 41SovaPosthoorn 34. AAV slikt grote nederlaag UJD. begon Zondag tegen AW met een overrompelend offensief, waarop AAV niet onmiddellijk reageerde Het was Martagne, die binnen twee minuten de score voor U D opende (01). De volgende ogenblikken zag het er naar uit, o'at UD reeds in de eerste helft een grote voorsprong zou krijgen, doch de AAV-ploeg kwam er ver dedigend wat beter in doch op het middenveld was het UD, dat de toon aangaf. Kort voor rust zette UD via haar rechtsbuiten een aanval op, waarop de achterhoede van AAV geen vat had De UD midvoor kreeg de bal toegespeeld en zittend op zijn knieën schoot hij door een wirwar van AAV be nen voor de tweede maal langs de verblufte Sluyter (02) De rust had AAV blijkbaar geen goed ge daan want als een kaartenhuisje zakte het spel ineen. De motor van UD begon nu eerst te draaien er. de stand werd- opgevoerd tot 0—7 Welke pogingen AAV onder nam zy konden niet door de UD verdediging heen komen. Een on verwacht nard schot van Smirnof redde de eer van AAV In. een pe riode van AAV-overwicht was het juist UD dat een kans kreeg de veropgedrongen en AAV achter hoede te passeren en er nog een doelpunt aan toe te voegen (18). Met AAV in de meerderheid kwam het einde AAV II is weer een stapje dichter bij het kam pioenschap door een 50 zege op HHC 4 uit Hilversum. Van Empelen in de voorhoede erg gemist Mossing nu de grote man Snelle aanvallen der gasten Iffa een in niet alle opzichten mooie, maar toch wel zeer aantrek kelijke wedstrijd, moest A.P.W.C. op ..Birkhoven" met 1—3 het on derspit delven tegen C.D.N. uit "Driebergen. volhouden en onze stadgenoten trokken weer ten aanval. Mossing en Snijders waren als binnenspe- lers zeer actief en ook de buiten spelers. vooral Schagen in de eer ste helft, wisten met goedo voor zetten fraaie kansen te scheppen. Het zag er naar uit. dat de rust met gelijke stand zou aanbreken, toen een halve minuut voor tijd Hen- driks andermaal gepasseerd werd. In buitonsnclpositie staand werk- Reeds direct na de aftrap werd de middenvoor van C.D N de bal temno ingezet, waarbij ^,a P®®* ,n A Amersfoortse voorhoede toont het scoren niet verleerd te zijn Van de onfortuinlijke nederlaag vorige weck tegen D.E.V.iin Doorn, heeft Quick zich volkomen gerehabiliteerd, P.V.C. werd met een fikse nederlaag naar huis gezonden. Vooral in de eerste helft speelde Quick goed voetbal. P.V.C. heeft een elftal met verschillende zeer behoorlijke spelers, maar er is geen verband in de ploeg. Na spannende wedstrijd delen beide clubs de punten (1-1) In eon spannende wedstrijd heeft Amsvorde Zondagmiddag aan de Leus- derweg een zeer kostpaar punt af moeten staan aan het Zeistor „Saostum". Het waren twee volkomen gelijkwaardige ploegen, die elkaar elke meter grond betwistten, doch de momenten, dat werkelijk goed voetbal werd ge speeld, waren sporadisch. Het was een aaneenschakeling van schermutse lingen waaruit weliswaar Amsvorde de meeste keren als overwinnaar te voorschijn kwam, doch hiervan niet voldoende profijt trok om de volle winst in de wacht te slepen. Meskes scoort goed doelpunt Na enkele wederzijdse verken- ningsaanvallen kwam voor Saestum het eerste gevaarlijke moment, toen één der backs bjj het wegwerken de bal precies tegen het voorhoofd van Hilhorst trapte. Deze behield het leder en stevende op het doel af, zocht een goede schietpositie, doch dit duurde juist lang genoeg om de teruggekomen back de kans te ge ven zijn fout te herstellen. Even later kwamen de goed combineren de Meskes en Hilhorst opnieuw voor het doel der gasten. Met kunst en vliegwerk konden de Zeisters een doelpunt voorkomen. Van Meeteren had geen veine toen hy een goedge- kopte bal, uit een door Vink geno men corner, juist over de lat zag gaan. Na dit Amsvorde-offensief ging het spel geruime tijd gelijk op, waarbij de verdedigingen bergen werk kregen te verzetten. Vooral de Amsvorde-achterhoede was goed op dreef. Wats Hannessen en Gerrit Pieters waren goed op elkaar inge steld en voorkwamen vele malen dat Dijkhuizen handelend moest optre den. Was dit echter zo ver, dan bleek dat de verdediging van het Amsvorde-doel in goede handen was. Een kwartier voor de rust moest deze echter toch wijken, toen de Zeister linksbuiten. Louwerse, de bal kort voor doel kreeg toegespeeld en met een half mislukt schot, dat vermoedelijk meer als voorzet was bedoeld, de bal. buiten bereik van Dijkhuizen, in het doel belandde. (01). Amsvorde zette alle zeilen by om de gelijkmaker te scoren, doch de versterkte Saestum-defen- sie. waarin Onland, hoewel niet zo goed als wij hem dikwijls zagen, toch voldoende de Amsvorde-aan- vallers de voet dwars zette. In de tweede helft begon de Zeis ter voorhoede met een fel offensief, daarbij goed gesteund door de aan vallende halflinie. Het leek er op dat de achterstand van Amsvorde groter zou worden, doch juist in deze periode bleek de kracht van de verdediging van onze stadgenoten. Toch moest de Amsvorde-halflinie noodgedwongen te hulp snellen. Na dit vyfmlnuten-offensief kwa men onze stadgenoten weer aan bod. Het middentrio, Koot, Roetert Reinier Pieters, drongen hun voorhoede in de aanval, gaf haar steeds weer werk. In deze periode ontstond de gelijkmaker. De ver naar voren opgedrongen Meskes kreeg de bal toegespeeld, werd da nig op de huid gezeten, zelfs zwaar genoeg, doch de scheidsrechter wil de Meskes, die in het bezit van de bal bleef, blykbaar zijn kans laten behouden. Dit was goed gezien, want met een prachtig doelpunt zette Amsvorde's linksbuiten de kroon op zyn werk (11). Amsvorde bleef na dit doelpunt fel aanvallen en opnieuw kwam Meskes met de bal voor het doel. De venynig ingeschoten bal werd door de keeper met de hand geslagen, kwam tegen de onderkant van de lat en daarna het veld weer in. On danks het protest van enkele Ams- vorde-spelers en een doel van het publiek, die beweerden dat de bal „gezeten" had, liet de scheidsrech ter doorspelen. Onze stadgenoten waren niet ont moedigd en bleven aanvallen. Voor al na een keurig genomen hoek schop door A. Vink ontstond groot gevaar voor het Saestum-doel, doch de achterhoede kon, zij het dan ook met grote moeite, een doelpunt voorkomen. Roetert, die na een botsing last van zyn hoofd had, liet zich door Henk v. d. Berg vervangen. In het laatste kwartier was de Zeister verdediging enkele malen volkomen de kluts kwijt en stond gedurig raar te schutteren. Toch wisten de gastheren hiervan geen profyt te trekken. Dit kwam ook wel doordat het hoge tempo, waar in gespeeld was, hen parten begon te spelen. Daarenboven vochten de Zeistcnaren voor het behoud van het, voor hen vooral ook, zo kost bare punt. Onder grote spanning verliepen de laatste minuten, waarby Ams vorde de toon aangaf. In de stand kwam geen verandering meer en toen de scheidsrechter het eindsig naal gaf verlieten twee vermoeide ploegen het veld. Twee ploegen, die elkaar fel op de huid hadden geze Ruststand 42 en eindstand 72 Quick wint de toss en aanvoer der De Jong verkiest eerst tegen de wind in te spelen. Direct is Quick in de aanval en het valt op dat ondanks de sterke wind, de bal keurig laag over de grond wordt gespeeld. Hilferink krijgt de bal en geeft door naar Hartwich. die juist in de handen van de PVC-keeper schiet. Verschillende PVC-aanvallen stranden op de Quick-verdediging. Na 15 minuten spelen is er een mooie combinatie tussen Hilferink en Vos. welke de laatste besluit met een hard schot in de boven hoek (10) 5 minuten later wordt een pass door de Quick-verdedi ging niet onderschept en de PVC- midvoor schiet onhoudbaar in de uiterste hoek (11). PVC valt weer aan en een hard schot van de rechtsbihnen wordt schitterend door keeper v Loon tot corner verwerkt. Deze levert geen doel punt op. Quick gaat goed combine rend ten aanval. De bal wordt door de PVC-links half over de outlijn geplaatst. Cesar gooit vlug in naar rechtshalf Van de Brink, die de bal voor de doelmond plaatst, waar Hartwich klaar staat en hard in schiet (21). Quick blijft aanval len. Quick krijgt een corner toege wezen. Deze wordt keurig genomen waardoor een heftige scrimmage ontstaat. Hartwich kan doelpunten (31). Na 35 minuten spelen le- vert mooi combinatiespel van Hil- I ferink en Cesar een doelpunt van laatstgenoemde op (41). Bij een tegenaanval van PVC plaatst de midvoor naar de naar binnen gelopen linksbuiten, die rustig de bal in de linkerhoek schiet (42). Na de rust komt PVC even in de meerderheid. Enkele tegenaanval len van Quick leveren geen doel- punten op. De aanvallen van PVC I stranden echter op de verdediging van Quick. Door beter schieten en Huisman wint van Latour In het kader van het persoonlijk kam- fj-.i, "7- i pioenschap voor Amersfoort speelde ten, doch sportief, evenals de wed- voor vijfde ronde P. L Latour tegen A Huisman. Tijdens déze match kon de strjjd was, de punten hadden ge deeld. De uitslag, 11, geeft vol komen de gelijkwaardigheid van beide ploegen weer. Z wemkampioenschappen op 4, 5 en 6 Augustus DEN HAAG De nationale zwemkampioenschappen zullen zo als men weet. dit jaar in 't zwem bad „De Kromme Rijn" te Utrecht worden gehouden. Thans zijn ook de data voor deze wedstrijden de finitief vastgesteld en wel 4, 5 en 6 Augustus. beslissing vallen ten gunste van de heer De Vries. Huisman liet het zover niet komen en won op fraaie wijze Latour koos de Meraner verdediging waarna Huisman een actie op de C-lijn ontketende. Een aanval op de Konings stelling van L. werd door Huisman on derbroken Een sterke zet van H nl. e* werd gevolgd door een minder goede van Latour hetgeen uiteindelijk het ver lies tengevolge had. Na 28 zetten was de partij voor Lautour in dusdanige stel' bng dat hij kon opgeven De stand is nu: De Vries 5 punten. Huisman 4 pnt; Uding Jr. 2 punt Latour 1^ pnt Allen hebben vijf par tijen gespeeld. In het zaaltje van de heer Van Hamersveld valt dus Vrijdag a s de beslissing met de partij L. J. de VriesA. Hulsman. plaatsen zijn de Quick-aanvallen gevaarlijker De Jong speelt zich vrij en plaatst de bal naar Hilfe rink. Deze geeft door naar De Groot, die hard inschiet (52). Na 30 minuten spelen wordt de bal van de Quick-achterhoede uit naar Hilferink geplaatst. Deze geeft via De Groot door naar links buiten Vos, die met een hard schot via de paal scoort (62). Kort voor het einde van de wed strijd geeft linkshalf Nijenhuis de bal door naar Vos, deze plaatst naar De Groot, die met een hard schot het laatste doelpunt van de wedstrijd scoort (72). want kort daarna fluit de schiedsrechter voor het einde en heeft Quick verdiend gewonnen. een hoog vooral de C.D.N.-voorhoede zich weerde en met snelle aanvallen de Amersfoortse achterhoede trachtte te overrompelen. Het was jammer, dat onze stad genoten hun middenvoor Joh. v. Empelen moesten missen. A. v. d. Flier nam ziin plaats in. Nu was de Mossing de grote man in de voorhoede Hii was ook de grondlegger van het eerste en enige A.P.W.C doelpunt. Bij een aanval over links loste hij een hard en strak schot, waardoor een dusdani ge verwarring in de C D N.-achter- hoede ontstond, dat een der backs de bal in eigen doel trapte. (01). Do gelijkmaker kwam op voor A.P.W.C. ongelukkic*» wijze. Na een C.D.N. aanval, slaagde een der aan vallers erin na een zeer verwarde situatie de bal over doelman Hen driks heen te wippen, waarna de bal in de uiterste hoek belandde. Dit onverwachte succes was voor de bezoekers een stimulans om nog evën goed door te zetten, maar zij konden het hoge tempo niet lang A.P.W.C-doel. Rust 12. Direct trok A.P.W.C. ten aanval, toen hot begins;gnaal voor de twee de helft werd gegeven. Deze goede start leverde een tweetal corners op. waarbij v. d.-Flier een goede kans miste. C D N. slaagde er daarentegen in de voorsprong te vergroten. Een misser van P Snüders was de oor zaak. dat over links een aanval werd ingezet, waarna het leder in het doel werd gewerkt 13) Ruim twintig minuten was er nog to spelen en er kon dus nog van alles gebeuren. Er gebeurde ook van alles, maar er vielen voor A.P.W.C. geen doelpunten. dnapz. Med.) duldeloze kwelling I Wanneer hel la alaoi Uw hoofd In een •talen band geklemd wordt wanneor hel bómt van de pl|n, wanneer migraine Uw loven verqalt.. Neem dan een ol iwee „AKKERTJES en U voelt binnen een kwar tier de pl|n van U afglijden. ..AKKERTJES" be:trl)den ólle pllnen mei en leicorl helpen direct f HELSINKI Omdat de Finse Nationale Bank geweigerd heeft, deviezen beschikbaar te stellen, zullen geen Finse equipes aan de Rally van Monte Carlo kunnen deelnemen. Velthuyzen, Bakker en Jekel vormen solide verdediging De Braber goed op schot Amersfoortse Boys was zowel voor als na rust beduidend sterker dan L.V.V., hetgeen zij demon streerde met beter combinatiespel van de aanval en een resoluut ver dedigen van Velthuizen, Bakker en Jekel. Er werd stevig gevoetbald en we noteerden verscheidene cri- tieke momenten zowel voor A. B. als L.V.V.-doel. De Amersf. Boys keeper Peters was gelukkig beter in vorm dan verleden week. Aan het Larense doelpunt had hij geen schuld. Overigens werd het hem niet al te lastig gemaakt. Alfred Peters speelde niet rnee, zodat B. Bakker de rechtsbackplaats innam. De middenlinie was van links naar rechts'Dammers. Jekel, Moors, ter wijl Hoek na 20 minuten spelen een blessure opliep en uitviel, zo dat linksbuiten Jac. Christ mid voor ging lopen. Invaller J. de Graaf werd linksbuiten. Kraak liep ditmaal linksbinnen en in de twee de helft in de verdediging. Zeger de Graaf was ook weer eens van de partij als rechtsbuiten. Bij L. V. V. was linksbuiten Prijkel de opval lende figuur waar het meest reke ning mee gehouden diende te wor den. Reeds na zeven minuten had De Braber succes. Hij loste een ver hard schot, (0Ij. L.V.V. zag wel in dat de nadruk op de defensie ge legd diende te worden, aangezien de eigen aanval zo weinig goeds het zien. Enkele serieuze kansen waren hun deel, doch de A-B-ver dediging liet zich niet verschalken. Op ongeveer dezelfde wijze als De voetbaluitslagen van Zondag leverden weer tal van verrassingen op. We hadden wel gedacht, dat HVC weinig kans zou hebben tegen Volendam, maar wie had AFC nu sterker gedacht dan DWV en wie had Elinkwijk een nederlaag toegedacht tegen UW? APWC liet een veer door met 31 van CDN te verliezen. DWSV ver raste met een 30 zege op BFC. Quick kwam in puntental gelijk met Olympia en Donar, maar heeft twee wedstrijden meer gespeeld. Donar omzeilde in Laren een lastige klip en haalde daardoor Olympia in. Het wordt een nek-aan-nek race tussen deze twee. Amersfoortse Boys behaalde een normale 3—1 zege op LVV. SEC ging op de goede weg voort en versloeg nu Zw. Vooruit met 41. De Soesters moeten echter heel goed oppassen voor Voorwaarts, dat drie wedstrijden minder heeft gespeeld en dus nog zes punten kan inhalen. VVOG kwam een heel eind naar boven door de 30 zege op 's-Grave- land. Amsvorde deelde de punten met Saestum. De strijd gaat in deze afdeling tussen GVV en WIJ, die elkaar weinig toegeven en ook gisteren beide wonnen. Spartaan Elinkwijk DWV HVC Volendam UVV Vriendenschaar AFC Zaandijk Alc. Victrix Rapiditas 13 7 4 2 18 CDN 12 10 0 2 20 12 7 3 2 17 Holland 13 8 2 3 13 11 6 3 2 15 Baarn 12 6 4 2 16 11 4 4 3 12 BVC 12 6 1 5 13 11 5 1 5 11 Zeist 11 4 5 2 13 11 4 2 5 10 Fortitudo 13 5 I 5 13 12 3 3 6 9 EMM 11 4 3 4 11 10 3 3 4 9 APWC 13 3 5 5 11 8 2 3 3 7 BFC 13 4 0 9 8 9 3 1 5 7 DWSV 12 2 2 8 6 10 1 1 7 3 Patria 12 1 3 8 5 Olympia 10 7 3 0 17 Donar 10 7 3 0 17 Quick 12 7 3 2 17 Stichtse 11 6 2 3 14 Laren 11 4 5 2 13 St. Boijs 11 6 0 5 12 DEV 12 3 3 6 9 Zebra's 11 4 1 6 9 Victoria 11 2 4 5 8 SDO 10 2 0 8 4 FVC 13 0 2 11 2 SEC 13 9 4 0 22 Maarssen 14 7 4 3 18 Voorwaarts 10 6 3 1 15 Amersf. Boys 12 6 1 5 13 JSV 12 4 3 5 11 Zw. Vooruit 11 5 1 5 11 Kampong 12 3 3 6 9 WOG 13 2 4 7 8 LW 11 2 3 6 7 's Gravenland 12 2 2 8 f» GVV 13 10 1 2 21 WIJ 12 8 3 1 19 Amsvorde 12 7 3 2 17 Nijenrodes 12 6 1 5 13 Utrecht 12 5 2 5 12 Saestum 12 3 5 4 11 Barneveld 13 4 2 7 10 Brederodes 13 3 3 7 9 Vreeswijk 12 1 5 6 7 RUC 13 2 1 10 5 zijn eerste doelpunt bracht de Bra ber de stand op 20. Hiermede kwam de rust. Direct na de aftrap een vuurpijl van een der Boys aanvallers. De doelman kreeg het schot niet onder controle. Links buiten De Graaf ziet de bal naar zich toe rollen en rent naar voren. Voor hem is het niet moeilijk om er 30 van te maken. Kort daarop weer een zuiver schot van de Bra ber. De meerderheid van de gasten wordt groter, hoewel tijdens een korte periode L.V.V een offensief begon en Peters zijn keeperstalen ten moest tonen. Dat ging hem goed af tot het moment dat links buiten Prijkel na een run in de twintigste minuut hoog voorgaf. De bal belandde bij de kruising van paal en lat en verdween door een kluwen spelers in het doel. Of het een L.V.V.- of A-B- man was die de bal raakte konden we niet zien. De scheidsrechter wees in elk geval naar het midden. (1—31. Spannende races van „Pedaalridders" Drie leiders hnndhaven zich volkomen In de vierde rit van de wintercom petitie van ..De Pcdaalridders" hebben de drie leiders een overwinning be haald In de A klaf.se. die voor een rit van 30 km. van start gingen sprong Joop de Gans na ongeveer vijl kilometer van het langgerekte peloton weg. Alleen Hartsuiker wist hem, nn een lange spurt, te achterhalen Dit bleek ech ter teveel van zijn krachten te hebben gevergd, want tien kilometer voor de finish schudde Joop dc Gans hem weer af en kon dc laatste kilometers op zijn gemak afdoen. Zonder verdere strijd en met grote voorsprong passeerde hij als eerste de finish. Hartsulkcr bleek goed doorgegaan te zijn, want hij bemach tigde een goede tweede plaats. Van de drie achtervolgers bleek het tempo voor Vanu te hoog en moest lossen Pol en Schotting gingen in een straf tempo door. Een felle sprint bracht geen be slissing. want beidcn passeerden tege. lijkcrtiid dc eindstreep. Bouwman, die inmiddels Vanu was gepasseerd, was do volgende die ..getimed" kon worden. Na Vanu kwan\en Veldman en Van Wal- sum het ln een sprint uitvechten, waar bij Veldman de sterkste bleek te zijn. De B-klasscrs, die eveneens dertig kilometer te rijden hadden, gaven ook goede strlid te zien. Na ongeveer 15 ki lometer demarreerde Wlbo Veldman, hetgeen voor Van de Brug te zwaar bleek Van de Heuvel kon echter goed meekomen In stevig tempo werd do staartgrocp van de A-klasse achter haald en gepasseerd. Enkele kilometers voor de finish ging Veldman ln fclla spurt aan dc haal en won met grote voorsprong op Van de Heuvel, die dit hoge tempo niet kon bijbenen. Van de Brug werd tenslotte de derde in de B-klasse. De jeugdige renners in de C.klasse trokken snoedig in flink tempo weg. Vpn dc Berg kreeg Jammer genoeg, kettincpech. waardoor D van Wijk al leen de kop kon nemen ZIJn grootst# concurrent was onschadelijk en hij kon dcze rit op ziin naam brengen Van do Berg bleek echter zijn pech zelf te kun nen verhelpen en toen hij weer op do fiets stapte kon hij Valkenburg achter volgen A van Walsum had. door een lekke band. ook een grote achterstand opgelooen. Toen de elndstreen ln het zicht kwam toonde Van de Berg zich niet geïntimideerd door zijn pech doch versloeg Valkenburg ln een mooie sprint. De einduitslagen zijn; A.klasse: 1 De Gans. 2 Hartsuiker. 3 Sehottlnc en Pol 4 Bouwman, 5 Vanu. 6 T Veldman 7 L van Walsum. 8 Van en Van der Riet 5 p B-klasse: d. Veldman 2 J Heuvel; 3 G v. d Brug. C-klassc- l' D. v. Wijk; 2 H. v <L Berg: 3 T. Valkenburg 4 A v. Walsum. De sland ln de wintercompetitie, na vier ritten, ziet er als volgt uit; A-klasse: 1 J de Gans 20 punten; 3 Van Walsum 10 p 3 v d Panne en Bouwman 0 pnt: 4 Veonvliet T Veld. man Pol. Hartsuiker 6 p 5 Schotting en Van der Riet 5 j. B-klasse; 1 W Veldman 18 p.; 2 v. d. Heuvel 12 n 3 Jonkman en v d. Brug 10 p. 4 Van Eldert 6 p.5 H. v. d. Glas 4 p.6 Ouwcrkerk 3 p 7 Lem. J. v. d Glas 2 p.; 8 Kathagen en Koele- wijn 1 p C-klassc: 1 D v Wijk 18 p 2 Val, kenburg en v. d. Berg 14 p 3 H. V. Wijk 7 p.4 A. v. Walsum 5 p. ..WIE DOET MEE BOKSPRIN GEN?" (Wij niet. Redactie). Hier ziet u de Belg Joe Walbach te Parijs „in gevecht" met de Fransman Marcel Manuel. Dit is nu een partijtje catch

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3