Systeem-Janse (midvoor HDVS) ten dele geslaagd Doelpunt van keeper Opschoor schenkt SVV vertrouwen Merkwaardige wedstrijd op Hou trust F ei j enoords revanche op DOS Hard werken, hard lopen bij RCHNeptunus Sparta en Hermes delen na felle strijd Invaller Buytenhek verrast vriend en vijand Scheidsrechter keurt drie doelpunten af Amersfoort en Sport Vereent delen de punten 4 Maandag 16 Januari 1950 als dit doelpunt had geteld., ja dan had Sparta gewonnen. Maar Karei v. d. Meer besliste anders. (Van onze verslaggever) Heel geheimzinnig en bij stukjes en beetjes was liet bericht Spangen en liet Kasteel binnengedruppeld. Hermes D.V.S. zou In de strijd tegen Sparta met een nieuw systeem op de proppen komen. Een systeem pas send in de actie „nylon", ontworpen door de midvoor van de Schiedam mers, Lex Janse met het doel onze nationale stopperspil Rien Terlouw uit te schakelen. Ingewikkelde verhalen over het systeem deden de ronde. Of Terlouw en de andere tien Spartanen de dagen en de uren voor de grote strijd hierover hebben lopen piekeren is niet bekend. Wel heeft deze fluistercampagne tot gevolg gehad dat de Rotterdammers, toen z\j tegen de Schiedammers in het veld traden, een groot deel van hun zelf bewustheid verloren hadden. Dit verlies was zo zichtbaar, dat menig voetballiefhebber, rood-wit van hart, heel, heel erg getwijfeld heeft aan de kans op succes van hun favorieten. Gelukkig nog juist op tyd vonden De Boer c.s. hun zelfbewustheid terug en kon er tenminste nog een gelijk spel bevochten worden. Het heeft echter lang geduurd en er is nog veel gebeurd, voordat dit resultaat bereikt werd. Hermes is met zijn systeem te voorschijn gekomen. Een systeem waarin het magisch vierkant aan do kant gezet werd en een improvi serende vijfhoek daarvoor in de plaats trad. Deze vijfhoek werd ge vormd door de twee kanthalfs, de binnenspelers bijna op één lijn ope rerend met de buitenspelers en een zwervende midvoor. Het had er in de eerste twintig minuten alle schijn van dat deze methode een succes zou worden. Telkenmale kreeg Ter louw een tegenstander tegenover zich. die hij niet verwachtte en het kostte hem de grootste moeite om het oog te houden op die overal op duikende Lex Janse. Helaas, door het uitvallen van Van Buytenen moesten we tevreden zijn met twin tig minuten nieuw systeem. De in valler Leo Janse bezat niet het uit gebreide repertoire van zijn naam genoot, waardoor er veel hiaten kwamen en Terlouw meer en meer de gelegenheid kreeg om het spel van de Schiedammers te bestude ren en daar langzamerhand aardig vat op kreeg. Dat het systeem het karakter van de strijd bepaald heeft zou een te grote waardering zijn. Neen, want na- deze twintig minuten extra ny lon-actie. die Hermes een 10 voor sprong opleverden, door een doel punt van Jacq Heyster, was het veeleer het geladen zijn en het fa natisme waarmede van beide kan ten gestreden werd. dat deze strijd tot een enerverende maakten Her mes was wellicht technisch iets be ter dan Sparta, maar daar stond te genover dat de Rotterdammers met wat meer fantasie zeker In de eerste helft gelijk hadden kunnen maken. Zwaar werd de Hermes-defensie op de proef gesteld, vele angsten moesten de Schiedammers door staan om voorlopig de stand in hun voordeel te houden. Bergen werk heeft Coen Poulus, uitstekend bij gestaan door Ruiterman en Melief, moeten verzetten. Het eerste deel van de tweede helft was voor deze heren bepaald een opluchting. Hun voorwaartsen namen het offensief weer over, ga ven met hun sterk geaccentueerde vleugel-aanvallen de Spartanen de handen vol. In dit overwicht toon den Landman en Terlotiw hun grote kracht en hoe vernuftig Stolk en v. 1 Tuyn ook te werk gingen het le verde geen resultaat op. Het grote keerpunt kwam in de twintigste mi nuut. Bij een snelle pass van een van de middenspelers van Sparta beoordeelde Poulus het tempo van Van Ede verkeerd. Deze kon langs hem komen en stelde Henk den Boer in staat met een hard schot Pil te passeren. Groot was de vreugde in het Rot terdamse kamp. Luid werden de Spartanen aangemoedigd. Een of fensief volgde. Vele, vele kansen om de overwinning een feit te maken werden verknoeid. Nooit zal Van Male het zichzelf kunnen vergeven, dat hij vrijstaand voor een leeg doel de bal mirakels ver en hard naast schoot. Met de rug tegen de muur en te uitgeput om er nog een be hoorlijke aanval uit te krijgen heeft Hermes de laatste tien minuten uit gespeeld. Belgische ere-divisie BRUSSEL Uitslagen Belgische eredivisie: La GantoiseCharleroi S C. 10; Olympic Charleroi—Standard 21; F.C. MechelenStade Louvain 41; BerchemRacing C B 21; Tilleur —Beerschot 0—3; S.C. Anderlecht— Antwerpen 22; F.C. Luik—Racing Mechelen 12; F.C. BruggeLyra 1—2. Anderlecht blijft de leiding be houden met 25 punten. (Berchem Sport 24 pnt). FC. Brugge en Lyra bezetten nog steeds de laatste twee plaatsen. (Van onze verslaggever) Het was de tribunes van S.V.V. aan te zien, dat het grootste gedeelte van de Schiedamso voetballiefhebbers naar het Sparta-terrein was gi trokken. De enigszins mistroostige sfeer, hierdoor ontstaan, werd nog verhoogd, toen juist b\j het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Vcr- kerke, een druilerige regen begon door te zetten en de Schiedammers in de gehele eerste helft, ondanks een constant overwicht, maar geen enkel gaatje konden vinden, om hun zwoegen met een doelpunt te be kronen. Hermes had van Nylon de hoogste verivachtingen Amersfoort-dames verliezen Dat Amersfoort uit Utrecht tegen Sport Vereent met een gelijk spel naar huis kwam is ons werkelijk meegevallen. Het was een aantrek kelijke wedstrijd op een zwaar veld. In de eerste helft trekt Amersfoort fel van leer en raakt met de nieuwe opstelling al beter vertrouwd. Wederom bleek de half- speler J. Buddingh goed voor een doelpunt. Op zijn eigen wijze pas seert hij van het middenveld af een paar tegenstanders, komt goed voor doel en scoort op het juiste ogen blik. Het enige doelpunt voor rust. Rust 01. De stevige wind zakte na de hei - vatting enigszins. De linksbuiten van Sport Vereent zorgde met een fraaie boogbal voor de gelijkmaker. De bal verdween over doelman Piet Schuin achter in het doel 11. Daarna is het weer Buddingn die fraai doelpunt 12. Toen Fij- nenberg in de verdediging ongeooi- loofd aanviel kregen de gastheren een 13 meter worp toegewezen. Deze worp werd op sportieve wijze door T. Herrema gemist! Even later maakt dezelfde speler met een lage bal gelijk 22. Door mid del van Jac, Brondijk verkrijgt Amersfoort voor de derde maal de leiding. Brondijk benut een pass van G. v. d. Berg. De handbalspor- (Van een onzer verslaggevers) De roan die op Houtrust het scoringsbord bedient heeft een moeilijke Zondagmiddag achter de rug. niet alleen doordat H.B.S. met ruim ver schil (51) van Xerxes won, maar vooral door de afgekeurde doelpunten. Zelfs was er een periode waarin h(j en met hem vele duizenden toe schouwers werkelijk niet meer wist hoe de stand eigenlijk was. Dat was na de rust, toen de Hagenaars met 31 voorstonden en Xerxes een hoek schop kreeg te nemen. De bal kwam voor het doel, waar de Rotterdam mer Koning de bal achter Van der Land kopte. De scheidsrechter de heer De Boer uit Amsterdam, wees naar het midden en men wilde juist weer aftrappen toen de grensrechter van de Kraaien het veld oprende om de scheidsrechter er op attent te maken dat de bal voor hij ingekopt was, achter de lijn was geweest De scheidsrechter haalde de schouders op, stak beide armen hulpeloos omhoog. liet Van der Land uittrappen Dit alles gebeurde zo snel achter elkaar, dat velen niet bemerkten dat cr niet afgetrapt werd. Hevige discussies waren het gevolg. Het scoringsbord bleef minutenlang blanco. De 2 die er vervolgens werd neergezet, werd weer vervangen door een 1 en deze is cr tot het einde van de wedstrijd blijven staan. Jaagse voorhoede na rust op schot Toch zag het er in de eerste minu ten van de wedstrijd niet naar uit dat H.B.S. een ruime overwinning zou gaan behalen. Al na tien minu ten. nadat de Rotterdamse binnen- spelcr Koning had getoond een ge vaarlijke speler te zijn. opende Xer xes door een kopbal van midden voor Dame. waarnaar Van der Land en Van der Meer tevergeefs spron gen de score (01). Maar drie mi nuten later legde Walhain, die een voortref/» (ïjke wedstrijd speelde, de grondslag voor de gelijkmaker. Na goed doorzetten gaf hij een pass naar Van der Vegt en deze op zijn beurt recht naar voren naar Lange- laan die met zijn linkerbeen een zeer hard schot inzond dat Van der Peppel volkomen verraste (1—1). Toen begon het. Vooral na de rust speelde de H.B.S.-voorhoede uiterst aggrcssief met snelle combinaties, waarbij al leen de traagheid van rechtsbuiten Küneman uit de toon viel. H.B.S. werkte alsof de achterstand op Ajax maar twee punten was en vooral na dat de tweede helft uiterst gelukkig voor de Hagenaars was begonnen. Door een ongelukkige mistrap in de Rotterdamse achterhoede rolde de bal via de paal achter Van der Pep pel (21), en nog geen vijf minuten later kregen de Hagenaars een even fortuinlijk doelpunt. Van der Land trapte ver uit naar Langelaan die doorspeelde naar Van der Vegt. Deze kreeg de bal voor zijn linkervoet en wist cn kennelijk geen weg mee. Tenslotte gaf hij een wanhopige trap met zijn rechtervoet en schepte daarmee de bal over de uitgelopen Rotterdamse doelman. Een goede combinatie tussen Drijver, Van der Vegt en Langelaan leverde enkele minuten later bijna weer een doel punt op. De H.B.S.-middenvoor schoot hard en laag in. maar de scheidsrechter keurde ook dit punt af. Het was alsof de Rotterdammers hieruit moed schepten. Zij begonnen een verwoed tegenoffensief cn zo waar lag enkele minuten later de bal achter Van der Land. maar dat dit doelpunt afgekeurd zou woirian verbaasde iedereen, ook zrensrech- ter Visée die na de wedstrijd ver- tiviteit uit zich duidelijk wanneer Wim Huslage gevloerd wordt door een der Sport Vereent spelers doch de toegewezen 13 meter worp even eens sportief onbenut laat. Kort daarop maakt Herrema met een goed schot er 33 van. Dit is te vens de eindstand die o.i. de ver houdingen goed weergeeft. Amers foort II (heren) speelde thuis tegen U.H.V. en won met 73. Rust stand was 32 voor Amersfoort. De Dames van Amersfoort togen naar Amsterdam en verloor van Blauw Wit met 42. De oorzaak van de nederlaag ligt in het slappe spel wat de dames van Amerss- foort na rust ten toon spreiden. De rust ging in met een 10 voor sprong voor onze stadgenoten. Hierna werd er door de gastdames slordig gespeeld en kon Blauw Wit spoedig gelijk maken en hier enige goals aan toevoegen. Ook Amers foort scoorde nop eenmaal. Einde 42 voor Blauw Wit. klaarde het zelf niet verwacht te hebben. Xerxes' spel werd daarop ziender ogen minder en H.B.S. kwam steeds meer in de meerderheid. RÖhrig kreeg een corner te nemen, trapte de bal over het strafschopgebied naar Kuneman die op zijn beurt een voorzetgaf. waarna Langelaan on houdbaar inschoot Van der Vegt, RÖhrig en Langelaan liepen met een vragend gezicht naar de scheids rechter en juichten pas toen deze naar het midden wees. Vijf minuten later was het RÖhrig die de stand op 51 bracht doordat de bal uit een pass van Langelaan tegen een Xerxes-been ketste en toevallig voor de voeten van de Haagse linksbui ten rolde, die met een hoog schot Van der Peppel verraste. SEC wint van Zw. Vooruit Met dezelfde cijfers (14) waarmede de eerste ontmoeting tussen Zw. Vooruit S.E.C. eindigde. 11. heeft S.E.C. we derom gewonnen. De strijd ging tame lijk gelijk op. Na 10 minuten spelen plaatste rechtsbuiten Klompcnhouwer hoog voor doel, waar invaller linksbin nen Beernink prachtig vrij opgesteld stond, hij gaf S.E.C. de leiding met een pracht kopbal. 10. Na een Zw. vooruit periode kreeg nog 5 minuten voor rust de Zw. rechtsbuiten de bal vrij, hij zette schitterend voor en met een ge weldige kogel bracht de midvoor de partijen op gelijke voet (1—1). Even hierna was het rusten. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld met wisselende kansen, doch die van Zw. Vooruit waren veel gevaarlijker dan van de thuisclub. S E.C.'s aanvoer der nam precies zoals de vorige week tegen 's-Graveland het geval was, een wijs besluit en zette J. Koster op de midvoorplaats. Spil De Nooij ging ver dedigen. Van dit ogenblik af zat er meer gang ln de voorhoede en de halfspelers sloten ook beter aan. Na 20 min. spelen gaf Klompenhouwcr door aan Koster en deze schoot Ineens. Het schot kwam evenwel tegen de staander, doch het was uitstel van executie, daar Koster doorliep en buiten het bereik van de uitgelopen keeper inschoot. 21. Zijn goal gaf een geweldige opleving ln de S.E.C.-gelederen. De ene aanval na de andere werd opgezet. Een hard schot van Klompenhouwer kon de Zw. doel man juist corner stompen en even hierna, toen M Maassen na missen van een der backs alleen op de keeper aan stevende. wierp deze zich resoluut voor Maassen. zodat hij een zeker doelpunt voorkwam Hij geraakte echter gebles seerd. waarvoor het spel drie minuten onderbroken werd Terstond hierna was het weer M. Maassen die de bal vrij kreeg cn op z'n eentje op het vijandig doel afging Hij gaf de keeper het na kijken (3—1). Met deze overwinning ln zicht speelde S.E.C. verder tegen een geslagen Zw. Vooruit. Met nog enkele minuten te spelen bleef S.E.C. aanval len. Linksbuiten Van Veen zond een lage schuiver in welke doel trof (41) Terstond hierna kondigde de scheidsrechter het einde aan. FAK—BDC 1—1 BDC dat Zondagmiddag een bezoek bracht aan het Bilthovense FAK. heeft gedeeltelijk revanche genomen voor de destijds te Soest geleden nederlaag Het werd nu een verdeling der punten In de eerste helft mocht het geen van beide partijen gelukken het net te vin den. zodat met dubbelblank gedraaid werd Hierna was alles mogelijK. doch het vertoonde spel was maar weer ma tig. zodat geen hoge score verwacht werd. Met nog 8 minuten te spelen ge lukte het linksbinnen Brouwer van BDC zijn club echter de leiding te geven door een schitterend schot. 0—1. FAK gaf zich echter nog niet gewonnen en reeds twee minuten hierna ontstond voor het BDC doel een scrimmage, waaruit plotseling gedoelpunt werd. 11. Daar bleef het bij. CJVV I—Sparta 1—3 In een matig gespeelde wedstrijd heeft C J.V.V tegen de leiders van zijn afdeling het Nijkerkse Sparta met 1—3 het onderspit gedolven Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. daarna was hef verband in de C.J.V.V.-ploeg volkomen zoek. Ook een kleine opleving kort voor het eind. ver mocht niet de schaal ten gunste van de thuisclub te doen overslaan. Met 13 kwam het einde. Hoogland laat eer aan Achterveld Op het door de regen steeds gladder wordende terrein is Hoog land Zondag tegen en in Achter veld gesneuveld Voor de rust de den zij weinig onder voor Achter veld en was het samenspel heel goed. Vooral de achterhoede van Hoogland, dat het beste deel van de ploeg vormde. De voorhoede kan echter niet op dreef komen. Rijnders komt weer in vorm doch ztin medespelers begrijpen hem niet. Bepaald pech had Schoon- derbeek toen hij tegen het einde een penalty langs het doel schoot. Menige kans hebben de Hooglan ders om zeep gebracht. Jonker, die meer in de verdediging, dan in de voorhoede thuis hdort, zag kans een voorzet over het verlaten doel te trappen. Bovendien kwamen paal en lat ook de Achtervelders meermalen te hulp. In het begin ging het spel op en neer met Hoogland meer in de verdediging. Bij een aanval van Achterveld beging Van Rossum een overtreding die hem duur kwam te staan. De vrije trap be landde via de binnenkant van de paal in het doel. (10). Hoogland het zich niet uit het veld slaan en kwam geducht opzetten. Rijn ders schiep enkele fraaie kansen, doch zijn medespelers wisten hier van geen profijt te trekken. Ook Achterveld had bijna succes toen de keeper reeds gepasseerd was, doch Van Wee dook plotseling op de doellijn op en keerde het ge vaar. Na rust was Hoogland sterk de meerdere, doch op dit zware veld konden zij dit tempo niet volhouden, waarna Achterveld een zware druk op de Hoogland veste ging uitoefenen, waarmee zij na 20 minutenspelen succes hadden (20). Er was echter nog van alles mogelijk, doch aan deze illu sie kwam een einde, toen Achter veld er tien minuten voor het ein de nog een doelpunt aan toevoeg de. 't Gooi had, zodra het bemerkte, dat het tegen deze striemende re. gen in, beslist de mindere was, het accent op de verdediging gelegd, klaarblijkelijk met de gedachte: straks komt onze beurt. Het plan scheen uitstekend te gelukken, de beide Schaaps weerden zich als leeuwen in de achterhoede en mid denlinie, en doelman Mosterd hield zijn doel netjes schoon. Neen, het zag er wel zeer troosteloos uit voor de trouwe schare van aanhangers, die de verleidende concurrentie van Spangen hadden weerstaan: geen enkel doelpunt b(j de rust na een ontelbaar aantal aanvallen der SVV'ers. Ze kwamen terug met droge shirts en flitsende aanvallen, 't Gooi deed ook beter mee nu. Schaap ver toonde zich zowaar wel eens tussen zijn eigen voorhoedespelers, maar toch bleven de Hilversummers ver beneden de algemene verwachting van voor de rust. S.V.V. bleef de meerdere en ging zelfs uitstekend spelen, nadat nota bene doelman Opschoor een strafschop had benut, die S.V.V. kreeg toegewezen toen Schrumpf op wat al te hardhandige wijze door linksachter Bak een vrije Jeans was ontnomen. „Geen wonder na zo'n aanloop," hoorden wij een Gool-supporter bij dit eerste doel punt van de wedstrijd beweren, maar dit was niet helemaal juist, want kalm en uiterst zuiver had de Schiedamse keeper zijn Hilversumse collega gepasseerd. Schrumpf zorg de na 26 minuten voor een veiliger voorsprong, door Mosterd met een prachtig gericht hard en laag schot in de enige vrije uiterste hoek, na een feilloos door Arie dc Bruyn aan gegeven bal, voor de tweede maal te slaan Verder kwamen zij echter niet meer. want het Gooi bleef ver dedigen als vóór de rust, maar kreeg daarentegen ook geen kans meer om gevaarlijk te worden voor het SVV-doel. Opvallend was deze middag het spel van invaller-aan vallende spil Buytenhek voor Van Schijndel, die nog steeds met een „wit voetje" ln een pantoffel loopt. Keer op keer was deze Buytenhek Schaap en de zijnen te vlug af, pas seerde met een verbazingwekkende lichaamsbehcersing met het groot ste gemak drie, vier spelers, om de bal dan klaar te leggen voor een voorzet of een directe l<ans. 't Gooi beging de grote fout ook in de twee de helft verdedigend te spelen, een fout die des te ernstiger was, om dat hun enkele gevaarlijke uitval len geen succes opleverden. De gentlcman-keeper Mosterd, met een keurig wit boordje, zorgde dat de nederlaag tot 2—0 beperkt bleef, door in perfecte stijl knalharde schoten tot corner tc* stompen en de SVV ers op koene wijze enkele kan sen van schoenen en hoofd te pluk ken. Mosterd ontneemt de Schiedam mers een kans. Köhneman wordt goed bewaakt door spil J.Schaap. Goossens kijkt teleurgesteld, hij zag er blijkbaar „iets" in. Camera gewond NEW YORK. Primo Camera, de vroegere kampioen in het zwaar gewicht thans bekend worstelaar, werd gewond tijdens een auto-onge val bij Casey in de staat Iowa. Car- nera kreeg en ernstige hoofdwonde. Friese ijsclubs bespreken gerezen conflicten LEEUWARDEN. De Bond van Friese IJsclubs heeft Zondag een buitengewone vergadering gehouden in verband met het gerezen conflict in de Friese ijssport naar aanleiding van de aansluiting van deze bond bij de K.N.S.B. S. BoysAusterlitz 12 Soester Boys trapte af tegen de sterke wind ln. Austerlitz was beslist sterker, doch er zaten geen schutters in de voorhoede. Na twintig minuten hadden de stoere Boys geluk, doordat een zui ver geplaatste bal Ineens in de richting van het Austerlitzdoel werd gescho ten. De keeper stompte de bal weg. Juist voor de voeten van midvoor Van Asch. die het vonnis voltrok. 1—9. En kele minuten voor het verstrijken van de eerste helft, kreeg Austerlitz een penalty toegewezen, die benut werd. 11. Na rust een sterk aanvallend S. Boys. Het succes kwam echter aan de andere kant, door een misverstand in de Boys-achterhoede, waarvan Austerlitz profiteerde (12). Met deze uitslag kwam 't einde. KPS-Julianaoord 63 Zaterdagmiddag speelde KPS een vriendschappelijke wedstrijd tegen de personeelsploeg van het sanatorium ..Julianaoord" uit Laren Voor de rust wisten beide ploegen ieder driemaal het net te vinden Na de hervatting was Julianaoord uitgespeeld, zodat KPS de score tot 63 kon opvoeren Goed begin blijft balf werk (Van onze verslaggever) ROTTERDAM Een enkele mi nuut voor het begin van de wed strijd FeijenoordDOS werd de toe schouwers via de versterkers ver teld. dat enige spelers van de Utrechtse voorhoede hun plaatsen verwisseld hadden, maar wat men beter had kunnen ten gerieve van de DOS-verdediging tenminste aankondigen, dat Brandes wel eens op de rechts- of linksbuitenplaats speelde en dat Linssen zonder veel scrupules op de plaats van Van Kils- óonk zou opereren, dat Steenbergen niet altijd linksbinnen speelde cn Van Hoc-k niet altijd rechtsbinnen. Voor de rust bleven deze spelers in derdaad wel in de omgeving van de plaats, waar zij behoorden, maar na Haarlemmers winnen met 1-0 (Van onze sportcorrespondent). HAARLEM. Als hard werken en hard lopen de voornaamste voorwaarden voor goed voetbal vormen, hadden wij RCHNeptu nus vlotweg een schoonheidsprijs toegekend. Wij hebben zien ploete ren en sjouwen alsof er Marshall dollars mee te verdienen waren. Maar koning voetbal is gisteren op het Heemsteedse Sportpark beslist niet aanwezig geweest. De gerichte pass wilde maar niet van de schoe nen komen en daarom zijn vele goede bedoelingen in wat vaag heen en weer trappen verloren ge raakt. R.C.H. begon al direct met aan te vallen. Steeds weer bracht de voorhoede de bal in die kleine ruimte, waar de Rotterdamse ver dediging zijn voornaamste steun op Hoogendoorn en De Kreek had op gesteld. Daarom kreeg R.C.H. zijn kansen pas na een half uur, toen Biesbrouck twee keer vlak voor doel de bal voor de voeten vond. De eerste maal liet de Haarlemmer zijn schot te hoog klimmen en de tweede keer stond Sprangers in de weg. De Haarlemmers gingen ten slotte de ruimte in, spijtig denkend aan het doelpunt, dat Bleeker kort tevoren uit een voorzet van Koster gemaakt had en dat scheidsrechter Crooy wegens buitenspel van Bies brouck ongeldig verklaarde. Een half uur voor het einde begon RCH toch wat blijmoediger tegen de bal te trappen. Een verre pass had Kos ter eindelijk eens op zijn plaats ge vonden en de Haarlemmer recht vaardigde zijn aanwezigheid op de ze middag ten volle door een listig bekeken voorzet af te geven. Las- schuit hoefde slechts tegen de bal te lopen om RCH aan de leiding te helpen. Neptunus, dat tot dat mo ment een paar wilde schoten van Lucas tot zijn voornaamste aan- valsprestaties moest rekenen, be gon daarna zeer duidelijk tegen de ze 10-achterstand bezwaar te ma ken. RCH werd grondig in de ver dediging gedrukt. Een schot van Luyten vloog net naast. Een harde kopbal van Lucas was even te hoog gericht. Alle andere aanvalspogin- gen van de Rotterdammers stuitten op het halsstarrige verdedigen van Willemink en De Vos. Daarom liep RCH met een 10-overwinning het veld af. de rust kon men iedereen overal zien spelen cn dat was iets, waar de ver dediging van DOS geen voldoende rekening mee hield. Deze verdedi ging. die voor de rust haar doel uit stekend beschermde verloor na de rust haar zekerheid. In die twintig minuten, waarin Feijenoord het tweede en derde doelpunt scoorde, lag de verdediging van DOS uit el kaar, er was een verwarring, waar de tegenstanders dankbaar gebruik van maakten. Het begon heel gunstig voor DOS, want terwijl Visser Jr. nog aan de kant met een pijnlijk gezicht zij a been zat te wrijven scoorde Van ue Bogert uit de vrije schop, die DOS kreeg toegewezen, het eerste doel punt en hij bezorgde daarmee niet alleen zijn club de leiding, maar ook een formeel overwicht, dat zich uitte door een sterk opdringen van de Utrechters en gevaarlijke aanvallen, waarbij Van de Bogert voor het ini tiatief zorgde. Het overwicht duurde tot vlak voor de rust, toen maakte Van Hoek gebruik van een fout van H. Visser cn doelman Pindus (11). Tot dusver had de Utrechtse ver dediging niet al teveel moeite ge had met de voorhoede der rood-wit- ten. De rechtervleugel was nog wel eens gevaarlijk, maar aan de linker kant hielden Van Essen en Van Leeuwen de touwtjes zo stevig in handen, dat Jan Linssen weinig kans kreeg om een goede voorzet te plaat sen. Toen de gehele voorhoede van Feijenoord echter door elkaar liep, verloren de verdedigers hun zeker heid, iets wat eerst bleek aan het sterk oplopende aantal hoekschop pen voor Feijenoord, maar wat ten slotte resulteerde in twee doelpun ten. Eén van Van Hoek, het andere van Brandes. die uit een hoekschop achterover vallende de bal in de rechterbenedenhoek deponeerde tot ieders verrassing. Het spelbeeld veranderde daarna weer ten gunste van DOS. Feijenoord werd terug gedrongen, schoot dan plotseling weer uit, maar scoorde toch niet meer. Pindus vond drie meer dan voldoende. DOS probeerde het eerst met een paar verre scho ten, Van de Bogert toetste eerst de stevigheid van Van der Wals vuis ten en daarna de lat. Resultaat bleef nihil en het was Temming, die met een strafschop voor het tv/eede Utrechtse doelpunt moest zorgen. 13—2). Doelman Pindus Is Brandes iets te vlug af.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4