STENO-TYPISTE J if TfL*W* Jonge Dame subliem! Abonné's winnen nieuwe Abonné's TIEL BESTAAT 1500 JAAR De stad lag in 1944 zeven maanden onder vuur AFWEZIG tof 2 Februari Heideman BRANDPUNTEN AMERSFOORT E Woonhuis met tuin. UTRECHT .ALLÉÉN Presto MAAKT UW VAAT! \A 6 Dinsdag 17 Januari-1950 TIEL. De entree in Tiel is merkwaardig. De reiziger, die zich niet neeft laten afschrikken door de slechte dienstregeling (één trein om de twee uren!) staat op het stationsplein verdwaasd te küken naar de zakelijke gebouwen van de beide veilingen. Rechts de Tielse Veiling, links de veiling Septer en daar achter een vijftien eeuwen oude stad. Via de Stationsstraat belandt de bezoeker bij een vriendelijke gracht met groene wallen. En na nog enkele schreden staat hij in een ge teisterde binnenstad. Meteen weet hij, dat Tiel behalve fruitstad ook oorlogsslachtoffer is. In een vorig artikel, Ier gelegen heid van het vijftienhonderdjarig bestaan van Tiel, dat men deze zo mer op grootse wijze hoopt te vie ren, schreven wij over de vele ram pen, die de stad in. het verleden heeft overleefd. De laatste ramp dateert uit de oorlogsjaren 1940 1945. In de vroege morgen van de 10e Mei 1940, de datum, die ieder van ons zich als de zwartste uit de jong ste geschiedenis zal blijven herin neren, bestookten Duitse vliegtui gen met bommen en mitrailleur- vuur de rampzaligen, die een goed heenkomen naar het Westen zoch ten. Vele Tielenaren ontvluchtten hun stad. Toen zij na vijf dagen terug keerden bleek gelukkig, dat alleen wat schade aan hun huizen was veroorzaakt. Men wist nog niet, wat in het rampjaar 1944 zou geschieden: ze ven maanden zou de stad in de vuurlinie liggen en worden ver nield door zware fosforbeschietin- gen. Zesduizend burgers moesten onder de vreselijkste omstandighe den naar Friesland evacueren. Toen het land eindelijk was be vrijd, waren vrijwel alle Tielse winkelwijken vernield en de mo numenten die de stad bezat, ver dwenen. Drie kerken. 156 wonin gen, tal van openbare gebouwen, alle banken, de schouwburg en de watertoren zijn bij de bombarde menten verwoest. De prachtige St. Maartenskerk is zwaar gehavend, I het majestueuze orgel verbrand. De Waterpoort, die eens de trots was van iedere Tielenaar, is aan ver nielzucht ten prooi gevallen, omdat de Duitsers puin nodig hadden voor barricaden. Thans, vier en een half jaar na de bevrijding, is de wederopbouw van Tiel in volle gang. In d^ bin- nenstad verrijzen moderne winkels en in de buitenwijken wordt hui zenblok na huizenblok opgetrok ken. Tiel. stad van brand en oorlog; maar toch ook, als in het verleden: stad, die de zwaarste rampen over leeft en zich vastberaden een nieu we toekomst schept. Soest Belediging van de politie De 65-jarige bouwkundige en taxateur H. B. alhier schijnt een moeilijk en lastig personage te zijn. Althans als zodanig staat hij bij de politie bekend. Geen wonder dan ook, dat toen hij onlangs bij de politie een klacht indiende over een jegens hem be gane onrechtmatigheid, de autori teiten daar niet op ingingen. Dat was voor hem aanleiding in April jl. een beledigend schrijven aan de politie te richten. Daar werd wèl notitie van genomen en het be landde ten slotte bij de Officier van Justitie te Utrecht, met gevolg at de schrijver werd gedagvaard Maandagmiddag voor de Politie rechter te verschijnen wegens be lediging van een ambtenaar in functie. Gelet op de ongunstige antece denten van de briefschrijver, die reeds drie veroordeelden achter de rug heeft, veroordeelde de Politie rechter de man tot tien dagen ge vangenisstraf. Geëist was twee weken. Ries Stalenhoef komt uit in finale De bekende Soester biljarter, Ries Stalenhoef, die in de te Utrecht gehouden voor wedstrijden met het prachtige moyenne van 16.70 als derde eindigde, gaat 26, 27, 28 en 29 Juni naar Amster dam. Hij zal daar met zeven andere finalisten in Café „De Unie" aan de Amsteldijk, de strijd aanbinden, met als hoogste inzet de titel: Kam pioen van Nederland tweede klasse klein-cadre 38/2. Uitvoering „Hoger op" Zondagavond gaf de R K. toneelver. eniglng ..Hogerop" haar eerste uit voering van dit seizoen in het St Jozefgebouw met de opvoering van het komische toneelstuk ..De stier van Californië". Hogerop, die wc al dik wijls- op het toneel hebben gezien, was ook deze avond prima. Onbedaarlijk is er gelachen, zodat de aanwezigen een genotvolle avond hebben gehad. Gevonden voorwerpen Religieuze broche; bruine napp» dameshandschoen; bruin lederen bood. cehappentas veelkleurig sjaaltje; pakje schoenveters, blauwe muts-, paar rode wantenwit wollen babywantjer, br. wollen das: broche m. blauwe steen; donker blauwe wantgroene vulpen, houder in etui; nikkel damespolshor loge met riempje, kleine bruinharige hond (teef) paar handschoenen van zwart bont; zwarte poedel; blauw, grijze wantlevensmiddelenkaart; vul penhouder merk „Everkir.g" in etui; bruin lederen portemonnaie met geld: licht bruine wollen handschoer rood kindertasje, bruine vulpenhouder; paar bruine wollen kinderwanten. Inlichtingen 's Woensdags er. Zater. dags van 14 tot 16 uur aan het bureau van politie, v. Wecdestraat Beverdiefstal opgehelderd Enige weken geleden deed een Soes ter ingezetene aangifte van diefstal van een bever. Deze bever werd door de politie te Amersfoort opgespoord en aan de rechtmatige eigenaar terugge„ geven. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort. E. M. vd. Ber& Tandarts AFWEZIG van Woensdag 18 Januari na spreekuur tot 2 Februari Te koop aangeb. Dalmeyer's cursussen te koop. Leer der persoonlijk heid en Spreken in het openbaar van 135.voor 60.Brieven onder No. 2416 bureau van dit blad j Te huur gevraagd Heer op middelbare leef tijd, zb.b.h.n., zoekt twee gestoffeerde kamers m. pen sion. Brieven onder no. 2406 bur. van dit blad. Ingenieur zoekt voor zich en zijn echtgenote ongem. woonruimte in Amersfoort of omgeving. Br. no. 2412 bureau van dit blad. 'oor oud goud en zilver out. 'angt U de hoogste prijs bij H. Esnvrnn, Steenweg 8 (naast de Buurkerk). Jong echtpaar (1 kind) zoekt vrü gedeelte van huis of vrye étage. Br te richten onder no. 2414 bur. v. d. bl. Oud goud, zilver en Juwelen. Hoogste waarde G. F. Huls. man Jr. Juwelier, Vredenburg 33 Utrecht. Expert der Ned Spoorwegen. ersoneel gevraagd Zolderopruimingcn. De hoogsie prijzen voor lompen en meta len. Fa T. Flenterle. Amster damsestraatweg 57. Tel. 16546 en Zonstraat 34. Tel 22073 Mevr. Daniels, Utrechtse- weg 254, vraagt net dag meisje. WIJ geven de hoogste prijs, voor oud goud er. zilver Ju welier C. v. Dijk, Steenweg 39 Gevr: net meisje voor hele of halve dagen. Aanm.: Buys Ballotstraat 31. ij kopen alle soorten lom. pen en metalen, tegen de hoogste prijzen. A Prozee. Vlcutenscweg 49. Telef 10631 Utrecht. j^Personeel^aangebJ B.z.a.: net meisje in gezin zonder kinderen of als huis houdster. Br. no. 2415 bur. van dit blad. Diversen U moet meer aandacht be steden aan Uw schoenrepa ratie! Het bespaart U han den vol geld. Slijten Uw kinderen veel? Laat hun schoenen van rubberzolen voorzien. Veel goedkoper. 3x sterker dan leder, in één uur klaar. Willemse, Leusder weg twj de overweg. Bijeenkomst, georganiseerd door 't Amersfoorts Drank- weer Comité op Donderdag 19 Januari a s. te 20 uur n.m. in het gebouw van de Vrijz. Herv., a. d. Zuidsingel. Spre ker: Ds M. C. van Wijhe. Lezing m. lichtbeelden door W. Verkerk over :Shackle- tons Zuidpooltocht. Toegang vrij. Deze maand beginnen nieuwe cursussen voor: Boekhouden, Associatie, Middenstandsdiploma, Mo derne Bedrijfsadministratie, Algem. ontwikkeling, Ne- derl. Handelscorresp., Steno en typen (met 25 reduc tie). Vraagt zonder verplich ting nadere inlichtingen. Voor goed onderricht naar; Instituut „Seegers", Direc teur: Drs L. A. M. Seegers, Voltastraat 45. Telef. 5169 Amersfoort. In- en Verkoophuis Emzed Vijverlaan 13, Zeist; Lijn- markt 28, Utrecht, verkoopt prima kleding (weinig ge dragen chemisch gerei nigd) voor iedereen. Dage lijks 26 uur. Autorijschool C. Schuur. U leert rijden in een fonkel nieuwe wagen, veilig en eenvoudig. Utrechtseweg 98, Tel. 3107. Warme maaltijden aangeb. In lunchroom van Maandag tot Zaterdag 12— per week. Brieven onder No. 2420 bur. van dit blad. Succescursussen te koop aangeboden. Verkopen op het pad. zaken in bedrijfs leiding en moderne handels- delscorrespondentie van 240.voor 100.Brie ven onder No. 2419 bureau van dit blad. Te koop gevraagd: Leeg te aanvaarden, of event, ouder echtpaar kan blijven wonen. Br. no. 2413 bur. v. d. blad Voor direct gevraagd voor lichte administra tie op klein Bedrijfs- kantoor. Brieven te richten onder No. 2421 bureau van dit bl Te koop conservator met koelcompressor 6 gaats. Eventueel te ruil voor een met 2 gaats. Brieven onder No. 2418 bureau van dit bl. Linguaphone cursus Frans met Linguaphonegramo foon 125.Brieven onder No. 2417 bureau van dit blad koop gevraagd] Trainingspakken, khakihem den. wolier. truien, geruite wollen herenshtrts. rhythmi sche pakjes, turntricots. voet- bnlbroekjes, voetbalshirts, ta feltennis en mecanodozcr. Sporthuis Olympia. Steenw. 33 Stop, Is Uw rijwiel op? Naar Freek Trapman, die levert weer op gemakkelijke betallngsvoor- anrden Betalir.gscondlties 6 12 en 18 maanden. Jac. v d Borchstraat 47 telefoon 15226 ..'erkplaats te buur gevraagd. Zeist of omgeving. 30— tot 35.per maand Brieven no. 852 bureau van dit blad. Stud, zoekt per 1 Maart gemeu bileerde zlt-(en)slaapkamer. zonder pension, 1ste verdie ping. centrale verwarming, on. uitlicht, stand. Minmnm 20 m2 Bericht onder no. 7971 bureau van dit blad. Te koop gevraagd: Amerl kaanse tijdschriften op elk ge bied niet ouder dan Januari 1949 bij ..De Boekenmolen", D. H Kooi. Slotlaan 1 Zeist Tel 4784. ^TeJcoop^aangeb^J De beste merken Italiaanse accordeons nu nog voor onze lage prijzen. „Firelli". 80 bas sen met 2 registers 485—, iets aparts. De nieuwe Hohner ill-J. v. d. Wel. Amster damsestraatweg 38. Utrecht. Profiteert! 1000 keukenstoelen f 2 50 per stuk 200 kasten 9. tot 25.per stuk; enorme partij tafels, banken, bureaux (alles gebruikt). Te bevragen; r. Geerts, Lijnmarkt 37, telefoon 10228. Te bezichtigen 8 tot 5 uur. Gansstraat 62. inrijpoort. Te koop aangeboden: levens, middelen bedrijf op eerste klas stand ir. Utrecht Omzet plm 800.— per week. Uitsluitend contant. Brieven onder no. 7968 bureau van dit blad. Accumulatoren. Wij leveren alles op het gebied van accu's A. H. Spronk. N Daalstraat 3. Utrecht Telef. 19970. Radio, speciale aanbieding. Blaupunkt. 7 lamps drukknop met bandspreiding 395. Philips, 8 banden, 8 lamps ba lans elndtrap. grote kast 395.Radione (Telefunken) golfbanden, noten kast met oog 298—; Erres 215.—; 280.—; 395.—: 495.—: N.S.F. met bandspreiding crè- e, 160.enz. 2 dagen op proef, betaalbaar in 12 maan den. Inruil tot 390.Radio Jaarsveld". telefoon 19836. Bemuurde Weerd O.Z. 12 (bij de sluisjes). Een prima Naumann handnaai machine 65.een Singer ringspoel handnaaimachine 125.een Lewenstein trap- naaimachine 125.een kleer- makerstrapnaaimachine 145.-. Singer in moderne salonkast. alle onder garantie. Desgewenst gemakkelijke betalingswij- Te bezichtigen Herenweg 40. 2x bellen (bij de Amster damsestraatweg), Utrecht. Mevrouw Vermooten. Witte- •rouwensingcl. 36. vraagt net dagmeisje. Aanmelden des avonds tussen 7 en 8 uur. Plano. Mooie Palissanderhouten piano voor 225.Te zien; Queridostraat 13bis, bij Majel- lepark. Na 7 uur 's avonds. Vis deze week voor sleeliïs 1.30 kleir.e bakbokkingen 18 grote bakbokkingen of 2j/2 kg. bakharing of 25 stro. bokkingen of 20 grote inmaak- haringen. Verder alle soorten vis voor lage prjjs. De vVis. bokser van het Ondiep. Klimop, straat 6. Buslijn 7. Tel. 18752:"* ERDAL vraagt Leeftijd 2230 jaar. Vereist: pract. kennis van Engelse en Duitse Handels- corr. en beschikkende over langdurige kantoorpractijk. Schr. soil, met opgave opleiding, huidige en vorige werk kring onder motto „Steno-Typiste" te richten aan Afd. Personeelszaken, Brab.straat 17, Amersfoort. Kruidenierszaak, Dorpszaak, omgeving Doorn Ruime woning. lage huur. goede broodwinning, koopprijs 4250 goederen factuurprljs. Woning- ruil verzocht. Inlichtingen JanT sen's Zakenbureau. Lijnmarkt 9 bis. Utrecht. Afwasbaar kastpapier is voor deliger. vrolijker en toch niet veel duurder 50 cent per rol Zuidam's Kantoorboekhandel, fa. M. H. Mostert, Voorstraat 44. Ter overname aangeboden haard I 50—. Te zien Woens dag van 3 tot 8 uur. Petrarca laan 40, Oog in Al. Gevraagd herenkapper, die ge. schikt is om de zaak zelfstar- dig te drijven. G. H. van Hel. ten. dames- en herenkapper, Kerkstraat 3, Geldermalsen. Net meisje gevraagd. Batavia- straat 55 In klein gezin wordt gevraagd zelfstandige hulp in de huis houding, tegen goed loon. Adres Dr Thijsselaan 48. Personeel aangeb. In de serie Nationaal Autopeds met spaakwielen, geheel op kogels lopend ƒ31.35 De Kampioen. Marnixlaan 15 Tel. 11195. Utrecht Te huur gevraagd Te huur aangeboden Accordeons, blokfluit en alle tokkelinstrumenten Eddy Rees, 'camp. muziekleraar, Thómas- -cnvtmat 17 (bij de gasfabriek! Lesgeld 5.— per maand. Te lefoon 11366. Aangeboden goed gemeubi leerde zitkamer en zljslaapka- mcr met vaste wastafel in mo dern huis, nabij Willem van Noortpleln, met volledig pen sion 125.per maand. Geen beroepspension. Brieven onder no. 7970 bureau van dit blad. Te huur aangeboden gemeubi leerde zit-slaapkamer, met •aste wastafel. diepe kasten cn stookgelegenheid. zonder pension, aan straatzijde, om geving Rivierenwijk. Brieven onder no. 7972 bur. van dit blad. Omgeving Wllhelminapark, een gestoffeerde zitkamer cn ge. meubileerde slaapkamer voor dame. bezlghoden. ook maaltij- Icn, buitenshuis. Telefoon 17901. Personeel gevraagd"] Gevraagd net meLsJe als hulp de huishouding, dagelijks van 30 tot 4 30 uur. Zaterdagmid. dag en Zondag vtij Mevrouw Gielens—Ten Berg. Jac. Ruys- daelstraat 4 (bij Antonius Zie. kenhuis). Net meisje gevraagd voor alle voorkomende werkzaamheden, tevens buffetwerk. Werkster aanwezig. Aanmelden Restau rant „Ottawa". Nachtegaal, straat 10. Een ervaren schoonheidsspecia liste zoekt per 1 Maart een be trekking in Utrecht. Brieven: mej. A. B. van Ketel, Ten Ho- vestraat 49. Den Haag. Algemeen ontwikkeld persoon, kan thuis administratief werk of tikwerk verrichten. BezJt ;chrijfmachine. Brieven onder no 918 bureau var. dit blad, Lessen Leert auto rijden, vlug en goed. zoals alleen „Succes" het doet. 3.50 per les, 3 kw W. Barentzstraat 64 Tel. 17386. Machlneschrljven. Stenografie. Handverbeteren Boekhouden. Middenstandsopleidir.g. Talen, Ook prima schriftelijke lessen. Mercurius.cursussen voor han delsonderwijs. Amsterdamse- slraaJ.weg 12 hls, Utrecht Tel. 13714. Gitaarlessen, klassiek en mo dern. Muziekinstituut Rees kamp. Leistraat 3 bis, (halte Wlttevrouwenbrug). Telefoon 19160. Gevestigd sinds 1893. Diversen Mr. Willy Kruis, astroloog-oc cultist. Voorlichting over Uw lot en leven. Ieder gew.enst advies. Discreet. Spreekuren 2 tot 9 uur. Obrechtstraat 25bis. Utrecht Deze week chemisch reinigen cn persen van herencostuums f 2 95. Verven van mantels, costuums en Japonnen, slechts 5.50. Normale prijs 8.50. Malson Petit, sinds 1862, Gan zenmarkt 12 Telefoon 13710. Dames, let op Uw figuur. Draagt ons Elja Rubbercorset. Het ideale corset zonder balei nen, geeft U steun, is geheel afwasbaar en heeft eer. blij vende pasvorm. Alléénverkoop UMKO, „De Kousenkabouter". Lijnmarkt 44 Paskamers aan. wezlg Accordeon-reparaties. Wij ma ken uw oude accordeon weer als nieuw. Ook moderniseren met de nieuwste celluloid be werking. Het maken van nieu we balgen. Het inmaken van registers, beleren en zuiver afstemmen enz. Alle reparaties worden uitgevoerd met v.o. materiaal onder volle garantie door onze Italiaanse accordeon- technici. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Alleen Muziekh. „De Gouden Harp". Amsterd.- str.weg 68. TeL 14480. Utrecht. verkrijgbaar per pakje van 5 stuks 25 om tegemoet te komen aan de wensen van aan kleine beurs De kwaliteit Is els elles. wet da Amefa-Fabrleken In Apeldoorn verlaet: Ie Hypotheek beschikbaar, grote en kleine bedragen voor panden in .en. buiten Utrecht, tegen zeer billijke condities. M. J. van Rijn, K. Jansstraat 25 bis. Utrecht. Telef 17256. Olieverf Prima vooroorlogse glar.sverf J 2.25 per kg. Even. eens op zuivere vooroorlogse basis: grondverf, standverf. Ja- jsanlakken. blanke lakken enz. 'Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op elke gewenste kleur gebracht. Aangewezen adres voor H H schilders en wederverkopers. Erkend verffabrikant door het Rijksbureau Chemische Produc ten. Gron. Electr. Verffabrick Kuipers, Vleutenseweg 118. Utrecht Telefoon 10809. Postzegelhandel J. Esscr, Ma- riastraat 35. Utrecht. Wij kun. nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren. Kunstgebit reparatie-Inrichting „Oudwijk", tel. 12330 Vooralle moeilijkheden met uw kunst, gebit. W. C. Bunschoten. Bloe- semstr. 13 (achter spoorbrug Maliebaanstation H.H. Automobilisten. Uw adres voor grote sortering onderde len. zowel gebruikt als nieuw Garage v. d. Hoef. Biltstr. 43 a. tel. 15230. Van Uw eigen stof vervaardi gen wij japonnen, deux.pièces. mantels, mantelpakjes, blouses, rokken etc. Het beste adrer; L'Innovation, Biltstr 68, telef 21136. Volkorenbrood is gezond. Vraagt het Uw dokter en be stelt het bij bakker Heinen. Bern Weerd O.Z. 71. Telefoon 13331. Gcen grijze haren meer. Haar verf en haarklcurstcllen bij Huize „Corver". Steenweg 1, Vakkundige bediening. Fenix Engelse en Tsjechische maatkleermakerij. Grote sor. ering iroportstoffen voor cos tuums. tailleurs, mantels, eer. ste klas verwerking. Matige prijzen. Schoutenstraat 11 Koffer en Tasreparaties. Rits sluitingen. voering handvatten sloten Prima rubber en zooi- leder voor zelfreparatle. het spaart U guldens. Galesloot's Lederhandel Vinkenburgstr 7 Voor hetere dameskleding Mal son Montagne, Lijnmarkt 16 Japonnen. mantels hoeden. Grote Collectie. Wij repareren al Uw bontwerk. Lijnmarkt 16, Telefoon 13920. <2/ k Het nieuwste snufje/^/ op afwasgebied laat nóóit zeepsmaak na en is zachter voor de handen. Ontdek wat Presto presteert. Zie hoe glanzend de vaat wordt, merk hoe teil en kwast schoon blijven, zelfs na de vetste afwas! Onder- vind ook, dat vuil goed, met Presto geweekt, sneller en beter te wassen is! Doe Uzelf een plezier - vraag om Presto. Terstond! CT PER ROYAAL PAK Mevrouw C. A. Verbeek (v.h. Key-Verbeek). psychometriste- helderzlcnde. Weerdsingel O.Z. 57 bis (bij de Noorderbrug). Bureau Wijkkraamverpleging, 2x daags hulp door Rijksgedi. Dlomeerde zusters Tarief naar nkomcr., eventueel bespreking thuis. Oudwiikerdw.str. 26 bis tel. 16275 Hypotheek 3*4% beschikbaar Voor mooie posten boven 10.000Normale posten 3\t>%. Tevens beleggingshuizen te koop gevraagd. M. Ultec makelaar N.B.M.. Regentcsse laan 83. Utrecht, telefoon 17810 WIJ verhuren serviesgoederen en glaswerk. Magazijn „De Pio nier". Oude Gracht 183 «tussen Lijnmarkt en Hamburgerbrug) Telefoon 16639. Let op. Wij leveren U weer alle modellen geslepen glas platen. Ook levering buiten cle stad. Glasbedrijf J. Niessen. Koekoekstraat 24. Utrecht. Bedrepar»tles. veren bedden 3-delig maken, eventueel nieu^ tijk. Kapokmatrassen bijvullen met prima Java-kapok in één dag als nieuw terug. Vraag prijs AVO. Jutfaasseweg 78. tel 16718 Woonruimte maakt U door een opklapbed of divanbed te ma ken van Uw ledikantspiraal. Uw ledikant kan ombouw wor. den AVO. Jutfaasseweg 78. tel. 16718. Kunjtgebittenreparatie binnen 1 dag klaar. Spoedgevallen vlug. ger. Geopend van 8 tot 8 uur. >ok Zaterdags. Let op het juiste ïdres Oudwjjkerdwarsstraat 134 tegenover school i. Buslijn 2. Bljouxbuls. Choorstr. 21. zet nieuwe spiegel in Uw poeder, doos. rijgt Uw gebroken col lier en rep. uw bijouterieën. Geneeskrachtige krulden en recepten van J- Mesters. Jans- veld 53. Utrecht. Bil de Voor straat Laat uw gestoffeerde meubelen opnieuw bekleden, rechtstreek» aan de fabriek. Vraagt vrij blijvend prijsopgaaf. Clubmeu belfabriek H J. Huygen, Grut. tersdük 32 c. Tel. 17884 Uw stofzuiger van de wijs? Bel op 11161 „Het Stofzuiger Paleis" Vakkundige reparatie, inrichting. Alle onderdelen voorradig. Steenweg 62 (let op het no. 62). Arnova. Hekelsteeg 17. telefoon 10987. maakt Uw oude lampe- kap als nieuw Mr Robinl. Telepaath- Helder ziende. Croeselaar. 299 bis. Spreekuur 's avonds 7—9. Over. dag volgens afspraak. Schrif telijk advies 2.60. foto en vragen opzenden. Naar Noordwijk aan Zee mei vacantia. Gratis inlichtingen Zomerverhuur Woningbureau Noordwijk. Tel. 2065. Noordwijk aan Zee. Stationsplein 3. Eind halte tram cn autobussen. Kapsalon Gretha. Permanent- Wave 5— Bekkerstraat 88 Moderne brillen, ruime keuze G. B. Schoonderwoerd. Opti cien. Lijnmarkt 20 A Telef 13600 Ook leverancier van alle ziekenfondsen. Alle voorko mende reparaties. zo nodig binnen 24 uur gereed. Voor reparatie van radlo. rij wielen en motoren naar J. Bos Leidseveer, hoek le Daalsedijk. Tel 19062 Utrecht. door* (Ofn? fDeuldijt- 1234. „Een-twee-drie-viertelde het paard Pedro en keek naar zijn baas, die na de botsing even roer loos liggen bleef als Knots: „Uitgeteld, hij is buiten Westen Het valt niet mee om na te vertellen wat hij nog meer met zijn paardenverstand gedacht moet hebben, maar het moet wel langzaam tot hem door gedrongen zijn, dat z'n list, om mij als projectiel tegen Knots aan te slingeren niet zo heel erg slim wasl Knots was voor de tweede keer neer gegaan in dit avontuur, maar ik had de klap minstens net zo hard gevoeld en ik was helemaal de kluts kwijt. Het paard Pedro begreep pas goed hoe dom hij gehandeld had toen hij achter zich het vrolijk gehinnik hoorde van zijn concurrent Flits, op wiens rug de lange Knars'hém grijnzend voorbijsuisde. „Bedankt, knol!", riep die lange boef in het voorbijgaan: „Je hebt je eigen baas onschadelijk gemaakt, nu gaan wij de eerste prijs winnen. Dat was een slimme worp van je tot ziens bij de eindstreep!" Deze hatelijke woorden maakten de strijdlust in Pedro weer wakker, hij probeerde mij met zijn neus overeind te porren, maar toen ik kreu nend liggen bleef greep hi| mijn jasje tussen zijn tan den, tilae me van ae grond en begon mij als een pakketje meedragend achter Flits aan te rennen. Ik schommelde hevig en ik was nog steeds niet bij mijn positieven. „Hup Marjanneke" zong ik duizelig: „Laat de p.oppetjes dgnspn\£f Er is een stijgende belangstelling voor bet „DAG BLAD VOOR AMERSFOORT". Ook U zult dit, voor ons verheugende feit in Uw kring van familie leden en kennissen opgemerkt hebben. Misschien is in deze kring nog iemand, die wel interesse heeft voor ons blad, maar nog geen abonné is. Geeft U ons zijn of haar adres, wij zullen dan ons blad een week op proef zenden. Mocht het ons gelukken op het door U opgegeven adres een abonnement te plaatsen, dan ontvangt U, als vier weken abonnementsgeld zijn voldaan, voor Uw kind geheel gratis bet gloednieuwe Ketelbinkie- boekje, dat binnenkort verschijnt of naar keuze één van de zojuist verschenen boekjes van kapitein Rob. Voor de door U te nemen moeite onze dank. Naam van de proef-abonné Adres: Plaats: Opgegeven door Adres: Plaats: Eventueel gewenst boeki De bon ingevuld opzenden aan de abonnementenafdeling van het „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT'. Snouckaertlaan 7. Amersfoort Tegen opgave van meer adressen bestaat geen bezwaar

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 6