DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Prins op Curacao enthousiast ingehaald Analyse en synthese van Neerlands politiek Militairen dreven handel in goederen uit depót Officiële centrale voor woningruil in Utrecht Brandende olie vernielt bovenbouw stoomschip Kom terug, uant driemaal is scheepsrechtriep men Juwelendiefstal in Tiel r Grootste atoomgeleerde van U.S.A. wil met Stalin praten Moderne smokkelaarswerken' met jeeps en stengnns 10e Jaargang, no. 16 Donderdag 19 Januari 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie cn Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 623S. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. Dieven lichtten deur uit de scharnieren (Van onze correspondent) TIEL. Vele gouden armbanden en zilveren ringen met een gezamen lijke waarde van ongeveer vijfdui zend gulden werden in de nacht van Dinsdag op Woensdag gestolen uit de juwclierszaak Van Soelen aan de Weerstraat te Tiel. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. Toen mevrouw Woensdagochtend beneden kwam. ontdekte ze een grote ravage tussen keuken en win kel. Kennelijk hadden de daders zich via het keukenraam toegang verschaft tot de woning. Daar stuit ten zij echter op een gesloten deur. Toen het hun niet lukte het slot te forceren, hebben de dieven maar de hele deur verwijderd, door deze uit de scharnieren te lichten. Het mag wel een wonder heten, dat geen van de bewoners van het huis, dat aan liefst drie gezinnen onderdak biedt, enig gerucht heeft gehoord. Enkelen van hen slapen zelfs vlak bij de winkel. Uit alles blijkt, dat de daders met de toe stand uitstekend op de hoogte wa ren. Behalve juwelen hebben de dieven ook het geld uit de kassa meegenomen. WILLEMSTAD. CURAgAO. Willemstad baadde In het zonlicht toen Prins Bernhard er Woensdag, onder het gedaver van allerlei geschut arri veerde. De kleurige huizen, de verweerde forten alles vlagde en dui zenden juichten de Prins toe. Het vlootvertoon van de Doorman, de Heemskerck en de Johan Maurits van Nassau was Imposant geweest en het geronk van 15 Fireflies was niet van de lucht van het moment dat de Prins uit zee naderde. De Prins, die zich aan dek bevond van de Nassau, moet een onverge telijke indruk hebben gekregen van de feestelijk met vlaggen versierde stads-entree bij dit tweede bezoek dat hij in heel wat prettiger om standigheden dan in 1942 aan dit rijksdeel brengt. Langs de gehele zijde van de Otrabanda en op de feestelijk versierde brug die (aan gevaren en buiten gebruik) langs de wal ligt, waren duizenden school kinderen opgesteld. Ontvangst door autoriteiten be groetingen en inspecties verliepen alle volgens protocol; daarna wan delde de Prins naar het Gouverne mentsplein en het Gouvernements gebouw (het Fort Amsterdam) on der de daverende toejuichingen van de bevolking. Op de recepties was het bijna een gedrang, zovelen als zich aan Z.K.H. wilden laten voor stellen. Onder hen waren niet alleen zij die een belangrijke rol in het leven MINISTER STIKKER's Dinerzaal op Westerdam als collegelokaal ROTTERDAM. Minister Stikker heeft Woensdagavond op de Wes terdam de Indonesische politiek als uitgangspunt genomen voor een rede tot de buitenlandse pers-leden, die daar gast waren van de Hol- land-Amerika Lijn. „Wij hebben ervaren", zei hy. „dat onze fouten vlug tot de verbeelding van de wereld spreken, maar men heeft over het hoofd gezien, dat onze diepgewortelde zin voor rechtvaardigheid en onze oeroude democratische levensinstelling een waarborg waren, dat wij zelf de juiste koers zouden vinden." uitvoer stijgen echter dagelijks, mede dank zij de Marshall-hulp." Daarna besprak hij de bundeling der Europese hulpbronnen. „Moge de internationale pers haar taak be grijpen door in het eigen land be ter begrip tc brengen voor het land waar men vertoeft", zei hij. „Leer uw volken dat het Nederlandse volk niet agressief is, doch de wil bezit zijn vrijheid en zijn humani- teitsbeginselen taai te verdedigen." „Wij kunnen ons thans bezinnen over de waarde en het belang van de Nederlands-Indonesische Unie, die reeds vorm en gestalte begint te tonen. De steun, materieel en moreel, aan deze Unie staat num mer één op ons politiek program ma." „Overstelpend is het werk dat ons herrezen vaderland moet ver richten: reconstructie, productie en ITALIË Kabinetscrisis De kabinetscrisis, waarin Italië zich sinds een week bevindt, is een vrijwillige Het hoofd van de afge treden regering De Gasperi, ver keert in de gelukkige omstandig heid, dat zijn partij de Christen democratische, de meerderheid in het parlement bezit. Het was dus niet uit noodzaak, dat hij tot nu toe steeds coalitie-kabinetten ge- ermd heeft. In October echter tra den de rechtse socialisten uit de re gering en hoewel, zoals al gezegd, dc parlementaire situatie geenszins explosief is, zijn vele van de pro blemen, waartegenover Italië zich gesteld ziet, dit wel en met het oog hierop moet het een na tionaal belang worden geacht, de regeringspolitiek van een zo ste vig mogelijke fundering te voor zien. Zulks geldt ■v te meer, waar In het tussen en binnen de verschillen- Zoeklicht de partijen een s voortdurende hergroepering geschiedt. Een van de zwak ke plekken in de Italiaanse poli tieke structuur is de groep socia listische partijen. Er is een linkse groep, die de communisten en een rechtse groep, die De Gasperi steunt. En onlangs is er nog een derde partij gesticht, die zich, vreemd genoeg, de hereniging der socialisten ten doel stelt. Aan de andere zijde, rechts van het poli tieke spectrum, is een herleving op te merken van bepaalde par tijen, die zich sinds het eind van de oorlog betrekkelijk rustig had den gehouden. Bij recente verkie zingen in Sardinië behaalden de monarchisten en neo-fascisten flinke winsten voor het groot ste deel ten koste van De Gaspe- ri's Christen-democraten. Indien deze tendenz tot versplintering en verzwakking der gematigde groe peringen voortduurt, zal dat een werkelijke crisis betekenen. De communisten zijn in Italië geheel in de verdediging gedrongen, in hoofdzaak door de eensgezind heid van hun tegenstanders, ge groepeerd om de Christen-demo cratische partij. Als de democra tische partijen zich nu gaan split sen en van elke splinter een nieu we partij maken, zullen de com munisten waarschijnlijk veel van de verloren gegane grond kunnen heroveren. Toenemende vorst Weersverwachting, geldig van Donderdagavond tot Vrijdag avond: Enkele opklaringen afgewisseld door overdrijvende wolkenvel den waaruit plaatselijk wat lichte sneeuw valt. Meest mati ge wind tussen Noord-Oost en Oost. Lichte tot matige vorst. 20 Jan. Zon op 8 38. onder 17.05: Maan op 10.08 onder 19.37. van Curagao vervullen, doch ook bij- voorbeeld de oudste Curagaoénaars uit 1853 en de leiders van de 1000 Curagao-se padvinders en welpen. De middagrondrit door Punda en Otrabunda. de beide schilderachtige delen van .Willemstad, aan weerszij den van het Schottegat. verliep als de inhuldigingsrit van 6 September 1948 in Amsterdam; 'g Prinsen auto moest telkens langzaam rijden of vaart minderen, om ongelukken te voorkomen. De Prins was onvermoeibaar: ge duldig hoorde hij overal redevoerin gen en heilwensen aan. De voorzit ter der Staten, de heer Yrausquin, bundelde alle Curagaose gevoelens in een grote rede, waarin hij dc om standigheden opsomde toen de Prins in 1942 op Curagao kwam, tijdens de oorlog, en het verschil daarvan met de huidige omstandigheden, nu wij „het schrikkelijk pleit" achter de rug hebben, doch nog niet vergeten zijn. „Moge GU terugkomen In ons mid den", riep hy enthousiast, „want driemaal is scheepsrecht en onze aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje neemt het is haast niet mogelijk! nog steeds toe!" Dit zelfde „kom terug, want driemaal is scheepsrecht", had men onderweg ook telkens geroepen. Kilo zuurkool voortaan een halve gulden DEN HAAG Als gevolg van een verhoging van de prijs van witte kool is die van zuurkool ge stegen van 46 tot 50 cent per kilo. Enige tijd geleden werd een ver- laging van de prijs van zuurkool verwacht in verband met de lage prijs van witte kool, die toen tussen vijf en acht cent per kilo noteerde. Haarlemse coöperatie staakt de strijd (Eigen bericht) HAARLEM „Eigen Hulp", een coöperatieve vereniging alhier, heeft het besluit moeten nemen per 1 Februari aanstaande het bedryf te sluiten. Daarmede verdwijnt een van de oudste coöperaties ter plaatse, na gedurende 72 jaar te hebben bestaan. Oorzaak hiervan is, dat het bedryf de concurrentie niet langer kon volhouden Bij navraag bij de „Handels kamer" deelde men ons mede, dat de Haarlemse coöperatie niet was aangesloten bij deze centrale orga nisatie en dat dit een van de oor zaken is, dat „Eigen Hulp" de strijd om het bestaan heeft verloren. Over het geheel genomen, zo zei- de men ons verder, handhaven de coöperaties zich goed tegen de con currentie van grote particuliere winkelbedrijven. Het totale leden- cyfer der coöperaties in Nederland bedraagt ongeveer 300.000 en ver toont nog steeds een, zy het ook lichte, neiging tot stygen. Koning Gustaaf van Zweden, wiens gezondheidstoestand gesta dig verbetert, zal od de kabinets vergadering van Vrijdag zijn offi ciële plichten hervatten. DEN BOSCH In Wezep is een centraal depot van militaire goe deren. Hier komen uit het hele land, bij vrachtauto's vol de uitrustings stukken binnen met de bedoeling dat zy geregistreerd worden en daarna weer worden gedistribueerd over de kazernes waar daaraan be hoefte bestaat." „Met de bedoeling" schryven wy, want in feite kwam daar niet veel van terecht. Zes militairen, drie sergeants en drie soldaten, die Woensdag terecht stonden voor de Krijgsraad te Vel de Zuid, hadden goede relaties met burgers, die voor deze goederen wel afnemers hadden. Vaak gebeurde het, dat de goederen niet eens wer den uitgeladen, maar met dezelfde auto's doorgingen naar de burger adressen. Om welke bedragen het bij deze zwendel is gegaan, heeft men niet kunnen vaststellen, daar elke ad ministratieve controle ontbrak. De verdediger van de zes beklaagden noemde dit in zijn pleidooi een schande. Volgens hem waren deze ,,EUROPA"-(MISS) „ITALIË" De beslissende ontmoeting in het leven van de 24- jarige Italiaanse bokskampioen Ti- berio Mitri, Euro pees kampioen midden gewicht, vond dezer dagen in Triëst plaats, maar niet in. de ringdoch voor het altaar. Hij stond er naast de 18-jarige schoon- heidskampioene Fulvia Franco, die in 1948 tot „Miss Italië" werd geko zen zes militairen niet de ware schul digen. By de lichtvaardigheid waar mede hier met ryksgoederen is om gesprongen, zou het alleen maar verbazing mogen wekken, indien niemand ooit voor de verleiding was bezweken. Hoe, groot de wanorde was, blykt wel hieruit, dat de fraude niet is ontdekt in de opslagplaats te We zep. De zaak is aan het rollen ge komen, doordat politie by helers een onderzoek instelden naar de herkomst van bepaalde militaire goederen. Het spoor voerde naar Wezep en toen bleek hoe de zaak zich had toegedragen. De zes verdachten zjjn veroor deeld tot in totaal dertien en een halve maand gevangenisstraf. Rijk en gemeenten verlenen medewerking aan Stichting Woningzaken Bedrijfsleven Naam zal worden veranderd DIT PRACHTIGE RAAM is door de in Utrecht gevestigde Federatie van Maatschappij Ziekenfondsen aangeboden aan de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst die vorig jaar een eeuw bestond. Het is in het gebouw van deze or ganisatie te Amsterdam aange bracht. Dr. F. C. Nieuwenhuyzen uit Utrecht, arts-gedelegeerde bij de Federatie, onthulde het door de glaskunstenaar A. D. Copier ont worpen en door de Glasfabriek „Leerdam" vervaardigde raam. Het is een met de zandstraal gespoten voorstelling van St. Lucas, die zich naar de lijdende mens overbuigt. „Hiermede," zo zei de Federatie- voorzitter dr. A. J. van Leusen tn zijn overdrachtsrede, „wordt de verhouding tussen artsen en zie kenfondsen gesymboliseerd." De voorzitter van de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, dr. v. d. Horst, aanvaardde het koste lijk geschenk namens zijn organi satie. AMSTERDAM. Dinsdagavond hebben tussen 5 en 6 uur inbrekers kans gezien in een expeditiebedrijf aan de Borneokade te Amsterdam 30 pakken sigaretten te ontvreem den. Ieder pakket bevatte 10 000 Lucky Strike-sigaretten van Bel gisch fabrikaat. (Eigen bericht) UTRECHT. De Vereniging van I w achten. Nederlandse gemeenten en het Rjjk j zullen hoogst w aarschijnlijk hun me- dewerklng verlenen aan de Stich ting Woningzaken van het Bedrijfs leven (een centraal woningruilbu- reau, gevestigd t« Utrecht aan het i Janskerkhof 12), die dan In een nieuwe vorm zal worden geëxploi teerd. Een commissie, waarin naast vertegenwoordigers van het bc- dryfslevcn ook die van de gemeen ten en het r(jk zitting hebben, Is met de voorbereidselen belast van de nieuwe werkwijze. Er zal één centrale cartotheek komen, door de deelneming van dc gemeenten aan dit bureau zal een vereenvoudiging mogelijk zyn by het verkrijgen van vestigings-ver. gunningen. De directie van de Nc- derlandsche Spoorwegen heeft 't ge bruik van ponsmachines toegezegd, waardoor dc administratieve werk zaamheden tot een minimum wor den beperkt. Wanneer de deelne ming van het Rijk officiéél is be vestigd zal de naam van het bureau lulden: Stichting Interlocale Wo- ningruilcentrale. Het bljjft in Utrecht gevestigd. Zodra het woningprobleem urgent werd, zyn in het gehele land tal van woningruilbureau's opgericht. Van samenwerking was geen sprake, waardoor de ruiling allerminst doel treffend geschiedde. Op initiatief van de Unilever heb ben daarom vrijwel alle grote in dustrieën en bedrijven, wo. de Staatsmijnen, dc Nedcrlandsche Spoorwegen, Philips, de K.L.M. en dc B.P.M., in het begin van 1947 besloten de Stichting Woningzaken van het Bedrijfsleven op te richten. Het kantoor van deze Stichting werd in September '47 in het ge bouw van de Nederlandse Handel- mij op het Janskerkhof 12 te Utrecht gevestigd. In Februari 1948 kwam de Stich ting in contact met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Uit voerige besprekingen hadden tot re sultaat, dat deelneming van de overheid In de Stichting zou worden overwogen. De officiële goedkeuring van deze deelneming zal waarschijn lijk niet lang meer op zich laten Vuur met negen stralen bedwongen ROTTERDAM Twee uur lang heeft de brandweer gisteravond werk gehad aan de blussing van een hardnekkige brand aan boord van het 7592 bruto ton metende En gelse s.s. Chrysanthemum, dat by dc Rotterdamsche Droogdok Maat schappij aan de Heyplaatstraat sinds 24 December in reparatie ligt. Opvarenden van het schip waren op de stookplaat bezig het vuur op te stoken om stoom te krijgen voor huishoudelijk gebruik. Daarbij is hout gebruikt. Blijkbaar zijn toen vlammen uit de open ovendeur te ruggeslagen en in aanraking geko men met olieresten op dc stook plaat. Deze vatten vlara en in mi nimum van tijd verspreidde 'tvuur zich door de bunker. De schepelin gen trachtten de brand te blussen met een waterslang van het schip, maar door de zware rookontwik keling van de brandende olie moes ten zij hun pogingen opgeven. Er werd alarm gemaakt, waarna de brandweer van de R.D.M. uitrukte met een motorspuit. Met twee stra len werd het vuur aangepakt, dat de bovenbouw van het schip reeds had bereikt. De Rotterdamse brandweer rukte snel uit. Met vier stralen op open water van motor spuit vijf, een. straal van blusgroep 90 en twee stralen van de blusboot havendienst vier kwam men de NEW YORK. David LUienthal, de aftredende voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, zou hebben aangeboden te Moskou met Stalin besprekingen te voeren om de verschillen van me ning tussen Rusland en Amerika over controle op de atoomenergie te regelen. Lilienthal zou aan het hoofd van de atoomcommissie blijven om te pogen de productie van waterstof atoombommen tegen te gaan, wier werking nog vele malen erger moet zijn dan van de Hirosj4ma- en Na- gasaki-bommen. Lilienthal zou er bij Truman op aangedrongen hebben in een on derhoud met Stalin een vergelijk uit te werken. Hij zou hierbij heb ben aangevoerd, dat waterstof atoombommen de beschaving zou den kunnen vernietigen.Indien Tru man zo'n onderhoud niet wenst, zou hij zelf zeker tot overeenstemming met Stalin kunnen komen, denki Lilienthal. Hij stelt zich op het standpunt, dat Amerika alle werk aan de atoombom behoort te staKen en de voorraden atoombommen dient te vernietigen, aldus de New York World Telegram and Sun. BERLIJN. Dinsdagavond is het gebouw van het onder Sow jet- beheer staaifde--bestuur der Oost- Duitse spoorwegen door de West- Berlijnse autoriteiten met Ameri kaanse goedkeuring in beslag geno men. De Sow jet-commandant van Berlijn heeft per telefoon een pro test ingediend bij de Amerikaanse autoriteiten. R.D.M.-brandweer te hulp. Perso neel van gereedschapswagen drie assisteerde met zuurstofmaskers. Een schuimwagen en motorspuit vier bleven in reserve. De brand weer stond voor een moeilijke taak aangezien men door de grote, ver stikkende rookwolken aanvankelijk verhinderd werd, de vuurhaard te bereiken De brand was namelijk ook overgeslagen naar een der olietanks. Toch zijn de spuitgasten o.l.v. adj hoofdbrandmeester Bekins en wnd. commandant Lutjens, erin geslaagd de hardnekkige brand in twee uur tijds meester te worden. Het schip kon worden behouden, al is er enige schade aangericht. Een aantal spanten en platen is door de hitte van het vuur verbogen, ter wijl ook van dc inventaris het een en ander verloren ging. Het schip, dat eigendom is van Lyras cn Lemos Brothers te Londen, was juist gereed gekomen op de werf Het vertrek zal nu wel enige dagen moeten worden uitgsteld. Dolle koe neergeschoten MAASTRICHT. Woensdag is op het Gemeentelijk Slachthuis te Maastricht een koe dol geworden en aan haar bewaking ontsnapt. De politie slaagde erin het beest, dat zeer dreigend tegenover het pu bliek deed, van de laadbak van een gerequireerde vrachtauto uit met een stengun neer te leggen. Het beest had de hele omgeving van voorbijgangers en zelfs van auto's schoongeveegd. De consternatie, door het optreden van het dolle beest ontstaan, was groot. Militair vliegtuig in Spanje neergestort MADRID Alle 16 inzittenden van een militair vliegtuig kwamen om het leven toen het Woensdag te Tobarra, nabij Albacete, neerstort te. De inzittenden waren meren deels Spaanse officieren. Het toe stel stortte brandend neer en werd volkomen vernield. Belgisch leger wordt 10.000 man sterker BRUSSEL De Belgische mi nister van Nationale Defensie heeft in het parlement een wetsontwerp ingediend, dat de Belgische militai re strijdkrachten in 1950 od 73.782 officieren en minderen wil bren gen een uitbreiding met ruim 10.000 man. Het wetsontwerp stelt voor het leger op 62.850. de lucht macht op 9.108 en de marine op 1.324 man te brengen. Uw kolengulden! Vrijdag 20 Januari a.s. kunt u op het dichtst-nabyzijnde postkan toor tegen inlevering van bon 544 (Levensmiddelenkaart 909) uw kolengulden innen, als uw naam begint met Hu tot en met Ka. Maandag 23 Januari a.s. zyn zij aan de beurt, wier naam begint met Ke tot en met Ko, zelfde voorwaarde. (Zaterdag geen uit reiking!) Drie doden in huis te. Den Helder DEN HELDER De lyken van een man, een vrouw en een zeer jeugdig kind zyn aangetroffen in een woning in de Olivier van Noortstraat te Den Helder. Enige weken reeds was de woning geslo ten Enkele dagen geleden waar schuwden buren de gasfabriek, dat er een sterke gaslucht uit het huis kwam. Er is een beambte heen ge stuurd, die bij zijn komst in de woning dé gruwelyke vondst deed. Men vermoedt, dat zich hier tegen het einde van de vorige maand een drama heeft afgespeeld. Het huis is thans onder politiebewaking ge steld. Vandaag zijn op de verjaar dagstaart van prinses Margriet dc zeven kaarsjes aangestoken; Woensdagmiddag al kwam het heerlijke baksel ten paleize. Op de foto: Koningin Juliana be wondert het geschenk met de jarige; rechts de vertegenwoor- iigster van 't Prinses Margriet- fonds, dat de taart deed aanbie den. WAT VOOR WEER? Voorlopig vorst (Van onze weerkundige mede werker) Een gebied van hoge luchtdruk strekt zich thans over West-Europa uit. Over het gehele Europese vas teland waaien N.O. winden, die zeer koude lucht uit Noord-Rus land en Scandinavië aanvoeren. Deze drong gisteren ook tot once omgeving door, zodat in dc afge lopen nacht de temperaturen plaat selijk tot omstreeks vijf graden on der nul daalden. In de Noordoostelijke luchtstro ming komen vrij veel wolkenvelden voor, waaruit plaatselijk enige sneeuw valt. Daar het gebied met hoge barometerstanden over West- Europa bijna niet van plaats ver andert, bestaat de mogelijkheid, dat de vorst zich hier voorloopig kan handhaven. Er bestaat een ten dens tot verder toenemen van dc vorst. Oostelijk van ons land komen vrij lage temperaturen voor. Zo vroor het vanmorgen in Berlijn al 11 graden. Deze koudere lucht -al door de aanhoudende oostelijke winden ook naar onze omgeving worden getransporteerd. Dienten gevolge zullpn hier ook overdag de temperaturen beneden het vries punt blijven, 's Nachts tijdens op klaringen kan plaatselijk vijf tot tien graden vorst optreden. Uitlevering politiek delinquent gevraagd DEN HAAG Het Eerste Kamer lid Brandenburg heeft de minister van Justitie schriftelijk vragen gesteld over een politieke delin quent, die in Engeland is veroor deeld tot een maand gevangenis straf. Indien nog geeh uitlevering door de Nederlandse regering is gevraagd, verzoekt de heer Bran denburg, dat dit zo spoedig moge- lUk zal geschieden. TILBURG. Toen Dinsdagavond omstreeks 8 uur Avec douane ambtenaren op de Poppelsedijk te Lage Mierde nabij de Belgische grens een jeep zagen naderen, stond het voor hen vast, dat zij met een smok kelauto te doen hadden. Terwijl een der ambtenaren de naderende jeep het stopteken gaf, begaf de andere zich een cindweegs verder, zich gereedhoudende om een puntige wegversperring uit tc werpen, voor het geval de jeep zich niet zou storen aan het stopteken. Het stopteken van de ambtenaar werd inderdaad genegeerd. Inplaats van te stoppen werd nog meer gas gegeven en in snelle vaart passeer de de jeep. Onmiddellijk daarop wierp de verderop geposteerde ambtenaar de versperring over de weg, doch deze hindernis werd door de smokkelauto in volle vaart genomen. Laatstgenoemde ambte naar loste hierop een §chot, met het gevolg, dat de wagen ging stil houden. Het bleek dat een der twee inzittenden door het schot aan de hand was gewond. Een onderzoek wees uit dat de jeep was geladen met een veertigtal tapijten, doch bovendien vonden de ambtenaren op de zitplaats tussen de bestuur der en de mede-inzittende e^n sten- gun, geladen met 21 patronen, zo dat het vermoeden voor de hand ligt, dat de smokkelaars het voor nemen hadden gehad eventueel wapengeweld te gebruiken. De beide smokkelaars, afkomstig uit Oisterwijk, werden gearres teerd, terwijl jeep en inhoud in be slag werden genomen. Nee tocliHeus Hij kwdm ergens om te wit ten, maar moest blijven om 3 maal 24 uur 7 kinderen van 10 maanden tot 10 jaar te verzor gen wier moeder er vandoor- ijing. Dit overkwam 35-jarige vrijgczel-stucadoor Padgett in Omaha. Lilian Harvey, eens filmster, voert proces in Frankrijk of te warme permanent haar blon de krullen heeft bedorven dan wel teveel zomervacantiezon en zeezout, gelijk, haar kapper beweert. 105-jarige Franz Feichtinger te Altmuenster (Oost) ont ving var distributie kleuterbon nen, omdat St. Bureaucratius dacht dat zijn geboortejaar ver keerd was ingevuld en S. B. heeft altijd gelijk. In carnavalsoptocht van Nice zal mechanische olifant mee- wandelen die 8 vrolijke volwas senen kan bergen, met zijn staart kan zwaaien en met zijn oren flapt. Zijn carnevalsolifants huid is maar 15 mm. dik.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1