BALLET der Lage Landen Morgen eten wij V is AMERSFOORTSE GEMEENSCHAP GLASTRA bellen Meubilering „ONZE WONING" Hendrik J. B. Hasken DAMESMANTELS VAKLERAREN „De Hanze" ontplooit grote activiteit en groeit Noteert na even Inderdaad Ideaal LAXEER-AKKERTJES even „Amersfoort" lieeft kansen op een gelijk spel Neptunus behaalt dubbele zege op UZSC uit Utrecht N\ V-familiefeest trekt jong en oud Vergulde Wage n en Metropole delen de punten ^ïty ÖRAND Mr. Belvedère loopt college Rembrandt Black Bart de Vrijbuiter RUIMT OP 1 VOOR KEUKEN EN BEDIENING Donderdag 19 Januari 1950 Instemming met plannen voor ..Schoonheid in huis en hof" De Rooms Katholieke Middenstandsvereniging „De Hanze" heeft een jaar van grote activiteit en gezond verenigingsleven achter de rug. Dit konden wij beluisteren in de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester, die Woensdagavond tijdens de jaarvergadering in „De Wapenroem" werden voorgelezen. Er is sprake van een stijgende be langstelling voor het standswerk en ook over andere gebeurtenissen kon het bestuur zijn verheugen uitspreken. .Waarschuwing tegen Provento-actie De voorzitter, de heer L. A. A. van Hamersveld. opende de eerste „Hanze" vergadering in het nieu we jaar en vestigde de aandacht van de leden op een actie, die mo menteel in Amersfoort onder de winkeliers door de N.V. „Proven- lo" uit Hilversum wordt gehouden. De heer Van Hamersveld waar schuwde de middenstanders voor deze actie. Voortsdeelde de heer Van Ha mersveld mede, dat zich in ver band met de binnenkort te houden Muziekweek ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Amersfoorts Politiemuziek Gezel schap „De Harmonie" een comité heeft gevormd, dat de feestelijkhe den ter gelegenheid van dit jubi leum zal voorbereiden. In het co mité hebben zitting vertegenwoor digers van de F A.M.; Vreemdelin genverkeer en de plaatselijke mu ziekverenigingen. Tijdens de jubi- leum-muziekweek zal een groots opgezette winkelbeurs worden ge houden, waarbij op de medewer king van de middenstanders zal worden gerekend. Het ligt in de bedoeling van het comité een en ander te doen plaats vinden gelijk tijdig met de in het Gymnasium te houden Kunsttentoonstelling „Schoonheid in huis en hofOn derhandelingen hierover worden reeds gevoerd. Tevens ligt het nog in de bedoeling van het Comité sterritten voor automobilisten en wielrijders van buiten naar Amers foort te organiseren. Critiek oefende de heer Van Ha mersveld nog uit op de Amersfoort- sc Sportstichting, die heeft aange kondigd te zullen zorgdragen voor de aanleg van tennisbanen. Spr. betwijfelde of er inderdaad sprake is van een tekort. Dit gaat te veel in de richting van overheidsbe moeiing en wij zullen als midden standers er op moeten toezien, dat ons subsidariteitsbeginsel niet méér in gevaar wordt gebracht, zo zeide de heer Van Hamersveld. Na deze uitvoerige mededelirfgen van de voorzitter, werd de secreta ris, de heer A. M. van Leijenhorst in de gelegenheid gesteld zijn jaar verslag uit te brengen. Het afge lopen jaar noemde hij een periode, die zich kenmerkte door grote ac tiviteit. Er moest hard worden ge werkt om de C C.I. tot stand te brengen. Samenwerking tussen standorganisatie en vakbonden kwam in 1949 tot stand. De heer Leijenhorst noemde deze samen werking in de Bestuursraad zeer goed. In het afgelopen jaar ont plooide ook ..Ora et Labora" een grote activiteit. Met trots gewaagde de heer Leijenhorst van het werk dat „Santos" in de afdeling ver richtte. De afdeling overtrof alle andere afdelingen van de N.R.K.M. De samenwerking in de vereniging en met de andere plaatselijke mid denstandsverenigingen was uitste- Negen winkels in Bomenwijk Alleen levensmiddelen- bedrijven Tijdens de Woensdagavond ge houden jaarvergadering van de R.K. Middenstandsvereniging „De Hanze", deelde de secretaris, de heer A. M. Leyenhorst, o.m. mede, dat van het gemeentebestuur be richt is ontvangen, dat in de Bo- menwyk in het Socsterkwartier binnenkort negen nieuwe winkels zullen worden gebouwd. Hjj voegde hieraan toe, dat gegadigden zich met een verzoek tot B. en W. kun nen wenden. Van gemeentewege kon men ons nog mededelen, dat het gemeente bestuur inderdaad plannen koestert, winkels te bouwen in de Bomen- wijk. De gemeente zal het bouwen van deze panden in eigen beheer doen uitvoeren, waarna de winkels worden verhuurd aan middenstan ders. In de nieuwe winkels zullen uitsluitend levensmiddelenbedrijven mogen worden gevestigd. Men deel de ons nog mede, dat by de verde ling van de winkelruimte rekening wordt gehouden met de bestaande wachtlijst. Slechts zy zullen in aan merking komen, die op deze lijst staan ingeschreven. Winkelitfrs, die in aanmerking wensen te komen, zal een financieel offer worden gevraagd als «bijdrage in de onrendabele kosten. Burgemeester houdt geen spreekuur De burgemeester is verhinderd Vrijdag 20 Januari a.s. spreekuur te houden. GRAND THEATRE: Niet gewenst. Zon dag 2 4.15 645 en 9 uur Overige dagen 2.30 6.45 cn 9 uur CITY THEATER: Millionnair ln nood Zondag 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ove. rige dagen 2.30 G.30 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van 13 t/m 19 Jan 't Zal je niet gebeuren. Vrij dag en Zaterdag 2.30 6 45 en 9 uur. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur Ove rige dagen 2.30 en 8 uur, 19 JAN.: Amicitia. Gymnnstlekver Oranje". Ouderavond 7.30 uur. 19 JAN.: KAB-gebouw. Toneelavond Meer vreugde beweging. 8 uur. 19 JAN: St Aeehten. Ouderavond Verkenners en Welpen. 8 uur. 19 JAN.: Geb. v. VrIJz. Herv. Bijeen komst ADC. 8 uur 20 JAN.: Amicitia Rotterdams Toneel „Mcjonkfrouwe de la SaiglièTe. 8 uur. 21 JAN Amicitia. Oriëntexpresse Ca baret, 8 uur. 21 JAN.; Markthal Feestavond Ncd Spoorwegen 7.30 uur. 22 JAN.: Muziekschool Regentesselaan. Hum. Verbond. Bezinningsbijeen komst Spr. G. C. A. Schrijvers. 10 30 uur 22 JAN.- Prinsenhof 20.00 uur Feest, avond Farbieksarbciders, m.m.v. ge zelschap Teun Klomp en zijn mak ker. kend. Het vergaderingbezoek is evenals de belangstelling der leden voor hun organisatie stijgend. Op 31 Dec. '49 waren 260 leden gere gistreerd. De vergadering keurde het jaar verslag met een welgemeend ap plaus goed, waarna ook de pen ningmeester, de heer B. A. van Gastel een applausje in ontvangst moest nemen voor zijn verslag. Aan inkomsten werd een bedrag van j 2856.72 genoteerd, waarte genover de uitgaven 2732.49 be droegen. Op 31 Dec. '49 had de af deling een saldo van 124.23, doch dit zal met nog te vorderen con tributie en na-vorderingen worden verhoogd tot 579.23. De voorzit ter kondigde een nieuwe contribu tie-inning aan. De bestuursverkie zing verliep vlot. Bii acclamatie werden de heren B. A. van Gastel en J. G. E. Boekenoogcn herkozen. In de vacature van de heer J. Pou- leijn. die zich niet meer herkies baar stelde, werd de heer C. Giesen met algemene stemmen gekozen. Tijdens de rondvraag kwam o.a. de noodzakelijkheid van een Zie kenfonds voor de Middenstand ter sprake. Prof. Veiling Meinesz spreekt over zijn onderzoekingen De nog jonge Amersfoortse afde ling van dc Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde ont. plooit de laatste tyd grote activi teit. De leerzame excursie naar de Leidse sterrenwacht lag nog vers in het geheugen van de leden en Woensdagavond waren zij weer bij een. Ditmaal niet om een en ander te vernemen van de wonderen van het heelal, maar om te luisteren naar de directeur van het Konink lijk Meterlologisch Instituut te De Bilt, prof. dr F, A Vening Meinesz, Prof. Vening Meinesz vertelde ditmaal van zijn onderzoekingsrei- zen in 1929 en 1930, die hy in op dracht van de Nederlandse regering met de duikboot de K XIII in Indo nesië maakte. Prof. Vening Meinesz lichtte zyn inleiding toe met een aantal inte ressante lichtbeelden, die voor de aanwezigen het onderwerp aanmer kelijk verduidelijkten. Poolse mijnwerker naar De Poolse mijnwerker R. is door de Koninklijke Marechaussee te Coevorden aangehouden, verdacht van diefstal van goederen uit in dertijd op de Utrechtse weg te Amersfoort geparkeerde auto's. R. is naar Amersfoort overge bracht. Weinig schade bij twee aanrijdingen Er gebeurden Woensdag twee aanrijdingen. Eén op het kruispunt BisschopswegVermeerstraat tus- een personenauto en een bestel wagen en één op het verkeersplein Nederberg tussen een NBM-bus ei: een truck met oplegger, In bei de gevallen ontstond slechts ma teriële schade. MUTATIES BIJ N.S. De heer W. Adam is benoemd tot brigadier bij de Spoorweg- recherche aan het station te Amers foort. De conducteur, de heer H. Ho- vestad, is benoemd tot Hoofdcon ducteur. Automarkt AMERSFOORT, 18 Januari. Op de wekelijkse automarkt werden 235 motorvoertuigen aangevoerd. Advertentie (I.M.) merken tegen verstopping Advertentie (I.M.) Dames-équipe ASV kampioen De dames-équipe van dc Amers foortse schermvereniging van Van der Meiden heeft met succes deel genomen aan de competities voor het district Utrecht-Gelderland. Slechts twee équipes hadden voor de competitie ingeschreven, n.l. d'Artaignan" uit Utrecht en de ASV. Na een enerverende strijd slaagden dc Amersfoortse dames er in, het kampioenschap op haar naam te brengen. De uit- en thuiswedstrijden had den Woensdagavond plaats in de schermzaal van Van der Meiden. De eerste partij eindigde in een 54 overwinning voor de ASV. Mej. N. Driebergen en mej W Driebergen wonnen beiden twee partijen terwijl mej. E van Loe- nen één gewonnen partij op haar naam bracht De tweede (uitwed strijd had een nog spannender verloop dan de voorgaande. De laatste partij moest de beslissing brengen. d'Artaignan bleek dit maal fortuinlijker en won met 54. Mej. W Driebergen en E. van Loenen wonnen een partij. Mej. N Driebergen twee. De hoofdsecondant, de heer Stijnders uit Amsterdam werd voor de moeilijkheid geplaatst een winnaar aan te wijzen. Het waren de Amersfoortse dames, omdat zij het kleinst aantal treffers hadden ontvangen (ASV 45 en de Utrecht se 49). Over enkele maanden zal de ASV deelnemen aan het lands kampioenschap BILJARTULTSLAGEN De uitslagen van de Woensdag avond voor de competitie van het district ..Eemland" gespeelde bil jartwedstrijd zijn als volgt- Eerste klasse libre Vergulde Wagen IIMctropole 44 Zonneheuvel—Ons Genoegen I 6—2 Onder protest van Zonncheuvel). Tweede klasse libre Nieuwe Kei-Vergulde Wagen III 44 O.DL.Theomien 44 Vierde klasse libre Poedel IIZonneheuvel II 44 Vijfde klasse libre D.O S IIOns Genoegen IV 08 Zevende klasse libre KOT. Ill—ODL IV 3—5 Rectificatie: Zesde klasse libre Poedel III—Zonneheuvel III 41 DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1183 Wanneer Yoto naar de machinekamer loopt om daar de in strumenten te controle ren, komt Rob uit zijn schuilhoek te voor schijn, klimt naar bo zen en stapt over op de wachtende potvis. Snel duikt hij met Skip in de cockpit En nu er van door! Ja, maar hoe wordt deze zonderlinge „boot" bestuurd? Rob bekijkt nauwkeurig de instrumenten, maar het valt blijkbaar nogal mee. Hij drukt op de knop „Centrale Zenuw. middellijk gaat er een rilling door het pot-i geeft enkele krachtige slagen met zijn staart i met grote snelheid worden Rob en ISkip, op vissenlijf, het gevaarte schiet naar voren en Dan duikt .de potvis schuin naar beneden en de rug van de vis, meegesleurd n Burgerlijke stand 18 Januari 1950 Geboren: Jacobus Petrus, z. v. J. M. J. Gommers en G. G. Geurtsen. Cornel lis Atnoldus. z. v. C. v Loenen cn A I< Pommer. Jacoba Evèrdina, d. v. E. Willemsen cn J Jansen Johannes An- tonius Maria, z v. H. W G. Huurdeman en M. J. v. d. Berg. Willemina, d v J Dijk en H Dijk. Marianne, d. v. G. Koogje en H Danklof Gerrit, z. v. H. W. v Leijenhorst en M Lasseur. Getrouwd: J. F Hagcbeek en II Blcijenburg. G. v. Eedeen en J. v. Vliet. T. W. M Brugman en M. J T Evers. A. v Batenburg cn A. v. Appeldoorn A. H G. v. Goor cn M. Tiggelaven. J Rozendaal en Th. Bouman. Overleden: Marretje Vos, 66 jr.. onge huwd Jan Willemse. 15 jaar Meindert Bolthoven. 77 Jr., wed. v. T. v. d. Els- kamp. Advertentie (I.M.) Telefoon 4092 Utrecbtsestraat 40 In hotel „Monopolc" speelde het eerste tiental van S.G. Amersfoort Woensdagavond haar vierde Bonds wedstrijd en wel tegen Utrecht II. De voorlopige eindstand van deze spannende ontmoeting werd 43 In het voordeel van de gasten. Drie partijen t.w. van de le en 2e bord- spelers L. J. de Vries en ds C. J. van Royen en van de negende bord speler Houbaer zijn ter arbitrage opgezonden. Het zag er aanvanke lijk niet naar uit dat Amersfoort het nog zover zou brengen om de strijd onbeslist te doen eindigen. Dc vier remise partijen geven er blijk van dat er hard tegen hard doch omzichtig en zonder veel risico ge streden is. Amersfoort speelde met drie invallers nl. Nuyten, Nijkamp en Houbaer voor mevr. Heemskerk, Byl en Walinga. Utrecht was vol ledig. H. F. JongmanP. v. d. Werff werd een Spaans vierpaardenspel met aan beide kanten aanvankelijk bedreigingen. Remise was het resul taat. Heren-team weer in vorm Het eerste heren-zevental van Neptunus heeft Woensdagavond in het Sportfondsenbad laten zien, dat het de inzinking van de laatste we ken weer bijna te boven is. Het klopte in de Amersfoortse ploeg tijdens de wedstrijd tegen U.Z.S.C. nog wel niet altijd even goed, maar over het geheel genomen wekte het vertoonde spel vertrouwen voor de toekomst. Uitblinkers in deze wedstrijd waren de voorhoede-speler De Bruin en doelman Van de Vlasakker. De jeugdige De Bruin won voor Nep tunus de eerste speelhelft; v. d. Vlasakker won de tweede helft voor de Amersfoorters. De Bruin opende de score, toen hij de bal van Dekkers ontving en een zuiver geplaatst boogschot loste, dat doel man Krul te machtig was (10). Toen Dekkers een corner kreeg te nemen, plaatste hij de bal voor het doel, waar De Bruin het leder met de binnenkant van de hand over de lijn sloeg (20). Nog net voor rust was het op nieuw De Bruin, die de grondslag legde voor een doelpunt. Op zeer fraaie wijze speelde hij de bal naar Dekkers, die van de geboden kans gemakkelijk kon profiteren (30). Toen Woelders na rust de bal op het lichaam kreeg, kwam U.Z.S.C. op goedkope wijze aan het eerste tegenpunt. De bal stuitte namelijk Een familieavond voor de leden van de bij de Amersfoortse NW Bestuurders Bond aangesloten vakorganisaties is de laatste jaren een traditie geworden. De voor zitter van de NVV Bestuurders Bond, de heer Tom van Oort, sprak in zijn openingswoord zijn verheugenis uit over de grote op komst, Vervolgens vertoonde de ARFI filmdienst actueel nieuws, o.a. de film die werd opgenomen tijdens het afscheid van de heren Kupers en Coen van der Lende. Vóór de pauze sprak de heer H. J. van der Born, voorzitter van de Algemene Nederlandse Metaal bewerkers Bond een kort propa gandistisch woord. Hij wierp edh blik op de in het verleden gevoer de strijd. Zo herinnerde hij o.a. aan het in 1886 ingestelde parle mentaire onderzoek naar de ar beidstoestanden bij de porcelein- verwerkende industrie van de fir ma Regout te Maastricht. Sociale voorzieningen, zo als deze thans gelden bestonden voor hen niet. Het was de arbei dersbeweging die omstreeks het jaar 1900 pogingen in het werk stelde om zich te ontworstelen aan deze toestanden. Het was een lan ge taaie strijd, die deze pioniers begonnen. Het nageslacht heeft de vruchten van hun doorzettings kracht en eensgezindheid kunnen plukken. Ook thans rust de plicht op de jonge mensen de eenmaal begonnen strijd voort te zetten en in een ware gemeenschapszin voor elkaar te werken, zo besloot de heer Van der Born, Na dé pauze vertoonde de ARFI filmdienst de Amerikaanse film „Hoog bezoek" (The Bishops wife) waar in Cary Grant, Loretta Young en David Niven de hoofd rollen spelen. Een grote schare kinderen van dc Amersfoortse NVV-leden had 's middags reeds genoten van een speciaal kinder-film-programma, dat ook werd verzorgd door de ARFI filmdienst. Vooraf werd een serie aantrekkelijke filmpjes ver toond, waarvan de tekenfilmpjes bij het jeugdige publiek zeer in de smaak vielen. In de hoofdfilm, „De Circusjongen", maakten de kinderen kennis met de jongen Michael, een uitstekend zwem mer, die op het beslissende mo ment de kleuren van zijn school tijdens „de" wedstrijd niet kan hooghouden omdat hij last heeft van zijn zenuwen. De heer Resing viert ■zilveren jubileum Op Donderdag 19* Januari 1-925 begon de heer H, Resing zijn onderwijzersloop baan aan de St. Anfridusschool te Amersfoort Uit de oud-leerlingen en de ouders der leerlingen had zich een co mité gevormd om hem ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum te huldigen De heer Resing werd door vertegen woordigers van het kerkbestuur. van het comité on van het personeel harte lijk toegesproken en ontving vele blij ken van waardering voor zijn bekwaam werk. in het doel (3—1). U.Z.S.C. werd nu in de verdediging gedrongen. De Utrechters begonnen paniek-polo te spelen en gaven tal van corners cadeau. Toch kwam het doelpunt aan de andere zijde, toen een on verwacht ver schot doel trof (32). Het begon te spannen. U.Z.S.C. bespeurde een mogelijkheid voor de gelijkmaker en begon een hevig offensief. Weer was het De Bruin, die plot seling doelpuntte. Hij kreeg de bal van Jan de Gans cn loste een ver diagonaal schot, dat Krul te mach tig was (42). Ook de Neptunus-dames wonnen van U.Z.S.C. Het werd 51 in een tamelijk eenzijdige wedstrijd. Mej. De Gans scoorde drie maal en mej. Scheerder twee maal. Nuyten wilde tegen Hoppe Ko- nings Indisch spelen doch de Utrech ter week hier vanaf en koos een paar foutieve voortzettingen. Lang zaam maar zeker kon Nuyten vol ledige winst forceren na kwaliteits- voordeel. A. Geudeke moest tegen G. L. de Brie in het middenspel gedwongen de Dame tegen loper afruilen om mat te voorkomen, zodoende ko'n eerstgenoemde meteen opgeven. AsperslagA. C. Bos werd een Dame gambiet waarbij de „Amers- foort"-speler aanvankelijk meende dat het kwaliteitsvoordcel van twee pionnen voldoende was om de party te winnen. De tegenstander slaagde er in remise te houden. J. A. Uding Jr.H. H. Rodrlgo werd Konings Indisch zonder dat een van beiden veel risico nam. Met recht een „geheide" remise. A. Huisman wilde met een paard- offer tegen H. P. E. A. Krekelberg reeds spoedig de partij in zijn voor deel doen beslissen. In deze Caro- Kann partij was het paardoffer fou tief en de stelling van Huisman in het eindspel onhoudbaar. Hij gaf dan ook op. Invaller H. J, A. Nijkamp liet goed spel zien tegen F. N, J. Die- perink. doch .Ondervond dc kracht van z'n tegenstander toen hij by een foutzetje een pion verloor. De Utrechter had misschien winstkan sen, doch niet direct aantoonbaar. Bij het afbreken werd tot remise besloten. Het gaat nu dus om De Vriesvan Schalk waarbij onze kampioen een loper tegen 2 pionnen voorstaat doch met een ietwat ge drongen stelling. Ds v. Royen staat er tegen A. K. G. Keurslag minder gunstig voor. terwyl Houbaer zijn Siciliaanse partij goed behandelde en met een pion meer winstkansen heeft. Volgens insiders Is het niet onmo gelijk dat „Amersfoort" er een ge lijk spel (55) uithaalt. Dit zou dus het eerste winstpuntje betekenen voor de leden van „Monopole". Plaatselijke ontmoeting verloopt verrassend De Woensdagavond in Hotel „De Vergulde Wagen" gespeelde wed strijd tussen de beide plaatselijke biljartverenigingen „Vergulde Wa gen II" en „Metropole" heeft een verrassend verloop gehad. Begon nen werd met dc partijen van ae derde en vierde spelers, waarvan verwacht werd dat „Metropole" de beste kansen had. Het werden ech ter twee overwinningen voor de gastheren. De twee partijen waar van .De Vergulde Wagen" de boste troeven in handen had, werden overwinningen voor „Metropole". De 44 uitslag komt „Het Leusder- kwartier". dat met een sterk team een goede kans in de eerste klasse libre maakt, goed van pas. De ,Metropole"-speler EggM- meyer, die door terugtrekken van Engelhard twee partijen moest spe len. nam in ae partij tegen Kranen burg een flinke voorsprong '23 beurten 5682). Kranenburg kon van een inzinking van zijn tegen stander profiteren, maakte in de 34e beurt de stand gelijk, en had in de 39e beurt ook de voorgift van vijf tien caramboles ingehaald Tegen het einde van deze spannende par tij kwam Eggelmeyer ei weer wat beter in, doch het was te laat. In de ontmoeting tegen Rijn toon de Eggelmeyer, een speler van de oude school, wat met goed band- spel te bereiken is. Zijn technische tegenstander Rijn speelde onzeker bezorgde zichzelf steeds moeilijk heden en struikelde soms over een voudige stoten. Desondanks bleef hij Eggelmeyer op de voet volgen, nam zelfs een voorsprong (26 beur ten 10181) doch raakte daarna helemaal uit zijn spel. De onver stoorbaar spelende Eggelmeyer greep zijn kans en na 37 beurten maakte hij de 130ste carambole, zijn laatste. Smit kwam na een onzeker begin op dreef en rustig spelend dreef hij zijn tegenstander Werv in de hoek. Na 27 beurten stond de stand 101 75. Een inzinking van Smit gaf Wery onverwachts nog een goede kans. Na een spannende eindstrijd werd dit tenslotte een overwinning voor de gastheren. Inmiddels voltrok op het andere biljart Veldman het vonnis over de slecht spelende Ten Hoeve. Laatst genoemde was zijn zelfvertrouwen volkomen kwijt, bezorgde zichzelf door zijn onzeker spel steeds weer moeilijkheden en miste soms de meest eenvoudige stoten. Daarente gen speelde Veldman een goede rustige partij, alhoewel hij zijn oor spronkelijk genomen voorsprong door Ten Hoeve teniet zag gaan. De Vergulde Wagen-speler moest echter veertig caramboles voorge ven. Even leek het er op. dat laatst genoemde eindelijk in vorm zou komen doch in de eindsprint bleef Veldman, door een goed gespeelde serie van 26 caramboles in de 36sta beurt, hem toch nog de baas. Ten Hoeve 70) 132 37 18 3.56 Veldman 130 37 26 3.51 Rijn (150) 130 37 12 3.51 Eggelmeyer 130 37 17 3.51 Kranenburg 130 43 12 3.02 Eggelmeyer (115) 113 43 12 2.62 Smit 115 35 21 3.28 Wery Sr. 109 35 11 3.11 Eerstgcnoemden zijn spelers van Zonneheuvel speelt onder protest Het blijkt dat enkele verenigingen geen genoegen nemen niet het feit dat de wedstrijdleiding van het district „Eemland" het Baarnsc Ons Genoegen 1 te elfder ure in de eerste klasse libre hebben ingedeeld. Zonneheuvel moest de eerste wedstrijd tegen de nieuwe le klas- sers spelen. De wedstrijd ging onder protest van Zonneheuvel, Dc partijen eindigden als volgt: F v. d. Nat (260) A. Stalenhoef (130) 239 130 36 36 40 15 6.63 3.61 C. v. d. Burg (210) J Hopstaken (130) 154 130 37 37 17 16 4.16 3.51 J. v. Vliet (150) A. v Straten (130) 150 96 27 27 43 12 5 55 3.55 Rebel (95) J. Dijkstra (95) 70 95 34 34 13 14 2.05 2.79 Eerstgenoemde spelers Genoegen. zijn van Ons De Vergulde Wagen. Soest Laatste gang van Opa Ebing Woensdagmiddag om half een werd opa Ebing. de oudste inwoner van Soest, naar zijn laatste rustplaats op de Ned. Herv begraafplaats aan de Veldweg, gedragen. Een grote schare belangstellenden was op de dodenakker aanwezig, toen, nadat de kist met net stoffelijk overschot aan de schoot der aarde was toevertrouwd, ds. D van Krugten ttet woord nam. Hij noemde het een voorrecht Gods, een zo hoge ouderdom te bereiken. Opa Ebing leefde ook met God en dit moet voor dc nabestaanden een troos zijn. Na dankzegging was deze korte indrukwekkende plechtigheid beëindigd. Start voor Monte Carlo De Soester deelnemers aan de grote ralley De Monte Carlo, kwamen Woens dagmorgen om half tien met hun goed uitgerust.te auto, waarin zich alle be nodigdheden voor deze monstertocht be vonden. voor het raadhuis te Soest, waar burgemeester S. P. baron Bentinck het equipe, bestaande uit de heren M. v. d. Ent Braat en W. P. Schortemeijer cn mevr. A. Bodegraven toesprak en hen veel geluk en voorspoed wenste. Ook de 2e voorzitter van de Soester Motor club. waarvan de heer Van der Ent Braat lid Is, voerde het woord. Daarna gaf de burgemeester het ver treksein en reed de groe rode wagen langzaam weg. nagewuifd door vele vrienden en bekenden. De eerste rit gaat naar Stockholm, waar Zondagavond gestart wordt voor de geweldige tocht naar het Zuiden, Monte Carlo Dinsdagmorgen omstreeks 9 uur zullen ze Soest passéren voor een korte con- tróle te Amsterdam THEATER Telcf. 6572 en kleur in een vcrmakel. film Klank hoogst The Time, ilie Plaee, I lie Girl Met: DENNIS MORGAN JACK GARSON Toegang elke leeftijd Plaatst een BRANDPUNT FILMPROGRAMMA'S VOOR A.S. WEEK THEATRE Telef. 4632 EEN DAVERENDE COMEDIE! GEESTIG en VERRASSEND! Hcrofdrollen: CLIFTON WEBB Een 20th Century Foxfilm. SHIRLEY TEMPLE Deze film loopt reeds weken achtereen in de grote steden Toegang elke leeftijd. T.m. Maandag Een sensationeel avontuur Met o.a. YVONNE DE CARLO Toegang 14 jaar. JUIST IV U ADVERTEREN EERSTE OPTREDEN in oyze stad van het o.l.v. MAX DOOYES - MASCHA TER WEENE. DINSDAG 24 JANUARI in AMICITIA. Aanvang 20 uur. Zaal open 19.30 uur. PRIJS 1.50, DONATEURS A. G. 1.—. Kaartverkoop bij v. d. Burg, Arnhemsestraat 8. van Gastel. Langestraat 86 en Amersfoortse Gemeenschap, Zuidsingel 3e bruggetje v. d, Varkensmarkt. En voor zover voorradig 's avonds aan de zaal. Leusderweg 161 HERM. SNADEL Telefoon 6362 §p Zie hier enkele grepen uit de grote opruiming M 2-pers. OPKLAPBED, 120 x 190, geweven ma- tras. 15 j. gar. 48.85 2-pers. LEDIKANT met geweven matras en |g voetbord (sleemodel) H§ 15 jaar garantie 68.40 §j 2-pers. LEDIKANT, met geweven matras, 53.70 M l-pers. LEDIKANT. geweven matras 34.85 p l-pers. DTVANBED 32.65 nog voorradig. Illllllllliliiii 1 pers. prima JAVAKA- POK-MATRAS met kussen, S 95.75 2-pers. prima JAVAKA- POK-MATRAS met 2 kussens f 139.75 in de kleuren blauw-, =j groen-, zalm-damast. Ziet onze ruime sortering en koopjes in WOLLEN DEKENS. Ook onze bekende WINTERBEDLAKENS p Het is nu nog tijd voor winterkleding. 1 Speciale aanbieding in UTRECHTSEWEG 66^-69 TEL. 4303—4304 DE STICHTING VAKONDERWIJS HORECABEDRIJVEN roept sollicitanten op voor de functies van: aan de op te richten 2-jarige Horeca-dagvakcursussen Gegadigden dienen te voldoen aan de volgende eisen: 1. een behoorlijke algemene ontwikkeling; 2. veelzijdige ervaring in het koks- of kellnersvak; 3. maximum-leeftijd van 50 jaar. Sollicitaties vgn hen. die zich geschikt achten voor het geven van onderwijs, vergezeld van uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding, loopbaan en referen ties, dienen gericht te worden aan de Secretaris der Stichting. Nieuwe Uitleg 27, 's-Gravenhage.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2