DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Huren zullen worden verhoogd met vijftien procent Firefly neergestort bij Haagse Schouw Huizen gebouwd na 1940 worden niet duurder vJ De Tebourba gezonken; alle opvarenden gered Studentenpaviljoens in Delft officieel geopend gaat De United States Lines varen met een 60.000-tonner Ome Keesje in Utopia Duurdere kolen, duurder stroom Week-eind zonder veldsport Oost-Duitse zondenbok Moog acht zich achtervolgd Markenesse zal belangrijkste plaats in N.O.P. worden MAMMIE KIJK EENS!' 10e Jaargang, no. 18 Zaterdag 21 Januari 1^50 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Redactie cn Administratie: Snouckuei tlaan 7. Amersfoort. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements- UitgaVC! N.V. De NieUWe PeFS Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. prijs 32 cent p. w. of ƒ4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. D Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. NIEUW WETSONTWERP INGEDIEND (Van pnze parlementaire redacteur) DEN" HAAG In de thans ingediende Huurwet, waarin zowel regelen gesteld worden nopens de huurprijzen en ter bescherming van de huur ders, wordt een verhoging van 15 procent toegestaan op de oude huur prijzen van gebouwde onroerende goederen. Onder oude huurprijzen worden verstaan die van vóór 27 December 1940, de datum van in wer king treden van het door de Huurwet vervallende Huurpryzenbesluit 1940. Bij of krachtens algemene maatregel van bestuur kan om bijzon dere redenen van de algemene regel worden afgeweken. Voor meervou dige bewoning worden by algemene maatregel van bestuur de percen tages vastgesteld, waarmede de nieuwe huurprijs om die reden mag wor den verhoogd. Dit percentage mag niet hoger zijn dan 13. Het wetsontwerp bevat ook voor schriften voor de huren van ge deelten van een gebouwd onroerend goed. Zy dienen zich tot de totale (nieuwe) huurprijs te verhouden als het gebruiksgenot van het onder verhuurde gedeelte tot dat van het geheel. Voor gebruik van gas, wa ter en electriciteit mogen slechts de werkelijke of de naar redelijk heid geschatte kosten in rekening worden gebracht, voor stoffering twintig procent van de verkoop waarde. Indien een verhuurder zelf een deel van het verhuurde pand blijft bewonen mag hij de (nieuwe) huur met 20 procent verhogen. Het is de bedoeling, dat de huur verhoging mede aangewend wordt tot het onderhouden der panden. De voorgestelde Huurwet bevat een be paling, dat van de huur mogen worden afgetrokken de door de huurder betaalde kosten, die wette lijk voor rekening van de verhuur der zijn. Bovendien bevat het ont werp Wederopbouwwet een bepa ling, welke gemeentebesturen be voegdheid geeft om het verwaar lozen van het onderhoud van wo ningen tegen te gaan. Uit het Huurbeschermingsbesluit is overgenomen, dat ontruiming door de verhuurder slechts kan worden gevorderd in enkele met name genoemde gevallen Daartoe behoort ook wanbetaling, doch uit drukkelijk is vastgesteld, dat wan betaling geen grond voor ontrui ming oplevert, indien zij te wyten is aan een geschil over de betalings verplichting.' Bovendien kan, indien de rechter op dit laatste punt de huurder in het ongelijk stelt, deze een termyn vaststellen, waarbinnen AMERIKA Afgrijselijk dilemma PRESIDENT TRUMAN ziet zich op het ogenblik gesteld voor de moeilijkste vraag van zijn leven. Moet hij. zo luidt deze. opdracht ge ven tot vervaardiging van de wa terstofbom. een wapen, duizend maal krachtiger dan de uranium bom, welke op Hirosjima werd ge worpen? Zelfs indien men afziet van de menselijke zijde van het pro bleem kan een man het met zijn geweten in overeenstemming bren gen. een bom te laten vervaardigen, die alles, wat leeft, op een gebied van enige honderden vierkante kilo meters. zaï doden? vergt de op lossing van het vraagstuk de wijs heid van een Salomo. Met de volgen de overwegingen cn waarschijn lijk nog vele andere moet do pre sident rekening In het zoeklicht ontploffing van de Beria-bom in Siberië verloren ging, waarschijnlijk heroveren. Maar deze ..leiding'* zal slechts tijdelijk zijn. Want binnen afzienbare tijd zal ook Rusland de waterstofbom kunnen maken. En dan moet Ame rika. indien de situatie blijft zoals zij is. naar weer een nieuw, nog ver schrikkelijker wapen zoeken. Dat kan slechts leiden tot een toestand, waarin beide partijen ten slotte in staat zullen zijn. elkaar volkomen te vernietigen. Geeft Truman daaren tegen de opdracht niet. dan bestaat de mogelijkheid, dat de Sowjet-Unie in de toekomst een dergelijke super- bom alleen zal bezitten. Welke be slissing hij dus neemt, het zal er altijd een vol van risico cn dreigend onheil zijn. Slechts een internatio naal accoord over de controle op de atoomenergie kan de Amerikaanse president nog uit dit vreselijk di lemma bevrijden. Maar het hevige wantrouwen, dat zowel in Washing ton als in Moskou heerst, maakt de kans daarop helaas klein. Afnemende vorst Weersverwachting, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond; over het algemeen veel bewol king met plaatselijk enige lichte sneeuw en hier en daar tijdelijk nevel of mist Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Op de Waddeneilanden en in de kop van Noord-Holland temperatuur ev«n boven het vriespunt, elders in het land temperatuur om het vriespunt, maar in het Zuiden nog lichte vorst. 22 Jan. Zon op 8.35. onder 17.09 Maan op 10 31. onder 22.08. 23 Jan. Zon op 8.34. onder 17.10: Maan °P 1° 40 onder 23 20. lingsverplichting kan voldoen. De huurder Krygt in een even tueel ontruimingsproces een dusda nig sterke positie, dat hij zich niet uit angst voor ontruiming ontoe laatbare praktijken van de ver huurder behoeft te laten welgeval len. De taak van de pryzenbureaux op het gebied van vaststelling van de huur zal in de toekomst door de rechter worden uitgeoefend. Nee toch Heus! Echtpaar te Hamburg stuurt briefjes rond: „Wij gaan hu- welijkscadeaux veilen. Als u soms uw eigen cadeau wil te rugkopen?" 91-jarig snelfietser Fred Qui re te Londen daagt alle 90- jarigen uit om met hem te kam pen over 10 of 20 mijl om de wereldtitel van snelste grijsaard. Hij houdt 10 minuten lang nor male trein bij. U kunt kopen: de Dakota van de maharadja van Baroda, met notenhout bekleed, salon met 4 armstoelen, 2 tafels en 1 cocktailbar. Keuken crème ge schilderd. Wonderkind Kijonito Janome stelt 30 doeken ten toon te Tokio. Is 4 jaar. Heeft reeds 150 doeken op zijn naam staan. Mooiste werk: zijn vader, dron ken thuiskomend! Met „hard werken, wonder olie en 'n druppie terpentijn" is neger Blinks te Stockton (Cal.) 120 jaar gewordenmet ,doof zijn cn niet nieuwsgierig zijn" heer Holmes, ergens in Hampshire (Eng.) 100 jaar. Waardevolle wenken! WAT VOOR WEER? Vorstkansen nemen snel af (Van onze weerkundige medewerker) Het centrum van het hogedruk- gebied. dat bij ons nu al enkele da gen vorst veroorzaakt, verplaatste zich in de afgelopen 24 uur naar de Noordzee. Hierdoor begon warmere lucht, die boven Scandinavië aan wezig was, zich naar het Zuiden te bewegen. Gedurende de afgelopen nacht bereikte deze lucht het noor den van ons land. Hierdoor steeg daar de temperatuur en vanmorgtn vroor het er nog slechts enkele gra den. Het binnendringen van deze min der koude lucht gaat vergezeld van vrij veel bewolking, waaruit aan vankelijk hier en daar enige lichte sneeuw valt. In de loop van mor gen zal deze lucht zich geleidelijk verder over ons land uitbreiden, zodat de vorstkansen snel afnemen In de komende nacht zal er in het Noorden van ons land al na genoeg geen vorst meer optreden. In het Zuiden kan de temperatuur echter nog wel tot enkele graden onder het vriespunt dalen. Wat er overbleef van de Firefly, die kort na de start van het vliegveld Valkenburg bij de Haagse Schouw neerstortte en in brand vloog. Ook vijf procent verhoging van kinderbijslag (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De vijf procent verhoging, welke de lonen onder gaan. zal ook worden toegepast op de kinderbilslag. De kinderbijslag voor het eerste kind wordt van f 0.40 per dag verhoogd tot f 0.42, die voor het tweede cn derde kind van f 0.44 op f 0.46 en die voor het vierde en volgende kind van f 0.54 op f 0.57. In die geest is een wetsontwerp tot wiizjging van de Kinderbiislag- wet bii de Tweede Kamer inge diend. de huurder alsnog aan zijn beta- heen en weer slingerde. Een passa- MARSEILLE. Na uren op een vlot op zee te hebben rondgedreven, zijn de kapitein en acht manschappen van het Tunesische schip Tebourba gered. Het Franse schip Ville D'Oran had de 16 andere leden van de bemanning gered voor het schip zonk. Er was bijna geen zicht, doch een watervliegtuig en andere vliegtuigen namen deel aan het zoeken naar het vlot, dat op de stormachtige zee (Van onze speciale verslaggever) VALKENBURG. Gistermiddag omstreeks kwart over twee is een Firefly van de Marine Luchtvaart Dienst, vlak bij de Rijksweg Den HaagLeiden ter hoogte van de Haagse Schouw, neergestort en in br^nd gevlogen. De piloot van het toestel, luitenant ter zee eerste klasse dr A. Schuringa uit Den Haag. werd uit de machine geslingerd en overleed kort daarna. Direct nadat op het vliegveld Valkenburg, waar- l van de Firefly was opgestegen, alarm was geslagen, rukten reddings ploegen uit, die de brandende machine met schuimblussers aanvielen. Het vuur was spoedig bedwongen. Overal In het hard-bevroren weiland lagen de brokstukken verspreid. Militairen houden de wacht bij de resten, totdat het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk is voltooid. grond is gekomen. Marechaussée cn militairen hielden de nieuwsgieri gen op een afstand. De comman dant van de vliegbasis en de burge meester van Voorschoten, de heer C. J. van der Hoeven waren spoe dig op de plaats van het ongeluk aanwezig. Een amateur-fotograaf, de heer Van der Assum, maakte enkele opnamen, direct nadat het toestel was neergestort. De commissie van onderzoek, bestaande uit officieren van de Marine Luchtvaart Dienst heeft deze foto's in beslag genomen en hoopt hierdoor aanwijzingen te krijgen wat de oorzaak van het on geluk is geweest. Leden van het grondperso- Minister In 't Veld plant een boom DELFT. Op een wijze, zoals het alleen maar in de studentenwereld mogelijk schijnt, zijn Vrijdagmiddag aan de Twecmolentjesstraat in Delft de eerste studentenpaviljoens in Nederland officieel geopend. De plechtigheid werd verricht door minister In 't Veld in de vorm van een boomplanting. Onder daverend applaus werd de boom in de aarde vastgezet en vervolgens werd een tweede boom geplant door de be stuursleden van de openingscommissie, als symbool van het vele werk. dat de studenten zelf hebben verricht naast de officiële instanties en bedrijven. Vóór deze belangrijkste ogen blikken van de middag was een aantal toespraken gehouden. De heer J. Welcker, voorzitter van de openingscommissie hield een wel komstrede voor de talrijke officiële genodigden, waarin hij de moge lijkheden van ,,'t Duyvelsgat" nog Minister In 't Veld plant 'n boom in het door hem geopende dorp van Studentenpaviljoens het Duivelsgat in Delft. eens duidelijk uiteenzette, te weten op comfortabele en goedkope wij ze onderdak te verlenen aan stu denten. In totaal hebben de studenten 20.000 uren aan de bouw van hun „Duyvelsgat'' besteed. De pavil joens bevatten in totaal 196 kamers, vier verblijven voor gehuwden, twee beheerderswoningen en een conciërgewoning. Momenteel wonen 218 personen in het kampement, het maximum-aantal. Minister In 't Veld wees in zijn toespraak op het grote belang van deze paviljoens met het oog op de opleiding van technici, waaraan ons land in de toekomst steeds meer behoefte zal hebben. (Van een onzer verslaggevers) ..De taak van een filmregisseur is te vergelijken met die van een tolk." Voor zover een film wordt gemaakt van een boek, behoort de regisseur niet slechts het verhaal, maar ook de intenties (spi- ritl van de auteur te volgen." zegt Carol Reed. die met evenveel beminnelijkheid als geduld gisteren de pers antwoord gaf op een snelvuur van vragen "s Mor gens met zijn vrouw de actrice Pene lope Dudley Ward met de nachtboot uit Engeland aangekomen, als gasten van het filmverhuurkantoor ..Neder land" (dat ..The third man" uitbrengt), woonde het echtpaar des avonds de première in het Amsteramse Tuschlnky- theater bij. ,,Nec. vaste toekomstplannen heb ik op het ogenblik niet De mogelijkheden van diverse verhalen worden onderzocht en eventueel is er kans op de verfil ming van een nieuw verhaal van Gra ham Greene, dat over ongeveer een half jaar gereed is. zegt de Engelse regis seur op een onzer vragen ..Nooit heb ik enige acteur moeilijk gevonden, om mee te werken." zegt Carol Reed verder cn hij roemt in het bijzonder de allerprettigste wijze, waar op hij met Orson Welles heeft samen gewerkt in ..The shiro man Na gisteravond is zijn laatste film een zegetocht door Nederland begonnen Zal het Harry Lime thema ook hier een schlager worden en de verkoop van ci thers gunstig beïnvloeden? Mogelijk ligt nog zo'n vergeten mu- ziek-instrument bij uw grootmoeder op zolder. Zoek er eens naar en wees er dan zuinig opdaar zit wat ln! giersvliegtuig van Algiers naar Pa rijs kreeg opdracht van zijn route af te wijken en een rubberboot aan een parachute neer te laten op de plaats, waar de Tebourba het laatst was ge zien. De Tebourba had een defect aan de motor gekregen bij kaap Creusa voor de Spaanse kust en 't zonk met 1000 ton cement en 200 ton stukgoe deren aan boord. De Ville D'Oran kon 16 man aan boord nemen, doch de negen overigen bleven tot het laatste ogenblik op 't ten ondergang gedoemde schip. Toen zetten zij een vlot. uit en verdwenen uit het ge zicht. Het is nog niet bekend, hoe zij zijn opgepikt, PARIJS. Met ingang van Maan dag zullen de Franse spoorwegtarie ven met 25 procent worden ver hoogd. Een eerste-klassebiljet voor een enkele reis ParijsMarseille zal dan de enorme som van 3.452 francs in plaats van 2.589 francs kosten. Enige inzittende om het leven gekomen Dc Firefly, de K 14, was voor een proefvlucht van het vliegveld op gestegen. Dr Schuringa, die in het bezit was van het internationaal vliegbrevet, maakte wel meer vluchten om zijn vaardigheid te behouden. Reeds direct na de start moet er iets niet in orde zijn ge weest. De machine kreeg niet vol doende hoogte, scheerde laag over de rijksweg en miste op een haar na de bovenleiding van de clectri- sche tram Den HaagLeiden. De K 14 raakte de grond precies achter een sloot van ongeveer twee meter breedte, gleed door. raakte in een ondiepe greppel en sloeg en- kele malen over de kop. Meteen laaiden de vlammen op uit het wrak. De enige inzittende werd, toen het toestel aan de grond kwam uit de cockpit geslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Een boeren knecht, die op hetzelfde land met zijn paard en wagen reed en het ongeluk zag gebeuren, rende naar het brandende toestel, om te kijken of er nog inzittenden in zaten Hij zag echter niemand. De reddings ploegen van de vliegbasis, die direct ter plaatse waren de plaats van het ongeluk is ongeveer een kilometer van Valkenburg ver wijderd bevestigden, dat de piloot de enige inzittende was. Dek toren constateerden, dat hij dood was. Overal in het weiland verspreid lagen brokstukken van de machi ne. Het bevroren witte schuim stak scherp af tegen het zwartge blakerde wrak. Uit de twee diepe voren, in de hardbevroren grond- bleek hoe hevig het toestel aan de WASHINGTON. Acht Februari zal een aanvang worden gemaakt met de bouw van een reusachtig Amerikaans luxe passagiersschip de „United States", dat zestig duizend ton zal meten. De bouwkosten bedragen zeven tig millioen dollar; hiervan komt 42 millloen voor rekening van de Ame rikaanse Staat, terwijl de rederij van bet nieuwe schip, de United States Lines, 28 millioen dollar zal bijdragen. In vredestijd kan het schip onge veer twee duizend passagiers ver voeren. terwijl het in geval van oor log twaalf duizend man troepen met hun uitrusting kan vervoeren. De maximum snelheid van het schip is nog een militair geheim, zij wordt echter op dertig mijl per uur geschat Ei* is nog geen datum voor het in gebruik nemen van het schip vast gesteld, doch het is de bedoeling dat het in April 1952 ,is afgebouwd. Het schip zal in staat zijn een we reldreis te doen zonder onderweg extra brandstof te behoeven in te nemen. necl vertelden, dat de piloot even voor het ongeval een rode licht- kogel heeft afgeschoten. Een ooggetuige, de landbouwers knecht L. van Leeuwen, die met zijn sleperswagen in de polder tegenover het vliegveld reed, juist toen het ongeluk gebeurde, vertelde ons wat hij had gezien: „Ik reed om kwart over twee het weiland op. Laag over dc tramdra den aan de overkant van de rijks weg, kwam het toestel schuin naar beneden zetten. Eerst schonk ik er geen aandacht aan, want er komen dagelijks vliegtuigen laag over cn er worden wel eens stunts ge maakt. Maar ineens schrok ik ge weldig. De machine naderde dc grond cn ik zag, dat toen het de grond raakte de piloot uit de cockpit werd geslingerd. Dc Firefly vloog vrijwel direct in brand. Ik snelde toe en liep tot drie keer toe om de nog gave cockpit om te zien of er nog mensen inzaten. Maar ik zag niemand en haastte me toen naar de plek. waar de vlieger was gevallen, ongeveer tien meter van de wrakstukken verwijderd. Hij had de koptelefoon nog op het hoofd en vlak bij hem lag een op gevouwen parachute. MAASTRICHT. De staats mijnen van Limburg zullen, reeds dit jaar. niet meer in de behoeften aan electrische stroom kunnen voorzien. Er zal dus, volgens de P.L.E.M. stroom moeten betrokken worden uit het landelijk koppelnet, welke stroom dan geleverd zal worden door andere Nederlandse electriciteitsbedrijven, en door Bel gië of Duitsland. Voor deze stroom- levering gelden echter veel hogere kolenprijzen, nl. 44 per ton. ter wijl de prijs der staatsmijnkolen 32 per ton bedraagt. De P.L.E.M. zal, zolang dit mogelijk is, de ho gere inkoopprijs bij de berekening van de tarieven verwaarlozen. Als die buitenlandse stroominkoop echter belangrijk groter wordt, zal de P.L.E.M. niet ontkomen aan een gedeeltelijke doorberekening van de hogere kolenprijs in de ver- oruiks-tarieven, zodat deze ook hoger worden. DEN HAAG. De K.N.V.B. heeft zijn gehele voetbalpro- gramma voor dit week-eind verschoven naar de volgende week. Ook alle korfhal-, hand bal- en hockeywedstrijden zijn afgelast. BERLIJN De Oost-Duitse liberaal-democratische party heeft de Thuerlngse minister van financiën, Leonhard Moog, die ln een ziekenhuis in West-Berlyn verpleegd wordt, nadat hy een auto-ongeluk kreeg, uit de party gestoten, omdat „Moog zich bewust buiten de party gesteld heeft door zyn gedrag." Weimar terug te keren en daar zjjn ontslag aan te bieden. De arbeiders van Thueringen eisen, „dat Moog terugkeert en zich verantwoordt voor zijn nauwe be trekkingen met zekere kringen in West-Duitsland" en het gebruik van „een dienstauto voor plezier tochten in West-Duitsland". Moog ontving ook nog een brief van de premier van Thueringen. Eggerath, dat hy het ontslag van Moog' niet kan accepteren, zolang Moog in het ziekenhuis in West- Berlyn verblijft. Moog dient naar Een dokter in het ziekenhuis, waar Moog thans onder politiebe waking verblijft, verklaarde, dat Moog, die 67 jaar is en vóór Hitier lid was van het Thuerlngse parle ment, een ernstige zenuwcrisis doormaakte als gevolg van zyn on geval en door de gebeurtenissen der laatste dagen ln verband met zijn persoon. STEEN WIJK In het tweede centrum van de Noord-Oost. Polder, Markenesse, Is Vrydagmlddag de eerste winkel geopend. Het is een kruidenierszaak van dc heer K. Rook uit Steenwyk, die zich aldaar heeft geNestlgd. Sinds 1945 pionierde deze kruidenier mot r'ydende kruide nierswinkels in de N.O.P. en heeft zich zodoende ln een viertal jaren van een grote klantenkring verzekerd. Tegelykertyd Is ook de tweede winkel geopend, nl.-een filiaal var. de Blokzyise Zuivelfabriek. Nog twee winkels zullen deze eerste straat in Markenesse completeren, n.l. een slagery en een manufactu renzaak. Het liep Vrijdagmiddag in de kruidenierswinkel reeds zeer druk. Markenesse telt thans al ruim duizend inwoners. Dit aantal zal worden opgevoerd tot 3.000, ter- wyl men in de toekomst rekent op 6.000 inwoners. De enige groenten- en fruitveiling van de N.O.P. zal ook in Markenessc worden geves tigd. Er is reeds een openbare lagere school en men Is van plan ook een christelijke zesklassige school te bouwen. Op het ogenblik moeten kinderen van christelijke ouders nog per schoolbus naar Em- meloord. Wanneer men met een auto alleen in de Noord-Oost-polder rydt is men geen wegenbelasting ver schuldigd, daar het gehele territo rium van de N.O.P. in particuliere hand. d.w.z. aan de directie van de N.O.P. toebehoort. Ook de nieuwe winkels in Markenesse zijn door de directie van de N.O.P. gebouwd en worden door de diverse pioniers ge huurd. De hoofdweg Steenwijk- N.O.P. is thans gereed en zal bin nenkort onofficieel voor het verkeer worden opengesteld, terwijl in het voorjaar de officiële opening zal geschieden. DEN HAAG. Mr F. C. A. Ba ron van Pallandt. die benoemd is tot ambassadeur te Moskou, was voorheen on?e gezant te Buenos Aires. Deze post heeft hij echter reeds enige maanden geleden ver laten om op te treden als lid der Nederlandse delegatie bij de U.N.O. KNAP, vindt u ook niet. En dan te den ken, dat deze toer voor Larry, oud ze ven maanden, eigen lijk nog niets bete kent, want hij kan bovendien aan de rekstok de salto en de hoogstand maken. Als de kunststuk ken van deze (na tuurlijk) Amerikaan se baby u nieuwsgie rig hebben gemaakt, dan hieronder nog 'n paar bijzonderheden. Gewicht: 20 pond. Eerste kunst: Toen Larry drie weken oud was, stond hij al in zijn box. Bijzonderheden: Larry's moeder is van Indiaanse afkomst. Daardoor beschikt zij over grote athletische gaven. „Als meisje kon zij bijna zo hard lopen als een hert aldus Larry's' trotse vader. yp.V (Eigen bericht) HILVERSUM Is Ome Keesje dood? Leeft hij nog? We dachten, dat de in radiojaren oudste fi guur uit de Europese aether was ge storven. Maar in de nieuwe gids van de VARA staat op pagina 8 (Zondag) weer het bekende blikvangertjc, een tekening van Ome Kees met de ver melding; 17.30 uur: Uitzending voor kinderen van 8 tot 80 jaar en ouder. Die aankondiging heeft ons verwon derd. Daarom grepen we naar de te lefoon. En we hoorden, dat Ome Keesje niet écht dood, maar wél echt en voorgoed met zijn Betje naar Eutopia is verhuisd. Radio-verbin ding met dat land is niet (meer) mo gelijk. Wel blij ft de kinderuitzending om half zes Zondags bestaan. Maar men zal nu dc avonturen horen van de buren van Ome Keesje, de fami lie Van Doorn, die verleden week ,.naar Mexico" is scheep gegaan. Wil lem van Cappellen blijft die avontu ren schrijven en regisseren, maar hij speelt zelf niet meer mee De enige figuur, die blijft, is Arie. Die zei in de laatste uitzending: „Ik zal Ome Kees wél missen!" Het luisterende publiek heeft die uitspraak wellicht niet begrepen. Er zijn tenminste nog geen reacties op gekomen. Willem van Cappellen zelf vond het zo lang zamerhand welletjes worden met „Ome Keesje". Een deel van het pu blick ongetwijfeld ook. Toch heeft de oude baas in dc loop der jaren on telbare vrienden gehad. En die zullen hem zeker op zijn levensavond geluk en vrede gunnen. In Eutopia.... Uw kolengulden! Maandag 23 Januari a.s. kunt u op het dichtst-nabijzijnde postkan toor tegen inlevering van bon 544 (Levensmiddelenkaart 909) uw kolengulden innen, als uw naam begint met Ke tot en met Ko. Dinsdag 24 Januari a.s. zijn zij aan dc beurt wier naam begint met Kr tot en met Le, zelfde voor waarde.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1