W1 "3 Sneeuw en gladde wegen wachten Rallye-rij ders MEDIINOS Tafeltennis-cracks in Utrecht Geen tabak in café's De kwestie Job Vliegtuigen naar Indonesië voor vele weken uitverkocht Zes gangsters dieven van Hoe Hertog Knorrepot lachen ging mm Rechtsgeleerde aan de wal Zaterdag 21 Januari 1950 3 MONTE CARLO. Het weer te Monte Carlo Is plotseling omgeslagen. Na drie maanden blauwe hemel en een heerlik zonnetje heeft de Riviera een veeg van de koude golf, welke over Europa stroomt, gekregen en het verblijf op de boulevard aan de Middellandse Zee mocht Vrijdag, twee dagen voor de start, van de Rally, verre van aangenaam worden genoemd. Een koude, bijna gure wind, joeg de zware wolken langs de kust cn hier en daar \icl er zelfs sneeuw. Het gevolg is. dat de meest fantastische ver halen de ronde doen over de moeilijkheden, welke de Rallye-rijders ditmaal te wachten staan. Zelfs aan de Rivièra is het koud Ook in Italië is veel sneeuw ge vallen en naar verluidt zullen de 6 équipes, die te Florence starten het lang niet gemakkelijk krijgen. De route in de Franse Alpen, spe ciaal die voor de teams, die Zon dagavond van Monte Carlo ver trekken. is ook niet zo gemakkelijk als het vorig jaar. Alle 37 Neder landse équipes zijn reeds te Monte Carlo gearriveerd. Het team Cat- sonides-Barendregt heeft gemeend het deviezenvraagstuk op radicale wijze te kunnen oplossen door met een kampeerwagen te komen, waarin wordt overnacht. Deze stond de gehele dag bij de Mont des Mules opgesteld, waar ijverig door talrijke teams van verschil lende nationaliteiten voor de klas sementsproef werd geoefend. De taxi-chauffeur De Rijk uit Am sterdam is vanavond door de Prins van Monaco ontvangen. De chauf feur en zijn teamgenoot Biil brach ten de vorst een Drachtige bloe menhulde. die door Aalsmeerse kwekers aan de beide Amsterdam mers was meegegeven. Te Monte Carlo bevond zich ook mevr. Van Beeck-Calkoen. uit De Bilt. de echtgenote van de befaam de vallye-riider Mevr. Van Beeck Calkoen zal als teamgenote van mevr. Van Strien-Van Hasselt fun geren. Frankrijk zal met het grootste percentage deelnemers starten, t.w. 28 daarop volgen Groot-Brit- tannië met 25 Nederland met 18 en Zweden met 8 terwijl ook nog équipes van Denemarken Bel- gie. Italië. Zwitserland, Monaco, Spanje, Noorwegen. Portugal en Duitsland op de deelnemerslijst staan. Detailhandel gevrijwaard tegen concurrentie na sluitingstijd DEN HAAG Er zal paal en perk worden gesteld aan de ver koop van tabaksartikelen buiten de bedrijven der gevestigde kleinhan delaren. In hotels, café's en restau rants mogen voortaan slechts bij wijze van „dienstbetoon" tabaks artikelen aan de clientèle worden verstrekt. Hiervoor worden tijde lijke tabaksvergunningen uitge reikt. Indien de verkoop verder g?at dan „dienstbetoon" worden die tijdelijke vergunningen weer ingetrokken. Aanprijzing van "tabaksartikelen e.d. door raambiljetten in café's etc. is voortaan onmogelijk. Aldus blijkt uit een instructie van het ministerie van Financiën aan de directeuren van 's Rijks belastin gen en domeinen. Hiermee komt een einde aan de door de sigaren winkeliers als oneerlijk aangevoel de concurrentie van café's, die zich speciaal na sluitingstijd deed ge voelen. Aan consumptietenten, automa tieken, snelbuffetten, cafétaria's, iissalons en strandcafé's mogen geen tijdelijke tabaksvergunningen worden afgegeven. Tegen „ver kapte nering in tabaksartikelen" zal streng worden gewaakt. Franchises (66) en 105 kinderen spoorloos verdwenen PARIJS Door communistische interrupties en lawaai moest Vrij dag een zitting van het Franse parlement worden geschorst. Het gebeurde nadat de minister van defensie, René Pleven, had ver klaard, dat in de loop van 1948 vrijscharen van de Vietminh meer dan 1.000 Vietnamese burgers had den gedood. De communistische af gevaardigden bestreden deze ver klaring en riepen: „Gij maakt moordenaars van jonge Fransen". Pleven zeide verder, dat aan hangers van de Vietminh tussen 29 September 1945 en 1 December 1949 256 Franse burgers hadden gedood: 324 anderen werden ver mist en 357 (o.w. 66 vrouwen en 105 kinderen) waren ontvoerd en konden door het Internationale Rode Kruis niet achterhaald wor den. """Y I oor de Zondag Rothenburg krijgt ..docent in humor ROTHENBURG Op een school voor volwassenen te Ro thenburg (Beieren) is een docent voor humor benoemd. Dr. Rudolf Rollbuehier, de eerste docent, ver klaarde in zijn inaugurele lezing, dat oudbakken mopjes, sarcasme, ironie en bclachelijk-makerij he den vaak ten onrechte voor hu mor worden aangezien. (Zijn be noeming alleen al. is een tikje „bleek-humoristisch"). J Geen Beneluxfeest 1950 te Maastricht MAASTRICHT. Het comité, dat zich belast had met de organisatie van een Benelux-ontmoeting 1950, heeft in zijn vergadering van Vrij dagavond besloten van n-at houden van deze ontmoeting, die bestaan zou in een grote tentoonstelling van het Nederlandse. Belgische en Luxemburgse bedrijfsleven af te zien. Ondanks dat van verschillende zijden in Limburg toezegging tot medewerking. vooral financiële medewerking, in belangrijke mate was toegezegd, is de grootse onder neming gestrand op het uitblijven van de nodige steun van de zijde van de Maastrichtse industrie, in welke kring men er meer voor voelt een grote tentoonstelling in 1951 of 1952 na uitvoerige voorbereiding te doen doorgaan. De kwestie Job is een hardnek kige kwestie. Zo een, die een mens moedeloos maakt. De kwestie Job is een onaangename kwestie, waar een mens maar lieuer omheen loopt. Daar is de vraag naar het hoe en waarom van het fe-d. Dat zal ook wel een vraag blijven. Maar wat anders is de directe confrontatie met dat leed. Die is onaangenaam, en te mijden. En nog onaangenamer is het, wanneer we de enige ma nier, om dat leed toe te dekken, niet kunnen aanwenden: de stich telijke manier.' Zodra we het niet meer aankunnen, gaan we praten over de rechtvaardigheid van God ,.die het beter weet". Dat lukt in die omstandigheden wonder wel in kerkelijke en niet-kerkclijke krin gen. Wilt u daar volleerd in wor denlees, wat de vrienden van Job in lange redevoeringen ten beste geven. Je hoort het gepraat op con doleance-bezoek! Maar Job spuwt vuur en vlam er tegen. Die wil van dat vrome gebazel niets weten. Want Job zoekt niet de bescher ming van een vaste wetmatigheid, die een zekere veiligheid waarborgt tegenover dè grilligheid van het lot. Job schreeuwt alleen om God! En hij krijgt antwoord ook. Maar dat antwoord heeft niets meer van de rouw-visite. Dat klink: als een on weer! De kwestie Job is deze zoekt u naar een min of meer redelijke achtergrond voor het geweldige? Of schreeuwt u om God, de lévende God? v. E. r n m Brussel wreed ontnuchterd over „Duitse schat" BRUSSEL. Het mysterie van de „Duitse Schat" in het Brusselse Departement van Financiën is na vijf jaar opgelost. Toen de Duitse bezetters de gebouwen van het Belgische ministerie van financiën hadden overgenomen, hadden zij een twaalftal reusachtige safes in de grote kantoorlokalen geplaatst. Bij de bevrijding vertrokken zij haastig, met medeneming van de sleutels. Daar er geen duplicaatsleulels van de safes waren, werd te lange leste besloten de deuren open te breken. Pas Vrijdag kwamen de deskundigen, die dit werk zouden opknappen. Zij slaagden, en een functionaris gaf de talrijke jour nalisten het teken, dat zij het ge bouw konden betreden om het vijf jaar oude geheim te aanschouwen: de safes waren leeg Tien jaar geëist tegen tipgevers DEN BOSCH. Tien jaar met aftrek heeft de officier van justitie bij de Bossche rechtbank geëist te gen de Tilburgse kooplieden J. H. en H. B. die de tipgevers zijn ge weest van de bende van „Nol de Brabander". Hij noemde hen de beide hoofdschuldigen aan de mis drijven. die de bende heeft gepleegd en achtte hen zeer a-sociaal en zeer misdadig. Tegen een reek« andere verdach ten, die bij deze zaak betrokken zyn werdc geëist, die va rieerden van een voorv v,-'-ke straf van een jaar tot zeven jaar gevang- Be zitting nam op nieuw, evenals het geval was toen „Nol de Brabander" zelf terecht stond, een gehele dag in beslag. de superieure TANDCREAM 'MEDINOS LABORATORIA AMERSFOORT 3 83 Schotse tweeling aan moeder toegewezen EDINBURGH (Schatland). Het Schotse gerechtshaf, waarvoor de zaak van de Schotse tweeling Pa mela en Patricia Hooper is behan- I dela, heeft na langdurige juridische en bepaald dat de moeder met de Aga Khan's juwelen gevat zorg voor de meisjes zal worden belast. Haar vader, de handelsman William John Hooper uit Glasgow heeft echter het recht te eisen dat de kinderen hun halve vacantie met hem, hetzij in Groot Brittannië of in Nederland, doorbrengen. De tweeling zal thans naar de moeder in Nederland terugkeren. IK 1944 LIETEN DE DUITSERS te Heusden de protestantse en de katholieke kerk alsmede het raadhuis in de lucht vliegen. Van deze drie gebouwen wordt de ka tholieke kerk thans weer her bouwd. doch niet weer op de oude plaats. De kerk krijgt na melijk een plaats op de histori sche grond, waarin zich nog de fundamenten bevinden van 't be roemde Heusdense middeleeuwse kasteel. Er zal in deze kerk. die wordt opgetrokken in zg. basiliek stijl met een aparte doopkapel en octogone toren (de toren van het voormalige Heusdense kasteel was nl. ook achthoekig)plaats zijn voor 560 personen. Op de voorgrond de opgravingen van het oude kasteel Heusden, op de achtergrond de nieuwe in aan bouw zijnde kerk. (Eigen bericht) DEN BLAAG. Be aanvankelijke schroom van Nederlanders om naar Indonesië te gaan de laatste maanden nogal manifest neemt ziender ogen af. De volkomen rust, welke onmiddellijk na de souvereinlteitsovcr- dracht aan de dag trad, heeft velen, die er blijkbaar de voorkeur aan hadden gegeven de kat eens uit de boom te kijken, nu over hun aarzeling heen geholpen. Het gevolg is, dat de boekingen voor passage op de boten en vliegtuigen naar Indonesië in deze weken zeer sterk zijn gestegen. week worden ingesteld. Maar ook bij die opvoering van de passagiersruim te zal vermoedelijk nog lange tijd het aanbod van plaatsruimte te klein blijken voor het aantal passage-aan vragen. Het vertrouwen, vooral van jonge Nederlanders en van ondernemingen is blijkbaar sterk toegenomen. Intus sen zijn er ook nog vele Nederlan ders in Indonesië, die naar Nederland terug willen keren. Uit gegevens welke wij hier ver kregen blijkt, dat als gevolg van een nog altijd vrij sterke terugkeer het huisvestingsprobleem in Indonesië veel vereenvoudigd wordt. Daartoe draagt tevens bij, dat onder de nieu we en veelbelovende omstandigheden in Indonesië vele ondernemingen, die hun personeel naar de grote steden hadden teruggetrokken, hun men sen weer naar de ondernemingen sturen, Voor uitgaande Nederlan ders laat zich het huisvestingsvraag- stuk dus veel eenvoudiger aanzien. Ook dat verhoogt hier de belangstel ling om naar Indonesië te gaan. KLM zes maal per week naar Djakarta De KLM deelde ons mede, dat tot eind Februari al haar vliegtuigen naar Indonesië volgeboekt zijn. Dit heuglijke verschijnsel heeft de maat schappij aanleiding gegeven, maatre gelen voor te bereiden om de fre quentie van haar Indonesië-dienst te verhogen. Vermoedelijk zal reeds half Februari een zesde dienst per PARIJS. De Sureté Nationale heeft de zes mannen, die in Augustus de Aga Khan en zijn Begum beroofd hebben, Donderdagavond in Parijs en Marseille gearresteerd. De gestolen juwelen ter waarde van 213 millioen francs zijn echter nog niet gevonden. De Sureté heeft echter twee perso nen geïdentificeerd die op het ogenblik in het bezit zijn van de juwelen. Een der mannen werd in Parijs gearresteerd, de vier anderen In Marseille. De politie zoekt dus verder naar twee personen, genaamd Paul Lu cas en Vinci Leone, die de juwelen het- laatst in hun bezit moeten heb ben gehad. Zij staan als „gangsters"' bekend. De Age Khan en zijn echtgenote werden op 30 Augustus van het vorig jaar door de bandieten over vallen. juist nadat zij de tuin van hun villa bij Cannes waren uitge reden. Onder bedreiging met vuur wapenen moesten de inzittenden hun juwelen afstaan. Daarna sneden de gangsters de banden van de auto door en kozen het hazenpad. De eigenlijke leider van bet com plot „Big Roger" genaamd en zijn blonde vriendin zijn echter nog niet door de poditie gevat. Men beweert, dat die twee door de andere leden van de bende na de diefstal zijn ..terechtgesteld". De Franse politie heeft nu een grote drijfjacht ingezet op nog voortvluchtige verdachten. Een der zes arrestanten is een zekere Watson, die Brits onderdaan is. Hij heeft in het Franse Vreem delingen legioen gediend: hij werd aangehouden aan de Franse doua nepost op de brug bij Kehl tegen over Straatsburg. Vorst bedreigt Ameland NES (Ameland) De Friese D.U.W.-arbeiders, die op Ameland te v/erk zijn gesteld, zijn, wegens dreigende verbreking der kustver- binding met het eiland door de vorst, naar huis gezonden. J V h TT R WOONDE op een groot slot een hertog, die altijd knorrig was. De hele dag zat hij in de veertiende kamer rechts van de gang. in een geelsatijnen leuning stoel en hij was knorrig en bleef het. Wat kan ik daar toch aan doen? riep de Hertogin handen wringend uit. Wat moet ik doen, om mijn heer gemaal eens aan het lachen te krijgen? Zij vroeg het aan zeven wijze raadgevers, en die gingen allemaal een nachtje er over slapen. Toen gaven zij raad. De een zei: U moet een vlsglas vol kleurige vissen voor hem koDen. Doorluchtigheid De tweede zei: U moet een speeldoos laten komen, die aardige wijsjes speelt en voor. al: Schep vreugde in 't leven. De derde gaf de raad om een acrobaat aan te stellen, die op z'n kop kon staan en aan zijn tanden aan de lamp kon hangen. De hertogin liet dat allemaal komen Toen stond er dus een visglas. er speelde een speeldoos, er hing een acrobaat met zijn tanden aan do lamn. maar de Hertog vertrok geen spier. Hij zat daar maar en was zo knorrig als nooit tevoren. Weet je wat. dacht de Hertogin, ik ga eens naar mijn nctemoei. dat is een wijze vrouw, die weet wel raad. Haar petemoei woonde in een spelonk in een berg. Toen de Her- togin na drie uur reizen bij haar aankwam, zei ze: Ik weet al. waar voor je komt. Je man is knorrig. Ik zal je zeegen wat je moet doen. O wat dan netemoei. vroeg de Hertogin bevend. Je moet om te beginnen zijn geelsatijnen leuningstoel doorza gen. De poten er bijna af. weet je wel, maar zo dat je het niet ziet. en zo. dat hij er doorzakt, zodra hii gaat zitten. Maar petemoei, zei de Hertogin, dan wordt hij immers nog veel knorriger? Stil. zei petemoei. Verder moet je een half Dond peper in ziin soep doen 's middags Je moet de traD inwrijven met groene zeep zodat hij uitglijdt en ten slotte: Je moet een heel nest levende muizen in ziin bed leggen. Lieve deued, petemoei, zei de 1 Hertogin sidderend, weet je het ^zeker? (Dondsüidaq komi do poppsmkaAi OP Donderdagmorgen, dat staat vast dan komt op het pleintje dc poppenkast, de kinderen komen gelopen uit de Peperstraat, uit de Havenstraat ze wachten totdat er een belletje gaat dan gaan de gordijntjes open. De kinderen lachen van Hi! en van Ha'. Daar komt de dood van Pierlala! Jan Klaassen en Katrijntje' Wat doet J&n Klaassen? Hij slaat z'n vrouw en alle kinderen roepen: Au! en gillen over het pleintje. Dan komt er een aap met een lange staart die malle aap is de moeite waard, hij doet zulke stoute dingen! H\j klimt op de deurtjes, er boven op dan trekt h{j Jan Klaassen aan z'n kop, en alle kinderen dringen. \r1 AAR opgepast, nu opgepast! 1 1 daar komt de vrouw van de poppenkast om centen op te halen, het ligt er maar aan, hoe rijk je bent soms geef je een stuiver, soms geef je een cent maar iedereen moet betalen. En wat krijgt de aap, die grappige aap? Nu, stil maar, die krijgt van kleine Jaap een heerlijk colombijntje, en dan is het spel voor vandaag gedaan, de poppenkast moet weer verder gaan, dan is het weer stil op het pleintje. Heel zeker, zei petemoei. Ga naar huis en doe het W/EL. de Hertogin ging naar huis en ze deed het allemaal zoals petemoei het gezegd had. Toen de Hertog z'n ontbijt op had. ging hij knorrie naar de veertiende kamer rechts van de gang en wilde in zijn geelsatijnen leuningstoel neervallen. Maar boem. pats, daar lag hij op de grond, met alle stoelpoten om zich heen Een bediende, die er naast stond, vond het zo grappig, dat hij even glimlachte. Wat? bulderde de Hertog, moet jij lachen als ik val? Eruit! Hij was knorriger dan ooit. toen hii aan tafel kwam en zijn soep at. Die soep. ja! Hatsiie. riep dc Hertog. Hatsjoc, Hatsjee! Hij hoestte en proestte en nieste, tot dat hij vuurrood zag in het ge zicht en de bediendes aan tafel vonden het zo grappig, dat ze echt gingen lachen. Schande, riep de Hertog, hatsjoe, hatsjee! Van kwaadheid smeet hij zijn servet neer en holde de trap op. Maar op de tweede tree gleed hij al uit en viel rommeldebom naar beneden. Toen stond er een hof dame bij. die zich niet houden kon en proestte van het lachen Van louter woede en narigheid ging de Hertog toen maar naar bed. Maar nauwelijks lag hij onde»- de de kens. of. wat was dat? Een muis rende roetsj over ziin gezicht, een tweede klom in zijn baard, een derde kriebelde over zijn buik o. het bed zat vol muizen. „Help. help. riep de Hertog en daar kwam de Hertogin binnen. En toe ze daar haar heer gemaal zag. die woedend met zijn slaap muts zwaaide en met zijn kussen smeet naar al die muizen, toen barstte ze in een vrolijk lachen uit. De Hertog werd een ogenblik stil. Zoiets had hij nooit kunnen vermoeden. Hij keek de Hertogin aan en toen ineens: Ha ha. ha! bulderde hij Zijn buik schudde van 't lachen. Ha ha. eerst de leu ningstoel. zei hij en toen. hi. hi. de soep. cn toen ho. ho. de trap en nu. ha. ha, ha. die muizen. O. wat een grap! Wat een grap. lachte de Herto gin. de tranen liepen over haar wangen. Onbetaalbaar schreeuwde de Hertog. Kostelijk! gierde de Hertogin, En de bediendes en de hofdames en de pages en de kamerheren kwamen er allemaal nieuwsgierig bij en lachten en de kok en de koksmaatjes kwamen er bij en brulden, en de koetsier kwam er bij en hinnikte van 't lachen. Het hele slot schudde ervan.- En sinds die dag is het gedaan met de knorrigheid van de Hertog. Hij is vrolijk en goedgehumeurd geworden. Hij lacht om alles. En dat is maar goed ook. want als zelfs een Hertog nog niet kan la chen. waar moet het dan heen? J Hilversumse vijftons-kei naar nieuw steenbed HILVERSUM. Omdat het pleintje, waar zij reeds meer dan een kwart eeuw op haar stenen bed rust. parkeerplaats wordt, is de grote Hilversumse kei verhuisd. De zware steen, die ca. vijf ton weegt, is met behulp van een grote takel wagen van zijn rustplaats gelicht. Dit ging vrij wat vlotter dan in 1923, toen het heel wat betekende om de kei van de heide naar Hil versum te brengen. Nu was zij in een halve dag op haar nieuwe standplaats, enkele tientallen me ters verder. Men had gehoopt nog de documenten te vinden, die des- lijcis onder de kei waren gelegd, doch deze bleken door Vader tijd te zijn verteerd. Advertentie (LM.) E j LANGESTRAAT 125 TELEFOON 5465 VóóR de zitting van de politie-rechter begint, treft ge op de sombere gang altijd enkele vaste catego rieën mensen. Sommige van die groepjes kunt ge ge makkelijk onderkennen. De deurwaarder met het oranjelint, de parketwach ters in hun indrukwekkend uniform. En natuurlijk de advocaten. Als ze nog niet in toga zijn. herkent ge ze toch onmiddellijk aan de deftige actentas. Ook de journalisten schijnen iets te hebben, al is het niet te definiëren, waaraan men ze onderscheidt. Want bij elke zitting is er wel een gedaagde, die de persman weet te vinden om te vra gen of deze van „zijn on betekenend geval" niets in de krant wil zetten. Het geen zo'n verslaggever na tuurlijk nooit bij voorbaat reeds belooft. Moeilijker is het, de ver dachten en getuigen uit el kaar te houden. En een genre apart vormt „het pu bliek". Dat zijn mensen, die hun vrije tijd besteden, soms een middag vrij né men om te horen hoe het afloop met Sjaan van de buren, die Marietje van twee huizen verder met een haarspeld in d'r gezicht heeft getekend. Deze middag zat er op het bankje in de gang een man met een overall onder zijn winterjas Een witbe stoven pet op het hoofd. Hij zat daar maar gewoon tussen de anderen, die hier al dan niet op bevel een bezoek kwamen afleg gen. „Ook getuige?", vroeg hij langs zijn neus weg aan een bleke jongen met een bril De jongen trok de lip pen samen en schudde het hoofd. „Ik ook niet," zei de wit- pet. Dat antwoord maakte hem in de ogen van de ge brilde jongen waarschijn lijk een soort kameraad. Fluisterend sprak hij: ,,'k-Mot voorkomme. mishandeling staat er op 't papierWe hadden een borreltje open toen heb me broer gevochte met een bussjaffeuromdat- ie nie stopte toen me broer belde Maar i k heb nie geslage. 'k-Heb die sjaffeur alleen vastgehouwe toen me broer 'm op ze gezich sloeg. Is dat nou ook mis handeling?" De witpet keek bedenke lijk, blies de rook van zijn sjagje naar de zoldering en sprak wijsgerig: „Voor zo n geval heb ik eens een jaar horen wéggeven. Maar d'r z i t vrijspraak in". „Hoe hoe weet je ca," begon de bleke weer te fluisteren. „Ben je al zo vaak voor gewees?" „Nog nooit," kwam laco niek het antwoord. „I k kijk wel uit. Maar ik zit al tijd op de rechtbank, als ik uitgevroren ben. In die strenge winter van zes en veertig, zat ik hier zowat elke dag. Voor-me-lol. Ik hoor de zaakjes aan en te gen het einde schrijf ik in een boekje, wat de ver dachte van mij voor straf zou krijgen als ik rechter was of officier van justi tie." „Oh „Nou en ik ben er meest al niet vér naast." „Oh Enne.wat eh „Nou, net wat ik zeg. Je kén een jaar knjge. Maar d'r zit vrijspraak in". „Zou me oroer méér dan een jaar krijge EEN kwartier later eis te de officier twee we ken tegen de broer voor die schandelijke klap. Er had den de grootste ongelukken van kunnen komen in die bus. De rechter gaf de ge vangenisstraf voorwaarde lijk. omdat de broer drie jaar soldaat was geweest in de tropen en omdat hij daar in spanningen had geleefd, waarvan wij ons hier geen indruk kunnen vormen. De rechter deed er alleen een flinke geldboete bij Een zucht van verlichting ont snapte de bleke brilleman. Met verwijtende steekoog- jes keek hij naar de stuca- door, die twee banken naar achteren met de pet op de knieën zat Toen trad de bleke jongen zelf naar vo ren. De chauffeur verklaar de. dat-ie geslagen had. Maar een getuige-buspas- sagier kon niet verder gaan dan zeggen, dat de jongen de chauffeur had vastge houden. Zo werd hot ten laste gelegde niet bewezen en volgde vrijspraak. Met z'n neus in de lucht stapte de bleke, ineens vief, naar de deur. Bij de laatste bank werd-ie aan zijn mouw ge trokken. Door de witpet. Die zei, zó hard, dat de deurwaarder er nors van opkeek: „Wat heb ik je ge bromd? D'r zat vrijspraak Zaterdag en Zondag open Nederlandse kampioenschappen Er wordt op zes tafels gespeeld UTRECHT. Vandaag en Zondag in de Beatrixhal (die verwarmd zal worden) voor de derde maal de open Nederlandse kampioenschap pen tafeltennis verspeeld. Het is haast onnodig voor dit bijzondere tafeltennis evenement belangstelling od te wekken. De tafeltennissport heeft ook in ons sportieve landje de laatste tijd zo'n grote vlucht genomen dat deze sport van het bat en het celluloid balletje een grote plaats in de wereld van de sport is gaan inne men Bijna alle cracks uit de tafel tenniswereld zullen in Utrecht ac te de presence geven. We noemen slechts de namen van Pinkie Bar nes. de winnares van vorig jaar. Derde testmatch tussen Afrika en Australië DURBAN. Bij het begin van de derde testmatch tussen Zuid- Afrika en Australië scoorde Zuid- Afrika 240 runs voor het verlies van 2 wickets. De beide wickets vielen reeds voor de lunch toen de Zuidafrikanen nog slechts 75 runs hadden gescoord. Rowan en aan voerder Nourse kwamen daarna samen aan het wicket en bleven voor het overige gedeelte van de dag op de pitch. Toen de stumps werden opgeborgen was Rowan 133 not out en Nourse 64 not out. die Zaterdag per Constellation naar Holland vliegt, Richard Bergmann de sympathieke Engelse speler, wel bekend van de vorige kampioen- reldtitel behaalde, de Pool Ehrlich, de Fransman Dubouille, en niet te vergeten d« Zweden Croneryd, Larssón en Bergström. die deze week nog in Rotterdam zo'n uit stekende indruk hebben achterge laten. Bij de dames noemen wij naast Pinkie nog de charmante Belgische speelsters Mad Detour- nay en Josée Wouters. Deze spelers maken allen een zeer serieuze kans op de titel. U ziet namen die klinken als een klok Eén schaduwzijde is er ech ter aan deze grot- deelneming ver bonden Onz-? dames en heren zijn daardoor vrijwel kansloos Hoewel het niet uitgesloten moet worden geacht, dat Cor du Buy het tot de laatste acht zal brengen In afwijking van vorige jaren zullen de wedstrijden thans op zes tafels versoeeld worden, zodat een vlotte en tijdige afwerking gewaar borgd is. Voor finales, die Zondags avonds plaats hebben is slechts één tafel beschikbaar Men zal dus de strijd overzichtelijk kunnen volgen- Ontslagmogelijkheid voor marinepersoneel DEN HAAG Korporaals en manschappen behorende tot het be- roepspersoneel der Koninklijke Marine, die vóór of op 1 Januari 1946 „diensteindiging" hadden en zich niet opnieuw wensen te ver binden kunnen thans op verzoek uit de dienst worden ontslagen.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3