Normacol Gasonides en Barendregt op tweede plaats geëindigd 3BÜH3 Auto's met groente door Belgen vastgehouden Soort Piepeoga redt Vader Muis Negen jaar geëist tegen Frau Gasille WITTEBROODSWEKEN Fransen Becquart en Secret winnen de Rallye Regering zwijgt hardnekkig r Radio-Programma J cutis sut Oom in dCcüisn J 4 Zaterdag 28 Januari 1950 MONTE CARLO. Hoewel dc einduitslag nog niet geheel officieel is. kan toch als zeker worden aangenomen, dat BecquartSecret (Fr.) met Hotchkiss. gestart te Lissabon, de 20e Rallye Monte Carlo hebben gewonnen. Als tweede staat geklasseerd het Nederlandse team Gatsoni- desBarendregt met Humber Super Snip gestart in Monte Carlo. De Fransman Quinlin met Simca '8 eveneens te Monte Carlo gestart staat derde, dc Franse ScaronPascal met Simca '8 vierde en het Simca '8- tvam dr AngelvinChaboud. eveneens Fransen vijfde. Ook deze laatste ploegen waren te Monte Carlo gestart. de Rallye na de eerste vijf ziet er als Nederland heeft de Coupe Mont-Agel Dit is dezelfde volgorde als die van het klassement van de snel heids- en regelmatigheidsproef. waarin Becquart 45.20 punten no teerde. Gatsonides 46.58. Quinlin 49.58. Scaron 50.30 en Angelvin 71.82. De klassementsproef reed Gatso nides schitterend. De Humber draaide op het circuit met de re gelmaat van een klok. maar qua snelheid kon hii niet op tegen het speciaal voor de Rallye geprepa reerde Franse materieel. Gatsoni des zei na de proef, dat ook op minder gladde wegen de Humber het tegen de Simca's had moeten afleggen. ..Volgend iaar zullen wii de Rallye trachten te winnen met een snellere wagen", voegde hii er aan toe. Overigens is deze tweede priis. die de winnaars 200.000 francs op levert. een fraai succes voor de Ne derlandse autosport. Verheugend is tevens, dat de Coupe du Mont- Agel. de eerste priis van de vierde categorie, is gewonnen door de Ne derlandse ploeg Van der Heijden Langestraat met Dina-Panhard. Zii wonnen hiermede bovendien 50.000 francs. In het algemeen klassement namen Van der Heiiden-Langestraat de 17e plaats in. De beste Neder landers na de équipe Gatsonides Barendregt ziin in dit klassement de Chevrolet-riiders dr Sprenger Van Eiik. Krappls en ir Paulen. Zii nemen dc 7de plaats in. De Coupe des Dames plus 50.000 francs is gewonnen door de Fran- caises Rouault-Gordine m. Simca 8. Mevr. Gravin van Limburg Stirum en mevr. Stahl Wytema met Ford werden in deze klasse vierde. Het officiële algemene klassement van De pensioenen (Vervolg van de voorpagina) Doch de regering heeft tot op dit ogenblik een hardnekkig stilzwijgen bewaard, alsof zij onkundig is van het feit. dat er in de kringen der betrokkenen grote verbittering heerst. In de Tweede Kamerverga dering van 17 November 1949 her innerde de heer Van Sleen eraan bij de behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken. De gepen- sionneerden. zei hij. komen lang zamerhand in een staat van opge wondenheid. van opstand. Blijkens een door hem voorgelezen ingezon den stuk in een dagblad denken zij er zelfs over om door middel van een collecte de nood van de gepen- sionneerden te lenigen Hij herin nerde eraan, dat op 11 October 1949 de zaal van de Haagse Dierentuin drie keer achtereen vol liep met ge. pensionneerden, die aan hun "teleur- stelling en verbittering uiting wil den geven. De minister was blijkbaar toch wel onder de indruk gekomen van deze en andere ver wijten uit de Ka mer over de blijk bare onverschillig heid. waarmede de regering de ge- pensionncerden aan hun lot over liet. Hij zeide het was de nieuwe bewindsman van Binnenlandse Za ken. de heer Teu- lings dat hij op zo kort mogelijke termijn de zaak wilde afwerken en met 'n nota hoopte te komen, waarin voorstellen, gaande in de door de Kamer gewenste richting, zijn ver werkt, Hij zei letterlijk: ,.Het zou mij een buitengewoon voorrecht zijn. wanneer dit hete hangijzer door mij op een goede wij ze zo zou kunnen worden behan deld. dat ik met de Kamer in haar geheel deze calamiteit te boven zou kunnen komen. Ik zeg dus toe. dat ik zo spoedig mogelijk hieraan zal werken." De minister opperde ook nog de mogelijkheid van mondeling overleg met de commissie van rapporteurs. Wij zijn thans twee maanden ver der. Er is nog geen spoor van een nota en er is evenmin na de 17e November over deze voor duizenden zo belangrijke kwestie overleg ge weest met de commissie van rappor teurs. Dat de gepensionneerden in spanning wachten, schijnt toch no niet voldoende tot de regering te zijn doorgedrongen. Toen wij gisteren een groep men sen min of meer verslagen ergens in een wachtkamer zagen zitten, werd ons plotseling duidelijk: precies net zo zitten in ons Nederlands staats bestel de gepensionneerden in de wachtkamer. Zij zitten daar feitelijk al van de bevrijding af en al zijn zij door het wachten moe en verbitterd, ze hebben de moed rfog niet opge geven. dat de regering eindelijk tot begrip zal komen van de moeilijke, dikwijls onhoudbare omstandighe den, waarin talrijke gewezen lands dienaren verkeren en hen tijdig een reddende hand zal toesteken. Zij ho pen nog. ondanks de ondervonden teleurstellingen, waardoor hun ver trouwen in het landsbestuur ernstig is aangetast. Moge minister Teulings erin slagen om tijdig met maatrege len te komen vóór het laatste restje vertrouwen is te loor gegaan. volgt uit: 6 Wollert, Zwitserland. Bulck, 34 2 p.; 7 dr. J. Sprenger van Eyk. J G. H Krapels. Ir A. Paulen Nederland. Che vrolet 43.2 pnt.; 8 Allard en Warburton (Gr. Brit.) met Allard, 49 p.: 9. Treybal (Tsj. Slow Simca 8. 53 4 p.; 10. Nelle- man en Sobye. (Den.) met Ford. 57 9; 11 Dubois en Dc Cortanze, (Fr.) met Peugeot 62 4 p., 12. Ohlsson (Zw mei Volvo. 64 2; 13. Trcvoux en Lesurque (Fr.), Delahaye. 91.5; 114, Harper en Cook (Gr. Britt.) met Hillman;. 99 6; 15. Rouault en Gordlnc (Fr), met Simca 8, 103.5; 16 H. v. d. Hcyden en I A. Langestraat, (Nederl met Dyna Pan- hard. 105: 17 Worms ep Mouche (Fr Hotchkiss. 11.9 p 18 Sandt en Grosgo. gcat (Fr.) met Renault 114 7; 19 Sloeg- vist (Zw). met Citroen. 124 3 pnt 20 Milton en Edge. (Gr. Brit.) Vanguard 124 4: 32. J. Kreisel en J J C Perk (Nederl,) met Renault. 152 pnt.; 36 H Ch. Leideman en J. B. F Bosch Ridder van Rosenthal, (Ned.) met Vauxhall; 37 A. A Kouwenberg en J de Roov. (Ned met Hillman. 45 mej J. D K. Modderkolk, drs. J. van Riel en W. J. Prinsen (Nederl met Citroen- 50 J Th M. Knegtel en W P. A. Mutsaers (Nederl.) met Ford. Dc officiële rangschikking voor de verschillende klassen is als volgt: Klasse twee (11001500 c.c.l: Scaron en Pascal (Fr.) met Simca 8; klasse drie (tot 1100 cc.); 1. Quinlin (Fr.) me'. Simca 8; klasse vier (tot 750 cc) 1. H. v d. Heyden en I A. Langestraat. (Ne derland) met Dyna Panhard. Coupe des dames: 1 Mevr. G. Rouault en R. Gordlne. (Fr.) met Simca 8. 3 Mevr. A. J. Gravin van Limburg Sti rum—Van Vredcnburch. mevr. A. J Stahl—Wytema en mevr Emm de Mare? -Oyens—Van Vredcnburch, (Nederl met Ford. Klassement der Nederlanders De klassering van de 25 geplaatste Nederlandse teams is: 2. Gatsonides Barendregt: 7. dr J. Sprenger van Eyk. J. G. H. Krapels en ir A. Paulen; 17 H. van der Heyden—I. A. Langestraat; 32. J Kreisel—J. J. C. Perk; 36 H Ch. HeidcmanJ. B. F. Bosch Ridder van Rosenthal; 37. A. A. Kouwenberg—J. de Rooy; 45 maj J. D. K. Modderkolk drs J. van Riel en W. J. Prinsen; 50. J. Th M Knegtel—W. P. A M Mulsaeris: 54. J M Beekmanmaj. J. L. Flinter man met Citroen; 57. W. de Jongmevr M. J de Jong—Laming; 78. W. A Ger- lach—B Nyhoff—mevr Gerlach Schou ten: 81 L. J SavclkoulsE Speelman; 93. J L Loman—J Lioni; 94 H de Rijk Ch J Bijl; 100. A Blanc-hard—S. S. Niekerk. 101 N O VeenstraW J. Thicme: 102. A G W Kluck—W G. Kluck: 106 mr D. Eggink—mevr T. E. E Eggink Blokker: 107 P. BakkumJ C Baars; 113 J M RupertJ. Verbeek; 117 J W. van der Spek—E B Bedford. 121. A P J Covers—A van Luyk; 129 Ch HarlaarJ. H Apetz: 131. mevr A. J Gravin van Limburg Stirum. mevr. A J Stahl-Wytema. mevr E M. M de Marez Oyens: 133 H Reichmann—K. F. J Goelst met Bcntlcy. Er zijn in totaal 135 teams geklasseerd van dc 282 welke zijn vertrokken, dus minder dan 50 pet Van de 57 Neder landse equipes zijn er 25 in het klasse ment opgenomen. KAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN Wevers aan de kop ENSCHEDE De uitslagen van de middagpartijon gesoèelrt om het kampioenschap hoofdklasse drie banden luiden: Advertentie (1 .Af RUWE HANDEN? Baay 50 69 4 0.724 Sweering 23 69 3 0.333 Wevers 50 81 9 0 617 Louwaard 34 81 3 0.419 Broekhuizen 48 8 4 0545 Bornkamp 50 8 4 0.568 Verbeek 38 70 6 0542 Stikkelman 50 70 4 0 714 Bornkamp 34 55 4 0 618 Verbeek 50 55 5 0.919 Broekhuizen 50 95 5 0.526 Sweering 45 95 4 0.473 Baay 46 61 4 0.754 Louwaard 50 61 7 0.819 Wevers 50 90 4 0.555 Stikkelman 44 90 3 0.43 1. Wevers 6 197 326 9 0.604 2 Broekhuizen 6 198 328 6 0.603 3 Baay 4 194 299 4 0 648 4. Verbeek 4 177 282 6 0.628 5. Bornkamp 4 167 310 4 0.538 6. Stikkelman 4 178 331 4 0 537 7. Sweering 2 165 332 6 0 496 8. Louwaard 2 139 284 7 0.454 Grote opwinding bij Nederlandse exporteurs DEN HAAG. Aan de BelgischFranse grens zgn gisteren veertig Nederlandse vrachtauto's met groente, bestemd voor Noord-Frankrijk en Parijs, door Belgische ambtenaren vastgehouden. In de kringen van het beroepsvervoer en van de groentenexporteurs. die In verband met de u eersomstandigheden op grote schaal tot vervoer van groenten naar Frankrijk zyn overgegaan, heerst hierover grote opwinding. Dc mossel- exporteurs, die begin Februari weer op grote geslagen naar Frankrijk gaan verzenden, is dc schrik om het hart geslagen. Men is niet van plan meer groente naar Frankrijk te zenden, voor deze kwestie is opgehelderd, n i Er bestaat een in West-Europa gel- bpoorwegen krijgen de schuld DL KINDERKRANT A De laatste tijd werd gemiddeld 2500 ton groente van Nederland naar Frankrijk uitgevoerd. Aan dit tran sitovervoer is van Belgische zijde een einde gemaakt door het eisen van een machtiging om Frankrijk binnen te komen. Waarom de Belgi sche ambtenaren tot deze maatregel zijn overgegaan is niet duidelijk. Advertentie (I.M.) Min Teulings beloofde meer dan twee maan- den geleden een oplossing Normacol regelt de spijs vertering op volkomen natuurlijke wijze. En geen spoor van kramp. PLUNDERING VAN ARNHEM BERECHT Getuige Zelger onttrekt zich aan iedere verantwoordelijkheid ARNHEM. De 53-jarige Frau Louise Gasille. die zich meer dan twee jaar aan haar berechting heeft weten te onttrekken, heeft zich eindelijk moeten verantwoorden wegens de belangrijke rol, die zij heeft gespeeld bij de grondige en systematische plundering van het verlaten Arnhem. Na een lang verhoor van verdachte en getuigen, dat meer dan een etmaal in beslag nam en waarvoor zcér grote belangstelling bestond, heeft de officier van justitie bij de Bijzondere Kamer van de Arnhemse rechtbank negen jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest tegen haar geëist. In zijn requisitoir zei mr. Huber, dat generaal Model Arnhem vrij gaf voor plundering, welke door de Duitsers „Raumung" werd ge noemd. De Rijkscommissaris gaf na enige aarzeling Essen, Düsseldorf en enige andere steden een kans de woonhuizen leeg te halen. Een „Wirtschaftskommando" was al be gonnen de inventaris van winkels en bedrijven weg te roven. De Rijkscommissaris vond het nodig in het niet meer bewoonde Arnhem een Dienststelle in te richten, die er op moest toezien, dat de „Rau mung" ordelijk verliep. Dat was het „Bergungsamt.". onder leiding van Zelger. Frau Gasille had tot taak Zelger te assisteren en genoot daarbij een zekere zelfstandigheid. Zij gedroeg zich op een wijze, die zelfs enkele Duitsers afschuwelijk en zeer „schroff" vonden. Zij blaf te de mensen af, schold, dreigde, zocht onwaardige voorwendsels en zorgde er vooral voor dat de Arn hemmers buiten hun stad bleven. Van ganser harte werkte zij mee om de „Raumung" zo vlot moge lijk te doen verlopen en nimmer gaf zij blijk van enige menselijk heid tegenover de Nederlanders. Verdachte zelf betoogde, dat zij het Nederlandse belang heeft ge diend en ontkende voorts, dat zij bij de plundering van Arnhem een leidende rol zou hebben gespeeld. Van het eerste is nimmer iets ge bleken. Haar bewering slechts on dergeschikte te zijn geweest, werd tegengesproken door twee Neder landse getuigen, waarvan één ver klaarde. op het bureau „Zelger" te hebben gezien, dat Frau Gasille aan de hand van een plattegrond aanwijzingen gaf aan „bruine" mannen, die zeer onderdanig aan haar instructies gevolg gaven. Zelger. die ook als getuige werd gehoord, was zeer voorzichtig met zijn verklaringen en trachtte zich steeds buiten de sfeer der verant woordelijkheid te houden. Wel er kende hij. dat hij om een SS-afde ling had gevraagd, toen er onvol doende Duitsers waren om de Arn hemmers te beletten hun stad bin nen te komen. Het schijnt, dat de pro-Duitse instelling van Frau Gasille is ver zaakt. door haar mislukt huwelijk met een Nederlander. De officier achtte dit echter geenszins van gewicht. Wel wilde hij er rekening mee houden, dat verdachte nooit medewerking heeft verleend aan moorden. De verdediger, mr De Sévaux. wees ook op het mislukte huwelijk en drong aan op lagere straf. Over veertien dagen zal uitspraak wor den gedaan. dende overeenkomst betreffende het transitovervoer. Hierin wordt be paald. dat ieder land dit vervoer zal toelaten, indien de vrachtauto, waar mee het vervoer geschiedt een mach tiging van het land van bestemming heeft. Nederlandse wagens krijgen die machtiging per rit. Deze papieren moeten uit Frankrijk komen, hetgeen acht tot tien dagen vergt. Gezien de urgentie van het groentenvervoer werd gewoonte, dat deze documenten in Frankrijk werden verstrekt Zij worden in Rijssel opgesteld en dan aan de grens overhandigd. Aange zien Frankrijk vrachtautovervoer binnen dertig kilometer afstand van de grens vrij toelaat, werkte deze re geling goed. In exporteurskringen schuift men de schuld van de gehele affaire op de spoorwegmaatschappijen in de drie landen. Sinds Augustus 1949 is onge veer 50.000 ton Nederlandse groen ten per trein naar Frankrijk ver voerd. Men vreest nu. dat een of eni ge der ondernemingen, die tijdelijk inkomsten derven, controle der machtigingen voor Frankrijk hebben gesuggereerd. Inmiddels is alles in het werk ge steld om de Belgische maatregel on gedaan te maken. Aan het Franse bureau dat de machtigingen afgeeft is telegrafisch verzocht deze voor langere tijd te verstrekken Dit is te legrafisch voorshands geweigerd. Men heeft zich thans met de ministe ries van verkeer en andere instanties in Parijs, Brussel en Den Haag in verbinding gesteld. Hedenavond HILVERSUM 1 19— Nws; 19 15 Actualiteiten; 19 25 Ecuo van het Binnenhof19 35 Manto. vanl en ork.: 19 45 reg. ultz.; 20.— Nws: 20 05 De gewone man 20.12 Arturo Mlchelangcli (piano): 20.15 Lichtbaken. 20 40 Lichte orkestwerken; 21.Ne gen heit de klok; 2145 Weet U het? 2155 Weekend Serenade- 22 35 West- Indisch commentaar22.45 Avondge bed23.— Nws; 23.15—24.— Concertge- bouwork. HILVERSUM II 19.30 VPRO. 20.00 VARA 19.— Artistieke staalkaart; 19 30 Lezen In de Bijbel; 19.45 Passepartout; 20.— Dingen van de dag- 20.12 Varia; 20.15 In het Tlroler Alpenland; 2045 Musical Comedy; 21.45 Soc. commentaar: 22 Stracfiva-sextet22.25 Onder de pannen 22.40 Ramblers23.— Nws; 23 15 Kwartet Jan Corduwener23.35 24 Gr. pL RADIOCENTRALES Programma 3 19Nieuws; 19.30 Zangplaten; 19.45 Intermezzo; 19.50 Radioicullle- ton; 20— Omroeporkest; 21.Klank- KOM, zei vader Piepenga, het is erg stil in huis, ik geloof dat het nu wel avond is. Ik ga maar eens op tournee. Hij zei al tijd: Ik ga op tournee, en dan bedoelde hij: Ik ga op roof uit, maar dat klonk niet zo deftig. Vader Piepenga was een grote grijze muis en zijn vrouw en twaalf kindertjes waren vanzelf ook muizen, dat spreekt. Ze woonden in een heerlijk ruim hol, erg afgelegen, 't was op de zolder, maar zo veilig, er waren daar geen katten en an der gespuis en er kwam maar heel zelden een mens. Maar er was weinig te eten daar op zolder Een oude mat, nou ja. daar at je een beetje van voor de sport, maar niet voor het lek ker Dus moest vader wel iedere avond op tournee. Hij wist pre cies de weg door het huis, langs allemaal geheime gangetjes en holletjes, achter het behang, dnor een gat in de huiskamer- kast en daar vond hij altijd wel wat Soms bracht hij een stuk kaas mee of een eindje worst, dan was het groot feest. Soms was het alleen roggebrood, maar .moedre Piepenga zei altijd: We moeten dankbaar zijn met alles, en roggebrood is beter dan mat. Zo werden de kleine Pie- pengaatjes opgevoed en dat is heel juist Deze avond was het dus weer zo. Vader ging op tournee en moeder en de kinderen gingen een spelletje doen. Ze hielden elkanders staarten vast en liepen in een kring, hard achter elkaar. Onderwijl zongen ze het beken de muizenjeugdlied: Wij muizen zijn zo blij, want we weten: Straks komt vader weer terug mei eten. Ze zongen het telkens en tel kens weer en draaiden steeds maar in de rondte, totdat moe der opeens zei: „Kinderen wat blijft vader lang weg! Er zai toch niets gebeurd zijn?" „Welnee moeder," zei Snort, de oudste jongen „er is vast niets aan de hand." Maar moe der werd steeds ongeruster en vader kwam maar niet. Totdat ze eindelijk zei: .Snort, jongen je moet eens gaan kijken. Wees heel voorzichtig, blijf zoveel mo gelijk achter het behang, maar ga eens kijken, waar vader blijft." EP N daar ging Snort, hij was erg trots, dat hij het mocht doen. Voorzichtig sloop hij naar de huiskamer. Eerst kwam hij door een geheim gangetje in de etenskast terecht, maar daar was vader niet. Toen zocht hij naar een gaatje om in de kamer te komen en na lang zoeken vond hij dat gaatje, vlak bij de grond. Hij keek links en rechts, of hij geen poezen zag. Nee, de kust was veilig. Toen tripte Snort over de vloer van de huiskamer, totdat hij ineens stokstijf bleef staan. Daar was vader. Hij zat in een val. „Ben jij daar. Snort," riep hij zenuwr.chtig. „Ja, vader." zei Snort en begon te huilen, ,Je moet niet huilen Snort," zei va der Piepenga. „Help me liever. Ik heb al lang in de gaten, hoe hef werkt Stom, dat ik er in ge lopen ben, maar er lag zo'n lek ker stuk spek. Het deurtje is dichtgeklapt, juist toen ik hier binnen was en het touwtje door beet waar het spek aan vast zat. Wat gemeen uitgedacht van de mensen hè? Maar, jongen klim nu boven op die val. Er moet nog een stukje touw aan de deur vastzitten Trek daaraan zo hard als je kunt." SNORT klom haastig boven op de val. Hij vond het eind je touw en begon te trekken uit alle macht, maar het was erg zwaar „Volhouden," piepte va der, „volhouden!" Snort hield vol en langzaam ging het deur tje naar boven, totdat eindelijk hè, hè, daar kroop vader Piepenga te voorschijn. Haastig liepen ze naar de kast en ver dwenen zo gauw mogelijk in een gaatje „O, o. wat ben ik onge rust geweest." snikte moeder toen ze allebei hijgend binnen kwamen. „Nou, zei vader 't is goed afgelopen, gelukkig. En 't mooiste is nog het spek heb ik meegebracht." Toen aten ze met hun veertienen het spek op en gingen gelukkig en tevreden slapen. Maar sinds die tijd is vader Piepenga veel voorzichtiger, als hij op tournee gaat. /K heb een tante en een oom die zitten *n een eikekoom een eikeboom in Laren. Ze hebben zelf, van eikenhout daar in de boom een huis gebouwd, ze wonen er al jaren. Daar slapen ze dan en daar eten ze dan 't Is erg gezellig, dddr niet van, Zo vrij aan alle kanten'. Ze hebben geen buren met radio Maar tante vindt het maar zo-zo, Het is zo hoog, zegt tante. Zij is nooit echt op haar gemak De kinderwagen hangt aan 'n tak en dat. is wel bezwaarlijk. Ze zegt ook telkens tegen Oom: 'k Wil liever in een lagere boom, hier is 't me te gevaarlijk. Jl/fAAR dan zegt Oom: Och -* kom. Och kom! een lagere boomWél nee, waarom? We hebben hier alle gemakken. De kinderen willen toch ook niet weg? Het is nog al niet heerlijk, zeg, dat klauteren in die takken! Vind jij het net een vogelkooi? Hel uitzicht is toch prachtig mooi! Jij moei ook altijd vitten. En tante zegt: Nou ja, affijn als je he zegt, zal 't wel zo zijn, dan blijven we hier maar zitten. Dus woont mijn tante met mijn oom nog steeds daar in die eikeboom ze zijn er erg tevreden. Mijn oom haalt brood en komt weer thuis De kinderen klauteren rondom het huis en nóóit valt er een naar beneden. beeld: 22 zoekprog.; 23 05 muz. Nieuws: Nieuws: 22.15 Ver- krachten; 19 00 Kamerkoor; 19 15 Kent 23.10 Gram.- Programma 4 19— Orgelspel: 19.15 The Jock Baln Dixielanders; 19 45 Those were the days,; 20.15 Omroepork.; 21.Pop Franse artisten; 21 15 Louis Levy cn ork 22.— BBC Opera-ork.; 23 Nws; 23.15 Oscar Rabin cn ork Morgen HILVERSUM I: 301.5 M.: 8 00 NCRV 8.30 IKOR, 9 30 KRO 17.00 NCRV 19.45 —24.00 KRO. 00 Nieuws- en weerberichten. 815 Gramofoonmuziek; 830 Protestantse vroegdienst; 9 30 Nieuws en waterstan den; 9 45 Gram. muziek; 9 55 Hoogmis: 11.30 Gram. muziek; 11.40 Pianovoor dracht; 12 15 Apologie; 12.35 Gram. mu ziek; 12.40 Lunchconcert; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws mededelingen en katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert; 13.45 Uit het boek der boeken; 14 00 Koning Swcntibold". oratorium; (14.45 -15.15 Boekbespreking); 16.15 Reporta ge; 16 30 Lof; 17.00 Christelijk Gerefor meerde Kerkdienst; 18.30 Voor de strijd- mFEUlLLETONFr- HOOFDSTUK I De jong getrouwde Meester Terwijl de heer Marvyn Bunter geduldig wachtte in de Daimler, overpeinsde hij dat de tijd voorbij ging. Zorgvuldig verpakt in een donzen dekbed lag achterin de wa gen een kistje dat zes flessen port bevatte. Wanneer er te hard gere den zou worden zou de wijn gedu rende veertien dagen niet te drin ken zijn. Hij hoopte dat zij in Tal boys verwacht werden Hij hoopte dat alles in orde zou zijn wanneer zij aankwamen, anders kon er wel eens niets te eten zijn voor zijn heer en mevrouw. Hij had welis waar van alles meegebracht, maar stel je eens voor dat er geen vor ken of messen waren om mee tc eten. Hij had er spijt van, niet vooruit gereisd te zijn. Niet dat zyn lordschap zich er niet bij neer wist te leggen, wanneer er niets aan te veranderen was. Maar mevrouw kende hij niet. Hij kon slechts ver moeden wat zijn lordschap van haar uit te staan had gehad gedu rende de laatste vijf of zes jaar. Hoewel zij op het ogenblik in een erg opgewekte stemming leek te zijn, moest hij toch afwachten hoe haar houding zou zijn in onver wachte situaties. Mijnheer Bunter had er een gewoonte van gemaakt de menselijke natuur te beoordelen naar de kleine voorvallen in het dagelijkse leven, niet naar buiten gewone omstandigheden. Hfj was oneindig opgelucht toen eindelijk de taxi arriveerde en het bleek dat er ditmaal geen journa list op het spatbord stond. „Hier zijn wij, Bunter? Alles in door DOROTHY SAYERSr orde. Prachtig, ik zal rijden. Heb je het niet koud. Harriet?" Mynheer Bunter sloeg een piaid om de knieën van de bruid. „Wil Uw lordschap eraan den ken dat wij de port bij ons heb ben?" „Ik zal zo voorzichtig zijn. alsof het een pas geboren kind was." „Dank je, Bunter," zei Harriet. „Tot Uw dienst, my lady." „My lady" zij had nooit ge dacht dat Bunter de situatie zou accepteren. Iedereen, maar Bunter niet. Toch deed hij het blijkbaar, en dus moest het onwaarschijnlijke gebeurd zijn. Zij was dus werkelijk getrouwd met Peter Wimsey. Zij keek naar hem en naar zijn lange handen, die haar zo vertrouwd wa ren. Maar op dit ogenblik schenen zowel het gezicht als de handen aan een vreemde toe te behoren. „Peter!" „Liefste." „Ik vroeg me af, of ik je stem zou herkennen. Je gezicht komt me op eens zo vreemd voor." Zij zag dat zijn ene mondhoek krulde. „Ben ik dezelfde niet meer?" ,Nee." „Maak je maar niet ongerust." Langzaam lieten zij nu de vele lichten van Londen achter zich. De wagen begon sneller te rijden. Peter keek over zijn schouder naar Bunter. „Wij maken de baby toch niet wakker, Bunter?" „Het schokken is op het ogenblik niet noemenswaard, my lord." Zijn woorden schenen hem iets in de gedachten te brengen. „Wat kinderen betreft, Harriet. Zou je erg graag kinderen heb ben?" „Och, ik weet het niet. „Dus je geeft niet veel om kinde ren?" „Nee, niet om kinderen in 't al gemeen. „O." zei hij, onverwacht teleur gesteld. „Juist. Dat is nogalHeb je er wel eens over gedacht dat ,k een vreemd soort vader zou zijn?" „Dat weet ik wel. Verstrooid, hoffelijk, geduldig en aanbidde lijk." „Als ik hoffelijk ben. Harriet, kornt dat omdat ik zo weinig zelf vertrouwen heb. Wij zijn van een oud geslacht. Daar heb je Saint- George, die geen karakter heeft, en zijn zuster, zonder leefkracht om nog maar mets te zeggen van de eerste erfgenamen na Saint-Gporge en mijzelf. d;e de derde neef is en volkomen gek. En als je eens denkt wat oom Paul zegt over mijn ze nuwen en mijn neus „Ik denk liever aan wat Clare Clairemont tegen Byron zei: Ik zal altijd aan je tederheid moeten den ken en aan de originaliteit van je optreden." „Nee, Harriet, ik meen het." „Je broer trouwde met zijn eigen nicht. Je zuster trouwde een ge woon mens en haar kinderen zijn uitstekend, en ik ben gewoon ge noeg. Wat hapert er aan mij'" „Niets, Harriet. dat is volkomen waar. Ik ben een lafaard betreffen de verantwoordelijkheid, dat ben ik altijd geweest. Maar liefste - als je erop staat, en bereid bent het risico te lopen „Ik geloof niet dat het risico zo groot is." „Goed. toen ik het je vroeg ver wachtte ik dat je nee zou zeggen." „Maar je was natuurlijk doods bang dat het „Ja" zou zijn?" „Misschien wel. Ik verwachtte je antwoord niet. Het is zo vreemd om au sérieux genomen te worden als mens." (Wordt vervolgd) gij uw bijbel?: 19.30 Nieuws: 19 45 Ac tualiteiten 19 52 Boekbespreking; 20.05 De gewone man; 20 12 Gevarieerd pro gramma; 22.45 Avondgebed en liturgi sche kalender: 23 00 Nieuws; 23.15—24 00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II: 416 M.: 8 00 VARA 10 00 VPRO. 10.30 IKOR. 12 00 AVRO, 17 00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24 00 AVRO. 8 00 Nieuws: 8 15 Gram muziek: 8 30 Voor de tuin; 8.45 Amusementsmuziek; 9.10 Sportnieuws; 9.15 Verzoekprogram ma (gr. pL); 9.45 Geestelijk leven; 10 00 Voor de kinderen; 10.30 Remonstrantse kerkdienst; 12.00 Strijkkwartet, trio te. nor. viool en piano; 12,30 Voor de Jeuga: 12.40 Pianospel; 13 00 Nieuws en mede delingen; 13.15 Mededelingen of gramo foonmuziek; 13.20 Zuid-Amerikaans or kest; 13.50 Even afrekenen, heren; 14.00 Gram. muziek; 14.05 Boekbespreking: 14 30 Radiophilharmonisch orkest en so liste 15 30 Filmpraatje. 15 45 Dansorkest: 16.10 Koorconcert: 16 30 Sportrevue: 17 00 Tussen kerk cn wereld; 17 20 De clamatie; i7.30 De avonturen van Ome Keesje; 17 50 Kinderkoor: 18.05 Repor tage; 18 15 Nieuws en sportuitslagen; 13.30 Cabaret; 19 00 Radiolympus. 19 30 Lichte muziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Or kestconcert; 20.35 Actualiteiten; 20.50 Metropolc orkest 21 20 Cabaret; 21.45 Kamerorkest en soliste. 22.30 Vioolspel; 2300 Nieuws: 23 15—24.00 Gram. muziek RADIOCENTRALES Programma 3 8 00 Nieuws; 8.05 Orkest Sidney Torch; 8.30 Dagklapper; 8.45 Vervolg Sidney Torch; 9 00 Nieuws 9 15 Gr. platen: 9.20 Orchest Rich. Crean: 10.30 Casinoprogr,. 11.00 Carillonspel. 11 05 Vrolijke gram muziek; 11.45 Hot Club: 12 00 Gr. platen. 12.15 Orkest „The Rainbow". 12 30 12.30 Weerberichten; 12 32 Verv. orkest: 13 00 Nieuws: 13 15 Gr. platen; 13 30 Voor de soldaten 14 00 Opera- en Bel- cantoplaten: 15.30 Verzoekprogr.- 16 30 Take it from here; 17 00 Djakarta: 18 00 Kamerorkest; 18 45 Voor de jeugd: 19 00 Nieuws; 19.30 Muziek voor verliefden: 20 00 Gevar. programma; 2145 Actuali teiten; 22 00 Nieuws: 22.15 Instrumentaal ensemble: 23.00 Nieuws: 23.05 The An drew Sisters; 23.25 Ted Heath en Eric Wlnstone. Programma 4 8 00 Nieuws 8 10 Verzoekprogramma 3 30 Weerber.; 8.32 Verzoekprogr 9.00 Kay Cavendish: 9 20 Johny Denis en Ranchers: 9.40 Orgelspel10.00 Nieuws; 10.10 The Strings in Harmony- 10 30 Tolchard Evans; 11.00 Gram muziek; 1130 Squadronaires Dance orchest; 12 00 Kunstoverzicht; 12.08 Ensemble Joe Hey. ne; 13 00 Verzoekprogramma; 14 15 Pe ter Vork en Concertorkest; 15.00 Gram. muziek15.45 Belgische marsmuziek: 16 00 Filmmuziek; 16.15 Charlie Kunz. 16 30 Cyrll Stapleton en orkest. 17 00 Community singing: 17 45 Round Britain Quiz; 18.15 Verzockprogramma 18 45 Orkestenparade; 19 30 Ray s a laugh; 2000 Pirouettes. 20.15 Vivent les gos-scs 20 30 Tom Jenkings2130 Community singing; 22.00 Billy Ternent: 23.00 Nws.; 23 15 Charlie Kunz; 23.30 Think on these things23.45 Orgelspel. Maandag HILVERSUM I. 301.5 M.: 7.00—24 00 NCRV. 7.00 Nieuws7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gram. muziek; 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten: 8 10 Sportuitslagen: 8 20 Gewijde mu ziek 8.45 Gram muziek: 9.15 Voor dc zieken. 9 30 Familiecompetitie: 10.05 Gr muziek: 10.30 Morgendienst: 11 00 Gram muziek11 20 Voordracht; 11.40 Piano recital: 12.10 Koor en piano; 12 30 Mede delingen 12.33 Trio, 13.00 Nieuws; 13 15 Mandolinemuziek 13.45 Gram. muziek; 14.00 Schoolradio: 14.35 Sopraan en harp: 15 00 Causerie over kamerplan ten; 15.25 Sopraan, alt, tenor. bas. cello, en cembalo: 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gramofoonmuziek: 17.00 Voor de kin deren 17 15 Koperkwartet; 17.45 Rege ringsuitzending: 18.00 Pianoduo; 18.20 Sport; 18.30 Voor de strijdkrachten HILVERSUM I: 19 00 Nieuws; 19 15 Er.gelse les; 19.30 Gramofoonmuziek; 19.40 Radiokrant: 20 00 Nieuws- 20.05 Gram. muziek20.15 Marinierskapel; 20.45 ..Het huis Lauernesse" hoorspel: 21.45 Verzoekprogramma: 22.05 Interna tionaal evangelisch commentaar; 22.15 Kamerkoor en Bach-cnscmble- 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Nieuws: 23.15 24.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM II: 416 M.: 7 00—24 00 AVRO 7 00 Nieuws: 7.15 Gram. muziek: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Radio ochtendblad; 8 40 Gram. muziek. 8 55 Voor de vrouw; 9 00 Gram. muziek; 9.30 Waterstanden; 9 35 Gram. muziek: 10 00 Morgenwijding: 10.15 Populair concert: 10.50 Gram muziek; 11.00 Voordracht: 11 15 Carillon en orgel - 12 00 Seml-klas- sieke muziek; 12 30 Mededelingen; 12 33 In 't Spionnetje; 12.38 Cowboy liedjes; 15 00 Nieuws: 13.15 Hongaarse muziek: 13.50 Gram. muziek- 14 00 Wat gaat er om in de wereld?; 14.20 Viool cn piano; 14 45 Voordracht cn harpspel; 15 00 Blaasensemble en piano15.30 Gevari eerd programma: 18.35 Voor de kinde ren: 16.45 Musicalender: 17.30 Voor de padvinders; 17 45 Cr3m. muziek: 18 00 Nieuws 18.15 De plaats van de notaris in de samenleving; 18.25 Gram. muziek; 18.30 Radio filmkrant: HILVERSUM II: 19 00 Voor de kin deren: 19 05 Amusementsmuziek: 19.30 Muzikale causerie, 19 45 Regeringsuit zending: 20 00 Nieuws; 20 05 Radioscoop 22.00 Nieuws: 23 15 Reportage; 23 25— 24.00 Gramofoonmuziek. RADIOCENTRALES Programma 3 7.Nws: 7.05 Gram.muz.; 7 30 Kro niek van dc dag; 7.40 Ochtendgymnas tiek; 7.50 Gram.muz.; 8.— Nws: 8.05 Morgenconcert; 9.— Nws; 9.05 Lichte gram.muz.; 10— Nws: 10.10 Verzock- prog.; 11.— Orgelspel; 11.30 Militair ork 12Volksliederen; 12 30 Weer- en landbouwber.; 12.40 Pianoduo: 13 Nws; 13.15 Gram.muz 14Nws: 14.10 Those were the days; 15 Le menage en musique; 15.30 Stedelijk Ork van Aarhus; 15.50 BBC Welsh ork.; 16.20 BBC Schots ork.; 17.— Djakarta; 18.— Cithertrio; 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19 30 Charlie Kunz 19 50 Radiofeuilleton: 20,— Omroepork.: 21.— Actualiteiten; 21.15 Op het volksbal; 22.— Nws; 22.15 Vlaams prog.; 23.— Nws; 23.05 Gram.muz. Programma 4 7.Nws: 7.15 Bonjour le monde; 7.30 Accordeonmuz.: 7.55 Weerber.; 8 Nws: 8.10 Ochtendconcert; 9 Kook- praatje; 9.10 Symph. gram.muz.; 10. Lc Menage en musique; 11.Le menage en musique: 11.30 Gevargram muz.: 12 00 Amusementsork.; 12.30 Ork. Harry Wills; 13 Mrs Dale's Diary; 13.15 Ted Heath en ens: 14.Gram.muz.; 14.45 Voor de kinderen: 15.Voor de vrouw; 15.40 Ork. William Greihs. 16.Amuse mentsork 16.30 Jan Wildeman en ork.; 17.Berichten en interview; 17.10 Ge var. gram.muz.; 18.— Voor de soldaten; 18.30 Planoduo. 13.45 Sld Philips cn ork.; 19.15 Jan Hurst en ork.; 19.45 Hoorspel; 20.— Ca- mille Mertens en ork.; 20 30 Weerber.: 20 31 Parlez-mol-d'amour: 20.45 Lyri sche gram.muz.; 21.15 Werken 'van Bach: 22Nws: 22.15 Palace of varie ties; 23.Nws; 23.15 Topic for to-night; 23.20 Eric Winstone cn ork.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4