doet V^lmet MASCOTTE gaat-ie goed! H. Vermeulen is kampioen van Zuid-Holland Amsterdammer Van Eyk wint Utrechtse titel r Tweede in Rallye van Monte Carlo Buyen kan de lange afstand niet meer aan Merentochten in Z.-Holland en Friesland v°°r Kle'ne Nederlands elftal zal onderling oefenen Spaanse voetballers verongelukt Maandag 30 Januari JÖ50 Advertentie (LM.) VLOEITJES (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM. De 26-jarige H. Vermeulen uit Ter Aar is Zaterdag middag met een zeer geringe voorsprong op zijn broer W. Vermeulen kampioen van Zuid-Holland geworden tijdens de schaatswedstrijden, die op de baan van de Kralingse IJsclub zijn gehouden. Ondanks de scherpe Oostenwind, die dwars over de baan stond, zijn er over het algemeen geen slechte tijden gemaakt, hoewel onze verwachtingen na de voorwedstrijden, die Vrijdag te Oud-Beyerland gehouden zijn. niet erg hoog waren. Immers, op de 500 meter b.v. slaagde er daar niemand in beneden de 50 sec. te komen. De laagste tijd was 54.4 sec. ondanks goed Us en windstilte. Zaterdagmiddag echter veran derde dat al vrii spoedig. Herman Buyen en Mooyman kwamen met 49 seconden over de eindstreep en naarmate het programma voor de 500 meter vorderde, zakten de tij den. H. Vermeulen kwam op 48.8 sec. en na een spannende rit tussen de Amsterdammer De Goede en Oltshoorn uit Naaldwijk kon de tiidopnemer voor de eerste 48 sec. en voor de tweede 48.6 sec. af drukken. Beiden waren in uitste kende conditie en beloofden veel I voor de 1500 en 5000 meter die zouden volgen. Jammer genoeg kwamen zij alle twee op de 1500 meter, waar zij weer tegen elkaar reden, te vallen, waardoor hun plaats in het algemeen klassement een geduchte knauw kreeg. De uitslagen van de wedstrijden over 500 meter zijn* 1. L. de Goe de (Amsterdam) 48 sec.: 2. M. P. Oltshoorn (Naaldwijk) 48.6 sec.: 3. H. Vermeulen (Ter Aar) 48,8 sec.: 4. H. Buyen (Amsterdam) 49 sec.; 5. Mooyman (Nootdorp) 49 sec.: 6. P. v. d. Hoorn (Ter Aar) 49,9 sec.: 7. J. W. v. d. Hoorn (Ter Aar) 49.9 sec. en 8. C. v. d. Eist (Rotterdam) 50 sec. 1500 meter IF Oltshoorn nummer één Op de 1500 meter kregen we diverse aantrekkelijke en spannen de wedstrijden te zien. Buyen nam hier na een felle rit tegen J. W. v. d. Hoorn wederom de leiding met 2,40. De man uit Ter Aar liet 2.42.2 afdrukken, juist voldoende om als zesde te eindigen. De strijd tussen De Goede en Oltshoorn werd een teleurstelling doordat beiden na elkaar vielen. De Goede zag even wel met zijn 2 45.6 toch nog kans de negende plaats te bezetten voor de jonge en veelbelovende Wewers. die deze 1500 meter in 2.45.8 af legde. Maar de mooiste strijd za gen we toch tussen W. Vermeulen en de Rotterdammer v. d. Eist met als resultaat, dat Vermeulen 1.6 sec. van de tijd van Buyen af knabbelde. De uitslagen over deze 1500 meter zijn: 1. W. Vermeulen (Ter Aar) 2.38 4: 2. H Buyen (Amsterdam) 2.40: 3. Jo v. d. Hoorn 2.40.8; 4. C. v. d. Eist (Rot terdam) 2.41: 5. H. Vermeulen (Ter Aar) 2.41.8; 6. J. W. v. d. Hoorn (Ter Aar) 2.42.2: 7. Mooy man (Nootdorp) 2.43.8 sec.: 8. P. Zwanenburg (R'dam) 2-43.8; 9. L. de Goede (Amsterdam) 2.45.6 sec.. 10 Wewers 2.45.8 sec Het algemeen klassement deze twee ritten luidde: 1. Buyen 102,33 pnt 2. H. Ver meulen 102.73; 3. W. Vermeulen 103,30; 4. Jo v. d. Hoorn 103.50; 5. L. de Goede 103.53; 6. Mooyman 103,60; 7. J. W. v. d. Hoorn 103,97; 8. Zwanenburg 105,10; 9. H. P. Oltshoorn 105,40; 10. Wewers 106.47. Oltshoorn nummer één Op de 5000 meter ging de eerste rit tussen Mooyman en Zwanen burg. waarin de Rotterdammer een H. VERMEULEN De nieuwe kampioen. overtuigende superioriteit betoonde door ruim 20 seconden eerder door de finish te gaan. Toch maakte hij nog geen goede tijd. want buiten de 9.58.2 van Mooyman lagen alle tijden op deze 5000 meter lager dan de 9.37.2 van Zwanenburg. Bij de tweede rit bleek duidelijk, dat Buyen zijn leeftijd niet meer mee heeft. Hij kwam te rijden tegen de jonge W. Vermeulen, die tot op dat ogenblik de derde plaats in het al gemeen klassement bezette, en moest toezien hoe ziin tegenstan der na 2000 meter een steeds gro ter wordende voorsprong nam. Het resultaat was dan ook dat Vermeulen, die uitstekend reed en op één na de kortste tijd over deze afstand maakte, met 9.26.5 door de finish ging en dat Buyen 9.44.8 moest laten afdrukken. Na een mooie rit tussen Wewers en De Goede, welke door de laatste werd gewonnen in 9.28.1. nam Oltshoorn revanche op zijn val- Dinsdag beginnen de Merentochten DEN HAAG. Het gewest Zuid- Holland van de KNSB organiseert op Dinsdag 31 Januari en volgende dagen merentochten over 20, 40, 60 en 90 km. Start vanaf 9 uur te Leiden hotel Bellevue; Oude Wetering pavil joen de Braasem; Langeraar café Ho- gendijk; Nieuwkoop café Kelder en Zevenhoven café Sluitkade. Het is de bedoeling de tocht over 90 km. in de loop van deze week in wedstrijdverband te organiseren. De Bloemenstad-Sleutel- stad-tocht Wanneer de Westeinderplas bereid- baar is hetgeen, als de strenge vorst aanhoudt, binnen enkele dagen het geval kan zijn zal de traditio nele BloemenstadSleutelstad-tocht worden georganiseerd van Aalsmeer naar Leiden en terug. Gestart kan worden zowel in de ene als de andere plaats. De tocht, die ca. 70 km lang is. wordt heen over een ander traject geleid dan bij het teruggaan. Schaatstochten door Alblasserwaard GROOT AMMERS. Het gewest ZuidijHolland, district Alblasser waard en vijheerenlanden, van de KNSB houdt op Woensdag 1 Febru ari een toer- en wedstrijd-tocht over 60 kilometer door de Alblasserwaard. Startplaatsen voor de toertocht zijn Alblasserdam, Pinkeveer en Groot- Ammers, vertrektijd 10—13 uur. De wedstrjjdtocht vangt om 11 uur aan te Alblasserdam. Noorse ploeg voor Helsinki OSLO. De Noorse ploeg, die Zaterdag. 4 en Zondag. 5 Februari op de Europese kampioenschappen te Helsinki uitkomt, zal bestaan uit: Hjalmar Andersen. Sverre Haugli. Reidar Liaklev en Henri Wahl. LEEUWARDEN. In de pro vincie Friesland worden In de loop van deze week de volgende wedstrijden georganiseerd: 31 Januari Baarderadeeltocht, startplaats Winsum (Fr.) 1 Februari Sterrit van de Friese Ijsbond, 27 startplaatsen in de provincie. 2 Februari elfmerentocht vanuit Sneek. Elfmerenwedstrijd vanuit Langweer. 3 Februari IJszeilen te Lang weer om het zilveren schip. De KNSB gewest Zuid-Holland organiseert Dinsdag en volgende dagen de bekende merentochten, groot 20, 40 60 en 90 km. Start 9 uur des voórmiddags te Leiden, Hotel Bellevue, Oude Wetering, Paviljoen De Braasem. Langeraar, Café Hogendijk Nieuwkoop. Café Kelder en Zevenhoven, Café Sluit kade. Dinsdag wordt een toertocht door Gaasterland en in de Zuid westhoek van Friesland georgani seerd. Dinsdag zijn er te Eelde lange baanwedstrijden voor mannen om het provinciaal kampioenschap van Drente (500, 1500 en 3000 meter). Het district Alblasserwaard en Vijfheerenlanden houdt Woensdag een toer- en wedstrijd-tocht over 60 kilometer door de Alblasser waard. Startplaatsen toertocht Al blasserdam. Pinkeveer en Groot- Amers. Vertrektijd 1013 uur. Wedstrijdtocht 11 uur Alblasser dam. De kampioenschappen voor vrouwen korte baan van Noord- Holland zullen Dinsdag om^half 2 verreden worden te Uithoorn. partij op de 1500 meter. Een felle striid tegen Jo v. d. Hoorn wist hij in ziin voordeel te beslissen, daar bij tevens de kortste tijd makend (9.24.5). Nu Buyen van de leiding in het algemeen klassement was verdrongen restte alleen nog H. Vermeulen als candidaat voor de eerste plaats en door ziin rit tegen J. W. v. d. Hoorn te winnen met 9.30.2 wist hij daar ook beslag op te leggen zij het dan met een mi- numum verschil op zhn broer Jo. De uitslagen van de 15000 meter zijn: 1. Oltshoorn. 9.24.5; 2. W. Vermeulen 9.26.5; 3. De Goede Molentochten hebben veel aftrek (Van een onzer verslaggevers) Het was Zaterdag en Zondag bij de Driegatenbrug te Leider dorp een va-et-vient van scha.t- senrijders, die nadat zij zich in hotel Bellevue te Leiden hadden laten inschrijven hier startten voor de Molentochten, georgani seerd door het gewest Zuid-Hol land van de KNSB. In de primi tieve boerderij naast de brug, waar rijen auto's van deelnemers waren gevormd, moest men zich melden en dan stonden de vaar ten en meren open. De rijders en rijdsters uit allerlei 9.28.1; 4. Wewers 9.30; 5. H. Ver- 1 P'^sen bonden de schaatsen onder meulen 9.30.2. 6. Jo v. d. Hoorn i °P. de faliekant of op een schuit ge- 9.32.8: 7. J. W. v. d. Hoorn 9.34.8; 8. Zwanenburg 9.37.2; 9. Buyen 9.44.8; 10. Mooyman 9.58.2. Het algemeen klassement luidt: 1. H. Vermeulen 159.75 pnt.: 2. W. Vermeulen 159.95; 3. L. de Goede 103.53; 4. Jo v. d. Hoorn 160.78; 5. H. Buyen 160.81; 6. H. P. Olts hoorn 161.85; 7. J. W. v. d. Hoorn 162.45; 8. Zwanenburg 162.82: 9. Mooyman 163.43; 10 Wewers 163.47. Schaatskampioenschap van Zwitserland zeten en dan ging het de Dwarswe tering op, recht tegen de Oostenwind in. -Zaterdag was dit geen pretje, want toen woei er een harde scherpe wind. „Meneer", zo vertelde een boer ons, „de mensen konden bijkans de vaart niet af komen." Het was dan I ook niet te verwonderen dat er van de 8 900 gestarten op Zaterdag 15 k 20de finish, die ha 50 km. weer op dezelfde plaats was. niet haalde. Zondag werkte het weer beter mee. hoewel het ook nu flink vroor. Niet minder dan 2000 personen gingen van start en bijna het gehele aantal be reikte de finish. Velen hadden on danks de kou reeds vroeg het bed verlaten en waren op het vroegste tijdstip van starten 10 uur pre sent. Twee Hagenaars, de heren C. R. Bode en H H Jansen waren het eerst binnen, nl. om half een, zodat zij de tocht in 2% uur hadden volbracht. DAVOS Tijdens de kampioen schappen van Zwitserland in het hardrijden werd op de 500 meter de Italiaan Enrico Musolino eerste in de jarige Niels Polano uit Den Haag en (Zwitserland) 46,2. Op 3.000 meter werd Musolino we derom eerste in 5 min. 1.8 sec. Ook de tv/ee laatste afstanden, de 1500 m en de 5000 m won de Italiaan. De 1500 m. in 2 23.5 en de 5000 m. in 8.52.8. Klassement 1: Musolino (Italië) 195.613 pn\. 2. Potonniee (Frank rijk) 203.187 pnt. 3. Kleine (Zwit serland^ 204.080 pnt. Maarse en Langedijk te Larvik LARVIK. Gerard Maarse ein digde op de tweede dag der inter nationale wedstrijden te Larvik over 500 meter op de zesde plaats met een tijd van 48,1 sec., terwijl Jan Langedijk 12e werd met 49.2 sec. In het klassement werd Ken Henry eerste Gerard Maarse kwam op de zesde en Jan Langedijk op de achtste plaats. het 12-jarige meisje A. W. Visser uit Wassenaar, die zich door het 50 km. lange traject niet lieten afschrikken en opgewekt bij de Driegatenbrug te rugkeerden. Vijf deelnemers hadden aan 50 km. niet genoeg en reden de tocht twee maal. Er waren ook rijders, die het „heetst van de dag afwachtten en eerst om drie uur vertrokken. In derdaad was het tegen dat tijdstip haast windstil, doch zij moesten het laatste gedeelte in het donker af leggen. Tegen 7 uur waren de laat- sten binnen, allen met een blozend gelaat en zeer tevreden over de orga nisatie en het ijs Een sportief week eind in de zuivere winterlucht was achter de rug. DEN HAAG De bouw van een modern sportstadion aan de Graafseweg in Den Bosch vordert gestaag. Binnen afzienbare tijd kan de tribunebouw met bijbeho rende kleedgelegenheid aan de or de worden gesteld. „Internazionale" wellicht naar Nederland DEN HAAG Het bestuur van Blauw-Wit stelt pogingen in het werk om een korte tournee door ons land te organiseren voor de bekende Milanese ploeg „Internazionale", de club van Faas Wilkes. De Milanezen zouden in Amsterdam tegen Blauw- Wit en in Rotterdam tegen een nog nader aan te wijzen vereniging spe len, terwijl er tevens sprake is van een wedstrijd tegen een Zuid-Ne derlands elftal. Hedlund kampioen van Zweden OESTERSUND. Goethe Hed- lund bleek tijdens de kampioen schappen van Zweden de meest regelmatige rijder te zijn en be haalde met slechts één overwin ning (10.000 meter) de titel met Sture Engstroem op de tweede plaats. Malmster werd eerste op de 500 meter in 46.3 sec. De 5000 meter won de laatste in 8 min. 44,2 sec- Op de tweede dag zegevierde Sture Engstroem in de tijd van 2 min. 24.3 sec. op de 1500 m. Hedlund won de 10.000 m. in 17.43,6. Klassement: 1. Hedlund 201.653 punten, 2. Engstroem 202.017. 3. Asplund 204,707 punten. Spelregels waterpolo UTRECHT. De sportcommis- sie van de Kon. Ned. Zwembond heeft bekend gemaakt, dat van 18 Februari 1950 af de nieuwe water spelregels worden ingevoerd. Te beginnen met die datum moeten I alle te spelen wedstrijden. Kring en Bondscompetities. tournooien en vriendschappelijke wedstrijden ge speeld worden onder de nieuws spelregels. HET WAS VOOR DE TOE SCHOUWERS adembenemend te zien hoe de ski-loper Henry Han sen uit Ironwood (Michigan) tij dens zijn sprong een salto maak te. Voor zover mij bekend, ben ik de enige die een salto op ski's kan maken," zei Henry Hansen vol trots toen men hem na afloop van de demonstratie complimen teerde. Een boeiende bezigheid, maar koud is het ijszeilen. Twee boten glijden een wedstrijd op de Kop- poel bij Rijpwetering. Over het spegelgladde vlak gaat het een stuk sneller dan in het water. En gaat het te hard? Dan het roer om, met de kop in de wind, net als bij water-zeilen. (Eigen foto) Advertentie (I M.) Tfe&xfs'atwreali MMBil v. -r J KORTE BAANKAMPIOENSCHAP 'to AMERSFOORT. Neen, het zat de organisatoren der kortcbaan- kampioenschappcn van Utrecht, die Zaterdagmiddag in Amersfoort ver reden werden, toch niet zo mee. als het eerst wel leek. Het üs was wel goed en het weer ook. maar de inschrijving was niet zo bijzonder. Bij de hpren ging het nog: er waren zestien deelnemers. Maar er waren slechts vier dames, die op de baan van de Amersfoortse IJsvereniging gingen uitmaken, wie er kampioene van Utrecht zou worden. T/- ,i i i,l heren ging het er spannender toe. Mei Kortbeek snelste |Daar zorgden drie van de Amster- I damse deelnemers voor, die elkaar DEN HAAG. Nu het de KNVB blijkbaar niet gelukt ls een sparring-partner te vinden voor het Nederlands elftal, in ver band met de wedstrijd tegen En geland, zal Woensdag. 8 Februari op een nader aan te wijzen terrein een oefenwedstrijd worden ge speeld tussen twee Nederlandse elftallen, waarna de Oranje-ploeg voor de wedstrijd op 22 Februari te Newcastle èn het Zwaluwen- elftal voor de wedstrijd tegen de Rode Duivels op 21 Februari te Gent, zullen worden samengesteld. Voor deze oefenwedstrijd zijn de volgende spelers uitgenodigd: doel: Kraak (Stormvogels), achter: Fotharst (Ajax) en Van der Sluis (BW); midden: Van der Hoeven (Ajax). Terlouw (Sparta) en De Vroet (Feijenoord; voor: Lenstra (Heerenveen), Michels (Ajax), Roozenburg (Sneek) Rijvers (NAC) en Clavan (ADO). Voor het andere elftal hebben een uitnodiging ontvangen; doel: Saris (BW); achter: Huybriegts (BW) en Smulders (Fejjenoord) midden: Verbeek (Sparta). Van der Hart (Ajax) en Stoffelen (Ajax); voor: Schrumpf (SVV). Steenbergen (Feijenoord), Meijer (Spartaan) Lakenberg (Blauw- Wit) en Draeger (Ajax). Reserves: Landman (Sparta), Meertens (Willem II). Tussenburg (NAC) Möring (Enschede), Wee- nink (Brabantia) en Van de Bo- gert (DOS). bij de dames En die kwamen alle vier uit Amersfoort, zodat er dan toch één titel door een lid van de organise rende vereniging werd gewonnen. Het was mej. Toos Kortbeek, die zich verre de sterkste toonde en de 160 meter met een gemiddelde tijd van achttien sec. aflegde. Bij de Hoewel de Nederlanders latsonides en Barendregt e Rallye van Monte Car- j niet wonnen, hebben zij m schitterende prestatie eleverd. Uit Monte Car- i komt het (nog officieu- e) bericht, dat deze quipe als tweede werd leklasseerd. Verdere bij zonderheden over de Ral lye kan men elders in dit blad lezen, Freddie Mills trekt zich terug LONDEN Na zijn nederlaag te gen Joey Maxim is Freddie Mills tot de conclusie gekomen dat hij er het beste aan zal doen de ring voor goed vaarwel te zeggen. Mills heeft een succesvolle periode van tien ja ren achter de rug. Hij acht nu de tijd gekomen om er een einde aan te maken; voordat de onvermijdelijke aftakeling intreedt. Mills is dertig jaar oud en kwam als prof voor het eerste in 1937 bin nen de touwen. Zijn methode be stond hierin dat hij veel klappen in casseerde teneinde de kans te krij- UdI„se u-JffBSPl vuur nip PiKaar ge" *F.nog mcer terug te geven. Een zwaargewicht van Groot-Brittannië, het Britse Empire. Europa en de we reld. In 1946 en 1947 leed Mills drie zware nederlagen, respectievelijk te gen Lesnevich. de Amerikaanse ne ger Lloyd Marshall, Bruce Wood cock en tegen de Amerikaanse reus Joe Baksi. Hij werd in deze wed strijden zo verschrikkelijk toegeta keld. dat men het einde van zijn carrière nabij achtte. Maar Mills kwam er bovenop en bracht de wereldtitel halfzwaarge- wicht op zijn naam door een vol komen verdiende overwinning op Lesnevich in de revanchewedstrijd. In zijn partij tegen Joey Maxim liep Mills weer ernstige blessures op Mills had in de afgelopen jaren al een aardig kapitaal bijeengebokst. maar verdient tevens een niet on aardige duit aan het West End-Res taurant waarvan hij eigenaar is. Er werd in paren gereden, die de afstand van 160 m. twee maal moesten rijden. Na de eerste keer werden start en finish verwisseld en .van de twee tijden, die geno teerd waren, werd het gemiddelde genomen. Na de eerste omloop was het dui delijk. dat de Amsterdammers Van Eyk, Ekelschot en John, alsmede de Amersfoorters Veenstra en Bou- ma de snelsten waren. Van Eyk maakte op de uitstekende baan,cdie 's nachts in orde was gemaakt, de snelste tijd. namelijk 16.3 sec., maar Ekelschot deed in zijn serie tegen Bouma weinig voor zijn stadgenoot onder en %liet 16.7 sec. noteren. Bouma reed de afstand in 19.4 sec en viel \enslotte af. Van Eyk kwam daarna tegen Ekelschot te rijden. Zonder het ge ringste spoor van vermoeidheid zegevierde hij in een zeer soepele stijl met fraaie, lange slagen. Tussen John en Veenstra gipg het er veel spannender toe. De Amersfoorter, die last had van moeheid, werd beide ritten met miniem verschil geslagen. De tij den van deze twee rijders waren echter niet goed genoeg om boven Ekelschot geplaatst te worden. De uitslag werd als volgt: 1. V-an Eyk (Amsterdam) 16.3 sec 2. Ekelschot (Amsterdam) 16.7 sec. 3 John (Amsterdam) 17.1 sec. en 4. Veenstra (Amersfoort) 17.2 s. V olleybal-nederlaag tegen België Ongeveer honderd Hollandse supporters waren Zaterdag in Antwerpen getuige van de vol- leybal-landenontmoeting tussen België en Nederland die door de Belgen met ruim verschil werd gewonnen. Hiermee werd een nieuwe stap gedaan in de ricHtinc van een regelmatig contact met de Belgen. De Belgen brachten alle drie games op hun naam, al ein digden de eerste en de derde met weinig verschil (15—13, 15—8, 15 —13). De wedstrijd werd voorafgegaan door een basketbal-wedstrijd tus sen Antwerpen en een ploeg Mor- moonse zendelingen, welke met ruim verschil dóór de Antwerpe naren gewonnen werd. Voor vele Nederlanders was dit de eerste kennismaking met deze sport. Om ongeveer 10 uur betraden de Nederlandse en Belgische Vol- leybalploegen het veld. De volks- liederen weerklonken waarna de spelers werden voorgesteld aan dhr Seeldrayers. president van het Belg. Ol. Comité. Na een uitwisseling van vaantjes door de aanvoerders, begon de wedstrijd, waarin de Belgen al di rect beter speelden dan onze land genoten. die veel onnauwkeuriger speelden. Vooral het serveren liet bij de Hollanders veel te wensen over. Na een aanvankelijk grote achter- stand te hebben gehad liep Neder land deze toch nog grotendeels In. (stand 1513). In deze eerste ga me was Kaptein de beste Holland se speler. De tweede game begon zeer spannend. Tot de stand 2—2 ga ven beide ploegen goed spel te zien. Maar toen kwam er een inzin king bij de Nederlander en de Belgen liepen uit tot 7—2. Via 7—3 liepen zij in één ruk uit tot 133. Holland antwoordde met goed ver zet (136). Weer kregen de Bel gen de serve en een punt 146. Nog even leek het te gaan 147 148. Maar toen was het gedaan en deze game eindigde met 158. De derde game deed aanvanke lijk het beste verwachten: 02. 1 2. 13, 23, 24. Maar toen was het weer mis want de Belgen lie pen uit tot 94 en via enkele ser vewisselingen tot 149. Toen werd ook hen de spanning te machtig met onnauwkeurigheden als eevolg. De Hollanders liepen in tot 1413, maar brachten het toch niet tot een goed eind want via een vaetfout bij de middellijn wonnen de Belgen metl513 ook deze game en daar mede de wedstrijd met 30. Er viel uit deze ontmoeting Veel te leren. Het bleek dat de Belgen vooral in de verdediging sterker speelden dan onze landgenoten, die bovendien veel onnauwkeuri ger speelden. Dit kwam vooral bij het serveren tot uiting. Zij gebruik ten de zgn. molenslag, waarbii de meeste ballen ver uit gingen. Men maakte hier de fout steeds weer dezelfde slag te gebruiken, hoewel toch duidelijk werd dat de Hollan ders deze slag nog niet voldoende onder de knie hebben. Ronde van Nederland van 23 tot 31 Mei DEN HAAG. Het bestuur van de Ronde van,- Nederland heeft in een te Roermond speciaal daarvoor belegde vergadering besloten de data van de Ronde van Nederland thans definitief vast te stellen van 23 tot 31 Mei. Eerste Pinksterdag. 28 Mei. zal als. rustdag gelden. MADRID Bij een auto-ongeluk op de weg van Carballo naar San tiago de Compostella Zijn er drie voetballers gedood en 16 ernstig ge wond. De toerwagen die 23 personen vervoerde, voor het merendeel voet balspelers van de regionale ploeg Iberda, botste, doordat de remmen waren gebroken, tegen een boom, raakte in brand en werd geheel ver nield. De toestand van verscheidene ge wonden is zorgwekkend. ANTWERPEN In het Antwerp se Sportpaleis werd Zaterdag een koppel wedstrijd over 145 minuten gehouden. Winnaar werd het kop pel Bruneel—Lapebie (Belg.). Op een ronde kwamen SchultePeters op de zevende »plaats Van Est Boeyen werd elfde. Het koppel Van VlietPellenaers nam met drie ronden achterstand de veertiende plaats in.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4