DAGBLAD VOOR AMERSFOORT KLM-toestel brandend in zee gestort en verdwenen 1 Er zit geen schot in Europa's economische eenwording r r Dooi verlost verkeer uit zijn ijsboeien Westerling koopt wapens van smokkelbende J Zeven inzittenden allen om het leven gekomen Prinses Beatrix krijgt bloemen van Haagse kinderen Dubieuze vordering in Parijs wekt Amerikaanse critiek De onmogelijke iveg r~ J 10e Jaargang, no. 28 Donderdag 2 Februari 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. De PH-TEU, die hedenmorgen 14 mijl ten noordwesten van het lichtschip „Goeree" in zee viel is een Dakota van het hierbij afgebeelde type. In het zoeklicht VERENIGDE STATEN Pleidooi voor kracht JAMES BURNHAM, professor in de filosofie aan de universiteit van New York, heeft in het Ameri kaanse tijdschrift „The American Mercury Magazine" een artikel ge publiceerd, waarin hij aandringt op een krachtiger politiek jegens het communisme. Dat zou, gezien het grote aantal politicerende filosofen en filosoferende politici, op zichzelf weinig interessant zijn. Maar James Burnhem is de auteur van „The managerial revolution", een boek over de ontwikkeling onzer samen leving, dat in brede kring sterke aandacht heeft getrokken door zijn oorspronkelijke visie. Bovendien is James Burnham .door zijn politiek verleden iemand, die geacht kan worden omtrent het communisme kennis van zaken te bezitten. Indien de Ver enigde Staten hun voortbestaan ver zekerd wensen te zien, zullen zij de Europese staten moeten bijstaan in een eventuele strijd met het com munisme, aldus Burnham. Vervol gens geeft hij aan, dat de Ver. Sta ten hiervoor een programma die nen op te stellen, waarvan de voor naamste punten luiden: het verbrij zelen van het ijzeren gordijn; het éénmaken van Europa op politiek en economisch gebied; 't neerslaan van het communisme; het in het vooruitzicht stellen van een nieuwe periode van sociale vooruitgang voor de gehele wereld. Hetgeen de Europese volken no dig hebben, zegt Burnham, is niet een nieuwe conferentie van de mi nisters van buitenlandse zaken der Grote Vier, doch een demonstratie van Amerikaanse zijde, dat de Ver. Staten een krachtige en konskwen- te politiek tegenover de Sow jet unie voorstaan. Want Europa, aldus Burnham, is het terrein waar de beslissende strijd tegen het com munisme zal worden geleverd, om dat een onder communistische con trole staand Europa de „balance of power" ten nadele van Amerika zou doen doorslaan. DEN HAAG. Brieven bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van de troe penschepen „Zuiderkruis" en de „Johan van Oldenbarnevelt". moe ten uiterlijk op 6 Februari in Neder land worden gepost. SCHIPHOL. Een vracht vliegtuig van de K.L.M., de Dakota PHTEU, die heden morgen om v\jf minuten voor half zes van Schiphol naar Londen is vertrokken, in onge veer veertig kilometer uit de Nederlandse kust, ongeveer dwars van de Nieuwe Water weg, brandend in zee gestort en verongelukt. Aan boord van het toestel bevonden zich zeven personen, onder wie geen be talende passagiers. Op het mo ment, dat het ongeluk ge schiedde was de machine een klein kwartier vliegen van Schiphol verwijderd. In die tijd moet zjj omstreeks 75 kilome ter hebben afgelegd. Het Deense s.s. „Rigmor" en de redding boot „President Jan Leis" uit Hoek van Holland hebben de onheilsplek bereikt en reeds diverse zakken post opgevist. Van overlevenden heeft men tot dusver geen spoor gezien. Schiphol landde, deelde Viruly mee met zijn Constellation tot 150 m. boven de zeespiegel te zijn gedaald, maar niets van de Dakota te heb ben waargenomen. Met de laagst mogelijke snelheid, 300 km. per uur, had hij vijf maal op de aan gegeven plek rondgecirkeld. De zee was op dat moment ruw. De plek waar de PH-TEU ge vallen is ligt even buiten de vaar route, ongeveer 14 mijl ten noord westen van het lichtschip „Goe ree". De zee is ter plaatse ongeveer 29 meter diep. De „President Jan Leis" bereikte deze plaats om streeks half tien en trof daar toen het Deense schip aan, dat in de buurt gebleven was. Inmiddels waren ook vliegtuigen aan het opsp iringswerk gaan deel nemen. Van het vliegveld Valken burg startte een „Mitchell" van de Marine Luchtvaartdienst onder lt ter zee De Haan. Vliegtuigen van de Luchtstrijdkrachten werden inge schakeld en in Engeland startten een „Lancaster", twee „Mosquito's" en twee „Oxfords". De PH-TEU is het eerste vlieg tuig, dat vanmorgen van Schiphol startte. Aan boord bevond zich 188 kilo post, afkomstig uit Nederland en Zwitserland. Hieronder zijn di plomatieke stukken,- alsmede de brieven, die gisteravond laat nog uit alle delen van ons land zijn bin nengekomen. Het stoomschip „Rigmor" heeft inmiddels gemeld, dat het wrak stukken heeft waargenomen en een hoeveelheid post aan boord heeft genomen. De „President Jan Leis" heeft in structie ontvangen zoveel mogelijk delen van het vliegtuig met brand- sporen te bergen. De aan boord van cle „Rigmor" aanwezige post zakken zijn door de Nederlandse reddingboot overgenomen. Ook de sleepboot „Maas" van L. Smit Co. is naar de plek van het onge luk onderweg. Op Schiphol neemt men aan, dat er geen overlevenden zijn. Bevin in Napels met eieren bekogeld ROME. Bevin, de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken heeft Woensdag besprekingen ge voerd met de Paus, president Einaudi, premier de Gasperi en zijn Italiaanse ambtsgenoot graaf Sfor- za. Bevin, die terugkeert van de conferentie van ministers van Bui tenlandse Zaken van het Gemene best te Colombo, was uit Napels te Rome aangekomen voor een bezoek van 24 uur aan Italië. Toen Bevin van Napels naar Ro me reed, werd hij met rotte eieren bekogeld. Vijf jongelui werden ge arresteerd. In het Vaticaan werd met een oude traditie, dat de Paus slechts van de lift gebruik mag maken, ge broken. Bevin, die slecht ter been is, mocht zich ook naar boven laten brengen door 's pausen privélift. Bevin zag er zeer vermoeid uit en liep langzaam en enigszins kreu pel. In de zaal van het ministerie van buitenlandse zaken te Rome het hij de 150 verslaggevers en fotografen bijna drie kwartier wachten, voor hij het vertrek betrad Hij poseerd? voor de fotografen en richtte zich vervolgens met een zepr kort woord tot de verslaggevers, sprak echter zo zachtjes, dat bijna niets van zijn woorden te verstaan was. Men neemt aan, dat de bespre kingen tussen Bevin en de Italiaan se regeringspersonen voornamelijk de Brits-Italiaanse geschillen in Afrika tot onderwerp hebben ge had. Wrakstukken en postzakken opgevist Het eerste bericht omtrent hetgeen gebeurde is afkomstig van de „Rig mor", die om negen minuten over half zes meldde op 52.02 graden noor derbreedte en 3.21 graden oosterleng te een brandend vliegtuig in de Noordzee te hebben zien vallen. Op deze tijding, die door Skagen Radio is opgevangen, is de „President Jan Leis" terstond uitgevaren. De verongelukte Dakota is op nor male wijze van Schiphol opgestegen en heeft zich. bij het verlaten van het verkeersgebied van Schiphol, op normale wijze afgemeld. Op dat mo ment was er geen enkele reden om aan te nemen, dat de machine zich in moeilijkheden bevond. Daarna heeft men geen contact meer met de PHTEU gehad London Airport kon op herhaalde informaties geen enke le inlichting verstrekken Van Schiphol uit heeft men aan het onder gezagvoerder Viruly uit Curasao komende lijntoestel ver zocht op de plek van hét ongeluk goed uit te kijken. Toen de Cura- cao-machine even na 8 uur op Aan boord van de bij het lichtschip Goeree verongelukte PH-TEU bevonden zich: gezagvoerder J. van der Hei de. gehuwd, 3 kinderen. Hij was geboren 14 April 1917: in dienst bij de KLM sedert 1 September 1945: boordwerktuigkundige C. J. Mink, ongehuwd, geb. 28 Febr. 1924. sedert 11 Sept. '46 bü de K.L.M.: telegrafist A. van Someren, geb. 4 Mei '25, sedert 6 Mei '47 bij de K.L.M.: vliegtuigbestuurder A. A. J. Legg (een Brit), geb. 6 Nov. '23. sedert 19 Dec. '48 bij de K.L.M., gehuwd: vliegtuigbestuurder B. G. M. Slosser, geb. 1 Juni '20, onge huwd, bij de K.L.M. sedert 1 Mei '47; vliegtuigbestuurder F. J. de Raadt, ongehuwd, geb. 8 Aug. 1922, bij de K.L.M. sedert 1 April '48; stewardess C. H. M. Lamers, ongehuwd, geb. 18 April 1923, sedert 16 Febr. '48 bij de K.L.M. Auto door trein gegrepen: één dode EDE. Op de onbewaakte over weg aan de Geldersekade nabij „de Hanepol" in Ede werd Woensdag morgen een personenauto, bestuurd door de 21-jarige S. J. M. uit Eder- veen, door een electrische trein ge grepen. De bestuurder werd op slag gedood. In Zondagse jurk naar het Paleis (Van een speciale verslaggever) SOESTDIJK „Zijn dat alle maal bloemen,", vroeg prinses Beatrix haar moeder, toen beiden, met prinses Irene, gistermiddag in de Leuvenzaal van het Paleis Soestdijk het bloemkussen bewon derden, dat 24 Haagse kinderen haar zojuist hadden aangeboden ter gelegenheid van haar Dinsdag gevierde verjaardag. Het waren allemaal inderdaad echte bloemen, in hoofdzaak zacht roze anjers, en in het midden van het bloemkussen was met kleine oranje kelkjes de B. van Beatrix aangebracht. De 24 Haagse kinderen, van 8 tot 14 jaar, die in hun Zondags jurkjes en pakjes muisstil in de zaal stonden, werden door de Koningin met een paar vriendelij ke woorden onmiddellijk op hun ^^lön^rnioinirinTirriiiiiriiiPiw.niüïïüiiiJiiioaijnnö^i-niiiTi.'iiMTiiaTr'^^ - Stormachtig en zachter Weersverwachting tot Vrii- S dagavond: Krachtige tot harde, in de kustprovincies tiideliik wel- licht tot storm toenemende. zuidelijke wind. morgen in de loop van de dag ruimend naar Zuid-West en weer afnemend. 1 Meest zwaar bewolkt, met nu en dan regen. Iets zachter. 1 3 Febr.: Zon op 8.18. onder 17.31; 1 Maan op 18.11, onder 9.02. gemak gesteld. H.M. de Koningin droeg een eenvoudige terra japon, prinses Beatrix was gekleed in het uniform der padvindsters met een wit koord over de blauwe blouse. Irene had een groen truitje aan met een grijze rok. Het bloemkussen werd overge reikt door Toni Verbeek, Ria van Laar. Nita Kwaakernaak Dirk Braam namens de Kinder Oranje Bond, onderafdeling der Koninklijke Vereniging Oranjebond te Den Haag. De erevoorzitter der vereni ging de heer A. C. Verbeek richtte het woord tot H.M. de Koningin en de voorzitter, de heer H. J. Schu ring sprak prinses Beatrix toe. Hij eindigde door met de kinderen een driewerf hoera uit te brengen op de Koningin, Prinses Beatrix en het Koninklijk Huis. De Koningin en de Prinsesjes on derhielden zich daarna nog enige tijd met de Haagse kinderen. De Koningin zei, dat zij de bloemen prachtig vond. Zij dankte de kinde ren en de Oranjebond en wenste allen een behouden thuisreis toe. „Gelukkig is het niet meer zo glad", zei de Koningin. Waarop een der kinderen opmerkte: „Onze chauf feur rijdt prima". „Waf een prachtige bloemen!" zei de Koningin, toen een groep je Haagse kinderen van de Oranjebond gisteren prinses Beatrix kwamen gelukwensen ter gelegenheid van haar ver jaardag. Je zou toel weer jong willen zij", om meer eens een lekker kop chocola van zo'n lieve dame in zo'n prachtige sarong en kabaja te krijgenDe bevoorrechte klei ne Engelsen op deze plaat zijn en West moet bestuderen. Iccrlingetjcs van de Exeter's Nur sery School en de dame rechts is mcj. Budiardjo van het Indone sisch departement van sociale za ken, die op het ogenblik de op- voedingsverschillen tussen Oost PARIJS. De Raad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking heeft gisteren zijn zitting in Parijs beëindigd, zonder dat hij tot werkelijk grote besluiten gekomen is. In plaats van per 1 Juli de kwantitatieve beperkingen op de particuliere invoer der 18 deelnemende landen voor 75 procent af te schaffen, zoals oorspronkelijk in de bedoe ling lag, is men het slechts eens kunnen worden over dc vrijmaking van 60 procent. En zelfs dit is nog afhankelijk gemaakt van de voorwaarde, dat er voor die datum een nieuw Inter-Europees betalingsstelsel tot stand zal zijn gekomen. In grote trekken is een nieuwe bctaUngsoverecnkomst. „Europese Betalingsunic" genaamd, goedgekeurd, maar de détails moeten nog door dc deskundigen worden uitgewerkt en de aangesloten landen zijn niet verplicht, een nieuw betalingsstelsel te aanvaarden. Geen won der daarom, dat Paul Hoffman, dc leider van de Amrtfkaanse Marshall- hulp-organisatie verklaarde, teleurgesteld te zün over dc vorderingen, dlc gemaakt zijn bij het streven naar de economische eenwording van Europa. die met minister Stikker in contact zijn gekomen, zeer grote achting voor hem hebben en dat zij ervan overtuigd zijn. dat hij de functie uitstekend zal vervullen. Ook ver klaarden zij, cr zeker van te zijn. dat de heer Stikker evenveel rug- Lof voor minister Stikker Na de zitting heeft Hoffman on der andere gezegd: ,,Ik geloof niet, dat de stappen, die in West-Europa gedaan zijn tot vrijmaking van de handel, voldoende zijn De Ameri kanen geloven bij voorbeeld niet, dat dubbele prijzen, dat wil zeggen andere prijzen voor de binnenlandse verbruikers dan voor de buitenland se kopers, in overeenstemming zijn met wederzijdse hulpverlening of met de politiek van goede nabuur schap. De Amerikanen zijn van me ning, deze opmerking had be trekking op de economische over eenkomst tussen Engeland en de Scandinavische landen dat een van de beste manieren, om te ko men tot een betere integratie van het Europese economische leven, regionale groeperingen zijn. Zij ho pen. dat te zijner tijd een enkele Europese markt tot stand zal ko men. Het beste wat men kan doen, is de tarieven zo snel mogelijk te verlagen. Wanneer ge uw handel vrijer maakt, moet ge ook uw be talingen vrijer maken." Volgens Paul van Zeeland, de voorzitter van de Raad van de O.E.E S. zal thans een van de eer ste taken van mr Stikker zijn, in te grijpen, wanneer het plan van de bovengenoemde betalingsunie in strijd zou zijn met de politiek van een regering. In de Verenigde Staten toonde men zich gisteren verheugd over de benoeming van mr Stikker tot po litiek bemiddelaar van de O.E.E.S. Amerikaanse ambtenaren zeiden, dat de regeringsvertegenwoordigers, gesteun zou krijgen, als Spaak ge had zou hebben, indien deze was benoemd Zij spraken ten stelligste de berichten in sommige Ameri kaanse ochtendbladen tegen, dat de verkiezing van mr Stikker een com promis zou zijn. dat de Engelsen be ter schikt dan de Amerikanen, want, zo drukten zij het uit, de keuze schikt ons uitstekend. Vermiste Skymaster geeft levensteken FORT NELSON. (Brits Columbia). Van het Amerikaanse leger trans porttoestel, dat sinds Donderdag bóven het gebied van Yukon wordt vermist, zijn enige zeer zwakke ra diosignalen opgevangen, waardoor men thans weer een flauwe hoop koestert, dat er zich aan boord nog enkele overlevenden bevinden. Het toestel vervoerde 44 personen. Slechts Ameland nog geïsoleerd AMSTERDAM. De krachtige dooi heeft het verkeer op dc weg geheel en dat te water voor het grootste deel bevrijd uit de boeien, die ijs en sneeuw om deze levensaderen van de moderne samenleving hadden geslagen. Reeds gisteren was de ijskorst op de wegen bijna overal ge broken, zodat de autobussen hun geregelde dienst snel konden hervat ten. Ook het treinverkeer ondervond geen vertraging meer. Met trumans opdracht dat Amerika de waterstofbom moet maken werd tevens aangetoond dat de mens van nu minder dan ooit zijn lot in handen heeft. Nie mand is gelukkig met' deze beslis sing, niemand, kan tr gelukkig mee zijn en toch zal de bom gemaakt worden, moet zij gemaakt worden. In dat „moet" is onze toestand ge typeerd. Wij gaan, gedwongen door niet te controleren krachten, een weg, die wij niet willen en de be tere, die van oorlog af naar vrede leidt, kunnen wij niet of slechts ge brekkig gaan. Het is alsof wc in een vrille zijn geraakt, de neergaande spiraal. En we hopen eruit te komen door onze snelheid nog hoger op te voeren, bezeten door de angst in tempo achter te blijven en aldus ze ker te verliezen. Natuurlijk: het is dc tegenstelling Oost—West die leidt tot de super- bom. En wanneer Attlee de Ame rikaanse Quakers op hun vraag om een bespreking te beleggen tussen hemzelf, Truman en Stalin ant woordt, dat „praten met de Russen geen zin heeft", dan is dit van een schrikwekkende openhartigheid. Een openhartigheid, die enerzijds aan toont dat het Westen tot geen twee de Miinchen en Chamberlainse schijnvrede bereid is. anderzijds te kennen geeft, dat de afstand tot Mos kou steeds groter wordt. Te zelfder tijd gaan in de kringen der Verenigde Naties stemmen op zwakke stemmen die zeggen toch vooral niets onbeproefd te laten om deze wereld te besturen volgens de normen van het verstand. Stemmen van piensen, die weigeren te geloven aan het fatum, mensen die menen dat wij zelf tóch voor een goed deel de heersers kunnen zijn over al die duistere machten, die op hun beurt én Truman én Stalin en alle regeer ders ter wereld laten doen. zoals zy doen. Het zijn dc mensen die gelo ven tegen de overduidelijke be wijzen van het tegendeel in dat de verschillen in deze wereld niet wis kundig zéker behoeven te leiden tot de uiecst voor de nand liggende op lossing: dc oorlog. Zij beroepen zich op de veel minder duidelijke bewij zen, die er óók nog zijn en zij ver kondigen de stelling dat niets zo fu nest is, als de berusting in wat men „het onvermijdelijke" noemt. Dit verzet tegen het onvermijde lijke behoeft zich niet te uiten in optochten met spandoeken cn mas sa-meetings in de open lucht, hoe nuttig zij ook kunnen zijn. Het is al zeer veel wanneer wij er ons van bewust zijn dat de vier milliard dol lar-bom een jaar Marshallhulp of ruim twee jaar belastingvrij le ven voor alle Nederlanders) niet betekent dat het laatste woord over oorlog of vrede is gesproken Dc superbom mege het fatalisme in de hand werken, óe idee dat er (och niets meer aan te doen is. Daar staat tegenover dat het steeds dui delijker wordt dat als we er niets aan doen wij deze aarde binnen enige tijd onbewoonbaar maken. Mogelijk zelfs onbewoond. Deze ge dachte is niet aan grenzen gebonden, noch wordt zij door ijzeren gordijnen belemmerd. Zij is ons meer waard dan de stelling dat de minnaar des vredes zich ten oorlog voorbereidt. Want hoe sterker de wereld, de so cialistische, communistische, kapita listische, zich bewust wordt dat wij krachten ontketenen die straks door niemand meer kan worden beheerst, des te eerder zal men zich geroepen gevoelen tóch die andere nu on mogelijke weg te kiezen. De weg van vrede door verstand cn overleg. Want al schijnt het te zijn dat de superbom de oorlog onmogelijk maakt. er zijn meer oorlogen geweest om een einde aan de oorlog te maken. Talrijke diensten en veerdiensten werken weer normaal, de stoom boot tussen Brielle en Vlaardingen vaart als voor de vorstperiode en op de grote waterwegen hebben ijsbrekers gisteren de laatste weer standen gebroken. De veerdienst Schiermonnikoog-Oostmahorn werd gisteren eveneens hervat, maar de reizigers, die daarop aangewezen zijn, hadden het ongeluk, dat de „Braband", de rijksveerboot, die de dienst onderhoudt, kort na het ver laten van het eiland aan de grond liep. Slechts Ameland is nog geïso leerd, maar de twee Austervlieg- tuigjes van de luchtstrijdkrachten zorgen er voor, dat de bewoners dit isolement niet te sterk gevoelen. Italiaanse rolprent weer „Film van de maand" AMSTERDAM. Het bestuur van de Nederlandse Filmclub heeft aan de Italiaanse film „Malti Sogni per le Strade", die onder de Neder landse titel „Kleine mensen op de grote weg" verschijnt, het praedi- caat „Film van de maand" verleend. De regie van deze film is van Ma rio Camerini, die ook de film „Vier. stappen in de wolken" maakte.j "N Nee toch Heus! Homerus' Odyssee wordt tot filmscenario verwerkt. Greta Garbo en Katherine Hepburn, Greer Garson en Joan Fontaine krijgen de damesrollen: Nausi- kaa. Calypso, Penelope, Pallas Athene? dat kan wat worden! Shaw zou ere-Uylenspiegel worden van Mólln bij Ham burg? Laat G. B. S(haw) nu 'n briefkaart aan burgervaar van Mölln geschreven hebben, dat hij dit narreneerbewijs gaarne aanvaardt! In Tsjechoslowakije, zegt Obrana Lidu, gaat 't nu fijn, want tegenwoordig tjansen onze meisjes met onze soldaten. De meisjes hebben haar schuwheid voor de strijders overwonnen. Oude wantoestanden zijn voor bij! V De Queen Mary laat door atlantische stormen SOUTHAMPTON De Queen Mary zal Vrijdagmorgen 12 uur te laat in Southampton aankomen als gevolg van de zware stormen die het grote schip op de Atlantische Oceaan heeft ontmoet. Uit Le Havre wordt bericht dat het Franse luxueuse lijnschip lie de France morgen naar New York zal vertrekken. Volgens de rederij is het conflict tussen haar en de vakbond over een loonsverhoging echter nog niet opgelost. Perszuiveringscommissie herbenoemd (Eigen bericht) DEN HAAG De minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen heeft de Commissie voor de Perszuivering, die per 1 Januari van dit jaar was opgeheven, her benoemd. De samenstelling van de commissie blijft zoals hij was. Mr. Vonckenberg zal wederom preside- Bron: geallieerde legerdumps DJAKARTA. Uit kringen van de geheime dienst Djakarta verneemt Reuter, dat grote hoeveelheden wapens van Brits en Amerikaans fabri kaat van verafgelegen bases in de Stille Zuidzee door vliegtuigen zon der kentekenen boven door opstandelingen bezet gebied in Java en Sumatra worden uitgeworpen. De vliegtuigen, die naar men gelooft Dakota's zijn, zouden worden gevlogen door Amerikaanse en Austra lische piloten, die voor hoge beloning werken. In de afgelopen week heeft men drie maal waargenomen, dat deze smokkelvlicgtuigcn canis ters uitwierpen boven gebieden in West. en Midden-Java, die door Westerling en zijn opstandelingen bezet worden gehouden. Nederlandse en Indonesische autoriteiten hebben vele maanden lang het vermoeden gekoesterd, dat een smokkelbende, die wordt voor zien van wapenen uit vergeten legeropslagplaatsen in Australisch Nieuw-Guinea. van Manilla en Bangkok uit werkt. Men gelooft, dat de wapenen met Catalina- vliegboten naar Timor en afgelegen In de gebieden van de troepen van Westerling, de Darul-Islam ei* de communisten is het op het ogen- blik rustig, doch de politie vreest, dat volgelingen van Westerling in het 'gebied om Djokja geïnfiltreerd zijn. Het Indonesische kabinet zal waarschijnlijk heden bijeenkomen, nu president Sukarno is terugge- streken aan de kust van Zuid-Java keerd. Geruchten over een splitsing worden gebracht en vandaar met 1 in de regering werden in officiële inheemse vissersboten worden ge- i kringen te Djakarta ongeloofwaar- distribueerd. I dig geacht.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1