DAGBLAD VOOR AMERSFOORT f "t Parijs voorziet door Kremlin geforceerde breuk Springende banken symptomen van ongezond bankwezen Ontslag van inspecteur nietig verklaard f Duitse student steelt 2000 meesterwerken Minister Stikker ziet de toekomst niet somber in Omgekomen bemanning Ook Londen neemt Moskou s gedragingen hoog op Rood-wit-blauwe boei geeft vliegergraf aan Ir Vos: Bankkamer nodig, die nauwgezet controleert Bondgenoten, geen vijanden tSi Jfle Jaargan», no. 29 .Vrijdag 3 Februari 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements- y»rijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. Gedaan uat mogelijk was Donderdagavond, na urenlang gespannen het grauwe water van de Noordzee te hebben af gezocht loopt de Presi dent Jan Leis de Nieu we Waterweg binnen. Schipper Bijl en zijn mannen hebben geen overlevenden kunnen ontdekken van de KLM- Dakota PH-TEU. Het enige wat zij hebben kunnen doen. is een rood-wit-blauwe boei verankeren op de plaats waar het wrak moet lig gen en ronddrijvende delen van de lading in te nemen. Foto: De schipper van de reddingboot overhan- *digt opgeviste resten aan een ambtenaar van de Rijksluchtvaarlinspectie. -9f Ruslands erkenning van Ho Tsji-Minh Postes Pays Bas .Postes Pays Bas" staat op een van de doorweekte poststuk ken, die door de President Jan Leis" is gevonden op de *N oordzee. Met een moedeloos gebaar to nen de stuurman en de schipper van de reddingboot hun droeve vondst. Schipper van de ..President Jan Leis vertelt van zijn reddingspoging (Yan een onzer verslaggevers) HOEK VAN HOLLAND. „S.s. Rigmor heeft brandend vliegtuig in zee lien vallen". Zo luidde de alarmerende boodschap, die de vertegenwoordiger van de Koninklijke Zuid-Hollandse Vereniging tot Redding van Schipbreu kelingen, loodscommissaris De Hondt, Donderdagmorgen in alle vroegte ont- Le.n_ klein kwartiermaker was de reddingboot in gereedheid gebracht. In een inktzwarte duister voer de ..President Jan Leis", met een bemanning pvan zeven koppen onder commando van schipper Arend Brinkman, de Noordzee op. Er stonden witte schuimkoppen en er woei een stevige Z.W.- bries. Het zou acht uur in de avond worden eer het scheepje veilig meerde in de beschuttende Berghaven. Schipper Brinkman vertelt: ..On geveer om half twaalf hebben we de aangegeven plaats bereikt en kregen we de „Rigmor" in zicht, alsmede een Belgische viskotter. de ..Zeebrugge", die eveneens op de plek van het ongeluk kruiste. In de morgenuren was het zicht tame lijk goed geweest, maar na de mid dag werd het veel slechter en be droeg het hoogstens een mul of twee. Vijf uur lang hebben we g-rondgevaren zonder enig teken van ^/levcn aan te treffen. We hebben drie postzakken, waarvan een af- 'ARGENTINIË Symbool gevraagd - jp RESIDENT Peron van Argen- tiniè heeft het „Jaar van San Martin de bevrijder" afgekondigd en het ziet er zo'n beetje naar uit. alsof dat een soort van privé Hei lig Jaar moet worden. Ongetwijfeld was generaal San Martin een dap per en kundig soldaat. Maar wan- neer thans een zekere lieer Visca komt verklaren, dat „alle Argen tijnen en zelfs Peron tot onderwerp van een discussie kunnen worden gemaakt, maar dat de persoon van San Martin voor alle Argentijnen heilig moet zijn", dan verbaast men er zich over. waartoe helden, en persoonsverering wel niet allemaal kan leiden. Inmiddels is d? heer Visca een van de twee leden van de commissie 'oor on-Argen- tijnse activiteit en hij moet mede Vi 'N tw I de I voi In het zoeklicht J beslissen of bepaalde burgers moe ten worden vervolgd en of bepaal de publicaties ongewenst zijn De zer dagen nog heeft de commissie die al 134 dagbladen heeft ver boden eon boek van een emi- nent Argentijns historicus in de ban gedaan, juist omdat de schrij ver de figuur van San Martin iets minder geweld aan deed dan de heren Peron en Visca omdat hij niet van plan bleek, de geschiede nis terwille van een nationale ■mythe tc verdraaien. De betekenis van dit alles? De .edoeling van het ..Jaar van San Martin de bevrijder"? Peron heeft een nationaal symbool nodig om de aandacht van zijn economische- en andere moeilnkheden af te leiden. San Martin is daar b'ijkbaar de geschiktste figuur voor, omdat de figuur van Peron zelf blijkbaar al- :rminst een nationaal symbool kan Worden genoemd. komstig uit Zwitserland en een an dere van het Amsterdamse Cen traal Station van de „Zeebrugge" overgenomen en verder een drijf natte winterjas, een navigatietas en een rol navigatiekaarten uit de gol ven opgevist of van de „Rigmor" overgenomen. Dat is alles. En daarmee was een einde geko men aan de martelende onzeker heid. die heel de dag geheerst had in de seinpost op de noordelijke oever van de Nieuwe Waterweg, waar enkele vertegenwoordigers van de KLM met spanning de ra dioberichten van de „President Leis" hadden gevolgd. Geen slachtoffers ontdekt. Een rood-wit-blauwe boei met de vlag van de reddingmaatschappn er op is door de ..President Jan Leis" uitgezet op de plaats waar zeven mensen een graf in de golven von den. WASHINGTON De democra tische Senator McKeller. de voor zitter van de Senaatscommissie voor toewijzingen, heeft er bii de commissie op aangedrongen dit iaar de gelden voor het Marshall plan te verminderen van 3.1 tot 2.3 milliard dollar. Ambtenarengerecht doet uitspraak in zaak van Baarnse politie DEN HAAG. Hedenmorgen heeft het Ambtenarengerecht uitspraak ge daan in de zaak van de Baarnse Inspecteur van politie Van der Heyden, die door de burgemeester van Baarn, mr. F. J. van Beeck Calkoen. op 1 De cember 1948 was ontslagen, omdat hu niet het juiste begrip voor zijn positie zou hebben getoond en dientengevolge ongeschikt zou zijn voor zjjn functie. Het ambtenarengerecht heeft het ontslag nietig verklaard. Drie weken geleden is het klaag schrift van inspecteur Van der Heyden uitvoerig door het ambte narengerecht behandeld. Uit ver klaringen, afgelegd door de inpsec teur van de Riiksrcherche. die naar de verhoudingen in het Baarnse politiecorps een onderzoek had in gesteld. was toen gebleken, dat in specteur Van der Heyden een uit stekend politieman kon worden ge noemd. Mr Mathuizen, die als klagers raadsman optrad, betoogde, dat de bortsingen. die tussen klager en de vroegere corpschef te Baarn waren voorgevallen, uit beider karakter voortsproten. De verwijten, die over en weer gevallen waren, zo zeide hij. zijn weini» verkwikke lijk. maar hebben betrekking op dingen, die voorkomen in elk poli tiecorps. Zoals men zich herinneren zal was Inspecteur V. d. H. reeds 21 iaar bii het politieapparaat werk zaam. Hii had een uitstekende staat van diénst en wist door zelfstudie de rang inspecteur te behalen. Franse socialisten dreigen regering te verlaten PARIJS Na twee dagen ver gaderen is het Franse kabinet er niet in geslaagd het eens te worden over het verlenen van een dirurte- toeslag voor de minst-betaalden. De besprekingen van Donderdag 'handelden over de socialistische eis om toeslagen te betalen aan alle werknemers, die 18.000 frs. of min der per maand verdienen.1 Woens dag stelden de socialisten de loon grens hiervoor op 20.000 frs. De voorstellen van Donderdag zouden 't land bii aanvaarding naar schat ting 19 milliard frs. kosten. Pre mier Bidault heeft 'als' maximum bedrag voor het verlenen van toe slagen 12 milliard vastgesteld. In socialistische parlementaire krin gen verklaart men. dat de socialis ten bii hun dreiging blijven het kabinet te verlaten, indien de ver zoeken om een bonus niet worden ingewilligd. Oud-minister Vos: „Thans is de tijd rijp voor instelling van con trole". PARIJS. In diplomatieke kringen in Parijs en Londen wordt thans vrijelijk gesproken over de mogelijkheid van een algeheel afbreken der diplomatieke betrekkingen tussen Frankrijk en de Sowjet-Unic, als gevolg van hel feit, dat Rusland een Franse nota van protest tegen de Russische erkenning van Ho Tsji-Minh, de communistische leider in Indo-China. heeft verworpen. Pierre Schneitger. die als Frans minister van Buitenlandse Za ken fungeert nu Robert Schuman ziek is, ontbood om 11 uur gistermorgen dc Sow jet-ambassadeur Alexander Bogomolow op de Quai d'Orsay en herhaalde tegenover hem het pro test. vervat in een Franse nota. welke Dinsdag aan de Sowjet-am- bassade overhandigd werd. maar door de genoemde Russen niet ge accepteerd is. Bogomolow en Schnetger waren niet langer dan tien minuten bij een. Later verstrekte de Quai d'Orsay het volgende communiqué: De minister van Buitenlandse Zaken ontving de Sowjetambassa- deur. De heer Sneigter herhaalde tegenover de heer Bogomolow mondeling het 'plechtige protest, dat schriftelijk was ingediend en gericht was tegen de erkenning van Ho Tsji-Minh. Hij wees op de zeer ernstige gevolgen, welke het initiatief van Moskou in de sfeer van de Frans-Russische betrekkin gen met zich meebrengt. Vandaag had minister Bevin, die zich op dè terugreis van Colombo naar Londen bevindt een langdurig onderhoud met de zieke Schuman. Naar vernomen werd, heeft Bevin zich volledig op de hoogte gesteld van de détails van het Frans-Rus sische geschil in zake de erkenning van de Indochinese revolutionnairen door de Sowjet-Unie. Groot-Brit- tanniè is van plan om binnenkort de regering Bao Dai. welke door Frankrijk wordt gesteund, de facto te erkennen. De Franse ambassadeur in dè Britse hoofdstad. René Massigli. had gisteren voor de tweede maal in drie dagen een bespreking met sir William Strang, permanent hoofd van het Foreign Office. Uit Australië onderzoekt wapensmokkel CANBERRA Australische le ger- en burgerluchtvaartkringen zijn thans bezig met een onderzoek naar de juistheid van berichten over wapensmokkel per vliegtuig ten behoeve van de strijdkrachten van Westerling. Dakotatoestellen zonder herken ningstekens zouden namelijk Au stralische wapens van dumps in Noord-Queensland en Australisch Nieuw-Guinea aan de rebellen overbrengen. Zondag weer veldsporten Het bestuur van de KNVB heeft besloten voor het aanstaande weekend een normaal program ma te laten verwerken, nl. zulks dat aanvankelijk op 22. Januari zou worden gespeeld. De hockeybond laat de beslissing aan dc consuls over en dc Korfbalbond aan de districten. De iheeste korfbaldistricten hebben nog geen besluit genomen. Alleen In het Oosten des lands zijn de wedstrijden afgelast. Weinig verandering - Meest zwaar bewolkt met nu p en dan enige regen of motre- 'M. g'gen en later enkele verspreide S H opklaringen. Matige tot krach- g g tine en aan de kust tiidelnk k g wellicht, stormachtige wind I p aanvankelijk zuidelnke. later 8 =- ruimend naar Zuid-West. Wei- nig verandering in tempera- s tuur. I 5 - 4 Febr.: Zon op 8 16. onder 17.33 Maan op 19.39. oi.der 9 18. tl (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Andrce de ia Porte, Oudewater. Schalkwijk en Co.. Amsterdam. Zierikzee, de Universele Verzekering Maatschappij voorbeelden van de meest opzienbarende déconfitures van de laatste zes maanden De verbeeldingskracht zal tekort schieten, indien men poogt zich voor le stellen hoeveel leed is veroorzaakt door enkele lie den. die op misdadige dan wel op hoogst onverantwoordelijke wfjze met de spaarpenningen van anderen hebben gemanipuleerd. Dat geldt vooral voor de gevolgen van het springen van de banken in deze schandelijk lange rij. Men kan er zich met een gevoel van machteloosheid over opwinden. Wijzer is het echter, zich te realiseren dal al deze déconfi tures duidelijk op zeer ongezonde verhoudingen, in het bijzonder in het bankwezen, maar zeker ook in het assurantic-bedrjjf, wüzen. jaar bij niet te tellen verzekerings maatschappijen hebben voorgedaan hebben er toe geleid, dat er een verzekeringswet werd afgekondigd. Er werd een Verzekeringskamer ingesteld, die sedert dien op het doen en laten van de maatschap pijen voor levensverzekering scherp toeziet. En of het heeft ge holpen! Men kan nu zeggen, dat in deze sector van het verzekerings- Nederland heeft te veel banken Wij hebben ons in deze overtui ging gewend, tot oud-minister ir. H. Vos. tegenwoordig directeur van de Centrale Arbeiders Verzekering en Deposito Bank in Den Haag, die wij door de lange reeks van be schamende gebeurtenissen met zorg vervuld vonden. „Het valt niet te miskennen", zei ir Vos. dat er in het bankwezen zeer ongezonde toestanden heersen Toestanden, die om het zelfde krachtige ingrijpen van de overheid vragen, als waartoe de toestanden op verzekeringsgebied voor 1922 aanleiding gaven. De schandalen die zich vóór dat wezen gezondene verhoudingen zun gebracht. Niet echter in de andere takken van het assurantiewezen, dat nog geheel onderhanden moet worden genomen. Ook niet in het bankwezen". Voor het bankwezen heeft men het aangewezen ogenblik om de beleggér te beschermen ongebruikt voorbij laten gaan. Dat was in 1926 na de grote krach van de Robaver. En het is nu eenmaal zo. dat er voor het stellen van regels en con trole. gewoonlijk een ogenblik no dig is van politieke rijpheid. De za kelijke rijpheid is er altijd, maar dc politieke „Maar wanneer ik kijk naar de toestand van dit ogenblik", zei ir Vos. „dan geloof ik dat de regering nu aanleiding genoeg heeft om krachtige maatregelen voor te stellen. De lijst van déconfitures in enkele maanden is nu zo lang, dat de noodzaak om in te grijpen drin gender dan ooit in het oog springt. Het ongezonde in de bankwereld, is dat er een onnoemelijk aantal kleine bankjes is. Ik bedoel geens zins te zeggen, dat de kleine ban ken zich in het algemeen met min der oirbare praktijken in stand zou den houden. Maar in de eerste plaats hebben ze weinig weerstands vermogen. Dat heeft de ervaring geleerd. Voorts is er veel te weinig controle op de credietverlenings politiek en op de andere faits et gestes. Doorgaans is er zeer weinig personeel bij de kleine banken ir. dienst, zodat in zeer vele gevallen uitbetaling en in ontvanestnemmg van gelden en stukken veel te wei nig gescheiden zijn. Bij kleine ban ken kunnen fraudes vaak bedreven worden door één persoon. Bij d? grotere banken, waar veel meer personeel is. zijn de functies zoda nig gescheiden, dat fraude vrijwe» uitsluitend in samenwerking kan worden bedreven. En gij weet, dat de kans op fraude daardoor qua- dratief wordt verminderd." Zie verdei pag. gewoonlijk welingelichte kringen wordt vernomen, dat Massigli Strang wenste te spreken over eventueel door Frankrijk te nemen maatregelen. Londense waarne mers geloven, dat Engeland tegen een volkomen afbreken der diplo matieke betrekkingen zal adviseren. Engeland is steeds voorstander ge weest van handhaving van zulke betrekkingen, waar dat maar enigs zins mogelijk is. Regering schrijft lening van 200 millioen uit DEN HAAG. De minister van Financiën zal 15 Maart over gaan tot uitgifte van een 3,i% consolidaticlening nominaal groot 200.000.000 tegen dc koers van 100%. De aflossing van deze schuld zal ln 40 jaarlijkse termijnen ge schieden, te beginnen cên jaar na uitgifte, en wel gedurende dc Jaren 1951 t.m. 1965 1%, gedurende de jaren 1966 t.m. 1975 1^%. gedu rende de jaren 1976 t.m. 1980 3% en gedurende de jaren 1981 t.m. 1990 51/2% per jaar. De rentebeta ling zal jaarlijks geschieden per 15 Maart. r Nee toch Heus Beroemde mensen zeggen soms toch wel wat waarde vols of grappigs. Kreisler, de 75- jarige vioolfenomeen: ..De beste violist ter wereld bestaat niet, net zo min als de mooiste vrouw". Dat is inderdaad diep zinnig. Potofsky, Amerika's kleding industrie-koning. zegt: „Iede re pa moet bruin, blauw en ruit- jespak hebben; 3 pakken is mi nimum voor iedere pa die ma en kinders verwent". „Bach en Mozart staan hoog genoteerd op internationale muziekbeurs," zegt Jehoedi Me- noehin, „in dc aandelen van Beethoven gaat weinig om, markt flauw". A Politie: „meest sensationele diefstal van deze eeuw" LÜ5ECK. Een 25-jarige Duitse student in de kunstgeschiedenis, die ervan verdacht wordt de meest sensationele diefstal van kunstwerken in deze eeuw gepleegd te hebben, is gisteravond In Kiel gearresteerd. De politie gelooft, dat de student ongeveer tweeduizend kunstwerken van we reldberoemde meesters heeft gestolen, welke naar schatting vele mlllloe- nen marken waard zijn. De gestolen werken behoren tot voormalige collecties van musea in Berlijn en in andere steden in Duitsland. De schil derijen. die tüdens de oorlog werden verwijderd, waren na de oorlog opgeslagen in bergplaatsen in Grcifswald, Stettin en Schwerln. De politie vond enige dagen ge- leden in een hutkoffer, die door de student bij een bank te Luebeck in bewaring was gegeven, 1.444 kunst werken. die uit de voormalige col lecties van beroemde Duitse musea werden vermist. Bij een daarop uit gevoerde huiszoeking in de woning van de student legde de politie be slag op een tweede koffer. Deze koffer, zo is verklaard, bevatte 135 werken van Rembrandt en Albrecht Duerer. De koffer, die in de bank te Luebeck werd gevonden, bevatte volgens het met Britse vergunning verschijnende blad „Die Welt" on der meer 32 etsen en schilderijen van Rembrandt, 45 van Duerer, 110 van de in de achttiende eeuw le vende kunstenaar Daniel Chodo- wiecky. een van Rafael, twee van Tischbein, een van Hans Holbein en verscheidene van andere be roemde meesters. Oorspronkelijk geloofde de poli tie, dat de student naar de V.S. was gevlucht met een derde koffer met gestolen kunstwerken, die nog in zijn bezit zou zijn. Gisteravond echter meldde de student, DOOR de aanneming van de wet op de Ondernemingsraden door de Tweede Kamer is gestalte gegeven aan de ontwikkeling, wel ke in de laatste jaren heeft plaats gehad in de verhouding tussen werknemers en werkgevers. De Stichting van de Arbeid, waarin ondernemersorganisaties en vakor ganisaties samenwerken, is van de grondige verandering in die ver houding een treffend monument. Natuurlijk is door de wijziging in de betrekkingen tussen arbei ders en ondernemers geenszins dc tegenstelling tussen verschillende groepen in onze samenleving ver dwenen, in zoverre deze geken merkt wordt door een verschil in welvaart, doch in de plaats van de klassestryd is getreden een geest van samenwerking, welke, indien zij op een basis van wederzijds vertrouwen tot ontwikkeling komt, voor de wijze, waarop het Nederlandse bedrijfsleven zijn rol zal vervullen in het herstel van 's lands welvaart, van de aller grootste betekenis is. Het kernpunt van de nieuwe verhouding is, dat in de verhouding van werkgevers en werknemers niet de nadruk valt op dc tegen strijdige belangen, maar op de ge meenschappelijke belangen, welke door niemand, die de werkelijk heid wil zien. geloochend kunnen worden Doch de bereidheid tot het treden in deze nieuwe verhou ding, waarin beide groepen in plaats van vijanden bondgenoten zijn, kon bij de arbeiders eerst ontstaan, toen de werkgever hen niet langer zag als leveranciers van arbeidskracht, maar als men sen, wier persoonlijkheid ook in het arbeidsproces een rol van be tekenis speelt. De werkgevers heb ben in het algemeen begrepen, dat het de productie niet ten goede komt, als de werknemer voor het bedrijf, waarin hij werkzaam is, geen persoonlijke belangstelling heeft. Daarmede is de drijfkracht van het bedrijfsleven, het winstmotief, natuurlijk niet van de baan, doch de samenwerking binnen de on derneming. zoals deze in de onder nemingsraden kan plaats vinden, kan de neiging tot eenzijdigheid in de bedrijfsvoering tegengaan, doordat over verschillende onder delen daarvan, voor zover zij tot het werkterrein dier raden beho ren, niet alleen overleg kan plaats vinden, doch ook een bepaalde overeenstemming tot stand kan komen. Dit kan zich uitstrekken tot de uitvoering van collectieve arbeidsovereenkomsten, tot rege ling van werk- en schafttijden en tot het vacantieprobleem. Zoals het tijdens de debatten door minis ter Joekes is uitgedrukt is de werkzaamheid der ondernemings raden in hoofdzaak huishoudelijk, binnen de grenzen der onderne ming. Maar het behoeft geen be toog, dat deze huishoudelijke werkzaamheid, indien zij in goede verstandhouding en met begrip voor elkanders moeilijkheden wordt verricht, van grote beteke nis kan zijn voor het behouden en versterken van de bedrijfsvrede cn de arbeidsvreugde. In dit licht gezien is de beslis sing van de Tweede Kamer van vèrdragende betekenis. op wie al dagenlang jacht werd gemaakt, zich bij de politie in Kiel aan. Hij werd onmiddelijk opgesloten» en wordt op het ogenblik verhoord. De bemanning van de PH-TEU, die gistermorgen bo ven de Noordzee verongelukt is. Van links naar rechts: J. v. d. Heide, vlieger le kl., gezagvoerder, afkomstig uit II- pendam; B. Slosser, vlieger 3e kl, uit Amsterdam; F. J. de Raadt, vlieger 3e kl., uit Amsterdam; Alexander Legg, vlieger 3e kl, uit Amsterdam. Tweede rij: A. v. Seu- meren, telegrafist 4e kl, uit Den Haag; C. J. de Mink, boordwerk tuigkundige 4e kl., uit Den Haag en Cath. Lamers, stewardess, uit Venlo DEN HAAG. „Ik zal veel moeten reizen in mUn nieuwe functie, niet alleen naar Parijs, maar door heel Europa en misschien zelfs ook naar Amerika. Ik heb geen officiële titel. Dat wilde Ik liever niet om een vrijere armslag te hebben. Ik ben eigenlijk een politiek bemiddelaar In Europa een multilateraal bemiddelaar. Ik kan mijn taak alleen d3n goed doen, als dc deelnemende landen het vertrouwen hebben, dat Ik niet In de eerste plaats voor mijn eigen land werk. maar voor het belang van Europa". Dit vertelde minister Stikker, die gisterenavond om 7 uur met het K.L.M.-lijntoestel uit Parijs op Schiphol arriveerde aan de talrijke op hem wachtende journalisten. de mening van minister Stikker over de Europese samenwerking. Hij verklaarde hierover, dat het be ter zou zijn, indien er wat meer voortgang was. Toch ziet de minis ter de mogelijkheid tot samenwer king niet somber in. Of er spoedig sprake zal zijn van grote resultaten kan hij nog niet zeggen, maar hij verwacht deze toch wel binnen en kele maanden. Op de vraag of Europa er bovenop zal zijn. als de Marshallhulp afge lopen is. antwoordde minister Stik ker. dat Europa tegen die tijd nog zeker een dollartekort zal hebben Het duurt echter nog tot eind 1952 voor de Marshallhulp afloopt en in die tijd aldus de minister kan nóg veel gebeuren. Over West-Duitsland verklaarde hij. dat de toestand daar gunstiger zal worden voor de Europese eco nomie. In hoeverre het toekomstig vredesverdrag hierop invloed zal hebben, is echter niet te voorspel len. Er heerst nu nog een toestand van oorlog in West-Duitsland en eerst wanneer deze is opgeheven, kan het land zich verder ontplooien, kan het zich oriënteren op de in ternationale markt en kan het zich economisch ontplooien. Minister Stikker deelde nog mede. dat hij in zijn nieuwe functie reeds besprekingen had gehad met Har- riman. de ..reizende ambassadeur" van Amerika, en met vertegenwoor digers van Portugal. Noorwegen en Duitsland. De volgende week gaat minister Stikker weer naar Parijs en daarna zal hij enkele Westeuropese landen bezoeken. Reeds werkzaam in nieuwe functie Op de vraag waarom men juist een Nederlander in deze hoge func tie heeft benoemd, zei de minister: „Nederland heeft steeds een zake lijke middenpositie gehad tussen de verscheidene landen in. Dit heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen, daj men iemand uit Nederland Jieeft ge kozen voor de bemiddelende func tie". Een der journalisten vroeg naar Kat doodt een baby LA ROCHELLE. Een kat heeft de dood op zijn geweten van een één maand oude baby. Woensdag avond sprong het dier in de wieg van de baby en ging daar een dutje doen. Toen de moeder enige tijd later naar haar baby ging kijken, merkte zij dat de kat boven op het kindje lag en dat de baby was gestikt.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1