„Theomien" verslaat leidend Baarns team Mighty Mouse: Mars' jongste Amerikaanse raketbom Noteert u even Nieuwe N.S.-service: auto's zonder chauffeur te huur Als het rivierwater daalt verzilt de bodem Dinsdag 7 Februari 1950 Holdorp redt eer voor „Ons Genoegen" In dc strijd tegen het bezoekende Baarnsc „Ons Genoegen III" ver beterde Amersfoorts oudste biljart vereniging „Theomien" Maandag avond haar positie in de tweede klasse libre belangrijk door het lei dende team een 6—2 nederlaag toe te brengen. Hornsveld, die de eerste partij tegen Lambrechts speelde, nam een flinke voorsprong (dertien beurten 5929) doch in de vijf tiende beurt scoorde de Baarnse speler een keurige „een en twintig" en bracht daarmee de partijen weer op gelijke voet. Opnieuw liep Hornsveld uit en opnieuw scoorde Lambrechts een aardige serie, dit maal veertien, waardoor niet al leen de voorsprong van de Amers- foorter teniet werd gedaan, doch in een kleine achterstand werd om gezet. Na 28 beurten was de stand 9499. Op het ertieke moment i kreeg Lambrechts een inzinking, waarvan Hornsveld profijt trok. door de partij in zijn voordeel te beslissen. Jonkman boekte in de tweede partij oorspronkelijk een achter stand (negen beurten 1526) doch deze was spoedig ingehaald en in een nek aan nek race ging het op de finish aan. (35 beurten 9899) De Amersfoorter kreeg een goede kans door een serie van veertien, moest er nog drie, maakte er twee, doch Kooy wist van de hem gebo den kans geen gebruik te maken, waarna Jonkman de partij beëin digde. Ook in de partij tussen Daatse- laar (O G.) en Klashorst (Th.) was do spanning niet van de lucht. Tot de dertigste beurt had de Amers foorter de beste papieren (8580) doch vier maal poedelen bezorgde hem achterstand- Daarna kreeg Daatselaar een inzinking en in een moeizame eindspurt trok ook Klas- horst aan het langste eind. De stand was 60 voor Theomien. Kurvers kreeg tegen Holdorp geen schijn van kans. Laatstge noemde was er goed in. maakte ge regeld series en in de 28ste beurt bereikte hij zijn voorgeschreven BILJARTUITSLAGEN Tweede Klasse Libre: TheomienOns Genoegen III 6—2 Derde Klasse Libre MiddelwijkK.O.T. 53 Vierde Klasse Libre Zonneheuvel IIMetropole III 4—4 Zevende Klasse Libre Animo II—Schouw III 62 95 caramboles, waarmede hij de eer voor Ons Genoegen III had ge red en twee kostbare punten ver overd. 105 105 33 9 3.18 105 101 33 21 3.06 Hornsveld Lambrechts Jonkman Kooy Klashorst Daatselaar Kurvers Holdorp 115 115 38 14 3.02 115 105 38 13 2.76 105 105 42 13 2 50 105 98 42 11 2.33 42 28 5 1.50 95 28 12 3.39 Neptunus III handhaaft ongeslagen record AMERSFOORT Het derde he- ren-zevental van Neptunus speelde Maandagavond voor de Kring- competitie in het Sportfondsenbad tegen DKR II Ondanks de 01 ach. terstand met de rust wisten onze stadgenoten hun ongeslagen record te handhaven. De Utrechters wer den met 21 verslagen. De Amersfoortse doelpunten wer den gescoord door G. v. d. Brec en De Vries. Het reserve damesteam van DKR verloor van Robben II met 5—0. Stand in 2e klasse libre is belangrijk gewijzigd In ons wekelijks competitie-over zicht biljarten hebben wij ook een overzicht van de tweede klasse li bre gegeven. Het blijkt echter, dat de op 23 Januari gespeelde wed strijd tussen Theomien en Nieuwe Kei niet 26 doch 62 moet zijn. Hierdoor heeft „Theomien" een betere plaats dan wij in ons over zicht vermeldden. Door de Maan dagavond op Ons Genoegen III be haalde 62 overwinning staan on ze stadgenoten thans op de tweede plaats met 28 punten uit zes wed strijden. waarboven Ons Genoegen III uitsteekt met 32 punten uit zes wedstrijden. De strijd in de tweede klasse li bre belooft hierdoor interessant te worden. Achtkampen tournooi ook voor huisschakers Het jaarlijkse acht-kampentour- nooi van het Schaakgenootschap „Amersfoort" vangt aan op Woens dag 15 Februari a.s. in de zalen van „Monopole". De leiding berust ook ditmaal bij de heer A. Huisman. Een nieuwigheid is dat het be stuur van de SGSB heeft goedge vonden z.g „huisschakers" toe te laten. Ook het bestuur van „Amersfoort" is van mening dat deze spelers, die vaak uit beschei denheid niet tot een club toetre den, of om andere redenen zich niet vast kunnen verbinden, eens dc- gelegenheid moet worden ge boden uit hun huisschakerssfeer los te breken en zich in een acht- kamp te meten met de clubscha kers. Een andere attractie is dat dit maal ook een z.g. Ere-Hoofdgroep wordt samengesteld. Deelneming van enkele prominenten uit het Sticht en Gooi is reeds toegezegd, c a. van G W v Vloten en A v d Heydcn te Utrecht en D J S de Lange te Hilversum. Vanzelfspre kend wordt ook onze plaatselijke kampioen De Vries in deze groep ingedeeld en de 2e topman ds. C J v Roy en. Tot nu toe noteerde men zestig inschrijvingen. Ons dagelijks teveel Een Amers'oortse dame werd aangehouden omdat men verm dt dat zij schuldig is aan diefstal van 125.—. Een chauffeur had ziin werk boekje niet goed ingevuld. Op het Stationsplein raakte een wielrijdster onder een auto. De fiets werd beschadigd. Een autobestuurder, die niet pre- cies meer wist of hij zijn auto op slot had gedaan, kwam op het bu reau vertellen, dat er tijdens een oponthoud uit zijn wagen van alles en nog wat gestolen was. Hij miste b.v. 20 pantoffels, een leren acte- tas met duizend inlegzooltjes. alles bij elkaar ter waarde van f 700, De aut.o had hij geparkeerd in de Abr. Kuyperlaan. Burgerlijke stand Geboren: Hendrik Johannes Mar cus, z. v. T. v. Ouwerkerk en J. M. C. Overeem; Alfred Hendrik Ernst, z. v. M. A. v. Keken, en A. C. Fliek: Maria Wilhelmina, d. v. J. R. Tij mensen en W. M. Cornelissen; Wil helmina Hendrika Maria, d. v. H. W. Pothoven en J. E. Meskes; Wilhelmina Clasina, d. v. A. Kas pers en H. J. v. Groenestijn; Jo hannes Anthonius Franciscus Ma ria, z. v. J. E. M. Evers cn H. J. T. M. Ribberink; Hélène Christine, d. v. A. J. Hulsenbek en M. W. A. de Wit. Overleden: Johannes Hendricus Baist, 57 jr. geh. m. M. J. Hoon- akker; Evertje van Ravenhorst, 8 weken; Wilhelmina Boonstra, 2 maanden; Hermanus Jozef Maria Knijn, 3 weken. Honderd sigarenmakers op wachtgeld In de Nederlandse slgarcnindu< strie zjjn vorige week moeilijkhe den ontstaan. Ten gevolge van een geringere afzet hebben verscheide ne sigarenfabrieken in het Zuiden van ons land dit handwerk moeten stop zetten. Een gevolg hiervan is, dat een groot aantal sigarenmakers zonder werk ls gekomen. Ook in Amersfoort zijn dezer dagen onge veer honderd sigarenmakers op wachtgeld gesteld. Het betreft ongeveer 70 arbeiders van de Sopla-fabrieken en 25 van de N.V. Nederlandse sigarenfabriek Spaan en Bertram. Men hoopt door reorganisatie van de afzetmogelijk heden binnen korte tijd de moei lijkheden te kunnen opheffen. „Groeten uit H'sum" De KRO verraste zijn Amers foortse leden Maandagavond met een bont programma. „Groeten uit Hilversum", in Amicitia. Het was een aardige, beschaafde avond, waarin vlotte muziek en melodieuze zang afgewisseld wer den door de prestaties van een jongleur en een sneltekenaar goochelaar. Voor dc muziek zorgde het „Or kest zonder Naam" onder leiding van Ger de Roos, dat welhaast iedereen kent van de radio. Dit or kest. dat lichte amusementsmuziek op een bijna speelse manier brengt, behoort ongetwijfeld tot een der populairste ensembles van ons land. ,De Drie musketiers", die nu eenmaal bij het „Orkest zonder Naam" horen, waren ook naar Amersfoort gekomen en lieten de zeer vele aanwezigen genieten van prettige zang. Roland Wagter bracht, ter afwisseling van al die muzikale prestaties, wat volkse hu mor in een paar geslaagde voor drachten. Dick Harris toonde zich een knap goochelaar en een goed jongleur. Toby Rix, die voor Amersfoort geen onbekende is, te kende er lustig en vooral snel op los. Het was een genoegen deze tour- née-troep aan het werk te zien. Gevonden voorwerpen Van 3 tot en met 6 Februari Horloge zonder kast, en verschil lende horlogeonderdelen en sleutel; Bruine hoed gem. C. v. d. B.; zwart zakmes, met twee mesjes; Bruine capison; Paar wollen militaire handschoenen; Regenjas ceintuur, blauw; Wit gebreide trui; Groene want; Zeegroen wantje; Wijnrood dameshandschoen (R); Bruinlede- ren damesportm. inh. 21,99 en vier postzegels; Bruin gebreide hand schoen; Blauw kinderkousje en geel kinderwantje; Muziekboekje; Da mesrijwiel met sportstuur; Licht blauw kinderwantje; Herenrijwiel; Paar lage bruine kinderschoentjes; Bouvier, met halsband en ketting; Bontkraag. (Vos); Bruin lederen herenportm. inh. 5.27 huissleutel en postzegels; Zwarte handschoen; Blauwe sjaal, zilver kruis met me daille; Paar blauwe wanten; Ball- poist pen. rood blauw, in koperen hoes; Lichtbruine damestas (reis tas) t.n. van Sing Mooten, Diezer- hovestr. 28, Zwolle; Want blauw en rood; Damesschoen, (L) grijs; Paar bruin wollen handschoenen; bril met hoorn montuur; Paraplu, (da mes met lange stok) verschillende kleuren; Bruine portemonaie; Au toped op luchtbanden, rood van kleur; Dames horloge, nikkel met zwart bandje; Bruine ceintuur. Dt AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB schouders en schudt een paar maal flink door elkaar. „Hé, Toon!" I je hersens nou? Langzaam verdwijnt de we- I Toon kijkt stom verbaasd om zich heen als hij schreeuwt hij, „ken je mij niet meer? Ik ben zenloze trek van Toon's gezicht en na een hoort wie, wat en waar hij eigenlijk is. het. Rob! Rob van de Vrijheid! Toe, gebruik half uur kan Bob gewoon met hem praten. WASHINGTON. Dc Amerikaanse marine heeft een nieuwe raketbom vervaardigd voor de strijd in de lucht in een toekomstige oorlog. Dc raket, die de bijnaam „Mighty Mouse" („Machtige Muls") draagt, is reeds met succes door een gevechtsvliegtuig van de marine, de Douglas „Sky Raider", afgevuurd bü dc proefbasis Inyokern in Californiè, waar de raket in de afgelopen twee jaar is gebouwd. Dit nieuwe wapen heeft een veel groter snelheid en machtiger actie radius dan de raketten uit de twee de wereldoorlog. Het is klein ge noeg om in een zeker aantal door het ,,moeder"-vliegtuig meegenomen te kunnen worden, maar toch snel en krachtig genoeg om elk vliegtuig met een voltreffer te vernietigen. Het is speciaal gebouwd om in mo derne. zeer snelle vliegtuigen ge bruikt te worden in de strijd tegen andere vliegtuigen. De nieuwe ra ketten kunnen stuk voor stuk of in snelle opeenvolging afgeschoten worden van dc lanceerinrichting, die aan de vleugels of de romp van het vliegtuig is bevestigd. De rich ting aan de raket wordt gegeven door het vliegtuig op het doel te richten. De regering zal binnenkort een wetsvoorstel indienen om een bedrag van 50 millioen gulden uit te trekken voor een grondige bestrijding van de t.b.c. onder het rundvee. Het ligt in de be doeling in vijf jaar de gehele veestapel vrij van t.b.c. te ma ken door het besmette vee op te ruimen. Deze foto toont u een veearts, die op een boerderij de veestapel op t.b.c. onderzoekt. Advertentie (IM.) VAN HET DAMFRONT De promotiewedstrijd dammen Veluwezoom I tegen Ons Genoe gen uit Zeist is geëindigd in een 146 overwinning voor Nijkerk. Veluwezoom maakt nu een goede kans op promotie naar de hoofd klasse. EXAMENS DELFT. Voor het ingenieurs-exa men voor scheepsbouwkundig ingenieur slaagde de heer K G van Wijngaarden uit Amersfoort. GRAND THEATRE „Bengaalse Lanciers, 14 j. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. Donderdag 9 Februari 1950. 8 uur precies: Nederlandse Opera met „Madama Butterfly". CITY THEATER: ..Op glad ijs" („Hit the Ice") a.l Zondag: 2, 4.15. 6,45 en 9 uur Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrij dag t'm Maandag: Deel 2 van de seriefilm: ..Het Tijgermeisje" 14 j. Vooraf: „De Ontembare Hengst" 14 j. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Oorlogsbruidjes14 j. Vooraf: 11 „De Man met het Litteken", 1 14 j. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur Vrijdag en Zaterdag: 2.30. 6.45 en OPENBARE LEESZAAL. - Uitlening voor volwassenen riagelliks 25 u bovendien Dinsdag- en Vrij dar avond van 7—9 uur. Uitlening voor kinderen Woensdag cn Zaterdag middag van 2.30i 30 uur Leeszaal dagelijks van 1012.30 en 25 uur bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—10 uur. R.K OPENBAAR*- i EFSZAAL - Wilcrs- straat 2. gcopónd van 10—1 uur en 2.305 45 uur Maandag en Vrijdag 7—9 uur Uitlening van 11—1230 uur Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Dook Everse in Amers foortse Academie voor Beeldende Kun sten. Dagelijks geopend 10—5 uur en van 7—9 uur. Zondags van 2—5 uur. UTRECHT. 1^ samenwerking met de BOVAG bereiden dc N.S. op het ogenblik een regeling voor, die particuliere reizigers in dc gelegenheid stellen om bij bepaalde garages In een aantal grote steden, auto's zonder chauffeur te huren. Deze auto's zullen onmiddellijk na aankomst van de reizigers per trein, tot hun beschikking staan. De prijs zal vermoedelijk 0.22 per km bedragen voor de eerste 100 km met een minimum van 22.Voor iedere km meer zal 0.20 worden berekend. De mogelijkheid tot reservering wordt opengesteld aan ieder station der N.S De huurauto's zijn voorlopig be schikbaar in: Groningen. Zwolle, Hengelo, Arnhem. Nijmegen, 's-Her- BAKKERS WEIGERDEN VAK GROEPSCONTRIBUTIE TE BETALEN In het knusse zaaltje waar de Wageningse Kantonrechter zetelt, hebben ruim drie doziin bakkers uit Bennekom Ede. Lunteren. Oos terbeek. Renkum Wagenincen en Wolfheze terecht gestaan omdat zij hadden geweigerd over de iaren 19451948 de contributie van de ondervakgroep Brood- en Banket bakkerij te betalen. Het bakkers team. dat om zijn onwillige hou ding door het Vakgroepbestuur was gedaevaard. voerde aan dat zii het verplichte lidmaatschap als een dwangmaatregel zagen, die onnodig was opgelegd. Zii hadden weinig op met de uit de bezettingsjaren da terende en door de commissie Wol- tersorri ontworpen instelling van de vakgroepen. De 39 gedagvaarden evenwel niet alleen, want overal in den lande was verzet gerezen. Op vele plaatsen is tegen de willekeu rige contributievaststelling verzet gerezen met het gevolg, dat ver scheidene bakkers geweigerd heb ben de vakgroepcontributie te be talen. De Kantonrechter bepaalde dal de contributieregeling van de on dervakgroep Brood- en Banketbak kerij niet op wettige wijze is ge schied. zodat de bakkers, die had den geweigerd hun vakgroepcon tributie te betalen werden vrijge sproken. togenbosch. Eindhoven. Roosendaal, Maastricht, Sittard en Heerlen. In Amsterdam. Den Haag, Rotter dam en Utrecht, zal deze mogelijk heid voorlopig niet worden openge steld, omdat in deze steden vol doende verplaatsingsmogelijkhcden met openbare vervoermiddelen zijn. Om als huurder van een auto in aanmerking te komen, zal de reizi ger een aanvraagformulier voor een legitimatiekaart moeten invullen, om te voorkomen dat niet-bona-fide automobilisten van deze service ge bruik zouden maken. Binnen enkele weken zal met de regeling worden begonnen. Armoede bracht postbode op verkeerde pad Twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorlopige hechte nis, waarvan vier maanden voor waardelijk, luidde de eis van de Officier van Justitie tegen de 52- jarige E. V., besteller van P.T.T. te Baarn. die zich voor de Utrechtse Rechtbank moest verantwoorden wegens diefstal in dienstbetrekking. Hem waren drie feiten ten laste gelgd, nl. diefstal van een brief met kinderpostzegels en van twee post pakketjes met textiel. Uit de stuk ken bleek, dat de verdachte, die on geveer dertig dienstjaren heeft, zich sinds de oorlog aan tal van onregel- matigheden van dit soort heeft schuldig gemaakt. Ziekte en armoede in zijn gezin waren de oorzaak van deze delicten Caïro en Jeruzalem rillen van ongekende koude JERUZALEM Een koudegolf rolt op het ogenblik over delen van het Middenoosten en brengt zware sneeuwval, ijzige wind en groot leed aan duizenden refugee's die in het Transjordaanse deel van Pa lestina in tenten wonen. Vele personen in Midden- en West- Israel moesten uit de huizen vluch ten omdat de sneeuwlaag de daken indrukte. Het sneeuwt al sinds Vrijdag. Het Egyptische meteorologische bureau zegt dat voor de eerste maal sinds tientallen jaren de tem peratuur onder het vriespunt is ge komen. In Cairo komt het kwik niet hoger dan 45 graden Fahren heit: gemiddeld is het 's middags in Februari 68 graden. In sommige delen van het land daalde het kwik tot 25 graden. De hoofdweg langs Alexandrië is voor het verkeer gesloten we gens de felle wind. Ook vandaag wordt nog „inten- kou verwacht, maar voorspeld wordt dat de koude lucht door de gewoonlijk hete Nijl-vallei naar de Soedan zal trekken op weg naar de Equator, en daar zal zii wel geen onheilen meer aanrichten. Betuwse fruittelers maken zich ongerust Er heerst onrust in de Betuwe, vooral onder de fruitkwekers, die hun bedrijven in gevaar menen te zien door de schrikbarend teruglopende vochtigheidsgraad van de bodem Waar eens, winter na winter, woeste vloedgolven het land overspoelden en grote schade aanrichtten, dreigt de grond thans langzamerhand uit te drogen. Rijn en Waal laten de mensen in de steek en kwelsloten, die vroeger minstens een halve meter water bevatten, tonen overal hun bedding. Allerwegen gaan stemmen op. die om verbetering vragen en dit is niet van vandaag of gisteren, maar reeds jaren wordt door de bewoners dezer streek gewezen, op een toestand, die onhoudbaar wordt. Dc plezierboten, die vanuit Arnhem varen en 's zomers bij Rhenen aanleggen, werden in de afgelopen maanden vrijwel niet gezien en zelfs de vrachtvaart moest er onder lijden: de nachtvaart werd stilgelegd. Het is niet alleen het Lingc-pro- bleem, waar men in de Betuwe mee worstelt; ook de andere rivieren be vatten minder water dan vroeger en dit bergt vele nadelen in zich. Ha vens worden onbruikbaar cn een van de markantste voorbeelden hiervan vindt men wel in Culemborg, waar destijds hoge kosten voor baggeren en daaruit voortvloeiend kadeher stel werden gemaakt om een behoor lijk peil te verkrijgen terwijl nu het ter plaatse befaamde „sluisje" zelfs onbruikbaar is gebleken. Vandaar dat er „Verontrusting over het water" is. Dat was ook het onderwerp, waarover tijdens een bij eenkomst van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel in Tiel door Mr L. Sillevis is gespro ken. De toon van de causerie was luchtig en geruststellend cn ook de woorden waren erop gericht al te grote bezorgdheid weg te nemen. Want men moet niet menen, aldus Mr Sillevis. dat een vruchtboom met de wortels in het grondwater moet staan; ware dit wèl het geval zo zou hij wegrotten en geen vrucht kunnen dragen. Daarom is het bij normale regenval overbodig, de bodem der boomgaarden op kunstmatige wijze te doordrenken, wat op sommige plaatsen reeds is geschied Het mid del kan hier erger zijn dan de kwaal en al houdt de grondwaterstand en de zogenaamde capillaire vochtigheid van de bodem gelijke tred met de stand van de rivieren, dit wil niet zeggen, dat de bomen bij lage water stand moeten verdorren. Gevaar voor verzilting In een aanschouwelijk en breed uitgewerkt betoog zette dc heer Sil levis, die staande de vergadering be noemd werd tot ere-lid van de Maat schappij, uiteen waar de werkelijke gevaren schuilen, namelijk in een verzilting van de bodem, doordat de ze bij gebrek aan voldoende zoet wa ter wordt aangetast door het altijd nog binnenstromend zeewater. Aan dit niet te onderschatten kwaad kan echter een einde worden gemaakt door het bouwen van een stuw bij Wijk bij Duurstede, waardoor de IJs- sel meer zoetwater zal gaan bevatten, hetgeen ook geldt voor de Hollandse IJssel. waartoe een stuw beneden Krimpen moet worden gelegd. De kosten, die voor deze werken moe ten worden gemaakt, zullen stellig niet vergeefs zijn. want de onmisken bare regressie van de Zwitserse glet- schers belooft voor onze waterstan den weinig goeds in de toekomst. Wil men de fruitteelt, maar vooral ook de veeteelt die spoediger lijdt onder verzilting op peil houden en zelfs opvoeren, dan móet men over behoorlijk en voldoende zoet water kunnen beschikken. Onrust is thans nog niet geheel verantwoord, maar met het oog op de toekomst an- derszijds niet voorbarig te noemen. Hoevelaken TE MIAMI (FLORIDA) is een twee persoons watcrta.ti gede monstreerd, die slechts een leng te heeft van vier meter. Dit klein model onderzeeboot werd in acht maanden tijd gebouwd en is in staat 300 meter te duiken. Hij zal worden gebruikt voor het nemen van foto's onder water, bij scheepsrampen, enz. Kerknieuws Ncd. Herv. Kerk Beroepen: te Kenteren; te Ridderkerk cn te Woudenberg. G M var Dieren te Ede. die bedankte voor Aalburc Te Krimpen aan de IJA?el J. Kwast tc H I Ambacht Te Wcsterschelllne. J H W Dickhout tc Jutrijp Te Kinderdijk, J. Vermaas tc Amersfoort Aangenomen: r.aar Beilen (vacature J. Gras) A Es te Nijevccn. Toegelaten tot de Evanq bediening W. C. Verstoen Poststraat 9 Bussum en S Gerssen. Voorthuizerweg 11 Nij. kerk. Geref. Kerken Beroepen: to Lemmer F. J Scholtcn te Oenkcrk Bedankt: voor Amsterdam-Zuid C. YAndel tc Dieren. Chr. Gcrcf. Kerken Tweetal te Zwijndrecht. A Hilbers to Oud-Beyerland cn J. H Velema te Bunschoten. Rcmonstr Broedergemeenschap Beroepen tc Rotterdam 12 npl in combiratif, met de afd N.P.B Linker Maasoever D. E. W. Siccema te Uit huizen. Raadsvergadering De raad der gemeente Hoevela ken komt Vrijdag in vergadering bijeen. Burgerlijke stand Geboren: Arisje. d v R Baatje en A van de Pol Geboren: Herman Adriaan, z v K Z Jansen en G M Poesse. (te Nijkerk) Petronella, d v C Len- sink en J M Schotsman. Ondertrouwd: Geurt van Door- nk en Evertje Doppenberg Jan Brons (Scherpenzeel) en Gijsie van Duinkerken. Gehuwd: Jan Albert van Swe den, 29 jr. (Nijkerk) en Baren- dina Bloemendal 26 jr. Soest Aanbesteding Aan het aannemersbedrijf van de heer J v d Broek te Soest is opgedragen door B. en W. van Driebergen 't bouwen van 12 wo ningen aldaar voor f 88.300. „Tempo" vergadert Dezer dagen hletd de pas opgerichte Soester Wielren en Touristenver „Tem. po" in dc zaal van „Zonneheuvel" ccn propaganda-avond. Vele rijwielsport- liefhebbers hadden aan de uitnodiging tot bijwoning van deze avond gevolg gegeven. Dc voorzitter van dc nieuwe vereniging gaf een uitvoerige explicatie over het doel van de vereniging, waarna enige films werden vertoond Tot sic* gaven zich enige tientallen nieuwe le. den op w.o. dc bekende Soester wiel rijders E. Grift en C. Verschoor. Flikkerlichten Het is thans officieel bekend, da', de onbewaakte spooroverwegen te Soest binnenkort van flikkerlichter, zullen worden voorzien, althans een gedeelte er van. Bloed voor Roode Kruis De onlangs ten behoeve van de bloedplasmadienst georganiseerde bloedafname, is een succes gewor den. In drie uur tijd werden 161 do nors geholpen. Gevonden voorwerpen Vulpenhouder, glacé herenhandschoen, kunstschaats, linker gymnastiekschocr. gebreid rood kindcrwantje zwarte gla cé dameshandschocn, rijwielsleuteltjc. paar bruin wollen wantjes, jonge gele hond, pet, paar blauwe kinderwanten, bos sleutels, jasje en broekje, stoffen ceintuur keeshondje witte rozenkrans, paar glacé hercnhandschocnen. rugzak, étui met foto's, blauw kinderwantje grijs wollen herenhandschoen, zwarte linker motorhandschoen regenjaseeln- tuur. zwarte want. Achtergebleven op de ijsbaan in het Burgem. Dckethpark. Schrikslaan: paar groen-witte wanten, paar witte wanten, paar donker grijze wanten, paar blauw-witte wanten, paar grijze wanten, paar rode wanten, paar donker bruine wanten, paar Friese schaatsen, rechter schaats, bruine cein tuur. zwart-witte sjaal, militaire hand schoen. 3 Noorse wanten. Inlichtingen 's Woensdags cn Zaterdags van 14 tot 16 uur aan het bureau van politie, van Wecdestraat, DIEFSTAL OF LASTER? Een ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen, de 30-jarige T. A. C. had zich Maandagmiddag voor de Utrechtse Politierechter te verant woorden wegens diefstal van an- thraciet ten nadele van H v d O. Verdachte ontkende. De zaak werd wegens het ver moeden van meineed geschorst, teneinde een nader onderzoek in te stellen. I3ij storm en regen leert U hel belang van een goede regenjas waarderen. Deze jas van prima popeline, geheel dubbel, met capuchon 59.7 5 VROOM 4 DREES11AM AMERSFOORT

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2