Vestiging adresbureau voor particuliere verpleegsters Noteert o even DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Metropole" blijft baas in eigen huis Woensdag S Februari 195q Zrs. Ten Bokkel Huinink nemen leiding Er zün zo van die dingen, waar men pas aan denkt, als de nood aan de man is. Als de dokter zegt: U kunt dat niet alleen af, U moet een goede verpleegster nemen, dan is het: hoe kom ik daaraan? Over het gehele land ligt een net werk van adrcsburcaux, uitgaande van de Nederlandse Bond voor Zie kenverpleging. Er is één Neder lands Centraal Bureau en er zün 11 plaatselijke bureaux in verschil lende steden, die ieder weer de nodige correspondentschappen heb ben In kleinere plaatsen. Deze bureau zijn officieel erkend als „instellingen van bijzondere ar beidsbemiddeling zonder winstoog merk." Zij worden bestuurd door ervaren artsen en verpleegsters. Voorzitter van het hoofdbestuur is dr P. A. Heeres. geneesheer-direc teur 'van het Elisabets Gasthuis te Haarlem, voorzitter van het sedert 50 jaar werkzame Amsterdamse bu reau is de oud geneesheer-directeur van het Wilhelmina Gasthuis. W F Veldhuyzen. De bij het bureau inge schreven verpleegsters moeten niet alleen in het bezit zijn van de wet telijke diploma's, maar ook bewij zen kunnen overleggen van be kwaamheid en geschiktheid als par ticulier verpleegster Van verschillende zijden was aan het hoofdbestuur gevraagd ook te Amersfoort een bureau te vestigen. Een enquête bij de praktiserende geneesheren te Amersfoort en naas te omgeving leerde, dat ook van die zijde, in meer of minder dringende termen, de behoefte erkend werd Thans moet er door de onoverzich telijkheid van de beschikbare krach ten veel te veel tijd en moeite door de huisarts verspild worden, in dien hij voor een ernstige zieke een verpleegster nodig heeft, verklaart een bekend Amersfoorts arts met een grote praktijk OPLOSSING. Welnu, ook voor Amersfoort e.o. is de oplossing gevonden. Met in gang van 15 Februari a.s. hebben de dames Zrs. Ten Bokkel Hui nink. Koningin Sophialaan 3 te Amersfoort, de leiding op zich geno men van een aanvraagbureau. Ver wacht mag worden dat de te Amersfoort e.a. gevestigde particu liere verpleegsters en verplegers (wie weet thans hun adressen0) niet zullen nalaten zich bij het bureau te melden. Door zijn aansluiting bij het Amsterdams bureau beschikt het zonodig automatisch ook over de ingeschrevenen, die in Hilver sum e.o. of elders gevestigd zijn. Wacht niet tot de nood aan de man is maar noteer: Aanvragen van een particuliere verpleegster of verpleger dames Ten Bokkel Huinink, Koningin So phialaan 3. Amersfoort, tel. 6119. Kappers strijden om de eer Clir. Onderofficieren feestelijk hijeen De Ncd. Chr. Onderofficieren Vereni ging kwam Dinsdagavond in feestelijke jaarvergadering bijeen in het Christ. Militair Centrum. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter de heer J. Menslnk hoe in de voorbije 50 Jaar allerwege veel ver beterd is, op technisch, economisch, cultureel cn soicaal gebied. Maar ook verdon de touwen van wet en gerech tigheid van moreel en oeschaving los gegooid en een verwildering ook op Godsdienstig terrein was het gevolg. De N.C O.O.V bestaat 18 jaar Veel vraag stukken, die in de loop der jaren ur gent waren. liggen thans vast in be palingen. voorschriften «n wetten Spr. bracht dank aan ir. Van Oyen. zijn voorganger als voorzitter de man die de afdeling op gang had gebracht en bijna 50 mensen om zich heen had ver zameld Aan het jaarverslag van de secretaris, de heer M K Rooscn. ontlenen wij. da', de afdeling in één jaar tijds groeide van 46 tot 115 leden, dus van 69 leden. Elf kappers deden Dinsdagmid dag de meest onmogelijke 'dingen met het haar van evenzoveel da mes. die in een van de zalen van Hotel „Monopole" enkele uren op offerden om model te zitten bij de eerste ronde van de provinciale en landskampionschappen dames- en herenkappen. De kappers hadden veertig minu ten tijd om van een wilde, uitge wassen haardos een bekoorlijke krullekop te maken. Ze deden dat met voor ons onocKenae nuipmici- delen. Ze jongleerden met tangen eiï krulspelden, met scharen en lak- middelen. Ze toverden met groen, geel en rood vocht en ze iroKKen zich helemaal niets aan van de vele toeschouwers, die rond de kaptafels zaten. Het merkwaardige was, dat ze geen woord spraken, maar alleen werkten, hetgeen niet van iedere kapper gezegd kan worden. Het laatste nieuws hebben we in „Mo nopole" niet gehoord. Woensdagavond zaten de dames nogmaals model en daarna kwa „Comedia" met Harvey" Han Bentz van den Berg speelt wel een zeer voorname rol in dat malle blijspel, dat ..Comedia" Dins dagavond in ..Amicitia" opvoerde. Hi] moet namelijk in zekere zin twee karakters uitbeelden. Het ene is de ietwat zonderlinge Elwood P. Dowd en het tweede is diens nog zonderlinger geesteskind Harvey. Deze Harvey, naar wie het blij spel van Mary Chase werd ge noemd, is hoe vreemd het ook moge klinken een konijn van 1.86 m. hoogte. Elwood P. Dowd is namelijk enigszins psychopathisch. Harvey verscheen natuurlijk niet ten tonele, want immers alleen El wood ziet het reusachtige dier. Het getuigt van Bentz van den Bergs talent, dat hij in woord en gebaar er zo volkomen in slaagde de imaginaire Harvey misschien wel de belangrijkste rol in dit spel te laten spelen. Hij deed dat op een geraffineerd soepele manier, nooit tè opdringerig, nooit té kolderach tig. De schrijfster van ..Harvey" heeft in haar schepping de spot gedreven met al die psycho-analvstische nonsens, waarmee film-industrie en boekhandel de markt hebben overstroomd. Ze heeft de sympa thieke film-psychiater welbewust veranderd in een belachelijke stu pide raad-maar-raak mannetje. Ze steekt de draak niet mensen, die doen alsof ze o zo verstandig ziin en ze wekt sympathie op voor de eenvoudige ziel. die gedoemd is al tiid maar dat koniin te zien. Ze schreef en Cor Hermus vertaal de het een blijspel vol typisch Amerikaanse humor, waarvoor niet iedereen ontvankelijk is maar ieder geval wel zeer velen. Dat be wees het applaus, dat „Comedia" na afloop in ontvangst mocht ne men. Han Bentz van den Berg ver diende die hulde volkomen. Veta Sunraons CMagda Janssens). die per abuis werd opgesloten in het gesticht, was een vlotte uitbeelding. Ton Lutz speelde een zielig over het paard getilde Psychiater. John Gobau was iets te geforceerd in zijn dictie. Van de overigen noe men we nog Truus Dekker, de hy sterische dochter van Veta Sun- mons: Lous Hensen. de hoofdzus ter in het gesticht en John Soer. de „broeder". Ook de overige rol len waren zeer voldoende bezet. Het was een vrolijke avond. C. J. B. GRAND THEATRE: „Bengaalse Lanciers. 14 j. Zondag: 2. 4,15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2,30. 6.45 en 9 uur. Donderdag 9 Februari 1950. 8 uur precies: Nederlandse Opera met „Madama Butterfly". CITY THEATER: ..Op" glad ijs" („Hit the Ice") a.l Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen. 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrij dag t'm Maandag- Deel 2 van de seriefilm: „Het Tijgermeisje" 14 j. Vooraf: „De Ontembare Hengst" 14 j. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Oorlogsbruidjes14 j Vooraf: „De Man met het Litteken". 14 j. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur Vrijdag en Zaterdag: 2.30. 6.45 en OPENBARE LEESZAAL Uitlening voor volwassenen dagelilks 2—5 u.; bovendien Dinsdag- en Vrljdae- avond van 7—9 uur. Uitlening voor kinderen. Woensdag en Zaterdag middag van 2.304 30 uur Leeszaal dagelijks van 10—12.30 en 2—5 uur bovendien Dinsdag- en Vrtjdag avond van 7—10 uur. R K OPENT1ARE l.EESZAAL Wljers- straat 2. geopend van 10—1 uur en 2 30—5 45 uur Maandag cn Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 11—12 30 uur. Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Dook Everse in Amers. foortse Academie voor Beeldende Kun sten. Dagelijks geopend 10—5 uur cn van 7—9 uur. Zondags van 2—5 uur. Als vrucht der samenwerking tussen veldpredikers, kerkeraden. besturen van Militaire Tehuizen cn militaire vereni gingen. kon op 21 December een Kerst- wijdngsdienst worden gehouden waarin 1300 Protestantse militairen het Kerst evangelie hebben beluisterd in de oude St Joriskcrk Met het jaarverslag van de penning meester was het officiële gedeelte voor bij. De avond bood verder veel afwis selends. de heer R H. van Driel. die in Amersfoort zijn sporen als declamator verdiend heeft, verleende zijn gewaar deerde medewerking, alsook mej. N. Kleemans. als declamatricc Er was her sengymnastiek cn koorzang van de Chr. Gem. Zangver. „Maranatha" o.l.v. de heer D. Kuit. De vergadering werd bijgewoond door afgevaardigden van Geref. kerk. Christ Gcief kerk. CMC. Mil „Pro Rcge". afd. Utrecht N C.O.O V., ae legerprcdl- kant ds. Rijnsburgcr en ds. D A Zijl stra, Geref predikant te Amersfoort. model men er 22 heren aan de beurt. Aan de „wedstrijd" werd ook deelgenomen door leden van de Amersfoortse Technische Ontwik kelingsclub voor Herenkappers. De winnaars komen in de volgen de ronde en dat gaat zo door. tot 30 Mei te Apeldoorn zal zijn uitge maakt, wie de beste kapper van Amersfoort is. De uitslagen van Woensdag waren in het heren vak; ie prijs G. J. Misana met 144 pun ten. 3e prijs W. J. v. d. Pol met 143 punten, 4e prijs G. v. Middendorp met 136 punten; 5e prijs A. Door- nekamo met 135 punten. In het damesvak behaalde de heer Steggerda uit Amersfoort de 1200 Nu Taaie Toon zijn zinnen heeft terug gekregen en begrijpt, waar het om gaat, is hij natuurlijk direct bereid om zijn vriend te hel pen. Op zijn atoomjet- machine razen ze dooi de gangen, op weg naai de dirigeercentrale Maar daar zijn de sla ven en pinguïns op hun qui vive. Ze vallen de twee vrienden aan. Rob grijpt een eind ijzeren pijp en met welgerichte slagen slaat hij de man nen hun hersenanten- nes van het hoofd. On- dertussen vernielt Toon enkele belangrijke toestellen. Maar Lupardi I gaande is. Nauwelijks heeft hij begrepen, dat I pleegd of zijn hand strekt zich uit naar i heeft inmiddels gemerkt, dat er onraad is in er op grootscheepse wijze sabotage wordt ge- knop de centrale en komt zelf onderzoeken wat er eerste prijs en de heer Martin uit Hoevelaken en derde. In 't heren vak behaalde ook nog de heer C. J. Eakkenes met 131 punten de demi finale die op 21 Maart te Hilversum wordt gehouden. Scheltinga konlt simultaan spelen Op uitnodiging van de Schaak vereniging „Het Soesterkwartier' zal ir T. D. van Scheltinga. een van Nederlands schakers. Maan dagavond 13 Februari, simultaan spelen aan dertig borden in het clubgebouw van de Speeltuinvere niging „Het Soesterkwartier" aan de Zonnebloemstraat. Zonneheuvel met 62 verslagen Het Amersfoortse „Metropole" heeft, door een 6-2 overwinning op het sterke Zonneheuvel uit Soest, de leiding genomen in de eerste klasse libre van het district „Eem- i land". De belangstelling voor deze interessante ontmoeting was zeer groot. De eerste partij werd gespeeld tussen Veldman en A. Stalenhoef. Stalenhoef had een zeer goed be gin en kon een voorsprong nemen (tien beurten 41-49) welke hij steeds opvoerde. Bij de achttiende beurt was deze zelfs belangrijk Een plotselinge inzinking 50-t van de Soester gaf Veldman, dié tot dusver de maat niet te pakken kon krijgen, een goede kans. Na een weifelend gespeelde serie van veertien caramboles kwam de Amersfoorter op toeren, liquideer de zijn achterstand, om opnieuw toe te moeten zien dat Stalenhoef een kleine voorsprong nam. Toen Veldman voor de dertigste maal aan stoot kwam was de stand 97- 119. Met grote wilskracht scoorde hij een serie van vijftien, werd door een onfortuinlijke touché af geteld en kon meteen, door een nul van zijn tegenstander, weer doorgaan. Onder grote spanning maakte hij een slotserie van acht tien en veroverde daardoor de eerste winstpunten voor „Metro pole". Ook Eggelmeyer moest toezien dat Van Straten door enkele series negentien en veertien) de leiding nam. In de 27ste beurt was de land 81-102 in het voordeel van 'e Soester. In de 29ste beurt wer en de bakens verzet. Eggelmeyer. oed in vorm, speelde voor wat hij waard is. De eerste tien carambo les kwamen ter tafel, de twintig werden bereikt, waarmede de stand gelijk kwam. De Amersfoor ter ging echter door en toen hij bij negen en twintig, toch nog op een vrij eenvoudige bal. struikelde, had de arbiter juist het bekende „en nog vijf" geannonceerd. Van Straten kwam niet verder dan vier en moest toezien dat Eggelmeyer zijn partij in de dertigste beurt uitmaakte, waarna laatstgenoemde een enthousiast applaus kon in casseren. Wery zorgde voor de derde „Metropole"-overwinning door Dijkstra kansloos te slaan. De Amersfoorter speelde uiterst be dachtzaam, nam van de start af een voorsprong en behield deze tot het einde. Het leek er in de vierde partij alleszins op dat Eggelmeyer ook deze zou winnen. Zijn tegenstan der Hopstaken „zat vast" en miste dikwijls eenvoudige stoten. Hij hield echter stug vol, waardoor Eggelmeyer niet noemenswaardig voor kwam te staan. Met gelijke kansen ging het op de finish aan. totdat Hopstaken in de 36ste beurt aan alle twijfel een einde maakte door met een slotserie van dertien de partij in zijn voordeel te beëin digen en daarmede de eer voor „Zonneheuvel" te redden. Veldman Stalenhoef Eggelmeyer Hopstaken Eggelmeyer Van Straten Wery Sr. Dijkstra 130 130 31 18 4.19 130 119 31 19 3.83 130 122 36 11 3 38 130 130 36 13 3 61 115 115 30 29 3.83 130 107 30 19 3.56 115 115 44 13 2.61 95 67 44 10 1.52 Woudenberg VERGADERING „DE TOE KOMST" „De Toekomst" vergaderde Maandagavond in de Lagere Land bouwschool te Woudenberg. De voorzitter de heer C. Blankéstijn, heet de talrijke aanwezigen har telijk welkom. De voorzitter dankt de afgetre den penningmeester de heer D. v. Ommering, voor alles, wat hij voor de vereniging heeft gedaan. Vervolgens werden verschillen de punten ingeleid o.a. door G. v. tl. Peut Renes over Vogelpest, door G Moesbergen over Rationale be mesting, door Gvd Peut (Vie- weg) over Opvoeren van de melk productie. De heer v. d. Brink hield een'causerie over het opfok ken van kuikens. Ten slotte spra ken de heren G. Wolswinkel en C. Blankéstijn over het onder werp: Waarom verenigd? Medegedeeld werd, dat de kui kenopfokwedstrijd niet doorgaat. ER IS EEN BEGIN GEMAAKT met de electrificatie van de spoorlijn AmersfoortEnschede. Een groot aantal arbeiders is be zig langs de spoorlijn kuilen te graven, waarin de paalvoeten worden geplaatst. Op deze paal voeten komen de masten van de bovenleiding te rusten. Al deze werkzaamheden geschieden zeer snel, opdat het treinverkeer geen vertraging ondervindt. Deze foto toont u het afladen van de be tonnen paalvoeten bij Bathmen. stemmen wordt besloten het inleg- geld van f 100 te handhaven De vereniging telt thans 47 leden'ter wijl het aantal gecontroleerde koeien ongeveer 750 bedraagt. FOK- EN CONTROLEVERENI GING VERGADERD De voorzitter, de heer Van de Velde opent de vergadering van de Fok- en Controle Vereniging te Woudenberg met een woord van welkom Vervolgens leest de secretaris, dr heer G. van Ekris, de notulen der vorige jaarvergadering voor. Uit het verslag van de penning meester, de heer C. v Wolfswin kel blijkt, dat in 1949' de inkom sten bgdroegen f 7319,38 en de uitgaven f 5546,44, zodat er een battig saldo is van f 1772,94. Bij de bestuursverkiezing worden de aftredende leden C. van Ekris en R. van Ee met algemene stemmen herkozen. Hierna gaf de controleur een uitgebreid verslag over de werk zaamheden van het afgelopen jaar. Als een bijzonderheid deelt hij mede, dat een koe van de heer G. v d. Lagemaat in 11 lactatieperio- des 48970 KG melk leverde met 4,05 vet. In 't algemeen kan gezegd worden, dat de productie r.og voortdurend stijgt. Was de productie van alle koeien in 1947 gemiddeld 3232 KG melk met 3.45 r% in 295 dagen, in 1949 be droeg dit 3710 KG melk met ?,49 vet in 295 dagen. Het bestuur stelt voor de ko ninklijke goedkeuring op de sta tuten te vragen, wat algemeen wordt goed gevonden. Op voorstel van de penningmeester wordt de cotributie met f 1.per koe ver hoogd, zodat dit f 4.wordt. De inkomsten van de vereniging wor den gevormd door f 100 inleggeld bij toetreding als lid, benevens 25 per bedrijf en f 4 per inge schreven koe. Met 19 tegen 3 MARKTBERICHT Aangevoerd 25000 eieren. Prijs f 11 f 121/2 per 100 stuks. Han del zeer traag. Hoevelaken FOKVEEVERENIGIiVG BLOEIT Dinsdagavond kwam de Fokvee en Controlevereniging „De Vooruitgang" in een jaarvergadering bijeen in hotel Fontein. De voorzitter, de heer C. Hil- horst uitte zijn teleurstelling over de geringe opkomst en deelde mede dat de koninklijke goedkeuring van de sta tuten inmiddels is afgekomen Uit de notulen bleek dat de vereniging 29 le den telt. De penningmeester moest ei-i nadelig salda mededelen Dit vindt ziii oorzaak in een achterstallige -post 19 terwijl de begroting voor 1950 sluiter is De kascommissie bij monde van d heer J. van Putten bracht een gunst verslag uit. De controleur-onderzoekt de heer A. van Lierop. ving zijn Jaar overzicht aan met enkele algemene op merkingen, terwijl Ieder lid een ge drukt boekje ontving met een overzich van het jaar 1949 en de voorgaande ja ren. Uit deze gegevens blijkt duidelij het grote nut van dit onderzoek. Dc cijfers geven kunnen wij niet doch c. werd 3.52 vet door de vereniging be haald. Uit de eereiijst blijkt dat van dc Vaarzen Melntje van C L Voskuilen de beste vaars is Aantal '.iters was 4035, vet 3.74 k.g. 151. Schotten Willempje, A Torsius 4634 liter, vet 3 46 pet. kg. I 160. 3e kalfskoeien Geertje I. A. Tor sius 4929 liter, vet 3.66 pet, kg. 1~ Oude koeien Rus G van Reenen 5168 liter, vet 3.83 pet... k.g. 198. De aftredende secretaris, de heer Gerritse werd met algemene stemmen herbenoemd. De rondvraag bracht nog een aantal vragen naar voren waarna de voorzitter deze leerzame vergadering sloot. Diëtiste geeft wenken aan huisvrouwen Het beroep van dietiste is nog be trekkelijk nieuw. Zij heeft als taak voor de voedings-aangelegenheden ussen dokter en patiënt te staan. Op het ogenblik telt ons land onge veer honderd diëtistes, aan wie een genummerd insigne is uitgereikt. Een van hen mej Veluwenkamp van het Centraal Bureau der VD EN, sprak Dinsdagmiddag voor de Nederlandse Vrouwen Electrische Vereniging te Amersfoort. Aan de onverdroten ijver van Martine Wit top Koning, die insigne nummer 1 draagt, zo vertelde zij, is het te danken, dat de opleidingen tot stand kwamen en veel kooklerares- sen na een extra jaar studie het di ploma konden behalen. Velen werken nu bij de gezond heidsdienst of het voorlichtings bureau van de Voedingsraad, in ziekenhuizen of hebben een parti culiere praktijk. Mej. Veluwenkamp sorak ook over een vermagenngs- diëet. Zij vertelde, dat vele dokters klagen over mensen, die te veel eten en tc dik worden, waardoor allerlei kwalen ontstaan, o.a. stof wisselingsafwijkingen. Zij waar schuwde er echter voor nooit een ingrijpende vermagenngsdieet te beginnen zonder dokters advies en ried dringend het gebruik van al lerlei vermageringsmiddelen af, die schadelijk zijn voor de gezondheid. Men kan zich rustig beperken in het gebruik van suiker en snoeperijen volgens eigen inzicht en trachten door een matig gebruik van vet en zetmeel en door het gebruik van veel groenten en fruit een gbed ge wicht te behouden. Veel dames stelden na de inleiding vragen. BILJARTUITSLAGEN De uitslagen van de Maandag avond voor de competitie van het district „Eemland" gespeel de biljartwedstrijden zijn als volgt: Eerste klasse libre: Ons Gen. IILeusderkw. I 44 Metropole IZonneheuvel I 6—2 Tweede klasse libre: Nieuwe Kei ILeusderkw. II 6—2 Soesterkw.Verg. Wagen III 3—5 Vierde klasse libre: Poedel IIVerg Wagen IV 26 Vijfde klasse libre: K O T. IILeusderkw. III 62 Middelwijk IO.D.L. III 44 Zesde klasse libre: Zonneheuvel IIIMetropole V 2—6 Zevende klasse libre: Leusderkw. VK.O.T. III 62 Ons dagelijks teveel Op de Hogeweg ontstond door de gladheid een gecompliceerde botsing, tussen twee paar perso nen-auto's. die schade opliepen. De politie hield een man en een vrouw, beiden bekend als „zwer vende" aan. Ze hadden zich in November van het vorig jaar schuldig gemaakt aan diefstal van horloges te Amersfoort. Burgerlijke Stand Geboren. Elly, d. van AI. Snijders en J P Janisse Getrouwd E Gijtcnbeek cn M Riet horst; F P Haslinghuijs en A, G G. Schreuder. Ovcileden. Magdalcna Ntjsina Hermi- na Rooscbeek, 75 jr.. wed. van S. v 't Kruijs; Gcrrit Schimmel. 77 jr ongeh Trijntje van Zanten. 88 jr wed. vrfn A v, d. LoosdrechtJohan Eduard Bouwman, 11 jaar. Kinderzegelactie geslaagd De verkoop van de kinderzegcis en kaarten, welke dit seizoen plaats had van 14 November tot en met 31 Decem ber 1949, heeft een goed resultaat op geleverd. Hieronder volgen enige cijfers, waarbij de opbrengst over het seizoen 1948'49 tussen haakjes is geplaatst. Door het P. en T -kantoor ter plaatse met de daaronder ressorterende post- inrichtingcn werd een bedrag van f 6499.38 aan kinderzegcis verkocht, waarvan 2394 47 ten bate van het mis deelde kind komt Van dit laatste be drag werd f 1640.39 1747 93) verkocht door enige dames, die daartoe bereid gevonden werden. Tevens werd door deze dames in het stalletje in de wacht kamer van het Postkantoor voor een bedrag van 1 1326.59 (f 764 73) aan kin- derkaarten in-klinkende munt omgezet. Het plaatselijke comité onder de be zielende leiding van zijn secretaresse. Mevr. C. Calkocn—Doornbos, kan hoewel nog niet geheel voldaan met voldoening op zijn werk terugzien Aan de verkoop-actie werd bovendien zij het dan ook in beperkte mate medegewerkt door de Postharmonic en enige leden van het P T.T.-personeel, die zich belangeloos ln hun vrije tijd daarvoor beschikbaar hebben gesteld. De „scholen-actle" bracht 3996.96 op: een schitterend resultaat! Uit naam van het misdeelde en hulp behoevende kind hartelijk dank aan al len. die op enigerlei wijze hoe be scheiden ook hebben medegewerkt om deze actie te doen slagen. „PHILATELICA" BIJEEN De eerste vergadering in 1950 van de i.V. „riulaiehca", afdeling Soest, was zeer druk bezocht, het geen de wn. voorzitter een groot genoegen deed. Na de mededelin- ge-n cieed cie secretaris in zijn overzicht een terugblik op 1949. Ondanks vele afschrijvingen boek te de vereniging zoveel nieuwe leden, dat het aantal leden op 1 Jan. 1950 weer gelijk was. De penningmeester bracht het financieel verslag uit, waarbij bleek dat een klein batig saldo in kas was. De jeugdbeweging heeft de volle aandacht van de vereniging. FEESTAVOND „ST. JOZEF' De R.K. Harmonie „St. Jozef" te Soesterberg, gaf onder leiding van haai- dirigent, de heer J. Wakel- kamp uit Amersfoort, een goed geslaagde uitvoering in „Huis ter Halve", waarbij de gehele R.K. geestelijkheid van Soesterberg te genwoordig was. Na een goed ge kozen muziekprogramma, w.o. de nummers „Tout Charnaij" en „Aprés la Noge", werd door het St. Maartentoneelgezelschap uit Hoogland opgevoerd het toneel stuk in drie bedrijven „Polly Per kins", vrij naar Douglas Murray, door C. Nielen. TERUG UIT DE TROPEN Met het troepentransportschip „Sheshu-e" keren uit de tropen terug: M. Borg, Buntweg 14 en F. J. Simons, Dorrestcinweg 5. Met de „Tabinta" keert terug: D. H. Meeuwsen, Klaarwaterweg 14 allen te Soest. TAFELTENNIS Soestdijk I omzeilde een lastige klip door met 6-4 te winnen van MHS 2. Het zwakke Pats 6 uit Bilthoven had niet. veel in te bren gen tegen Soestdijk 2 dat met 9-1 won. Soestdijk 4 moest haar meer dere erkennen in Noack 4 en ver loor met 6-4. De heer G. W. Logtenstein '.e Soest slaagde voor het propaedeu- tisch examen aan de Landbouw- 1 hogeschool te Wageningen. KERKELIJK NIEUWS Ds. Hovius van Hogcveen heeft be dankt voor het beroep van dc Ned. Herv. kerk te Hoevelaken. Hoogland TONEELOPVOERING Het toneelgezelschap „St. Maarten Toneel" te Hoogland, zal op Zondag 12 Februari, Vrijdag 17 Februari en Zon dag 19 Februari in het Verenigings gebouw ..Concordia" aan dc Langenoord het blijspel „De Logé" oovoeren. IN HONGKONG, waar het tram personeel sinds 22 December staakt voor hogere lonen, is het tot een botsing gekomen tussen de politie en het publiek. Vijftig personen werden hierbij gewond. In 't hoofdgebouw van de spoor wegen, in de Russellstraat te Hongkong, werd een vergadering gehouden, die door middel van luidsprekers voor de menigte in de straat werd uitgezonden. De politie trachtte de menigte te ver spreiden. Met stenen, flessen, enz. trok men hierop op de poli tie los. In aller ijl wierp de po litie barricades om zich tegen de woedende mensenmassa te be schermen. Pas toen de politie enige traangasbommen had ge gooid, keerde de rust enigszins terug. De gewapende agenten bij de barricades in de Russellstraat. ZATERDAGMORGEN om elf uur wordt met een bijeenkomst m Boschlustte Zeist het moderne Herstellingsoord van de Vereni ging tot Bevordering der Ge zondheid in de grafische vakken in Nederland geopend. Het ge bouw. dat onder de Petrus Werthweyn-Stichting ressorteert, ligt in het prachtige Zeister bos landschap aan de Krakelingweg. Dr Magnus uit Doorn zal als ge neesheer-directeur optreden. Leusden SCHAAKUITSLAGEN Voor de onderlinge competili» werden deze week door de leden van de schaakclub „Toekomst" uit Leusden volgende partijen ge speeld: G. v. LeeuwenJ. v. d Vel de 10; G. Budd.nghG. v. Buren 01; C. VeenendaalC. van Buren \'z'4; H. v. RaaijT. v. Raaij 0—i; R. Zandbergen—W Verloop 0—1. J. J. C. SchramJ Termaten 1—0; V.' Op Zondagen 12 en 39 Februari as. TONEELOPVOERING Op Zondag 12 en 19 Februari a.s. zal door de Toneelvereniging ,,De Eendracht" te Hamersveld in „de Rosbayart" aldaar een opvoering worden gegeven, van ,,'t Kan nu lije", BURGERLIJKE STAND Geboren: Tijmen. z. van T. dc Kruiif en W. van Huigenbos; Jan. z. van A. van Reenen en F. van Loenen STOUTEN BUP.G OverledenC. M van Es. weduwe Koppenol. oud 69 jaar Anti-communistisch Indo-China door LONDEN. Groot Brittannic. de V.S. en Australië hebben Viet nam. Laos en Ivambodja erkend als autonome staten binnen de Franse Unie. De premiers van de drie sta ten hebben hiervan mededeling gekregen. Dc consulaten-generaal van ge noemde staten in Saigon zijn in gezantschappen veranderd. Met deze erkenning richten En geland. de V.S. en Australië zich tegen het door de Sowjet-Unie en het China van Mao gesteunde com munistische regiem van Ho Tsji- Minh in Indo-China. Gratieverzoek van Kicken afgewezen DEN HAAG. Het gratiever- zoek van de Hagenaar W. Kicken, die leider is geweest van de ille gale groep Oranje Nassau, is afge wezen. Wegens zijn optreden te gen verdachte peisonen, werd hij in 1945 veroordeeld tot 4y2 jaar gevangenisstraf en levenslange ter beschikkingstelling van de rege ring. Hij is overgebracht van de strafgevangenis te Scheveningen naar de psychiatrische inrichting te Avereest. Jan van Hoof met monument geëerd NIJMEGEN. Zondag 26 Febru ari zal op initiatief van de Nationa le Padvindersraad een monument worden opgericht op het graf van de bekende Nijmeegse oorlogsheld Jan van Hoof. die lid was van een verkennersgroep te Nijmegen. Men is nog niet klaar met het on derzoek naar het feit. of Jan van Hoof inderdaad de Waalbrug heult gered. In Nijmegen beschouwt men Jan van Hoof echter als nationale held. Drie cent voor Kravchenko PARIJS. Victor Kravchenko, auteur van het boek „Ik verkoos de vrijheid", werd gisteren een schadevergoeding van drie francs toegewezen, te betalen door het pro-communistische blad „Les Let tres Frangaises" waartegen hij zo als bekend een proces heeft ge voerd. Het hof verklaarde, dat Krav chenko ruimschoots gecompenseerd was door de publiciteit voor zijn boek ten gevolge van het proces- LEEUWARDEN. Op een door het Landbouw-Economisch Instituut te Lemmer bijeengeroepen vergade ring van IJsselmeervissers hebben de vissers zich fel gekant tegen ver schillende regeringsbemoeiingen- Vooral de door de regering voorge schreven vergroting van de maas wijdte lokte veel critiek uit.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2