DAGBLAD VOOR AMERSFOORT VERDEELD BELGIE GRIJPT NAAR SLECHT GENEESMIDDEL Mijndirecties en Lewis onderhandelen opnieuw Wereldvrede te winnen door kracht te tonen OP 1 MEI Volksreferendum dreigt het land met scheuring v_- Vijf jc Invrijheidstelling van kapitein Mertens verwacht Drie kwart ton uit illegaal steunfonds verduisterd Onderzoek worde met kracht voortgezet Koninginnedag De f 20.000 er uit e JOe Jaargang, no. 34 Donderdag 9 Februari 1950 Ppgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Posthui 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of ƒ4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. Uitgave: N;Y. De Nieuwe Pers Redactie cn Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL. Hoe vreemd het misschien ook moge klinken: de Belgische koningskwestie, in de loop der jaren verziekt tot een etterbuil, die thans ten goede of ten invade op springen staat, dateert niet van de dag der capitulatie 28 Mei 1940 toen Leopold HI z(jn krijgsgevangenschap als aanvoerder verkoos boven Binnenkort cal iedere Belg boven 21 jaar met „ja" of „nee" moeten antwoorden op de vraag of Leopold III zijn grondwettige prerogatieven moet herkrijgen. Want gisteren heeft de Belgi sche Kamer van Afgevaardigden met 117 tegen 92 stemmen besloten de volksraadpleging over de terugkeer van de koninp te doen doorgaan. Vóór stemden de leden van de Christelijke Volks partij, de liberale ministers en vier Vlaams- liberale afgevaardigden. Tegen stemden de so cialisten. de communisten en de liberale afge vaardigden uit Wallonië en Brussel. Het besluit moet nu nog geratificeerd worden door Leopolds broer Karei, Prins-Regent van België. SPAAK Wij zijn mo narchist, maar wij wensen een vorst, die con stitutioneel re geert Uw zoonsire, zou in geval van Uw abdicatie onze koning kunnen zijn." OOST EN WEST jaren na Yalta In het zoeklicht V Th LKE twijfel ten aanzien van het vermogen der Grote Drie om samen te werken, zowel in vredestijd als in tijd van oor log, schijnt thans te zijn wegge vaagd." Dit. verheugende nieuws vernamen de weinige Nederlan ders. die op dat ogenblik nog in staat waren, naar de Londense radio te luisteren op de middag van 12 Februari 1945. Een dag te voren was de op 4 Februari begon- j nen conferentie van Yalta geëin digd. Op die conferentie hadden de Grote Drie Roosevelt, Chur chill en Stalin het hoogtepunt van hun eenheid bereikt. Niet slechts kwam een accoord tot stand over de toekomst van Polen tot I op dat ogenblik d^ grootste twistappel tussen Cost en West I maar bovendien werd men het eens over de politiek ten aanzien van de bevrijde gebieden. De be vrijde volken, zo werd plechtig verklaard, zullen het recht hebben de regeringsvorm te kiezen, waar onder zij wensen te leven. Wat er van deze eenheid plus de schone voornemens terecht gekomen is, weet men maar al te goed. Oost en West voeren nu al jaren een koude oorlog en vele bevrijde volken, aan wie verze kerd was, dut zij hun eigen leven zouden mogen leiden, gaan gebukt onder een nauwelijks gecamou fleerde buitenlandse heerschappij. Op de slotzitting van Yalta voor spelde Stalin: „Het is niet zo moei lijk in oorlogstijd de eensgezind heid te handhaven. De moeilijk heden zullen eerst komen na de oorlog, wanneer uiteenlopende be langen de bondgenoten zullen dreigen te verdelen." Stalin was een van de weinigen, die werkelijk weten kon en daarom misschien is zijn profetie zo juist geweest. Maar hij voegde er nog iets aan toe: ,,Het is onze plicht te zorgen, dat onze verhouding in vredestijd even goed zal blijven, als zij het tijdens de oorlog is geweest Men kan op het ogenblik slechts hopen dat de Russische heerser zich ook deze woorden, nu de productie van de vernietigende waterstofbom zulks nodiger dan ooit maakt, herinneren zal. hét volgen van zyn regering als constitutioneel monarch. Zy gaat terug tot October 1936, toen Leopold in de buitenlandse politiek ingreep en België los maakte van Frankrijk. In België wor den vrywel alle politieke problemen beïnvloed door de tegen stelling tussen Vlamingen en Walen. In de strijd om de suprematie tussen beide taalgroe pen heeft de Vlaamse intelligentie steeds steun ge zocht bij het kleine Nederland, terwijl de Walen na tuurlijk aanleunden tegen de Franse cultuur, de rijp ste van Europa Dat heeft bu de Vlamingen een zeker minderwaardigheidsgevoel gewekt, dat in vele geval len de allure van een anti-Franse rancune heeft aan genomen. Reeds daarom alleen oogstte Leopold met de verbre king der banden, die België politiek en militair aan Frankrijk bonden overigens door hem bedoeld als een (mislukte) poging om zijn land buiten de toen reeds dreigende oorlog te houden de bijval der Vlamingen en de scherpe afkeuring der Walen. De anti-Franse gevoelens, die sinds het ogenblik, dat Hitier zich op maakte met de Fransen af te reke nen, dreigden over te gaan in anti democratische. kregen, na eerst door de Duitse overval op België geluwd te zijn, nieuw voedsel door de ne derlaag. die en dat misschien niet ten onrechte voor een deel aan de gebrekkige Franse hulp en de on bekwame Franse oorlogvoering werd geweten. De capitulatie van het Bel gische leger op bevel van de ko ning en het besluit van de koning om in Bolgië te blijven hebben on getwijfeld grote groepen Vlamingen bevredigd. Maar in werkelijkheid was dit laatste gebaar niet slechts demagogisch, maar bovenal gevaar lijk, want de schijnneutraliteit der keuze (tussen vertrek naar Enge land en achterblijven in België) be tekende een onuitgesproken votum van vertrouwen in de Duitse over winning. Van dit geloof vormden 's konings onderhandelingen met Hitier te Berchtesgaden op 19 No vember 1940 over de mate van de Belgische onafhankelijkheid in een „Groot-Duits rijk" al even on grondwettig als zijn weigering om de regering naar het buitenland te volgen do bevestiging. Gedurende de oorlog zorgden de Duitsers met hun ruwe en hebzuch tige anti-democratische politiek er voor. dat het overgrote deel der Vlamingen terugkeerde naar de ge allieerde hoek. Dat maakte de basis van Leopolds steun steeds dunner en waar de koning tot op het laatst in Zijn houding bleef volharden, kon het niet anders, of de meerderheid van het volk moest ten slotte in zijn koning een medestander van uiterst rechtse conservatieven, Vlamingen, die handjeplak met het germanendom speelden en opportunistische colla borateurs zien. Ware de volksstemming, waartoe thans door het parlement besloten is. kort of zelfs een jaar na dc be vrijding van België gehouden, de ko ning zou een gevoelige nederlaag hebben geleden. Maar de toen aan de macht zijnde groepen zouden een dergelijke, in feite ongrondwettige oplossing (in België evenals in Ne derland heeft de volkswil zich in het parlement te uiten) niet gewenst hebben. En zelf abdiceren, wilde de koning niet. Zo werd de konings kwestie tot een probleem, dat tijd genoeg kreeg om zich als een alles doordringende kleurstof te mengen door oude tegenstellingen, die het publieke leven van dit tweetalige volk reeds voor de oorlog beheers- ten. Handige propaganda De koning, geholpen door zijn han dige medewerkers Jacques Pirenne en baron Cappclle, heeft alles ge daan om dit proces te bevorderen. Daarbij speelde de omstandigheid, dat hij kon aantonen, een eerlijk man te zijn, die er steeds op uit was zijn vaderland, zij het misschien op een verkeerde manier, maar toch in ieder geval naar beste inzicht te dienen, hem goed in de kaart. Dit verleende hem het aureool van de onschuldig veroordeelde. Door deze vermenging der proble men. bespeling der sentimenten en doodzwijgen van zijn constitutionele tekortkomingen, die in het bijzon der de tacticus Spaak steeds naar vo ren heeft trachten te schuiven, is het de koning gelukt eerst de recht se elementen in de christelijke Volkspartij (De VleeschauwerVan Zeeland) en ten slotte ook de meer progressieve leden van deze partij, die overwegend uit Vlamingen be staat, voor zich te winnen. En daar deze partij sinds de laatste verkie zingen, de meerderheid in Belgie heeft en bovendien gesteund wordt door enige liberalen, die eindelijk eens van de koningskwestie, op wel ke manier dan ook. af wensen te ko men, zal Belgie de koningskwestie moeten oplossen op de door Leopold gewenste wijze: een volksreferen dum. Stemt 55 procent der kiezers voor hem, dan zal Leopold III weer op de troon plaats nemen. Krijgt hij minder stemmen, dan zal hij afstand (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Van doorgaans welingelichte zijde vernemen wR, dat dc kapitein Mertens van de Cryptologische dienst van de Generale Staf, die enige tijd geleden in arrest is gesteld In verband met dc blootlegging van de inlichtingendienst van de Rotterdammer Elsinga. vermoedelijk vandaag in vrijheid zal worden gesteld Het is nog niet bekend op welke gronden deze Invrijheidstelling zal geschieden. van kapitein Mertens zeer veel be langstelling bestond voor telegram men uit Indonesië. Van welingelich te zijde deelt men ons echter mede. dat de zaakElsinga en de zaak van zijn medewerkers toch wel in dc al lereerste plaats een kwestie van verscnnienae zijaen er ue aanuacm öinnenlands-politieke aard is. Men *.~j I'" ontkent dan ook krachtig, dat er enig verband zou bestaan tussen de zaak van deze inlichtingendienst en de arrestatie van de fotograaf Thies- sen, die als een zeer nauwe relatie van Westerling wordt beschouwd. Het is echter niet gans duidelijk, dat politieke tinnegieters in de ja ren, waarin het Indonesische pro bleem zoveel sentimentele aangrij pingspunten bood voor ophitsing en dergelijke deze kans zomaar onge bruikt zouden hebben gelaten. Mo gelijk is echter, dat de draden, die van de ene groep naar dc andere blijken te lopen, hier en daar wat minder duidelijk zichtbaar zijn. Men mag daarom bepaald wel ver wachten, dat het onderzoek, nu men eenmaal de aangrijpingspunten heeft verkregen, met de grootst mogelijke nauwgezetheid wordt uitgevoerd, op dat het land verlost kan worden van dc talloze intrigerende groepen, die het nodige hebben bijgedragen tot het ontstaan van de impassen, welke vooral in de Indonesische kwestie zo fataal zijn gebleken. ROTTERDAM. Verduistering van een bedrag van ongeveer f 75.000 uit fondsen der illegaliteit, die onder zijn beheer stonden, is ten laste gelegd aan de 41-jarige consulaire ambtenaar J. P. Süpc- steijn die hedenmiddag voor de Rotterdamse rechtbank terecht stond. r~ Eerste meikevers zijn er al (Van onze correspondent) ZEIST. Hoewel zich in de natuur nog geen lenteboden la ten zien, ontdekte Paultje van Schaik tijdens een wandeling in Huis ter Heide bij De Bos kamp de eerste meikevers. Dit is iets heel bijzondersomdat deze insecten zich doorgaans niet zo vroeg vertonen.. Paultje bewaart zijn vondst in een jam potje met wat boerekoolblad. Zou zijn vangst een symptoom zijn van een vroege lente? WASHINGTON'. President Truman's commissie van onderzoek inzake de mijnwerkersstaking heeft dc vakverenigingslcider. John Lewis, cn de Amerikaanse mUndirecteuren verzocht een nieuwe poging te doen om tot overeenstemming te komen over een contract met de 400 000 mijnwerkers, die in staking zjjn gegaan. Belde partijen hebben dit verzoek ingewilligd ?n zijn gisteravond opnieuw bijeen geweest. De leden van de commissie ran onderzoek waren als waarnemers bij dc besprekingen tegenwoordig. Zij waren voor het begin der nieuwe onderhandelingen optimistisch ge stemd en hoopten, dat het geschil nog voor de nacht zou zijn bijgelegd. Tengevolge van de staking zijn verscheidene fabrieken door gebrek aan brandstof stil komen te liggen. Ook het Amerikaanse spoorwegver keer heeft zich nieuwe beperkingen moeten opleggen De Federale Com missie voor de Handel heeft be paald. dat de steenkool stokende goederentreinen 25 percent minder brandstof moeten gebruiken en dat de passagiersdiensten met stoom treinen moeten worden ingekrom pen tot 50 percent van die, welke op 1 December» j.l. werden gereden. De spoorwegen in Pennsylvania hebben nog slechts kolenvoorraden voor een week en zullen met een nog gerin ger frequentie moeten gaan rijden. De Wheeling Steel Corporation heeft opdracht gegeven de productie tot de helft te verminderen. In Illi nois hebben vier kweekscholen op dracht gekregen hun deuren tot 27 Februari te sluiten. Inmiddels stelt een door Truman benoemde commissie een onderzoek in naar de steenkolen-crisis, waar van zo langzamerhand in het ge hele land de gevolgen worden ge voeld. Men herinnert zich de gerucht makende arrestatie medio Decem ber 1949 van twee vooraanstaande figuren uit de Rotterdamse illegali teit ..Bram" en ..José" Eerstge noemde staat nu reeds terecht, om dat ziin zaak in justitiële termen ..rond" is en het niet wenselnk leek met znn berechting te wach ten. tot het onderzoek tegen de tweede verdachte wiens ingewik kelde faits en gestes door ziin taaie verweer no? niet tot klaarheid ziin gebracht, kan worden afgesloten. De achtergrond van dit proces is althans stellig waar het S be treft. tragisch te noemen. S. heeft zich immers tiidens de oorlog een figuur betoond, aan wie zeer velen zeer veel te danken hebben gehad. Hii was leider van de illegaie ka tholieke groepering L.O.-F2 en heeft als hoofd van het ..Centraal Voorzieningsbureau" onderduikers, stakende spoorwegmannen (en hun familieleden) van het nodige voor zien. Ook in ziin na-oorlogse func tie bleek hii uitstekend voor ziin taak berekend te ziin. Uit de tenlastelegging nu blijkt, dat S twee bedragen aan L.O -geld. dat hii beheerde heeft verduisterd en ten eigen bate aangewend. Dit L O -geld hoorde thuis in een fonds, dat voor en na de bevrijding voor ondersteuning van illegalen biieen- eebracht werd De top van L.O. en L K P. heeft bii de bevrijding be paald. dat de plaatselijke fondsen gecentraliseerd zouden worden in de stichting L.OL.K.P. welke dan centraal in de behoeften zou voorzien In Rotterdam is deze maatregel op weerstand gestuit. Men wist het geld door de geldzuivering heen te slepen. In November slaagde S. erin van het fonds, dat onder ziin beheer stond, voor een bedfag van f 45.000 vrR te maken. Dit geld heeft hij voor privé-uitgaven be steed. Drie maanden later verduis terde hii samen met „José" (E.) een bedrag van f 60.000. waarvan hij de helft voor zijn rekening nam. In totaal pleegde hii dus verduiste ring tot een bedrag van circa f 75.000. Als getuigen ziin door het O.M. gedagvaard de wachtmeester A. J. Stomphorst die bet onderzoek leidde, en de heren J. B. Schlüter, accountant bii het ministerie van Oorlog. H. A. Dougée. lid van de stichting L.O.-L.K.P. en T. Elsinga. Koning Leopold, ouder dan men hem hier in de herinnering heeft, poseert met zijn gezin voor de fotograaf in zijn Zwitsers ver banningsoord. Rechts van de ko ning zijn gemalin, de prinses van Réthy, links van hen. prinses Jo sephine Charlotte, achter hem kroonprins Boudewijn en prins Albert. Het jongetje naast de prinses van Rcthy is Alexander, geboren uit het tweede huwelijk van de koning. doen ten gunste van zijn zoon Bou dewijn. Gevaar voor scheuring Men zou het Belgische volk. waar mede wij Nederlanders zo nauw ver bonden zijn. willen toewensen, dat met het volksreferendum de kous nu eiqdelijk af zal zijn. Maar helaas, het ziet er niet naar uit Wallonië, in zijn overgrote meerderheid tegen de terugkeer van de koning, is al recal citrant genoeg, sinds hel in de min derheid is geraakt en steeds meer door Vlaanderen wordt overvleugeld. Op Waalse congressen wordt her haaldelijk aangedrongen op een grondwetsherziening, die van België een staten-federatie (Vlaanderen Wallonië—Brussel) moet maken. De stok achter de deur. of beter gezegd twee stokken, is daarbij niet afwe zig: volledige autonomie of aanslui ting bij Frankrijk. En ziehier, het uiterste risico van dc koningskwes tie: het radicale Wallonië met zijn sterke vakbeweging, zijn Borinage en zijn roerige Luikerwaalsc fa brieksbevolking, dat reeds thans met een algemene staking in geval van terugkeer van de koning dreigt, zal zijn streven naar autonomie onder een nieuwe regering van Leopold III ongetwijfeld tot het uiterste verster ken. Het is intussen opvallend dat van verschillende zijden er de aandacht op wordt gevestigd, dat lieden, die in laatste instantie achter de dienst van Elsinga stonden, volkomen te goeder trouw waren. Men geeft ons te verstaan, dat deze dienst in de eerste plaats was opge zet, om industriële spionnage tegen te gaan, hoewel men niet ontkent, dat tevens een politieke kant aan deze contra-spionnage zat Langzamerhand begint duidelijk te worden, dat cr althans op dit punt zekere samenwerking tussen de lei ders van deze dienst en de officiële autoriteiten van Justitie moet heb ben bestaan. Gesteld wordt nu, dat de misgre pen van de Elsmga-dienst, in de eerste plaats het gevolg zjjn van El- singa's verkeerde optredci) en van dubieuze gedragingen van vele ver strekkers der inlichtingen. Dit alles is wat moeilijk te aan vaarden. evenals het feit, dat zorg vuldig wordt geheim gehouden, wie er nu werkelijk voor het bestaan van de dienst verantwoordelijk zijn. Waar bekend is. hoe vergaand- het politieke misbruik is geweest, dat Elsinga en zijn vrienden van de ge gevens. welke te hunner kennis zijn gekomen, hebben gemaakt is wel zeer moeilijk te aanvaarden, dat de uite.ndeltjke verantwoordelijken daar dan ook maar niets van heb ben geweten. Gisteren hebben wij reeds geschre ven, dat bij het onderzoek ten huize Thiessen komt Vrijdag voor AMSTERDAM. Het eerste on derzoek in de zaak tegen Thiessen. een fotograaf, die de contactman van Westerling in Nederland zou zijn. is geëindigd. De verdachte zal vermoedeliik Vrijdag voor de Offi cier van Justitie te Haarlem wor den geleid Uit' het onderzoek van de douane-recherche is niet geble ken. dat Thiessen medeplichtigen had. Hij zal vermoedelijk tot het proces in voorarrest blijven Thies sen werd wegens deviezensmokkel de 2de Februari op Schiphol ge arresteerd. daar hij in het bezit was van een groot bedrag aan dollars. Over 5 pet. toeslag op pensioenen nog geen beslissing DEN HAAG. Als waarnemend minister van Binnenlandse Zaken heeft minister Van Schaik mede gedeeld. dat er nog geen beslissing is genomen over de toeslag van 5 pet. op de pensioenen. Deze beslis sing kan echter binnenkort worden tegemoet gezien. Hoe zii zal luiden deelt de minister niet mede. IN DE OMGEVING VAN WIE- RINGERWERF is men op het ogenblik bezig met grondborin gen cn opmetingen in verband met de slichting van het vierde dorp in de Wieringcrmecr. Dc boringen worden uitgevoerd door het Laboratorium voor Bodem onderzoek te Delft. s Nee toch Heus! In Ierland weren zich de spo ken en verschijningen weer druk. In dc Boyncvallei klimt „het kruipend skelet" wederom langs dc muren van het huis van tvie cr in gelooft. Bij Bambridge rennen dc witte paarden weer en kabouter Puntmuts speelt weer op z'n mondorgeltje te Wcrford. Heel Ierland blijft des avonds thuis. Koning George's jachtshirt 1950 (half zij, half wol) wordt het van het in de heren mode industrie. Het principe van dc doorluchtige ontwerper had geluid „luchtip en warm". In Juli 1949 besproeiden gangsters Mickey Cohen te Los Angeles met een regen van kogels, maar zij troffen hem niet. Nu hebben zij zijn huis op geblazen, doch wie kroop vol komen ongedeerd uit het puin?: Mickey! De ruzie waar Stoffel Colum bus geboren is, kan weer op laaien. want Spanjaard Baycrri te Tarragona zegt te kunnen bewijzen, dat de ontdekker van Amerika geboren is op een eilandje in de Ebro bij Tortosa. IN CANBERRA werd een immi gratie-congres gehouden, waar vertegenwoordigers uit alle lagen der bevolking aanwezig waren. Op dit congres is besproken, op welke wijze de nieuwe Austra liërs" het beste in de samenle ving kunnen worden opgenomen. De Australische minister van Im migratie, Harold E. Holt, temid den van enige .Nieuwe Austra- lërs" uit de Baltische landen, nog gekleed in haar nationale cos- tuums. ACHESON: SOWJETS ZIJN REALISTISCH Rusland wordt niet meer gepolst over internationale atoomcontróle WASHINGTON. „WU zijn bezig de mogelijkheden om tot overeen stemming met dc Sowjctunie te geraken te vergroten door kracht te tonen en geen zwakheid. De politiek van Moskou is een mengsel van imperialisme en een ideologie, die onverenigbaar is met de wereldvrede en de onafhankelijkheid der volken. De Sow jetregering is echter ook zeer realistisch cn zij past zich aan bij werkelijke situaties. Bij de Ber- lijnse blokkade, de toestand in Griekenland. Turkije en China heeft de krachtige politiek van Amerika een verandering in het Russische op treden gebracht. In China, waar zwakheid getoond werd. namen de communisten het Initiatief." Aldus verklaarde gisteren Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Amerika, zo zeide hij, tracht kracht te ontwikkelen in Duitsland en Japan door middel van het Marshall-plan, het programma van Truman en door andere methoden. Aan McCloy, de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland hebben wij nieuwe richtlijnen doen toe komen over onze Duitse politiek Bovendien hebben wij beslist, dat Rusland niet opnieuw zal worden gepolst over internationale con- tróle op atoomwapens, waaronder ook de waterstofbom. Pogingen op dit punt tot overeenstemming te komen zijn van 1946 af gedaan, totdat de Russen bij de Verenigde Naties de vergadering verlieten. En de V.N. aldus Acheson zijn de enige plaats waar de kwestie kan worden besproken. In Duitsland is het onze politiek te trachten de economie te her stellen en te pogen het Duitse volk te brengen op een peil. dat het met hoop in de toekomst kan zien en opnieuw een belangrijk deel van de West Europese gemeenschap kan worden. De wereldvrede, zo zeide Ache son, kan alleen gewonnen worden door gebieden te scheppen, waar van politieke kracht uitgaat. Dit kan geschieden middels een koele en vasthoudende buitenlandse po litiek. Dc wereld lijdt nog steeds aan zwakte tengevolge van de oorlog. Dit is een onweerstaanbare uitnodiging aan de Sowjetunie om in troebel water te vissen. IJsland lid van de Raad van Europa STRAATSBURG. IJsland is officieel lid geworden van de Raad van Europa. De algemeen secretaiis van de Raad heeft een telegram van de IJslandse minister van bui tenlandse zaken ontvangen, dat de mededeling bevatte, dat het IJs landse parlement hieraan 7 Febru ari zijn goedkeuring had gehecht (Eigen bericht) DEN HAAG. De regering heeft, zo vernemen wij, beslo ten de viering van Koninginne dag, in verband met het feit, dat 30 April op Zondag valt, te doen geschieden op 1 Mei. Van het combineren van het feest van Koninginnedag en de Natlbnale Feestdag is althans dit jaar afgezien. DEN IIAAG Een prijs van f 20.000 Is heden gevallen op lot nr. 12531 van de Staatsloterij. DEN HAAG. Er zal nog in dit jaar een nieuwe Kieswet worden ingediend. Dit deelt de minister van Binnenlandse Zaken mede in zijn memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer. VLISSINGEN. De mijnoprui- mingsdienst van de marine heeft oen drijvende mijn, die in de Scheldemond was gesignaleerd, op gevist en te Vlissingen binnenge bracht. Nu en dan regen Weersverwachting, geldig van g Donderdagavond tot Vrijdag- avond: Overwegend zwaar be wolkt met nu en dan enige regen. Matige tot krachtige s wind tussen Zuid en West. maar in de Noordelijke helft van het land tiideliik zwakke en veranderlijke wind. Iets zachter. 10 Fcbr Zon op 8 06 onder 17.44. j= Maan op 259. onder 10.46.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1