DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Stalins tactiek brengt Klaus Fuchs tot wereldschokkend verraad „Raak niet van de de H-bom", zegt kook over Truman Tegen Sijpesteijn na rijp beraad één jaar geëist Ernstige berisping voor commandant Truculent Geen prijsstijging door hogere benzinebelasting r Juwelenhandelaar di'iekwart millioen lichter gemaakt Communisme is dienstbaar aan Moskou 's imperialisme „Met een beetje goede wil van Moskou zijn we er" Ondanks vermaan van president toont verdachte geen berouw 40e Jaargang, no. S3 Vrijdag TO Februari 1930 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235# Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. Heden staat voor het Hof in Boivstreet, Londen, te recht dr Klaus Fuchs, een •van 's werelds beste atoom- geleerden, beschuldigd van het verraden van atoomge heimen aan ,,een niet met name genoemd land". Het proces belooft een c^r meest opzienbaende van de laatste Jaren te worden Het staat immers wel vast, dat de Sovjet-Unie zijn „Beria-bom" zo veel sneller dan algemeen verwacht werd kon vervaardigen, dank zU de van dr Fuchs gekregen inlichtingen. Hoe kon een geleerde als dr Fuchs Duitser van geboorte, maar in 1933 voor Hitler naar Engeland gevlucht en daar tijdens de oorlog genaturaliseerd, ertoe komen, geheimen van een durdanige Impor tantie aan communistische agenten uit te leveren? Onze medewerker voor buitenlandse politieke aangelegenheden, dr M van Blankenstein. geeft hier in bijgaand artikel het antwoord op en zet tevens uiteen, waarom, ondanks alle gespioneer en geïntrigeer der Russen, een oorlog onwaarschijnlijk is. LOS ANGELES. Twee bandieten hebben uit de woning van Milton Cohen, een reiziger in juwelen, voor een waarde van driekwart millioen gulden aan juwelen geroofd, nadat een hunner zich toegang tot de woning had verschaft door zich als boodschappenjongen voor tc doen. te lopen, waar zij met het gezicht op de grond moesten gaan liggen. Toen liet hij door de achterdeur een Cohen, die de juwelengroothan- del H. Hamburger vertegenwoor digt, zeide dat de handelingen en woorden van de dieven er op we zen, dat zij wisten dat hij een for tuin aan juwelen in huis had. Toen er gebeld was, ging zijn vrouw naar de deur, doch zij hield die op de ketting, toen iemand in de uniform van een boodschappendienst een pakje kwam brengen De man zeide echter dat Cohen zelf moest teke nen. Toen Cohen de deur opende, trok de bandiet een revolver en dwong het echtpaar naar de keuken Nee tocli Heus „De enige afdoende beseher- ming tegen de gevolgen van een atoomontploffing is: zich niet in de buurt van de ontplof fing te bevinden"aldus een officieel Am. rapport. Zover was ieder nuchter gewoon mens ech ter ook al! „Ik eet liever alleen dan bij jullie", raasde Elie B. te Tou louse tot schoonzoon Alcide M. „Waarom nu toch?", zeurde schoonzoon. „Omdat ik vrijheid boven alles verkies", brulde schoonpa en hij schoot Alcide dood. Nu eet Elie B. alleen, ech. ter in onvrijheid. „Die van Chemnitz" hebben re. minder scheerzeep gekregen dan „die van Leipzig". Waar om? vroegen Chemnitzers boos. „Omdat warmer Leipzig meer baardgroei vertoont dan koud Chemnitz"was officiële repliek. Uitvinder heeft flikkerlichten geconstrueerd voor vissers- .netten, zolang er nog plaats is voor meer vis Zodra net vol veranderen drijvende flikker lichten in vaste schijnsels. Amerikanen ontdekten in Zuid-Dakota 79-jarige die al 40 jaar in een hol in de grond nioont. Waarom?, vroegen zij. „Het bespaart mij vervelend bezoekzei 79-jarige en joeg hiermee zijn ontdekkers zijn hol 'uit. J ZUID-AZIE Anti-comm u n istisch plan Amerikaanse diplomaten zullen op een conferentie, die volgende week in Bangkok begint, beraad slagen over de middelen tot het af wenden van de dreigende commu nistische opmars naar de Indische Oceaan. Er is in de laatste tijd veel gesproken over een mogelijke com munistische invasie van Indo-China. niet in het minst, omdat de commu nistische staten gedurende de laat ste weken de een na de ander het regiem van Ho Tsji-Mmh hebben erkend. Militaire deskundigen in Zuid-Oost-Azië houden dit echter niet voor waarschijnlijk. Zij achten de mogelijkheid groter, dat gen even tuele rode opmars zal leiden via Birma, dat op het ogenblik de ellen de van een communistische revolte ondervindt. Een dergelijke actie zou vergemakkelijkt worden, wanneer de Birmese communisten erin zou den slagen in hun land het heft in handen te nemen. De Birmese com munisten worden langs geheime ka nalen gesteund door geestverwan ten in het buiten land. Deze steun In het I zoeklicht Wordt echter strikt geheim gehou den, om de Birmese revolte als een zuiver interne aangelegenheid te kunnen* voorstellen. De bijeenkomst der Amerikaanse diplomaten wordt beschouwd als de belangrijkste conferentie, die sedert het einde van de oorlog in Zuid- Oost-Azie gehouden is. Na afloop van hun besprekingen zullen de di plomaten aan het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken suggesties voor een „programma van actie" doen toekomen. Hun militai re adviseurs zijn namelijk tot de overtuiging gekomen, dat het meer dan ooit zaak is n u stelling te ne men tegen het communisme. Wan neer het de communisten zou geluk ken in Birma de macht in handen te krijgen, zo redeneren zij, dan zul len Siam en Indo-China het volgend doelwit zijn. Philip Jessup, de reizende ambas sadeur der Verenigde Staten, die als president van de conferentie van Bangkok is aangewezen, zal na af loop naar Washington reizen om pre sident Truman en minister Acheson het anti-communistisch plan te over handigen, dat de diplomaten zullen opstellen. Het is niet uitgesloten, dat dit program ook economische hulp verlening zal omvatten. kameraad binnen. Cohen hield vol dat de juwelen zich in een bank kluis bevonden, doch de tweede bandiet zocht de woning door en vond Cohens reistas met de kost baarheden onder een handdoek in de badkamer. En passant werden ook mevrouw Cohens trouwring, een andere ring en een met diaman ten versierd horloge in de wacht gesleept. Cohen mocht zijn porte feuille en polshorloge houden, doch een paar kledingstukken kwamen de bandieten van pas om de bood schappersuniform te vervangen. Frau Gasille krijgt 71/2 jaar ARNHEM Frau Louise Ga sille, die zulk een belangrijke rol speelde bij de stelselmatige plun dering van Arnhem, werd heden morgen door de bijzondere strafka mer van de Arnhemse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar en 6 maanden gevangenisstraf met af trek van tien maanden. De eis luidde negen jaar. BRUSSEL. België heeft beslo ten een speciaal invoerrecht te hef fen op sommige Nederlandse land en tuinbouwproducten. Dit invoer recht dient ter vervanging van de uitvoerrechten, die door Nederland op de betrokken producten worden geheven. De producten, waarop de ze maatregel betrekking heeft, zijn vooral boter en andere zuivelpro ducten. Dit is het atoomdorp Harwell in Berkshire. Engeland. Hoge mu ren, prikkeldraad en honderd kilometer scheiden de laborato ria van de buitenwereld. Maar zelfs deze beveiliging is niet sterk genoeg gebleken. Gebruikma kend van de communistische sympathieën van dr Klaus Fuchs wisten Sowjet-agenten een lek in deze dikke gnrdel te forceren. De aankondiging van de waterstofbom heeft velen aan het schrikken gebracht. Er was geen reden tot schrikEr was niets overrompelends in, daar het slechts een stap verder was op de verderfelijke weg, die de wereld bezig is te bewandelen. Er was veeleer reden tot ontzetting, wat iets anders is dan schrik, daar het niet bepaald door het onverwachte hoeft veroorzaakt te worden. Het ontzettende is, dat er op het ogenblik geen mogelykheid van een ommekeer op de verderfelijke weg bestaat. Hoop mogen w\j nog slechts koesteren dat de verderfelijke weg nog niet de weg des verderfs blijken zal. Nog dreigt geen onmiddellijk oorlogsgevaar, nog is er een goedé kans, dat zelfs de felste politieke ambities terugschrikken voor het ontketenen van een strijd, die te voren ongedroomde rampen over de mens heid brengen zou. over het Amerikaanse wantrouwen door gecompromitteerd, juist toen het dit wantrouwen overwonnen scheen te hebben, en vooruitzicht kreeg op openbaring van alle atoom geheimen. Een bedenkelijke kant van het ge val is dit: De waarschuwing schynt van de Amerikaanse geheime politie te zijn uitgegaan. De bewezen moe ten overtuigend zyn geweest, voor zy de Engelse regering tot handelen konden nopen. Als Fuchs een ver rader Ls, kan dat niet worden toe geschreven aan zyn Duitse oor sprong. Hij was reeds in 1933 voor (Zie verder pag. 2). "Je Dr. Bernard Baruch, ont werper van 'n plan tot inter nationale con trole op de atoomenergie, De lessen van de geschiedenis zyn ontmoedigend. De mens heeft totnogtoe zijn wonderbaarlijke ont dekkingen steeds tot onheilig ge brek aangewend. Het begon met het buskruit, by de Chinezen voorname lijk voor vuurwerk gebruikt, maar een middel tot verwoesting wordend, toen het Europa bereikte! Zo is het doorgegaan. De motor, het vliegtuig, de raket, zij heb ben een schrik over dc wereld gebracht waar tegen de voorde len van sneller verkeer ethisch niet opwegen. De chemie bracht ons de giftige gassen, die in de jongste oorlog alleen niet zijn gebruikt, omdat zij in doeltref fendheid nog te kort schoten. De biologie is, geluk kig te laat voor aanwending in de tweede wereldoorlog, voor uitroeiing van het levende aan het werk gezet. De dryfkracht van het perpetuum mobile van het heelal is ontdekt, maar mag de mens nog niet dienen, omdat zij voorlopig voor oorlogs doeleinden gereserveerd moet bly- ven. Men heeft, vergeefs, getracht haar uit gevaarlijke handen te hou den. Nu dat niet gelukt is, schijnt er maar één weg open, de verderfelijke weg vooruit, om niet met noodlottig gevolg ten achter te komen by de krachten des verderfs. Wie vormen die krachten? Het zou van grote oppervlakkigheid ge tuigen te antwoorden: de commu nisten. Zy zijn slechts een gevaar als slaafse werktuigen van die krach ten. Wy zien hoever dat gaat. Het geval-Fuchs is een zeer treffend voorbeeld. Wie door dat geloof be smet is, is hopeloos vervallen tot de dienst van de bedreiging. Hier is het niet een product van Amerikaanse spionnenvrees. In Engeland zijn wy geen dergelijke verschijnselen ge. wend. Engeland had er zelfs alle be lang by, de vervolging niet op touw te zetten. Want het werd er tegen in Cardiff, de grootste stad van Zuid-Wales en een der burchten van Labour, heeft Winston Churchill een lans gebroken voor het Conservatieve program. Vijftienduizend mensen hebben hem in het voetbalpark gehoord én gezien, toen hij met cü'i ka rakteristieke gebaren zijn fel be toog tegen de socialistische re- perinpspolitiek onderstreepte. Churchill valt aan LONDEN. Winston Churchill heeft te Devonport, waar zijn zoon Randolph candidaat staat, een ver kiezingsredevoering gehouden, waarin hij een aanval deed op „de potsierlijke onwaarheden" van de Labourregering, haar leger" van kabinetsfunctionarissen en haar distributiemaatregelen, die „erger zijn dan in een werkinrichting voor de oorlog". WASHINGTON. Truman heeft Donderdagavond, net als iedere week, de pers ontvangen, om de voornaamste dingen van de dag met haar te bespreken. Natuurlijk kwam de H-bom ter sprake, het ver schrikkelijke ding waar ledereen vol van is. Telkens weer vuurden de journalisten vragen op de president af. tot hij ineens zei: „Jullie moe ten niet van de kook raken, want vrede blijft het hoofddoel van de V.S.; hierin zijn Acheson en ik het samen\ volkomen eens." Het plan-Baruch is nog altijd bruikbaar, vindt Washington Deze bemoediging was op zich zelf reeds zeer belangrijk. Verder heeft de president alle voorstellen tot wijziging van de Amerikaanse politiek inzake de internationale controle op de atoomenergie in verband met de ontwikkeling van de waterstofbom van de hand ge wezen. „Wij hebben altijd nog een plan-,.Baruch", zei hij. „en dat is voor hen die internationale con trole wensen nog steeds van kracht, omdat het nog volkomen bruikbaar is. Wij hebben het plan-Baruch bij de V.N. ingediend; raadpleeg het daar! Het is goed!" „De wetenschap", vervolgde hij. „dat de Russen een atoombom hebben verandert niets aan onze opvattingen over controle a la Ba ruch op de atoomenergie De Rus sen moesten niets van het plan- Baruch hebben, en nog steeds moeten zij er niets van hebben. Dat is toch zo dom van hen, want als de V.S. slechts een klein beetje mede- en samenwerking van de Sowjet-Ume konden krijgen, zou den wij samen een toestand van vrede kunnen scheppen voor de wereld. Zo wel de contróle op de atoomenergie als de algemene ont wapening zou door ons beiden kun nen worden gepropageerd." (Van een eigen verslaggever) ROTTERDAM. Rechtzittingen met een uitzondering voor die. ge- wyd aan de kleine misdaad zyn doorgaans al geen prettige gebeurtenis sen. maar het verloop, dat het proces tegen de secretaris van een consulaat- generaal te Rotterdam, J. P. Sypestcijn. Donderdagmiddag voor de Rotterdamse rechtbank nam, was bepaald onaangenaam en teleurstellend. Deze zaak is anders, dan wat wjj hier gewoonlijk te berechten krijgen, zei de president mr J. van Vollenho ven. toen hij om kwart over twee de zitting heropende. Daarom behandel ik haar ook anders, min of meer. zo als de verdediger zou doen. Mijnheer S., de rechtbank heeft het grootste respect voor uw moedig gedrag tij dens de oorlog. Diezelfde moed zult u ook hier nu moeten tonen, opdat deze zaak tot een goed einde ge bracht kan worden Ik zeg dit in het bijzonder hierom, omdat u inmiddels weer van vroeger afgelegde verkla ringen en bekentenissen blijkt te zijn teruggekomen. Verd. S ik dank u, mijnheer de president. Ik ben u zeer erkentelijk voor deze woorden. Het mocht niet baten. Want hoewel aldus de juiste sfeer geschapen scheen om deze zaak op een verstan dige en doeltreffende manier af te doen, bleek S. er van stond af aan de voorkeur aan te geven hardnekkig zyn schuld tot het uiterste minimum te reduceren. Het verhoor der getuigen a charge nam niet veel tijd. Men was er ach teraf van teruggekomen de mede verdachte Elsinga als getuige te laten verschijnen. De wachtmeester der marechaussee Stomphorst. die op een klacht van een nabestaande van de in de oorlog gevallen verzetsman Verstoep, gericht aan de minister van Oorlog, over de spoorloze verdwij ning van diens nalatenschap, in Oc tober 1943 met het onderzoek begon en al spoedig op de figuur S stuitte, vertelde dat verdachte in de jaren '46'43 tamelijk royaal geleefd heeft van het „inkomen", dat minstens een ton bedragen moet hebben: een auto a 10.000 werd gekocht, een bont mantel van 7000, maar een deel van het geld bleef onvindbaar. Wel werd een bedrag van 26.000 in beslag ge nomen! Nadat de accountant van het de partement van Oorlog, J. B. Schluter was gehoord, kwam de penningmees ter van de stichting '40'45 en lid van het stichtingsbestuur L.O -L.K.P de heer H. A. Douguée te Amsterdam aan het woord. Deze zette het ka rakter van de stichting L.O.-L.K.P. uiteen. Tijdens de bezetting waven wel degelijk zekere richtlijnen ver strekt omtrent de besteding van de gelden, door de L.O. ter beschikking gesteld. De voormalige commandant van de B S K A v. d Hoeven, als getuige a décharge, verklaarde, dat Sdie als hoofd van het Centraal Voorziemncs- bureau vooral aan de B.S. leverde, de titel „chef-intendant B.S." mocht behouden, aangezien dit zijn com merciële relaties te stade kwam In feite maakte hij geen deel uit van de B S. Volgens getuige was Sniet vrij van enige ijdelheid. Hij was teleur gesteld geweest, dat hem na de be vrijding geen bijzondere eerbewijzen waren toegekend. In tegenstelling tot vele andere illegalen, die naamloos wensten te blijven, behoorde S. tot degenen, die graag een tastbare her innering aan hun verzet ontvingen. Het L.O.-geld was volgens getuige voor een zeer groot deel „vuil" geld, losgeld, ontvangen van collaborateurs en zwartehandelaars, die hun straatje vast schoon wilden vegen. De stich ting L.O.-L.K.P., waaraan de gelden moesten worden overgedragen, wilde hij als een zuivere reünisten vereni ging van oud-illegalen beschouwen; hy had in de stichting nooit een fi nancieel afwikkelingscentrum gezien. (Zie verder pag. 3) Nederland krijgt er weer twee gezanten bij DEN HAAG. De heer José Gabriel-de la Vega is benoemd tot gezant van Columbia in Nederland Tot gezant van Spanje in Neder land is de markies van Santa Cruz, José Fernandez Villaverdes, be noemd. schip in WAT VOOR WEER? Komende nacht zeer zacht (Van onze weerkundige mede- werker) In de algemene luchtdrukverde- ling op de oceaan en boven West- Europa is slechts weinig verande ring gekomen. Nadat een front, vergezeld van 'n uitgebreid regen- gebied passeerde, stroomde minder zachte en vooral drogere lucht over ons land. Gedurende nachtelijke opklaringen kon plaatselijk dc temperatuur tot even boven het vriespunt dalen. Inmiddels kwam op dc oceaan een volgende storing tof ontwikkeling, die zich met gro te snelheid in de richting van Zuid- Bngcland bewoog. Deze depressie voerde grote hoeveelheden vrij warme en vochtige occaanlucht in de richting van West-Europa. Dit veroorzaakte gisteren in een groot gebied regen, die in dc loop van de dag ook tot ons land doordrong. In het noorden van het land viel de neerslag zelfs aanvankelijk in de vorni van sneeuwbuien. Ten westen van Ierland bevindt zich een nieuwe depressie, die snel in diepte toeneemt en zich in noord oostelijke richting verplaatst. Deze storing doet de zachte lucht van da oceaan verder tot West-Europa doordringen. In dc afgelopen nacht bereikte deze reeds onze zuidelijke provincies en deed daar de tempe raturen tot 7 a 10 graden stijgen. In het gehele land veroorzaakte zij flinke regenval. Komende nacht zal in het gehele land dc tempera tuur flink boven normaal zijn. Morgen passeert echter het kou front van de depressie, zodat dc temperaturen daarna weer geleide lijk zullen gaan dalen. Westerlings troepen nog steeds actief DJAKARTA Leden van de strijdkrachten van Westerling heb ben de militaire posten van Page- rageung en Pamojanan in Zuid- Prcangcr overvallen, schrift „Indo nesia Raya". Het blad haalt mede delingen aan van reizigers uit Ta- sikmalaja. By deze overvallen zou den 1 TNI-er gedood en 18 personen gewond zijn. Om dc desa Pagera- gcung wordt nog gevochten. De desa Pamojanan is ln handen der T.N.I Vier aanvallers zouden zich hebben overgegeven, onder wie een Nederlander. Veiligheid van gevaar gebracht CHATHAM Luitenant Charles Bowers, dc 28-jarige commandant van de Engelse onderzeeboot „Truculent", die verleden maand door een aan varing met het Zweedse schip „Divina" in dc monding van de Thames tot zinken kwam. waarby 64 personen het leven lieten, is door een militaire rechtbank te Chatham schuldig bevonden aan het door onachtzaamheid in gevaar brengen van zyn schip, fly werd vrijgesproken van de beschuldi ging, zyn schip door nalatigheid of verzuim te gronde tc hebben gericht. Dc rechtbank besloot de straf van luitenant Bowers tot een ernstige be risping tc beperken. Na een beraadslaging van 80 minu- ten werd deze uitspraak bekend ge j maakt. De volgende argumenten voor de uitspraak werden aargevoerd: Toen luitenant Bowers de lichten van de „Divina" zag, waaronder de lichten, die aangeven, dat het schip in beweging was. veranderd? hij van koers, terwijl de zeevaartrogels ver eisen en de navigatieomstandigheden het toelieten, dat de „Truculent" de zglfde koers behield, waardoor de veiligheid van het schip in gevaar gebracht werd. Hij gaf geen geluidsignaal, dat zijn schip de koers wijzigde Bowers had ter verdediging aangevoerd, dat hij dc „Divina" veilig gepasseerd zou zijn, indien deze niet van richting veranderd was. De door de krijgsraad uitgesproken straf van een ernstige berisping houdt geen degradatie in voor luite nant-ter-zee Bowers Textielprijzen vrij DEN IIAAG Do regering heeft besloten met ingang van heden 10 Februari 1950, de prüsbcheer- sing op textielgcbled te beëindigen. De marktyerzadiging, die het reeds geruime tijd geleden moge lijk maakte zonder schade voor de voorziening de distributie van tex tiel op tc heffen, heeft zich der mate geconsolideerd, dat het thans doelmatig wordt geoordeeld ook de prijsvorming der textielproduc ten niet langer van overheidswege te regelen. Zoals bekend, is de textielinvoer uit de belangrijkste leveranciën- landen sedert enige tijd vrijge maakt, terwijl ook de vrijmaking van de textielinvoer uit Duitsland zeer binnenkort mag worden ver wacht. Onder deze omstandig heden achtte de regering het niet verantwoord terwijl de buiten landse leveranciers vrij zijn in het bepalen hunner commerciële poli tiek de Nederlandse industrie en handel een dergelijke bewe gingsvrijheid te onthouden. Tal van ministers én leden van het corps diplomatique gaven blijk van hun belangstelling, toen in het gebouw voor K. en W. te 's Gravenhage een gala-avond werd gehouden ten bate van het Nederlands Studenten Sanato rium te Laren. In de pauze ver kochten bekende kunstenaars verversingen. Jo Vincent had de minister-president en mevrouw Drecs tot klant. Schatkist kan heffing niet ontberen (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. In een uitvoerig en ruim gedocumenteerd antwoord op het ongunstig voorlopig verslag der Tweede Kamer inzake de verhoging der bcnzine-belasting betoogt de minister van Financiën, dat dc verhoging vap de lasten, welke op het motorverkeer drukken, niet zulk een grote invloed hebben als in het voorlopig verslag is verondersteld. waarde. Bij hoogwaardige produc- Aan de hand van kostenbereke ningen komt hij tot de conclusie, dat afhankelijk van de grootte der gebruikte vrachtauto'sop dc totale exploitatiekosten de verhoogde ben zinebelasting een verhoging mede brengt, variërend van 1.82% (5 tons wagen» tot 5.45% (9 tons wagen). Op de prijzen der vervoerde pro ducten heeft dit slechts een geringe invloed, omdat de vrachtprijs ge middeld ongeveer 5% bedraagt van de netto-productiewaarden De voorgestelde verhoging van de hef fing op benzine correspondeert met een verhoging van 0.3% van die ten en lange vervoersafstanden is, gelijk uit bijgevoegde berekening blijkt, dit percentage lager. Een prijsverhoging van sommige pro ducten en als gevolg daarvan een verminderd concurrentievermogen, is volgens de minister dan ook geenszins te verwachten. Hij betoogt, dat het bedrag van plm. 37 millioen. dat hij uit deze verhoogde heffing verwacht, door dc schatkist niet ontbeerd kan wor den en dat in het Benulux-verband het offer, dat Nederland brengt door een. verhoging van de benzine prijs. opweegt tegen het offer, dat de BelgischLuxemburgse Econo mische Unie brengt door de verla ging van de benzinebelasting met de daaruit voortvloeiende vermin dering van inkomsten der schatkist. Om de diescltractie op de weg niet te bevoordelen, zal de motorrijtui genbelasting voor de met dieselmo toren uitgeruste motorvoertuigen met 200% verhoogd worden. Onrustig weer Weersverwachting geldig van Vrijdagavond tot Zaterdag- 3 avond: Overwegend zwaar bewolkt 1 met af en toe enige regen, g Matige tot krachtige en langs de kust tiideliik harde Zuid- i westelijke wind. Vannacht zeer zacht voor de tiid van het iaar. morgen enige daling van tem- g peratuur. 11 Febr.; Zon op 8.64, onder 17.48, 5 Maan op 4 26. onder 11.18.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1