Stormvoetbal in Stadion lieeft weinig stormachtigs Dagblad vsor Amersfoort Dartel Xerxes verrast S.V.V. met een nederlaag Zeeburgia is de baas Hermes bijna 't Gooi-Neptunus begint na de rust Sterk gewijzigd DOS verliest met 10 van 15 V SPORTBIJLAGE Doelman Van de Peppel de lastigste Zebra „Soesterkwartier" definitief op onderste plaats Eerst twee minuten voorliet eind komt de gelijkmaker W Ek EL1JK.SE (Van onze verslaggever) 't Was met de rust 10 voor Xerxes, maar iedereen scheen rotsvast te geloven in een overwinning van SVV. ,,Na de rust is het afgelopen met Xerxes", zeiden de Schiedamse supporters, „we behoeven ons hele maal niet druk te maken". ,,Daar gaat de voorsprong van Xerxes", dach ten de onpartijdigen toen zij Xerxes in het veld zagen komen met een plaatsvervanger vopr Van de Peppel, die voor de rust zo uitstekend werk verricht had. „Die jongen kan nooit, wat Van de Peppel deed", zei iemand en veler ogen waren medelijdend op de jonge Möhring ge richt, die nu de zware taak had om het doel der Zebra's te verdedigen. De supporters van Xerxes keken bezorgd. Een voorsprong van een punt is niet veel, er zijn slechts twee doelpunten nodig om haar in een neder laag te doen veranderen. Nee, Xerxes kreeg maar weinig kans meer van de toeschouwers en die kans wrd nog kleiner toen Goosens een weifeling in de verdediging afstrafte met een fraai doelpunt (11). „Nu gaat SW winnen" dacht iedereen, maar zie hoe onbereiken- baar het voetbalspel is. want het was niet Xerxes, maar SVV. dat tot veler verbazing met 31 verloor. Er bestond reden om aan te nemen, dat SVV na de rust zou komen op zetten. Xerxes was tijdens de eer ste helit o-verwegend in de aanval geweest had talrijke kansen ge had. tweemaal zoveel hoekschop pen genomen, maar had slechts één keer géscoord. Dat was toen Ko ning van ziin rechtsbuitcnplaats. waar hii een opvallend goede oartii speelde in tegenstelling tot Schrumpf. die weinig presteerde, een schot loste, dat doelman Op- schoor volkomen verraste. Reeds verscheidene keren had Koning na een snelle wedren met Corvele.vn de bal op uitstekende wijze voor het doel geplaatst en het scheen, dat hii dit weer zou doen. Opschoor liep uit om de bal tussen de ge reedstaande Xerxanen weg te ha len. maar zii ging niet voor doch achter hem langs en verdween in het ziinet. De aanvallen van SW waren in die tnd. hoewel minder in aantal, veel gevaarlijker. Het gelukte Arie de Bruyn. Scnrumpf. Goosens en Köneman nogal eens door de ver dediging heen te komen maar dan gingen hun schoten of naast of zii belandden in de handen van doel man Van de Peppel, die soms vier armen scheen te hebben in plaats van twee. Er was geen doorkomen aan. Alle voorwaartsen van SW toetsten als bii toerbeurt de kun digheid van de doelman der Ze bra's. nadat Van de Peppel gebles seerd was probeerden De Bruyn en Köneman het samen. De Bruyn met een onverwacht hard schot, dat afstuitte op de vuisten van de doelverdediger. Köneman die de terugspringende bal van enige af stand weer inschoot nu klemvast in de armen van Van de Peppel. Er was dus alle reden om aan te ne men. dat Van de Peppel de grootste hinderpaal was geweest voor een Schiedams doelpunt en de medelij dende blikken, waarmee invaller Möhring werd ontvangen, waren Xerxes: Pardon'k Heb ook de punten hard nodig'. helemaal niet ongegrond. Temeer daar de verdediging van SVV, voorbeeldig gesteund door Buvten- hek. beter sloot dan die van Xer xes. Bovendien vertoonde SVV als ploeg een grotere eenheid dan Xerxes, bij de Schiedammers zou den we kunnen spreken over elf spelers, wier prestaties elkaar niet veel ontliepen, maar bij Xerxes waren het er enkelen, die de an deren meenamen. Die enkelen wa ren de verbeten aanvallers Koning en Dame de zwervende linkshalf Cammeraat. die constant goed spel bleef produceren. Baas. die links buiten Van Lith grotendeels uit schakelde en dan Van de Peppel, die in Möhring na de rust een ver dienstelijke invaller vond. Iets wat Goosens niet kon zegen, want hoe wel invaller Scholten even ver dienstelijk werk liet zien in de ver dediging. faalde hii bij een kans. die Schrumpf hem na mooi werk gaf. De voorzet van de Schiedamse rechtsbuiten hield alle beloften voor 'n doelpunt in er was slechts een klein tikie nodig, maar Schol ten kopte hoog over en miste daar door de gelegenheid om de 21 voorsprong van Xerxes ongedaan te maken. Want Xerxes had weer de leiding genomen. Dame. nu op de rechtsbuitenplaats, gaf 'n scher pe voorzet en de bal verdween via het hoofd van H. Riishouwer bui ten het bereik van Opschoor in het doel. Het enthousiastme van SVV. dat na de rust de supporters veel beloofde verdween weer voor het zijn hoogtepunt bereikt had en Riishouwer en Dame hadden na dit tweede doelpunt weinig moeite meer nodig om nog een derde te scoren. Dame kreeg zelfs nog de gelegenheid om eerst te missen. (Van onze sportredacteur) Natuurlijk zijn de vijfduizend toeschouwers, die er nog gemakkelijk bij hadden gekund in het stadion, niet weggebleven om de felle, koude wind. Er moeten andere reden zijn geweest voor de zeer matige belang stelling, die uitging naar de wedstrijd DOSVSV. Natuurlijk, er stonden voor de thuisclub geen grote belangen op het spel. Kampioenskansen zijn er niet meer en gevaar voor degradatie bestaat evenmin. Maar er stond toch Zondagmiddag zo had men kunnen verwachten een belangwekkende partij voetbal te gebeuren. DOS. de bloedeigen „geel tjes", tegen VSV. dat zich verleden week tegen Sparta allerminst zwak had getoond, maar dat het waarschijnlijk nu, tegen de Kanaries, net niet,zou kunnen houden. Het is helaas anders gelopen. Het werd een bijzonder slechte, vrijwel emotie-loze wedstrijd. En niet VSV, maar DOS leed de zU het kleinst mogelijke nederlaag. (01). Men I vraagt zich verwonderd af: hebben al die supporters, die een groot deel van de tribunes onbezet lieten, dit voorvoeld? Heeft het grote publiek 'een bepaald zintuig om zó iets te voorzien? Verdediging faalt, voorhoede ook... DOS trad de VSV-ers tegemoet met een elftal dat belangrijk ver schilde met de opstelling, waaraan men de laatste tiid gewend was. Coster bezette nog Pindus' plaats onder de lat. En omdat Daan van Beek wegens een blessure aan ziin voet de eerste weken niet mac spe len. was Temming ditmaal in de achterhoede naast Van Leeuwen opgesteld. Wim Visser had zich. links naast ziin broer Henk. in de middenlinie teruggetrokken en de voorhoede werd. v.r..n.l.. gevormd door Baliet. Van de Bocert. Van Zijl. Krommert en Verheem. Van de Valk deed dus niet mee. De vele wijzigingen bleken een funeste in vloed uit te oefenen Coster keep te heel verdienstelijk, maakt inder daad een zelfverzekerder indruk dan Pindus Maar in de achterhoe de was het helemaal »his. De spe lers begrepen elkaar vaak niet en herhaaldelijk werd de dekking ver waarloosd. Waarvan de Velzcr aan- Knappe jongen als je me roor bij komt." lijkt deze VSV'er te zeggen. En hij demonstreert eens het voordeel van zijn lange benen. Links Krommert en rechts Verheem van D.O.S, Een doelpunt aan elke kant (Van onzen sportcorrespondent) HILVERSUM Ook de wed strijd 't Gooi-Neptunus begon weer veelbelovend, zoals zo veel thuiswedstrijden van 't Gooi dit seizoen nu al zijn begonnen. Maar al spoedig verwaterde ook deze wedstrijd tot een tam en meestal zelfs onbenullig partijtje. Het be langrijkste van de gehele eerste helft waren twee zeker schijnen de doelpunten voor Neptunus, die echter beide op het laatste ogen blik werden verhinderd. De eerste door Bakker, de tweede door Pau- lich. Verder begon de wedstrijd ruim een half uur te laat, doordat een autobus met acht spelers van Neptunus, nog in de buurt van Rotterdam door zijn veren was gezakt. En dat is dan werkelijk zo een beetje het belangrijkste van deze eerste helft. „Ge je weg of ik stomp je weg", zei doelman Opschoor toen de bal naar zijn doel toekwam. De bal ging niet weg, dus moest de doelman van SVV stompen. Het resultaat ervan ziet u op de foto. „Altius" deed laatste hoop verdwijnen Het lot voor Soesterkwartier staat vast. In de wedstrijd tegen Altius. welke wedstrijd Zaterdag in Hil versum werd gespeeld werd met 32 verloren en dat betekent voor Soesterkwartier definitief de on derste plaats. Onze stadgenoten speelden met drie invallers. Met de stormachtige wind was het moeilijk spelen maar de ploeg, die de wind het meest heeft kun nen uitbuiten, werd winnaar. Altius begon met de sterke wind in de rug en de verdediging van Soesterkwartier kreeg veel werk te verzetten. Evenwel waren onze stadgenoten voor hun taak bere- Het tweede gedeelte was in vol slagen tegenstelling hiermede en dat is nog niet zo heel erg dikwijls voorgekomen in een wedstrijd van 't Gooi, als wij ons goed herinne ren. Wanneer wij alleen maar vertellen, dat binnen vijf minuten tijds rechtsbuiten Los een keer op de lat en Schaap twee keer tegen de lat knalden, dan is dit maar een klein gedeelte van alle sen satie en spanning, die men in deze periode geboden kreeg. Toen begon die wedstrijd eigen lijk pas goed. In dit spannende ge deelte vielen ook de beide doel punten. Na een goede, van links naar rechts combinatie, kreeg Schaap via een Rotterdamse drie- tander de bal op de rand van het strofschopgebied en vlak langs de goede kant van de paal suisde de bal in het net. Tien minuten voor het einde maakte Neptunus gelijk. Een lange ren van de kleine Van j der Hoeven en Mosterd juist iets 1 te ver voor zijn doel staande kon het harde schot alleen nog maar j vallende weg slaan, waardoor A. I Luyten, de Rotterdamse rechts binnen maar voor het inleggen had. I De hele verdediging van SVV kwam er bij te pas om de aanval van deze twee Xerxianen af te weren. Tenslotte was het Buyten- hek, die met een flinke omhaal de bal wegwerkte. (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM Zeeburgia—Her mes DVS is stellig niet het duel ge worden dat beide clubs en wij ver wacht hadden. De Schiedammers moeten de kleedkamers hebben ver laten met de zekerheid dat Zeebur gia. ondanks de overwinning op Feijenoord een makkelijk te nemen loopplank naar Blauw Wit zou zijn. De Amsterdammers daarentegen zul len met aanmerkelijk meer zelfver trouwen dan voorheen de krijtlijnen hebben opgezocht. De inzet was ge lijk. Voor Hermes de kampioens kans. voor Zeeburgia de wetenschap dat het bijzonder snel boven VSV moet komen om degradatie tot een boze droom te maken. Daarom wensten wij vanaf de kille tribune alleen maar te zien wie het ruime windvoordeel het eerst zou uitbuiten op morele winst. Dat was Zeeburgia, twee minuten voor de rust. Voorlopige winst voor Zeeburgia waren de toss en de wind mee Het betekende vele gevaarlijke aanval len, die van de schotkracht van de spelers nauwelijks iets vroegen. Wel van de nauwkeurigheid maar die was bij -Van Eiljouw, Former, Dickhoff en Oudendijk niet aanwezig. En linksbuiten Nieland, die na de rust voortreffelijke dingen deed, kwam daarvoor moeilijk langs Poulus en v. d. Most. Hermes-DVS kwam vrijwel niet in de buurt van doelman Van Wijk. De Schiedammers begonnen hun aan- vallen met hoge schoten die meestal als een boemerang terug kwamen. Na drie en veertig minuten ging Zeeburgia doen waar vele Amster dammers sinds de aftrap om ge vraagd hadden: scoren. Nieland greep de bal weg voor de voeten van een Schiedammer, gaf een door de wind gesteunde voorzet naar Van Biljouw. die er zich onmiddeljjk ho rizontaal met het hoofd achter wierp. Terwijl doelman Pil wat modder op zijn trui vergaarde, plofte de bal in het net 10 De tweede helft bracht niet het spelbeeld dat logischerwijs verwacht kon worden Hermes-DVS kwam n.l. niet tot planmatige aanvallen, die de stand snel omhoog dreven. Zeeburgia sloeg zich met de kop in de wind on middellijk weer naar de invaller doelman Van Diest toe. Van Biljouw schoot reeds na een minuut in de handen van de doelman, tien minu ten later deed Nieland hetzelfde. H.j deed meer. Joeg driftige passes naar Van Biljouw en Oudendijk, assisteer de als dat nodig was in de Amster damse verdediging, bleef een half uur de gevaarlijkste man voor Van Diest. Tenslotte kon Hermes-DVS terug komen Zeeburgia raakte uitgespeeld tegen de zware wind in. De Heysters gaven middenvoor Janse en de bin- nenspelers v. d. Tuyn en Stolk vele kansen. Doelman Van Wijk sloeg al les af. Eerst toen vele Blauw Wit- supporters, tevreden dat Zegburgia hun naaste concurrent wat had af gehouden, verdwenen, kwam Her mes-DVS tot een gelijk spel. Van der Tuyn, opgeklemd tussen Mol cn Niessen. sloeg met zijn hoofd naar de van rechts gekomen bal. Hij sloeg raak (11). Twee minuten voor tijd. kend want voor de Hilversummers was er geen doorkomen aan. Reso luut kon steeds worden ingegrepen en het middenvak zorgde or steeds voor. dat de Soesterkwartier aan vallers aan het werk bleven. De Amersfoortse aanvallers konden echter tegen de wind niet optornen en de enkele schoten leverden geen resultaat pp. Enkele minuten voor het ver strijken van de eerste helft kon Altius een klein foutje in de ver dediging afstraffen en de Hilver summers namen een 10 voor sprong. De tweede helft had Soester kwartier de wind in de rug, maar onze stadgenoten begingen de fout van afstand te schieten wat geen resultaat opleverde. Wat Soesterkwartier niet pres teerde deed Altius wel, want tegen de wind in werd in de aanval goed gecombineerd en de voorsprong kon vergroot worden. Na vakwisseling wisten de Hil versummers zells een 30 voor sprong te nemen. Nu kwam Soes terkwartier evenwel opzetten en mej. Kuling bracht de stand op 31. In de volgende vakwisseling kon Soesterkwartier zijn even wicht behouden en dit resulteerde in een doelpunt van Gerritsen 3-2. Met een overwinning althans een gelijk spel binnen het be reik, zakte het spelpeil van Soes terkwartier ineen. Het enthousias me van Altius werd groter en daar door kreeg de aanval minder werk. Wel ontstonden nog enkele gevaar lijke momenten voor de Hilver- sumse korf maar doelpunten ble ven uit. Het lot van Soesterkwartier is door deze 32 nederlaag dus be zegeld en dus zal wel degradatie volgen. vallers met name de uitstekende linksbuiten De Graaf en de razend handige rechtsbinnen Strickcrs on telbare malen gebruik maakten, doch wonderlijk genoeg slechts één kepr profiteerden! Wim Vissers spel in de DOS- middenlinie was niet glanzend en z'n broer vertoonde al evenmin een crote vorm. Van Essen werkte hard was met ziin wat stroef aan doende bewegingen soms verras send handig, doch ziin zwoegen baatte hem slechts weinig. Wa:\t de voorhoede schoot ook al schrevne- liik tekort. Zwakke combinatie W3arschiinliik ziin Van de Bo cert en Krommert de beste, in het stoDDersoilsvsteem passende bin- nenspelcrs waarover DOS thans beschikt Van deze twee begaafde voetbalvers cinc dan ook voor de Vclzcnaren het meeste gevaar uit. Van Ziil echter heeft al te veel aan tempo verloren cn blijft daardoor te weinig doortastend om een ge vaarlijk middenvoor te ziin. En de buitenspelers Baljet en verheem. svmDathieke. ijverige voetballers, staan nu eenmaal technisch ook lang niet od het niveau van een Van de Bocert en een Krommert. De voorhoede van de thuisclub be zat daardoor slecht'- bitter weinig stootkracht. Daar kwam bii dat het vriiwel alle spelers deze middag aan grote geestdrift ontbrak. Slechts eenmaal rJak Het spel van VSV had al even min grote bekoring. Maar toch cn dat lag ook voor de hand speelden ze enthousiaster en was er van hun uitblinkers Dc Graaf. Strickers en de oude rot Stiicer meer te genieten, vooral in tech nisch opzicht. De Velzenaren ble ken evenwel ook geen schutters van formaat, althans konden ze bii de halve storm, die Dal over het stadion blies, de bal niet altiid in de gewenste richting krijgen. Slechts eenmaal cn dat was na een coed half uur sDelen. wist mid- voor Hnzcveld het net vol te ra ken (011 Bii een schermutseling voor het DOS-doel faalde de Utrechtse verdediging en Haz£veld trapte hard tussen de palen Merk waardig hierbii was. dat VSV toen het zeer sterke nadeel van de harde wind had. waarvan DOS maar niet profiteerde Want in de tiid. voorafgaande aan dit doelpunt, hadden de Utrechters twee prachtige kansen onbenut gelaten. Juist iets te hard sorone de bal van de voet van Krommert. toen die on de toesnel lende keeper Van de Wind af stormde Krommert had de bal wil len ondriiven. Maar de wind hielp Van de Wind die zich pardoes od het leer liet vallen. Een minuut later iuichte de kleumende DOS- aanhang tevergeefs omdat de kop bal van Van Ziil door een wonder baarlijke soeling van het noodlot van de binnenkant van de. Daal te rug huppelde in het veld Had niet een kloeke duik van Coster redding gebracht in eon benarde situatie dan ware DOS met een 20 achterstand naar de kleedka mer cecaan om hete kwast te drinken. Slechte tweede helft Na de rust had dc wedstrijd, in het bijzonder van de Utrechtse kant weinig meet met eerste klas se-voetbal gemeen. Deze tweede fase voltrok zich voornamelijk op j de sneelhelft dor Kanaries. Die schenen biina iedere bal ccdach- tcnloos te nlaatsen. Practisch alles kwam bii de tegenstanders terecht. Dat het verstandig is. bii sterke wind de bal laag te houden, leek bii niemand on te komen. Alleen doordat de VSV-ers ook al slecht schoten, kwam er geen verandering meer in de stand. Bekerwedstrijden Twee der drie voor de beker spe lende Amersfoortse clubs werden Zondag uitgeschakeld. APWC ver loor namelijk met 61 van DIO en Quick met 53 van Pioniers. Alleen Amersfoortse Boys en t.z.t. HVC neemt nog aan deze competitie deel door een 41 over winning op Victoria. SECPatria 21 Voor de tweede ronde van de KNVB- bekerwedstrljden ontmoette SEC Zon dagmiddag dc 3e klasser Patria uit Zeist. SEC was volledig, daar O. Maasscn weer zijn eerste wedstrijd na zijn ziek. te speelde. Zijn broer M. Maasaen was in de twintigste minuut van de strijd geluk kig en passeerde a'e Patria-kecper op handige wijze (10). Met deze kleine voorsprong begon SEC aan de tweede helft. Patria maak te in dc eerst 25 min. gelijk nadat bij een schot van de Patna-midvoor, dc beide staanders van het SEC-doel ter hulp waren gekomen Terstond hierna lag de gelijkmaker achter Van Zoghcl. 11 Nu ^warn dc opleving. Bijna geen Partriaspelcr kwam aan dc bal. Vijf mi. nutcn voor het einde kreeg rechtsbin nen J. de Mink dc bal vrij, hij drib belde alleen op de Patriakeeper af cn gaf hem met een boogschot het na kijken (2—1). SEC hield de leiding. H.V.C. Haarlem HVC sptelde op „Birkhoven" een jublieum-wedstrijd tegen de eerste klasser „Haarlem". De ruststand was 0—1. Daarna maakte HVC ge lijk. doch de gasten gooiden er een schepje op en straften het zwakke spel der Amersfoorters af met nog drie doelpunten. De eindstand was dus 1J. Bij Haarlem waien Kick Smit. Roozen en Groeneveld van de partij. BDC speelt niet De wedstrijd De Toekomst—BDC i« afgelast Het terrein van Dc Toekomst was niet bespeelbaar. VOETBALSTANDEN EUnkwijk 14 21 CDN 13 20 Spartaan 14 20 Holland 14 20 DWV 13 19 Baarn 12 16 HVC 13 14 BVC 13 15 Volendam 13 14 EMM 12 13 UW 13 11 Fortltudo 13 13 AFC 12 11 Zeist 12 12 Zaandijk 10 9 APWC 13 11 Vr schaar 13 9 BFC 13 8 Alc. Victrix 12 8 DWSV 13 6 Rapldltas 13 4 Patria 12 5 Olympla 12 21 SEC 13 22 Donar 10 17 Maarssen 14 18 Quick 12 17 Voorwaarts 11 17 Laren 13 16 JSV 14 15 Stlchtse 12 15 Amf. Boys 13 13 St. Boys 11 12 Zw. Vooruit 11 11 DEV 13 12 Kampong 13 11 Zebra's 12 10 WOG 13 8 Victoria 13 8 LW 12 7 SDO 13 5 's-Gravel. 14 6 PVC 14 2 WIJ 14 23 Saestum 13 U GW 14 21 B'veld 13 10 Amsvorde 14 18 Brcderodes 13 9 Ulrecht 13 14 Vreeswijk 13 8 Nijenrodes 12 13 RUC 13 5 HAZEVELD SCOORT! De mid denvoor van VSV maakt het enige doelpunt in de wedstrijd tegen DOS. Hij is niet te stuiten door vijf verdedigers, v.l.n.r. Van Leeuwen die tevergeefs een penalty riskeert), Temming, doelman Coster, Van Essen en Visser Sr. Belgische ere-divisie BRUSSEL De uitslagen van de ere.afdeling lulden: F C. Mechelen—Charleroi S.C. 50 TilleurBerchem Sp. 11 Olymp. CharleroiSt. Leuven 22 StandaardRacinb Mechelen 13 AnderlechtRacing Brussel 22 La GantolseBeerschot 30 F.C. BruggeF.C. Luik 52 AntwerpenLyra 62 Anderlecht en Berchem leiden met 30 pnt. uit 20 wedstrijden. Taandag 13 Februari 1950

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3