DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Radicaal ingrijpen nodig om 'n wereldramp te voorkomen Ere-begraafplaats is in goede staat Bij radiodistributie moet het algemeen belang spreken Mijnstaking in Amerika duurt voort Invasie van Hainan staat thans voor de deur Mac Arthur bevelhebber in Japanse wateren Eén politiek, één defensie en één valuta voor het westen Van verzakking in Bloemendaal geen sprake Twintig doden door lawines Bij particuliere exploitatie slechts winstobject 10e Jaargang, no. 38 Dinsdag 14 Februari 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of f 4.15 p. lew. Losse nummers 9 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. STALIN WONT KOUDE OORLOG, ZEGT CLAYTON DUITSLAND Verdiende critiek ONGEZOUTEN critiek krijgen de Duitsers op het ogenblik van Amerikaanse ziide te horen. En om het maar onmiddellijk te zeg gen:- deze is meer dan verdiend. Bijna vier iaar geleden vertelde de toenmalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. James F. Byrnes, de Duitsers, dat de toe komst hun werkelijk niet slechts bezetting, verdeling en economische desorganisatie zou brengen. Inmid dels hebben zij veel van de rechten en voordelen, waarvan hii bii die gelegenheid sprak. ontvangen. Maar hunnerzijds hebben de Duit sers daar zo goed als niets tegen over gesteld. Van de denazificatie, die in hoofdzaak aan de Duitsers zelf is overgelaten, is maar weinig terecht gekomen. In een staat als Wurtemberg-Baden bestaat het ambtenarencorps voor niet minder dan 60 procent uit extreme nationa lisme de kop weer op. Nog erger is. dat de Westduitse regeerders, in plaats van zich tegen deze ontwik keling te keren, het nationalisme nog in de kaart spelen, door aan de geallieerden de schuld in de schoe nen te schuiven van alles, wat er in Duitsland verkeerd gaat. Dit gaat gepaard aan een tendenz bii de Duitse leiders, om elke verant woordelijkheid van zich af te wen telen. Het was daarom hoog tiid. dat na de Britten en de Fransen, nu eindelijk ook de Amerikanen, die wat langer een ooeje hebben dichtgeknepen, de Duitsers eens aan het verstand brachten, wat het geallieerde kamp van hen ver wachten mag. Bliikt. dat de Duit sers ook voor de Amerikaanse waarschuwing doof blijven, dan zullen de geallieerden moeten over wegen of drastischer maatregelen tot de denazificatie en democrati sering van Duitsland, waartoe zij zich verplicht hebben, nog langer uitgesteld kunnen worden. WASHINGTON. Als dc Verenigde Staten hun buitenlandse politiek niet radicaal wijzigen zal het gevaar voor een nieuwe wereldoorlog vastere vorm aannemen. Het enige middel om een dergelijke catastrophe te voor komen is gelegen in de vorming van een Atlantische Unie met één buiten landse politiek, cén gemeenschappelijke defensie, één valuta en geen douanebeperkingen. Het plan Marshall heeft de Verenigde Naties een adempauze bezorgd, maar het is géén geneesmiddel geweest voor de econo mische kwalen van Europa en ondanks de uitgaven der Verenigde Staten wint Stalin de koude oorlog. Aldus is gisteren voor een subcommissie uit de Amerikaanse senaat verklaard door de voormalige onderstaatssecretaris van buitenlandse zaken. Will L. Clayton. Clayton bestreed de verklaring van de minister van landsverdediging. Johnson, dat het oorlogsgevaar zou afnemen en achtte het onontbeerlijk, dat de Atlantische mogendheden een werkelijke eenheid vormen. De Ver enigde Staten moeten zich volgens hem inspannen om een dergelijke Unie te verwezenlijken, omdat zij zo machtig zou zijn, dat zij zelfs de sa tellieten van Rusland zou aantrek ken. Haar macht zou die van het Oosten zozeer overtreffen, dat de oostelijke landen geleidelijk aanslui- tin zouden zoeken met het westen. Rusland zou zich genoopt zien, aldus Clayton, zich terug te trekken binnen zijn vooroorlogse grenzen. Boven dien zou een dergelijke Atlantische Unie West-Europa tot herleving brengen. Clayton's verwachting, dat de Sowjets, zonder een schot te lossen, succes zullen behalen in de koude oorlog, berust op de overweging, dat zij de Verenigde Staten dwingen tot uitgaven, die hun draagkracht verre te boven gaan. Wij kunnen niet door gaan de rest van de wereld voor onbepaal de tijd te subsidiëren, zei Clayton. Die last is te zwaar en zal grote schade toebrengen aa nonze eigen economie. Een wapenovereenkomst met de Sowjet- unie acht Clayton op dit ogenblik niet ge lukkig. omdat zij de Verenigde Staten zou doen insluimeren in een gevoel van ver meende veiligheid Clayton is op het ogenblik vice-voorzitter van de com- - missie voor de Atlantische V Unie. Deze heeft op 't ogen- blik bij de Amerikaanse se- naat ee nresolutie ingediend, die ten doel heeft de Ver enigde Natives te versterken. Meer rechtszekerheid voor Ned. militairen in Indonesië (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Tot nu toe was dc praktijk van de militaire rechtspraak ten opzichte van de Nederlandse sol daten in Indonesië zo, dat zij niet in hoger beroep konden komen tegen een knjgsraadvonnis. Dit was een afwijking van de wet houdende re geling van hoger beroep van von nissen. door krijgsraden te velde ge wezen in tijden van oorlog. Bij K B. van 11 Juli 1947 was deze afwijking ingevoerd. Zij is thans door een nieuw K.B herroepen, zodat Neder landse soldaten in Indonesië thans in appél kunnen komen tegen von nissen van de krijgsraden te velde. De praktische mogelijkheid daartoe is neergelegd in een reeds in wer king getreden KB, waarin is neerge legd, dat het Hoog Militair Gerechts hof. gedurende de tijd dat zich nog Nederlandse strijdkrachten in Indo nesië bevinden, in Indonesië zitting kunnen houden. GERUCHTEN MISSEN ELKE GROND Gerechtelijke beslissing wordt genegeerd PITTSBURGH. De staking der Amerikaanse mijnwerkers duurt nog altijd voort. De arbeiders hebben verklaard, dat zij zullen blijven sta ken, totdat zij een contract hebben verkregen en dat ondanks een bevel van John Lewis, de leider der „United Mineworkers" om het werk te hervatten. Hiermee is de gerechtelijke beslissing, welke de actie onwet tig heeft verklaard, genegeerd. Nationalisten roeien vijfde colonne uit HONGKONG. Naar schatting 50.000 soldaten van de Chinese Volksrepubliek zijn thans samengetrokken aan de kust van het schier eiland Lioets.iou, waar 300 landingsboten en 1000 bamboevlotten gereed liggen om bij dc eerstkomende gunstige gelegenheid de aanval op Hai nan te beginnen. Ook marine-eenheden worden gereed gehouden en de landingsoefeningen zijn thans voltooid. Het sein voor de aanval zal wor den gegeven door generaal Lin Piao. Uit Hainan wordt gemeld, dat in de uitlopers van het Vijfvingerge- bergte op het eiland reeds gevoch ten wordt. Nationalistische troepen zijn daar bezig stellingen van op standelingen te bestoken om te voorkomen dat de invasietroepen steun van een vijfde colonne zullen krijgen. De nationalistische troepen hebben een groot gebied omsingeld en nationalistische vliegtuigen heb ben door middel van brandbommen een grote groep opstandelingen verjaagd uit een bosgebied waarin zij zich hield verscholen. Op Hainan wordt verwacht, dat Lin Piao binnen 24 uur brugge- hoofden zal pogen te vestigen. Ver moedelijk zullen de landingstroe pen worden ondersteund door ka nonnen met grote draagwijdte, die zullen trachten de sterke nationa listische vlooteenheden uit te scha kelen die in de zee-engte tussen het eiland en het vasteland pa trouilleren. Lin Pao schijnt te rekenen op de steun van guerilla's en hoopt het eiland binnen een maand in bezit te hebben. [Nederland herdenkt gevallenen weer op 4 Mei S (Eigen berichtgeving) De ministerraad heeft bepaald, dat ook dit jaar de vierde Mei be stemd zal worden voor de nationa le herdenkinp en wel na des avonds zes uur. De formulering der herdenking is dit keer iets ruimer gesteld. Herdacht zullen worden de militairen der Neder landse strijdkrachten, de zeelieden, de verzetsstrijders, de geallieerde militairen en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee en in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen of als Nederlander of Nederlands onder daan ten gevolge van tegen hen gericht vijandelijke actie zijn om gekomen. De aard der herdenking zal niet afwijken van die van het vorige jaar. Hierbij zijn de stille tochten haar plekken, waar bloed vergo ten werd voor de vrijheid van ons land, de massale uitingen. Een .verheugd verschijnsel is. dat deze tochten zich in een steeds grotere .fcelangstellinp mogen verheugen. ^Overgrootmoeder houdt 100ste nakomelinge ten doop IgpORN. De weduwe P. Bou- ""n'te Hoorn heeft haar honderdste orpelinge ten doop mogen hou- Het was een achterkleindochter,' rrkind van het echtpaar Postma- kel te Bovenkarspel. De doop-,, Tfigheid werd verricht door ka- fa A. Mak, een kleinzoon van; mevr. Bouman. Van de honderd i Mjwmelsngen zijn er nog een en ne gentig in leven. Wisselend beivolkt S I Weersverwachting geldig van Dinsdagavond tot Woensdag- avond: Wisselend bewolkt. overwegend droog weer. Meest matige wind tussen West en i Zuid. Vannacht temperaturen 1 om het vriespunt, morgen g overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 15 Febr.; Zon op 7.56 onder 17.53. 1 Maan op 7 54. onder 15.53. I BDllEi3ffiIP!MBjll?B^BSin!|iITO Will L. Clayton, een van Ameri- ka's meest vooraanstaande diplo maten, Keeft zich thans gevoegd hij hen die voor een radicale wij ziging in de buitenlandse politiek van de V.S. pleiten. Zij baseren zich daarbij op het feit, dat de huidige internationale politiek van Washington nog steeds is ge grondvest op de veronderstelling van een militaire superioriteit, die ten gevolge van de Russische herbewapening, ook op 't gebied der atoomwapens, niet meer be staat. PARIJS. In de Franse Alpen hebben lawines in cén week tijds twintig doden geëist. Parijs beleefde gisteren een hevige hagelbui en in geheel Frankrijk zijn rivieren en ka nalen buiten hun oevers getreden tengevolge van de stormen die het afgelopen weekeinde hebben ge woed. Bij Avignon had de wind een snel heid van 160 km. per uur. In België hadden de stormen in de nacht van Zondag op Maandag een snelheid van 110 km. Er viel zware regen. Uit Zuid-Engeland wordt gemeld, dat daar op verscheidene plaatsen dijkdoorbraken hebben plaats gevon den tengevolge waarvan mensen uit hun huizen werden verdreven. Ook de Thames is op tal van plekken overstroomd. Grote gebieden staan blank. De kustvaart op de Thames ligt reeds vijf dagen stil. evenals het verkeer in de straat van Dover. Sirenes kondigden gisteren op de mijnen het begin van de werktijd aan, maar het bleef doodstil op de terreinen. De verbitterde mijnwer kers wachten op de volgende stap van de regering. Alle mijnen in het grote kolengebied in het oosten van de Verenigde Staten liggen stil en hetzelfde is op enkele uitzon deringen na het geval in de mijn streken van het Midden-Westen. Eigenaren \an steenkolenmijnen m de zuidelijke, noordelijke en weste lijke staten zijn ingegaan op een uitnodiging van John Lewis om Woensaag de besprekingen over nieuwe collectieve arbeidsovereen komsten te hervatten. Op de verkeerswegen in Virginia bevinden zich 1700 posters in auto's. Het staatsparlement van Virginia is een bespreking begon nen, teneinde de gouverneur vol macht te geven over te gaan tot exploitatie van de mijnen. HELSINKI. Vanochtend heeft zich een explosie voorgedaan bij de hoofdingang van het Finse parle mentsgebouw te Helsinki. Er is enige schade aangericht. (Van onze speciale verslaggever) BLOEMENDAAL. De laatste weken hebben, ook in enkele bladen, geruchten dc ronde gedaan, dat de Erebegraafplaats voor verzetshelden in do duinen te Bloemendaal door de slechte bodemgesteldheid in haar bestaan zou worden bedreigd en moest worden verplaatst. Wij kunnen dit echter mei de grootste stelligheid tegenspreken. Wij vonden de begraaf plaats, dicht bij de zee, temidden van een prachtige natuur, integendeel in goed onderhouden toestand. Naar men ons van de zijde van het bestuur mededeelde, moeten er wel werkzaamheden verricht worden, maar deze betreffen geen herstel doch slechts de volledige voltooiing van dit ere- kerkhof. Wij hadden terzake een onder houd met enkele bestuursleden der stichting „Erebegraafplaats Bloe mendaal", mevr. A. M. de Bussy v.d. Lelie te Amsterdam en de voorzitter, dr H. Wamsteker te Haarlem. De erebegraafplaats, waar meer dan 400 verzetshelden rusten, o a. Johannes Post, Gerrit v. d. Veen, Hanni Schaft en vele andere be kende figuren, werd destijds slechts voorlopig ingericht. Voor de finan ciering aer voltooiing, die o.m. ook de oprichting van een gedenkteken cn het optrekken van een gebouw tje voor bijeenkomsten inhoudt, wilde de stichting destijds een be roep op het publiek doen. Op ver zoek van de regering heeft men dit echter achterwege gelaten omdat de Nationale Monumentencommissie een openbare inzameling zou hou den, waaruit ook de voltooiing van de Erebegraafplaats zou worden be kostigd. De opbrengst dezer inza- (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Bond van Exploitanten van Radio-Centrales (B.E.R.C.) heeft de pers gemobiliseerd voor haar streven om teruggave aan de particuliere ondernemers te verkrijgen van de radio-centrales, die in December 1940 door het P.T.T.-bedrijf zün genaast. Ogenschijn lijk schijnt hun positie sterk. Daden van de Nederlandse overheid tijdens de bezetting staan bU voorbaat aan disquallflcatie bloot en als men, gelijk de B.E.R.C. dan nog het rechtsherstel in het geding brengt, kan men op Instemming van velerlei kant rekenen. Voeg daarbij een op gevoelsargumenten gebaseerde algemene afkeer van staatsexploitatie en de bewering van de voormalige exploitanten, dat zij het veel beter kun nen dan P.T.T. en hun zaak lijkt welhaast gewonnen. als Zo leek het ook op 23 November 1948, toen minister Spitzen schor sing van behandeling moest vragen van het door zijn voorganger, ir H. Vos, ingediende wetsvoorstel om de exploitatie bij de P.T.T. te laten. De critiek op het wetsvoorstel was fel geweest en de verwachting was, dat het wetsontwerp achteraf wel zou worden ingetrokken. Daar is echter niets van gekomen en nu er enige tijd is voorbijgegaan, waarin het vraagstuk van een eventuele hervatting der particuliere exploi tatie grondig is onderzocht, heeft het er wel wat van, of de overwin ning der B.E.R.C. op 23 November 1948 een Pyrrhus-overwinning is geweest. In een nota aan de Tweede Ka mer heeft minister Spitzen van het onderzoek een overzicht gegeven, dat in zijn nuchterheid duidelijk maakt, dat terugkeer tot particu liere exploitatie van de radio-dis tributie niet alleen een buitenge woon ingewikkelde maar ook een kostbare zaak is. Er zullen, indien op dit terrein particulieren gaan exploiteren, belangrijke bedragen in de bedrijven geïnvesteerd moe ien worden, terwijl zij aan het Rijk '.uilen moeten terugbetalen een be- Toen de politie-agenten in Heer len bij de feesten ter herdenking van de bevrijding in November van het vorige jaar de doedelzak-mu- ziek van de beroemde Britse leger- band de „Black Watch" hoorden, wisten zij het: doedelzakken en trommels, dat waren de instrumen ten, die zij nodig hadden. Dus de den zij een bestelling in Schotland en begonnen de oefeningen. Helaas moesten de Heerlense politieman nen al spoedig ondervinden, dat men met schriftelijke lessen geen doedelzak-virtuoos kan worden. Daarom vertrokken vijf agenten naar het Rijnland, waar de tam boer-majoor van de „Black Watch" Jimmie Jenkinson, hun de edele kunst van het doedelzak-blazen in een maand bybracht. Nu zijn zij als volleerde .pipers" in Heerlen teruggekeerd en hopen bij de pa rade ter gelegenheid van de ver jaardag van de koningin hun war- songs" ten gehore te mogen bren gen. Frans offensief in Indo China SAIGON. Het Franse leger ln Indo China is een operatie op gro te schaal begonnen, ongeveer hon derd kilometer ten zuidoosten van Hanoi, om de troepen van Ho Tsji Minh te verdrijven. Het offensief schijnt succes op te leveren. In Amerikaanse havens is men bezig wapens naar Indo China te verschepen. Deze militaire steun kan volgens de „New York Post" worden vergeleken met die welke aan Griekenland is verleend. Men laadt tanks in. artillerie en speciale uitrustingsstukken voor de strijd in het oerwoud. In Franse kringen verwacht men, dat Ho Tsji Minh binnenkort een bezoek aan Moskou zal brengen. drag van f 27 millioen, dat schadeloosstelling is gegeven. Hebben we hier nu werkelijk te maken met herstel van tijdens de bezetting begaan onrecht? Er kan moeilijk worden volgehouden, dat door de naasting een stukje nazi- politiek werd bedreven, te meer omdat de exploitatie van de radio- distributie door de P.T.T. in Ne derland geen nieuw geluid was. In 1934 heeft de toenmalige Regering, met ir. Kalff als minister van Wa terstaat, door een memoriepost op de begroting reeds een stap in die richting willen doen. De Tweede Kamer wilde er toen niet aan. maar stemde er het volgende jaar wel mede in. dat de N.O.Z.E.M.A., het lichaam, dat de radio-zenders ex ploiteerde en voor 60% in handen van het Rijk was. het particuliere initiatief op het terrein der radio- distributie kon afsnijden. De redenen tot de naasting waren o.a., en zij bestonden niet alleen in bezettingstijd, dat de particuliere organisatie m vele opzichten ge brekkig was. Van de ruim 800 cen trales voldeed slechts 10% aan ho ge eisen. De overige varieerden van goed (49%) tot bruikbaar (35%) en slecht (6%). Als met de tech nische beoordeling niet een beetje erg de hand gelicht was, omdat deze mede de hoogte der schade vergoeding bepaalde, zou het per centage bruikbaar en slecht veel hoger en het percentage goed veel lager zijn geweest. Ook met de boekhoudingen was het treurig ge steld. Slechts 172 exploitanten wa ren in staat om eenvoudige boek houdkundige gegevens te verstrek ken. van wie nog 60 moesten wor den afgetrokken, omdat de gege vens niet betrouwbaar waren. Radio-distributie door particu lieren is een winstobject en het al gemeen belang komt daarbij niet in aanmerking, ofschoon dit juist bij dit probleem de doorslag dient te geven. Sommige exploitanten hadden zo goed geboerd, dat bij de naasting hun installatie groten deels of geheel was afgeschreven uit de winsten. Als nu prof. Helle- ma. de woordvoerder van de B.E.R.C., zegt dat de 27 millioen schadeloosstelling niet in haar ge heel behoort te worden terugge stort. omdat er destijds zoveel be lasting van is moeten worden be taald, dan betekent dit niet anders dan dat de boekwaarde der instal laties. welke als belastingvrij van de schadeloosstelling mocht worden afgetrokken, plus een bedrag van 5000.laag geweest moet zijn, hetgeen wijst op royale afschrijvin gen uit royale winsten. Dit was mogelijk, omdat de gebieden, welke geen winstmogelijkheden inhiel den, niet werden geëxploiteerd. Exploitatie door de P.T.T. zal daarentegen meebrengen, dat de voordelige uitkomsten uit dicht be volkte gebieden mede worden aan gewend voor het bedienen van de dun bevolkte gebieden met radio distributie. Nu spreekt de B.E.R.C. erg veel kwaad van de kwaliteit van de P.T.T.-distributie en van de servi ce. Wat deze beschuldigingen waard ziin. willen wij in een vol gend artikel bespreken en dan te vens onder het oog zien, of de B.E.R.C. werkelijk spreekt namens de grote meerderheid van de voor malige radio-exploitanten, zoals hij beweert. meling bleef echter aanzienlijk be neden de raming, met het gevolg, dat voor de Erebegraafplaats slechts 25.000.ter beschikking kon worden gesteld, terwijl onge veer 150.000 nodig is. Geld van regering? De stichting voert momenteel be sprekingen met de regering en het verloop daarvan, aldus dr Wam steker, geeft een goede hoop. dat de regering het benodigde bedrag zal bijpassen en de verdere werkzaam heden spoedig een aanvang kunnen nemen. Dit betreft dus de voltooiing cn consolidatie van dc begraafplaats en eventueel de oprichting van een gedenkteken. Van verzakking is momenteel nog geen sprake. De blokken natuursteen van de muur om het kerkhof en de flag-stones van de paden zijn echter zonder meer op het duinzand gelegd, het geen, hoe uitstekend de bodem ook kan worden geacht, na verloop van tijd wel tot verzakking aanleiding kan geven. Dit is bij de besprekin gen naar voren gebracht en daar uit zijn de onjuiste geruchten voortgevloeid. Onder de voorlopige ommuring zal dus een fundering moeten wor den gelegd met het oog op de toe komst. Mevr. De Bussy legde er nog de nadruk op, dat dit met de gra ven zelf niets te maken heeft Deze zijn zo solide aangelegd, dat zij geen enkele voorziening behoeven. Het onderhoud van de begraaf plaats is opgedragen aan een op zichter, die daartoe in vaste dienst van de stichting is. Bombardement van "5 Dresden herdacht DRESDEN. Alle verkeer ie Dresden (Oost-Duitsland) stond Maandagochtend een minuut lang stel ter herdenking van de verwoes ting van de stad door Amerikaans® bommenwerpers, vijf jaar geleden. Dc minuut stilte was bevolen door de premier van Saksen, de commu nist Max Seydewitz. Hotels willen prijzen i verhogen DEN HAAG In verband met de sterk gestegen inkoopprijzen en onkosten heeft de ..Groep Hotels en aanverwante bedrijven" haar leden geadviseerd de prijzen enigs zins te verhogen IN GEVAL VAN NOOD: Stafchefs der KS. willen zwaartepunt der strategie verplaatsen WASHINGTON. Het Amerikaanse opperbevel heeft generaal Dougla« Mac Arthur gemachtigd In geval van nood het bevel op zich te nemen over de Amerikaanse marine-strijdkrachten in de Japanse wateren. Dit werd gisteren ln Washington meegedeeld op een persconferentie, belegd door de stafchefs der Verenigde Staten, die zojuist van een rondreis langs dc Amerikaanse bases In het westen van de Stille Oceaan z(jn terugge keerd. Zij zijn tot de conclusie geko men. dat het zwaartepunt van de Amerikaanse wereldstrategie van Europa naar Azië moet wor den verplaatst en dat het, militair gesproken, waar schijnlijker is. dat een crisis in de huidige we reldworsteling in Azië dan in Europa zal ont staan. De stafchefs beschouwen het jongste Sowjetrussische optreden in Oost-Duitsland. zoals de blokkade bij Berlijn en het plan tot het hou den van een mars der communisti sche jeugd, als een poging dc aan dacht van de westelijke mogend- Mac Arthur heden af te leiden van de commu nistische opmars in Zuidoost Azië. Zij zijn van oordeel, dat de vloot in de Stille Oceaan moet worden ver sterkt zelfs ten koste van de Atlan tische vloot en verklaarden, dat maatregelen in die geest worden genomen. Voorts werd meegedeeld, dat een geheim document over de communistische opmars in Azië aan president Truman is voorgelegd. Staalembargo in Duitsland duurt tot 15 Maart BONN. Het Westduitse embargo op ijzer- en staallcveranties naar Oost-Duitsland zal op zijn minst tot 15 Maart duren. De situatie zal dan nogmaals onder de ogen worden gezien en men acht het mogelijk, dat het embargo dan wordt opgehe ven. Het is ingesteld, omdat het Oosten zich van zendingen waartoe het zich had verplicht afmaakte,

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1