GOED NIEUWS! Blue Gillette mesjes weer verkrijgbaar I gsnimwt H. Boersma Daar is een tas voor nodig Uw advertentie Rijks Post Spaarbank VAN MAANEN's Lederwaren o VAKMAN-SNIJDER FRESE H 0 G E WEG, Accountants CAANKOMENDE ASSISTENTEN Een goeie morgenbegint al met Gillette AMERSFOORT UTRECHT ZOEKT EEN Gerepatrieerde MILITAIREN ZOEKEN WERK Alleen voor gerepatrieerde militairen. 6 Woensdag 15 Februari 195q Tot onze diepe droefheid overload, in de ouderdom van 54 jaar onze lieve Man en Vader PETRUS VOSKUILEN Wed. E. A. Voskuilen Butselaar Ada. Primulastraat 19. De teraardebestelling heeft Woensdag te 2 uur op Rusthof plaats gehad. Dollardstraat 2 Wegens militaire dienst plicht voorlopig GEEN PRAKTIJK De andere artsen nemen waar Gezondhcidsschoeisel! Laat Uw voeten U niet lan ger tot last zün vraagt „Foot-Copy" Schoenen zij vervangen Steunzolen'. LANGESTRAAT 78 U bent vertegenwoordiger? En voor de monsters, daar is een tas voor nodig. Een solide tas koopt U by Soesterweg 214 Tel. 6093 Voor kraamhulp voor hele dagen naar KRAAMBUREAU AMERSFOORT EN OMSTREKEN Spreekuur elke Woensdag middag van 23 uur in het Wijkgebouw van het Groene Kruis, ingang Valkestraat in deze krant wordt gelezen in stad en land lllflllllillllil HUISDRUKKERIJ N.V. Maatschappij v. Wasverwerking-Erdalfabrieken Amersfoort VRAAGT VOOR ZO SPOEDIG MOGELIJK tevens BOEKBINDER en voor het beheer van het papier magazijn. Bekendheid met vouwmachme strekt tot aan beveling. Voor accuraat persoon ZELFSTANDIGE en VASTE POSITIE. Schriftelijke soil, met volledige inlich tingen aan Afdeling Personeel-Zaken. vragen voor hun vestigingen in Indonesië ENIGE ONGEHUWDE leeftijd 18 tot 25 jaar. tenminste in bezit van praktijkdiploma boekhouden Br. met uitv. inl.: Herengracht 477. Amsterdam Llle meisjes en jongens, die van Donderdag 16 Februari af weer hun spaargeld naar het postkantoor brengen, krijgen dan hun tiende, dus laatste plaatje van de serie „Zingende Torens". Maar daar blijft het deze keer niet bij Want wie aan het loket z'n verzamelkaart laat zien met de complete serie Torenplaatjes, ont vangt tevens de aangekondigde verrassing! En zijn er meisjes en jongens, die nog plaatjes tekort komen - geen nood, de ontbrekende zijn nog op het postkantoor te krijgen. Jongelui, laat trouw tweemaal per maand je spaargeld op je boekje bijschrijven. Doorzetten, volhou den! Alleen dan kun je wat in je leven bereiken en dit geldt zeker niet het minst voor het sparen. En U, moeders en vaders, helpt uw kinderen een handje bij hun sparen. Voor hen geldt hetzelfde als destijds voor U: „Jong geleerd, oud gedaan". Laat uw meisjes en jongens dus 2 maal per maand trouw sparen bij de „Malende Molens" De uitreiking van het eerste plaatje van deze, de tweede, serie geschiedt vanaf 1 Maart a.s. en daarna vanaf iedere 16e en le van de maand een ander plaatje. Sparen maakt van centen guldens En met guldens kan je wat doen Thin Gillette mesjes eveneens f 1.75 per 10 Te koop gevraagd Te koop gevr.: een motor rijwiel. 125 c.c. of 200 cc. Moet in goede staat zijn. G. Kaak, v. Campenstraat 26. Te koop aangeb. Prima duinkonijnen a 2.25 per stuk. Van Rijn, Poelier, Achter de H. Geest 9, tele foon 5362. Seml-permanent houten zomerhuis, dubbele wand, uitneembaar. Spoed, wegens emigratie. Te bevragen Eykenlaan 6. Soest. Ter overname een goed renderend Loodgietersbe- dryf, met woonhuis en werkplaats. Spoed. Wegens emigratie. Te bevragen Eykenlaan 6, Soest. Licht groene lange geor gette japon. 44; 1. beige wintermantel voor kl. pos tuur m. 44; groen pluche tafelkleed. Fahrenheitstr. 24. Recherches en alle rechts zaken door cand. Insp. van Politie. Recherches zowel in binnen- als buitenland. Br. no. 4000 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Flinke werkster gevr. voor Donderdags- of Vrijdags morgens. Brieven met ver langd salaris onder no. 2611 bur. van dit blad. Gevraagd net meisje van 82 uur. Aanmelden Mevr. Zwart, Soester-apotheek. Oude Soesterweg 90. Amers foort. Bijverdienste f 25.— tot 30,p. w. In alle plaatsen agenten gevraagd voor ge makkelijk te verkopen 50 cents-artikel. Ieder gezin met kleine kinderen koopt dit artikel direct. Br. no. 146.987 Bolrek, Kon.pl. 1, Amsterdam. Diversen De mooiste foto's van Uw kinderen maakt men bij U thuis. Laat foto „Bell" dat doen. Oude Soesterweg 116, telef. 5038. Uw goede schoenen, laat ze maken bij Sol en het blijven goede schoenen. G. M. Sol, Krommestraat 20. tel. 4526. Monsma's schoenreparatie staat nog steeds in ieders gratie. Amersfoorts meest modern ingerichte schoen makerij Puntenburgerlaan 22 tel. 5189. Psychometriste (Helder ziende) heeft elke Donder dag consult van 2.30 tot 9 uur n.m. en volgeng af spraak. Zuidsingel 10. Dagelijks nieuwe klan tendank zij onze „zo gebracht zo klaar service' Al Uw schoenreparatie in één uur klaar bij Willemse, voor aan de Leusderweg. Sinds 1898. City-Hotel bij de Kei. A.s Zaterdag optreden van de Dames-kapel „De Leiliess" 7 uur. Iets buitengewoons. A.s. Zondag 3. 6, 7 en 11 uur de originele De Drie Muske tiers. Des avonds cabaret. Teleurgestelden van vorige week, komt vroeg en U heeft een mooie plaats. Toe gang vrij. Een leuk geschenk. Laat nu als verrassing een serie kinderfoto's aan huis ma ken door Archifoto. Rubens straat 79, tel. 3070, A'foort. Naaimachines. Heeft u veel naaiwerk en geen naaimachi ne? Wij verhuren naaimachi nes vanaf 4.— per week. Hekkers. Krommestr. 28, Amersfoort. De beroemde Heil Magne tiseur-genezer José iedere Vrijdag van 9 tot 5 uur zit ting: Café Tibert. Kamp 21, Amersfoort. Nog steeds grote partijen Friese klei-aardappelen. Boomsma's Friese Aardap- pelhandel. O. Soesterweg 149, tel. 4580. Kleermakerij Kikkert, Ber- nulfusstr. 35. tel. 4880. Wij keren, veranderen en mo derniseren dames- en heren kleding. Ook nemen wij coupons ter verwerking aan. Radio Dresselaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 155.Vraagt vrij blijvend demonstratie. Wij ruilen Uw oude toestel in, Krommestraat 9, tel. 5772. Te koop gevraagd Voor oud goud en zilver ont. vangt u de hoogste prijs bij H Esmann Steenweg 8 (naast de Buurkerk). Te koop aangeb" Een prima Singer handnaaima- chtne 55.Pfaff ringspoel trapnaalmachine 135.— Sin ger kleermakerstrapnaaimachi- ne 150Singer in moderne salonkast. alle onder garantie. Desgewenst op gemakkelijke betalingswijze. Tel. 23839. Te bezichtigen Herenweg 40. 2 x bellen b.d. Amsterdamsestraat weg, Utrecht Eiken huiskamertafels. Grote partij p. stuk 17.50 met mas sieve Diaden 25.—, sterke keukentafels, lengte 1 m. tot 1.20 m.t per stuk f 6Beu ken werktafels. 4 m. lang met 4 laden. p. stuk 25.—. Ver der grote voorraad kasten, banken, stoelen enz. enz. (alles gebr.) Bezichtigen: Gansstraat 62 inrijpoort. Tel. 10228. Zakenbureau „Jansen", Lijn markt 9 bis. Utrecht. Telefoon 17662. Verkopen zaken, bedrij ven eerste klas Densionbedrljf 13 000.—. Rijk «iestaan. Geen woningruil. Levensmiddelen zaak slechts 3.000.—. Handels rekenliniaal, merk Faber. Disponent 1/22 lang 30 cm. In prima staat. Groeneweg 109 B A. Na 7 uur. Te koop accordeon, knopkla- vier. 180 bassen. Prima. Ondiep 10 A Spotkoopje. Prachtige platen- wisselXar In moderne salor.- kast zo goed als nieuw. In lichtingen telefoon 12470. Wegens plaatsgebrek aangebo den een studieplano, prijs f 150 en een goed onderhouden oo- vouwbare wandelwagen met prima waterdichte wandelzak Prijs f 35.—. Springweg 103 bis Een antieke ronde mahonie, houten tafel, 4 stoelen, naai- tafeltje linnenkast. Oranje laan 4, Driebergen. Landhuisje te koop of huur koop, gunstig gelegen, direct by station Driebergen. Lengte 9.50 m breedte 2 50 m Woon kamer keuken, slaapkamer .c. Te bevragen Hoofdstraat 37. Driebergen. Te koop prima originele 2 cyl com-pressor. zeer goedkoop. Spoed J. G. v. d Water. Wiers. Vreeswijk. Telefoon K 3470— 391. Gestikte dekens 2 pers. Grote partijen (gestoomd) p. stuk 6en 9.Prima wol vulling 0 60 per kg J. Geerts, Lijnmarkt 37 Telefoon 10228 Tob niet langer met uw oude rijwiel, thans leveren wij weer op gemakkelijke betalingsvoor waarden G. H. Post Marnix- laan 126 Telefoon 17657. Te huur gevraagd Student zoekt or.gemeubtleerde kamer, zonder pension. Week end afwezig. Terlouw. H Kuyckstraat 25 Geldermalsen. Kamer gezocht. Rustige gezon. de weduwvrouw op leeftijd, zoekt kamer, ls veel buitens huis. Brieven onder no. 8786 bureau van dit blad- Woningruil Wie ruilt accordeon voor een motorfiets. Brieven onder no 213 Boekhandel Visser. Ame- rongen. Woningruil. Voor nu of later gezocht, rar.d der stad of di recte omgeving flink huls. minstens kamer en suito vijf slaapkamers, badkamer, gara ge. tuin. Huur ca 6 a 700 gul den. Eventuele koop niet uit gesloten. Geboden wordt flink benedenhuis Ir. de Willem van Noortstraat rand der stad. vlak bij centrum, bevattende royale kamer en suite. 2 grote, 2 klei ne slaapkamers, balcon, tuin, droge kelder telefoon, keuken huur f 35— per maand. Brie. ven met uitvoerige inlichtingen onder no C-6221 Adv. Bureau ALTA Pausdam. Diversen Mr. Michael, psychometrlst- magnetlseur, houdt iedere Maandag en Donderdag spreek, uur van 10 tot 9 uur en volgens afspraak Singeldwarsstraat 3 bis (bij de Herenweg). Proef- consult schriftelijk 1 1.—. foto. geboortedatum insluiten. Een zakenman heeft geen tijd voor allerlei administratiewerk. Hij draagt dit over aan Ac cour.tantskantoor O J. Dekker, Homeruslaan 63. Telefoon 15530. Als laatste reclame geven wij deze week. een zeer voorde lige aanbieding voor het sto men van Uw goederen, japon nen 2. normale prijs 3.75 Costumes, mantels en regen, jassen 2.95, normale prijs 4 25. Maison Petit, sinds 1862 Ganzenmarkt 12 Tel. 13710. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf 2.25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis. Grondverf. Standverf, Japanlakken. Blanke Lakken enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op elke gewenste kleur ge bracht. Aangewezen adres voor H.H. Schilders en wederverko pers. Erkend verffabrikant door het Rijksbureau Chemi sche Producten. Gron. Electr. Verffabriek B. Kuipers. Vleu- tcnscweg 118, Utrecht. Tel. 10809. Kunstgeblttcnreparatle binnen 1 dag klaar. Spoedgevallen vlug ger. Geopend von 8 tot 8 uur. ook Zaterdags. Let op het juiste adres Oudwijkcrdwarsstr. 134 (tegenover school) Buslijn 2 U slaagt beter voor een pracht radio-apparaat bij Radio Cen trum vanaf f 175.—. Gemak kelijke betalingsvoorwaarden. Vinkenburgstraat 46 Telef 19636. Verhuizingen Transporten. Van ouds bekend fa Wed. G. v. d. Brink en Zonen. Goede- straat 114—116. Tel 12303. Utr. Erkende meubeltransporteurs. Vakkundig, vertrouwd, billijk. Reeds 40 jaar Huljsman's Kof ferhuis. Voor koffers, schooi en actetassen, portemonnaies, portefeuilles, riemen, honden artikelen enz. Oudegracht 24 bij de Jacobibrug. Uw kousenreparatie zonodig klaar terwijl U wacht dan Uw kousen bij ..de Kousenladder" gebracht. Breedstraat 55. tel. 22105. Speciaal voor ladders ophalen in Nylons. Hypotheken Financieringen. Credieten. Ook kleine leningen aan particulieren. Afw. snél en discreet. Br. met postz. ..Recla- mepost". M. P. Lindostraat 29bis. Utrecht. Permanent Wave „Wella" met oliebchandellng 7.Ideaal 6.—. Geschoold personeel. Gedipl. kapper Jos. van de Laan. Bemuurde Weerd O Z. 11 Tel. 18032. Pasfoto's: 10 stuks geperfo reerde en gegomde foto's ge lijk sluitzcgeis in één boekje Alleen verkrijgbaar bij Pers fotobureau 't Sticht Steenweg 15. Utrecht. Uw bed slecht? Bel 16718. in één dag gereed. Als nieuw te rug bijgevuld met Javakaook Vrijblijvend prijsopgaaf AVO Jutfaasscwcg 78. Utrecht. Arnova. Hekelsteeg 17 telefoon 10987. Maakt uw oude lampo- kap als nieuw. Latlccl zadelkussens, afslag 4.75Bibiarubber pantalon- beschermers 35 cent. Latlr&l- specialist van Ouwerkerks Rij wielhandel. Oude Gracht 166, hoek Wed. Koffer- en tasreparatles. Rits sluitingen, voering, handvat, ten sloten Prima rubber en zooileder voor zelfreparatie het spaart u guldens. Gale- sloot's Lederhandel, Vinken burgstraat 7. Telepaath-Helderzlendc, Roblnl, Croesclaan 299 bis Spreekuur 's avonds 7—9. Magnetiseren volgens afspraak. Schriftelijk advies 2.60 foto en 3 vragen opzenden. 100 procent ruimtebesparing. Var. Uw ledikantspiraal een diVanbed of opklapbed van Uw houten ledikant de om bouw Reparatie billijk. Te zien Pieterskerkhof 21 „Nefaco". iel. 23068 Vrijblijvend prijsopgave voor het vakkundig over-stofferen of bekleden van uw meubels, 2 fauteuils en 4 stoelen vanaf 1 25.— vooroorlogse stoffen. AVO, Jutfaasseweg 78. Tele foon 16718 Vulpen kapot. Breng hem bij ons u krijgt hem weer ah nieuw terug en vakkundig ge. repareerd Zuidam's Kan toorbockhandel. fa. M. H Mostert. Voorstraat 44. Emigranten. Wij verpakken en verzenden Uw inboedel vak. kundig billijke tarieven. Ver- pakkingsondern H Krill, Utr- weg 75. Zeist. Tel. 2386. Schaakvrienden zijn welkom bij onze prettige niet te grote vereniging. Leeftijd tot 35 jaar Ook beginnelingen. Opgaven bij Secretaresse van Asch van Wijckskade 8. Postzegelhandel J. Esser, Ma- riastraat 35, Utrecht. Wij kun nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren. ij:- 1258. Voor! raasde de trein als een grote donkere rups over de rechte blinkende rails, die een lange baan vormden naar de verre horizon. Het was be ginnen te sneeuwen, wat je. in deze tijd van het jaar verwachten kunt en de natte vlokken sloegen sissend tegen de ijzeren ketel van de locomotief en veegden lange witte banen op de rijtuigen en langs de ruiten. Achter die ruiten van die voortsuisende trein gebeurde heel watNatuurlijk zat het grootste deel van de passagiers dromerig weggedoken in de kussens, re gelmatig schuddebollend in hun verwarmde wagens. Anderen keken slaperig naar het witte gedwarrel bui ten en gingen eens wat makkelijker zitten en niemand wist dat er met deze gewone trein iets heel bijzonders aan de hand was. Want Toet en ik waren onze jacht op de dieven van hef kostbare parelsnoer begonnen en dat werd een heel karwei want we hadden nu ontdekt dat er minstens vijf precies eendere mannen met precies dezelfde soort koffers in de trein zaten. We besloten op goed geluk met de bandiet te begin nen die het dichtst bij ons zat. Met onverschillige ge zichten liepen we door de gang tot we vlakbij de hoek kwamen waar de man stond en wat belang rijker was waar ook zijn koffertje prijkte. De laatste stappen deden we op onze tenen en Toet strekte haar hand al uit om de koffer te pakken Het zou zeker goed gegaan zijn als Doppie Drukfout zich er niet mee bemoeid had. Die stak juist op dat ogenblik zijn hoofd uit zijn coupé en brulde: „Hallo kinderenl Hoe is het met het avontuur. Hebben jullie al wat ontdektll" Wie helpt mij!! Ik sta alleen op de wereld en ben 20 j. Flink van postuur. Ongeschoold, doch alg. ontw. en zoek werk. Ik wil alle voorkomende werkz. m. grote energie aanpakken. Ook ge negen intern. Br Pm-12871 bur. v. d. bl. Allcenst. ged. mil., 22 j 3'i j. tropen, z.z g. gepl. in brood-banketbedrijf, in tern, liefst omg. Arnhem of D'chem. Br. Pm-12868 bur. v. d. blad. B.z.a. gedemobiliseerd militair, 24 jaar, geh als leerling-verkoper, vertegen woordiger (niet ingevoerd). Br. Pm- 12866 bur, v. d. blad. Gedem. militair zoekt werkkring, 4 j. Mulo. a.o. H.B.S. Kennis van techn. adni. Corr. Fr., D. en E. Typen Br. Pm-12823 bur. v. d. blad. Gedemob. mil. zag zich gaarne ge plaatst als chauffeur, in bezit van rij bewijs A en Int., ook bekend met ga ragewerkzaamheden. Br. Pm-12826 bur. v. d. blad. Ged. O.O.. 33 J.. zoekt voor avonduren alsmede Za. en Zo. bijverdienste. Zowel techn. als adm. onderlegd. In bezit van rijwiel en rijbewijzen. Br. Pm-12828 bur. v. d. blad. Halfwas koeltechniker, 2',a jaar practijk ln de tropen, ziet zich gaarne geplaatst in bedrijf, waar verdere opleiding mo gelijk is. Br. Pm-12751 bur. v. d. blad Gerepatrieerd mil., ervaren chauffeur, zoekt een hem passende betrekking, liefst bij particulier. Br. Pm-12752 bur. v. d. blad. Gerep. niilit., 3 j. tropendienst. zou zich gaarne ingewerkt Zien als vertegen woordiger. Ais zodanig getest in BAC- Ede. Ben representatief en vlot in om gang. Br. Pm-12753 bur. v. d. blad. Gerep. mil., 24 j„ 38 nind tropend., dipl. MULO, typen. In Indië adm. werk verricht, voorz. v. goede getuigschrif ten. zoekt adm. werkkring. Br. Pm-12754 bur. v. d. blad. Ged. sergt K.L., 25 j.. gehuwd. 3 j. tro pendienst. in bezit elnddlpl. 5-j. HBS-B. zoekt commerciële werkkring met vooruitzichten. Liefst omg. A'dam. Br. Pm-12755 bur. v d. blad. Electrlcicn en rijwielhersteller, alg. techn. ontw., zoekt workkr., waar kans op vooruitgang is. Vlot en ambitieus werker. Br. Pm-12674 bur. v. d. blad. Ged. mob. mil., van beroep chauffeur en 8-j. ervaring, zoekt een hem wel passende werkkring, is bekend met alle wagens en v.g g.v. Gehuwd z. k. Is zeer bekend door heel Ned. Help. Br. Pm- 12749 bur. v. d. blad. Ged. sgt3 j. trop.. R.K., 27 J„ dip! MULO. 2 J. HAS, kennis mod. talen, typen, adm. onder!, jr. lange erv„ rij - bew. A. zoekt werkkring. Br. Pm-12756 bur. v. d. blad. B.z.a. schildersknecht, v.g.g.v. Br. aan L. Krijgsman. Molenstraat C 208, Mid- delharnis. Pas gedemob. radiomonteur biedt zich aan. Heeft 3"/2 j- practijk en ml! certi ficaat Rad.mont. II k! Br. Pm-12673 bur. v. d. blad. Uit Indonesië gerepatrieerd militair zoekt na 39 maanden tropendienst, een hem passende werkkring (administr richting) cn is in bezit van dip! 4-j. Mulo. Middenst.-dlp!, steno-typen, op de hoogte met boekh. en talen en v.g. g.v. Br. Pm-12650 bur. v. d. blad. Demobilisant, 27 jaar. ongehuwd, zag zich gaarne geplaatst als vertegenw. in bakkerswaren. Actief persoon. Prima referenties. Loon nader overeen te ko men. Br. Pm-12632 bur. v. d. blad. Demob. kp! v. d. Techn. Dienst, 25 j.. diploma's ULO en ETS. zoekt werk kring in electr. techn. of aanverwant bedrijf. Br. Pm-12560 bur. v. d. blad. Gedemob. sold., 24 jaar. zoekt werk zaamheden in een kruidcniersbedrljf met vooruitzichten, ongedip!, studerend en met het bedrijf bekend. Br. Pm-12559 bur. v. d. blad. Ged mi!. 24 j.. b z.a. als chauffeur (mont.werk, dip! en burger-rijb. aanw.l, 3 j. burger- en 3 j. mi! erva ring. Br. E. W. Sluis. Lod. Tripstr. 31. A'dam \V. Gedem. sold biedt zich aan als chauf feur. Liefst omgeving Breda. Br. Pm- 12750 bur. v. d. blad. Binnenkort dem. korp. ziet zich gaarne geplaatst als vertegenwoordiger op het platteland. Is in het bezit van Middcnst.- dip! cn dip! voorber. boekhouden A. Br. Pm-12906 bur, v. d. blad. Net militair zoekt werk, onverschillig wat. oud 24 jaar. In het bezit van ULO- en Bockhoud-diploma; 38 mnd. in In donesië de militaire dienstplicht ver vuld. Br. Pm-12907 bur. v. d. blad. Gedem. mi! zoekt een passende admi nistratieve betrekking. In het bezit van diploma's steno, typen. Engelse han- delscorr. en G.H.B.S.-A. Br. Pm-12898 bur. v. d. blad. Gerepatrieerd res -kapt., 32 j.. met 12 jaar administratieve en journalistieke ervaring. 5 j. H B S. B. zoekt hem pas send werk. Br. Pm-12888 bur. v. d. blad. verzoekt gratis te plaatsen onderstaande advertentie tn het .Dagblad voor Ajnersfoort ter grootte van vijf regels (Op één regel gaan 26 lees- of letter tekens) Naam: Adres: Datum van aankomst tn Nederland: Naam van boot: Aan de Advertentie-afdeling van het ..DAGBLAD VOOR AMERSFOORT' Snouckaertlaan 7. Amersfoort Datum: Handtekening: TEKST VAN ADVERTENTIE (duidelijk schrijven s.v.p.)

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 6