DAGBLAD VOOR AMERSFOORT „Stunts" kunnen de problemen niet oplossen, zegt Bevin Fractieleider van PvdA stelt vragen over Westerling Drijfveer van Thiessen egoisme, geen politiek Paasikivi herkozen als Fins president fs vrede Ruslands doeldan is atoomcontröle geen hoge prijs r~ Loyaal én royaal Minister-president Drees geeft inlichtingen 10e Jaargang, no. 40 Donderdag 16 Februari 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaari 7. Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur I*J. DE BOORDER. REACTIES OP CHURCHILL'S PLANNEN Zeven gewonden kwamen uit deze ravage te voorschijn, toen door koppelingbreuk een wagen van de lijn Den HaagDelft ach teruit op een andere wagen liep. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Hoornbrug. In het zoeklicht VERRE OOSTEN Accoord van Moskou TT ET is duidelijk, dat de Chinese communistische leider Mao Tse-Toeng, die de laatste weken bo vendien nog de assistentie had van zijn minister van Buitenlandse Za ken Tsjoe En-Lai. geen zestig dagen nodig heeft gehad voor het opstel len van de zojuist gesloten Rus- sisch-Chinese overeenkomst. Men kan er daarom wel van opao: dat naast dit openbaar gemaakte ver drag verschillende geheime afspra ken zijn gemaakt. Deze zullen In de eerste plaats betrekking hebben op de communistische strategie in Azië. Misschien zal men daar binnenkort iets in Indo-China van kunnen ont dekken. Uit de tekst blijkt niet, dat, zoals van verschillende zijden werd beweerd, Mao's langdurig verblijf een gevolg zou zijn geweest van een overvragen der Russen. Integendeel: - v in Mandsjocrije hebben de Sowjets afstand gedaan van verschillende voorrechten, wel ke zij daar con tractueel bezaten en van eventuele Chinese concessies in Binnen-Mon. golië en Sinkiang wordt met geen woord gerept. De economische steun, die de Sowjet-Unie zal ver lenen, ruim een milliard gulden over een periode van vijf jaren is 'Ngezien China's immense behoeften betrekkelijk klein. Belangrijk in in ternationaal opzicht is de clausule, die voorziet in het bestrijden van een opleving van het Japanse impe rialisme. Deze richt zich recht streeks tegen de Amerikaanse poli tiek van een economisch herstel van Japan en het Amerikaanse stre ven naar het vestigen van militaire bases op de Japanse eilanden. Het sluiten van een Japans vredesver drag is hierdoor nog moeilijker ge- worden dan het reeds was. Vast staat in ieder geval, dat in Moskou de grondslagen voor een nauwe Russisch-Chinese samenwerking op politiek en economisch gebied zijn gelegd. Het Amerikaanse antwoord daarop kan worden tegemoet gezien, nadat de ambassadeursconferenlie in Bangkok gereed gekomen zal zijn met haar aanbevelingen voor een nieuwe Westerse politiek in j .Azië. I T LONDEN. „Als ik word herkozen en minister van buitenlandse zaken blijf, zal de Labourpartij de buitenlandse politiek van dc laatste vijf jaar voortzetten. \VU zullen verder gaan met het opbouwen van de veiligheid waar wij kunnen, wij zullen de handel verruimen, hulp bie den waar mogelijk. En als de Sowjetunie ook maar de geringste wijzi ging van haar houding toont, zijn wij bereid besprekingen te beginnen met het doel de mogelijkheid van oorlog uit te bannen en alle landen in staat te stellen met elkaar samen te werken. Het vraagstuk van inter- nationale controle van dc atoomenergie kan niet worden opgelost don ..bravourvoorstcllen". Ik zou op mijn post geen „stunts" proberen, maar voortgaan met besprekingen en het opbouwen van overeenkomsten met hen, die daartoe bereid zijn." berustte. „Verder", zo zeide hij „kan ik geen nadere verklaring af leggen, alvorens ik de kwestie rnet de minister van buitenlandse zaken heb besproken. Of het enig nut zou hebben langs andere kanalen te pogen deze zaak op te lossen, is een onderwerp voor overweging. Bevin zei: „Wij moeten blijven werken voor overeenstemmine door middel van de commissie voor de atoomenergie. Tot dusver heeft iedere poging van de Verenigde Staten en Engeland om tot inter nationale controle te komen schip breuk geleden. De Sowjetunie is een gesloten boek. Als vrede ech ter haar doel is, evenals het ons doel is. is inspectie en controle van de atoomenergie geen hoge prijs." Churchill's verklaring over een conferentie met Stalin heeft naar het oordeel van politieke waarne mers het aspect van de Britse ver kiezingsstrijd in belangrijke mate veranderd. Clement Davies, dc Li berale leider heeft zijn warme steun aan Churchills plan toegezegd. In Parijs verklaarde een woord voerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken: ..Wij zou den willen, dat vruchtdragende be sprekingen met Stalin mogelijk waren, maar het aantal problemen dat nog opgelost moet worden is niet bemoedigend." Dean Acheson heeft zich van elk commentaar onthouden en lachend gezegd, dat hij op geen enkele rede voering in Engeland commentaar zou leveren in de komende acht dagen. AchesonGeen enkel commentaar Aldus was de zijdelingse reactie van Ernest Bevin, de Britse minis ter van buitenlandse zaken op Churchill's plannen voor een con ferentie der Grote Drie. toen hij gisteravond het woord voerde in zijn kiesdistrict Oost-Woolwich. In de loop van de dag had Attlee ver klaard, zich niet tegen de plannen van Churchill te willen uitspreken, doch dat overigens deze kwestie in handen van de Verenigde Naties Herkomst van smokkelgeld niet vastgesteld Zes weken gevangenisstraf en boete van vijfhonderd gulden HAARLEM. De economische politierechter te Haarlem heeft de 44-jarige J. Thiessen. directeur van een fototechnisch laboratorium te Bandoeng, die onlangs op Schiphol in verband met de smokkel van deviezen werd aangehouden en van wie verondersteld werd, dat hij de belangen van de ex-kapitein Westerling behartigt, conform de cis ver oordeeld tot zes weken gevangenisstraf, een boete van vijfhonderd gul den en een boete van één gulden met verbeurdverklaring van een microscoop, die de verdachte in strijd met de voorschriften trachtte uit te voeren. In zijn requisitoir zei de officier van justitie, mr. J. Wiarda, dat bh deze zaak slechts egoïstische en geen politieke motieven zijn gebleken. Aan verdachte was ten laste ge legd. dat hij 300 dollar, tachtig gul den en voor een waarde van dui zend gulden aan Indonesische Ru- pia heeft willen uitvoeren en voorts, dat hij in September 1949 per brief 305 dollar en duizend Ru- pia heeft uitgevoerd, alsmede, dat hij deze geldswaarden zonder ver gunning in ontvangst had genomen tegen een koers, die aanmerkelijk hoger lag dan de officiële. Ten slotte vermeldde de dagvaarding nog de uitvoer van d£ microscoop met projector. Verdachte gaf alle ten laste ge legde punten volmondig toe, doch merkte op, dat de microscoop een monsterexemplaar was, waarmee hij in het buitenland offertes wilde maken. De officier van justitie betoogde, dat Thiessen volledig op de hoogte moet zijn geweest van de straf- „Oldenbarnevelt" wordt direct ontscheept DEN HAAG. In tegenstelling met hetgeen hun bij vertrek is me degedeeld zullen de mariniers, die thuiskaren met het troepentran sportschip „Johan van Oldenbarne velt" dat op 21 Februari te Amster dam wordt verwacht, op normale wijze direct na debarkatie per auto bus naar huis worden vervoerd. EMDEN. Het 2975 ton meten de Duitse schip „Konsul Schulte" is Woensdagavond in één van de aanloopgaten in de Eems voor Em- den aan de grond gelopen. baarheid van zijn daden. Hij acht te enkele aspecten van deze zaak niet geheel bewezen, maar was niettemin van oordeel, dat Thiessen een fout van behoorlijke omvang heeft gemaakt. Als verzwarende omstandigheid voerde hij aan, dat uit een brief van verdachte aan zijn 'vrouw te Bandoeng is gebleken, dat het geld in Indonesië in dc zwarte handel moest worden ge bracht. De herkomst van het geld is niet komen vast te staan. Uit vrees, dat verdachte zich door een vlucht in veiligheid zou stellen eiste hij onmiddellijke gevangenne ming. De politierechter willigde deze eis in, ondanks het pleidooi van mr. Floor uit Utrecht, zodat Thiessen ter zitting werd gearres teerd. De verdediger had naar voren gebracht, dat de bedragen niet zo heel groot waren, dat de officier de zaak te zwaar opnam en dat Thiessen veel goeds had verricht voor bepaalde bevolkingsgroepen in Indonesië. Volksraadpleging op 12 Maart BRUSSEL. De volksraadple ging over de terugkeer van koning Leopold zal niet, zoals aanvanke lijk het plan was, op 19 Maart, maar op 12 Maart a s. worden ge houden. Aldus is gisteren officieel bekend gemaakt. Dc bedoeling van deze wijziging is. de campagne voor en tegen de koning te bekorten. Vrijdag zullen de desbetreffende decreten in het staatsblad worden geplaatst. Prins-Regent Karei heeft het uitvoeringsbesluit mot betrek king tot het referendum gisteren ondertekend. J. K. PAASIKIVI Nee toch...? Heus! Engeland beleeft weer ver kiezingen. Whigs (linksen) e.i Tories (rechtsen) vliegen elkaar in dc haren zonder te weten waar deze namen van daan komen. Is ..Tory" oud-Iers en betekent het „kom, o koning" en zij Whigs oud-Schots zwepers? men weet het niet meer. Stiercnvechtster Conchita Cintron schijnt haar trouw plannen niet Dom Francesco Castelo Branco te tvillcn door zetten. „Eerst nog 20 stieren doden in Mexico en Spanje en dan in September een rustig wittebroodsreisje naar Portu gees Oost Afrika", heeft zij nog maals verzekerd. Zo'n meisje toch.' Tussen „Hello Governor!" en „O Hell Governor'" is groot verschil. Het tweede is niet zo vriendelijk als het eer ste. Daarom keek gouverneur Meunen (Michiganraar op, toen lettersdragcnde meisjes zich (per abuis) zo opstelden bij zijn bezoek aan Boysvilie, dat hij de verwensing te lezen kreeg. Gemeenteraad van New Delhi concludeerde, dat ro ken een misdrijf is, dat men he laas niemand kan beletten maar waarvan men hoopt, dat iedereen het op eigen gelegen heid overwint. Wij niet als sigarenwinkelier naar New Delhi. k. Eerste taak: toezicht op vorming van nieutue regering HELSINKI. De 79 Jarige Juho Kustl Paasikivi is gisteren met 171 van dc 300 stemmen der kiesmannen voor den duur van zes Jaren her kozen als president van Finland. Op Urho Kckkoncn. de candldaat van de boerenpartij, werden 62 stemmen uitgebracht: de communistische candidaat Mauno Pekkala verkreeg 67 stemmen. De stemming vond plaats in het parlementsgebouw, dat streng door gewapende politie werd bewaakt. Men is tot deze veiligheidsmaatregel overgegaan, omdat er de dag tevoren een bom naar het Parlement geworpen werd. Het is de eerste taak van de herkozen president op de formatie van een nieuwe regering toe te zien. Zoals dc grondwet voorschrijft treedt de socialis tische minderheidsregering-Fagerholm aan het eind van deze maand af. Nederlandse gelukwens aan parlement R.I.S. DEN HAAG. Zowel de Eerste Kamer als de Tweede Kamer heb ben gisteren aan het voorlopig par lement van de RIS, dat voor de eerste keer bijeen was, telegrafisch gelukwensen gezonden. Paasikivi, die dr. in de rechten is en lid van de Finse academic van wetenschappen, heeft verscheidene verantwoordelijke functies in hel financiële leven en het bedrijfs leven bekleed. In 1908 was hij Fins minister van financiën en in 1918 werd hij minister-president. Hij was ook Fins gezant in Stockholm. In 1939 vertegenwoordigde hij Fin land bij de onderhandelingen met de Sowjetunie, die niet tot het ge wenste resultaat leidden. Paasikivi was het, die het ver drag van Darpat sloot, waarbij het gebied van Petsamö aan Finland werd teruggegeven. Op 12 Maart 1940 ondertekende hij, samen met Ryti, een vredesverdrag met de Sowjetunie, waarbij een deel van Karelië aan Rusland werd gege ven. Van April 1940 tot Mei 1941 was hij gezant te Moskou. In November 1944 werd hij weer minister-pre sident; in April 1945 trad hij als zodanig af. Op 2 November 1945 werd hij tot tijdelijk president be noemd, welke benoeming op 9 Maart 1946 definitief werd ver klaard. Tijdens de jongste verkie zingscampagne heeft hij aan hevige aanvallen van de communisten bloot gestaan. Dean Acheson blijft Secretary of State WASHINGTON ..Pure non- sens" aldus betitelde de perschef van het Amerikaanse State Depart ment de berichten uit Bangkok, volgens welke de minister van Bui tenlandse zaken. Dean Acheson. binnenkort zou aftreden en door dr. Jessup. Amerika's super-ambassa deur. zou worden opgevolgd. Het gerucht is waarschijnlijk m de we reld gekomen, doordat dr Jessup te kennen heeft gegeven binnen kort ziin officiële functie te zullen neerleggen om opnieuw zhn leer stoel aan de universiteit van Co lumbia te bestijgen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Op het voor deze gelegenheid speciaal vervroegde vra genuurtje in de Tweede Kamer was gisteren de voorzitter van de fractie der P.v.d.A., jhr. Van der Goes van Natcrs in de gelegenheid over de kwestie Westerling een aantal mondelinge vragen tot de regering te rich ten. Uit het antwoord van minister-president Drees bleek, dat het aantal deserteurs 330 heeft bedragen, onder wie slechts enkele Nederlanders. Ze zijn in de nacht van 23 op 24 Januari j.I. gedeserteerd. Hoe de desertie in haar werk is gegaan zal uit een nader onderzoek moeten blijken. Pogingen geld uit Nederland te krijgen Van de 330 deserteurs behoorden 140 tot het Korps Speciale Troepen, j', terwijl 190 federale recrutcn waren. Van het Korps Speciale Troepen meldden zich de 24ste Januari 110 man terug, van de anderen 188 man, Daarna hebben nog anderen zich gemeld. Ze zijn geconcentreerd en ontwapend en dezelfde dag naar Djakarta overgebracht en in verze kerde bewaring gesteld. Dat de opstandelingen over Ne derlandse wapenen beschikten is o.a. te wijten aan het feit. dat de deserteurs wapenen en uitrusting hebben medegenomen. Ook zijn wa pens, die indertijd door de Japan ners op de Nederlandse strijdkrach ten zijn buit gemaakt, door dezen achtergelaten en in onbevoegde handen gekomen. Ook zijn wapenen door diefstal en andere oorzaken in omloop geraakt. Het is niet moge lijk om bepaalde autoriteiten aan te wijzen, die hiervoor verantwoor delijk kunnen worden gesteld. Er zijn de regering geen gegevens bekend omtrent plannen om een aanslag te plegen op het hoofd of regeringspersonen der R.I.S. De dag voordat de heer Hatta naar Neder land vertrok voor de souvereini- teisoverdracht heeft hij met de H.V K.. de heer Lovink een oriënte rend gesprek gehad, waarin deze hem adviseerde om voor de laatste keer de z.g. exhorbitante rechten toe te passen. De heer Lovink meende, dat geen gegevens genoeg bekend waren om deze toepassing ten op zichte van Westerling te wettigen en noch dc heer Hatta noch de sul tan van Djokja, die het gesprek bij woonde. konden iets anders doen dan geruchten releveren. De deserteurs zijn intussen ter verantwoording geroepen en in af wachting van hun berechting geïn terneerd op het eiland Onrust. De berechting is openbaar en zal dus ter kennis van de Kamer komen. Op een nadere vraag van de heer Van der Goes van Naters, wie Wes terling van geld voorzagen, moest de minister-president het antwoord schuldig blijven. Wel is gebleken, dat Westerling getracht heeft geld uit Nederland te krijgen. Aanval op Hainan afgeslagen TAIPEI (Formosa) Troepen van de Chinese volksrepubliek hebben een poging ondernomen om te landen op het eiland Hainan. Deze is door de Na'mnalistische verdedigers afgeslagen. Tien motorboten en 60 volksre- publikeinse soldaten vielen de ver dedigers van Hainan in handen, nadat zij een aanval van 400 com munistische soldaten, die vanuit Lioetsjou waren overgestoken en onder dekking van mist trachtten te landen bij Pao Tsjing Kong, hadden verijdeld. Men verwacht dat gedurende deze week nog tal van kleine lan dingspogingen zullen worden on dernomen als voorbereiding van de komende grote aanval De span ning neemt met de dag toe. IN EEN MAAND TIJD kan er veel gebeuren. Wie zo ongeveer een maand geleden langs de IJsel bij Deventer wandelde, en deze wandeling op het ogenblik zou herhalenzou deze rivier pauwe- lijks herkennen. Het verschil in waterstand is liefst 2.60 meter. Deze foto toont u de IJsel bij de lage waterstand van 'n paar we ken geleden, en de IJsel zoals hij thans is. België's defensie kost 500 millioen BRUSSEL „Als dt twaalf lan den van het Atlantische Pact in hun pogingen om een gemeen schappelijk verdedigingssysteem op te bouwen volharden, is de vei- I ligheid van de westelijke democra- I tieen verzekerd," zo heeft de Bel gische minister van Defensie. Devèze, in het senaatsdebat over j de begroting van defensie ver klaard. De minister deelde mee, dat de afdeling operaties van de Belgi sche luchtmacht onder meer 50 Meteor straaljagers, ongeveer 20 Spitfires cn een twaalftal Mosqui- tos telt. Eskaders jagers voor ope- I raties bij dag en bij nacht zullen worden gevormd en ook zal een nieuwe basis voor jachtvliegtuigen worden aangelegd. Het Belgische radarsysteem, dat zich nog in een rudimentair stadium bevindt, zal aanzienlijk worden ontwikkeld. De Belgische zeestrijdkrachten zullen worden verdriedubbeld. De Belgische begroting van landsverdediging bedraagt dit jaar fr 500 millioen, waarbij nog 80 millioen komen, die op de buiten gewone begroting zijn uitgetrok ken. Deze sommen vormen bijna 11 procent van de algemene lands- begroting. Overstromingen in Verenigde Staten NEW YORK. Duizenden men sen werden dakloos en ten minste 16 personen kwamen om toen het stijgende water in Louisiana en Missouri gisteren de lager gelegen landen overstroomde. Er is een schade aangericht van millioenen dollars en Louisiana bereidt zich voor op de ernstigste overstromin gen sedert 1927. Tot nu toe staan reeds 65.000 acres onder water. In Illinois, Indiana. Ohio en Tennessee worden duizenden bedreigd met evacuatie. I VAT DL REGELING van de mate- riële oorlogsschaden, waardoor een annvuiling mogelijk wordt op de reeds ontvangen uitkering, door het parlement is goedgekeurd, stemt op zichzelf tot grote voldoening. En eveneens, dat dc nèet-wclgcstclde oorlogsslachtoffers op deze wijze ten naaste bij tot herstei op basis van de vervangingswaard,» zullen kunnen geraken. Niettemin zijn de ongerustheid en de onzekerheid bij deze zwaar ge- i dupeerde landgenoten niet wegge- nomen. In de Eerste Kamer is daar- I op de vorige week met nadruk ge wezen. Daarbij werd van verschil lende zijden aangedrongen niet alleen op loyale doch ook op royale uitvoering van de ontwor pen regeling. Minister Lieftinck was voor een royale uitvoering niet tc vinden cn deed het daarbij jammer genoeg voorkomen, of dit voor een minister van Financiën vanzelfsprekend was. Doch het kan hem niet zijn ontgaan, dat de Eerste Kamer hem geenszins wilde verlei den tot het met overdadige hand uitgeven van rijksgeld. Wat zij alge meen wenste, was, dat nagelaten zal worden om de oorlogsslachtof fers te beknibbelen op de uit kering door een al te scherpzinnige uitlegging van de wet in het voor deel van de schatkist. Wat het de partement van Financiën in dat op zicht prestoert. werd met een paar typerende voorbeelden beschamend duidelijk gemaakt. Dat de gedupeerden ook overigens er niet veel vertrouwen in hebben, dat zii het hun toekomende ook werkelijk ten volle zullen ontvan gen. is gemakkelijk te verklaren. De afwikkeling van de oorlogsschade- regeling voltrekt zich immers geheel in de ambtelijke sfeer cn is zo in gewikkeld dat dP betrokkenen er even weinig de weg in kunnen vin den als in de belastingwetgeving, waarmede zij opmerkelijke verwant schap vertoont. Daarbij komt nog. dat in geval van verzet tegen beslissingen van de schade-enquêtecommissies dc mi nister, op wie hel beroep officieel wordt gedaan, zich om advies wendt tot dc instanties, die bij de vaststel ling van het schadebedrag al zijn op getreden: de schade-enquête-com- missies en het secrctaritaat oorlogs schade. Het beroep op het scheidsgerecht, dat nu in de wet is opgenomen, is alleen open voor hen. die tegen de schadevaststelling in eerste aanleg in beroep zijn gekomen. Dit is voor degenen, die het, om welke reden ook. hebben nagelaten van grote be tekenis. omdat bij dc eventuele aan vulling van de uitkering wordt uit gegaan van het in eerste instantie vastgestelde schadebedrag. Als dit te laag was zal automatisch ook de aanvulling to laag zijn. Er is geen sprake van, dat wij enig wantrouwen zouden willen uit spreken in de arbeid van de enquê teurs. In het algemeen hebben zij aan dc hand van dc richtlijnen naar beste weten gehandeld. Doch bij het redigeren van die richtlijnen heeft meer het verlangen Rosproken om de staat zoveel mogelijk uitgaven te besparen dan om dp oorlogsslacht offers zoveel mogelijk te helpen. En het is juist deze typische men taliteit van het departement van Financiën, die de oorlogsslachtoffers het gevoel van onbehagen geeft, waarop in dc Eerste Kamer is gewe zen. Als voorbeeld van die mentali teit werd daar gewezen op de eigen aardigheid, dat beoefenaars van vrije beroepen ln een ongunstige positie worden gedrongen door hun verlo ren gegane bedrijfsuitrusting aan te merken als beroeps-uitrusting. Nog altijd schijnt men aan Finan ciën, waar men blijkbaar alleen nog maar in fiscale termen kan denken, niet te beseffen wat het betekent dat men huis, bedrijf, bedrijfsuitrus ting en huisraad door het oorlogs geweld is kwijt geraakt. Eigenlijk zou de uitvoering van dit herstel, dat voor ccn belangrijk deel ook een sociaal karakter draagt, in handen van het departe ment van Sociale Zaken moeten kun nen worden gelegd, desnoods ten dele om de invloed van het fiscale departement althans te neutralise ren. Dan zou er ook meer kans zijn op een loyaal én een royaal uitvoeren van dc regeling. Indien dit door de beperktheid van het fi nanciële departement achterwege zou blijven, betekent het, dat het Nederlandse volk tegenover de oor logsslachtoffers een krentenwegers- houding aanneemt. En minister Lieftinck moge er verzekerd van zijn, dat het Nederlandse volk dit uitdrukkelijk niet wenst! Amerikaanse wapens komen later WASHINGTON Verzendings problemen zullen het begin van de verscheping van Amerikaanse wa pens naar Europa uitstellen tot begin Maart. Deze begindatum valt 3 maan den later dan oorspronkelijk door regeringsfunctionarissen was be oogd, nadat '..et congres in de af gelopen herfst zijn goedkeuring aan de verzending van wapens naar West-Europa had gehecht. „Missouri" wordt opleidingsschip WASHINGTON De 45.000 ton metende .Missouri", het enige Amerikaanse slagschip in actieve dienst, dat onlangs enige weken aan de grond zat. zal tot oplei dingsschip worden gemaakt. Hier door zullen de jaarlijkse bedrijfs kosten van het schip 6.700.000 dollar gehalveerd worden. Aanhoudend zacht I Weersverwachting geldig van 8 Donderdagavond tot Vrijdag- avond: Zwaar bewolkt met plaatselijke opklaringen en g overwegend droog. Meest i i krachtige Zuidwestelijke wind. y g, Aanhoudend zacht. 17 Febr. Zon op 7.52. onder 17.57 ei S Maan op 8.27. onder 18.34. V V

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1