Propvolle tribunes bij hengstenkeuring Prof. Naber te Utrecht overleden Middelburgse beiaard op Utrechtse Jaarbeurs WITTEBROODSWEKEN In kort bestek In Juni groot congres over gymnastiek te Rotterdam Volker's gaat baggeren in Melbourne Opqetoqeihn Opgelucht LAXEER-AKKERTJES Donderdag 16 Februari 1950 5 Weinig goede paarden ring. Met de eerste categorie werd Dinsdag al begonnen, de tweede kwam eerst vanmiddag aan de beurt. Voor propvolle tribunes voor al Woensdag was de belangstelling groot brachten de monster knechts de hengsten voor de keu ringscommissies. De algemene in druk was. dat de drie- en vieriari- sen van het Gronings tvpe over het algemeen niet zo coed waren, od - ----- -11 een enkele uitzondering na. De van de witeeiaste kei ners waaede Gelderse waren voor een belanc- 7PI rc 7iin imlnolo/i».. wl«J van Gronings type (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Met zoveel vuur draafde de glanzendbruine henest Kurassier een rii kleurige strik- ïes in de manen over het con- cours-hippiqueterrein aan de Croe- selaan. dat het samengedromde Du- bliek haastig uit elkaar stoof. Een zelfs ziin volgeladen blad er aan en klom als de drommel od een hek Maar al gauw kwamen ze één voor 1 één terug in de keurinesbaan Er was te veel moois te zien voor de echte paardenliefhebber od deze centrale keuring van hengsten voor dekking, georganiseerd door het warmbloedpaardenstamboek VLN. dan dat ze al te lang op een afstand zouden blijven. Deze vooriaarskeuring van de riik deel beter dan vorig iaar. Uitslagen: De uitslagen tot vanmiddag zii.i: Drie- en vieriarice hengsten Gronings type: le premie 3 i. Landdrost van Twenthe. vader Edelknabe II 3790 Old. S eig. Warmbloedpaardenfokver Ensche dé en Omstr. en 3 i. donkerbruine hengst vader Titui 411 Gr P.S. (eig. A Stehouwer te Dubbeldam): Vprpni9.no ir., (eig a aienouwer te uuDDeiaami: Lanrihn,„vl,J5SSl"K Y?n„*e 2e p™tnie: 3 i. donkerbruine henest Landbouwtuigpaardfokkerii in Ne derland oracht dit iaar biina ne gentig paarden van het Groningse en Gelderse type uit vele delen van ons land naar Utrecht. De drie- en vierjarigen, die nog nooit voor de keuring zijn geweest worden ge keurd voor dekking, opneming in het stamboek en voorlopige preme- nng; de vijf- en zesiaren wederom voor dekking en definitieve preme- Verlof-A alleen voor natuurlijke personen Na 1 Mei 1950 zullen verloven-a, welke het verstrekken van zwak- alcoholische dranken toestaan, niet meer op naam van rechtspersonen mogen staan. Van die datum af zijn alleen nog verloven-a op naam van natuurlijke personen geldig. Deze bepaling, die reeds in 1932 werd bekendgemaakt, zal tot gevolg heb ben. dat verschillende café's in Ne derland zullen moeten verdwijnen. Dit klemt speciaal in die gemeen ten. waar het maximum aantal ver gunningen reeds is uitgereikt. In dat geval is het nog wel mogelijk om dit maximum te overschrijden, docht dit wordt dan geregeld op ba sis van 2 tegen 1. dwz. voor twee vergunningen op naam van een rechtspersoon wordt een vergun- heden meebrengen. Oudewaterse Bank: drie nieuwe arrestaties AMSTERDAM. Wegens overtre ding van het besluit Herstel Rechts verkeer (het verhandelen van effec ten buiten regelmatig beursverkeer om op een tijdstip, dat elke hande ling t o.z. van effecten verboden was), is door de recherche een drietal per sonen aangehouden. Twee hiervan zijn bereids voor de officier van justitie geleid. Deze arrestaties hou- -den verband met de zaak tegen de enige tijd geleden aangehouden di recteur ener bankinstelling hier ter stede, die volgens de politie, in oor logstijd en ook daarna zwarte effec ten heeft verkocht aan de toenmali ge directeur van de Oudewaterse bank. Snel wies het water in de Waal (Van onze correspondent) TIEL Aan de Nieuwe Kade te Tiel is hard gewerkt om de grote hoeveelheden zand en grind en een hoeveelheid straatstenen, die op het lage gedeelte waren gestort zo snel mogelijk te verplaatsen, daar het wa ter snel opkwam Wel bijzonder snel is de Waal in deze beginperiode gewassen Thans wordt er echter boven reeds val ge meld. Men probeert de gierpont zo lang mogelijk in de vaart te houden, al zal het verkeer met enige vertraging rekening moeten houden. Woensdag werd de dienst belemmerd, doordat een Zwitserse motor de laatste bocht aak raakte Deze sloeg los en kwam in de haven terecht. De voordelen van de nieuwe los- en laadkade blij ken vooral nu. Alles verloopt hier normaal. Evenals vroegere jaren dachten de schokkervissers ook nu van deze hoge waterstand profijt te trekken Jammer genoeg voor hen was dit echter niet het geval. De opbrengst was geen loon naar werken. Dit jaar zal op Schiphol een grote nieuwe hangar van 165 meter lengte worden gebouwd, genaamd naar de Australische luchtvaartpionier „Kings- ford Smith." De Franse Katholieke Hulpactie deelt mee. dat het 5000ste kind voor vacantie naar Nederland is vertrokken. Deskundigen van 56 landen zijn onder auspiciën van de I.C.A O te Parijs bij eengekomen om een universeel weer voorspellingssysteem voor vliegtuigen op te stellen, o Een B-29 bommenwer per van de Amerikaanse luchtmacht is Woensdag bij Great Falls neergestort. Acht leden van de bemanoing van 15 kwamen om het leven Het Ameri kaanse slagschip Missouri Is thans ver trokken voor ae ocfenrels naar Cuba. Acht tien mensen zijn bij een ont ploffing In een restaurant te Portland (Indiana) onder het puin bedolven. Vijf personen werden gered, o Japan is voornemens zijn koopvaardijvloot in de komende 13 maanden uit te breiden tot 131 schepen. Het derde congres van de „Wereldunie der Vakorganisaties op Liberaal-economische en Sociale Grond slag" zal van 20 tot 23 Februari te Rome worden gehouden. Vijf Sicillaanse bandieten die reeds drie jaar werden gezocht, hebben zich Dinsdag aan ae politie overgegeven. Benedetto Croce i is thans zover van zijn beroerte her- i steld, dat hij buiten gevaar is. De toestand van Paus Plus XII is Iets ver beterd. Zondag hoopt de Paus aan de zaligverklaring van Maria Lopez Vicana te kunnen deelnemen. De minister president van Laos. prins Boenoem. heeft zijn ontslag ingediend. Presi dent Quirino van de Philippijncn heeft verklaard zich te zullen verzetten tegen elke poging om Zuldoost-Azlë tezamen te binden in een militaire alliantie BAARN. De Stichting „Het Ne derlandse Studenten-sanatorium" houdt ten bate van het nieuwe stu dentensanatorium te Laren een grote nationale loterij, waarvan de trek king zo mogelijk op Koninginnedag, doch uiterlijk op 30 Juni zal geschie den. vader Serfon 210 D P S (eig H Verkuil §ruchem) en 3 i. zwarte hengst, vader Nico 1180 NWP (eig. A Stehouwer Dubbeldam C. Blanken Bilthoven): Vergoeding: 4 i. zwarte hengst vader Colibri 533 pref. Sgrt. (eig. G. van Wou denberg en Zn te Houten): Goed voor dekking- 3 i. zwarte hengst, vader Ufried 173 DPS (eig. A. Ste houwer te Dubbeldam) 3 i zwart bruine henest vader Titus 411 Gr. P.S (eig. L. Wüst te Culemborg): 3 i bruine henest vader Horatio 664 Sgrt. (eie P. G J. v. Biileveld en A G de Vor te Houten.) Drie- en vierjarige hengsten Gel ders tvoe le premie: 3 i. vos va der Diamant 1015 Sgldt (eig. Hengstenass Hidden-Brabant): 4 i. Kurassier (eig. C Hogendoorn te Utrecht): 4 i. Koerier (eig G. W. Beker te Brummen): 2e nremie: 3 i vos. vader Graaf v. Wittenstein 1025 Sgldt. (eig. W Littiens. Affer- den en Th. Revers Druten): 3 i. vos. vader Graaf v. Wittenstein 1025 Seldt (eic. T J. van Maaswaal te Wykersloot). Vergoeding: 3 i. vos. vader Frank 1020 Scldt (eig. J Floor. De Bilt) Goed voor dek king: 3 i. zwartbruine hengst, va der Colibri pref. Sert. (eig C. Hoo- gendoorn te Utrecht): 3 i vos va der Graaf v. Wittenstein 1025 Sgldt (eig. H. J. v. d. Woerd te Zoelen). Europees kampioenschap driebanden Amsterdam AMSTERDAM. - Op 2 Maart zal burgemeester D'Ailly in café ..De IJsbreker" het tournooi om de Euro pese titel driebanden openen. Frank rijk heeft ingeschreven met de Euro pese kampioen Lagache. België komt met de kampioen Van der Spiegel (0.696) enDessart <0.690). Uit Spanje komt Domingo, die een van de grote attracties van dit tour nooi zal vormen. In elk speltype is hij een van de besten. De Oosten rijkse kampioen Engel behaalde een gemiddelde van 0 620 en komt ook in bat Europees kampioenschap uit en de rij wordt gesloten door de Ne derlandse kampioen Wevers <0.653). LANDDROST VAN TWENTHE, de driejarige goudbruine Gro ningse hengst van de warm- bloedpaardcnfokvereniging En schedé en omstr kwam in de klasse drie- en vierjarige heng sten in aanmerking voor een eerste premie. Monsterknecht is de heer J. H. Klein Weecherink. Over Henriëtte Roland Holst in Parijs Van 19 tot 25 Febr. wordt in de Cite Universitaire te Parijs een Se- maine Neérlandaise georganiseerd. Drs. W F. C. Timmermans, conrec tor van het Vossiusgymnasium te Amsterdam en privaat-docent aan de Gem. Universiteit aldaar, zal een lezing houden over Henriëtte Ro land Holst, met voordracht van een reeks door hem in het Frans ver taalde gedichten. „De Zaanse Molen" 25 jaar De Vereniging „De Zaanse Molen" viert op 17 Maart a s. haar 25-jarig bestaan. Zij heeft het Molenmuseum te Koog aan de Zaan, dat zeer veel bezoekers trekt, ingericht Voorts heeft .de vereniging de Molens „Het Pink" te Koog aan de Zaan. „De Ko ker" te Wormcr en „De Strijd" aan het Kalf te Zaandaim aangekocht. De laatste molen werd helaas vo rig jaar door brand verwoest. De meelmolen „De Koker" te Wormer. die thans gerestaureerd wordt, wil men bij ae viering van het jubileum in gebruik nemen. Demonstraties in Schouwburg en Feyen oord-stad ion Op Donderdag 1, Vrijdag 2 en Zaterdag 3 Juni zal te Rotterdam een groot gymnastiek-congres worden gehouden op nationale basis. Drie dagen lang zal op dit congres de lichamelijke opvoeding als belangrijk onderdeel van de jeugdvorming worden besproken en gedemonstreerd. In het ere- comlté hebben oun. zitting dr W. Drees, minister-president, de ministers van Binnenlandse Zaken, van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen en van Oorlog cn Marine, de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, de burgemeester van Rotterdam, de Wethouder van Onder wijs en Volksontwikkeling. Op de Donderdag- en Vrijdag ochtend zullen in een aantal plenai re zittingen bij uitstek competente sprekers lezingen houden over al lerlei onderwerpen, zoals de bete- kouis de gymnastiek voor de schoolgaande en schoolvrije jeugd, voor de beroepen en bedrijven, voor het buitengewoon lager onder wijs enz. In de middaguren en op Zater dagmorgen zullen een aantal de- monstratielessen gegeven worden au leerlingen van alle tvpen van scholen, van 't kleuteronderwijs af tot aan het Hoger Onderwijs toe. waarbij speciaal de aandacht ver dienen de lessen aan debielen, doofstommen en blinden. De be- drijfsgymnastiek. demonstraties van het Centraal Instituut voor de op leiding van Sportleiders te Over- veen, van het Nederlands Oplei dingsinstituut voor Bestuursambte naren te Breukelen, de kweek schoolopleiding. de indoorlraining en de gymnastiek in de verenigin gen zijn evenmin vergeten. De Donderdag- en Vrijdagavond worden gevuld met gymnastiekde- monstraties in de Rotterdamse Schouwburg, terwijl het congres op Zaterdagmiddag een waardig sluit stuk vindt in een grootse demon stratie in het Feijenoordstadion, met medewerking van het onder wijs in al zijn schakeringen, de sportorganisaties, de gymnastieK- verenigingen, de politie, de brand weer. een aantal onderdelen vur het Nederlandse lfger (waarbij het optreden van een groot contingent mariniers wel zeer spectaculair l e- looft te worden), het bedrijfsleven enz., waarbij muzikale opluister >ng de aantrekkelijkheid van Jit onge twijfeld boeiende geheel nog zal verhogen. Het congres richt zich tot de le raren en leraressen in de gymnas tiek. tot alle leerkrachten, tot de Telegrammen aan troepen op weg naar huis DEN HAAG. Met de Neder- landse troepen, die met de buiten landse schepen „Pasteur". „Cheshi re". „Atlantis" en „Empire Brent" worden vervoerd, kunnen radio- brieftelegrammen worden gewis seld via het Nederlandse kuststa- tion Scheveningen Radio tegen het zelfde tarief als in het verkeer met Nederlandse schepen. Nederlandse officieren in Amerikaans hoofdkwartier BONN. Zes Nederlandse officie ren zijn in het Europese hoofd kwartier van het Amerikaanse leger te Heidelberg aangekomen voor een bezoek van een week. Het bezoek heeft plaats, nadat generaal Kruis de wens had uitgesproken, zijn stafofficieren de gelegenheid te geven inzicht te krijgen in de werkwijze van de generale staf der Amerikaanse troepen en in het sy steem van de opleiding van het personeel van de technische diens ten. leerlingen van alle instituten, die opleiden tot vakleerkracht in de li chamelijke opvoeding, tot de leer lingen van de Kweekscholen, tot het rijks- en gemeentelijk school toezicht in al zijn schakeringen, tot rie leiders n de bedrijfsgymnas- tiek en de vertegenwoordigers van handel, nijverheid en industrie, tot de leiders en leidsters van sportor ganisaties. gymnastiek- en jeugd verenigingen. tot de vertegenwoor digers van politie, brandweer en leger, tot de vertegenwoordigers van de gemeentelijke, provinciale en rijksoverheden, tot personen uit de medische wereld, tot allen, die belangstellen in de problemen, wel ke de volksgezondheid en de volks opvoeding raken, tot alle ouders, die belangstellen in opvoedkundige vraagstukken en in dit geheel ook begrip hebben voor de waarde van gymnastiek, sport en spel. Het congresbestuur bestaat uit vertegenwoordigers van de rooms- katholieke. de protestants-christe lijke en de neutralé gymnastiekwe- reld, een representant van het Ne derlands Olympisch Comité en een aantal functionarissen van ambte lijke diensten, die onder meer tot taak hebben de behartiging van de belangen van de lichamelijke op voeding. Beroemd rechtsgeleerde, die 42 jaar Romeins recht doceerde seling ontslag als hoogleraar onder Hoogleraar al op Z n 'het argument, dat de studenten l anders toch een loopje mei ziin nders toch een loopje met 2Ün I laatste colleges zouden nemen I Naber behoorde tot de weinige. m -T zéér weinige Nederlandse juristen. Prof mr. dr. J. C. Naber. een aan wie de Universiteit van Parijs 27-ste jaar der beroemdste rechtsgeleerden \an ons land. is Dinsdag op 91- jarigc leeftijd te Utrecht overle den. Gedurende 42 jaar heeft hij het afnbt van hoogleraar in het Romeins Recht aan de Utrechtse Universiteit vervuld. Toen hü tot hoogleraar benoemd werd was hU pas 27 jaar. Geboren te Haarlem in 1858 als zoon van de beroemde klassicus prof. S. A- Naber, studeerde hij aan de Gem. Universiteit te Am sterdam en promoveerde m 1882 cp een proefschrift over de Staat kunde van Johan de Witt. Zijn in wijdingsrede als hoogleeraar hield hij op 21 Sept. 1885. In den beginne had Naber de gewoonte zijn colleges in de La tijnse taal te houden maar hij hield daarmee op toen hij begreep dat zijn colleges weinig vrucht dragend waren. Men vertelt er zijn tal van anecdotes over deze figuur in omloop dat hij mid den .pnder zijn colleges in het La tijn kon vragen of een der stu denten het raam wilde sluiten, met het gevolg dat niemand rea geerde. Waarheid of verdichting? In elk geval een illustratie van het feit, dat het beter was de Hol landse taal bij zijn colleges te ge bruiken. In 1923, toen hij het rectoraat waarnam, heeft hij van zijn grote voorliefde voor het Latijn in het PROF. J. C. NABER t grote liefde voor het Latijn. openbaar blijk gegeven door het houden van een oratie in het La tijn in het Groot-Auditorium, bij welke mip of meer sensationele gebeurtenis de Aula was volge stroomd met belangstellenden uit alle windstreken. Tegen de usance in nam hij „reeds" op zijn 69e jaar vrij piot- Vierde testmatch eindigt in draw JOHANNESBURG. - Dc vierde testmatch tussen Zuid Afrika en Australië is, zoals verwacht werd, in een draw geëindigd. De Zuid- Afrikaanse cricketers ontliepen de follow-on door in de eerste innings het Australische totaal (465 voor 8) te beantwoorden met 352 all out. In 1 dc- tweede innings maakte Australië 259 voor 2 (tijd). het ere-doctoraat heeft verleend. Veel heeft Naber zich bezig ge houden met de studie van oude papyri. Men kon hem gerust een der beste papyriologen van Euro pa noemen. Nederlandse klokken zijn tegenwoordig gevraagd export-artikel Tussen de vele zakelijke geluiden van motoren en andere werktuigen zullen zkb tijdens de aanstaande Jaarbeursdagen op het terrein aan de Croeselaan van tyd tot tijd ook poëtischer geluiden mengen. Op be paalde uren. die van te voren wor den aangekondigd, zal de carillon, uit de O.L. Vrouwentoren te Mid delburg. die daar wordt opgesteld, worden bespeeld. Engeland. België cn Nederland zijn de landen waar de beiaard ccn specifiek en kenmerkend muziekin strument ;s. Nederland heeft vroc« gcr op het gebied van klokkengic- ten een grote naam verworven De naam van de gebroeders Hemony staat daar borg voor Later is die reputatie verloren gegaan of althans veel geringer geworden. Engelano stak ons op dit terrein de loef at Maar na de neergang is weer een opgang gekomen en reeds voor dc oorlog leverden de Nederlandse gieterijen, waarvan er maar enkele bestaan, weer producten, die aan het Engelse gelijkwaardig zijn. Ken oude industrie, waar een noge graad van vakmanschap is vereist, waar men werkt volgens oude procédé s en waarbij vooral het stemmen van de klokken het moeilijkste deel van het werk is. herleefde op succcsrij ke wijze Na de oorlog. Waarin veel klok ken zijn vernield of door de Duit sers gestolen, nam de vraag naar nieuwe klokken toe cn tegelijker tijd deed ook het buitenland be stellingen. Nog onlangs is een beiaard naar de Verenigde Staten geleverd en ook naar Zuid-Afrika. Nu de zaken zich zo hebben ont wikkeld. heeft een van de giete rijen gemeend ook van dc Jaar beurs gebruik te moeten maken voor haar binnen- en vooral voor I haar buitenlandse handel. Op I grond daarvan toesloot zij een vol- 1 ledig, met een stokkenklavier be speelbaar carillon op het terrein aan de Croeselaan bij gebouw Q op te stellen. Zü koos daarvoor dè lichte klokken van de beiaard uit de O.L Vrouwentoren te Middel burg. die in de volksmond de Lan ge Jan wordt genoemd. Daarnaast komt cr een luidklok van 6 600 kg uit dezelfde toren, die tijdens de beschieting naar be neden viel en die tengevolge daar van scheurde. De klok is weer ge last. maar zij bleek van toon af te zijn. In de gieterij te Heiligerlec I is de klok toon weer volledig bij- I gestemd, en te zijnertijd zal zij haar geluid weer over de gerestau reerde hoofdstad van Zeeland laten klinken. Baggervloot vertrekt uit Vlaardingen (Eigen bericht) SLIEDRECHT Zoals bekend heeft Adriaan Volker's Mil. te Slie- drecht de opdracht eekregen m de grote Australische havenstad Mel bourne mee te helpen bii het cra ven van een zeehaven. De Neder landse ..baggeraars" staan over de hele wereld bekend om hun des kundigheid waarvan ook deze Au stralische order wederom bliik geeft. KUNST in snippers Honderd jaar PubL Werken in de hoofdstad wordt herdacht met tentoonstelling in Sted. Museum „Amsterdam, verleden en toe komst". Willem Hofman's oor spronkelijke toneelstuk „Anneke van de Lijsterhof" is door Zuid- Ned. Toneel op het repertoire geno men. Grote Kerk te Hoorn krijgt op initiatief van bewoners nieuw carillon dat f 39.000 moet kosten (41 klokken). Het oude wefd door Duitsers weggesleept. In Breda gaat 5 April Matth. Passion met medewerking van het orkest Phi lips uit Eindhoven. Het nieuwe Brabantse orkest bleek nog niet te gen deze taak opgewassen. In verband met 3e lustrum van de „Club van 40" is in Int. Cult. Cen trum te Amsterdam een tentoon stelling geopend van Ned. reclame kunst. Bestemd voor Kinderkliniek Gem. Universiteit in Binnengast huis Amsterdam is de bibliotheek, welke gelegateerd werd door prof. dr. C. de Lange, de bekende vrou welijke hoogleraar eind Jan. over leden. De directeur Ned. Open luchtmuseum Arnhem doet moeite een Noord-Brabantse boerderij van het z.g „langgeveltype" in zijn park te krijgen Anders Sandrig, stichter van het wereldvermaarde Noors museum voor volkskunst te Lillehammer is, bijna 88 jaar oud. overleden. Advertentie (I M i na het gebruik van verstopping aFEUILLETONr .door DOROTHY SAYER3»_J 17 „Ik vrees dat u in een rommel komt." zei Harriet verontschuldigend en dacht dat mijnheer Goodacre niet veel veranderd was gedurende de laatste zeventien jaar. Hij was een beetje magerder geworden, zijn schouders hingen wat af maar in 't algemeen was hij dezelfde gebleven die haar vader en zij plachten te ontmoeten bij de zieken van Paggle- ham. Het was duidelijk dat hij zich haar niet herinnerde, maar wel bleef zijn oog gevestigd op Peter's oude blazer en de letters „O.U.C.C." die op het zakje geborduurd waren. „Ook een Oxford-man. naar ik zie", zei hij gelukkig. „Balliol, mijnheer zei Peter. Magdalen." antwoordde Gooda cre. Hij greep Peters hand en schudde hem nogmaals. „Wimfey van Balliol Bent u dan Lord Wim- sey?" „Ja. een titel die ik niet verdien, maar de mijne." „Werkelijk!" riep mijnheer Gooda cre verrukt „Natuurlijk, cricket speler en detective! Gisteren lazen mijn vrouw en ik nog niets in de krant over uw detective ervarin gen. Buitengewoon interessant." ..Maar nu zijn wij hier alleen om onze wittebroodsweken door te brengen." zei Peter. „Werkelijk?" lachte de dominee joviaal. „Maar dat is buitengewoon. Ik hoop dat God u beiden zal zege nen en u gelukkig zal maken." Juffrouw Twittcrton, opgewonden over alles wat zij hoorde, zuchtte diep en keerde zich toen tot Frank Crutchley, die boven op een trapje bezig was zijn planten schoon te maken en met een oneerbiedige glimlach naar zijn werkgevers keek. De jongeman werd onmiddellijk on natuurlijk ernstig en besteedde al zijn aandacht eraan het water weg te vegen dat, door zijn verstrooid heid. over de rand van*de cactus- pot gelopen was. Harriet verzekerde de dominee dat zij zeer gelukkig waren en Fe- ter zei: „Wij zijn nu vier en twintig uur getrouwd en nog niet gescheiden, hetgeen tegenwoordig al een record is. Maar wij zijn ouderwetse men sen. eerwaarde, zöals u merken kunt. Mijn vrouw was vroeger een buurmeisje van u De dominee, die bij het eerste ge- deelte van deze' woorden, niet goed wist wat hij zeggen moest, keek nu erg verrast en blij c-n Harriet haastte zich hem te vertellen wie zij was en waarom zij naar Talboys wa ren gekomen. Als ds. Goodacre ooit iets gehoord of gelezen had van de moord waarvan zij beschuldigd was. dan toonde hij dit niet: hij toonde slechts verrukking de dochter van dokter Vane weder onder zijn- pa rochianen te kunnen tellen „Dus u beiden hebt het huis ge kocht. Wel. wel! Nou. juffrouw Twitterton. ik hoop dat uw oom ons niet gaat verlaten!" Juffrouw Twitterton. die poRelde om iets te zeggen, barstte los: „Maar u weet het nog niet. mijn heer Goodacre Het is verschrikke lijk Oom heeft er mij niets van ver teld. Geen woord. Hij is naar Brox- ford gegaan en heeft het huis zo achter gelaten." „Kom. kom. hij zal wel gauw ko men." zei mijnheer Goodacre „Hij zei tegen Frank dat hij van daag hier zou zün. niet Frank?" Crutchley was van het trapje af geklommen en deed zijn uiterste best het radioapparaat precies onder de cactus te schuiven. Hij antwoord de zonder op te kijken: .Dat zei hij. juffrouw Twitterton." ..Maar hij is er niet." vervolgde jufrouw Twitterton. „en het is hier zo n rommel. En die arme Lord en Lady Wimsey En zij schilderde de zorgen die zij reeds gehad had over de nieuwe be- woners en alles wat niet in orde bleek. De dominee vroeg nu en dan wat en keek zeer verontrust ..Dat is erg. zeer erg." zei hij ein delijk, toen juffrouw Twitterton ademloos zweeg „Het spijt mij ver schrikkelijk Als er iets is. dat mijn vrouw voor u doen kan. Lady Wim sey. dan hoop ik dat u het zeggen zult." Dat is erg vriendelijk van u." zei Harriet, „maar wij vinden net heus niet erg. Het heeft iets van een picnic Maar juffrouw Twitterton is natuurlijk ongerust over haar «om „En hoe gaat het met het koor tje?" vroeg Harriet. na een stilte. „Herinnert u zich nog dat wij eens in Great Pagford gezongen hebben? ik zat naast u gedurende de thee en wij hebben ernstig over de Kerk in 't algemeen gesproken." „Ha." antwoordde ds Goodacre gestreeld, „wij zijn erg vooruit ee- gaan de laatste jaren Bij dc laat ste Oogst Dankzegging zongen wij het Alleluja Koor en wel met groot succes. ..Alleluja!" begon mijnheer Puf- fett met een geweldige stem .Alle luja! Alleluja!" ..Tom." zei de dominee veront schuldigend. „is een van mijn meest enthousiaste leden." (Wordt vervolgd) Met de voorbereiding van de op dracht is Volker's nu zo ver dat in de nieuwe haven te Vlaardingen twee erote zeewaardige bakken van elk 300 ms inhoud gereed lig gen voor vertrek Het wachten is slechts op mooi weer In de bakken worden twee kleine sleepbootjes vervoerd De bakken zullen wor den gesleept door de Hoppers Am sterdam IV en Amsterdam V. die vandaag in de Waalhaven zeeklaar ziin gemaakt. Het transport zal worden uitgevoerd door runners van L Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst die niet onbekend ziin met dereeliike moeiliikc sleep- transporten Men denkt voor dc reis naar Australië via het Suez- kanaal drie maanden nodig te heb ben. Wanneer het eerste transport is vertrokken, volgen noe een bak met een sleepbootje er in en een grote baggermolen en een Hopper. Het personeel van Volker's zal met een andere gelegenheid naar Melbourne worden gebracht Of Volker's eveneens opdracht krijgt de Solent aan de Engelse zuidkust uit te dieoen (een werk van ruim 6 millioen gulden) is noc niet definitief beslist. De onderhan delingen verkeren echter in een laatste stadium. de Dagmar Rom wint gewone slalom ASPEN. Dagmar Rom. de Oostenrijkse ski-loopster, heeft na het wereldkampioenschap in dc rcuzrnslalom. nu ook dc titel be haald In de gewone slalom Hoewel h3ar stijl zij zwenk te licht als een balletdanseres noor de poortjes verreweg de beste was van alle dcelneemsteis, scheelde het slechts een tiende se- cpnde in de totaal-tüd met haar landgenote Erika Malirlnger. Vrijdag wordt de afdaling voor dames gehouden. Voor Dagmar Rom de kans om het record van de Duitse Cristl Oranz, die zowel in 1937 (Chamonix) als in 1939 (Zakopane) drie titels won, te evenaren. Het klassement var. het slalom voor dames luidde 1 Dag/nar Rom (Oosten rijk) 1 mlr 47 8'sec; 2 Erlka Mihrln- ger (Oostenrijk) 1 min 47.9 sec. 3. Cellna Seghi (Itill*) 1 min 49 5 sec. 4 Annelics Schuh.Proxauf (Oostenrijk) 1 min 49 9 sec 5 Luctenn? Couttet— Schmlth (Frankrijki 1 mlr 51 sec 6. Andrea Mead (Ver Staten) 1 min 51 7 sec. 7 Trude BelserJochum (Oosten rijk) 1 min 54.4 ree 8 Georgette Thil- Uere Miller (Frar.krljki 1 min 55.1 sec. 9 Resl Hammerer (Oostenrijk) 1 min. 55 8 sec. 10. Ktty Rodolph (Ver Sta ten) 1 min 58.2 sec. Engelse league verslaat Ierse met 70 WOLVERHAMPTON De wed- striid tussen de vertegenwoordi gende league-elftallen van Enge land en Eire, die te Wolverhamp ton werd gespeeld eindigde in een 7o overwinning der Engelsen. Dr DREES IN DE EERSTE KAMER: „Amerikaanse wapenzendingen worden gelost" Regering duldt geen C.P.N.-terreur (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Op dc holle be dreiging van het C.P.N.-lid Schal- kcr in de Eerste Kamer, dat Ameri kaanse wapenzendingen niet zullen worden gelost, heeft minister-presi dent dr Drees op zijn gewone nuch tere wijze geantwoord, dat de wa pens zullen worden gelost, of de communisten hoog of laag springen. De regering Is niet van plan voor terreur te bukken. Dit was he? slot van een afstral- fing die dr Drees de Nederlandse communisten gaf naar aanleiding van hun beschuldigingen, dat Ne derland een Amerikaans bruggen hoofd tegen Rusland is geworden Het betoog der C.P.N. herinneide de minister sterk aan redevoerin gen van N.S B.-ers voor de oorlog, die Nederland toen ook de „knecht van Amerika" noemden. Overigens vond de bewindsman het diep-tragisch dat de na-oor- logse tegenstelling tussen Rusland met zijn satellieten en de rest Jei wereld de mensheid verscheurt. Da* Sovjet-Rusland in de vrije landen probeert om door gehoorzame vol gelingen orde en rust te doen ver storen. Is een gevaar waartegen af weer noodzakelijk is. Het is sedert lang duidelijk dat de militaire 'erreur der Russen aan verschillende landen een politiek regiem oplegt, dat bij vrije verkie zingen eenvoudig zou worden weg gevaagd. Uit de aard der zaak heeft de minister-president zich gehouden buiten de politieke gedachtenwis- Slechts drie gegadigden voor biljarttitel 47/1 AMSTERDAM. Voor het kam pioenschap van Nederland hoofd klasse grootbiljart cadre 47/1, dat van 13 tot en met 16 April gespeeld moet v/orden. zijn slechts drie in schrijvingen binnengekomen, name lijk Kees de Ruiter (Waalwijk). Henk Metz (Den Haag) en Piet Kruythof (Barendregt). De twee hoogst geplaatsten zullen in aan merking komen voor uitzending naar de Europese kampioenschappen in dit cadre, die in principe van 18 tot en met 21 Mei in Barcelona worden gehouden. VANCOUVER. Alle inzittenden van de B 36, die enkele dagen gele den ten noorden van Vancouver vermist werd. zijn in veiligheid. Zii werden aangetroffen dp het eiland Ashdown. ongeveer 480 km ten noord-westen van Vancouver. LONDEN In Londen regent het al vijftien dagen en beleeft de natste maand Februari sedert 1937. seling der partijen, doch hij zag geen reden om de door de hr Ane- ma uitgestoken hand af te stoten. Dat de regering een te ruim ge bruik gemaakt zou hebben van het instituut der staatssecretarissen ontkende hij Hij kondigde zelfs aan dat de benoeming van nog enige staatssecretarissen zal vol gen De bezwaren tegen de combi natie van de functie van^directeur def O.E E C met die van minister van Buitenlandse Zaken achtte de bewindsman niet onoverkomelijk. Het zal bovendien ieder gerust stellend in de oren hebben ge klonken. toen hij verklaarde, dat hijzelf bij afwezigheid van de heer Stikker optreedt als minister van Buitenlandse Zaken. Hans Kelder slaagt in recordpoging GOUDA Tijdens zwemwed strijden in het Spaardersbad te Gouda is het de robbenzwemmer Hans Kelder Rclukt. het Nederlands record 2Q0 meter schoolslag te ver beteren Kelder noteerde een tiid van 2 min 40 1 sec., waarmede hij het oude record dat met 2 min. 41 sec sedert 10 October 1948 op naam stond van Bob Bonte met 0 9 seconde verbeterde De drie tijd opnemers noteerden 2 min. 40 sec.. 2 min 40.2 sec. 2 min. 40.1 sec. Inter universitair voetbal NIJMEGEN Op de universi teitssportvelden te Niimeeen is een begin gemaakt met het interuni versitaire voetbaltournooi. De uit slagen luiden: Nnmegen—Amsterdam 2-5. Rot terdamAmsterdam 90. Delft Tilburg 11 (Delf» wint na straf schoppen). WageningenUtrecht 12 LeidenGroningen 71. 2e ronde* AmsterdamUtrecht 00 (Amsterdam wint na straf schoppen). Invallers voor het Engels B elftal LONDEN Na de wedstrijd tussen de vertegenwoordigende elftallen van de Engelse en Ierse league werd bekend gemaakt. da\ Eckerslev (Blackburn Rovers) en Bcntley (Chelsea) resp. in de ach terhoede er in de voorhoede van het Engels B-team zullen worden opgesteld dat Woensdag 22 Fe bruari te Newcastle tegen het Ne derlands elftal sreelt Zoals be kend. konden Swift en Froggatt wegens verwondineen niet in het Engelse team worden opgenomen.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 5