RADIOLUX (W. NEETER) VREDE STEIN 6% OBLIGATIE-LENING. GELDEN TE LEEN N.V. NATIONAAL KASREGISTERS COLLECTE 4 MAART Marijke krijgt eigen vork en lepel Twee jaar geëist tegen „geboren" oplichter Predikbeurten Kerknieuws Leusdens Raad besluit tot onteigening van grond H. Boersma GROTE PROPAGANDA FEESTAVOND HORLOGE MO URER BEGRAFENIS ONDERNEMING P. H. VAN HASELEN VAN MAANEN TAP1JT AUTOBANDEN CHEF BROEKENATELIER N.V. BORENF ABR1EK BOF A FRANS CORRESPONDENT Leerling- VERKOOPSTERS Leerling- BEHANGERS NAAISTERS VROONiDREESNAW 4 Zaterdag 18 Febr. 1950 (Van onze speciale verslaggever) SOESTDIJK Een delegatie van het wapen der verbindings troepen viel vanmorgen de eer te beurt het jongste koningskind, prinses Marijke, od haar derde ver jaardag persoonlijk te mogen feli citeren. De inspecteurs van het. wapen, kolonel J. Marlet, de 1ste luitenant F. H. Bruggeman, de sergeant Kooloos en de soldaat 1ste klasse G. W. Gorkink begaven zich daar toe na de parade van het wapen te Utrecht naar het paleis Soestdijk. Zij brachten voor de jonge prinses, die petekind van het wapen is. een mooi geschenk mee, nl. een zilve ren vork en lepel in een fraai étui, dat het wapen der verbindings troepen draagt. Ook hadden zij lekkern.jen meegebracht. Gisteren warmste Februaridag in deze eeuw (Van onze weerkundige medewerker) Vrijdagmiddag zijn in ons land temperaturen gemeten als maar zel den zo vroeg in het jaar voorkomen De hoogste temperatuur bedroeg 17 graden. Zij werd op het vliegveld van Zuid-Limburg genoteerd. Het koudst was het in Den Helder waar de temperatuur niet boven 9 graden uitkwam. In de Bilt werd 15.9 gra den bereikt een waarde, die in de laatste 100 jaar slechts éénmaal is overtroffen, nl. in 1899, toen op 10 Februari een temperatuur van 18,5 werd geregistreerd. In deze eeuw had Februari te De Bilt nog nooit zulk een hoge temperatuur opgele verd. In dit verband is het vermel denswaard, dal er zowel in 1948 als in 1949 een dag in Februari met zéér hoge temperatuur voorkwam Beide jaren werd te De Bilt 15 graden be reikt. daarentegen liep 't kwik in Fe bruari 1947 op geen enkele dag ho ger dan twee graden op. VIT AMERSFOORT Twee jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest luidde de cis van de Officier van Justitie tegen de 54-jarige boekbinder E. A. H. te Amersfoort, die zich hedenochtend voor de Utrechtse Rechtbank moest verantwoorden wegens valsheid in geschriften. Op 2 November van het vorig jaar had de verdachte zich meester ge maakt van het chèqueboekje van zijn werkgever. De J. en een chèque uitgeschreven van f 3900 te ziinen name, voorzien van de (valse) hand tekening van zijn patroon. Het was niet da eerste maal. dat H. zich voor een dergelijk feit moest verantwoorden: hij heeft reeds vijf veroordelingen wegens verduistering in dienstbetrekking achter de rug. De President wees er op dat dez-a man een veel te hoge dunk van zich zelf heeft, waardoor hij alle zelfcri- tiek op zijn doden mist. Volgens een psychiatisch rapport, datarend uit 1937, dient de verdachte beschouwd te worden als een geboren misdadi ger. die door zijn vlotte omgang met anderen gemakkelijk het vertrou wen wint. Remonstr. Kerk. 10.30 uur ds J. F. v. Royen (Amsterdam). Doopsgezinde Gem., 10.30 uur ds. S. Gosses Gzn. Evang. Luth. Kerk. 10 30 uur mej. ds. M. E. Monsees. Ger. Gem., Stovestraat, 10 en 5 uur leesdienst. Vrije Evang. Gem.. „De Doelen". Ha vik, 10 en 5 uur br. P Bolink (Utrecht). Oud-Kath. Kerk. 't Zand, 10 uur Hei lige dienst: 5 uur Vesper. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Concordia. Langestraat 113. 10 30 u Zondagsschool; 5 uur Avonddienst Hersteld Apost Zendingskerk. Gast- huiskcrk. 4.30 uur eredienst. Christian Science Society. Thorbecke- pleln 1 (RHB.S.l. 10 uur Ned. dienst: 11.15 uur Eng. dienst. Comité Levensvragen, Regentesselaan 21. dr. J Blauw (Hilversum) 11 uur. Geref. Kerk' L Vrouwestraat, 10.00 u dr. N. H. Ridderbos; 5.30 u. dr. J Blauw. Hilversum. Leusderkwartier (J. v. d Hcydenstr.). 9 30 u. ds D A Zljlstra: 5.30 u. dr. N. H. Ridderbos Soesterkwar- tler (Tulpstr.9 00 u. dr J. Blauw; 5.30 ds. D. A. Zijlstra Leger des Heils. Havik 25. Zondag 19 Febr.; v.m. 10 u. Heillgingsdienst. n.m. 3 u, voor de rijpere jeugd (Toortsdra gers). n.m. 7 u. openluchtsamenkomst bij de Kei; n.m. 8 u. verlossingssamcn- komst. Leiders majoor en mevr. Bartc- ling w Ned Herv. Gem St. Joriskcrk (Hof 1) v.m. 10 uur. ds. Mackaay. n.m. 5 uur. ds A. Steenbeek Nieuwe Kerk (Leus- derweg 110) v.m. 10 uur. ds. Fokkema. van Delft, n.m. 7 uur, ds Rijnsbuiger. van Amersfoort. Emma-kerk (O. Soes- terweg 131) v.m. 9 uur en 10.30 uur ds Blok. n.m. 5 uur. ds Smits. Bergkerk (voorlopig Gymnasium), Gr. van Prin- stercrlaan 33. v m. 10.30 uur. ds. Braak- man. Kapel Zon en Schild (Utrechtse- weg 266) v.m. 10 uur. cand. Schipper Rusthuis ..De Lichtenberg" (Utrechtse- weg 299) v.m. 10.30 uur. ds Gerritsen Jongercndiensten Kerk (Appelweg) v.m. 10 30 uur. de heer M. Germans Wijkgebouw tL Costerpléln 14) v.m. 10 uur. de heer C. Vos Gebouw Immanuel (Tulpstr v.m. 10.30 uur. de heer B. M Karman Jeugdhuis (Z. Singel), v m. 10 uur. de heer J D P van Garderen. Zondagsscholen' Bethel (Eemstraat 99) 10.3011.30 uur; Chr. School Kruiskamp. 10—11 15 uur. Gabvie Mehenschool. Plantsoen Z.. 10—11.15 uur. Wijkgebouw (L Costcrplcin 141 12—1 en 2—3 uur. Opcnluchtschool (Hobbemastr 10.30 11 30 cn 12—1 uur. Chr. School (Rozen straat! 10.30—11.30 uur Fllalethes (Ha vik i 23 uur. Kapel Zon en Schild. 1145—12 45 uur. Chr. School (v. Effen laan) 10—11 15 uur. Zonnebloemstraat (O.L. School) 10.3011.30 uur. Joan. v. Dieststraat (Chr. School) 10.1511.15 u. Chr. School (Miereveldstr.) 10.30 uur. Westhill-kinderdiensl Bergkwarticr 6—8 Jaar: 10 30 u.. Helnsluslaan 1. 9—11 Jaar. 1030—11 30 uur. Utrcchtseweg 106. Bijbellezingen Donderdag 23 Febr W(jkgebouw L. Costerplcin 14. n.m. 7.30 uur, ds. A. Steenbeek Fllalethes. Havik 27. n.m. 7.30 uur. de eerw. heer De Jong. Collecte voor Inw. Zending. Gym nastiekzaal school Joan van Dieststraat, n.m. 7.30 uur. door ds. Blok. Onderwerp' Openbaring 19. Emmakerk. Oude Soes- terweg 131, n.m. 7.30 uur Dienst. HOOGLAND v.m. 10 uur. ds A. Stcenbeek. van Amersfoort. LEUSDEN. v m. 10 uur. ds Hof stede. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oldenhoorn (tocz) W Leegsma. legerpred. te Deventer, te Delft (toez.) J. Zwanenburg te Hui zen N.H.; te Haaften G M van Dieren te Ede; de Bruichem en Kerkwijk. D Mulder te Borger. Aangenomen naar Nw Weerdinge, J Venema te Ammclandcrwy. Bedankt voor Wijk bij Heusden. H. N. van Hensbergen. Ge'ef. Gemeenten Bedankt voor Dirksland L. Rijksen te Leiden. Geref. Kerken Beroepen te Haastrecht L. van Urk te Sexbierum. Aangenomen naar Dieren (mecffe voor de Evang R de Roos. Evang. predi kant te Tilburg. Tweetal te Amsterdam J. van Buurcn te IJmulden en G. Toornvliet te Lei. den Beroepen te Tholen J. H. Halsema, cand. te Ermelo. Chr. Geref. Ke-ken Benoemd tot hulppred te Emmercom- pascuum P. W. Dam. em. pred van Onstwedde. AMHC-heren kansloos Als intermezzo in de hockey- competitie zijn er voor morgen weer tal van bekerwedstrijden vastgesteld. Ook AMHC iheren) komt in het geweer, voor de vierde ronde om de Amsterdam-beker. Hebben onze stadgenoten in de vorige wedstrijden achtereenvol gens de promotieklassers HDM II en Rijswijk en de eerste klasser Arnhem verslagen, nu zal het hun beurt wel zijn om uitgeschakeld ie worden. De tegenstander is name lijk het Eindhovense HTCQ een der vier topploegen van het Ne derlandse hockey fmet HHYC, TOGO en Venloi en bekerwinnaar van het vorige seizoen, dat mor gen op Birkhoven op bezoek komt. Door het klasseverschil is een gelijkspel voor AMHC welis waar voldoende, doch wij kunnen niet aannemen, dat de Eindhove- naren het zover zullen laten komen. Eerder verwachten wij een fikse overwinning voor hen. Des ondanks zal AMHC zich niet zo maar gewonnen geven. Dat blijkt ook wel uit de opstelling, die, af gezien van het feit, dat rechtshalf Wittermans verstek zal moeten laten gaan, ongetwijfeld de sterk ste is, die AMHC kan vormen. De achterhoede met Van Dijk, Keulen en Eggink is gelijk gebleven, in de middenlinie zal echter Havinga de spilplaats innemen, en in de voor hoede zal de linkervleugel ge vormd worden door Van Houten en Kapteijn, terwijl ook Drieber gen weer aanwezig zal zijn. De dames, die uitgebekerd zijn, brengen morgen voor de competi tie een tegenbezoek aan het Rot terdamse Aeolus, dat indertijd op Birkhoven met 4-2 het onderspit dolf. Wij betwijfelen of AMHC, dat nu de tweede plaats achter TOGO inneemt, wederom beide punten zal veroveren. Wij houden het maar op een gelijkspel. De dames-reserves, die tot de middenmoot van hun afdeling be horen, kunnen een kleine over winning behalen op het bezoeken de Kameleon II. Verder wordt nog gespeeld: Schaerweijde IV-AMHC III Schaerweijde IV-AMHC III (d.). Inhaalpartijen voor de achtkampen In verband met de grote deelna me aan de achtkampen van het schaakgenootschap „Amersfoort",, waardoor de wedstrijdleiding uiteraard veelvuldig te kampen heeft met afgebroken en uitgestel de partijen, is er op Vrijdagavon den in de bovenzaal van „Mono- pole" gelegenheid voor dë deelne mers om hun achterstallige wed strijden in te halen of reeds par tijen voor volgende ronden te spe len. Gisteravond vond zo'n „ïn- haaT'-avond plaats. Voor ere-afde- ling II speelden Wichard („Ons Genoegen") en Cieraad („De Dom" -Utrecht). Het werd een interes sante partij, door beide sterk ge speeld. doch die zij niet tot een einde konden brengen. In remise achtige stelling werd afgebroken. H. F. Jongman („Amersfoort") en F. J. Duursma (,,M.A.T."-Utrecht) begonnen vast aan hun partij voor de zesde ronde en dat leverde een verdiende zege voor de met zwart spelende Jongman op. Vorenstaan de partij was voor de groep A III. Voor B II speelden L. v. Domme len („Amersfoort") en W. Th. Ra- vesteijn („M.A.T."-Utrecht:. De Amersfoort-speler startte in de achtkampen met een nederlaag. De Amersfoortse huisschaker W. Blankestijn bleek tenslotte sterker dan het junior-lid van „Amers foort", E. Poptie. Soest Oneerlijke arbeiders veroordeeld De Utrechtse Rechtbank veroor deelde de 21-jarige schoenmaker W. v. S. te Soest en de 18-jarige J. G., die geld stalen van hun pa troon. tot resp. 1 jaar jeugdgevan genis en 6 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Aannemer reed veel te onvoorzichtig ~Toen de 26-jarige aannemer H W. v A. uit Soest op 21 October van het vorig jaar mrt een oude auto op de straatweg Amersfoort- Soest een voor hem riidende bus wilde passeren, raakte hii daarbij m botsing met een tegenligger, welke hij niet tijdig van tevoren had bemerkt. Op het moment, dat hij reeds naast de bus reed. zag hij on korte afstand de tegenligger aankomen. Zijn eerste impuls was terug te keren op de baan achter de auto bus. maar dit mislukte Toen wendde hij snel het stuur naar links om zich met zijn wagen oo de berm van de we? in veilieheid te stellen Maar ook deze uiterst eevaarliike manoeuvre mislukte en de beide wagens botsten tegen elkaar, met gevole dat de bestuur der van de tegenligger, de 46-iari- se tuinman-autohandelaar D. C. v K uit Maartensdijk, een dubbel- ■nidig verbrijzelde knieschijf op liep. De Soester aannemer had zich Vrndag voor de Utrechtse Recht bank te verantwoorden wegens het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld. Zowel de president van de rechtbank als de officier van justitie wrarkten de roekeloze manoeuvre van de be stuurder, te meer onverantwoord waar de remmen van zijn wagen niet behnnrlük werkten. De officier requireerde tegen hem een boete van f 125,-, subs, twee maanden hechtenis, benevens vernietiging van de auto. Delegatie Noors Roode Kruis in ons land 's-GRAVENHAGE Een dele- gatie van doktoren en architecten, uitgezonden door het Noorse Ro de Kruis, maakt deze week een studiereis door Nederland, tenein de zich op de hoogte te stellen van de zorg voor geesteszieke en epi leptici hier te lande. Het Noorse Rode Kruis zal namelijk, in sa menwerking met het Noorse mi nisterie van Sociale Zaken, een in richting stichten voor de verple ging van epileptische kinderen. Door bemiddeling van het „Ne- derlandsche Roode Kruis" bezoekt het gezelschap inrichtingen te Noordwijk. Heemstede, Soestdijk, Ermelo, Utrecht en Amersfoort. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer T. D. van Soest, slaagde voor het te Utrecht gehouden doctoraal exa men rechten. SECHolland SEC speelt Zondag te' Soest vriendschappelijk tegen de derde klasser Holland uit Utrecht. De wedstrijd wordt gespeeld op het hoofdterrein aan de Schrikslaan Hondenbelasting Houders van honden, die in de loop van Januari geen aangiftebil jet hebben ontvangen, zijn ver plicht vóór 20 Februari a.s. ten kantore van de gemeente-ontvan ger aangifte te doen. Zij, die in de loop van het be lastingjaar houder van een hond worden, zijn verplicht hiervan op gaaf te doen binnen 14 dagen na het tijdstip, waarop de belasting plicht is ontstaan. Terug uit tropen Met het troepentransportschip. Johan van Olaenbarnevelt, welke boot op 22 Februari a.s. te Am sterdam aankomt, keren uit Indo nesië terug: J. Jansen, Nieuweweg 107 alhier en F. R. van Roijen, Oude Tempellaan 6 te Soesterberg Met de „Willem Ruijs" aankomst 23 Februari te Rotterdam keert terug: A, Collet, Wald. Pyrmont- laan 4. alhier. Medische Dienst SOEST. Zondag a.s, is geopend Apotheek „Soestdijk". Van Weede- straat 46. SOESTERBERG Dr. v. d. Helm. Pr. Alexanderweg 82 te Huis ter Heide, zal Zondag a.s. dt artsen- dienst waarnemen. Predikbeurten Ned Herv. kerken Oude kerk. 10 uur d= E Groeneveld. 17 uur ds D. van Krugten Emmakerk 10 uur ds P P J Monster van Bussum. Jeugddienst 17 uur ds. A. G Haring vnn Lage Vuur- sche. Bed. H Doop Heeskapel. 10 uur Eerw. heer S. van Gorkum Zonnegloren 10 uur ds Van DtJl, van Koudekerke Eltheto en zaal v d. Broek 10 uur: Kinderkerk Evangelisatlesamenkosten Zondag 19 Februari 19 uur. Huize Buitenzorg, sor de heer Lucardie. ZeistDonderdag 23 Februari 20 uur' Heeskapel, spreker de de hee Lucardie. Zeist; Donderdag 23 Febuari 20 uur. Heeskapel, spreker de heer S van Gorkum. Geref. kerken. Juhanakerk. 9. 10 30 en 17 uur ds H A Wierslnga van Baarn' Wtlhelmlnakerk. 10 en 17 uur dr. D. E Mulder van Leiden Chr. Geref kerk 10 uur leesdienst; 17 uur ds. J. H Velema van Bunscho ten. Geref kerk. Gebouw „Rehoboth" Buntweg, 10 en 17 uui" Leesdienst. Geref. Gemeente. Kleine Rembrandt- zaal. 10 en 17 uur: Leesdienst. Maandag 20 Februari 19 30 uur ds. A. Vergunst. van Zeist Ver. Vrijz Godsdienstigen. afd Ned. Prot. Bont. Gebouw Religie en Kunst. Rcmbrandtlaan, 10.30 uur; ds.. J. H. Groenewegen. Amersfoort. Doopsgez Gemeente Huize „Oranje hof. Prins Bcrnhardlaan. 10 30 uur ds. D Attema, Hilversum Mendelsohnlaan 15, Soestdijk, 10 uur. Westhill Kinder, kring Hoevelaken STATENVERKIEZING De datum der stemming tot verkiezing van dc leden der Provinciale Staten van Gelderland te Hoevelaken is bepaald op Woensdag 26 April 1950. STIERENKEURING Bij de najaarsstierenkeurlng in het Jaar 1949 te Hoevelaken werden twee stieren gekeurd. Goedgekeurd werd de stiet; van A van Ruitenbeek, afgekeurd die van de heer H. Kleter. POSTHUME ONDERSCHEIDING Burgemeester jhr. S. M. Snouck Hur- gronje heeft aan de oyders van de in Indonesië gesneuvelde militair Teunes van den Ham uit Hoevelaken, .posthuum het ereteken voor Orde en Vrede met gespen 1947 en 1948 uitgereikt. VERZOEK DER GEMEENTE De Rijksdienst voor Monumentenzorg heeft toezending verzocht van een foto van de oude Ned. Herv. Kerk met to ren Het gemeentebestuur beschikt niet over een dergelijk exemplaar en vraagt nu om een goede foto. GEVONDEN VOORWERPEN Een blauwe want. grijze mantel en, ceintuur. Int.. Rijkspolitie. Gebrek aan grond voor 'woningbouw dwingt tot deze maatregel De Raad der gemeente Leusden kwam Vrijdag J.l. In een spoedvergadering bijeen. Zoals uit de inleidende woorden van burgemeester M. J. E. Kwint bleek, was de aanleiding hiertoe het voornemen van B. en W. om onteigening aan te vragen van een perceel grond, ongeveer 1,5 ha groot, dat gelegen Is aan de Arnhemscweg nabij de Ned. Hervormde kerk te Leusbroek en in eigendom, toe behoort aan R van Loencn, wonende te Leusden. Ten behoeve van de woningbouw zijn B. en W. dezer gemeente reeds geruime tijd bezig met het zoeken van geschikt bouwterrein Hierin zijn B en W. maar matig geslaagd. Met heel veel moeite konden slechts incidentele percelen wor den gevonden, net de daaruit* voort- vloelende moeilijkheden dat alleen lint bebouwing kon plaats vinden, hetgeen volkomen ln strijd was met de plannen De bedoeling was juist om thans over te gaan tot een kernvorming, waarvan op deze manier niets terecht kwam. In tegendeel met vaak andere gemeenten bezit Leusden geen gronden in eigendom van al of niet rijpe bouwgronden van particulieren. De voorzitter zette in deze vergadering dan ook uiteen dat in een vorige ver gadering het ontwerpultbreidingsplan ln die zin was behandeld, dat nabij de N H. Kerk te Leusbroek een vaste kern zou ontstaan. Voor de verkrijging van bouwgrond was toen gedacht aan het perceel van R van Loenen. die daarna dan ook op de hoogte werd gebracht met de bestaande plannen Van Loenen bleek toen bereid tot verkoop van deze grond. De voorzitter motiveerde verder deze plannen door mede te delen dat er nu reeds 16 woningen tn Hamersveld zijn gebouwd met daartegen slechts 6 aan de Leusbroekerzijde. om juist te zijn aan de Maanweg. Doordat de gemeente dit jaar wederom 6 woningen mag bouwen, heeft B. en W. in overeenstemming met de door de Raad geuite wens besloten om thans deze 6 woningen aan de Leus broekerzijde te bouwen. Een belangrijke factor bij deze bouw Is echter dat de meeste gronden aan Leusbroekerzijde geen natuurgronden zijn. maar bijna alles valt onder de Natuurschoonwet cn de Nationale Parkwct Een gunstige uitzondering hierop was het perceel grond van R van Loenen, maar deze vroeg I 1.25 per m2. wat een groot bezwaar bleek te zijn. De prijs- calculatle wees uit dat de ontsluiting van dit terrein door wegenaanleg hoog stens 0.75 per m2 mag bedragen, waar mee de eigenaar niet accoord ging. Hij bleef bij zijn gevraagde prijs Burgemeester Kwint lichtte verder nog toe dat in principe reeds toestem ming was verkregen om voor deze ont worpen woonkern een uitweg te maken naar de Rijksweg Arnhemsewegi De voorwaarde voor deze toestemming, dat een groene strook van 20 meter breedte tussen de Arnhemseweg en een aan te leggen Parallelweg moet worden ge handhaafd. levert geen bezwaar op. Voor deze besproken woonkern had B. en W. twee bebouwingsplanncn. waar van weliswaar het eerste aantrekkelijker van aanzien was. doch waarvoor meer wegenaanleg werd vereist dan voor het tweede plan, zodat daarmede hogere kosten waren gemoeid. Na uitvoerige toelichting, waarbij werd medegedeeld dat voor het eerste plan slechts 0.60 per m2 kon worden betaald, terwijl voor het tweede plan 0,75 per m2 kon ver goed worden werd besloten om het tweede plan te aanvaarden. Op dit ter rein kunnen dan een 10-tal midden standswoningen worden gebouwd met daarnaast 12 arbeiderswoningen. Deze arbeiderswoningen kunnen door de ge meente in een tijdsverloop van 2 Jaren worden gebouwd, terwijl de bouw van de middenstandswoningen waarschijnlijk aan particulier initiatief zal worden overgelaten. De heer Vcenendaal (AR) verklaar de zich volkomen te Wurmen mot do prtfscalcuiatlé. waarin alle zui nigheid was betracht. De vergoeding van 0.75 per M2 was naar zijn mening tc laag. gezien het feit dat de gemeente tot nog toe steeds 1.— per M2 heeft betaald, wat men nog goedkoop vond. Spreker bracht verder naar voren dat naar zijn mening de verkoop van de grond niet was gestuit op de prijsbepa ling van de grond, doch op de duurdere opzet van het kernplan. Bovendien was zijn mening dat het eigendomsrecht tegenwoordig reeds te vaak wordt aangevallen, zodat hij dan ook liever zag dat een goed koper bouwplan wordt bedacht waardoor een redelijke prijs voor de grond kan worden betaald waar door wordt vermeden het gebruik maken van machtsmiddelen. De voorzitter stemde toe dat de vorige aangekochte bouwterreinen voor i._ per M2 goedkoop waren verkregen, maar in die gevallen betrof het steeds kleine percelen die bovendien nog aan verhar de weg lagen Nogmaals verzekert de heer Veenen- daal dat hij niet tegen onteigening U doch in dit geval tegen de gevolgde pro cedure. Het betreft hier geen onwillig, heid tot verkoop van de grpnd. maar verschil over de prijs en dan vindt de heer Veenendaal de prijs van de heer Van Loenen niet onredelijk. Hierop antwoordde de voorzitter dat de heer Veenendaal over het hoofd zag welk een soepele houding B en \V. van begin af hebben aangenomen tegenover de eigenaar van de grond. Niet \oor niemendal zijn tot tweemaal toe wijzi- gingen in de ontworpen plannen aan gebracht Juist omdat het hier gaat om verschil in prijsbepaling, vindt de voor zitter het nodig deze zaak voor een on partijdige commissie tc brengen De mogelijkheid tot voorlegging aan een ar- bitrage-commissle was wel overwogen doch Van Loenen bleek hiertoe met ge negen te zijn. Ook de heer Crootendorst (Prot. Kiesv vindt onteigening geen prettig* aangelegenheid." doch stelde vast dat hierbij het belang van de eigenaar moet worden afgewogen tegenover dat der ge meenschap. Naar sprekers mening was de eigenaar der erond niet gedupeerd met de toegekende prijs van 0.75 per M2. terwijl de gemeente het bouwter rein broodnodig heeft De heer Van Ginkel (P.v.d.A.) is voor arbitrage, doch nu dit niet kan worden toegepast is naar zijn mening onteige ning de enige oplossing. Na verdere uitvoerige discussies over en weer. maakte de voorzitter de Raad nog eens nadrukkelijk attent on de tijd nood waarin de gemeente verkeert, ter wijl hii absoluut geen uitkomst zae in een tijdrovende arbitrage, omdat Van Loenen zich daar reeds bij voorbaat te gen heeft verzet Met uitzondering van de heren Vcenen. daal en v Maancn (AR sprak de Raad uiteindelijk haar instemming uit met het voorstel van E en W. om tot ont eigening over te gaan. Hierna ging do Raad over in besloten zitting. WntiApnhpfs Auto slipt en kantelt In de nacht van Donderdag op Vriidag reed een luxe auto, waarin een dame en drie heren gezeten waren, op de Sta tionsweg Toen de bestuurder bij de bocht nabij de Zegheweg remde, slipte dc wagen en kwam aan de overkant op hei fietspad terecht, waar hij kantelde "t Wa$ een hele toer om de passagiers er uit te hiisen De drie heren kwamen met de schrik vrii. doch de dame had een hoofdwond, die sterk bloedde Een dok- lor uit Amsterdam, die Juist passeerde verbond de vrouw De auto werd door een kraanwacn in ziin gewone s»3nd geplaatst en hlcek nog goed te kunnen lonen, zodat de inzittenden de reis naar Nijmegen konden voortzetten. Hoogland MEDISCHE DIENST Alleen voor spoedgevallen wordt de medische dienst waargenomen door dr. W. Verbeek te Hoogland (Tel K 3493—260). Deze waarneming geldt voo- "«oS- lanri rioevelaken. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk: Den Ham. 19 Febr. 10 u: dr. Steenbeek. BURGERLIJKE STAND Geboren: Albertus Wulfert. zoon van I Timotheüs van Loenen en van Hendrlka I Houtveen; Everardus Hendrikus, zoon van Everardus van Westerlaak en van Hendrika van Daatselaar. Met leedwezen geven wij hiermede kennis van het overlijden van de Heer HENDRIKUS REIN HEDDEMA In leven machine-drijver bij ons in dienst. Hij zal steeds in onze herinne ring blijven voortleven. De Directie en het gezamenlijke Perso neel van de Gem. Reinigings- en Ont- smettingsdienst. Amersfoort, 18 Febr. 1950 Tot ons leedwezen geven wij hiermede kennis van het overlijden van onze Secretaris de Heer ÜENDRIKUS HEDDEMA Zijn nagedachtenis zal altijd in dankbare herin nering blijven. Het Bestuur van de Jubileum- en Ont spanningsvereniging van de Gemeenterei niging- en Ontsmct- tingsdienst Amersfoort. 18 Febr. 1950 Arts wegens uitstel Militaire dienst PRAKTIJK HERVAT. J. HARDON Zenuwarts is tot 6 Maart AFWEZIG. Dr. P. C. KUIPER Zenuwarts Kon. Wilhelminalaan 17 neemt waar. Spreekuur in de Lichten berg-polikliniek en in het St. Elisabethgasthuis gaan gewoon door. BILJARTVERENIGING „d* Oranjeboom" HEDENAVOND 8 UUR Biljartwedstrijden van 7 Vi11 uur. BAL NA. Entrée bal 1.—. Leden Biljartbond gratis. „TIM TUR" De Betere schoen voor Dames, Heren en Kinderen. LANGESTRAAT 78. Vtoor een goed moet U toch bü zijn Langestraat 26, tel. 4055 hoek L. Vrouwestraat. Bergstraat 27. Telef. 6529 Oudste adres ter stede Sinds 1885 Scholieren, zoals H.B.S.-ers e.a. Daar is een tas voor nodig! Een solide tas koopt U voor delig bij: Lederwaren Soesterweg 214 - Tel. 6093. REINIGING Koornalroot 33 T*|. 8627 (IC 2950), Hilv«r*um Een Radio en Stofzuiger op termijn Maakt het kopen gemakkelijk en fijn. Zet U dus niet in de zorgen En houdt Uw contanten zelf geborgen Om op 6, 9 en 12 maanden te kopen Kom dan even bij RADIOLUX aanlopen De zaak is dan spoedig voor elkaar En voor een prima service staan wij altijd klaar. LANGESTRAAT 17 TELEFOON 4917 AMERSFOORT. Jaren lang bestaand, sterk gefundeerd bedrijf vraagt we gens Bedrijfsuitbreiding waarvoor 6 obligaties worden afgegeven in stukken van 500.— of 1000.—. Brieven onder No. 2642 bureau van dit blad. Bij de v.h. Cord H. v. Erk bestaan enkele vacatures in het VERTEGENWOORDIGERS - CORPS van: a. de afdeling Kasregisters b. de afdeling Boekhoud- en Telmachines. ACTIEVE krachten met: le. Middelbare schoolpeiding en diploma boekhouden: 2e. Verkoop-ervaring in ongeacht welke branche; 3e. Leeftijd tussen 25 en 35 jaar; 4e. STUDIEZIN; gelleven uitsluitend schriftelijk te solliciteren. Brieven met opgave van laatst genoten inkomen te richten aan de Directie. Amstel 190192, Am sterdam-C. I Wij ontvingen een geheel nieuwe collectie FRANSE zilveren en pleetzilveren SIGARETTENKOKERS POEDERDOZEN en POTLODEN in alle prijsklassen Langestraat 26 hoek Lieve Vrouwestraat Telefoon 4055 Voor kraamhulp voor hele dagen naar KRAAMBÜREAU AMERSFOORT EN OMSTREKEN Spreekuur elke Woensdag middag van 23 uur in het Wijkgebouw van het Groene Kruis, ingang Valkestraat. BELASTINGCONSULENT Inlichtingen omtrent oplei ding, examens en lidmaat schap bij het SecrNederl. College voor Belastingcon sulenten. Belgischeplein. 6 Scheveningen. Tel. 551763. OFFICIËLE PUBLICATIE De staatscommissie voor de pensioenwetgeving maakt bekend, dat de gelegenheid om wensen en inzichten op het gebied der pensioen wetgeving mondeling toe te lichten binnenkort zal moe ten worden gesloten. De vijf de en laatste zitting van dc desbetreffende subcommissie zal begin Maart worden ge houden. Personen of organi saties. die er prijs op stellen hun schriftelijke uiteenzet ting mondeling toe te lichten, worden in verband hiermede uitgenodigd zulks uiterlijk 1 Maart a.s. aan het secreta riaat (Binnenhof 4. 's-Gra- venhage) kenbaar te maken Aan na die datum ontvangen verzoeken om gehoord te worden zal geen gevolg meer kunnen worden gegeven. Willen collectrices en collectanten, die hun mede werking willen verlenen aan de collecte, op Zaterdag 4 Maart 1950. voor het zwakke Amersfoortse kind, zich opgeven bij: J. VAN HASELEN Muurhuizen 11 te Amersfoort, (tel. 3655) En, heeft U de goede nummers kunnen kiezen? Het juiste antwoord op vraag A was 22, op vraag B-18, vraag C-5 en opvraag D- 4, zodat vandaag als totaalcijfer ontstaat: 22. 18. 5. 4. Deze cijfers corresponderen, in deze Tolgorde, met letters nit het alfnhet. Controleer Uzelf! Gegadigden moeten volkomen op de hoogte zijn met het lopende band-systeem en in staat zijn geheel zelfstandig leiding te geven. Alleen zij, die reeds een dergelijke functie vervullen en bereid zijn zich aan een psy chotechnisch onderzoek te onderwerpen ge lieven te solliciteren onder no. 2530 Adv. Bur. Jan C. Verheul en Co., Amsterdam-C. iirniiiiTOiWfflnii K;miw:iiii:unm'lii)liWil'lliHll!liili:ilii!t vraagt een voor de zelfstandige behandeling van de verkoopcorrespondentie. Sollicitanten moe ten de Franse taal schriftelijk en monde ling tot in de perfectie machtig zijn. Lang durige ervaring in soortgelijke functie, bij voorkeur in een technisch bedrijf, gewenst. Leeftijd 30 k 40 jaar. Sollicitaties te richten aan de Personeels afdeling van de N.V. Borenfabriek Bofa, GROTE KOPPEL 14—16, AMERSFOORT. Vroom Dreesmann Amersfoort N.V. vraagt cn Alleen nette en beschaafde meisjes en jongens met goede schoolrapporten komen hiervoor in aan merking. Tevens kunnen wij enige plaatsen op ons pompatelier. Sollicitanten moeten reeds over enige praktische ervaring beschikken. Mondelinge sollicitaties iedere dag tussen 10—12 uur en 3— 5 uur, behalve Zaterdags bij AMERSFOORT N.V

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4