ADO geeft doelpunt cadeau maar wint toch Hermes blijft Feijenoord maar net de baas Haarlem weet goed de weg in defensie van Sparta Emma overbluft RFC in de tweede helft 't Gooi is beter uit dan thuis tegen Neptunus DOS heeft echter meer verdiend Aantrekkelijke wedstrijd met een kater als slot Motorkalender voor 1950 Overzicht biljartcompetitie Een doelpunt voldoende om illusie te vernietigen Maandag 20 Februari 195q (Van onze sportredacteur) De meeste toeschouwers en het waren er zeer vele zullen het na af loop van de wedstrijd ADODOS betreurd hebben dat zu hun kostelijke Zondagmiddag hebben doorgebracht bjj deze wedstrijd, welke werd ge kenmerkt door inferieur voetbal, zodat men zich nu en dan moet hebben afgevraagd waar het met ons spelpeil naar toe moet. Lang voor het eind gaven velen er reeds de brui aan en verlieten teleurgesteld het veld, hoewel de stand toen toch 11 was en er dus nog volop spanning behoorde te zün. Men geloofde het echter wel, de interesse in de uitslag was al lang ver dwenen, want ADO verdiende heus niet meer. Maar jawel, even voor het einde wisten de Hagenaars toch nog een keer' te scoren, zodat zij met de volle buit gingen strijken, terwijl het iedereen duidelijk was dat de rood groenen hierop geen recht hadden. Spel van Clavan valt tegen Want als er nog iets goeds te melden valt dan maken de DOS- ers hier aanspraak op. Zij hebben in ieder geval getoond dat zij in djt seizoen niet voor niets nu en dan verrassende resultaten hebben ge boekt. En dat zij niet meer doel punten in deze wedstrijd hebben kunnen maken? Welnu, dat komt alleen omdat zij pech hadden bij hun aanvallen en de ADO-verde- digmg geluk Want wat is er voor het Haagse doel meermalen angst wekkend geschutterd. Dat bereikte wel zijn climax na de rust toen ADO de Utrechters aan hun enige doelpunt hielpen. Dit eigen doel schieten paste overigens volkomen in het beeld van deze ontmoeting. Het kwam zo. Spil Bauman (van ADO) in het nauw gedreven, dacht listig te doen door de bal om te halen naar zün doelverdediger Kok. Maar hij vergat dat men dat alleen maar mag doen als het vol komen verantwoord en dus veilig is. De boogbal lukte aardig, maar het ongelukkige was dat Kok reeds uit zijn doel was gelopen om de helpende hand te bieden. De bal stuitte thans rustig over diens hoofd en huppelde naar het verla ten doel, gevolgd door twee kana riegele DOS-ers, wier hulp echter niet meer nodig was. Dit doelpunt kon niet beter de onvoldoende spelkracht an ADO illustreren en DOS had op dit mee vallertje het volste recht. Kleine opleving Het gevolg van dit incident was dat de wedstrijd nog enigszins op leefde al hadden de toeschouwers niettemin de grootste moeite deels ook op rekening te schuiven van het lenteweer hun aandacht binnen de krijtlijnen te houden. De Haagse rechtsbuiten De Vos moest er aan te pas komen om de fout van Bauman weg te werken. Hij kreeg de bal vrij op de vleugel had dit meer gehad en pas seerde Pindus met een schuiver. En laat daar warempel Timmer mans de broer van Theo kans zien de Utrechtse doelman nog een tweede maal te slaan. Mangelmans probeerde de stevi ge DOS-defensie buiten gevecht te Deze DOS-speler schijnt een compromis te willen sluiten met de doelman van ADO, Kok, maar willen helemaal niet voorbij zien dat deze zich spaarde met het oog op Woensdag, maar dat wil nog niet zeggen dat je de bal steeds te lang bij je moet houden, zodat steeds een tegenstander kan ingrij pen. Ook hield de ADO-er veel te weinig zijn plaats. Hij zwierf dik wijls op het middenveld. Maar zel den zagen wij hem verantwoord werk verrichten. Veel indruk zal hij dan ook niet op zijn favorieten hebben gemaakt. Ook zün schieten op het doel was onzuiver. Zo kreeg hij kort na het begin volko men vrij staand een pass van Van Dam, doch zijn schot ging hoog over. Al spoedig bleek dat het voor- hoedespel van de Utrechters beter sloot. Van der Bogert ging een keer langs de vleugel, zette voor en de lange middenvoor Van Zijl kopte hard in. Kok kon echter nog wegstompen. DOS bouwde zijn aanvallen hoofdzakelijk over de vleugels op, bij ADO kwam het meeste door het midden, zodat de Utrechtse verdedigers niet veel moeite hadden op te ruimen. Man gelmans wist zich eindelijk een keer vrij te spelen maar zijn schot faalde en aan de andere kant kreeg v. d. Bogert een goede kans, maar zijn schot ging naast. Het Haagse doel werd tegen de rust zwaar be legerd maar het mocht DOS niet gelukken de bal achter Kok te krijgen. Even na rust kreeg Timmermans een unieke kans zijn club de lei ding te geven. Hij trapte eerst tegen Pindus aan, kreeg de bal Doelman Pindus van DOS trekt zich weinig aan van de bokke- sprongen van de ADO-er en gnjpt kalm de bal uit de lucht. (Eigen foto) terug en schoot toen naast. Behal ve de drie doelpunten die hierna werden gemaakt was de wedstrijd nauwelijks het aankijken waard. Er werd moeizaam aan beide zijden gespeeld en veel tijd ging verloren door doelloos heen en weer getrap om de eenvoudige reden dat er erg slecht werd ge plaatst. Allen waren hc-t na afloop over eens iat deze middag op het ADO-terrein geen eerste klas voet bal was getoond. deze blijkt er weinig voor te voelen. Als in extase vangt hij hier de bal op en geeft zijn te genstander geen kans. (Eigen foto) stellen, maar toen dit niet zo maar ging, gaf hij de bal een zetje naar Timmermnas, dié, hoewel hij het lastig had, hard kon intrappen. Dit doelpunt had Timmermans wel nodig ook, want veel intelli gent spel had hij voordien niet laten zien Nu moet helaas worden vermeld dat hij maar erg weinig plezier beleefde van Mick Clavan u weet wel, onze links buiten van het Oranjeteam. We Verdediging faalt volkomen (Van onze sportcorrespondent) DORDRECHT Dat het voor R.F.C. geen gemakkelijke taak zou zijn een EMMA op eigen terrein te slaan was een feit. Maar dat het met een 3O-nederlaag naar huis gestuurd werd had niemand verwacht. Immers een R.F.C. dat voor de rust het beste van het spel liet zien zou na de rust wel tot doelpunten in staat zijn. Van de zo geduchte EMMA-voorhoede ging weinig stootkracht uit. De aanvallen liepen teveel over de breedte, het samenspel werd te ver doorgevoerd. Tot zelfs twee meter voor het doel konden ze er niet toe komen een beslissende trap te geven. (Van een onzer verslaggevers) Hoewel het nooit valt goed te praten kunnen we ons heel goed indenken, dat één van de spelers van Feijenoord vfjf minuten voor het eind van de wedstrijd de grensrechter van Hermes DVS te lijf wilde gaan. Want wat deze man deed was verre van fraai. Hermes stond met 21 voor toen spil Poulus in het strafschopgebied de bal met de hand speelde, de scheidsrech ter constateerde wel het „hands"geval, maar kon niet zien of dit binnen of buiten het strafschopgebied was. Het onjuiste advies van de grensrechter, die zei. dat het buiten het strafschopgebied gebeurde, bad tot gevolg, dat Feijenoord slechts een vrije schop inplaats van een strafschop kreeg, 't Was toch zo'n aardige wedstrijd, maar die laatste vijf minuten werden volkomen vergald door dit optreden. Hierdoor kwam het dan ook, dat de Rotterdammers niet veel moeite hadden hun doel schoon te houden. Wel zagen wij een keer een schot van F. van de Gyp rakelings over de lat gaan. Aan de andere kant wa ren de aanvallen sneller van op bouw, verrassender maar tevens schotloos. Verscheidene malen kreeg Versloot de bal in vrije positie, een pracht kans voor een doelpunt, steeds weer gaf hij de bal af. In de tweede helft verwachtten wij dan Ook een R.F C. te zien, dat de maat aangaf. Hoezeer werden wij hierin bedrogen. De voor de rust zo uitstekende R.F.C.-defensie kwam niet meer aan de bal. Met verras sende open aanvallen werden ze Schaap kruipt zonder veel moeite tussen drietanders door (Van onze verslaggever) De winst in de ontmoeting Neptunus't Gooi is aan de goede zyde gekomen; de Hilversummers hebben een alleszins verdiende overwinning van 12 geboekt De drietanders hadden Everse wederom in de gelederen, maar inplaats van de rechtsachterplaats te bezetten, dribbelde hü op de linksmiddenplaats wat op en neer. Een versterking van zijn ploeg was zijn medespelen zeker niet; daarvoor moest hij zich met zijn rechterknie te veel ontzien. Bij de Hilversummers was Schaap in dc voorhoede de stuw kracht en de spil waar alles om draaide. Hij was ongetwijfeld de beste speler van het veld en de twee doelpunten waren voornamelük het werk van de tactisch spelende oud-internationaal. Hij wrong zich herhaaldelijk zonder al te veel moeite door de verdediging van Neptunus heen, die af en toe een zeef gelijk was. finaal overspeeld. De enigen, die zich geducht weerden waren de bei de kanthalfs, maar deze bleken niet bü machte doelpunten te voorkomen Het eerste doelpunt kwam dan ook niet onverwachts van dc voet van F. van de Gijp. nadat linksbuiten Ockenburg en middenvoor C. van de Gijp voor een totaal uit elkaar ge speelde verdediging gezorgd haddên. Nog geen minuut later volgde er een kanjer op de lat. Zelfs linkshalf Rou- bos kon zich permitteren twee. drie spelers te passeren en rakelings naast de paal te schieten. Voor het tweede doelpunt zorgde J. van de Gijp na een fraaie dribbel. De weinige aanvallen van de Rot terdammers, die grotendeels het werk waren van de linkervleugel, waren niet gevaar ontbloot. De zo nodige steun van de middenlinie had den zij echter niet Het derde doel punt van EMMA kwam uit een voorzet van de rechtsbuiten. Mid denvoor C. v. d. Gijp ving de bal op, zond hem naar de vrij staande Oc kenburg, die geen moment aarzelde. (3—0). Het noodlottige moment waarop Bauman de bal terugspeelde op doelman Kok, maar over hem heen in 't doel trapte. Kok kruipt op handen efi voeten achter de bal aan, maar deze is niet meer te achterhalen. Twee DOS-spe- lers komen ten overvloede toc- rennen. Het begin van de strijd was aan trekkelijk door een wederzijds aan vallen met optreden van de doelver- dedigers. Neptu: is forceerde dc eer ste hoekschop, door Kok goed geno men. doch door A. Luyten tegen de lat gekopt. Het duurde met lang er was nog geen tien minuten ge speeld of 't Gooi zag al kans de score te openen. Het doelpunt ont stond na een goede uitval, waarbij Paulisch keurig naar Schaap pas seerde, welke een der verdedigers van Neptunus omspeelde en daarna het net vond (01). Even daarna kreeg Levert, die wij op de linker vleugel van de geelzwarten weieens beter werk hebben zien doen. gele genheid om het doel van de blauw- witten te bestoken, maar Zondervan slaagde erin de schuiver vallende te keren. De gebroeders Luyten trok ken er bü de Rotterdammers enkele malen goed op uit, doch het was jammer dat van de voorzetten door de middelmoot van de Rotterdamse voorhoede geen gebruik werd ge maakt. De voorhoede van 't Gooi gaf dikwijls goed samenspel te zien, waartegen de achterhoede van de gastheren weinig vermocht in te brengen. Niettemin bleven verdere doelpunten in de eerste helft uit, want noch v. d. Hoeven aan de ene zijde, noch Schaap aan de andere kant konden de weg naar het vüan- dchjk doel vinden. De tweede helft begon met een overwicht van de Hilversummers en na ruim 5 minuten schoof Kreuning de bal voor de voeten van Schaap, die een scherp schot loste, dat Zon dervan evenwel nog juist tot hoek schop kon verwerken. Neptunus ver plaatste het spel enigermate en Vos voelde Mosterd aan de tand. maar de geroutineerde Hilversumse doel wachter gaf geen krimp Toen 't Gooi even buiten het strafschopgebied een vrije schop kreeg te nemen, zat er een tweede doelpunt van de gasten in de lucht. Schaaps schot suisde evenwel naast het doel Het bleek echter uitstel van executie, want Schaap bleef zeer bedrijvig en, wat meer zegt. gevaarlijk. Hij wandelde na een kwartier door de verdediging heen. gaf daa/na de bal aan Kreu ning over. die geen fout maakte en met een vliegend schot de stand op 02 bracht. Neptunus paste daarna de tactiek van insluiten toe en in derdaad met succes. Het hechte Hil versumse verdedigingsblok leek on- passeerbaar. maar toch slaagde van der Hoeven er 5 minuten voor tijd in Mosterd met een uitstekend schot te verrassen Er ontstond toen een hevige druk op het Hilversumse doel; het werden benauwde ogenblikken voor de geelzwarten, maar Mosterd zag en overwon de laatste moeilyk- heden. HooglandSVMM 13 Aan dc Langewoord speelden Zondag middag Hoogland—SVMM een wedstrijd welke rijk was aan snel en goed com binatiespel. SVMM speelde technisch beter en toonde ook het aanstaande kampioenschap waardig. Bij Hoogland waren Van Bekkum en Van Rossum door ziekte vervangen cn door resp G v Valkengoed en P Versteeg Het be gin was wel heel verrassend. SVMM trapte af. waarbij de bal direct door Versteeg werd overgenomen die naar Rijnders plaatste, die op zijn beurt Schoonderbeck in de gelegenheid stelde binnen een halve minuut Hoogland de leiding te geven (1—0) Dit moedigde de Hooglanders aan en herhaaldelijk trok ken zij met goed combinatiespel naar voren. SVMM liet zich echter ook niet onbetuigd en na 10 minuten had zij suc ces 1—1). Na de rust stond het spelpeil nog op dezelfde hoogte Ons Inziens speelde mldvoor Schoonderbeck van Hoogland iets te veel terug waardoor de vele kansen, die de weer opgestelde J Rijn ders schiep, een prooi werden van de SVMM verdediging Twee maal meen den we Hoogland in deze periode te zien doelpunten, doch de SVMM-keeper grabbelde al vallende cn springende de bal uit de hoek Langzamerhand ging bij Hoogland de vermoeidheid gelden. De backs stonden te veel naar voren opgesteld cn hiervan profiteerde de SVMM-voorhocde tot tweemaal toe door snel achter de ver naar voren geschoten ballen aan te gaan en daarmede Jonger- den geen schijn van kans te geven (1-3). Met een aanvallend SVMM kwam het einde van deze hoogstaande wedstrijd. Wij willen hiermee niet zeggen, dat Hermes deze wedstrijd onver diend gewonnen heeft, want hoe wel het spel in de Schiedamse voorhoede voor de rust nogal eens te kort gehouden werd. ontplooide het zich na de rust in de volle breedte, wat er toe leidde, dat de aanvallen op het doel van Van der Bijl. die weer in volle glorie terug was veel gevaarlijker waren dan die van Feijenoord. Voor de rust echter had de verdediging van de rood-witten weinig moeite om de aanvallen van de Blues te keren en Van der Tuvn probeerde het daar om in het begin alleen maar met een paar verre ballen. Gevaarlijk werd het toen Van der Bijl een fout maakte, waardoor Jac Heijster kon schieten, maar het hoofd van Ol denburg kwam nog tussen de bal en het net en rnet een resolute knik stuurde dat hoofd de bal weer zo ver in het veld. dat Feijenoord di rect een aanval kon beginnen. Even later was de snelle linksbuiten weer voor het doel van Feijenoord dank zii een verre voorzet van Van der Most. Helemaal alleen stond hii tegenover de uitlopende Van der AMSTERDAM Het internatio nale programma van de KNMV voor het iaar 1950 ziet er als volgt uit: 7 Mei Races te aZndvoort. 18 Mei terreinwedstriiden Duinrell. 8 Juli TT Assen. 6 Augustus Races Zandvoort. 1 en 2 Setember ..Benelux-ronde". 23 September ..Battle of Arnhem- rit. 25 Maart KNMV voorjaarsrit. 16 Juli Valkenburg wegraces. 20 en 21 October kampioensrit KNMV. I April Zuid-Holland grensrit. 13 Mei Apeldoorn: Politie betrouw- baarheidsrit. 29 Mei Elfstedentocht Friese mo torclub. 24 Juni Zuid-Holland grensrit. 23 Juli Kamioenschap Utrecht (Soesterberg). II en 12 Augustus Elf provinciën hoofdsteden rit. Breda. 7 October Utrecht betrouwbaar- heidsrit. Biil. die met een duiksprong de bal over de achterlijn wist te werken. Daarna kwamen de aanvallen van Feiienoord. de één na de ander. De verdediging van Hermes raakte er volkomen door in de war. Maar de kansen werden niet be nut. Poulus kwam toevallig in aan raking met een bal die beslist in het net was verdwenen, maar die nu corner werd. Van Hoek schoot tegen Pil aan. Jan Linsen keihard tegen de paal. Steenbergen schoot een paar keer rakelings langs en als climax van al deze spanning kwam er onverwacht een aanval van Her mes. Joop Heijster lancet de een voorzet, het hoofd van ui Janse veranderde de bal van ri? ting en met een vreemd effe:- draaide zii onhoudbaar voor V- der Bijl het doel in (0—1). Na de rust moest een doelpun- (11) van Steenbereen. wier.: spel steeds meer vooruitgang ver toont, de Schiedammeri aan de nr* dige fantasie helpen bit het ooboü" wen van hun aanvallen Het w! een paardenmiddel dat uitsteker-' werkte. De aanvallen van Herme eeboren in de middenlinie door de twee biinnenspelers met raffine ment geleid over de vleugels sierd door verre gedurfde passen eleden door de verdediging var Fevenoord heen. al deden Kroo- Oldenburg en Smulders nogzogc^ hun best. Een voorzet van Jv Heiister kwam bii Stolk terecf wiens eerste schot tegen Smulders afstuitte, maar de tweede kee- smoorde de bal in het net (1— Even later rolde een schot v» Van der Tuyn bijna onder Van de; Bul door. Lex Janse schoot teze- de paal. aan de andere kant koc> Van de Korput de bal precies inde handen van Pil. En zo kregen beurtelings van beide zijden aan trekkelijk voetbal te zien totdat he* onverkwikkelijke handsgeval ztó voordeed. Van Hoek mag dan hoog sprin. gen, de machtige armen van doelman Pil reiken verder ta deze viermansdans om de bal Amersfoort dames verliezen De heren van Amersfoort waren'vrij cn zouden een vriendschappelijke wed strijd gespeeld hebben tegen B H C. uit Bussum Dit gin gechter niet door. Dat Amersfoort II (heren) in Utrecht van U D. zouden verliezen was te verwach ten. U D. won met groot verschil, nl. 82. De Utrechters zijn nu bijna kam pioen Dames I trok naar Tuindorp Oostzaan en ontmoette daar Vriend schap. een wedstrijd ter elfder ure nog ingelast. De Amersfoort-dames moesten het onderspit delven en verloren met 42. Dames II erkende in Harmelen haar meerdere. De thuisclub scoorde hier vijf maal. tcrwiil de Amersfoort aanval blijkbaar schotioos was. Voor de handbalgroep Amersfoort dus een slech te dag. SchultePeters tweede in Antwerpen ANTWERPEN. - In de Ant werpse zesdaagse luidde de stand na de sprints van Zondagavond ne gen uur: 1. Bruneel—Van Steenbergen (Belg) 65 pnt.; 2. SchultePeters (Ned.) 21 pnt.; Op een ronde: 3. LapebieBruyland (Belg.) 25 pnt.; 4. NaeyeAdriaenssens (Belg.) 13 pnt. Op vier ronden: 9. Van Vliet Pellenaers (Ned.) 96 pnt. Het Nederlandse koppel Van Est Boeyen (4 pnt.) bezette met 1 ronde achterstand de 15e plaats. Ook in de zevende ronde van het biljartcompetitie van het district „Eemland" hadden de uitslagen van de gespeelde wedstrijden een grote invloed op dc ranghjst. In de cadre-klasse kwam „De Ver gulde Wagen" met een verrassing uit de bus. Centraal werd met een zesnul nederlaag naar huis ge stuurd. Het Amersfoortse team staat nu aan de kop, doch zal wel af moe ten wachten hoe „De Gouden Ploeg" de achterstallige wedstrijd zal spe len. Niet minder dan 'vijf van de acht teams spelen in de eerste klasse libre een grote rol. Metropole handhaafde zich door een overwinning op De Poedel, doch Leusderkw articr en De Vergulde Wagen II behaalden grote puntenwinst. Vooral Leusderkwar- tier. dat nog een wedstrijd achter is, bedreigt de goede positie van Me tropole. Theomien bleef in de running door een overwinning op Vergulde Wa gen III waardoor laatstgenoemde onderaan de ranghjst terecht kwam Ook in deze, de tweede klasse libre, is het gedrang in de kopgroep groot Soestcrkwartier I, liet Ons Genoegen III duikelen waardoor het Baarnse team op het tweede plan kwam. Ook Centraal II liet een steek vallen door g.elük te spelen tegen het Leusder- kwartier II. Gouden Ploeg III zorgde voor een (Van onze sportcorrespondent) HAARLEM. Een zich het zweet van het voorhoofd wissende Land man en een onbewogen Terlouw hebben om kwart voor vier wat dood vermoeide Haarlemmers de hand geschud. Met die handdruk schoven de Rotterdammers tevens de kampioenskans van zich af, waarmee zij anderhalf uur tevoren het veld opgewandeld waren. Toen nog onkundig van de ragfyne combinaties die de roodbroeken zonder ophouden naar het doel van Sparta zouden schuiven en nog onkundig van het doelpunt dat over Sparta's lot zou beschikken. vleugel Wenneker en Zuidgeest wat in het wilde weg lieten hollen en Smit en Groeneveld begrepen elkander spoedig zo goed, dat Haarlem ook op links voortdurend gevaarlijk was. Maar de roodbroe ken misten deze middag toch iets. Zij misten de voet die een fraaie kans tot een doelpunt wist te maken. Zü misten ook het ver eiste tikje geluk. Daarom schoten alsmaar schoten en kopballen van Roozen en Groeneveld net naast, daarom ook kon Sparta tot het laatst de hodp op de gelijkmaker bewaren. De bewegelijke nieuwe midvoor Want Sparta wilde wel. De voor- Jacob kon steeds weer tevreden i treffelijke Verbeek op de rechts- gadeslaan hoe Roozen en de onver- halfplaats stuurde zün makkers moeibare Pastoor op de rechter J steeds weer naar voren. Den Boer I en Van Ede wendden al hun snel heid aan om de Haarlemse verde diging voorbij te komen. Een stug ge Van der Linde en de trapvaste stopperspil De Voogd vooral, ston den de Rotterdammers echter niet meer toe dan wat verre schoten van Den Boer en Weber. Haarlem was deze middag nu eenmaal de sterkste. Sparta erkende dit, gaf een kwartier voor het einde defini tief het middenveld vrij. Prompt schoot Groeneveld daarop de ba! hard en laag langs Landman. Bui ten spel. Een schot van Jacob vloog naar een verlaten Sparta- doel. Net naast. En een vlotte om haal van Roozen werd ook al geen doelpunt, omdat Landman met zijn vingertop iets deed, wat applaus vereiste. Dat doelpunt kwam reeds na een kwartier uit een kort gevecht om de bal tussen Terlouw en Haar lems kleinste man Pastoor. De Haarlemmer tikte de bal over Ter- lauw heen voor de voeten van Smit, die met een laag schot een verrast om zijn as draaiende Land man niet eens meer de tijd gaf een uitvalspoging te wagen. Dat was 10 en het is achteraf eigenlijk een beetje onbegnjpeHjk dat het 10 is gfebleven. Want Haarlem wist deze middag wonderwel ope ningen in Sparta's verdediging te vinden. Centraal Eerste klasse libre Metropole 7 Verg Wag II 7 Ons Gen II 8 Poedel 7 Leusdcrkw. 6 Zonneheuvel 7 Gouden PI. II 7 Ons Genoeg. 7 5 II Vyfdc klasse libre Leusd.kw III 7 5) KOT II 7 K ODL III 7 33 Theomien II 3) Ons Gen V 7 2 Metropole IV 7 K Mlddelwjjk II DOS II Theomien II Ons Gen IV 7 Centraal II 7 Soesterkwart 7 ODL 7 Nieuwe Kei 7 Leusderkw II 7 Verg W III 7 Zweed Davidson wint Parijse tennistournooi PARIJS In de finale hepen enkel spel van de Franse kampioenschappen op overdekte banen kwamen twee zwe den tegen elkaar uit: Sven Davidson en Torsten Johansson. Eerstgenoemde won met 52. 75. 63. Het kampioenschap dames enkelspel was voor de Ffancaise Annemarie Se- ghers. zij sloeg haar landgenote Arlette Halff met 6—1. 62 ln de eindstrijd. Sven Davidson *n Torsten Johansson wonnen de titel in het dubbelspel door ln de eindstrijd de Italianen Marcello del Bello en Giorgio Cucelli te slaan met 62, 6—1, 4—6, 6—8, 64. Derde klasse libre ODL II 7 35 Centraal III 7 32 Metropole II 7 31 Animo 7 31 DOS 7 27 Middelwlik 7 KOT 7 Gouden PI. III 7 Zevende kl libre Animo II 7 ODL IV 7 Soesterkw IV 7 Leusderkw V 7 Zonneh. IV 7 KOT III 7 Schouw II 7 Schouw III 7 verrassing door het leidende ODL II een gelük spel af te dwingen. Hier- door is in de derde klasse libre weer olop spanning, hoewel Metropole II een veer moest laten tegen Middel- wijk. Zonneheuvel II snoepte Vergulde Wagen IV twee winstpartijen af, waardoor de Soesters eer. directe be dreiging voor de positie van het Amersfoortse team in de vierde klas se is geworden. Metropole bleef ae leiders volgen door een bruikbare overwinning op Poedel II. Hoewel Leusderkwartior III er nog zeer goed in de vüfde klasse voor staat is het 44 gelijke spel tegen ODL III tegengevallen. Het eerst genoemde team behoudt echter nog steeds een belangrijke voorsprong Vergulde Wagen V stelde danig teleur door van Zonneheuvel III te verliezen. Hierdoor moesten de Amersfoorters hun leidende positie in de zesde klasse afstaan aan Me tropole V, die het echter ook niet verder dan een gelijk spel bracht. In de zevende klasse verbeterde ODL IV uit Baarn. door een 8—0 overwinning op Schouw II, zijn kans, hoewel Animo II met winst van Zonneheuvel IV kwam. Na zeven ronden zien de standen er als volgt uit: Cadre-klasse Vergulde W 5 18 Gouden Ploeg 4 20 Tweede klasse libre Vierde klasse libre 30 Verg Wag. IV 6 3-' 27 Zonneh. II 6 50 32 Metropole III 6 23 32 Schouw 6 25 31 Nieuwe Kei II 6 20 23 Poedel II 6 18 20 Soesterkw. II 6 11 Zesde klasse libre Metropole V 7 31 ■sz Verg Wag V 7 S3 32 Zonneh III 7 22 31 Poedel III 7 28 27 Leusdkw IV 7 2. 27 Middelw III 7 2' 21 Centraal IV 7 22 19 Soesterkw. III 7 21 Boksprogramma van 14 Maart DEN HAAG. Dinsdag 14 Maar' bokst Luc van Dam. zoals reeds gemeld in de Haagse Dierentuin een partij over 10 ronden tegen de Spaanse midden gewicht Soldcvilla. Diezelfde avond zs\ men ook Giel de Rood aan het werk kunnen zien: de Scheveninger komt over 8 ronden uit tegen de welter Walter Kraus. verder staan nog op het program twee partijen in het lichtgewicht over 6 ronden Jan NlcolaasHenk van Kla veren en Jan Oudshoorn—Ludwig I" het bijprogram enkele ontmoetingen tussen amateurs.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4