DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Britten interneren Westerling in Singapore Attlee zet door; liet werk zal met kracht worden aangepakt Mijnwerkers in Amerika tarten de regering Regering van R.I.S. vraagt uitlevering Half Amsterdam Zaterdagnacht zonder electriciteit Met ijzeren partij-discipline is veel te bereiken Amerikaans attaché valt uit trein in tunnel 10e Jaargang, no. 49 Maandag 27 Februari 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" Giro 510330. Redactie cd Administratie: Snouck«rtlaao I. Amersfoort. Bank: Rotterdamsche Bank Postbin 9 Abonnement*- Uitgave: N.V. De Nieuwe PeTS Telefoon redactie 4291. Telefoor. admtntstratie 6235. prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. lew. Losse nummers 9 cent. Hoofdredacreu' F] DE BOORDER. 'AMERIKA Stikkers bezoek IN ECA-kringen te Washington ziet men met grote» belangstel ling het a.s bezoek van minister Stikker tegemoet, vooral omdat het ongeveer samenvalt met de bestu dering van Hoffman's ECA-begro- ting voor het belastinggaar 1950-51. Sommige Amerikaanse kringen ziin er geenszins van overtuigd, dat Eu ropa zich met voldoende süoed ont wikkelt in de richting van de door Amerika zo dringend gewenste een heid. ECA-vertegenwoordigers uit Engeland. Frankriik. Italië en W. Duitsland hebben voor de Senaats commissie voor buitenlandse aan gelegenheden verklarineen afge legd. welke er od wiizen. dat het Europees herstel weliswaar bevre- dicende vorderin- In het cen maakt doch •zoeklicht dat sommige kern- zoeKucnt i Droblemcn zoais het vraagstuk van de betalingsbalan sen en dat van de invoerrechten nog verre van oneelost ziin. Daar komt bii dat Hoffman zelf onlangs heeft gezegd dat hii teleurgesteld is over de langzame groei van Eu ropa's economische samenwerking Ziin woorden hebben uiteraard vooral indruk gemaakt bii de Ame rikaanse isolationisten. die hieruit argumenten tegen de ECA putten. In kringen, die de ECA eoed gezind ziin hoont men thans, dat minister Stikker de Amerikaanse politici er van zal overtuigen dat Europa wel degebik op de goede weg is en van de Marshall-steun het best moee- liike gebruik heeft eemaakt Men mag aannemen, dat Stikker niet zal nalaten er on te wiizen dat alle stappen in de richting van Europe se economische samenwerking met omzichtigheid dienen te eeschieden. omdat de economische en monetai re problemen van dit werelddeel nu eenmaal zo ingewikkeld ziin. dat een geforceerd temoo tot ernstige moeiliikheden zou kunnen leiden. Het zal niet gemakkeliik ziin alle Amerikaanse autoriteiten, die bii deze dingen betrokken ziin. dit al les duideliik te maken Wacht Stik ker dus geen gemakkeliike taak. zii is er slechts van des te groter betekenis om SINGAPORE Paul Westerling, van wie reeds gemeld was. dat hU per Vliegtuig uit Indonesië ontsnapt zou zijn. is in Singapore, in het huis van een Chinees, door de Britse recherche gearresteerd en als illegale immigrant op het St John's eiland, even buiten de stad. geïnterneerd BU zün aanhou ding, toonde Westerling zich weliswaar verwonderd over het feit, dat men hem zo spoedig had kunnen vinden, maar hü ping toch zonder enige tegen stand te bieden, met de Britse politie-officier. McEwan, mede. „Turk" wilde wapens kopen De Engelsen wonden zich verder over deze doodgewone arrestatie van een „vreemdeling zonder geldige pa pieren" niet op en interneerden hem op St- Johns-eiland. Hem is nog wel een kort verhoor afgenomen. waarbij Westerling er geen doekjes om wond. dat hij naar Singapore was gekomen om fondsen en wapenen te zoeken voor zijn re- volutionnaire organisatie. De R I S. heeft om zijn uitlevering verzocht via de Britse ambassade te Djakarta, maar die uitlevering was Zondagavond (Westerling is Zaterdag gepakt) nog geen feit: de Britse hoge commissaris moet erover beslissen Een verdrag tot uitlevering bestaat tussen Engeland en Indonesië nog niet. Voorlopig zit Westerling opge sloten en moet hij 25 dollar boete be talen wegens overtreding van een noodwet op de ongeregeldheden op Malakka en ten slotte kan hij, als men vindt dat hij Nederlander is naar Nederland worden overgebracht: zo zou hij zijn straf toch niet ontlopen. Van de ontvluchting zelve heet het nu toch weer. dat een zijner piloten hem naar de kust van Malakka vloog, dat hij naar de kust zwom (of ped delde in een rubberbootje) in Zuid- Johore (te Pontian) een taxi huurde en ongehinderd Singapore binnen reed. want viermaal controleerde po litic hem zonder te bemerken, dat de pas die Westerling vertoonde vals was Turkije heeft, bij voorbaat, per ra dio-Ankara, wereldkundig gemaakt, dat het niets met Westerling en zijn gedragingen te maken wil hebben of te maken heeft gehad: ..wij zijn verontwaardigd .dat hij zich Turk durft noemen. Niet iedereen die in Istanboel geboren is, is Turk!" Als de Engelsen hem stevig vast houden tot do uitleveringsprocedure op een of andere wijze, hetzij langs een Nederlandse omweg of direct met Indonesië geregeld is. is de kwestie- Westerling grotendeels geliquideerd, want zijn volgelingen zijn zónder hem niet veel meer waard dan een zich oplossende guerrillabende. Volgens berichten van Zondag avond uit Singapore zal kapitein Westerling ..zoals iedere illegale im migrant worden uitgewezen". liet schfjnt dat cr geen aanleiding tot uitlevering bestaat", verklaarde Sowjet Unie. een officiële persoon. De kapitein ou aan zijn vrienden hebben toever trouwd. dat hij voornemens is naar Djakarta terug te keren „Ik kan de stad in een uur veroveren", zo zou hü gezegd hebben, „maar ik heb wa penen nodig Ik heb een zware taak te vervullen AMSTERDAM. Om 5 minuten voor een. Zondagochtend, trad in Am sterdam een ernstige lichtstoring op. die ongeveer de halve stad trof: het gehele oosten, de helft van het centrum en geheel Zuid schünen verstoken te zyn geweest van electriciteit. Er werd met man én macht naar de oorzaak van de storing gezocht. Vermoed werd. dat het defect in een kabel zat. Een groot voordeel was alleen het tüdstip van de storing, omdat in de vroege ochtend het verbruik uiter aard gering was. Omstreeks kwart voor 3 waren de monteurs van hét Gemeentelijk Ener giebedrijf er in geslaagd alle gestoor de stadsgedeelten weer onder span ning te brengen. Inmiddels was ge bleken, dat een van de drie hoofdka bels, die de Centrale-Noord aan de overkant van het IJ met het verdeel station aan de Hoogtekadijk verbindt, defect was. De defecte kabel passeert behalve het Noordzeekanaal nog 4 a 5 andere kanalen te Amsterdam en hot werd dus een heel onderzoek om deze ka bel centimeter voor centimeter te on derzoeken. Belgi Naar Luxemburg en pë zonder pas Van 1 April af bewijzen van Nederlanderschap HELMOND. Met ingang van 1 April zullen Nederlanders weer als voorheen op vertoon van een bewijs van Nederlanderschap kunnen wor den toegelaten in België en Luxem burg. De Nederlandse regering heeft inmiddels besloten met ingang van deze datum dit bewijs als reispapier weder in te voeren. De regering heeft tevens de wenselijkheid uitge sproken voor een bewijs van Neder landerschap niet meer dan 3. aan leges ten bate van de gemeente kas te vorderen. De bewgzen zullen een geldigheidsduur hebben van 5 jaren, te rekenen van de dagteke ning der afgifte. .Comité Rijkseenheid' geliquideerd DEN HAAG. Het „Nationaal Comité Handhaving Rijkseenheid" heeft besloten, nu door de souve- reiniteitsoverdracht van 27 De cember 1949 het doel, dat het comi- té zich had gesteld, niet meer ver- 1 wezenlijkt kan worden, tot liquida, i tie over te gaan. Aan het dagelijks bestuur van het comité is opge dragen, deze liquidatie uit te voe ren. Weinig ivind fi Weersverwachting, geldig van g Maandagavond tot Dinsdag- g avond. p Droog weer met enkele over- E drijvende wolkenvelden, wei- 1 nig wind. In de nacht en vroe- E g ge ochtend lichte en in het s binnenland plaatselijk matige g vorst. Morgen overdag onge- g veer dezelfde temperatuur als 1 vandaag. S "1 Febr Zon op 7 30. onder 1817. s Maan op 12.50. onder 6.06. CPN congresseert in Rotterdam ROTTERDAM In de Rivièrahal heeft de CPN. haar derde na-oor- logse congres gehouden. Op voorstel van partijvoorzitter Gerbcn Wage naar is een motie aangenomen, waarin wordt geprotesteerd tegen het feit, dat de afgevaardigden uit Polen. Oost-Duitsland en West- Duitsland geen inreis-visa hebben ontvangen en dat de afgevaardigden uit Frankrijk. België en Italië niet op het congres mochten spreken. Paul de Groot heeft een politieke inleiding gehouden, waarin hg o.m. de wenselijkheid bepleitte van het verbeteren van de betrekkingen met Rusland, de volksdemocratische landen", het nieuwe China en Oost- Duitsland De R.T.C aldus de heer De Groot, is een verraad aan het Indonesische volk. De heer Jan Haken heeft een toe spraak gehouden over het landbouw programma van de C P N Naar aan leiding van beide redevoeringen is uitvoerig gediscussieerd. Van den Brink krijgt negen jaar R.W.I. DEN HAAG. De Bijzondere Raad van Cassatie veroordeelde Zaterdagmorgen de voormalige NSB-bureemeester van Barneveld en Wagenjngen. W. H. van den Brink overeenkomstig de eis tot negen jaar Rijkswerkinrichting. Het Arnhemse Bijzonder Ge rechtshof had hem wegens ziin diensten bii de S D. en ziin werk zaamheden als burgemeester tot 7 jaar R.W.I. veroordeeld. Waterstofbom en vredesinitiatief HAARLEM. De Nederlandse Beweging tot Bevordering van In ternationale Vrede en Internationale veiligheid, die in 1947 in het leven is geroepen met medewerking van 't Nedcrlandsche Roodc Kruis, heeft zich tot de minister van buitenland se zaken gewend met een uitvoerige brief, waarin zü in verband met de internationale situatie dringend verzoekt, ernstig de vraag in over weging te willen nemen, of de Ne derlandse regering het initiatief zou kunnen nemen tot raadpleging van de landen der West-Europese Unie ter vaststelling ener gemeenschap pelijke gedragslün inzake de water stofbom. „Voortduring toch van de gewel dige spanningen, waaraan de wereld blootgesteld is. moet tot een volsla gen geestelijke ontreddering leiden", zo eindigt de brief. Mao en Tsjou weer terug in China PEKING. De Chinese commu nistische leider. Mao Tse Toeng, en de communistische minister van Buitenlandse Zaken. Tsjou En Lai, zijn weer in China terug, na een bezoek van drie maanden aan de Nee toch. Heus! Het carnaval heeft Rio de Ja neiro 28 doden en 4659 ge wonden gekost. Twee meest tragische voorvallen: een uit de haven gered drenkeling ver moordde zijn redder, en, gemas kerd kind van 11 jaar schoot haar gemaskerde moeder uit een grap dood. Belastingambtenaren versche nen op dorpsbruilof te Beiren en namen alles, tot zelfs de ge schenken, het eten en het drin ken, in beslap. Bruigom had be lastingschuld! Industriële tentoonstelling te Milaan haalt en brengt be zoekers per helicoptère, de eer ste Europese luchttaxidienst! In Lansdale (Pennsylvanië) houdt wetenschap vrouw in leven, die al meer dan 300 bloed transfusies nodig heeft gehad. Haar 12 donors kunnen het niet meer aan, dus komen er weer nieuwen bij. Bruidspaar vroeg Shaw: „Is Vrijdag een ongeluksdag om te trouwen?" Zeker", zei hij, „waarom zou de Vrijdag 'n uit zonderingsdag zijn!" Schrijver André Mavrois noemt voor Ra dio-Paris dit sarcasme „pesti lent, uit den Boze!" NJ De Sowjet-Russische plaatsver vangende minister van Buitenland se Zaken, Lawrentjef. en enkele andere Sowjet-functionarissen, de den de Chinese bezoekers bg het grensstation Otpor uitgeleide. Er was een erewacht te paard opgesteld en de Sowjet-vlag wap perde naast die der communisti sche Chinezen. PITTSBURGH. Meer dan een half millioen Amerikaanse arbeiders zün vandaag werkloos ten gevolge van de münwerkersstaklng, die haar derde week in gaat. De 372,000 stakende münwerkers tonen zich niet be reid het werk te hervatten en tarten de regering en hun leider John Lewis. Ongeveer 180.000 arbeiders In industrieën, welke rechtstreeks afhankelük zün van de kolenproductie, zün zonder werk, daar de voorraden büna geheel uitgeput zün. Een half millioen arbeiders werkloos John Battle van de ..National Coal Association" verklaarde: „Nog een week en cr zal gewoonweg een chaos ontstaan Millioenen Amerikanen begingen de gevolgen van de staking te onder vinden. In vele gebieden worden scholen en universiteiten gesloten. In vele steden, onder meer in New York, heeft men moeten bezuinigen op de electrlsche stroom en de nood toestand is er afgekondigd. In ver scheidene plaatsen is reeds een ko- lendistributie in werking. Zondag hebben bemiddelaars der regering gepoogd mgnwerkers en werkgevers tot een vergelijk te doen komen, vóórdat het Federale Ge rechtshof de zitting zou openen over de beschuldiging jegens het Mijnwer- kersverbond wegens „belediging van het Hof' De mgnwerkers negeerden namelijk een order om 11 Februari het werk te hervatten. Russisch generaal baas in Bulgarije BERLIJN. Men verwacht te Sofia dat de Sowjct-generaal Kon- jef naar Bulgarge gezonden zal worden om het bevel over het Bul gaarse leger over te nemen, op de zelfde wijze als generaal Rokos- sofsky in Polen heeft gedaan. LONDEN. Na met zün ministers vergaderd te hebben, heeft Attlee een verklaring uitgegeven, die hierop neerkomt: „Labour heeft een meer derheid in het Lagerhuis, dus het is de plicht van Labour om aan de re gering te blüven, want het werk van ZUncr Majesteits regering moet worden voortgezet. Dat werk zal met volle kracht worden aangepakt." Begroting en Legerwet vergen vlugge behandeling De Observer (onafhankelijk) vindt, dat Attlee groot gelijk heeft: „zolang een motie van wantrouwen hem niet naar huis stuurt, behoeft hij niet te wijken. Er zijn dringende wetsont werpen die geen uitstel gedogen (daaronder: in April de begroting); de oppositie moet meewerken in plaats van obstructie voeren." Om echter toch niet bij verrassing te duikelen, zullen Labourpartij en Labourregering een ijzeren discipline moeten toepassen in eigen gelederen. Is dan op een goed ogenblik de situa tie gunstig, dan kunnen nieuwe alge mene verkiezingen opluchting bren gen. Tot de dingen die om afdoening De actrice Mary Dresselhuys en haar collega Louis de Bree slaan geen slecht figuur als boekenver kopers Vanmorgen werd in de BijenkorfIn Amsterdam de Boekenweekop grootse wijze geopend. In het kader van dit ge beuren verkopen bekende acteurs en actrices literaire werken van Vondel tot Vestdijk. „schreeuwen", zoals de begroting, behoort bijv. ook de Engelse Leger wet. de jaarlijkse Legerwet, waarvan het (voort)bestaan van het gehele leger afhankelgk is. Een van de eerste dingen die men algemeen van Attlee verwacht, is, dat hij nog deze week zün kabinet grondig zal herzien, zodat de koning 6 Maart voor een gaaf Lagerhuis zijn Troonrede kan houden Daarom ko men de nieuwe parlementsleden 1 Maart bijeen voor hun beëdiging en voor de verkiezing van de voorzitter (speaker) wiens rol ditmaal zeer be langrijk wordt, want een speaker stemt alleen bij staking van stemmen en die kans is bij de tegenwoordige verhoudingen (315 Labour tegen 305 anderen, van wie 294 conservatieven) buitengewoon groot. De vorige spea ker was de conservatief Clifton Brown, —of hij nu weer speaker wordt?.... Men kan aannemen, dat Attlee. Morrison, Bevin en Crlpps, de „Grote Vier" van het kabinet, zullen blijven. De minister van voedselvoorzie ning. John Strachey. die ernstige cri- tiek heeft ondervonden van vele En gelse huisvrouwen, zal mogelijk een andere portefeuilles krijgen; het is echter niet waarschijnlgk dat hij het kabinet zal verlaten. De minister van defensie, Alexan der, die onlangs tot lord is verheven, heeft gedurende zijn lange ambtspe riode veel critiek van zijn partijgeno ten te verduren gehad. De huidige minister van oorlog, Shinwell, is reeds dikwijls als zijn opvolger ge- noem<J. Anders dan in Nederland is in En geland een ministersfunctie verbon den aan het lidmaatschap van een van beide huizen van het parlement. Als een Brits premier een minister portefeuilles geeft aan iemand, die geen parlementslid is, moet ten spoe digste een zetel voor hem gevonden worden. Dergelgke ministersbenoe mingen zgn in het verleden voorge komen, doch zij zijn geen regel. Aneurin Bevan, de minister van gezondheid en leider der linkervleu gel van de Labourpartij, was be stemd voor een hogere post in het kabinet indien Labour een aanzten- lgke meerderheid had behouden, maar thans? De stand is tbans; Labour 315 (390), conservatieven 294 (218), liberalen 8 (10), Ierse nationalis ten 2 (2), onafhankelijke liberalen 1 (1), communisten nihil (2), overigen nihil (16). Kolonel Clif ton Brown (conservatief), dc speaker, die alleen stemt bü sta king der stemmen, is herkozen. Thans ook loonsverhoging in tuinbouwbedrijven DEN HAAG. De 5 procent loonsverhoging zal thans ook in de tuinbouw worden toegepast. Deze 5 procent loonsverhoging zal niet van invloed zü" op de prij zen van groenten en fruit, omdat od dit gebied vrije prijsvorming be- staat.De hoofdafdeling Tuinbouw van de Stichting van dc Landbouw is van mening, dat. gezien de „niet ongunstige vooruitzichten'' op tuin bouwgebied. de loonsverhoging economisch is verantwoord. Bemanning van Benledi gered ROTTERDAM. Alle opvaren den van het Engelse vrachtstoom schip Benledi, dat in de Middel landse Zee in brand geraakte, zijn door de Engelse tankboot British Liberty aan boord genomen. Het troepentransportschip Groote Beer dat terugkeerde om hulp te verle nen heeft de reis naar Djakarta voortgezet. Moira Shearer eigenlijk heef ze Moira Shearer King dc 23- jarigc ster van het Sadler-Wells- ballet, die in de film ..Red Shoes" zulke triomfen vierde, is in het huwelijk getreden met dc 30-jari- gc Ludovic Kennedy, een schrij ver Het huwelijk werd voltrok ken in het Hampton Court Palace bij Londen. Dat de danseres een van Engelands populairste kun stenaressen is blijkt wel uit de enorme belangstelling bij deze plechtigheid. Hongaars kabinet herzien BOEDAPEST Het Hongaarse kabinet is Zondag gewijzigd. De mi nisters van Financien en van Onder wijs. 1st van Kossa en Giula Ortu- lay zijn heengezonden Ortulay had in het kabinet zitting als vertegen woordiger van de Partij der Kleine Boeren. Jozef Darvas. lid van de Nationale Boerenpartij en tot nu toe minister voor Wederopbouw zal dc portefeuille van Onderwijs overne men Hg wordt als minister van We deropbouw opgevolgd door Laszlo Sandor. Karoly Olt. secretaris van het prcsidum van het Hongaarse parle ment, is tot minister van Financiën benoemd. In de door hem tot nu toe beklede functie wordt hij opgevolgd door de „Arbeidster" mevrouw Pi- roska Szabo. Steun Wel tig Gezag op voorwaarden IN de Eerste Kamer heeft dc bur- gemeester van Assen, de heer H. J. de Dreu. over het bedanken van plaatselijke bestuursleden van Steun Wettig Gezag een medede ling gedaan, welke te denken geeft. Dit bedanken geschiedde, omdat men het niet de politiek van de Regering niet eens was. In plaats van de Regering te steunen, aldus was de conclusie van het schi iftelgke bedankje, diende men haar tegen te werken. De heer De Dreu wees in ver band hiermede op het gevaar, dat. indien dergelijke personen leiding zouden geven aan particuliere or ganisaties tot steun van het wettig gezag, dit gezag niet zou worden gesteund doch afgebroken. Uit dc mededeling van dc heer Dc Dreu blgkt. hoe juist enige jaren geleden het inzicht van de Regering is geweest, toen zü vol strekte medewerking weigerde aan het herstel van dc particuliere or ganisaties. die vóór dc oorlog een soort monopolie van gezagsgetrouw heid opeisten. Vooral dc kopstuk ken van de voormalige Bgzondcre Vrijwillige Landstorm hebben he mel cn aarde bewogen om weer in het bezit te komen van de vroegere privileges, welke hen in staat stel den om in dc Staat een particu lier gewapend hulpcorps te vor- men. Dc Regering heeft principieel do steun van particuliere hulpcorpsen afgewezen. Zij ping o i terecht uit van de overweging, dat vrijwillige medewerking van de burgerij ter handhaving van het wettig gezag dient te geschieden onder leiding van de Overheid. Er is heel wat overleg nodig geweest om de voor mannen van de vroegere B.V.L. te bewegen, hun bereidheid tot hand having van het wettig gezag te tonen door zich niet ostentatief af zijdig te houden doch door zitting te nemen in Steun Wettig Gezag, de organisatie, die de' deelneming aan dc Nationale Reserve en an dere hulpcorpsen propageert en stimuleert. Uit de mededeling van dc heer De Dreu kan nauwelijks iets an der-; worden afgeleid dan dat de oude gevoelens van deze groep nog niet ziin afgestorven. Kort samen- cevat komen zii hierop neer. dat men het wettig gezag van harte wil steunen indien dit gezag naar de smaak der heren is Zo niet. dan zou cr dus een tegenstelling ont staan tussen het wettig gezag en de para-militaire organisatie, wel ke uitdrukkelijk Is gevormd tot steun van dat gezag. Tot welke desastreuze gevolgen zulk een te genstelling zou kunnen leiden, is zonder moer duidelük. Zo is dus achteraf en onbedoeld het hewiis geleverd, dat de B.V.L. in feite een politieke organisa tie was Het wettig gezag, dat in ons land on democratische wijze tot stand komt. wordt niet gesteund maar tegengewerkt, indien het niet strookt met de politieke inzichten van hen. die zich. met uitsluiting van andemn. altgd hebben opge worpen als gezagshandhavers bij uitstek en op die grond een eigen oewapende hulporganisatie in stand hielden cn onnicuw wildon houden. Gelukkig, dat dc Regering daar voor tijdig een stokje heeft gesto ken' Trein grijpt auto - goed afgelopen GRONINGEN. Omstreeks 8 uur Zondagmorgen is op de onbe waakte overweg aan de Holwior- derweg te Appingedam een perso nenauto met drie inzittenden, be stuurd door zekere H. uit Holwiei - de door een uit de richting Delfzijl komende trein gegrepen De auto werd ongeveer zes meter mcege sleurd en kantelde van de weg Een der passagiers liep hierbij een sleutelbeenfractuur op. terwijl de andere twee inzittenden met dc schrik vrij kwamen. Europa krijgt de beste wapens WASHINGTON De V.S. zul- len hun modernste en beste wapens naar Europa zenden om „commu nistische agressie de 'pas af te snijden," aldus heeft James Bruce, uitvoerend leider van het Ameri kaanse programma van wapenhulp aan het buitenland, verklaard. Binnenkort zal ongeveer 70 pro cent van de toegewezen oorlogsuit- rusting verzonden worden ter ver sterking van de grondstrgdkrach- ten in West-Europa. De rest zou voor de luchtmacht en de vloot bestemd zijn. WENEN. Een Amerikaans attaché, Karp, is dood gevonden; hü is op Oostenrüks gebied uit een trein gevallen (of. volgens enkelen: geworpen!) in een spoorwegtunnel. Hü was echter een goed vriend van de Amerikaan se zakenman Vogeler, die vorige weck te Boedapest wegens spionnage tot een zware gevangenisstraf veroordeeld is en dat maakt zün dood verdacht. Amerikaanse autoriteiten in Oos- tenrgk verklaren in Karp's coupé geen sporen van een gevecht te heb ben gevonden, bewijzen voor een moord zijn er dus niet. Een Brits diplomaat heeft te ^arijs aan de Amerikaanse autoriteiten ver klaard. dat Karp kort voor hij in Oostenrijk uit de trein viel, geklaagd had over duizeligheid. Volgens het radionet van dc Ame rikaanse strijdkrachten in Europa had mevrouw Vogeler een geheim zinnige telefonische mededeling ge kregen van een vrouw, die haar waarschuwde „Karp's lot voor ogen te houden." Mevrouw Vogeler ge looft dus, dat Karp vermoord is. VAN HET MOMENT, waarop de Koningin, de prinsesjes, me vrouw van Maasdijk cn mc- vrouw Pennink het hótel Post verlaten om te gaan skiën, maakt een dorpsvrouwtje gebruik om haar koopwaar, handschoenen, te slijten. Links in u>it costunm Koningin Juliana. Van rechts naar links de prinsesjes Irene, Beatrix en Margriet. Spaanse communisten gegrepen BARCELONA. Zes Spaanse communisten zijn door de Spaanse politie gearresteerd bij nasporingen die eveneens hebben geleid tot de ontdekking van zeven ton wapenen op verscheidene plaatsen in de Pyreneeën.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1