„Bij Wolter en Dros feest men er op los" Pedaalridders voeren een spannende strijd Noteert ia even Overzicht biljartcompetitie Huiselijk meningsverschil over een zwaan Militair testcentrum werkt op volle toeren Kerknieuws 2 Maandag 27 Februari I950 Het personeel van Wolter en Dros. dat samen met de directie het 75-Jarig bestaan der firma viert, zoals wjj in onze editie van Zaterdag reeds hebben bericht, was Zaterdagmiddag na een koffiemaaltijd in de -Markthal opnieuw byeen in „Amicitia". Goede revue van Henk Driessen Daar werd de „Wolos-club", die 12V'2 jaar bestaat, gehuldigd. De „Wolos-club" is de personeelsver eniging. Allereerst bood ir Meyer namens de directie een projectie apparaat aan. Namens het perso neel schonk de heer N. van Keu len een voorzittershamer. Twee bestuursleden, die van de oprich ting af lid zijn, kregen ic-der een vulpen. Tussen de bedrijven door amuseerde een goochelaar de schare Tegen half vijf wandelde men op nieuw naar de Markthal, waar het gehele gezelschap, bestaande uit 350 man, dineerde. Er werd me nige feestrede uitgesproken zodat men in de beste stemming terug kwam in „Amicitia". Daar was de beurt san een vijftigtal Wolos-artisten. dat de revue „Bij Woter Dros feest men er op los!" opvoerde. Deze revue was het zoveelste geestes kind van onze onvolprezen Henk Driessen. Het was jammer voor Henk, dat de medewerkenden er aan dilettanten waren, zodat zijn kostelijke product over het alge meen nogal zouteloos werd geser veerd. Wel bleek overduidelijk, dat Driessen meer in zijn mars heeft dan een cabaret-pro grammaatje samen stellen. Hij schreef voor deze revue niet al leen de teksten van sketches en liedjes maar ook de mu ziek Bovendien waren de uit- mundende décors naar zijn ideeën vervaardigd. De muziek, echte gezellige re vue-melodietjes, was best. Het or kestje, dat onder leiding stond van Driessen, vatte zijn taak goed en enthousiast op. De sketches het enige zwakke punt van Driessen waren hier en daar langdradig en een enkele keer had Driessen een uitstekende pointe verwaarloosd om dan even later minder, veel minder grappig te eindigen. Er was een hardwerkend ballet groepje, dat vooral in de vuur- dans en in „De stoker en zijn droom" excelleerde De halve fiy nale „Kermis" en de finale „Wij blazen af" waren zeer goed sa mengesteld. Bert Kamperman had enkele dames en heren heel verdienstelijk oude dansen ingestudeerd. Een bijzonder woord van lof komt toe aan Ko van der Last, die buitengewoon goede décors schil derde op een manier, die hem tot vakman zou kunnen stempelen. Over de rijke costumering kan men al even tevreden zijn. Toen het was al nacht voor de laatste keer „Gehaald" was verhuisde men naar de foyer van „Amicitia", waar Bert Kamper man en de band van Joe Krijnen gelegenheid gaven tot dansen. Expositie schilderijen van Alings en Kuyper Mr. J. C. Graaf van Randwijck, de oud-burgemeester van Amersfoort, was een der belangstellenden bij de opening van een expositie van schil derijen in de Academie voor Beel dende Kunsten. De tentoongestelde werken zijn van de schilders W. Alings en J Kuyper. De heer Rinus Kuyper, zoon en schoonzoon van de exposanten, opende de tentoonstelling met een korte rede. Hij noemde het een voorrecht zulks te mogen doen -Op deze zelf de plaats had hij zijn schoonvader voor het eerst ontmoet, toen hij die als kleine jongen had aangereden en door een paar dienders naar het politiebureau was opgebracht! ..Maar, om weer officieel te wor den". zo ging de heer Kuyper voort, „wij hebben te allen tijde een sche ve kijk gehad op eigen werk. In de laatste vijftig jaren heeft de schil derkunst echter de werkelijkheid verloren. Men is nu op het terrein van de abstractie gekomen. De schil der zoekt nu naar originaliteit Hij zoekt er naar in hoeverre zijn on derwerp afwijkt van het normale. Dat zoeken heeft ongetwijfeld vaak resultaten, die minder gewenst zijn. Wij zien hier werk van twee men sen. die geen aanhanger zijn van de abstractie. Zij streven niet naar ex centriciteit. Hun werk is waarach tig. Ze schilderen zoals ze de din gen zien en ik geloof, dat dat wel goed is." De heer Kuyper hoopte tot be sluit, dat men deze expositie inner lijk rijker zal verlaten dan men komt. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Sgpg Advertentie (l.M.) Werkloze schilders adresseren Een aantal werkloze schilders adresseerden aan de Raad, met het verzoek hen zo spoedig mogelijk van werk te voorzien. Zij doen dit in de overtuiging, dat o.a. aan de montagebouw Hooglandseweg vol doende werk aanwezig is. Samenstelling groslijst van de KVP De Zondag j.l. door de K.V.P. ge- houden stemming voor de samen stelling van de groslijst provinciale staten-verkiezing leverde de volgen de resultaten op: 1 dr. P. J. Fizaan, Vleuten, 2047 punten; 2 J. Veltman. Zuilen. 1907 punten; 3 mr. dr. A. E. Th. Kooien. Amersfoort, 1682 punten; 4 ir. W. A. M. Pompe. IJsselstein. 1388 pun ten; 6 mr. P. A. G. Ubink, Amers foort, 1196 punten; 7 L. A. A. van Hamersveld, Amersfoort. 948 pun ten; 8 C A. Roeleveld. Benschop, 809 punten; 9 mevr. B. C Nefkens— Wennubst. Amersfoort, 768 punten. .Voor tweehonderd gulden uit kantoor ontvreemd Vermoedelijk in de nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in een kantoor aan de Arnhemse- weg. De dader had gemakkelijk spel, want men had de tuindeuren vergeten te sluiten. Er wordt voor ongeveer f 200.- vermist. De grootste en de bestel Burgerlijke Stand Geboren: Hubertinc Hondrica Johan na. d. van H. J. van Dijen en H Kok; Jferend, z. van G Backs en C de ZoeteJohannes Gerardus. z van A. Stoffer en M L. Boshuizen: Karei Geurt Willem z V3n G G Kreijne cn W v. d. Pol Overleden Arnoldus Joseph Thann- hauser. 66 jr.. geh. met M. A Vrees wijk; Margaretha Maria Spendel. 2 m.; Jannetje Jonker. 70 jr.. geh. van A. van Nijkerk. Advertentie (1M.) LIEBIG AROMA Een OXO product De enige Aroma met vleesextract; in kwaliteit en smaak is er geen betere. Prijs per Flacon 55 ct Nagevuld 37 ct NEDERLANDSE OXO MAATSCHAPPIJ N V GRAND THEATRE: ..De Drie Muske tiers 14 jaar. Zondag 1.30 4, 6 30 en 9 uur; Overige dagen: 2 30, 6.30 en 9 u. Donderdag 2 Maart, aanvang 8 uur: Optreden van de telepaath Jonglisto. CITY THEATER: ..Een afspraakje met Judy", alle leeftijden. Zondag: 1.30. 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6.30 en 9 uur. Maandagmiddag geen voorstelling. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag tot en met Maandag: .De Kid van Oklahoma". 14 Jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag ..Barracuda". 14 jaar. Vrijdag en Zaterdag 2 30. 6.45 en 9 uur. Zondag: 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 cn uur. 28 FEBR Stadhuis. 19.00 uur Raads vergadering. 3 MAART; Prinsenhof. 19.30 uur. Lezing Ver. Ned. Fabrikaat. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u.: bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur. Uitlening voor kinderen: Woensdag en Zaterdag middag van 2.304.30 uur. Leeszaal dagelijks van 10—12.30 en 25 uur bovendien Dinsdag- en Vrijdag, avond van 7—10 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL Wijers- straat 2. geopend van 101 uur en 2.30—5.45 uur. Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van u12.30 UUT. De Gans, Veldman en Van de Berg winnen Als voorlaatste rit van de win tercompetitie van „De Pedaalrid ders" stond een klassementsrace op het programma, waarbij de A. en B-klassers 30 km en de C-klassers 15 km hadden af te leggen. In de eerste twee klassen werden vijf en in de derde klasse drie sprints ver reden. De plaatsen, waar deze sprints zouden worden verreden, waren niet bekend en eerst op 200 m voor de sprintplaats kregen de ren ners hiervan door een vlagslgnaal kennis. De renners moesten dus steeds paraat zijn en konden geen enkel risico lopen. Van het moment af. dat de ren ners Zondagmorgen startten, zoch ten zii goede posities en bleven dit doen. Angstvallig hielden zii hurt tegenstanders in de gaten en meer dan ooit werden weglopers tot de orde geroepen en in het peloton te ruggebracht. Hoewel in de A-klasse aanhou dend demarrages voorkwamen, lukte het geen der renners om vóór het eerste klassement weg te ko men. In een felle, korte sprint was Hartsuiker de eerste winnaar. De Gans. Van der Panne en Poll had den zich echter kennelijk gespaard en toen Hartsuiker de eerste felle sprint won. zette dit drietal in hoog tempo door. De inspanning was voor Hartsuiker blijkbaar te veel geweest, want hii. en de rest van het peleton konden niet meekomen. Jammer genoeg kreeg Pol na tien kilometer een lekke band. De Gans en Van der Panne gingen gezamen- liik door en deelden in dg klasse mentssprints broederlijk de punten. Na het vierde klassement noteerde Van der Panne 15 en De Gans 14 punten. Het laatste klassement won De Gans gedecideerd en legde daardoor beslag op de eerste plaats. Inmiddels werd in het tweede peloton voortdurend sprintduels geleverd tussen Hartsuiker en Schotting. waarvan Hartsuiker er drie. Schotting er één won. Hart suiker werd goede tweede en Schotting derde A-klasser. In de B-klasse toonde Wibo Veld man zich weer de sterkste man. Hij trok er met de uitstekend rij dende Berkhout tussen uit en won alle vijf de klassementen, terwiil Berkhout steeds als tweede aan kwam. H. van der Glas en Geiten beek joegen achter de koplopers aan zonder dat zij kans kregen hen in te halen. Toch was hun rilden uitstekend, vooral van laatstge noemde. die zim eerste wedstrijd reed. Hii won alle sprinten voor Van der Glas en liet ook gerouti neerde renners als Van der Burg. Van de Heuvel en v. Eldert achter zich. In de C-klasse werd Van de Berg voor de tweede maal in deze com petitie wmnaar. Ziin grootste con current D. van Wiik had echter reeds bii het eerste klassement met pech te kampen en móest van fiets verwisselen Hii verloor hierbij echter zoveel tiid. dat de moedig rndende Van de Berg voor hem on bereikbaar bleef. Ook de steun die Van Wiik van de door oech achter gebleven A-klassers Pol en Van der Riet ontving mocht hem niet meer helpen. De einduitslagen in deze interes sante competitiewedstriid waren als volgt: A-klasse: 1. De Gans. 2. Van der Panne. 3. Hartsuiker. 4. Schotting. 5. De Jong. 6. Bouwman. 7. Veld man. 8. Pol. 9. Van der Riet. B-klasse: 1. Veldman Jr.. 2. Berk hout. 3. Geitenbeek. 4. H. v. d. Glas. 5. Van de Heuvel. 6. Van de Brug. 7. Van Eldert. 8. Ouwerkerk. C-klasse:: 1. Van de Berg. 2. D. van Wijk. 3. Valkenburg. 4. Van Walsum. 5. H. van Wiik. 1216. Rob brengt de „Vrijheid" onder lij van de kotter, waar de boei wordt afgevierd. Rob pikt de boei op en krijgt op deze wijze verbin ding met het zinkende scheepje. Twee mannen springen nu in de sloep van de kotter en pal men de lijn voorzichtig in Daar botst de boot tegen de „Vrijheid III" en op hetzelfde ogenblik springt één der mannen aan dek metgetrok ken revolver. „Wat moet dat betekenen?" schreeuwt Rob woe dend, want °P hetzelfde ogenblik begrijpt hij, dat hij het slachtoffer I hem dezelfde, die hem in Kaapstad de eerste is geworden van een misdadige truc. „Hou je foto afhandig heeft gemaakt. Wat kan hij te- mond," snauwt de man. Dan herkent Rob in gen deze overmacht beginnen? Rob wordt Evacué's organiseren herdenking Naar wij vernemen is hier ter plaatse een comité opgericht, met het doel de herdenking voor te be reiden van het feit, dat tien jaar geleden de inwoners van Amers foort naar Noord-Holland evacu eerden. Het ligt in het voornemen, indien voldoende geldmiddelen binnen komen, de schooljeugd in de plaatsen waar onze inwoners zo gastvrij zijn opgenomen, in een of andere vorm te tracteren. Nadere mededelingen volgen zeer binnenkort. vastgegrepen en de mannen binden hem ste vig vast aan de mast. Propagamda-bijeenkomst voor korfbal De pers- en propaganda com missie van de Gooise- en Utrecht se Korfbalbond ontbreekt het niet aan activiteit. Na de andere plaat sen komt a.s. Zaterdag 4 Maart Amersfoort aan ae beurt voor een propagandamiddag. In het clubgebouw van de speel tuinvereniging Het Soesterkwar tier zullen enkele korfbalspeel- en oefenfilms worden gedraaid waar van de korfballers uit Amersfoort en omgeving veel van kunnen leren. De voorzitter van de G Ü.K B„ de G. Steenis houdt een causerie, terwijl verder een test-ploegen- wedstrijd zal worden gehouden. De korfbalverenigingen Soester- kwartier, Sparta, Nijkerk, Tovers, Zeist, R.D.ZZeist, S V.M.M., Maarn 't Veen, Nijkerk vaardigen een ploeg van drie af- Advertentie (LM.) Schaakbeschouwing De wintercompetitie van Ons Genoe gen heeft een vlot verloop Nu reeds kan men vaststellen wie tot de sterksten G?£-re,ï.-. In ?rr0ep A ls het de heer Juffer, die met 5 uit 6 aan de kop gaat op de voet gevolgd door Meyer en Nieuwenhulzen. In groep B ls het de heer Wichard die met 8 uit 8 de leiding heeft, ge volgd door de heer Doornekamp die dit Jaar bijzonder goed op dreef ls en thans 5*4 uit 8 noteert. De heer Hollen heeft op het ogenblik met een kleine inzin king te kampen en is afgezakt tot de derde plaats met 5 uit 8. Op de 4de. 5de cn zesde plaats volgen de heren v d Hazel. Flentge en Van Gullk. Op merkelijk is de prestatie van de heer Daslcr. die deze week de sterke schaker Van Gulik klopte. De heren Koning en Weerstra cn Boehoven zullen eenter ook nog wel een woordje meespreken, hoewel tot nu toe deze drie beneden hun capaciteiten zijn gebleven. Regionale cursussen voor korfballeiders De minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen heeft de Koninklijke NedcrJ. Korfbalbond een belangrijke subsidie toegekend voor regionale cur sussen voor karfballeiders. Het spreekt vanzelf, dat de G U.K B. deze gelegenheid direct heeft aangegre pen om leiderscursussen te organiseren. Voor 15 Maart dienen alle voorbereidin gen hiertoe getroffen te zijn De korfballelderscursus zal van een dusdanig gehalte zijn, dat de dcelne- mers(sters) mits de lessen met aan dacht en toewijding worden gevolgd examen mogen en kunnen voor het ver werven van het diploma korfballelder. Zij. die In het bezit zijn van een der gelijk brevet van bekwaamheid, kunnen in iedere vereniging als korfballeider optreden. De cursus zal bestaan uit de hieronder genoemde onderwerpen: Theoretisch: 1. Geschiedenis en orga nisatie van korfbal: 2 de grondslagen en waarde van korfbal: 3. spelregels; 4. tactie 6 EHBO en sporthygiéne Practisch. 1 technische trainning op alle onderdelen van korfbal: 2. Spellel- dlng en tactische aanwijzingen. De uitslagen van de achtste ron de van de biljartcompetitie in het district „Eemland" hebben de si tuatie in enkele klassen zo moge lijk nog onoverzichtelijker gemaakt dan deze al was. Door verrassende uitslagen hebben zich zelfs nieuwe pretendenten aangemeld en er nog geen enkel team dat onbe dreigd de leiding heeft. Het ziet er alleszins naar uit dat de beslissin gen eerst in de laatste ronden zul len vallen. Het eerste team van „De Gouden Ploeg" uit Soest heeft door de grootst mogelijke overwinning op zijn rivaal „Centraal" de leiding in de cadre-klasse genomen. „Vergul de Wagen" staat echter slechts één punt achter. Het Soestdijker team is echter lelijk achterop geraakt. In de eerste klasse libre heeft het leidende „Metropole" geen fout ge maakt en een 8—0 overwinning ge boekt op „Ons Genoegen" II, doch ook Leusderkwartier stond geen enkel punt tegen het eerste team van Ons Genoegen af, en blijft daardoor de leiders op de voet vol gen. „Vergulde Wagen" II is door een onverwachts gelijk spel tegen Gouden Ploeg II tot de derde plaats afgezakt. Zonneheuvel staat welis waar twaalf punten op de leiders achter, doch de 80 overwinning op het Nijkerkse Poedel kan als veelbetekenend worden beschouwd'. De spanning in de tweede klasse libre is zeer groot. Niet minder dan vijf van de acht teams dingen nog mee naar de bovenste plaats en met onbetekenend puntenverschil. ODL staat, met slechts één punt voorsprong op het Amersfoortse Theomien aan de kop, terwijl Cen traal II en Soesterkwartier de der de plaats delen met drie punten achterstand. De derde klasse% geeft vrijwel hetzelfde beeld als de tweede klas se. Ook hier vechten vijf ploegen om de bovenste plaats met vrijwel hetzelfde puntenverschil. Animo uit Baarn gaat aan de kop. gevolgd door Centraal III en ODL II. die elk een punt achterstand hebben. Metropole II staat op de vierde plaats met twee punten achterstand en Middelwjjk uit Soest met vier punten. Vergulde Wagen IV heeft in de vierde klasse de leiding met op de tweede plaats Metropole III. Zon neheuvel II heeft echter een wed strijd minder gespeeld en heeft daardoor alle kans zich bij de lei ders te voegen. Leusderkwartier III stelde teleur door gelijk te spelen tegen DOS II, doch kon zich deze weelde permit teren. De Amersfoorters gaan nog steeds met een flinke voorsprong aan de kop, ook al doordat zijn concurrenten KOT II en ODL III met een gelijk spel genoegen moes ten nemen. De situatie in de vijfde klasse bleef daardoor vrijwel on gewijzigd. In de zesde klasse libre heeft Metropole V het tempo van de kop lopers V. Wagen V en Zonneheuvel III, die resp. op de eerste en twee de plaats staan, niet bij kunnen houden. Door 'n 80 overwinning heeft het Nijkerkse Poedel III zich bij de leiders gevoegd. Animo II bleef zijn opmars in de zevende klasse goed volhouden, docht ODL IV liet zich met af schudden. Soesterkwartier IV moest 'n veer laten en speelde ge lijk, waardoor dit team wel de der de plaats blijft innemen doch lelijk bij Animo II achterop raakte. Cadreklasse Gouden Ploeg 5 19 Verg. Wagen 5 18 6 11 Tweede klasse libre O.D.L. 3 39 Theomien 8 38 Centraal II 8 36 Soesterkw 8 36 Ons. Gen. III 8 35 Nieuwe Kei 8 27 Ver Wag III 8 27 Leusderkw II 8 18 Vierde klasse libre V. Wagen IV 7 38 Metropole III 7 34 Zonneheuv. II 6 30 Schouw 7 28 Nieuwe Kei II 7 23 Poedel II 7 23 Soesterkw. II 7 16 Centraal Eerste klasse libre Metropole 8 45 Leuderkwart 7 39 Verg. Wag It 8 38 Zonneheuvel 8 33 Ons Gen. II 9 33 Poedel 8 32 Gouden PI. II 8 23 Ons Gen. I 8 13 Derde klasse Libre Animo 8 39 Centraal III 8 38 ODL. II Psychologie van het ongeloof Voor de plaatselijke gemeenschap van het Humanistisch Verbond hield dc Hilversumse phyehiater dr K Y Groe- newegen op de bezinningsbijeenkomst van Zondagmorgen een voordracht over hel onderwerp. „De psychologie van het ongeloof". Na een begripsbepaling v?r ..geloof" en ..ongeloof", waarbij spreker aantoon de. dat het godsdienstig geloof wortelt op vóór-redelijke overtuigingen en toe komstverwachtingen en net ..ongeloof (slechts een gebrekkige benaming voor een geesteshouding, die wel degelijk po sitief kan zijn) door de poort van dc realiteit wordt verworven, werden van de vele verschijningsvormen van onge loof er 5 genoemd, n.l. 1. Het ongeloof der zelf-zokeren. der heteronomen, die hun normen uit ae werkelijkheid afleiden; 2. dat der zelf-onzekeren. die uit wan trouwen tegen de werkelijkheid er met in slagen, normen te onderrrheiden en tot vaste overtuigingen te komen; 3. dat der eigengereiden, dat autono men. die hun eigen normer stellen; 4. dat der oppervlakkigcn. die als ge dachteloze of gevoelloze gewoonte men sen slechts dat aanvaarden wat lust verschaft. 5 dat der abnormalen, die niet verder komen, dan dat zb de gege\en werke lijkheid betreuren, en die \aak met zelfvernietiging of krankzinnigheid ein digen Normen komen voort uit eéi. vóór-re. delijk weten en kunnen verslappen tot gewoonten. Een leder heeft zulke auto matismen. ook in het geloot komen ze \oor. Ze hebben de functie, hun dra gers niet van het gewone de groep te doen afwijken Willen normen echter waardevol zijn. dan moeten ze bewust zijn, opdat men tot individuele zelfbe paling komt. Zulke normen stellen eisen, dit het gedrag bepaler. Het Christendom biedt normen, die eens door de kleine Nomadenstam der Joden werden geconciplëerd en die. het gezag hebbend van de wil Gods te zijn. sterk afweken van de traditionele nor men dier dagen. In de loop der eeuwen voltrok zich een belangrijke vrijmaking van die aanvankelijke Christelijke nor men. Men kan dit alls een ontstellende terugval zien, echter ook als een nor male ontwikkeling van de menselijke geest, te vergelijken met die van het kind, dat in de puberteit het geloof in de ouders verliest en een nieuwe over tuiging moet vinden, die dan zijn reali teit zal zijn. Tussen die twee phasen valt een tijd van twijfel. dió men ook het geloof in twee tegengestelde reali teiten zou kunnen noemen. Zo is het „ongeloof", deze „zee van twijfel", die zo vaak als negatieve tegenalelling van de sterke „rots van het geloof' wordt gelaakt, toch ook weer een realiteit, die „bevaren" kan en moet werden. Het „ongeloof" is dan niet negatief, maar de positiev'e ontwikkeling van de aan wezige vermogens, niet geremd door 'net dogma van een traditionele norm. Metropole II 8 Middelwij k 8 DOS. K.O.T. G. Ploeg III Vijfde klasse Libre Leusderkw. KOT. II ODL. III Theomien II 8 34 Ons Gen. IV 7 27 Metropole IV 7 26 D.O.S. II 8 24 Middelwij k II 8 24 Zesde klasse libre 8 43 Verg. Wag. V 8 8 36 Zonneh. III 8 Metropole V 8 Poedel III 8 Leusderk. IV 8 Middelw. III 8 Centraal IV 8 Soesterkw. n 8 Zevende klas libre Animo II 8 46 ODL IV 8 41 Soesterkw. IV 8 36 Leusderkw V 8 32 Zonneh. IV 8 30 K.O.T. ni 8 27 Schouw II 8 26 Schout III 8 18 Gaat Soesterkwartier degraderen De vraag, die de Amersfoortse korfballers bezig houdt is of Soes terkwartier zal gaan degraderen nu het eerste twaalftal definitief onderaan staat Het is het afgelopen seizoen ge bleken, dat Soesterkwartier niet uitgesproken zwak is en deze ploeg zou in de G.U.K.B. een zeer goed figuur slaan zelfs zeer zeker kam pioen worden en dus promoveren. Dan zal echter het reserve twaalf tal onvrijwillig naar de 2e klasse G.U.K.B. moeten zakken. De onderste plaats van Soester kwartier brengt dus meer gevol gen met zich mee. Gelukkig be reikten ons echter mededelingen, dat voor Soesterkwartier de mo gelijkheid open staat een verzoek in te dienen het volgend seizoen toch in de 3e klasse K.N.K.B. uit te mogen komen. Een verzoek waarin vrijwel zeker toegestemd zal worden. Het bestuur van de korfbalver eniging Het Soesterkwartier heeft in deze zijn standpunt nog niet bepaald. De Soesterkwartier spe lers moeten indien zij in de 3e klasse blijven goed trainen. Immers het ontbreekt Soester kwartier aan de kunst om doel punten te maken Het veldspel is goed. Met nog één wedstrijd te spelen heeft Soesterkwartier in elf wedstrijden slechts een en twintig doelpunten gescoord. Lente wandeltochten van Z.U.T. ZUT organiseert op Zaterdag 25 en Zondag 26 Maart de traditionele lentewandeltochten Zij doet dit nu voor de zeventiende keer. Er wordt gewandeld over afstanden van tien. vijftien en twintig kilometer. Groe pen moeten uit tenminste twaalf personen bestaan. Sigarenmakersbond vijftig jaar De Algemene Nederlandse Siga renmakersbond. afdeling Amers foort, bestaat binnenkort vijftig jaar. Deze bijzondere gebeurtenis wordt herdacht met een receptie in Amicitia op Zaterdag 11 Maart a.s. van 3 tot 5 uur. Advertentie (LM.) NSKK-er aangehouden De Amersfoorter De J. is aange houden. Hij had nog een jaar te goed voor zijn werkzaamheid als NSKK-er. Hij is naar Amsterdam overgebracht. Niet architect maar aannemer In ons verslag over de opening van de Midland Verffabriek is abusievelijk geschreven over ar chitect H. Meester. Dat moet zijn de aannemer H. Meester. Internationale spion veroordeeld BERN. Willi Gerber. een 47- jarige Zwitserse Iegermecanicien, is te Bern tot twintig jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens spion- nage voor Engeland. Frankrijk en de V S. sedert 1933. Voor de militaire rechtbank, die voor deze zaak drie dagen zitting heeft gehouden. heeft Gerber schuld bekend. Hij verklaarde 24.000 Zwitserse francs ontvangen te hebben voor zijn aan Engeland van 1933 tot 1939 bewezen dien sten en 6.500 francs van Frankrijk. Voor de V.S. zou hij. uit idealisti sche overwegingen, gratis hebben gewerkt. De president van de rechtbank zeide. dat men geen levenslang wil de opleggen omdat Gerber niet ge heel normaal is. Gerber heeft on geveer 1650 documenten uitgele verd. Advertentie (LM.) Wij vroegen een huisvrouw: „Kun U zich zuiverder wit voorstellei dan van 't galatoilet van eea Zwaan?" Mevrouw was niet c- haar antwoord verlegen Ze v.t „Zelfs het witste zwaantje legt 'nr. in witheid af bij mijn wasgoed, si; ik 't pas gewassen heb met Sup?: Radion." Een proef op de som be wees. dat zij. zoals altijd, gelijk had. De wasexperts., die na langdurig? onderzoekingen Super Radion ss. menstelden, kunnen terecht trots zijn op hun werk. Een witter tint is op geen andere wijze te bereiken ènzonder boenen of bleken. Bovendien, zelfs met 't schraalste water beleeft men geen narigheid meer. Ede Negentig procent van de gegeven adviezen juist gebleken Verplaatsing naar Amersfoort In een houten barak, die naast de Bergansiuskazerne in Ede staat en waarin eertijds de School van Reserve Officieren der Bereden Artillerie, de Sroba was gevestigd, zijn sinds twee jaar twee grote zalen en tien kleine kamertjes in gericht ten behoeve van het Test- centrum van de Koninklijke Land macht, een zelfstandige afdeling van het Nationaal Demobilisatie- centrum.. Ongeveer 14000 uit de tropen gerepatrieerde militairen hebben zich hier gedurende de af gelopen jaren aan een test onder worpen en daarmede vrijwillig ge bruik gemaakt van een van de sociale instellingen, die het Minis terie van Oorloj Eoschkamp" zal worden onderge bracht. In April of Mei zullen deze plannen waarschijnlijk worden verwezenlijkt. Goede resultaten Omtrent de resultaten vertelde majoor Coster ons, dat ongeveer 90 van ae adviezen volkomen juist blijken te zijn. Drie maan den na de test ontvangen de ge teste personen een vragenlijst thuis gestuurd, om hierop hun be vindingen ten aadzien van het advies en hun huidige werkkring mede tet delen. Weer drie maan den later krijgen de werkgever; van de geteste militairen, wie: adressen door de Sociale Dienst van het Leger aan het Testcen trum zijn verstrekt, een soortge lijk formulier. Op deze wijze krijgt de resultatencontrole van het Test centrum een uitstekend overzicht van hetgeen kon worden bereikt d\XefeMnJestefdn h VbSTen? dat 90 van de den heeft ingesteld: v!ezen julst' 21Jn geweest, van resterende 10 zijn er nog een aanzienlijk aantal die het advies van het Testcentrum weliswaar niet hebben opgevolgd, omdat voor de betrokkene een mogelijkheid op ander terrein lag, maar die niet ongeschikt zijn gebleken voor hei geadviseerde beroep. het dienen van advies ten aan zien van de beroepskeuze voor hen, die zich weer in de burger maatschappij een bestaan moeten verwerven. Van Ede naar Amersfoort Majoor C. J. Coster, hoofd van het Testcentrum en zijn staf van 10 officieren-beroepskeuzeadvi seurs hebben de laatste maanden vooral zeker niet over gebrek aan belangstelling te klagen gehad. Ruim 40 van alle uit Indonesië teruggekeerden komen zich na een kosteloze reis in Ede melden, waar zij twee dagen verblijven óm de gehele test mede te maken. Als dit percentage niet daalt en men verwacht van niet zullen bij «1e versnelde repatriëring van 10.000 b|eek dat de aanwezigen een boeier/.- militairen per maand, ongeveer ,i?s 4000 personen maandelijks moeter. Hoevelaken GESLAAGDE UITVOERING Voor zeer veel publiek dat zelfs de hal van het Verenigingsgebouw te H«- I velaken bezette, gaf Zaterdagavond i'. Christ Reciteer Vereniging „Door oeic- ning Beter" uit Nijkerk een zeer ge slaagde opvoering van „En de Bosk: zingen hun Lied". D O.B heeft met dea I uitvoering haar reeds goede naam hoef weten te houden Reeds bij de aanvarf worden getest. Een en ander heeft ei toe geleid, dat plannen zijn ge maakt om het Testcentrum van Ede naar Amersfoort over te plaatsen, waar het in het Cen traal Demobilisatiecentrum „De Strijdkrachten van het Westen zoeken geestelijk contact AMERSFOORT. In het centrum van de Protestants geestelijke ver zorging der Nederlandse Strijd krachten, Beukbergen te Huis ter Heide, wordt deze week de eerste internationale bijeenkomst belegd voor kader en manschappen van de luchtmacht uit Amerika, Groot- Bnttannië, België en Nederland. De voertaal is Engels. Er komen vijf tien Nederlanders, tien Amerikanen, twaalf Britten en 12 Belgen, waar onder leger-predikanten. De leiding van de conferentie berust bij ma joor ds. A. C. J. van der Poel. Met deze conferenties er is binnen kort een in de Franse taal wil men het geestelijk contact verstevi gen tussen de geallieerden van de Westelijke Unie. Dinsdag komt het onderwerp ..Church Life in the U. S. A." in discussie. Ook over het protestantisme in België wordt een inleiding gehouden. Een bijzonder programmapunt is een bezoek aan Amsterdam op Woensdag, waarbij burgemeester d'Ailly eht gezelschap officieel zal ontvangen. Er wordt o.m. een bezoek gebracht aan het nationale monument op de Dam. avond waarop door allen genoten is overvolle zaal bracht wel wat rumoerii- i heid mee. OPBRENGST COLLECTE Op cft bruiloft van het echtpaar Breu Duinkerken werd gecollecteerd vox de Hoevelaker Jongens in Indonesië Z5 bracht op 12.36. GEVONDEN VOORWERPEN In het Verenigingsgebouw te Hoe". laken werd een herendashoudcr vonden. OPBRENGST COLLECTE Voor de tocht van ouden van dage: te Hoevelaken werd gecollecteerd op d< uitvoering van DOB. Zij bracht Sl op. THUISKOMST Zaterdagmiddag keerde Jan Hendrik.' In zijn ouderlijke woning te Hoevelak® terug Na een verblijf van bijna dr.« Jaar als militair in Indonesië. SPREEKBEURT Op Woensdag 1 Maart om 19 uur hoof' in de Ned. Herv kerk te Hoevelaké op te treden ds Batelaan van Utrecht Deze zal spreken voor de Geref. Zea- dingsbond. Ned. Herv. kerk Beroepen te Aalburg B. J. Zaal. cani te Boskoop; te De Bilt (vacature H A de Geus) J. v. d. Velden te Hilversum te Kortenhoef (toei J C Bregma? cand en hulppred te Weesp: te Leidt", (vac. J C. van Apeldoorn) N den Oud sten te Alkmaar en (vac W. H. Nd- i der) J W. van Petegem te Zaandam Bedankt voor Loenen aan de Ve« A. Terlouw te Tietjerp Chr. Geref. kerken Beroepen te Rotterdam CentTum <v3; W. Heerma) M. W Nieuwenhuyzen 's-Gravenhage Centrum. Geref. kerken Beroepen te Maasland Y. Feenstra Augustinusga-Surhuizum Bedankt voor H. I. Ambacht H. Brug man te Rijssen.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2