Klokken O.L. Vrouwetoren krijgen licht, maar met moeite „Olympia" viert in Maart tweede lustrum Kadaster neemt afscheid van sympathieke chef Noteert ia even Leusderkwartier behaalt een gelijkspel te Nijkerk Verkoudheid Inwoner uit Soest voor Hof wegens oplichting 2 Woensdag 1 Maart 1950 DE AVONTUREN .VAN KAPITEIN ROB Bouw van tien montal-woningen vindt veel tegenstand Binnenkort weet men in Amersfoort ook in het nachtelijk duister hoe laat het is. Men zal het kunnen aflezen op de klokken va nde Onze Lieve Vrouwetoren. Eigenlijk was die zaak al in kannen en kruiken. De Raad besliste anders. Er was geen grote instemming met het voorstel van B en W. om het karwei te laten opknappen door de firma Van de Biezenbos. Voorts was er een adres van de N.V. Vita, een Amersfoortse organisatie van installateurs, waarin bezwaren zijn geuit tegen de gang van zaken. De prijs 4750), waarvoor het karwei zou worden verricht, vond men te hoog. „Dat kan stukken goedkoper 3600was de opvatting van deze organisatie Wethouder J Koopman (Arbeid) deelde mede, dat Van de Biezenbos onder de gegeven omstandigheden bereid was het voor ƒ3600. te doen. Men was unaniem van mening, dat de ze woningen niet voldoen aan redelllk te stellen eisen. De heer K. Coolen (K VP.) noemde het zelfs ..nauwelijks volwaardige wo ningen" De heer Van Apeldoorn wenste geen stap meer terug tc doen. ..Montage- bouw ls al erg ge noeg" was zijn me ning De heer J Vis zou het cadeau (bouw geschiedt namelijk bulten het contingent) on der protest willen aanvaardeh en vroeg het college niet opnieuw met een dergelijk plan bij de raad aan te kloppen Hij gaf blijk van zijn belangstelling voor het ..Bouwplan Coolen". waarmede dit rardslid naar zijn zeggen bij het Col lege zal komen. Wethouder J. Koopman was ook van mening, dat men aan het goede wonlngpell in Amersfoort moet vasthouden. Maar bouw van tien Montal-woningen betekent twaalf gezinnen onder dak brengen en dat moet het doorslaggevend argument zijn. Dat werd het dan ook want het voorstel kreeg twintig stemmen voor en zeven tegen. Ook over het aanbrengen van een handschakelinstallatie verkeerslicht Varkensmarkt) sprak de raad uitvoe rig Alleen de C P.N.-fractie verklaarde zich tegen, want, zo beweerde de heer Ter Burg. de installatie is er al. De Voorzitter verklaarde het tegendeel. Een aan de directeur van de Reini gingsdienst te verstrekken toelage vond" enige bestrijding. Het voorstel kwam in stemming en kreeg 21 stemmen voor en zes tegen De bewuste directeur krijgt dus zijn f 750.—. Er waren nog kleine schermutselin gen over enige andere voorstellen, die ten slotte toch z.h.sL werden goedge keurd. Raad praat vier uur over korte agenda D* heer P J Hermans IKV P meen- d-*. dat men vooral de indruk van pro tectie moet voorkomen. Zijn fractie voelt veel meer voor een nieuwe open bare inschrijving, waarbij de installa teurs gelijke kansen krijgen De heer F. de Feber (VVD> liet een zelfde ge- ïuio horen De heer J. Vis (Arbeid) concludeerde, geef dit werk aan Van de B en maak er b.j een volgende ge legenheid een onderhandse aanbeste ding van met minimaal vijf inschrij vers De heer J. de Gans had zelfs een brief ontvangen waarin gesproken werd over een prijs van 2500 Ook hij voelde er veel meer voor dit vcorstcl niet te aanvaarden en nieuwe inschrijving mogelijk te maken Het communistisch raadslid, de heer K Ter Burg. zag graag een commissie van on derzoek Ingesteld. Zijn fractiegenoot, de heer W. van Apeldoorn meende re hebben beluisterd, dat er uit de com missie was geklapt ..Hoe kan de VITA anders van prijzen afweten' zo rede neerde hij Hij vond dit een ernstige beschuldiging gericht aan een aantal raadsleden en vroeg een verklaring. Ook de heren Waterloo (KV P.) en G Wielinga (A.R.) mengden zich nog in he: debat Het bleek allemaal nogal eenvoudig te liggen. De gang van zaken was nor maal Er waren twee firma's uitgeno digd om prijsopga ve te doen De fir ma Addiks uit Am sterdam en Van de Biezenbos uit deze gemeente De prij zen kwamen vrij wel overeen, maar het systeem van de Amersfoortse fir ma .bleek beter Toen kwam er een voortijdige publi catie van het ge meentehuis over de aanbesteding ln de VJ pers en die heeft bij enkelen de in- J. Koopman druk gewekt dat er uit de raadscom missie zou zijn geklapt. Dit vertelde de vethouder J. Koopman (Arbeid), die me* klem de bewering afwees dat er van eenzijdige bevoordeling sprake zou zijn. SUCCES VOOR VITA Tenslotte kwam een voorstel Hermans c.s., om nieuwe Inschrijving te openen. In stemming. Dit voorstel kreeg 21 stemmen voor en zes tegen. Een suc cesje voor de N.V. Vita. Voor de twintig agenda punten had de raad precies vier uur nodic Het begon al bij de Ingekomen stukken Kc» afwijzend advies van B en W ten aanzien van een verzoek van de Bond van Nederlands Overheidspersoneel om de verhoging van lonen en salarissen vast te stellen op 10 pet kon de heer Tei Burg niet verkroppen Hij herin nerde aan de ontevredenheid onder de arbeiders Ook zijn partijgenoot Van Apeldoorn had daar zijn mening over! Dc raad ging echter met het advies van het college accoord. Deze raadsleden voerden ook het woord'over het verzoek van enige werkloze schilders aan het gemeente bestuur om hen te werk te stellen. De heer Ter Burg betoogde, dat het niet aangaat nieuwbouw waarvan de huizen reeds onder glas zitten, niet af te schil deren De heer Van Apeldoorn ging wat dieper op deze materie in noemde een aantal cijfers over het hoge percentage werklozen onder de schilders en drong op tc werk stelling aan. Wethouder Koopman gaf met cijfers aan. dat er dcor het college voldoende aandacht aan deze kwestie wordt geschonken. BIJ de Stichting Centrale Wonlngzorg is het aantal vaste cn losse schilders belangrijk opgevoerd (meer dan 50 pet.) Volgende weck gaan ef weer twaalf schilders aan de slag cn inmiddels zijn er al enigen aan het werk. EEN WENS Bij het voorstel tot vaststelling van het beschikbaar te stellen bedrag per leerling voor het openbaar lager onder wijs merkte de heer mr. P A G. Ubink (KVP) opdat er wel wat erg veel wordt uitgetrokken voor schoonmaak, ver- f' warming en ver- lichting Hij zag het bedrag voor de aanschaffing van leermiddelen graag wat hoger Ook Jl. en W zijn deze mening toegedaan en zij zullen zien wat daaraan is te doen. De heer "Ubink hoopte dit jaar nog verbete ring in deze situa tie te mogen vast stellen. Op het adres van de speel tuinvereniging Het ShC£terkwartier, gericht tegen verplaatsing van de tuing. ging de iaad niet in Men deelde dz mening van het college, dat men moeilijk terug kan komen op het door de Raad vastgestelde herziene uitbrei dingsplan Soesterkwarticr. Wethouder Koopman deelde nog mede. dat alles zal worden gedaan om aan de wensen van de speeltuinvereniging, waarvan hec werk zo zeer wordt gewaardeerd, tegemoet te komen MONTAL TABOE! Er is seen raadsvergadering zonder een debat over de woningbouw. Altijd spreekt daar dan de wens uit om in Amersfoort een goed woningpcil te oe- hocden. Daarom vond het voorstel van B. en W. om tien montal-woningen te laten bouwen geen genade bij de raad. Alle fracties kwamen ln het geweer. K. Coolen onsmakelijk vervoer van vlees Wegens onhygiënisch vervoer van vlees is tegen een slager te Amers foort procesverbaal opgemaakt. Het vlees lag op een smerige handwa gen en was bedekt met een winter jas. overall en een stuk iute. Dr. Drewes treedt uit Raad Burgemeester memoreert zijn verdiensten Dr J. B. Drewes gaat de Amers foortse raad verlaten. HU heeft daar van ln een schrUven mededeling ge daan aan de raad. ZUn uittrede houdt verband met zUn werkzaamheden bU het departement van onderwU». kunsten en wetenschappen te Den Haag. Burgemeester Molendijk schetste Dinsdagavond in da Raad de ver dienste die de heer Drewes voor Amersfoort heeft gehad. Hij herin nerde aan zijn werk op onder wijsgebied en noemde het rap port Welling een blijvend aanden ken aan de he-ar Drewes. Men zal zich herinneren, dat de heer Dre wes indertijd het initiatief nam tot de instelling van de commissie Wel ling voor een onderzoek naar de vorm van het onderwijs te Amers foort. Dit rapport is ihmiddels ver schenen en aan de hand daarvan zal mij in Amersfoort hat een en ander op het gebied van onderwijs-reorga- nisatie trachten te bereiken. 1218. Terwijl Rob wan hopige pogingen doet om zich van de touwen te bevrijden, springen de mannen snel in hun sloep en roeien terug naar de kotter. De .Vrijheid" drijft stuur loos rond. Skip staat aan dek en blaft de mannen woedend na, maar die lachen de hond nu uit: ze hebben de foto immers te pak ken! Rob rukt en trekt aan de touwen en moet machteloos toezien, dat de mannen weer aan boord van hun zoge naamd zinkende kotter stappen. Hij begrijpt natuurlijk wel, dat hij er is ingelopen: de mannen hebben het ruim gedeeltelijk volgepompt om Rob de indruk te geven, dat het schip lek was geslagen. Met be hulp van een motorpomp kunnen ze het water er snel weer uitgooien en een kwartier Ut», is het roversschip al weer onder zeil Kind door auto gegrepen Het vierjarig zoontje van de fa milie Kortbeek aan de Frederik v. Blankenheymstraat is Dinsdag bij plotseling oversteken met ziin au toped van de riiweg nabii de Joan van Bieststraat door een auto ge grepen. Het kind vloog tegen de straat en liep een lichte hersen schudding op. Bijzondere zitting van de Raad Woningbouw'ivordt van alle kanten bekeken „Tal van mensen zullen zich de woningnood niet meer herinneren als het college van burgemeester en wethouders van Amersfoort er nog onder gebukt gaat". Dat is zeer concreet gezegd. De woorden zijn van wethouder J. Koopman- Het is zo, dat het woningnoodvraag- stuk het gemeentebestuur dage lijks bezig houdt. Dat zal nog wel tot in lengte van dagen duren. Om dit vraagstuk nog eens van alle kanten te bezien komt de Raad op Dinsdag 14 Maartt a.s. in een buitengewone zitting bijeen. In deze vergadering zullen tal van zaken, met betrekking tot de wo ningbouw, aan de orde komen. P. A.G. Ubink Uit de vele waarderende woorden, die tot hem gesproken werden, heeft het hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst Kadaster Amersfoort, de heer A. M. van Gastel, ongetwijfeld kunnen opmaken, dat zijn vertrek wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd als een gemis zal worden beschouwd. had met de heer van Gastel in de Commissie van Beheer. Hij bood een boek aan. De gemeente-secretaris van Soest, de heer Batenburg bracht namens het college van B. en W. dank voor het vele werk, dat de heer Van Gastel in het belang der gemeente Soest heeft verricht. Ook werd het woord gevoerd door verscheidene collega's en oud collega's uit andere gemeenten. De heer Van Gastel dankte tenslotte voor de waarderende afscheids woorden. die tot hem waren ge richt Men bleef nog enige tijd minder officieel bijeen. GRAND THEATRE: ..De Drie Muske tiers 14 Jaar. Zondag 1.3C 4. 6 30 en 9 uur: Overige dagen 2 30. 6.30 en 9 u. Donderdag 2 Maart, aanvang 9 uur: Optreden van de telcpaath Jonglisto. CITY THEATER: „Een afspraakje met Judy", alle leeftijden Zondag: 1.30 4. 6 30 en 9 uur. Overige oagen: 2 30. 6.30 cn 9 uur Maandagmiddag geen voorstelling. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdac tot en met Maandag. .De Kid van Oklahoma". 14 Jaar Van Dinsdag tot cn met Donderdag .Barracuda" 14 jaar. Vrljda® en Zaterdag 2.30. 6 45 en 9 uur. Zondag. S 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen* 2.30 en uur. 3 MAART- Prinsenhof 19.30 uur. Lezing Ver Ned. Fabrikaat. OPENBARE LEESZAAL. - Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u bovendien Dinsdag- cn Vrljdac- avond van 7—9 uur. Uitlening voor kinderen: Woensdag en Zaterdag middag van 2.30t 30 uur. Leeszaal dagelijks van 10—12 30 cn 2—5 uur bovendien Dinsdag- en Vrijdag, avond van 7—10 uur. R K OPENBARE LEESZAAL Wllers- straat 2. geopend van 10—1 uur en 2.30—5.45 uur Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 11—12 30 uur. De heer Van Gastel met pensioen Een commissie van voorbereiding had het zo geregeld, dat Dinsdag middag in een der kamers van het Belastinggebouw een groot aantal medewerkers van de heer Van Gas tel bijeen was. De heer D G. Sanders, ingenieur verificateur, nam als eerste spreker het woord. Hij beschouwde dit sa menzijn niet van feestelijke aard. omdat het een afscheid betrof. De heer Sanders had veel waardering voor het werk en voor de prettige wijze van leiding geven van de heer Van Gastel. Dat het Bureau Amersfoort een eenheid vormt in de ideale zin van het woord, was voor een groot ge deelte te danken aan het werk van de scheidende ambtenaar, zo zei de heer Sanders. Hii toonde zijn er kentelijkheid daérvoor en voor de prettige samenwerking op duidelii- kP wijze. De heer J. Kuyper. die als land meter nauw met de heer Van Gastel heeft samengewerkt, uitte zich in dezelfde zin. Hij haalde herinnerin gen op uit het verleden en besloot met de woorden: ..Wij hebben U als chef gewaardeerd en ook zeer in het bijzonder als vaderlijke vriend. Daarvoor dank ik namens het gehe le personeel". Hij bood. ook namens het personeel, een herinneringsal bum en een schilderij aan. De heer S Houtman, chef de bureau, sloot zich volkomen aan bij de woorden, die de heer Kuyper had gesnroken. Namens de gemeente-arbeiders sprak de heer A van Appeldoorn. ..Oook voor ons is uw vertrek een verlies", zei hij. ,.U was een chef, die altijd een goed begrip hebt ge had voor onz0 moeilijkheden". De heer O. Zijlstra. oud inge nieur-verificateur. herinnerde er aan. dat hij in 1932 voor het eerst had kennis gemaakt met de heer Van Gastel en noemde het „een kennismaking, die ik altijd op prijs heb gesteld". Daarna sprak de heer Ch. van Willieen. hoofdinspecteur tit. van 's Riiks Belastingen over de pretti ge samenwerking, die hij heeft ge- hoofdinspecteur backer naar baarn De hoofdinspecteur G. J. Backer is met ingang van 1 Maart be noemd tot hoofdinspecteur te Baarn. Neptunus-ploeg naar Denemarken Voor de tour die d* Amersfoortse zwemclub „Neptunus" naar Dene marken met Pasen maakt zijn de volgende leden aangewezen. Dames: I. de Gans, rugcrawl en vrije slag; H. Scheerder, rugcrawl: N. v. d. Veer, reserve rugcrawl; H. Brester. schoolslag; M. de Kort. schoolslag; A Pauw, reserve school slag; A. Scheerder, vrije slag; J. de Vries, vrije slag en R. v. d. Hoef, re serve vrije slag en 4 X 100 meter. Heren: P. H-eilijgers, rugcrawl en waterpolo; J. de Gans, rugcrawl en vrije slag en waterpolo; W. Evertse, schoolslag; B. Poort, schoolslag; M. v. Norden. reserve schoolslag; G. de Bruyn. vrije slag en schoolsiag; N. Keizer, reserve vrije slag en water polo; P. v. d Bree. vrije slag en wa terpolo; G. v. Walsem, reserve vrije slag; J. v. d. Vlasakker, waterpolo; J. v. Maanen, reserve waterpolo; B. Woelders. waterpolo; Fr. Geutjes, reserve waterpolo en G. J. v. Rooy, gastzwemmer. schoolslag en vrije slag. Verder gaan mee. H. J. Fremouw. trainer; J. Rosier technisch leider; een financieel leider of leidster en een algemeen leider. Breitner-tentoonstelling De Breitner-tentoonstelling, waarover wij oorspronkelijk heb ben bericht dat deze 4 Maart zou worden geopend, gaat eerst op 11 Maart a.s. open. De mededeling dat de oud-bur gemeester, mr. J C. Graaf van Randwijck de tentoonstelling zou openen berust op een misverstand. Burgerlijke stand Geboren- Margaretha Catrlna, d. van D. Blok en C. M Hamel: Everdlna, d van W. J. c. de Bakker en E. v. d Broek; Albertdina. d. van J. Jekel en S. M. Relnders; Andries. z. van W. E Tensen en A Kaljee: Wilhelmlna. d. van Z. de Graaf en H. Polman. Getrouwd B Dijkmeijer en E G M. de Kruijf: A. Bogerman en H de Brac: W. G van Gelderen en M. N. Parker. BIL JARTUITS LAGEN' r De uitslagen van de Dinsdag avond voor de competitie van het district „Eemland" gespeelde biljartwedstrijden zijn als volgt: Eerste klasse libre: PoedelLeusderkwartier 44 Tweede klasse libre: Leusderkw. II—Theomun 08 Nwe KeiOns Genoegen II 0—8 Derde klasse libre: AminoK.O.T. 44 Vijfde klasse libre: Metrop. IVLeusderkw. III 4i Zesde klasse libre: Middelw. IllSoesterkw. III 62 J Veer van De Poedel ongenaakbaar Het eerste team van het Leusder kwartier heeft, geheel volgens de verwachtingen tegen ..De Poedel" in Nijkerk een gelijk spel behaald. Hierdoor ziin de Leusderkwartier- ders achterop geraakt bii het. in de eerste klasse libre leidende team van ..Metropole". dat zelf een 80 overwinning boekte bii ..De Gouden Ploeg II". Veer was in eigen omgeving weer ongenaakbaar en nam spoedig een belangriike voorsprong door een in de twaalfde beurt gescoorde ..vier en tachtig". Voor deze mooie pres tatie kon de Niikerker een enthou siast applaus van de talrijke toe schouwers in ontvangst nemen. Het was niet meer de vraag of hii zou winnen, doch slechts hoeveel beur ten hii nodig zou hebben om de voorgeschreven 210 caraboles te bereiken. Door een minder goede eindspurt kwam het einde na 32 beurten. Van de Pol. die anders ..thuis" niet te verslaan is vond in Japin ziin meerdere De Amersfoorter paste zich goed aan het materiaal aan en bleek niet geïntimideerd door de voorsprong, die Van de Pol na zeven beurten had genomen (34 18). Met regelmatige series liqui deerde hii de achterstand, nam een voorsprong en won tenslotte na 29 beurten nog met ruim verschil. Het leek er aanvankelijk op dat Craanen ook ziin partij zou win nen. Na een slechte start kwam hii op toeren en na vier en twintig beurten had hii zeer behoorliike winstkansen (68-100). Van de Berg. die tot dusver beneden de middel maat was gebleven, kwam plotse ling goed op stoot, stevende Craa- Dr. N. H. Ridderbos hoogleraar Naar wij vernemen is benoemd tot hoogleraar aan de Vriie Univer siteit als opvolger van prof. dr G. Aalders om onderwiis te geven in de oud-testamentische wetenschap dr N. H. Ridderbos. Gereformeerd predikant te Amersfoort. De nieuwe hoogleraar is een zoon van prof. dr J. Ridderbos, werd 19 Augustus 1910 te Meppel geboren, studeerde aan de Theologische' Ho geschool te Kampen en promoveer de in 1939 aan de Vriie Universiteit tot dr in de theologie op een proef schrift getiteld ..De werkers der on gerechtigheid in de individuele psalmen". Dr Ridderbos werd in 1939 predikant bii de Gereformeer de Kerk van 2e Exloërmónd. ver trok in 1943 naar Voorburg en staat sinds 6 October 1946 te Amersfoort. Dr Ridderbos is lid van Generale Zendingsdeputaten en van het col lege van advies der A.R.-partij. Van zijn hand verschenen bijdra gen in de ..Oud-Testamentische Studie" in een Gereformeerd theo logisch tijdschrift, in het maand blad ..Horizon" en in het Gerefor meerd weekblad ..Belijden en Be leven". Turners behalen regelmatig goede wedstrijd-resultaten Tien jaren geleden, toen niemand er aan dacht, dat Nederland spoedig bii de tweede wereldoorlog betrokken zou worden, richtten de Amers foortse turners G. v. d. Velden, K. Mochel en K. Berends zich ln een circulaire tot turners en athleten, om tot oprichting van een club te geraken en de turn- cn athletieksport te gaan beoefenen. Enige bestuursleden en leider jubileren mee Geen plezier beleefd van hoger beroep De 33-jarige koopman J. v. K. te Amersfoort, die onlangs in staat van dronkenschap met een auto in de Langestraat een geparkeerde wagen aanreed en deswege door de kantonrechter tot drie weken hechtenis en één jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid was veroor deeld, ging van dit vonnis in hoger beroep bij de Utrechtse Rechtbank. Het heeft hem weinig geholpen, integendeel, zijn straf werd ver zwaard. Had de Officier van Justi tie bij de Utrechtse Rechtbank veertien dagen geleden in plaats van drie weken dria maanden hechtenis tegen hem geëist, de Rechtbank. Dinsdag vonnis wijzen de, veroordeelde v. K. tot zes we ken hechtenis en twee jaar ontzet ting uit de rijbevoegdheid. Het resultaat was dat op de op richtingsvergadering in „d*2 Valk" 7 Maart 1940 de A.G. en S.V. ..Olympia" door een dertiental tur ners en athleten opgericht werd Het toen gevomde bestuur bestond uit: G. v. d. Velden, voorzitter; K. Berends, secretaris; J. H. v. Doorn, penningmeester; L. Grootkop en K. Mochel. leden. In de turnzaal aan het Schoollaantje begon de eerste les onder leiding van G. v. d. Vel den. De tweede wereldoorlog gooide roet in het eten en de ene zaalmi sère volgde op de andere door het inbeslagnemen van de turnzaal door de Duitsers. Vele leden moes ten onderduiken. Het aantal leden bleef dientengevolge klein. De kwa. liteit was goed; jaren had ..Olym pia' de grootste en beste herenafde ling van de Amersfoortse turnver enigingen en ook heden kan zij zich nog best meten met de Zuster verenigingen. al worden de cracks langzamerhand oud. In de herfst van 1940 werd een damesafdeling opgericht, welke ge durende de oorlog eveneens een rustig bestaan leidde. Doch na de bevrijding begon deze afdeling langzaam doch gestadig te groeien, waarbij vooral de afdeling dames senioren zich zodanig uitbreidde, dat deze enige maanden geleden ge splitst moest worden. Ofschoon het bij de oprichting in de bedoeling lag adspiranten-afde- lingen op te richten, was „Olym pia" gedwongen dit uit te stellen to tde herfst van 1945. daar o.a. de verduistering gedurende de oorlog de beoefenine der turnsport door de kleineren verhinderde. Het vormen van behoorliike ker nen vergt enige jaren. In 1948 en 1949 bewezen de ad- spiranten van „Olympia" op perso nele wedstrijden en de kringdag van de Stichtse Turnkring dat „Olympia" meetelt. Optreden naar bulten Van 1945 af kan men in Amers foort „Olympia" steeds aantreffen bij demonstraties of wedstrijden, welke hier door de A.B.v.L.O. wor den georganiseerd. Doch ook bui ten Amersfoort toonde ..Olympia" haar capaciteiten: aan de Bonds- feesten van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond in Arn. hem werd deelgenomen en tevens aan de kringdagen van de Stichtse Turnkirng. waarbij fraaie successen werden behaald. In de turnploegen van Amersfoort, die de strijd aan bonden met de Middelburgers, wa ren steeds Olympianen opgesteld. De verhouding met de Sportbon den is zeer goed te noemen. Na de spoedige aansluiting bii de A B v. L.O. volgde in 1942 die bii het K.N. G.V. Olympia werd ook lid van de Amersfoortse Sportstichting. Met de zusterverenigingen staat „Olym pia" op zeer goede voet, waarbij vooral de samenwerking met „Jon ge Kracht" genoemd mag worden. Ledental „Olympia" telt momenteel 180 werkende leden, waarvan de helft adspiranten van 8 16 jaar, het totaal zou nog ho ger kunnen zijn indien „Olym pia" als andere verenigin gen. kleuterafdelingen bezat, maar bestuur en leiding achten deze afdelingen vooral 0171 technische redenen minder ge wenst. Het bestuur is nu als volgt sa mengesteld: C. Nieuwland, voorzit ter: K. Berends, secretaris; R. J. Smit. penningmeester; mevr. E. Budding, mevr. M. L. Benink, me vrouw M. H. Blaas en J. H. van Doorn, commissarissen. De techni sche leiding berust nog steeds bij G. v. d. Velden, onder wiens lei ding tot ieders genoegen, rustig en deskundig gewerkt wordt. Hij mag een der beste krachten van „Olym pia" eenoemd worden. BH het tweede lustrum jubileren behalve de leider, die bovendien nog acht jaren voorzitter was, de Dennincrmeester R. J. Smit, die 10 jaar lid ls. en 7 jaar penning meester. J. h. v. Doorn, 10 jaar be stuurslid (o.a. penningmeester en voorzitter) en K. Berends, die se dert de oprichting het secretariaat beheert. „Olympja" heeft besloten dit tweede lustrum op waardige wijze te vieren. Zaterdae 4 Maart wordt gerecipieerd in „Van ouds de Wa penroem", terwijl 8 Maart in „Ami- citia" een lustrumuitvoering wordt gegeven. Deze uitvoering belooft prachtige turnsoort te zien te ge ven. want na de pauze zullen de dames van „Attila". Utrecht (vier de in de turnkamoioenschappen van Nederland en Zondag ij-. eer- <*t> hii de Nationale Wedstriiden te Leiden in Rhythmische oefeningen) een drietal mooie oefeningen ten beste geven. Voorts zullen de da mes. en herenkeurkorpsen van de Stichtse Turnkring aan toestellen demonstreren. Een feestmiddag voor adspiranten en een feestavond voor de leden op 11 Maart in ,,'s Prinsenhof", besluiten de lus trumviering. nen voorbij en in een slotserie van twaali legde hii beslag op de wed- strijdpunten. Scheerder, die vrijwel goed voor een overwinning is. liet ook in Nij kerk zien dat hii een kwade tegen stander is. Van begin af gaf hii de toon aan en Corton. die alle moeite deed om hem bii te houden, moest in hem ziin meerdere erkennen. De Niikerker werd dan ook kansloos verslagen Veer v. d. Brug Pol Japin v. d. Berg Craanen Corton Scheerder 210 210 32 84 6.56 130 72 32 11 2.25 130 100 29 17 3.44 130 130 29 20 4.48 105 105 28 12 3.75 115 110 28 22 3.92 105 75 39 11 1.92 115 115 39 17 2.94 Advertentie (IM.) van neus, keel of borst, snuift en wrjjft U weg met NIJMEGEN Geslaagd voor het candidaatsexamen Franse taai en letterkunde zr. M. C. Sluyter O.L.Vr. te Amersfoort. Soest Koperen damcompetitie Nu de eindstand in de onderla-, 1 damcompetitie van de verenig- „De Variant" bijna bekend V"£ ven we hieronder de kopgroep de ranglijst. Gespeeld Pun^ A. L. Massop 8 jj' R. Damen 8 C. van Es 10 R. J. v. Lieshout 9 n De rest heeft tien punten of ts, I der. Tot besluit van het wintent. zoen heeft „De Variant" nederkV. wedstrijden georganiseerd. TTC „Soestdijk" wint Van de tafeltennisclub ..Soer- dijk" won het eerste team dé wtf. strijd tegen Velox 3 met 9—1. Hg kampioenschap is nu zeer nab Ook het tweede team won met 9- van Demka 3 te Zuilen. Soestdijk i bleef met 82 de meerdere o\c GMU 3. Soestdijk 4 bracht VRA I een 91 nederlaag toe. Zaterdag 4 Maart zijn er vie I moeilijke wedstrijden, n l.: Soest:.; 1—Noack 2; Soestdijk 2—AMVJ; Soestdijk 3—Neerlandia; Soesti. 4ZTTV 2. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit Utrecht slaagde voor het kerkelii voorbereidende examen, de heer T. j D. van Soest te Soesterberg Voor het examen coupeuse, houden te Zwolle, slaagde mej rj de Rijk te Soesterberg. Bevestiging van vonnis (twee jaar, drie mnd.) geëist AMSTERDAM Dinsdag had zich ln hoger beroep voor het Ge rechtshof te verantwoorden de 38-jarige D. n. uit Soest, die op 16 December van het vorige Jaar wegens drievoudige oplichting valsheid in geschrifte werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en drie maanden Aan het slot van de zitting vroeg de procureur-generaal, mr j. F. Hoeffelman, bevestiging van dit vonnis. Het eerste deel van de tenlaste legging betrof valse voorspiegelin gen, die verdachte zou hebben ge daan aan een relatie te Soest. Hij had hem namelijk verteld, dat hij wel aan een vergunning kon komen voor het verkopen van pa tates frites. Voor zijn bemoeiingen had hij een bedrag van f 500.- als voorschot getoucheerd. Dit alles had hij gedaan onder een valse naam. Eveneens in Soest had verdachte weer onder valse voorspiegeling, iemand bewogen hem f 1100.- af te staan. Hij had hiervoor een kwi tantie afgegeven, ondertekend met een valse naam. Verdachte had zich voorgesteld als iemand, die over huizen beschikte en een koek- fabriek bezat. Hij zou voor zyn relatie een huis kopen en kreeg daarvoor f 1100.- voorschot. Ook dit feit erkende verdachte. Het derde punt betrof het ver huren van een banketbakkerij plus lunchroom in Weert. De verdachte woonde daar samen met de eige naresse van de bakkerij. Deze zaak heeft hij verhuurd aan een bakker uit een andere stad. Hij had hem verteld, dat de bakkerij bijzonder goed liep en dat de lunchroom grote winsten opleverde. De bak ker huurde de zaak voor f 4500.- per jaar, in de overtuiging, dat verdachte's winstopgave van f 12.000.- tot f 14.000.- per jaar juist was. Verdachte verliet na overdracht van de zaak het dorp en vestigde zich met mevr. S. M. dat és noem-i* in Soest. Achteraf bleek, zaak was verlopen. De procureur-generaal verdachte in zijn requisitoir „aartsoplichter" die reeds talrijk* veroordelingen achter de rug h«f: De verdediger bracht naar vora dat de verdachte waar hij schuld;: was, getracht heeft zijn slachtof fers schadeloos te stellen. Uitspraak volgt op 14 Maart. Woudenberg Jaarvergadering van „De Lijster" Maandagavond hield de Gemer.C; de Zangvereniging „De Lijster" haar jaarvergadering in de serre van „De Schans". Na opening de' de voorzitter, de heer E Kruidhof, werd door de secretaris het jaar verslag voorgelezen. Hieruit bleef, dat de vereniging in het afgelopr. jaar veel gepresteerd had en ca. het ledental nog voortdurend toe neemt. Het verslag van de pennin;- meester vermeldde een totaal ar inkomsten van f 1.303,70 en au uitgaven van f 1.283,07. Bij c? bestuursverkiezing werden tweede penningmeesteres en <Je voorzitter herkozen. De heer D. Rozeboom, die ongeveer 20 jitc een trouw lid van „De Lijster" tf geweest, doch thans om gezond heidsredenen de repetities rif- meer kan bijwonen, werd tot ere lid benoemd. Besloten werd aan d< ereleden een diploma uit tereifc?ii Getracht zal worden, ook dit ja£ weer aan een concours deel 'f l nemen. Er werd een commissie be noemd, die samen met het bestuc een gezellige avond zal organist-1 ren. Hoevelaken VECHTPARTIJ. In een café aan het krwspv-' Hoevelaken kregen enige bezoe*" onenigheid, zodat een vcchtpu ontstond. Er werden rake klapr' uitgedeeld, totdat de Rijkspob-' ingreep. DE VLAG WAPPERT WEER Voor het eerst sedert 10 I wappert weer de vlag van de torö te Hoevelaken. De nieuwe torens thans zo ver gereed dat 'de uitvoer- ders de vlag in top staken. BEDANKT ALS DIRIGENT Naar wij vernemen heeft de heer E Bijvank uit Amersfoort bedankt als rigent van het gemengd koor i moet kunnen" BURGERLIJKE STAND Geboren: Maartje, d. v. S. Bos en Ruitenbeek: Jan z. v. M. Mljnten t- L. van 't Hof. HET BEROEP VAN JAGER mag men zeker rekenen tot de niet veelvuldig voorkomende. Slechts zelden ziet men een tafreeltje zo als op deze foto. Een jager, ver gezeld door zijn hond, tn de vel den jacht makend op het wild. Achttien jaar en reeds een dief en een losbol VENLO. De Venlose politie i! B er Maandag in geslaagd opheldert I te brengen in 'n diefstal, die in i nacht van 1 op 2 Febr. is gepl££?v bij het kantoor van de CaltexJj y Venlo. Een 18-jarige kantoor^ H diende, die bekend heeft, dat hiiI middag heeft gezien, dat men sleutel in de brandkast had late- c steken, is gearresteerd, 's Avonds - hij door het WC-raampje naar bic* nen geklommen, waarna hii met in de brandkast aanwezige 3400.is verdwenen. Hu er royaal van en heeft voor J opgemaakt. Het resterende becsh dat hij ergens had verborgen, is middels teruggevonden.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2