Boeren willen geborgenheid, geen vrijheidsbeperking Amandeltjespudding WITTEBROODSWEKEN In kort bestek Luc van Dam is bereid tegen Jan de Bruin te boksen Politieke invloed van boeren stand belemmert de handel Nfèt in de wachtkamer GLl^ f; VU Scheepvaart ongerust Donderdag 9 Maart 1950 3 „De havenarbeiders lossen de wapens" Radiocauserie van R. Laan Sr. HILVERSUM. „Sinds de be vrijding is het communisme in Ne derland op dusdanige wijze achter uitgegaan. dat zeer bepaald van een crisis gesproken kan worden, zei de heer R Laan Sr., voorzitter van de Centrale Bond van Trans portarbeiders. in een. door de VARA uitgezonden radio-toespraak, over het onderwerp: .,Dc haven arbeiders lossen de wapens". Spre ker memoreerde de verschillende pogingen van Moskou om in Neder land vaste grond te krijgen, het plan tot fusie van de EVC met het NVV en toen dit niet lukte, de ac tie om leden van het NVV over te halen in de EVC te komen, die eveneens op een mislukking uit liep. Parasiterend op de vredelievend heid van het Nederlandse volk. hebben de communisten in de af gelopen weken getracht, de haven arbeiders er toe te bewegen Ame rikaanse wapens niet te lossen, al dus de heer Laan. Langs deze weg trachten zij het verloren terrein terug te winnen. S ..De arbeiders, die niet door co- mité's. doch door hun goed gecon solideerde vakbonden thans 'n goede bestaanszekerheid hebben veroverd, denken er niet aan geslachtofferd te worden door deze onverant woordelijke communistische agita tie." zo besloot de heer- Laan. „Daarom is hun aller mening: Wij lossen de wapens van het Atlantic Pact in het belang van de bescha ving. van de vrijheid en van de vrede." Dodenherdenking bij Woeste Hoeve WOESTE HOEVE Bij de Woeste Hoeve werd gistermiddag de vijfde herdenking gehouden van de gewelddadige dood van 117 goede vaderlanders, die de aanslag welke Rauter in 1945 trof. met het leven moesten bekopen. - Talrijk waren de familieleden en vrienden van de slachtoffers als mede andere belangstellenden, die veelal van verre hierheen waren gekomen, om de plechtigheid bij te wonen. Nadat vele sprekers het woord hadden geveerd, werden bij het monument kransen gelegd namens het gemeentebestuur van Apel doorn. de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen en het Rijkswerkkamp „De Kuil" te Beekbergen Tijdens het défilé langs het monument brachten vele nabestaanden een bloemenhulde. Lichtere straf voor Kerkmeester 9 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De procureur-fis caal bij de Bijzondere Raad van Cassatie prof. Langemever. conclu deerde vanmorgen in de zaak tegen de voormalige beheerder-directeur van de drukkrii N.V Arbeiders- Pers H. J. Kerkmeester tot een belangrijke strafverlaging. K. was ongeveer een iaar geleden door het bijzonder gerechtshof in Amster dam veroordeeld tot een gevange nisstraf van veertien iaar. Prof. Langemever wilde deze straf ver minderd zien tot negen iaar met aftrek. De procureur-fiscaal, wees er in zijn conclusie op dat K. slechts economisch directeur is geweest en dus niet valt onder de categorie journalisten van het slae-Blokziil. Volgens zijn mening was het sturen van brieven aan Duitse en NSB- lnstanties met beschuldigingen het meest ernstige feit uit de tenlaste legging. ..Als hii dit niet had ge daan. had hij eigenlijk niet meer od zijn geweten dan vele andere direc teuren in die tijd" Ook vond hii het strafverlichtend, dat de feiten in de eerste iaren van de oorlog lagen ..Dit maakt de zaak veel minder ernstig". Unieconferentie begint later (Eigen bericht) DEN HAAG. Naar wij verne men zal de ministersconferentie te Djakarta niet zoals aanvankelijk was gemeld op 20 Maart aanvan gen. maar op 25 Maart. De regering van de RIS heeft om uitstel verzocht in verband met de tijd van voorbereiding, die de con ferentie vereiste. In verband hier mede zullen de vertrekdata van de ministers en hoge ambtenaren eveneens later vastgesteld worden. Het gestrande Nederlandse kustvaar tuig ..Frem" is Woensdagmiddag zon der assistentie weer vlot gekomen 9 Het Noorse motorschip „Norfrost" dat op 20 Februari bij Westkapelle een aanvaring had. heeft thans weer zee gekozen naar Bergen 0 De minister van Wederopbouw en volkshuisvesting, mr dr J. in t Veld zal binnenkort aan Hengelo, Doctlnchem, Amersfoort en West Noord-Brabant bezoeken bren gen India heeft toegestemd dat de V.N een bemiddelaar benoemen inzake het geschil met Pakistan over Kasjmir De gewezen Poolse vice-minister van Landbouw. Stanislaw Kowalewski. zal voor een militair gerechtshof moeten verschijnen onder beschuldiging van het in gevaar brengen der Poolse po litiek. In c-en verkiezingstoespraak in Dalmatië heeft Tito verklaard, dat de boeren niet bang behoeven te zijn. dat de staat beslag zal leggen op hun landerijen. 9 De politie te München heeft 134 van de 650 meesterwerken teruggevonden die Hitier voor zijn museum te Liiiz nad verzameld. Pre sident Truman heeft het Cohgres ver zocht zijn goedkeuring te Vechten aan de instelling van een uit negen man bestaadc commissie die de problemen in de Amerikaanse kolenlndustric moet bestuderen 9 Admiraal Ivan Ymashef, de nieuw benoemde minister van Ma rine van de Sowjet Unie, zal nog deze maand de duikbootbases Warnemünde en Wismar aan de noordkust van Oost- Duitsland bezoeken 9 De Sowjet-Rus- sischc commissie van de ..Partlsanen voor de Vrede" heeft een protest gepu bliceerd tegen de weigering van de Amerikaanse en Nederlandse rc- gering, delegaties van het vredescon gres petities te laten overhandigen te Washington en Den Haag. De export-siearet. nu óók in Nederland! (Van onze parlcmentsrcdacteur) DEN HAAG. Het nieuwe WD-lid van de Eerste Kamer, de heer Louwes, heeft by de behandeling van de begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de aandacht gevestigd op het belangrijke feit. dat de vrijmaking van het handelsverkeer in West-Europa belem merd wordt door de grote politieke invloed van de boerenstand ln vele landen. Het is z.i. te vrezen, dat verschillende regeringen daardoor zullen worden genoopt tot het heffen van zulke hoge invoerrechten, dat de vrij lating van het handelsverkeer weinig practisch effect zal hebben. Tevens zag hij daarin, naast de ders niet te bereiken is met behoud van de volledige vrijheid van pro ductie en afzet. Bescherming zonder meer zou tot verslapping in de bedrijfsuitoefe ning leiden. De gezonde prikkel om hogere opbrengsten uit het bedrijf te verkrijgen mag door garanties niet verzwakt worden De boer moet er belang bij hebben om bij do hoogste productie de beste kwa liteit te leveren. In dit verband roerde de minister de strijd aan tus sen voorstanders van chemische en organische bemesting; overdrijving naar de ene of andere kant achtte hij onschadelijk. In verband met het constateren van de pseudo-vogelpest in Eind hoven zün alle pluimvccmarktcn gesloten cn ls de uitvoer van pluim vee uit Noord-Brabant en Limburg verboden. De aangetaste pluimvee- stapels worden afgemaakt en ver brand. Speciale maatregelen voor de vi- taminisering van margarine achtte de bewindsman niet nodig. Hij ver dedigde de vergroting van de maas wijdte voor de netten van de snoek baarsvissers op het IJselmeer als een noodzaak voor het behouden van de visstand. Een uitvoerige no ta over dit vraagstuk zegde hij aan de Kamer toe. hetgeen de heer Schalker (CPN) niet belette om in landbouwproductie in de Ver. Sta ten zonder zekerheid van afzet en naast de Amerikaanse hulp aan minder ontwikkelde gebieden, een element, dat de stabilisatie der prij zen op de internationale markt on gunstig beïnvloedt. De heer Louwes vreesde, dat het prijspeil op de in ternationale markt in het bijzonder Nederland niet zal passen, omdat hier de productiekosten zowel hoog zijn door de zware sociale lasten als door de intensivering der productie, welke in verhouding tot de uit komsten kostbaar is. Hierbij is de bestaanszekerheid van allen, die in landbouw, tuin bouw of veeteelt arbeiden, in het geding en ook minister Mansholt sneed dit punt aan, doch op enigs zins andere wijze. Hij vestigde de aandacht op het verschijnsel, dat men op dit terrein wel de geborgen heid wil, doch niet de beperking door ingrijpen van de Overheid. Uitdrukkelijk stelde de bewinds man vast, dat bestaanszekerheid voor boeren, tuinders en landarbci- (Van onze parlementsredacteur DEN HAAG. Dat de we reld geen wachtkamer heeft we ten wij sinds Mauriis Dekker zijn toneelstuk schreef over de atoomsplitsing. Maar de beide Kamers der Staten-Generaal hebben wél een wachtkamer, al is die niet voor iedereen zicht baar en al wordt ze minder ge bruikt dan in vroeger jaren. Toen was het zo, dat pen nieuw Kamerlid geruime tijd leven en bedrijf van de Kamer aanzag en voor de eerste keer, soms na ja ren, pas het woord voerde als hij geheel was ingeburgerd. Tot het ogenblik van zijn debuut als spreker zat hij „in de wachtka mer". In die tijd van strenge parlementaire tradities was zo'n eerste optreden, zulk een „mai denspeech" 'n gebeurtenis, wel ke zich voltrok voor een jury van doorgewinterde Kamerle den, die gewend waren ook aan debutanten hoge eisen te stellen. Er zijn nog altijd Kamerleden, die de traditionele tijd in de wachtkamer plegen door te brengen, doch bij velen is de ge neigdheid daartoe nauwelijks aanwezig en bij de eerste de beste gelegenheid snellen zij naar de katheder opdat het Ne derlandse volk van hun wijsheid niet langer gespeend zal blijven. Doch zo kort als het nieuwe eer- ste Kamerlid van de VVD. de heer Louwes, die de overleden heer Bierema is opgevolgd, heeft bij ons weten nog niemand in de wachtkamer vertoefd. Dinsdagavond was hij beëdigd en Woensdagmorgen voerde hij reeds het woord. Zijn heldere en kundige rede was de verrassing van de dag, zodat deze breuk met de traditie, waarvoor de spreker zelf trouwens de cle mentie inriep, wel door niemand zal zijn betreurd. V- -J Advertentie (iM.) E* 6UHM e g It _QX i 5 s HJ Broekman wint op 3000 m RJUKAN (Noorwegen). Bij wedstrijden die hier werden gehou den, won Kees Broekman de 3000 meter in 4 min. 55.7 sec., waarmee hij zijn beste prestatie op deze af stand in dit seizoen (4.52.4 op 25 Febr. te Oestersund) benaderde. Op de 500 meter werd hij vierde in 46.1 sc. een motie opschorting dezer ver groting te vragen. De motie kreeg alleen drie communistische stem men. Wat de trawlervloot betreft was de minister het met de heer Kievit (Arb eens. dat reconstructie nodig is. Doch hieraan moet voorafgaan een nauwkeurig onderzoek naar de toestand van de vloot. Sanering zal nodig zijn zowel ten opzichte van de vloot zelf als van het bedrijf. De begroting werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Post voor de Georgic DEN HAAG. Post. bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van het troe penschip ..Georgic". welke in een der tussenhavens zal worden uit gereikt moet uiterlijk op 12 Maart a.s. in Nederland worden ter post bezorgd. Behalve de gebruikelijke gege vens dient het adres de vermelding te bevatten „aan boord van het troepenschip „Georgic" op thuis reis naar Nederland" De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag niet worden vermeld. Komt er dit voorjaar een titelgevecht? (Van één onzer verslaggever») Weteman», de promotor van Luc van Dam, heeft aan Hulzenaar schriftelijk medegedeeld, dat de kampioen van Nederland middenge wicht bereid Is om In een wedstrijd tegen Jan de Bruin, de veelbeloven de en nog Jonge Rotterdamse bok ser, uit te komen. Met als Inzet van deze strjjd: zijn titel. Wetemnns heeft voorgesteld deze wedstrijd In het voorjaar In de open lurht (mis schien het Feljenoord-stadlon) te houden. Van Dam is op het ogenblik onder de deskundige leiding van Theo Kourlmsky intensief aan het trai nen voor zijn komende wedstrijd tegen de Spaanse kampioen Solda- villa. Hij ls weer ln uitstekende conditie en schijnt van de onver wachte en verrassende nederlaag tegen Ritter geen hinder moer te ondervinden. Wat ook wel nodig is, want deze wedstrijd wordt voor hem van het grootste belang. Hij moet bewijzen, dat er voor hem een „fatum" in de Paryse ring ligt, dat zijn nederlaag tegen Ritter slechts een vergissing was en dat hy nog steeds één der serieuze candidaten voor een titelgevecht tegen Mltrl is Ongetwyfeld zal hy het wat tech niek en ondervinding betreft tegen Soldavilla veel mociiykcr krygen dan tegen de jonge Fransman, maar we zyn er dan ook van overtuigd, dat hy deze wedstryd veel ernstiger aanpakt dan die te Parys. Toen kwam hy naar onze mening in de ring met de gedachte oen tegenstander te vinden, die hy ge. makkoiyk do baas kon biyven, en die meer dienst deed als aanloop tot oen grotere togenstandor, dan als w^rkéiyke togencandidaat. Deze onderschatting ls hem duur te staan gekomen Dinsdag krygt hy de go. tegenheid zyn nonchalance weer goed te maken, doet hy dat niet dan zijn alle kansen op oen Europees titelgevecht verkeken. WENEN. Hajo Albert Houvert, een 29-jarige student uit Amster dam, is te Innsbruck tot 3'/> maand gevangenisstraf en 100.000 schillings boete veroordeeld wegens onwet tige valuta-handel. Aja Vrzanova blijft wereldkampioene LONDEN Aja Vrzanova (Tsj.- Slowakye) heeft haar titel van we reldkampioene kunstryden voor dames behouden. In de Wembley Pool bezette zij na het vrye ryden de eerste plaats ln het eindklasse ment met 1359.16 pt en plaatscyfer 12. Tweede werd Jeannette Altwegg (Gr.-Br.) met 1345.71 pnt en plaats cyfer 18. Yvonne Sherman (V.S.) bezette de derde plaats met 1330.58 pnt en plaatscyfer 23. Advertentie (I.M Pittig en vol van smaaK De reep voor echte chocolade liefhebbers. Hedenavond HILVERSUM I' 19.00 Nieuws: 19.15 Muziek voor de Jeugd; 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws; 20.05 Gevarieerd programma (21.0021.35 Famlllccompc- titlc); 22.05 Gramofoonmuzlek; 22.15 Buitenlands overzicht: 22.35 Gramo foonmuzlek; 22 45 Avondoverdenking: 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gramofoon- muziek. HILVERSUM II: 19.00 Voor de kinde ren; 19.05 Accordeonorkest: 19.30 Radio volksmuzickschool; 20.00 Nieuws: 20.05 Gevarieerd programma; 21.45 Radlo- philharmonlsch orkest; 22 30 ..Natuur bescherming", causerie; 22.45 Gramo foonmuzlek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport- actualiteitcn; 23.30—24.00 Gramofoon muzlek. Programma 3 18.30 Voor de soldaten: 19.30 Omrocp- ork.; 19 45 News en actualiteiten; 20.00 Verzoekprogr.; 21.00 Omroepork.; 21.40 Pianospel; 21.45 Actualiteiten. 22 00 Nws; 22.15 Galabal ln Covcntgardcn; 23.00 Nws; 23.05 Gevar. gram.muz. Programma 4 18.45 Feddie Philips cn octet: 19.15 Rich. Crean-ork.; 19.45 Hoorspel; 20.00 BBC-kopr en Mark Lubbock en ork.; 20 30 Vaudeville; 21.30 Verzoekprogr.: 22.00 Welsh Rarebit. 23 00 Nws; 23.15 Topic for to-nlght; 23.20 Sydney Thomp son Olde Tyme Dance orch. Morgen HILVERSUM 1 301 5 m 7.00—21.00 NCRV 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Gramofoonmuzlek 7.45 Een woord voor de "dag 8.00 Nieuws cn weerberich ten 815 Gewijde muziek 8 45 Gramo foonmuzlek 9 15 Voor de zieken 9 30 Gramofoonmuzlek 10.30 Morgendienst 11.00 Vloolrccltal 11.30 Strijkorkest 12 00 A capella koor 12.30 Mededelingen 12 33 Blaaskwlntet en piano. 13.00 Nieuws 13.15 Volksmelodieën 13 45 Promenade orkest en solist 14.15 Gramofoonmuzick 14.40 Voordracht 15 00 Kamerkoor 15.30 Gramofoonmuziek 15 40 Voordracht 1600 Kamerkwartet 16.30 Altviool en plano 17.00 Concertgebouworkest 17 30 Advertentie (l.M.) m nóg meer amandelen, nóg lekkerder. FEUILLETONmx 35 Mijnheer MacBride was zeer dank baar en zei dit ook. „Dat hoort nu eenmaal bij mijn werk," voegde hij eraan toe. „Maar u komt er het slechtste af. U en mevrouw. En nu denken ze dat het nichtje het ge daan heeft, niet Och, je kunt het nooit, weten. Er zijn mensen die nooit een testament maken, omdat zij vinden dat het gelijk staat met hun eigen doodsoordeel te onder tekenen. En zii hebben het niet zo ver mis. En die Noakes moet een schelm geweest zijn. Ik zou me niets verwonderen als hij voor tets anders vermoord was. als alleen voor zijn geld. Ik dank u nogmaals." Bunter kwam met de wagen voor en hij stapte in, wuifde vriendelijk. Peter zocht Harriet op en legde haar uit, wat hij wilde. „Arme Twitters." zei Harriet. „Blijf je bij haar „Nea, ik moet even de weg op voor wat frisse lucht. Maar het zal niet lang duren." „Wat is er gebeurd Kirk is toch niet onaangenaam geweest „O, nee. Hij heeft mc met hand schoentjes aangepakt. Het is mijn eigen schuld. Ik heb er als t ware. om gevraagd. Hallo, daar is de do minee. Wat zou die willen „Zij hebben hem gevraagd terug te komen. Ga jij maar langs de achterdeur uit. Peter. Ik zal hem wel ontvangen." Kirk en Sellon hadden vanuit het venster MacBride zien vertrekken. „Had ik niet beter Aggie Twitter- ton zelf kunnen halen? Nu heeft zijn lordschap misschien tegen zijn vrouw gezegd haar te waarschuwen." „De moeilijkheid met jou, Joe," DOROTHY SAYERSb antwoordde de hoofd-inspecteur, „is dat je niet psychologisch aangelegd bent. Zoiets zouden zij nooit doen Zij zullen de wet geen moeilijkheden in de weg leggen. Het enige is dat hij het onprettig vindt vrouwen te kwetsen en zij wil hem niet kwetsen. Maar zij zullen geen van beiden een vinger uitsteken om het onderzoek te belemmeren. Daar kun je zeker van zijn." Hierna snoot mijnheer Kirk zijn neus. waarop de deur openging en mijnheer Goodacre met Harriet de kamer in kwam. HOOFDSTUK IX Tijd en Seizoenen De Eerwaarde Heer Goodacre knipte nerveus met zijn ogen toen hy aldus tegenover twee politie dienaren gebracht werd, en Harriet's korte woorden, toen zij naar boven gingen „dat hij de heren antwoorden moest op hun vragen", scheen hem slechts matig op zijn gemak te stellen. „Wel, wel. Ik ben terug gekomen om te zien of u mij misschien nodig had. U zei vanmorgen zoiets. En ook om tegen Juffrouw Twitterton te zeggenMaar ik zie dat zij er niet is. Wel. alleen dat ik voor haar naar Lugg geweest ben. om de ehdoodkist te bestellen. Daar moet natuurlijk een doodkist besteld wordenIk ben niet op de hoogte van de officiële gang van zaken ln deze omstandigheden, maar even goed zal er toch wel een doodkist moeten zijn, niet?" „Zeker," zei Kirk. „O. juist, dank u. Dat dacht ik al. Ik heb Lugg naar u verwezen, om dat ik geloof dat eh het li chaam niet meer hier is." „Het is naar het Gerechtshof ge transporteerd," zei de hoofd-inspec teur. „Daar wordt het voorlopig on derzoek gehouden. Maar Lugg 'ran waarschijnlijk zyn gang wel gaan." „Ja. dank u, dank u. Eh ik heb Crutchley nog gesproken toen ik hierheen kwam." „Zo. en wat zei hij?" „Hij denkt dat hij ervan verdacht wordt." „Waarom denkt hij dat?" „Ik vrees dat ik al te veel gezegd heb," zei de dominee. „Ik dacht het eigenlijk alleen maar. ik leidde het af uit hetgeen hy zei. Maar ik ver zeker u, mijnheer, dat ik zijn alibi bevestigen kan. Hij was om half ze ven op de repetitie, tot half acht, toen heeft hij me naar Pagford ge bracht en me om half elf weer hier heen gereden. Dus u ziet...." „Dat is in orde. mijnheer. Als er een alibi gevraagd wordt voor die tijden, gaat hij zowel als u vrij uit." „Ga ik vry uit? Maar. mijn heer. ,,'t Is maar een grapje, mijnheer De dominee scheen het een slechte grap te vinden, hij antwoordde ech ter vriendelijk; o „Ja, ja. Nu. ik hoop dat ik Crutch ley ervan overtuigen kan. dat het allemaal ln 'orde komt. Hij is een jongeman waar ik een goede opinie over heb. Zo flink en ondernemend U moet niet te veel waarde hechten aan zijn verdriet over die veertig pond." „Maakt u zich daar niet ongerust over, mijnheer," antwoordde Kirk. „Wij zijn blij dat u de tyd als zuiver kunt bevestigen." .Ja, ja. Ik dacht wel dat ik er be ter even over spreken kon. Is er nog iets wat ik voor u doen kan?" „Dank u. mijnheer, ik geloof het niet. Woensdagavond na half el' bent u zeker verder thuis gebleven*' (Wordt vervolgd; Friese causerie 17.45 ..Het evangelie ln Esperanto" 18 00 Geestelijke liederen 18.15 CMB-kwartler 18.30 Voor de strijd- krachten. HILVERSUM 1. 19 00 Nieuws 19 15 Regeringsuitzending 19.35 Gramofoon muzlek 19.40 Radiokrant 20.00 Nieuws 20.05 Gramofoonmuzlek 20.30 „Haak ln 21.00 Harpensemble 21 25 .Behoud cn verzorging van ons natuurschoon causerie 21.45 Radio PhjlharmonLsch Orkest 2245 Avondoverdenking 23.00 Nieuws 23 1524 00 Gramofoonmuzlek HILVERSUM 2 416 m 7.0Ó— VARA 10.00 VPRO 10 20 VARA 12.00 AVRO 18 00 VARA 19 30 VPRO 21.00 VARA 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. 7 00 Nieuws 7.15 Gramofoonmuzlek 8.00 Nieuws cn Weerberichten 8.15 Gra mofoonmuzlek 8.50 Voor de vrouw 9 00 Gramofoonmuzlek (9 30—9.35 waterstan den) 10— „Thuis", causerie 10.05 Mor genwijding 10.20 Gramofoonmuzlek 10.30 Voor de vrouw 10.45 Gemengd koor 11.10 Voordracht 11.30 Accordeonorkest 12 00 Orgel en Zangkoor 12 30 Mede delingen 12.33 Sportpraatje 12.45 Gra mofoonmuzlek 13.00 Nieuws 13.15 Lich te muziek 13.45 Gramofoonmuzlek 14 00 Voor de vrouw 14,20 Kamerorkest en soliste 15.00 Causerie en voordracht 15.20 Kamerorkest en solist* 16 00 Gra mofoonmuzlek 16.30 Voor de Jeugd 17.00 Planoduo 17 2o Muzikale causerie 18 00 Nieuws 13 15 Felicitaties 18 40 Gramo foonmuzlek. HILVERSUM 2. 19 00 Denk om de bocht 19.15 Kwartet 19.30 „Gelovige mensen", causerie 19.45 „Een radio- krabbel". 19.55 Berichten 20 00 Nieuws 20.05 Boekbespreking 20.10 Planoreci tal 20.30 .Mensen aan het werk klank, beeld 2100 Verzoekprogramma 2125 ..Aetherforum" 2155 Buitenlands over zicht 22.10 Populaire muziek 22 40 „Vandaag", causerie. 22.45 AvondwU- dlng 23.00 Nieuws 23 15—24.00 De Gro ninger orkestvereniging. RADIOCENTRALES Pragramma 3. 7.00 Nws 7.05 Gram. muz 7.30 Kro niek van de dag 7.40 Ochtendgymnas tiek 7.50 Lichte gram muz. 8.00 Nws 8.05 Morgenconcert 9.00 Nws 9 05 Lich te gram. muz. 1000 Nws 10.10 Verzoek- prog. 11.00 Orgelspel 11.30 Kamermur 12.00 Ork. André Kostelanetz 12.30 Weerber. 12.32 Trio Marcel de Vllle 13.00 Nws 13.15 Orgelspel 14 00 Nws 14.10 Those you have loved 15 00 Alex Christoffersen en ork 1600 The Entr acte Players 16 30 fCursaal-ork 17.00 Berichten en Interview 17.10 Voor de zieken 17.30 Nederl strijdkrachten In Indonesië 18 00 Voor de soldaten 18 30 Voor de soldaten 19.00 Nws 19.30 Vir tuoze muziek 19 50 Radlofeullleton 2000 Omroepork. 21 15 Instrumentale gram muz. 21.30 Jacques Hellan en ork. 21.40 Ork. Armand Bernard 22 00 Nws en Kroniek 2215 Verzoekprog 23 00 Nws 2305 Gam. muz. 23.30 Ork Stan Ken- ton. P ogramma 4 7.00 Nws 7 15 Bonjour le monde 7.30 Orgelspel 7.55 Weerber 8 00 Nws 8 10 Ochtendconcert 9 00 Kookpraatje 9 10 Gram. muz. 10 00 Le menage en musi- que 11.00 Le menage en muslque 11.15 Morgenwijding 1130 Jack White en ork. 12.0o Ted Heath en ens 12 45 Voordracht 13.00 Mrs Dale's Dagboek 13 15 Londens licht ork. 14.00 BBC Northern ork. 14.45 Voor de kinderen 15 40 Filmmuziek 15 00 Voor de vrouw 16.45 BBC Welsh ork 17 30 John Revn- ders en ork. 18 00 Liederen en dans- muz 18.30 Geraldo en String Choir 19.00 Orgelspel 19 15 Ian Stewart en ork. 19 45 Hoorspel 20.00 Gram. muz 2030 Up the poe 21 00 BBC Vanete-ork 21.45r Va riety Fanfare 22 30 Bonsolr les amis 23.00 Nws 23.15 Tplc for to-nlght 23.20 Schlagercompetltle. Advertentte ,l.M Jeugdselectiewedstrijd te Utrecht UTRECHT. In een aardige jeugdselectiewedstrijd heeft men te Utrecht twee teams kunnen zien, waarvan de spelers hun uiterste best hebben gedaan, een plaats in het Nederlands ieugdelftal te ver overen In de eerste helft ging de strijd tussen de A- en B-ploeg vrijwel gelijk op. De A-ploeg be schikte echter over een productie ver voorhoede cn vormde een be ter geheel. Geleidelijk kwam de A-ploeg in de meerderheid en uit een indirecte vrije schoo door Feldman (AFC> genomen kopte Krommert iDOSi via de paal op fraaie wijze in. Na de rust was de A-ploeg over wegend sterker en al vrij spoedig v.-erd de stand od 20 gebracht, Uen Wakema van HFC goed door liep en in buitcnspclpositie 't leer ontving en onhoudbaar scoorde. Het was Bennaars uit Dosko. die na een fraaie solo-ren keeper Schinkels .Sportclub "rene) uit zijn doel lokte en de stand op 30 bracht. Kort voor het einde scoor de Louer van NOAD na een fout van Metselaa*- (Alkmaarse Boys). De stand werd 31. Wanneer wij de elftallen nader bezien, kunnen wij concluderen, dat de A-ploeg het best heeft gespeeld, met do voorhoedespelers Krommert, Ben- naars en Wakema als uitblinkers. Ook de verdediging van de A- ploeg heeft gespeeld voor wat zU waard was. In de B-ploeg waren Van der Hurk (Eindhoven). West- broek en Smeets (Julian;.) de beste spelers. Jheroen Bosch-beker voor Mol Doordat Mol een overwinning behaal- de op Kruythof. Is hij winnaar 1 van het tournool om de Jheroen Boschbeker gev/orden. De laatste uitslagen lulden: Mol 400 9 144 44 44 Kruithof 215 9 44 23 83 Kastelljn 203 9 69 2255 Franken 400 9 155 44 44 Verhagen 400 7 152 57.14 Oosterhout 76 7 33 10.85 Berkelmans 172 12 130 14.33 Wijnen 400 12 49 33.33 Franken 352 16 66 22.— Mol 400 16 79 25 Kruythof 387 10 116 38.70 Kastelljn 400 10 107 40 Wijnen 400 10 73 16 Verhagen 289 25 41 11.56 Oosterhout 400 14 237 28 53 Eerkelmans 153 14 22 10 92 Wijnen 316 10 80 31.60 Oosterhout 400 10 187 40.— Kruythof 400 7 214 57.14 Franken 292 7 107 41.71 De eindstand li' Mo; 14 2800 78 321 35 89 Kruythof 8 2364 67 378 35.10 Oosterhout 8 2370 77 252 27.24 Wijnen 7 2357 89 152 26 49 Franken 6 2258 69 170 32 71 Kastelljn 5 2187 06 130 22.70 Berkel mans 5 1892 87 168 21 74 Verhagen 3 2112 101 152 20.91 Kees de Ruyter verslaat Piet de Leeuw UTRECHT. In een wedstrijd klein biljart cadre 38/2 (zonder vrij middenvak) ten bate van de Niwin heeft Kees de Ruyter Wocns dagavond met groot vertoon van meerderheid van Piet de Leeuw gewonnen Hij scoorde 600 caram boles in 10 beurten. Piet de Leeuw bleef op 84 staan. Engelse league LONDEN. De uitslagen van de heden in de eerste divisie gespeel de wedstrijden luiden: ArsenalMiddlesbourgh Bolton WanderersEverton ChelseaCharlton Athletic Derby CountyPortsmouth Manchester U.Aston Villa LiverpoolBlackpool 1—1 1—2 1—3 2—1 7—0 0—1 HAARLEM In icheepvaartkrlngen Is enige ongerustheid ontstaan over de toestand op schcepsradlogebled na 15 Maart a s. Wanneer dan de nieuwe mid dengolf-verdeling voor omroep-statlons van kracht zal zijn geworden, zal er een stuk van het aethcrland, dat tot nu toe door kustradiostatlons werd ge bruikt, zijn geannexeerd Zo zal de internationale roep. en noodgolf op 182 meter dan zlln toegewezen aan reglo- ale statlos, die weliswaar geen grote capaciteit hebben, maar nog genoeg om het scheepsverkeer ernstig te storen. Nu heeft Scheveningen Radio al een. zij het tijdelijke, oplossing gevonden door een nieuwe zender te bouwen voor de nieuwe Internationale roep- en nood golf op 137 meter, maar dit ls de enige ongestoorde band voor onderlinge ge sprekken die ln Nederland nog itst en die zal dan voor écn derde door de nieuwe zender In beslag genomen wor den. terwijl de oude ook ln werking blijft voor schepen, die van de wijzi ging nog niet op de hoogte zijn Het verlies aan golflengte voor onder linge gesprekken zal nu worden gecom penseerd door het Ingebrulknemcn van enkele nieuwe frequenties, die ons land bij de conferentie van Gcnève vorige zomer zyn toegewezen De besluiten van deze conferentie zijn o.m door de tegenwerking van de Oosteuropese lan den nog niet van gracht Internationaal en min of meer koorta- achtig overleg Is nu nog gaande tenein de per 15 Maart ook de nieuwe scheeps- golllcngteregeling van kracht te laten worden Gebeurt dat niet. dan zal de toestand (door het gedeeltelijk vasthou den aan de oude en gedeeltelijk aan de nieuwe regeling vermoedelijk chao tisch worden. Bij de omroep ls zoiets uitermate hinderlijk, maar bij de scheepvaart kan het fataal zijn. WREXHAM In een voorronde wedstrijd van het voetbaltournool om de Jules Rlmet-beker hebben Wales en Noord-Ierland met 0—0 gelijk gespeeld Men weet. dat lp deze groep Engeland en Schotland zich reeds voor Rio de Janeiro hebben gekwalificeerd.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3