DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Atlantisch Defensie Comité vergadert op 1 April in Den Haag Nieuw Struikelblok voor Britse regering Wildheid stakingsgolven in Frankrijk neemt af Saarregeling steekt West-Duitsers nog steeds Stafchefs op 28 Maart in residentie bijeen ;est-europa Adenauers plan Hut uitgebrand op mailschip Johan van Oldenbarnevelt Opgewonden Leopoldisten belegeren prinses ra V.J Openbare zeden Churchill dient motie in over de financiële politiek 10e Jaargang, no. 60 Zaterdag 11 Maart 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Posthui 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur i'J. DE BOORDER. DEN HAAG. De derde vergadering van het Noord-Atlan tische Defensie Comité zal op 1 April 1950 worden gehouden in Den Haag, waar op uitnodiging van de Nederlandse regering de ondertekenaars van het Noord-Atlantisch Pact bijeen zullen komen. De vergadering van de twaalf ministers van Defensie, Johnson, zal worden gehouden, opdat het Defensie Comité zich op de hoogte kan stellen van hetgeen tot dusverre in het kader van het Noord-Atlantisch Pact tot stand werd gebracht. In de laatste vergadering van het Defensie Comité, die op 1 Deccm- ber 1949 in Parijs werd gehouden, werd principiële overeen stemming bereikt ten aanzien van de collectieve veiligheid, welke de gezamenlijke verdediging van het Noord-Atlantisch gebied omvat. Deze maand bullen bovendien in Den Haag twee andere belangrijke jbijeenkomsten worden gehouden over aangelegenheden betreffende het Noord-Atlantisch pact. Gene raai Omar Bradley, voorzitter van Ide Amerikaanse verenigde chefs van staven, heeft het Noord-Atlantisch Militaire Comité bijeengeroepen voor een vergadering op 28 Maart ;1950. Dit comité, waarin elk land door één stafchef is vertegenwoor digd, zal de resultaten van het werk der regionale groepen in beschou wing nemen, welke resultaten eer der werden bestudeerd en verder ontwikkeld door de permanente roep uit het militaire comité. De lermanente groep heeft haar vaste loofdkwarticr in Washington en staat onder voorzitterschap van lui- Itenant-generaal Willis D. Critten- iberger, een aan generaal Bradley Atoegevoegd opperofficier. Op 24 Maart 1950 zal de Noord- lAtlantische militaire Voorzienings- raad in Den Haag vergaderen, on- (der leiding van Hubert E. Howard, Voorzitter van de Bewapeningsraad. pnlangs werd (1e heer Howard be- vïioemd tot vertegenwoordiger van de Verenigde Staten van Amerika in de Militaire Voorzieningsraad. Het presidium van deze raad. als mede van het Defensie, en het Mi- OMAR BRADLEY In het zoeklicht Met verbazing, meer geamuseerd dan geërgerd, heeft men in het .Westen het voorstel van de West- duitse bondskanselier dr. Adenauer, om Frankrijk en Duitsland politiek «samen te smelten, ontvangen. Dit plan, door de Duitse politicus in 't bijzijn van een vertegenwoordiger van de Amerikaanse pers ont- iXSvouwd, was een soort nieuwe uit gave van het voorstel, dat Chur chill in 1940, toqn Frankrijk op het punt van ineenstorting stond, na mens Engeland aan Reynaud deed. ;Maar het grote verschil tussen bei- de voorstellen be staat daarin, dat de ontwikkeling in Europa beslist nog niet ver genoeg gevorderd is, om Duitsland en Engeland op hetzelfde niveau te kunnen plaatsen. Enge lland was in 1940 een bondgenoot en vriend van Frankrijk, volkomen F souverein en algemeen geacht. Duitsland echter, heeft zijn sou- vereiniteit nog niet herwonnen en bovendien hebben de Duitsers nog te weinig gedaan om zich uit de positie van ex-tegenstanders te i kunnen opheffen. Onder deze omstandigheden is het begrijpelijk, dat men in Frank rijk voor de Duitse samensmel tingsplannen niet onmiddellijk warm kan lopen. Integendeel, men is wel gedwongen in de eerste plaats aan de moeilijkheden te den ken, die het nog kosten zal om Duitsland op de juiste wijze in Europa in te voegen, zonder dat men er last mee krijgt. Guur weer Weersverwachting, geldig van g Zaterdagavond tot Zondag. j Krachtige tot hareïe. tijdelijk -= stormachtige wind tussen West i en Noord. Wisselende bewol- g king met regen-, sneeuw- en g hagelbuien. Guur weer. 12 Maart Zon op 7 02 onder 18.38. g- Maan op 4.42 onder 11.02. 13 Maart Zon op 7 00 onder 18.40. s Maan op 5.25 onder 12.16. htalre Comité, wordt gedurende het eerste jaar bekleed door de ver tegenwoordigers der Verenigde Sta ten, vervolgens zullen de vertegen woordigers van de overige pact- landen beurtelings als voorzitter optreden. Hongarije vraagt VS attache's terug te roepen BOEDAPEST. Hongarije heeft gisteren verzocht drie militaire ambtenaren van de Amerikaanse legatie te Boedapest te willen te rugroepen. Het betreft kolonel John T. Hoyne, assistent militair attaché, kolonel James P. Kraft, militair at taché en majoor E. Griffin, as- sistcnt-luchtvaartattaché. Van alle drie werd tijdens het proces tegen Vogeler gezegd, dat zij leden van de Amerikaanse geheime dienst waren. De nota verwerpt de Amerikaan se verklaring, dat het proces tegen Vogeler en Sanders niet rechtsgel dig was en dat de getuigenverkla ringen waren vervalst en protes teert tegen het blokkeren van Hon gaars bezit in Amerika. In de nota wordt tevens verzocht de Britse, zowel als de Hongaarse staf van de Britse legatie te Boedapest te ver kleinen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Vannacht heeft een felle brand gewoed aan boord van bet mailschip Johan van Oldenbarnevelt van de stoomvaartmaatschappij Nederland, liggende aan de Javakade te Amsterdam. De gealarmeerde brandweer, die met groot materiaal uitrukte, slaagde er na ruim een uur in de brand te localiseren en de schade beperkte zich hierdoor tot een onge veer midscheeps op het E-dek gelegen hut, bestemd voor personeel van de civiele dienst. Drie brandweerlieden en een wachtsman van de Nederland werden door de sterke rookontwikkeling onwel en moesten van boord worden gedragen. Het is nog niet zeker of de Johan van Oldenbarnevelt, die Dinsdag naar Indonesië zou vertrekken op tyd zal uitvaren. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Het schip is enkele dagen geleden met 2400 militairen uit Djakarta in ons land gekomen. De brand werd vanmorgen tegen drie uur ontdekt door een der wachtslieden. Vijf rno- torspuiten. een ladderwagen en de drijvende brandspuit Jason snelden naar de Javakade. Ook de ijsbreker Walvis, die met een brandblus- apparaat is uitgerust, bood hulp. Het duurde enige 'tijd voordat de vuurhaard was ontdekt in een der hutten voor de hofmeesters en de koks. nl. dc hut aan bakboordsziide, waar kapokmatrassen lagen opge slagen. Er verspreidde zich een ver stikkende rook. Met rookmasters voor bond de brandweer de strijd tegen de vlammen aan. Ook het personeel van de Nederland werk te hard mee om de luchtkokers af te binden (om de trek te verminde- Om één uur vrij op 5 Mei DEN HAAG In verband met de beslissing der regering omtrent de viering van de Nationale Feest dag op 5 Mei heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid het Col lege van Riiksbemiddelaars geadvi seerd het bedrijfsleven toe te staan aan de werknemers voor zover het werk zulks toelaat op deze dag na 13 uur extra vrijaf te geven, met behoud van loon. Het Stichtingsbestuur heeft ver nomen dat de vergunning conform dit 'advies door het College van Rijksbemiddelaars zal worden ver leend. De Stichting vertrouwt, dat van deze vergunning algemeen ge bruik zal worden gemaakt. Koningin Maandag naar huis WENEN Koningin Juliana en haar dri. dochtertjes Beatrix, Ire ne en Margriet, zullen, na een va- cantie van drie weken in Sankt Anton te hebben doorgebracht, Maandag naar huis terugkeren. TRIPOLI Het eerste kabinet van Cyrenaica is na een bestaan van negen maanden afgetreden. Het aftreden is geschied onder druk van het congres. Urk hoe oud zou Urk zijn?: 1500 a 2000 jaar?, of is het jon gerUrk dan heeft altijd ge tobd met zijn drinkwatervoorzie ning. Daar is nu de 10-dc Maart 1950 een einde aan gekomen, doordat het Overijselse Waterlei dingbedrijf Urk heeft opgenomen in zijn net. Het eerste glas reeds smaakte best. reVi) en de electrischc leidingen af te zetten. Ook het stalen schot dat dwars door het schip loopt, werd bijtijds gesloten. Na ongeveer een uur zwoegen mocht men aannemen dat de brand zich niet verder zou uitbreiden. Tegen half zes kon een deel van het personeel inrukken. Toch bleef de rookontwikkeling nog bijzonder sterk. Kort daarna, om JT.42 werd het sein „brand mees ter" doorgegeven. De schade be perkt zich in hoofdzaak tot de uit gebrande hut. maar door de sterke hitte is de daarboven gelegen mo- zaiekvloer in de vestibule voor de eetsalon ontzet. Met een klap kwam deze vloer omhoog, en het mozaiek werd grotendeels vernield. De eetsalon eerste klasse en het trappenhuis hebben enige water schade opgelopen; verder zijn er veel electrische leidingen vernield en de gesprongen vloer moet wor den gerepareerd, maar de Johan van Oldenbarnevelt is niet volge boekt zodat men eventueel perso neel kan laten meevaren tot Port Said, om tijdens de reis de herstel werkzaamheden zelf te laten uit voeren. (Van onze correspondent) BRUSSEL. rrinses Josephine Charlotte, de doehter van koning Leopold, is gisteravond in Brussel aangekomen om, zoals werd aangekondigd, Zondag haar stemplicht te kunnen vervullen. Reeds bij haar aankomst op liet vliegveld Melsbroeck werd zy door een geestdriftige menigte begroet, die door luid geroep van „Leopold" en „Ja" de verwelkoming al dadelijk in dc verkiezingsatmosfeer bracht. De door de bewaking heen- brekende gillende lieden maakten het voor de prinses gedurende een half uur onmogelijk om uit het vliegtuig te komen. Na een autotocht langs dc zorg vuldig door rjjkswaeht en politie bewaakte wegen deed zich een soortgelijke manifestatie voor by het paleis te Laeken. waar de prin ses bij haar grootmoeder, koningin Elisabeth logeert Enige duizenden mensen, weer in hoofdzaak vrouwen en jongelieden, braken hier in de hoogste vervoering door het man- aan-man opgestelde politiecordon. Een deel der betogers werd zelfs voor de auto der prinses de palels- tuin ingeperst, zodat eerst na een hardhandig optreden der bewakers dit voertuig, dat vurige Leopoldis ten met „ja"-biljetjes hadden vol. geplakt, kon worden binnengema- noeuvreerd. Tegenbetogingen wer den niet gehouden. B(j de vele stemmen in het debat over de koningskwestie heeft zich gisteren nog die van de katholieke oud-premier Pierlot gevoegd, die 1 zich sinds zyn aftreden in 1945 ge heel buiten de politiek heeft gehou den. In een aan de pers overhan- Nee toch...? Heus! Slecht bier, uuile glazen, on beleefde bcdieninQ, uaLs uns- selpeid" staat cr op eea Nieuw Zcelands hotelletje bij het Tau- po-mcer. en daarom paar het de ondernemers poed. Dc klanten kofhen zcljs grinnikend binnen, want „20 iets mals tepen jezeij in" hebben ze nog nooit pecien. Een schepel aardappelen voor 1 dollarcent. Voorraad 45 mil- Hoen schepels. Goed voor vee voer en bemesting. Dat is nog eens goedkoop, hè? Maar dc re gering lijdt cr een verlies door van 100 millioen dollar, de Amerikaanse regering nl. zij paat echter niet failliet. digde verklaring heeft Pierlot me degedeeld. thans niet onverschillig te kunnen blijven tegenover de on waardige aanvallen van 's konlngs secretaris tegen de regering van 1940. Pierlot zegt, dat de heer Pi- renne een misvormd verhaal op. hangt van de daden der regering in Juni '40. speculerend op de geheu genzwakte van een vermoeid pu bliek. en dat het zeker de secretaris van de koning niet past de regering te verwijten niet eerder naar Enge land te zyn vertrokken. Evenals Spaak ontkent Pierlot, dat Leopold enige order of raad heeft gegeven om de oorlog in Lon den aan geallieerde zyde voort te zetten. Van de Franse wapenstil stand af tot aan de bevrydlng heeft de regering geen enkel advies van de koning ontvangen, aldus Pierlot, die meent tegenover dc aanvallen van thans er nog eens aan te moe ten herinnoren, dat de regering, die op eigen risico naar Londen is ge gaan, ten slotte in het kamp der overwinnaars is teruggekeerd. Ook de socialistische partij heeft zich in een uitvoerig via de radio bekend gemaakt document tegen de voorstelling var\ zaken van de heer Plrenne gekeerd. Ut ANNEER MEN ERVAN UIT- GAAT. dat het ons mensen niet gegeven is een absoluut (Van onze Par\jsc correspondent) PARIJS De eerste serieuze Inzinking aan het staklngsfront: do metrostaking en die der autobussen Is opgeheven. D? 5 procent loons verhoging, geflankeerd door enkele kleine verbeteringen, die de F.O. had bereikt, zyn nu ook door de communistische C.G.T. geaccepteerd. De gasdruk Is nog altyd zwak, maar de electrlclleltsvoorzlenlng Is vrywel normaal. De theaters z\Jn 's avonds geopend, behalve die, welke door do staat gesubsidieerd zyn. Daar staakt het technisch personeel. Opéra en Comédie hebben hun deuren dus gesloten. In Marseille en Bordeaux hebben de "havenarbeiders- het werk ver- Prinses Josephine Charlotte, dc 22-jarige dochter van .koning Leopold, is gisteravond per vlieg tuig in Brussel aangekomen, om haar stem uit te brengen bij de volksraadpleging. Staande in de deuropening van het vliegtuig groet de prinses de menigte, die ter verwelkoming op het vlieg veld aanwezig was. laten: In Bordeau viel deze actie samen met het laden van een troe penschip, dat voor Indo-China be stemd is. Een botsing tussen plus minus duizend gewapende stakers en de politie leverde enige gewon den cp. Het is mogeiyk, dat de com munisten zo spoedig mogeiyk aan sturen op een vollèdige havensta king. zodat de Amerikaanse sche pen, die wapenen vervoeren, straks by hun aankomst de havens reeds gesloten vinden als gevolg van een loonconflict. De regering heeft in een oproep, bij monde van de minister van Voorlichting, Teltgen, maatregelen aangekondigd tegen iedere geweld- politiek. Zij maakt echter onder scheid tussen de sabotage-actie der communisten en de gerechtvaardig de eisen der arbeiders. De regering doet daarom een beroep op dc werk gevers niet halsstarrig te zyn ten koste der sociale rechtvaardigheid. Wat dat betreft zal de regering zelf binnenkort het voorbeeld kunnen geven en wel in het geval van dc mynen en spoorwegen, waar thans eveneens onderhandelingen begon nen zyn. LONDEN. De conservatieve Britse leider, Winston Churchill, heeft de Labourregering een nieuw struikelblok In de weg gelegd, door een etmaal na de regeringsoverwinning van Donderdagavond opnieuw met een motie te komen, die is gericht tegen dc 169 millioen pond sterling, die de regering vraagt om het begrotingstekort te dekken. Evenals de motie tegen de nationalisatie van de staalindustrie zal de regering ook deze nieuwe motie als een vertrouwenskwestie beschouwen. Dinsdag in debat wordt gebracht. Maandag zal Bevan opnieuw door Churchill op de korrel wor den genomen, als een andere kwes- Het Is haast niet bij te houden: zo snef vliegt Prins Bern- hard in de Nieuwe Wereld heen en weer. De 8e Maart lunchte Z.K.H. bij president Truman, thans is hij alweer over de helft van een driedaags be zoek aan het Cana dese Ottawa. De Prins en de President na de lunch in het Blalr House. oordeel uit te spreken over goed en kwaad, dan treft dc bijzondere mate van zekerheid welke ten aan zien van deze begrippen is neerge legd in het rapport „Overheid en openbare zeden". gepubliceerd door het R K Centrum voor staat kundige vorming. In dit werkje worden, na alge mene formuleringen over het on derwerp dat het rapport tot titel draagt, enige opvattingen uit de doeken gedaan ten aanzien van kleding, zwemmen, kamperen, dan sen. neo-malthusianismc. prostitu tie en homo scxualitcit. Ware het nu zó. dat wij in dit rapport slechts éénmaal de erken ning hadden gelezen dat men óók met afwijkende opvattingen toch nog onder de zedelijke Nederlan ders gerekend kan worden, dan hadden wij dit boekje kunnen aan vaarden als het resultaat ener ern stige studie naar de zedelijkheid in Nederland, getoetst aan de normen ener bepaalde groep. Thans echter menen wij hierin te moeten zien een poging een geijkte standaard in te voeren, waarnaar men in Neder land heeft te leven, opdat men als zedelijk geaccepteerd worde. Geen redelijk mens zal willen ontkennen dat de overheid, behalve het uitvaardigen van wetten op tal. rijk tferrein. evenzeer tot taak heeft de zeden te beschermen, ook de zeden voorzover het dc scxualitcit betreft. Dat algemeen geaccepteer de minima in de wet worden vast gelegd. zal niemand willen bestrij den. Het zou echter van grenzeloze naïveteit getuigen, indien men zou menen, dat van zulke wetten een opvoedende kracht uitging. Zij kunnen bestrijden, verbeteren geenszins. D<> commissie uit het R.K. Centrum voor staatkundige vorming maakt deze fout dan ook niet consequent, waar zij er meer dere mnlcn op wijst, dat ouders en organisaties een grote taak hebben bij de verbetering der individuele moraal. Zij mankt deze fout echter wèl. wanneer zij de wetgever wil verleiden bepalingen on te nemen, die óf dermate kennelijk alleen de R.K.opvattingen dekken, óf wat nog erger is bijzonder ingrijpend zouden zijn in het persoonlijk leven van elke Nederlander. Wanneer men de veroordeling leest van het neo-malthusianisme, o.a. in een zin; „ook de medische, de medrseh-psychologische, de so ciale en de ethnologische bezwaren veronderstelt de Commissie als overbekend", dan vraagt men in gemoede of hier zelfs een poging gedaan is dit vraagstuk met enige objectiviteit te benaderen. En of het voegzaam is, honderdduizen den Nederlanders en zeker niet alleen de losbandigen on gemak- zuchtigen doch ook de pijnlijk-gc- wetensvollen met een penne- streek als afgedaan in de sector der onzedelijken te plaatsen. Wij res pecteren gaarne de opvattingen der R.K. commissie voor eigen groep; wij vragen van haar het respect dat ook andersdenkenden toekomt. En wanneer wij een poging zien om wettelijk vast te leggen het ver. bod „tot het iq het openbaar dra gen van kleding, welke aanstote lijk is voor dc eerbaarheid", dan vragen wij ons af, hoe de Commis sie dat zou willen formuleren en of het dc bedoeling ij de wetgever te promoveren tot mode-ontwerper. Door dc toon de wijsheid der ab solute zedelijkheidsbepaling in pacht te hebben, hetgeen leidt tot intolerantie jegens eerlijk0 anders, denkenden, schiet dit rapport met grote vaart langs het goede doel. Wanneer men in Nederland het zedelijk peil wil verhogen, oorlogs- naweëen uitbannen, gelukkiger en vrijer mensen wil kweken, die eerlijk en bewust vitale problemen tot een voor allen acceptabele op lossing brengen, dan komt men er niet door wetten en verboden voor. op te stellen en een hush-hush sfeer te kweken. Maar wel door voorlichting en openlijkheid, het steunen van alle goedwillende krachten, ook en vooral in de jeugdorganisaties. Dat is een eerste vereiste, ook bij de Rooms Katholieken. In zijn nieuwe motie zegt Chur chill het t*. betreuren, dat de mi nister van Fmanciën ..er niet in ge slaagd is zijn eigen instructies aan de departementen, om hun begro ting voor het lopende jaar niet in zo'n aanzienlijke mate te over schrijden, te doen opvolgen." In de nieuwe strijd zal de minis ter van Volksgezondheid, Aneurin Bevan, een grotere rol moeten spelen dan de minister van Finan ciën omdat Bevan voor zijn natio nale gezondheidsdienst 98 millioen pond meer vraagt dan in de begro ting er voor is uitgetrokken. Men verwacht, dat de nieuwe motie tie van vertrouwen de woning bouw door het Lagerhuis zal worden behandeld. De conservatie ven hebben ook over deze kwestie een amendement op de troonrede ingediend. DEN HAAG Bii de Tweede Kamer is een wetsontwerp inge diend tot intrekking van de Wet op het Statistiekrecht en vervanging van de Statistiekwet. EINDHOVEN De N.V. Philips Telecommunicatic-industrie te Hil versum heeft de definitieve order ontvangen tot levering van een honderd KW-zender. die door de katholieken van Nederland zal worden aangeboden. Hedler loopt tuchtiging op in vestibule van Bondsdaggebouw (Bijzondere correspondentie) BONN. In de met spanning tegemoetgeziene buitengewone zitting van de Bondsdag protesteerde bondskanselier dr. Adenauer namens de Bondsregering plechtig tegen de in Parijs op 3 Maart tussen Frankrijk en de regering van het Saargebied gesloten overeenkomst. Dr. Adenauer deelde bovendien mee, dat er een protestnota aan de Hoge Geallieerde Commissie zal worden overhandigd ter doorzending aan hun regeringen. Alle fracties van dc Bondsdag met uitzondering van de communisten cn van de rechtstaande Duitse Rijkspartij (D.R.P.) keurden in principe de regeringsverklaring goed. De partijen van uiterst links en uiterst rechts spraken zich uit voor een scherper koers ten opzichte van Frankrijk. De D.R.P. eiste zelfs het stopzetten van alle be sprekingen met Frankrijk zolang de Saarconventie geldt, waarvan het enige punt de verpachting van het Saargebied aan Frankrijk be treft voor de tijd van 50 jaar. De indruk werd gewekt, dat de meeste redevoeringen tot een ge hoor waren gericht, dat zich meer op de binnenlandse dan op de bui tenlandse politieke kwesties had ingesteld Schumacher stelde voor econo mische onderhandelingen met Frankrijk te gaan voeren, welke verder gaan dan alleen het afslui ten van handelsverdragen, en hij eiste een vrije volksstemming in het Saargebied. In de bijeenkomst van de Bonds dag deed zich een incident voor, toen de afgevaardigde Hedler, na dat hij uit de vergadering was ge wezen, in de vestibule met vuist slagen en schoppen door enige af gevaardigden bloedig werd toege takeld. Hedler. die tot de rechtse D.R.P. behoort, is bekend geworden door een proces, waarin hij door het ontbreken van bewijsmateriaal was vrijgesproken van de beschul diging, Joden en verzetslieden in een openbare rede te hebben be. ledigd. Ondanks deze vrijspraak is er tegen hem een zeer verbitter de stemming ontstaan. Na de regeringsverklaring van dr. Adenauer merkten enige afge vaardigden Hedler's aanwezigheid op en riepen „Er uit met hem". Talrijke S.P.D. leden kwamen op hem toe en namen een dreigende houding aan. Daarop verzocht de president van de Bondsdag, dr. Kohier Hed ler, vrijwillig de zaal te verlaten, daar er tegen hem nog een nieuw proces lopende is. Hedler stond pas na ettelijke sommaties op en werd, daar hij nog steeds geen aanstalten maakte de zaal te verlaten, door dr. Kohier „op grond van ordeversto ring" van de zitting uitgesloten. Met Hedler verliet de gehele DRP- fractie, met welke hij voortaan wil samenwerken, de zaal, waarna het in de vestibule tot voormeld inci dent kwam. Hedler zeide. dat hij telegrafisch door presiden Kohier was uitgeno digd, aan de zitting deel te nemen. Dr. Köhlcr antwoordde desge vraagd. dat er bij de verzending van het telegram een vergissing was begaan. Hij wees echter elke verdere opheldering af, daar hij zich, naar hij zeide, zich rustig moest terugtrekken, om over het gebeurde te kunnen nadenken

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1