Overal in Russische zone hangt een nooit aflatende sfeer van angst Nederland moet meer groente (met vitaminen) eten Illegaal op reis in communistisch Duitsland Wij moeten méér huizen hebben voor minder geld Zware belasting met oog op betalingsbalans In de fabrieken wordt slecht gewerkt, arbeiders zijn volslagen onverschillig Alleen het bier is er best Bedenkelijk Ook 's winters verscheidene zeer goede soorten Zatercïag II Maart 1950 3 X KT onmiddellijke gevaar voor controle was geweken. We reden achter het ijzeren gordjjn A x in de Russische zone. Toen de trein in Wittenberg stopte was het al donker. Het regende dat het goot. Na enige tijd gaf de stationschef het sein tot vertrek. De trein bleef echter staan. Een paar Russische soldaten in bruine uniformen, slepend met zware koffers, sjokten over het perron. De machinist durfde blijkbaar niet te vertrekken voor deze laatkomers hun ge reserveerde plaatsen in de helverlichte wa gen, die achter aan de trein gekoppeld was, ingenomen hadden. Wij in onze coupé zaten maar zo'n beetje te soezen. Slapen was niet mogelijk en lezen ook niet, want er was geen licht. We zaten ongemakkelijk op de houten banken. Door de kieren tussen de planken, die voor de ramen gespijkerd waren, kwam de vieze roetlucht van de locomotief naar binnen. De regen striemde over het dak en tegen de portieren. De oude wagon kraakte en rammelde. In de coupé hing die nooit af latende sfeer van angst voor onverwachte contröle's. Drie uren kropen voorbij. Toen waren we in Bad kleinen. Vlak bij het station stond onze gastheer voor die nacht ons op te wachten. Over een glibberige weg liepen wij naar zijn huis. Aan de muur naast de voordeur hingen nog de resten van een ver regend plakkaat in de wind te wapperen. „Rusland is Duitslands beste vriend" stond er op. HENRIK ZAG HET ZELF JT'V dit tweede artikel van een serie van vier bésghrijfi Henrik BondeHenriksende Deense journalist, die met hulp van relaties in Oostduitse verzetskringen een illegale reis door de Russische zone van Duitsland maakteeen bezoek aan een ,.Volkseigene" fabriek, er een bezoek aan de haven van Ros tock, via welke Oost-Duitsland door de Russt n leeggepompt wordt. Ook verL U hij van een ont moeting mei cm oude sociaal-demo craat en van de hongerdie de be volking lijdt. r's Feest vandaag (Van onze correspondent) RHENEN Het is tegen woordig eeen zeldzaamheid, wanneer er gevlagd wordt. Is cr geen lid van ons Koninkliik Huis iarig. dan celdt het een Nationale gebeurtenis of en dat is ere eelukkig komt er een stadcenoot thuis uit Indo nesië. Od een eewone dag midden in de week zagen we 's morcens in een van de straten van Rhc- nen weer onze driekleur vroliik wapperen, maar omdat er maar één vlag was uiteestoken. wekte dat onze nieuwgierieheid wel een beetje We ziin gaan infor meren en dra merkten wc. dat de buren van de vlaggende fa milie gingen verhuizen. Of die vlag nu was uitgesto ken omdat men bin was. dat die buren optrommelden of om de nieuwe bewoners te verwelko men. daar hebben wc maar niet naar gevraagd.... V.J Fins premier beschuldigt communisten van verraad HELSINKI De Finse eersie minister, Karl Fagerholm, heeft de Finse communistische parti.i van hoogverraad beschuldigd, om dat zij door haar herhaalde aan vallen tegen de regering de onaf hankelijkheid en de politieke posi tie van het land heeft gschaad. De volgende dag gingen we op pad. Een van de eerste dingen die ik te zien kreeg was een „volkscigene" fa briek in de provincie Brandenburg. Een grote fabriek, waar vele hon derden arbeiders werkten. Heinz, mijn begeleider, die zaken deed, had in de fabriek iets te be spreken. Via hem had ik een ver gunning gekregen de fabriek te be treden. Hij kende een bedrijfsleider er. die leidde ons rond. Aan de muren in de werkplaat sen en de machinehallen hingen overal grote plakkaten met vlam mende slagzinnen die de productie moesten verhogen. „Wat anderen van de Marshall-hulp krijgen be reiken wij door onze eigen ar beid!" stond op een van de plakka ten. „Leve de Duitse democrati sche republiek!" stond op een an dere. „Met Sovjet-Rusland voor Duitsland!" „Weg met Wall Street!" De slagzinnen werden regelmatig vernieuwd. In een der montagehallen was de helft van de arbeiders door lopend bezig met het schilderen en ophangen van de plakkaten. Het ar- beidstempo was zo langzaam als maar enigszins mogelijk was. Tien mannen gingen ecn*lacider halen. Tien man nen hielpen de ladder opzetten. Een arbeider klom naar boven. De an deren hielden de ladder vast Het was bijna onmogelijk om voor alle helpende handen een plaatsje aan de ladder te vinden, maar met wat goe de wil en veel solidariteit lukte het. Toen ik anderhalf uur later weer langs dezelfde plek kwam was het plakkaat nog niet opgehangen. De voorman vertelde me dat het papier gescheurd was. en dat ze nu bezig waren een nieuw plakkaat» te schil deren. Een lid van de bedrijfsraad der ..Socialistische Eenheidspartij" had bevolen het plakkaat op te han gen. Niemand van de technische lei ding was er in gekend. Er was ook niet naar gevraagd of in verband met de verhoging van de productie, waar het plakkaat propaganda voor maakte, zoveel arbeiders wel zo lang gemist konden worden. Enige tijd tevoren was geduren de de werktijd een stemming ge houden onder de arbeiders over een verjaardagsgeschenk aan Sta lin. De voorzitter van de bedrijfs- raad had gevraagd wie bereid was het loon van één werkdag daarvoor af te staan. Slechts enkelen staken hun hand omhoog. Toen vroeg de voorzitter of iemand er tegen stemde. Daarop stak niemand zijn hand omhoog. Zo werd volledige eenstemmigheid bereikt. Het ophangen van het plakkaat. waarvan ik getuige was. bleek ka rakteristiek te zyn. Overal hing een sfeer van vermoeide matheid. De ar beiders werkten met een volslagen onverschilligheid. Hun bewegingen waren langzaam en steeds vielen er pauzen: In de afdeling waar porse lein voor electrische isolatoren werd gemaakt, was hel heel erg. De man nen in deze afdeling zagen er niet alleen somber en apathisch uit. Ze hoestten voortdurend, en hun holle wangen en ingevallen borst getuig den van longziekten. „De lucht is hier vergiftigd door de porselein- stof". fluisterde Heinz mij toe. Wij waren aanwezig bij het schaft- halfuurtje van deze arbeiders. Melk- bussen met pap en korven met hard I bruin brood werden binnengedragen De soep scheen niet slecht te zijn. Het was erwtensoep. Maar dit was de hoofdmaaltijd van de dag. Er j werd gegeten in dezelfde ongezonde atmosfeer. Toen wij in een ander lokaal wa ren verlieten de arbeiders plotseling -de -machines. Het bleek, dat er een J vergadering belegd zou worden. Op 1 een koude tochtige binnenplaats ver- zamelden zich de armoedig geklede I mannen en vrouwen. Niemand lachte of schertste Slechts enkelen spraken mompelend met elkaar. In een hoek was een reusachtige luidspreker op gesteld. Het Oost-Duitse volkslied werd gespeeld. De arbeiders namen de petten niet af. De handen bleven in de broek zakken. De mensen huiverden in hun dunne kleren en stampten op de grond om de voeten warm te krijgen. Door de luidspreker kwam de stem van Otto Grotewohl, de zogenaamde minister-president. Hij sprak van de dankbaarheid der Duitsers voor al les wat Stalin en Rusland voor hen gedaan hadden. De gezichten der toehoorders waren als maskers. Er was geen bijval of protest #op te lezen. Na een tijdje werd de rede van Grotewohl onderbroken. De secre taris van de bedrijfsraad zei, dat de aibeiders in verband met de kou weer aan het werk moesten. De me nigte reageerde langzaam. Uit de luidspreker klonk Duitse en Russi sche marsmuziek. „Alsof de arbei ders van grote woorden en gramo- foonplaten kunnen leven!" zei Heinz schamper. „Dat is de Russische tactiek'" zei de 56-jarige „Ludwig", een oude so ciaal-democraat, waar Heinz mij mee in contact bracht. „Niemand van ons twijfelt er aan, dat de Russische autoriteiten de verhoging van de le vensmiddelenrantsoenen verboden hebben. Het is hun belang, dat de be volking maar net genoeg te eten krijgt om in leven te blijven. Als wij konden eten zo veel we maar wilden, werden we een gevaar voor de be zettende macht Dan zouden v/e ook aan andere dingen gaan denken dan alleen maar eten Waarom heerst in uitgesproken landbouwgebieden aardappelschaorste? Omdat de aard appelen. zoals zovele andere pro ducten, naar Rusland gaan". Ik zei, dat ik dit moeilijk geloven kon, maar Ludwig zei. dat ik dan maar eens in de havenstad Rostock J moest gaan kijken. Hij moest er zeil ook heen, dus konden we samen rei- j zen. De belangrijke haven van Rostock wordt 'savonds en 'snachts streng; bewaakt. Rondom staan wachttorens met slechts een tussenruimte van 200 meter. Primitieve maar stevige bouwsels met schietgaten en schijn werpers. Tussen de torens patrouil leren zwaar gewapende soldaten Overdag is er echter aan de haven bijna geen controle. Aan de kaden lagen allerlei sche pen, en de scheepswerven hadden blijkbaar veel te doen. Er wordt druk gevaren tussen Rostock en de Russi sche Oostzeehavens. Havenarbeiders waren bezig een schip van ongeveer tweeduizend ton tc laden met hout. Een kleiner schip werd met zout volgestoornd. „Je kunt hier in de winkels geen zout krijgen," vertelde Ludwig. „Dat gaat allemaal naar Rusland. Aan een andere kade stond een aantal lange goederentreinen op ont lading te wachten. We slenterden cr heen. De wagons waren gevuld met aardappelen Op andere wagons stonden machines. In de pakhuizen lagen grote stapels hout opgestapeld. Salpeter, tarwe, levensmiddelen. We liepen oen havenkroegje binnen en bestelden bier. Het bier bleek uit- i stekend. Ludwig boog zich naar mij I toe en vertelde :„Voor oude sociaal- j democraten uit de tijd voor 1933 is dit leven haast niet uit te houden I Voor de andere bevolkingsgroepen is het overigens niet beter. De vak- I bonden hebben niets meer te bete- NOG STEEDS TRACHTTEN TALLOZEN, ondanks de stren ge Russische grenscontrole, naar de Britse of Amerikaanse zone te ontkomen. Over het algemeen gaan zij te voet, maar het komt ook voor dat zij op een boeren kar de grens proberen te over schrijden. Advertentie (LM LIJDT NIET LANGER door rheumatiek. spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal. dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen Zuivert de nieren, is onschadelijk j voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.83, 2.08 cn f 7 94 HST was gisteren geen gelukkige dag voor het Instituut Steun Wettig Gezag in Rotterdam De Pro vinciale Commissie hield met de le den der Gewestelijke Commissies en de voorzitters cn secretarissen der Plaatselijke Commissies ln Z«>o- Holland een vergadering. De stem ming op die vergadering was nogal geprikkeld, hetgeen toegeschreven moet worden aan het feit. dat de toeloop van vrijwilligers beneden alle verwachtingen blijfL Hiervoor zijn uiteraard oorzaken aan te wijzen, doch inplaats daarvan hebben enkele sprekers de onvol doende aanmelding geweten aan de houdinc van de gehele Nederlandse pers, die weinig medewerking zou verlenen wat betreft het publiceren van propagandistische artikelen ten gunste van het Instituut S.W.G Eon der sprekers wilde zelfs de pers verplichten de door Steun Wettig Gezag opgemaakte artikelen te plaatsen, welke zonderlinge sugges tie vergezeld ging van de volgende I fraaie uitlating die nota bene door I applaus van de vergadering werd ^onders'reent: ..En wee hun gebeente i al? ze die niet opnemen. De voorzitter. Drof. dr ir H. M. Heertjes, heeft zijn best gedaan de I zaak recht te zetten Hij wees er ten- minste op dat de pers in Nederland nog altijd vrij Is al of niet qd te nemen wa« zij wenselijk acht. Toch konden woorden de vreemde indruk niet wegnemen, temeer, daar er nog andere ontactische opmerkin gen werden gemaakt, zoals over de radio-praatjes van de heer Voskuil, en over het C N V -uurtje van de NCRV Deze praatics werden ver geleken mot propaganda h la het Reichsministcrium. Wij willen het hierbij laten Men sen. die met zulk een geest bezield zijn. moeten niet verwachten, dat het Instituut S W G kan groeien. Want hier klopt iets niet. Zo spreekt men niet tot het hart van het Nederland se volk dat graag zijn vrijheid wil verdedigen, doch ervoor past de on vrijheid binnen te halen. Maar wat zegt men in Den Haag daarvan? kenen. De communisten hebben de leiding overgenomen cn stakingen axtoe-laoyleeemc xzcao xz xzea xz eindigen in de concentratiekampen. De meesten var. ons hebben de moed verloren We staan voortdu rend onder controle. Als we moppe ren zijn we ons werk kwijt, of nog erger. En thuis zitten vrouw en kin deren. Die gedachte doet ons zwij gen. Ludwig slaat met de vuist op ta fel. „Het moet toch eens ophouden: roept hij hard. Heinz trapt hem op de tenen. „Hou je mond man!" De kellner staat vanachter de tap kast naar ons te kijken. „Hij be doelt dat hij nog een biertje wil hebben!" roept Heinz naar hem. (Worldcopyright by Centropress. Nadruk, ook gedeeltelijk, ver boden). OP ALLERLEI MANIEREN ma ken de Russen propaganda voor de toestanden in hun zone. Grote stellingen met schreeuwende leu zen wekken de Duitsers op in de uranium-mijnen te werken (zie foto), waar zij „Hoge lonen, hoge levensstandaard, uitstekend voed sel en een zekere toekomst" zul len aantreffen. (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG. Er Is een tijd geweest, dat groente als eeji luxe be schouwd werd en voor vele mensen het middagmaal practisch alleen uit aardappelen met wat vettigheid bestond. Hoewel wat dit betreft heel wat verbeterd is zijn nog zeer velen niet doordrongen van de enorme betekenis, die verse groenten, vooral ook wegens hun vitamine-rijkdom, voor ons lichaam bezitten. Men denke maar aan de bekende voorjaars moeheid. die voornamelijk ontstaat door een tekort aan vitaminen, dat o a. een gevolg is van de samenstelling van de gebruikelijke winterkost. Bovendien kan men diepvries- groenten kopen, die alle vitaminen van de zomermaanden nog bevat ten, maar diepvries is een duur product. Zeer rijk aan vitaminen zijn ook bananen, sinaasappels en mandarijnen, dadels. gedroogde pruimen en vooral gedroogde abri- kozen. (Met kop en schouders bo ven alles staat overigens runder lever). Een deel van deze wijsheid ver namen wij op het Centraal Bu reau van Tuinbouwveilingen te Den Haag, dat in overleg met de Voedingsraad alles in het werk stelt om het verbruik van groente en fruit in Nederland omhoog te brengen. Grote vooruitgang Inderdaad wordt er in ons groen tenland al behoorlijk veel groente en fruit gegeten, maar nog lang niet voldoende Vóór de oorlog ge bruikten wij in oris land jaarlijks per hoofd der bevolking 46 kg groente en na de oorlog 55 kg. Als men de verduurzaamde groenten er bij telt worden deze cijfers 53 en 65 kg. Fruit gebruikten wij vóór de oorlog 19 kg. p. hoofd en thans ge bruiken wij niet minder dan 35 kg. Rekent men de verse zuidvruchten er bij, dan worden de cijfers 30 en 40 kg En daarbij kan men dan nog AV} kg. verduurzaamd fruit reke nen. Maar in Amerika eet men per hoofd der bevolking jaarlijks 106 kg. groente. 75 kg. fruit en 24 kg verse zuidvruchten. En m Zwitser land eet men jaarlijks 53 kg. fruit en 11 kg. zuidvruchten. (Wij vra gen ons echter af of daarbij ook niet het verbruik door de touristen is inbegrepen). In ieder geval kan het groenten verbruik in Nederland nog opge voerd worden, hetgeen niet alleen Propaganda-actie op komst Het rijkst aan vitaminen zijn de jonge bladgroenten. Die krijgt men in het voorjaar en ook in de zomer; andijvie, sla, spinazie, postelein, i aapstelen. Ook worteltjes bevatten een schat van vitaminen. Maar ook in de winter kan men zeer vita- minerijke groenten eten. Boeren kool wordt wat vitamine-A-gehalte betreft slechts door wortelen (die er ook 's winters ziin) overtroffen. Ook groenekool bevat zeer veel vi taminen. de andere koolsoorten slechts weinig, behalve de spuitjes. Ook witlof en uien zijn arm aan vitaminen, prei is weer rpk Indien men zijn menu-rooster met overleg opstelt kan men dus ook in de winter wat vitaminen betreft, vrij behoorlijk aan zijn trek komen. MINISTER J. IN 'T VELD Prijsvraag voor meest revolutionnaire idee bij voordeliger woningbouw HENGELO (O.) Voorkomen moet worden, dat een te snelle en te ^rote bouwactiviteit na enige jaren een sterke terugslag veroorzaakt, zei de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. J. in 't Veld gisteren in een toespraak te Hengelo. HU betoogde voor de Raad van Bijstand der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Overijsel, dat daarom de woningbehoefte voor een lange tijd moest worden berekend en dat men zo gekomen was tot een plafond van 55.000 huizen per jaar Rij een sterke verhoging van dit aantal stuit men op ernstige moeilijk heden. De achterstand dient echter ten spoedigste'te verdwijnen en er moet ook iets worden gedaan aan krotopruiming. De minister betoogde, dat de j de volksgezondheid maar ook de kwekers ten goede zal komen Appels: halve, prüs Wij hebben de vorige zomer nog al wat over de fruitsituatie in ons land geschreven. Nu het winter- fruit opraakt is hel wel aardig nog I eens te overzien hoe het nu met onze appels is gegaan. Welnu de oogst was in 1949 twee maal zo groot als in 1948, maar de gelde lijke opbrengM was geringer dan in 1948. Dat wil zeggen, dat de verdiensten veel minder dan de helft waren, want de plukkosten en vervoerkosten e.d. waren door de grotere oogst natuurlijk veel hoger dan in 1948. De appeloogst bedroeg in 1948 157.200 ton en in 1949 307.700 ton. De opbrengst was in 1948 51.800.000 en in 1949 51.300000.— Er waren in 1949 veel te veel vrc^ge appelen, waar weinig afzet voor bestond. Men gaat nu trachten de oogst meer geleidelijk over het seizoen te verdelen, o.m. door ver wijderen van vroege en aanplanten van late soorten. Ook wil men op grote schaal tot omenting van soor ten overgaan. In het komende voorjaar zal het Centraal Bureau een grote propa ganda-actie voor meer gebruik van groente voeren, waarbij veel van advertenties gebruik zai wor den gemaakt en ook een kleuren film in omloop wordt gebracht. „Het is de groente, die het hem doet" zal het motto van de actie zij'n Dat betekent dat groente ge zondheid brengt Men zou in dit opzicht de „aardappeleters" van Vincent van Gogh als afschrikwek kend voorbeeld kunnen gebruiken. Wolfgang Hedler afgeranseld BONN. ..Eruit, eruit", riepen linkse kamerleden toen het West- Duitse parlementslid Wolfgang Hedler. de neo-fascist, die kortge leden voor een Duits gerechtshof te recht stond, gisteren voor het eerst weer in het parlement verscheen De president liet Hedler uit de zaal verwijderen, om de rust te herstellen. Even later, toen Hedler in een bij-vertrek werd geïnterviewd, kwam er een tiental woedende ge delegeerden binnen, dat Hedler be gon af te ranselen. Met een bloe dend gezicht vluchtte hij het ge bouw uit. woningnood sneller kan worden overwonnen door kleine huizen en duplexwoningen te bouwen. Hier bij moet worden gelet op de diffe rentiatie. De gemeentebesturen moeten meer rekening houden met de samenstelling der bevolking in bijvoorbeeld 1960. Het gaat er om voot hetzelfde geld meer wonin gen te bouwen. Men zal niet voort durend honderden millioenen op de woningbouw kunnen toeleggen en zal daarom tot een verlaging van de bouwkosten moeten komen Rationeler bouw en serieproductie van onderdelen kan uitkomst bren- gen. Ik denk er over. aldus de mi nister. een prijsvraag uit te schrij ven voor het meest revolutionnaire denkbeeld voor voordeliger wo ningbouw. In de toekomst, zo vervolgde minister In 't Veld. zal bij de wo ningverdeling meer worden gelet op de behoeften der industrie. Hij gaf voorts de industrie de raad eventueel bij te springen als ge meentelijke plannen om financiële redenen dreigden vast te lopen Het is beter éénmaal duizend gul den bij te passen om een arbeider aan een goede woning te helpen, dan jaar in jaar uit reis. en ver blijfkosten te betalen. Advertentie d M.) Ziek of half Kiek door een griepaanval of gevatte koude 7 Sanaplrin (Mijnhardt) helpt U er In een paar dagen van af. Buisje EO ta bletten 75 cent, 25 tabletten 40 cent. Grote invoerbehoefte moet worden voorkomen, zegt minister LEEUWARDEN. Waarom Is In ons land de belastingdruk zo zwaar? Ten eerste omdat na de bevrijding een groot dcc! van de koopkracht van hét Nederlandse volk moest worden weggezogen om inflatie te voorkomen. Ten tweede, omdat bij lage belastingen en grote koopkracht een geweldige invoerbehoefte zou ontstaan, die een ernstig gevaar zou opleveren voor het evenwicht van onze betalingsbalans, die thans, dank zij Amerikaanse hulp sluitend kan worden gemaakt. Aldus betoogde gisteravond do minister van Financiën, mr. P. Lieftlnck in een rede voor de leden van de Coöperatieve Centrale Landbouw Boekhouding in de Friese hoofdstad. Auriol in Frankrijk terug ,.Op deze vriendschap kunnen wij bouwen PARIJS. President Auriol van Frankrijk is in Parijs teruggekeerd na een driedaags bezoek aan Groot- Brittanniè. dat een grootse demon stratie is geworden van Brits- Franse solidariteit „The Times" noemde het ,.het vrolijkste en ple zierigste statiebezoek" dat Enge land in vele jaren gekend heeft en schreef, dat tijdens de aanwezigheid van Auriol veel belangrijk werk voor de a.s. conferentie der Grote Drie was voorbereid. Het hoogte punt van de feestelijkheden was een gala-voorstelling in Covent- Garden. Auriol heeft bij zijn terugkeer op Franse bodem verklaard:; „Wij hebben voor de vrede gewerkt Als er al wolken boven de Frans-Britse vriendschap gedreven hebben, zijn die nu geheel verdwenen. Op deze vriendschap kunnen wij Europa bouwen en vrede maken." Frankrijk brengt laatste eer aan Lebrun PARIJS In de Notre Dame is gisteren een rouwdienst gehouden voor Albert Lebrun, oud-president van Frankrijk. Hoge militaire, diplomatieke en regeringsautoriteiten woonden de dienst bij. De kist was bedekt door de Tricolore Het stoffelijk overschot is van daag naar Mercy-le-Haut overge bracht. waar het ter aarde zal wor den besteld. Wil ons land zich blijven wijden aan de taken, die het ook nu ver zorgt. zo betoogde de bewindsman, dan zal een zware belastingdruk nodig blijven. De koopkracht van de gulden moet op peil worden ge houden. De Rijksbegroting, zo vervolgde minister Lieftinck. laat aan uitga ven zien een bedrag van 3^2 mil liard gulden. De helft hiervan dieni voor renten en aflossing van de staatsschuld, het herstel van oor logsschaden en voor militaire doel einden Voor de oorlog bedroeg de staatsschuld 4 milliard. In 1945 was zij door het Duitse wanbeheer tot 24 milliard gestegen. Het ambtenarencorps is van 131.000 in 1946 tot 100.000 terug AUGSBURG De beruchte Il se Koch is in een gesticht voor ze nuwlijders opgenomep. om aan een onderzoek te worden onder worpen. Zij zal in Mei terecht staan beschuldigd van misdaden tegen de menselijkheid. gelopen. Er is een commissie inge steld om tot vereenvoudiging van onze belastingen te komen en ook het „beruchte" aangiftebiljet zal worden bekeken. Wat de achter stand bij de administratie der be lastingen betreft, ieder geval zal met grote zorgvuldigheid worden bekeken zodat geen moeilijkheden met de betaling kunnen ontstaan.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3