DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Koning Leopold gaat niet over één nacht ijs Amerika zegt Azië militaire en economische hulp toe Uiterste zwijgzaamheid na levendig overleg r a Frans blad beschuldigt zoon van Auriol Spoorwegen willen 9 lijnen opheffen Minister Stikker boekt een succes in Londen Aclieson waarschuwt China en de Sow jetunie Frans Assemblee accoord met Pact van Bijstand Amerikaanse pers neemt Prins onder vuur 10e Jaargang, no. 64 Donderdag 16 Maart 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of f 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. (Van onze correspondent) liKLSSEL, 16 Maart. Het feit, dat de besprekingen van premier Eyskens met koning Leopold m te Pregny, waar thans ook de voorzit ters van Kamer en Senaat, de heren Van Cauwelaert en Gillon aan deel nemen, niet zo spoedig zijn geëindigd en ook vandaag nog worden voortge zet, bewijst, dat de verantwoordelijke politieke leiders in België niet van plan zijn de koning over èèn nacht ijs naar zjjn land te doen terugkeren. Hoewel inzake het overleg de uiterste zwijgzaamheid wordt betracht en er ook over de opvatting van de koning nog niets bekend is, had men gisteren in Brusselse politieke kringen de indruk, dat alle aspecten van de zaak zeer degelijk worden bekeken en dat vele gematigde katholieken een politieke stabilisatie prefereren boven het pad van avontuur, waar extreme Leopoldisten land en volk maar het liefst op aan zien sturen. Het betrekken in het overleg van de Kamer- en Senaatsvoorzitters, die gistermiddag per vliegtuig uit Brussel vertrokken, is het gevolg van de wens der liberalen, die de koning zo veelzijdig mogelijk willen zien voorgelicht. Zij waren er allen over ontsticht, dat personen zonder politieke verantwoordelijkheid als de heren Leemans, de rechterhand van Van Zee land en Solvay, de groot-industrieel, die de koningS' Nee toch.Heus! In Brussels warenhuis komt Raad van Kopers, iedere maand 12 willekeurige klanten. Mag zich met alles bemoeien. N.t.H. wil ook nog een Raad van Kijkers. Slenteraars en Regen- schuilers. In Parijs hebben ze wat nieuws: studenten zamelen oud papier voor papierfabriek die dagelijks 10 ton ..afneemt". Bij ons deden dot tn vorige eeuwen zelfs jongelui die niet studeerden. Ieder die langer dan een jaar bij mij werkt, krijgt een auto cadeau tot vrij gebruik, want ik doe aan gezonde econo mie", aldus landbouwwerktui genfabrikant te Springfield (Mass.). N.t.H. mist 1 tvoordje in dit bericht, nl. „eenmaal", „tweemaal" of meermalen achter ,jkT\jgt". Tien snoeperige Venetiaan- tjes zaten in trein naar Mi laan en namen van een mooie man met een snor een lekkertje aan, maar zij móesten in Milaan wel in ijltempo de beroemde bibelebonse sleutel aan het buf fet halen! Thans allen in zieken huis. Onverlaat onvindbaar! EYSKENS, de Belgische mi nister-president heeft koning Leopold te Pregny bezocht om met hem de moeilijkheden te bespreken. Journalisten probeerden Eyskens bij zijn terugkeer uit te horen, maar hij was tot geen be langrijke me- deling te ver leiden. Enquête-commissie bemoeit zich met affaire der generaals" (Van onze correspondent) PARIJS. Tot nu toe heeft het werk van de enquête-commissie, die moet opsporen, op welke wijze het geheime rapport van generaal Revers in handen is gekomen van Ho Tsji Minh, weinig resultaat bereikt. Men weet van deze en andere hoofdzaken nog steeds niets. Daarentegen, en niet het minst dank zij de actie van Gauillistische bladen, die onder steund wordt door het communistische lid van de enquête commissie KriegelValrimont, heeft de commissie zich hoofdzakelijk bezig gehou den met de beschuldigingen, die vooral tegen verschillende poiitici zijn 'geuit. Lj Men heeft zich onder meer telkens afgevraagd, hoe Peyré, de knoeier, die zo grote invloed bezat op gene raal Revers, aan zijn macht kwam. BELGIE Kwestie van cijfers "IV/TEN heeft op het Belgische mi- J-nisterie van Binnenl, Zaken bekend gemaakt, dat het percen- age vóór de k ming uitgeDrachte .temmen 57,68, het percentage :emmen tegen hem 42,32 bedroeg Voor zover ons bekend heeft géén der Belgische bladen tegen deze cijfers op zichzelf geprotesteerd IVIaar het zou gemakkelijk gekund hebben, want ook zij zijn slechts een kwestie van bekijken B Er waren in totaal 5.600.000 stemgerechtigde Belgen. De 2.933.382 die voor 's konings te rugkeer bleken te zijn vormen daar echter geen 57,68 doch slechts 52.4 van en het aantal Leopol disten bedroeg 2.151.881 of 38-4 van het kiezers- In het zoeklicht corps. Immers er werden ook nog 151 477 blanco stemmen uitge bracht en er wa ren 363.260 Belgen die verstek -lieten gaan of wier stembiljet on geldig was. Nu is een blanco stem natuurlijk géén stem tegen Leo- old. Maai het is en daar komt bet op aan evenmin oen stem Aóór hem. Tot een percentage van 57.68 vóór de koning kan men slechts komen, wanneer men al- leen rekening houdt met de 2.933.332 stemmen pro en de 2.151.881 stemmen contra Leopold, j samen een aantal van 5.085.263 geldige stemmen. Misschien is men al dan niet stilzwijgend overeengekomen de percentages op deze wijze te perekenen. Maar het wil ons voor komen, dat een berekening, die het aantal uitgebrachte stemmen fróór en tegen Leopold uitdrukt in percenten van het kiezerscorps och verre de voorkeur verdient. Voor het krachtverschil tussen nvcor- en tegenstanders van óe ko- I ning maakt het geen verscnii uit. Maar alleen op deze manier wordt verdisconteerd, dat Leopold 111 de blanco-stemmers en de thuisblij vers blijkbaar zo weinig vertrou wen heeft ingeboezemd dat zij er toe konden komen zich vóór de "hervatting zijner koninklijke pre rogatieven duidelijk uit te sureken. juist dat is het, waarvan de i verantwoordelijke Belgische lei ders zich rekenschap moeten ge ven, evenals van de omstandig heid, dat de koning in géén geval j55 van de kiezers achter zich heeft gekregen. „Garrefour", een met de Gaullisten sympathiserend weekblad, heeft thans de beschuldiging gelanceerd, dat de naam Paul, die in het chèque- boekje van Van Co, Bao Dai's publi citeitsagent, voorkwam, niet slaat op Peyré's broer (wiens voornaam trou wens Roger is), maar op Paul Auriol, zoon en tot voor kort secretaris van de president der republiek. Kriegel-Valrimont heeft onmiddel lijk deze beschuldiging voor de en quête-commissie gebracht. Het secre tariaat van de president heeft de be schuldiging in de meest duidelijke termen tegengesproken. Ook het Elysée, d.w.z. de president zelf en zijn omgeving, hebben nooit contact gehad met Peyré en kenden zelfs zijn naam niet tot op de dag. dat het schandaal uitbrak. gezinde verkiezingscampagne finan cierde. onmiddellijk naar Pregny vertrokken om de koning voor te lichten. Dit maakte de indruk als of eenzelfde touwtrekken van ver antwoordelijke en onverantwoorde lijke raadgevers rondom de koning zou beginnen als in 1945. Reeds kort na hun aankomst had den de heren Van Cauwelaert en Gillon respectievelijk katholiek en liberaal besprekingen met de koning en met de premier, welke laatste ook enige malen telefoniscn contact met Brussel had. Later had ook 's konings secretaris, prof Pi- renne, een onderhoud met deze drie heren. Volgens minister Eyskens zullen geen andere personen deel nemen aan het overleg, dat vandaag wordt hervat. Hoewel de liberalen wel ietwat verlegen zitten met de Zondag ge bleken desertie vooral in hun Vlaamse rangen mag toch wor den aangenomen, dat het overgrote deel van hun parlementsleden tegen de terugkeer van Leopold gekant is Ook onder de koning niet on welwillend gezmde liberalen zijn er verscheidene, die van mening zijn, dat hij, gezien de uitslag der volksraadpleging. thans beter troonsafstand kan doen. Onder de katholieken tekenen zich twee stromingen af: de heet- hoofdigen, die vooral onder de in een overwiningsroes verkerende Vlamingen zijn te vinden en die on middellijk het regentschap willen afschaffen en de koning doen te rugkeren. ook al zouden er nieuwe verkiezingen, stakingen en andere moeilijkheden aan verbonden zijn en daarnaast de gematigden wartoe men Eyskens, Van Cauwe laert en diverse ministers kan re kenen die er niets voor voelen overhaast te werk te gaan en de koning midden in een land neer te zetten, dat onregeerbaar is en ge ruime tijd weer in een verkiezings campagne verkeert. Ook de bijna unanieme mening, die in buitenlandse commentaren naar voren komt. namelijk dat Leopold er het verstandigst aan zou doen nu maar van de troon af te zien. maakt op bezadigde Belgen in druk. Maar aan de andere kant zijn wijze raadgevers in de omgeving van de koning steeds dun gezaaid geweest. GENEVE De Nederlander dr P J, de Kanter is tot voorzitter ge kozen van de Algemene Raad der Internationale Vluchtelingen Orga nisatie. (Van onze parlcmentsredacteur) DEN HAAG. In de Eerste Kamer deelde minister Spitzen gisteren mede, dat de Nederlandse Spoor wegen aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat vergunning hebben gevraagd, om het passagiersverkeer op negen spoorlijnen te mogen opheffen. Het zUn Boxcl Gennep, ZwolleApeldoorn, ApeldoornDieren, de Haarlemmermcerlijnen, ZuidbrockStadskanaal, Assen Stadskanaal (hier wordt het verkeer reeds door autobus sen onderhouden), HeerlenHaenrade, 's-Hcrtogenbosch Lage Zwaluwc, AlkmaarBergen aan Zee. Deze negen lijnen leveren op het ogenblik een Jaarlijks verlies op van 3518.000. Het is de bedoeling, dat het goederen vervoer gehandhaafd wordt. De minister zette uiteen, dat de procedure voor de behandeling van deze verzoeken als volgt is. Eerst wordt onderzocht of tegen het uitoefenen van het passagiers- verkeer op een andere wijze, b.v. per bus, geen bedrijfs- technische bezwaren bestaan Als dit onderzoek is voltooid worden de Gedeputeerde Staten van de provincies, waarin deze spoor- verbindengen zijn gelegen, daarvan op de hoogte gesteld en wordt hun advies gevraagd. Daarna volgt de beslissing van de minister. In geval autobusverkeer het ver voer per spoor zal vervangen, heb ben de NS. zich bereid verklaard om. indien bijzondere omstandig heden het busverkeer gevaarlijk maken. b.v. bij mist of bij gladheid der wegen, tijdelijk de trein weer te doen rijden, indien de materiele mo gelijkheid daartoe aanwezig is. De minister geloofde, dat dit in de re gel wel het geval zou zijn. Nederlandse molen zal in hart van New York draaien NEW YORK. Van 24 Maart at zal op „Rockefeller Center" in het hartje van New York gedurende zes weken een echte Nederlandse „Wip- watermolen" lustig zijn wieken la ten draaien, omringd door een weelde van veelkleurige tulpen. Ter gelegenheid van de opening van deze, als informatiecentrum be doelde molen, die hier door de A. N. V. V. is opgesteld, zal de Neder landse ambassadeur in de V. S., mr. E. N. van Kleffens, als „molenaar" fungeren en de molen in werking stellen. Als ceremoniemeester treedt op Nelson Rockefeller* Acht paren zullen gezamenlijk een Nederlandse klompendans uitvoeren, terwijl ook het lied van „Daar bij die molen", ^owel in het Engels als in het Ne derlands, niet zal ontbreken. SAN FRANCISCO. Dean Acheson. de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tot het communistische China en de Sowjetunic een ernstige waarschuwing gericht de rest van Azië met rust te laten. De landen van Zuidoost Azië, aldus Acheson, worden bedreigd door de expansiezucht van de Sowjets. Hü voegde hier aan toe, dat de Verenigde Staten bereid waren hun economische én militaire steun te verlenen om te voorkomen, dat de communisten deze staten in hun macht zouden krygen. Deze hulp zal evenredig z(jn met de hachelijke situatie waarin de betrok ken landen zich bevinden. In het Verre Oosten heeft zich het verlangen baan gebroken naar nationale onafhankelijkheid, het verlangen zich te bevrijden van vreemde overheersers. Deze evolutie moet door de Verenigde Staten worden gesteund, die hulp moeten bieden aan die landen, die op eigen benen willen komen te staan. Acheson karakteriseerde de Ame- i derd millioen dollar Is geleend aan rikaanse hulp aan Azie als volgt: de jonge republiek van de Verenig. „Aan verscheidene landen zal mili-1 de Staten van Indonesië. In weer taire hulp worden geboden, aan 1 andere landen zal de hulp uit tech- andere landen zullen leningen wor- nische bijstand bestaan." Overigens verklaarde de minister, dat de hulp moest worden aangepast bij de ver- den verstrekt, zoals onlangs hon. ^^iLjLTJiSiiGiRraaTiTJiiairaiL'iPii'aiiiiRiiicin^arr^cTarjii^iaiii Vrij zacht 1 Weersverwachting geldig van I Donderdag tot Vrijdagavond: i Half to.t zwaar bewolkt met plaatselijk enige lichte regen, i F: Matige tot vrij krachtige en aan de kust tijdelijk krachtige f. wind tussen Zuid en Zuid- F West. Vrij zacht. H 17 Maan Zon op 6.51 onder 18.47 s Maan op 6 47 onder 17 34 f antwoordeljjkheden van anderen en slechts beperkt zou kunnen z\jn, omdat zij de grenzen van het moge lijke niet zou kunnen overschrijden. Acheson sprak ook over de handel van de Verenigde Staten met het communistische China en verklaar de. dat Amerika bereid was de uit wisseling van goederen met het be wind van Map Tse Toeng voort te zetten, mits echter het communis tische regiem bepaalde regels in acht zou nemen, handelslieden op behoorlijke wijze zou ontvangen en zich zou houden aan eenmaal afge sloten contracten. Acheson zei ech ter uitdrukkelijk, dat de Chinese communisten er niet op hoefden te rekenen militair materiaal van de Verenigde Staten te kunnen kopen. Evenmin, zo vervolgde hij, is onze regering van plan leningen te ver strekken of andere faciliteiten te verlenen aan hen, die openlijk zich vijandig tegenover ons tonen. Opvoedkundig spelletje Bevin zal nieuw plan vóór betalingsunie indienen LONDEN. Minister Bevin zal volgende week bij de OrganLsatle voor Europese Economische Samenwerking een nieuw plan voor de oprichting van een Europese betallngsunle indienen, aldus is verklaard In kringen, die met deze organisatie contact hebben. Dit zou het resul taat zUn van besprekingen, die minister Stikker In *Un functie van politiek bemiddelaar van de O.E.E.S. gisteren met de ministers Bevin en sir Stafford Crlpps heeft gehouden. gen dollars kunnen worden Inge wisseld. Zij willen niet, dat de be talingsunie uitsluitend gebruikt zal worden als een middel, om de lo pende handelsrekeningen van de Marshall-landen in evenwicht te brengen met door de E.C.A. te ver strekken dollars. Ook staan zij zeer critisch tegenover de Britse bila terale handelsmethoden en zij zien in een recent Brits memorandum een aanwijzing, dat Engeland niet bereid zou zijn de risico's te dragen, die voortvloeien uit de multilate rale handel, welke met de Europe se betalingsunie gepaard zal moe ten gaan. Met spanning wacht men thans de nieuwe Britse voorstellen af. Zouden deze van tegemoet komen- der aard zijn, zo geeft men te ken- nen, dan zal dit in de eerste plaat* als een verdienste van minister Stikker worden gezien. Twee toestellen van de R.A.F. neergestort LONDEN De R.A.F. had Kla teren een zwarte dag. Binnen een uur verongelukten twee viermoto rige bommenwerpers, waarbij elf mensen het leven verloren. De toestellen waren Lincoln- bommenwerpers, een type. dat het midden houdt tussen de Lancaster en het Standaardmodel zwaro bom menwerper van dc R.A.F. Het eerste vliegtuig verongelukte om half twee 's nachts bij de lan ding op het vliegveld Memswell. Vijf van de zes leden der beman ning kwamen om het leven. Eén werd gewond. Het tweede ongeluk gebeurde een uur later, toen een andere Lincoln tegen dc Carnedd Llewelyn, een ruim 1100 meter hoge bergtop bij Snowdown in Wales te pletter vloog. Reddingsploegen van de R.A.F., die onmiddellijk naar de plaats des onheils werden gestuurd, vonden zes lijken. Uit Washington wordt gemeld: Engeland heeft onlangs aan de Ver. enigde Staten medegedeeld, dat het gaarne zou zien. dat Amerika zich tegenover Engeland garant stelt voor alle verliezen aan goud en dollars, die voor dit land zouden kunnen voortvloeien uit zijn deel neming aan een Europese beta lingsunie. Deze Britse wens heeft enkele Amerikaanse ambtenaren in Washington er toe gebracht, de Britse houding tegenover de beta- lingsunie enigszins onsympathiek te vinden Deze ambtenaren zeg gen. dat het definitieve doel moet zijn, dat de valuta's van Engeland en de andere Marshall-landen te- Af yn spelen is leren, mijn le ren is spelen. Vader uan Alphen wist het reeds van zyn over grootvader en wij zijn het er nog steeds mee eens. Handige peuters en kleuters met een tik je .zelfwerkzaamheid" kunnen met dezelfde vaardigheid als waarmede onnozele kinders rondjes plakken en matjes vlech ten. uit een atoomdoos een toe stelletje bouwen waaruit 5 cm. lange steekvlammetjes slaan, vonken regenen en waarmede papieren poppen worden ver splinterd. verkoold, verast, ter wijl de hele zolder, kamer of kelder waar dit HirosjimaBi- Jcinl-spelletje gespeeld wordt on derhevig lijkt aan een lawaai, dat aan een combinatie van aardbevingen. Etna-ische uit barstingen en bandjirs doet den ken. Heus, heel aardig, heel leerzaam. Om vader van Alphen nogmaals te citeren: Jong ge wend. oud gedaan. Alsof er in Duitsland nooit een bommetje gevallen was, etaleert de oude partijstad van Hitier Neuren berg. op de kinderspeelgoed beurs dit „aardige atoomspelle tje" van een fabriek uit Heidcn- heim. v. .J (Van onze correspondent) PARIJS. De Franse Kamer heeft het verdrag van militaire bij stand tussen Frankrijk cn Amerika aangenomen met 421 tegen 179 stemmen. In tegenstelling tot de vorige debatten en ook tot de algemene verwachtingen heeft het debat een bijzonder kalm verloop gehad De communisten hebben geen poging tot obstructie gedaan, zelfs dc vijf uur. die hun bij de sprcektUdverdcling was toegemeten, niet gebruikt cn ook niet gepoogd, de orde te verstoren. Het zwaartepunj van het del?at ken. Misschien het duidelijkst was was de rede van Pierre Cot, die het Pact aanviel op grond van het feit, dat het wel is waar in staat zou zijn de Russische bliksem naar Frank rijk te trekken, maar niet sterk ge noeg om die bliksem af te weren. Het is duidelijk, en door de voor standers van het Pact werd daar op gewezen, dat de onuitgesproken bedoeling van Cot was. in West- Europa en in het bijzonder in West- Frankrijk een vacuum te scheppen, dat in de koude oorlog van thans ten gunste van Rusland zou strek- J. van Os, de keeper van het Ne derlandse ijshockeyteam brengt redding bij een aanval van B. Gardiner (midden) tijdens de wedstrijd om het wereldkam pioenschap tussen Holland en de U.S.A. in Harringay Arena te Londen. De Amerikanen wonnen met 17—1 Pierre Cot, toen hij zei: Zijt gij er zeker van, dat gij door de Ameri kaanse kant te kiezen in de komen de oorlog wel de kant van de sterk ste kiest? En daarop volgde een waarschuwing over de groeiende kracht van Rusland. Minister Plévin antwoordde na mens dc regering, nadat Schuman, die het debat had geopend, al ver schillende malen met interrupties geïntervenieerd had. De eenzijdige ontwapening, zei minister Plévin, betekent ook de vrede niet. Zolang een algemene re geling nog niet is getroffen, zal men de oorlog naar Frankrijk lokken r-n de slavernij, indien men Frankrijk niet de middelen gaf zich te verde digen. Daarop zette hij uiteen, dat de wapens, die Frankrijk gezonden worden, uiterst modern en uiterst belangrijk zijn. Nederlander benoemd tot adviseur van VN organisatie DEN HAAG Dr ir N. D. R. Schaafsma. ingenieur bij de Orga nisatie voor Toegepast Natuurwe tenschappelijk Onderzoek, is be noemd tot adviseur van de Wereld gezondheidsorganisatie van de V.N, Voor aangelegenheden betreffende de hygiëne van het milieu in Zuid- Oost-Azie. Zijn standplaats zal zijn New Delhi. Het district waarover de werkzaamheden van dr ir Schaafsma zich zullen uitstrekken, omvat de landen India, Pakistan, Birma, Ceylon en Afghanistan, Dr ir Schaafsma vertrekt 1 Juli uit Nederland. Kardinaal Mindszenty ernstig ziek VATICAANSTAD Kardinaal Mindszenty ligt ernstig ziek in het hospitaal van de Maglod-gevange- nis te Boedapest. De kardinaal lijdt aan de ziekte van Basedow (een schildklieraan doening). Volgens het Vaticaan hebben de Hongaarse bisschoppen de commu nistische autoriteiten om inlichtin gen verzocht, doch deze zijn hun geweigerd. Duitsland hervat de zeescheepvaart FRANKFORT Voor het eerst sedert 10 jaar 'zullen de Duitsers de Atlantische Oceaan oversteken in een Duitsch schip en de overtocht betalen in hun eigen valuta. Het Hapag Lloyd Reisbureau heeft het Duitse motorschip Minerva ge charterd voor regelmatige reizen van Duitsland naar West-Indië. Het schip zal voor het eerst op 29 Maart ver trekken. (Van onze correspondent te New York) NEW YORK. Prins Bernhard. die aan het einde van zijn reis door de beide Amerlka's enkele dagen te New York onder familie en vrien den vertoeft, ontving Woensdag in de „Amsterdam room" van de Hol landse club Amerikaanse cn Nederlandse journalisten. De veelheid en verscheidenheid der vragen, waarmee de vrij talrijk opgekomen pers hem naar Amerikaans gcbulk overstelpte, beantwoordde hij rustig en zonder aarzelen, daarbij enkele ter tafel gebrachte neteliger politieke onderwerpen handig en niet zonder humor ontwijkend. De Prins bleek tevreden met de het ver onder het Amerikaanse staat. resultaten van zijn reis. die alleen te overbelast was geweest om hem overal de tijd te laten, die hij ge wenst had. Met name noemde hij Brazilië, waar hij graag meer gezien had van de Nederlandse nederzettin gen van landbouwers. Van groot nut voor het onderling begrip der landen achtte hij, dat Nederlandse journalisten hem op zijn reis vergezelden evenals het contact, dat onze diplomatieke vertegenwoor digers in ae diverse landen met de pers hadden gelegd, wat hem spe ciaal in Mexico getroffen bleek te hebben. Desgevraagd noemde de Prins het levenspeil in Nederland, alhoewel nog te hoog. Het vertrek van Prins Bernhard naar Nederland is vastgesteld op Za terdag. Hij zal met een speciaal KLM-toestel reizen. A.N.P. meldt nog, dat prins Bern hard op de persconferentie verklaar de. dat hij de Nederlandse regering verslag zal uitbrengen van zi.in reis. Hierin zullen zijn ondervindingen cn denkbeelden over de mogelijkheden van de Nederlandse handel met het Amerikaanse vasteland en de voor uitzichten voor Nederlandse emi granten worden vermeld. Hij zei voorts volgend jaar wederom een reis naar Zuid-Amerika te zullen maken, indien de Nederlandse rege ring dat wenst.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1