Indrukwekkende uitvoering der Matthaeüs-Passion CJ.V.V. gaat zijn zesde lustrum vieren Deze keer ook zakelijk een zeer behoorlijk succes Noteert u even Er is duisternis gevallen over Gods Rijk en de kerk JDE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amersfoorters spreken tot verwanten overzee Birkhoven behoeft dringend betere verlichting 2 Vrijdag 17 Maart I950 Voor de derde maal in opeenvolgende jaren is nu in Amersfoort de Matthaeus-Passion uitgevoerd en wij mogen hopen, dat daarmee nu de traditie is gevestigd. Temeer mogen wij ons daarover verheugen omdat het lange tijd twijfelachtig scheen, dat de uitvoering dit jaar zou door gaan. Een dergelijke gebeurtenis, die rond vierduizend gulden kost, blijft voor een stad als Amersfoort nog altijd een hachelijke onderneming. Maar met het vaster wortelen der traditie wordt het risico kleiner. En ditmaal is de uitvoering in ieder geval in zoverre een succes geweest, dat de ontvangsten nagenoeg de uitgaven dekten. Traditie lijkt nu gevestigd Het moge vreemd lijken, dat wij beginnen dit vast te stellen, maar het is nu eenmaal zo, dat wij geen bloeiend cultureel leven kunnen heo- ben als daarvoor geen behoorlijke financiële basis is. De resultaten van dit jaar, waarvoor hard is gewerkt en van verscheidene kanten mede gewerkt, openen in dit opzicht hoop volle perspectieven. Zakelijk een behoorlijk succes. Maar verder? De velen, die de Sint Joriskerk tot in alle hoeken gevuld had den, zullen na de uitvoering geluk kig huiswaarts zijn gegaan. Dat is het wonder van Bachs muziek en dat is de beste dank voor het uitvoerend ensemble. Deze muziek ontroert, door haar religieuze wijding en door haar schoonheid. De wijding, die van deze muziek uitgaat, onttrekt zich aan een bespreking. En de artistieke kant van een uitvoering dezer muziek kan in feite van de religieuze sfeer niet los worden gedacht. Men moet de Matthaeus-Passion ondergaan en als men diep onder de indruk is van het geheel valt het niet gemakkelijk zich in details te verdiepen. Artistiek succes Toch kan vastgesteld wordt, dat deze uitvoering ook artistiek een succes is geweest en dat er, verge leken bij de vorige jaren, een grote vooruitgang is op te merken. Maar veel kan nog beter worden. En dan denken wij in de eerste plaats aan het koor, dat de uitvoering draagt. Het heeft met grote toewijding en dikwijls onttoerend mooi gezongen maar de homogene koorklank zou met versterking van de mannengroe pen ten zeerste gebaat zijn. De zui verheid liet weinig te wensen over, de nuanceringen waren beter dan het vorige jaar maar kunnen nog ver fijnd worden en met name het jon genskoor, met ijle zuivere klank, heeft, vooral de eerste keer, prachtig meegezongen. Ook de uitvoering van de orkest partij kan men zich homogener den ken, al viel er zeer veel in te loven en hebben wij ook voor de solisten van dit Utrechtse ensemble alle waardering. En dan noemen wij spe ciaal de violisten Frits Knol. Jean Oellers en Lodewijk Werner (viola da gamba). Onze stadgenoot Gerrit Van der Burg heeft het orgel weer knep en vaak ingetogen mooi be speeld. Vocale solisten Met de vocalisten komen wij zo langzamerhand tot een zeer repre sentatieve groep: In de eerste plaats denken wij dan aan de doorleefde en bewogen vertolking, die de bas Otto Couperus ook nu weer van de Christus-partij gaf. De jonge tenor Gerard de Vos gaat een groot ver tolker van de Evangelistenpartij worden Met hem heeft Schuurman een wel zeer gelukkige greep ge daan. De stem heeft sinds het vo rige jaar een opvallende groei door gemaakt, is krachtiger en vaster ge worden en moet alleen in de lagere tonen nog winnen aan sonoriteit. De bas Guus Hoekman, een zanger met een uitgesproken mooie stem, zal juist zijn hogere tonen nog beter moeten cultiveren. Hij heeft zijn zeer moeilijke „kleine" partijen ove rigens waarlijk indrukwekkend ge- zongen („Ich will Jesum selbst be- graben" o.a.). Reinhardt van Rand- wijk, die het timbre van de helden- tenor benadert, hadden wij hier niet i-j eerder gehoord. Maar ofschoon hij zwaar verkouden was, is de kennis making in de aria's voor tenor een buitengewoon prettige geweest. De sopraan Dora van Doorn hebben wij wel eens beter, helderder, 'ocwoge- ner ook, horen zingen. Voor de zang van de alt Ans Stroink past maar een woord, meesterlijk. Laten wij ons in de details niet verdiepen doch alleen nog een woord van hulde brengen aan de dirigent Adriaan Schuurman, die het uitge breide ensemble kranig heeft geleid en wie met het bestuur van Toon kunst het grootste deel van de dank toekomt, die Amersfoort voor deze uitvoering verschuldigd is. TJ. DE. B. Een hoekje van de St. Joriskerk tijdens de uitvoering van de Mat' theus-Passion. Collecte Matthaeus-passion bracht f 375 op Hoewel bijna alle kaarten ver kocht waren bleef er een tekort op de uitvoering der Matthaeüs-Passion van ongeveer 400.Daarom werd na de uitvoering aan de uitgang een collecte gehouden en het dankbaar gestemde publiek bracht daarbij 375.bijeen. Op deze wijze is dus voor de eerste maal in onze stad een M. P.-uitvoering practisch zonder tekort geweest. GRAND THEATRE: „Maar Julia tocha.l. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. Donderdag 23 Mrt. 2.30, 6.45 en 9 uur: „Naked City" („New York ontwaakt") 18 j. CITY THEATER- „Tulsa", 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t.m. Maandag: „Razzia in Berlijn", 14 j. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Het dubbele gelaat" 14 j. Vrijdag en Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur. 17 MAART Prinsenhof ,8 uur Bijeenkomst N.R.V. 18 MAART Nieuw Amsvorde, Halfvastenbal Brabantse Club. 18 MAART Amicitia 8 uur, T O met „Boeng Toni". 21 Maart, 8 uur, Amicitia. CNV- filmavond: Naar vernieuwing der samenleving. OPENBARE LEESZAAL. - Uitle ning voor volwassenen dagelijks 25 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Uitle ning voor kinderen: Woensdag en Zaterdagmiddag van 2.30—4.30 uur. Leeszaal dag. van 1012 30 en 25 u. bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 710 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL. - Wijersstraat 2, geopend van 101 uur en 2.306.45 uur Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 11—12:30 uur. Het koor met staande de solisten Otto Couperus en Gerard de Vos. „Door de vele rampen en ellénde in de wereld van thans is eén duis ternis gevallen over Gods Rijk en de kerk. Met heimwee wordt soms gedacht aan de tijd van het Christendom, dié als een machtig imperium de wereld omspande en men vraagt zich dan af of God de mens tóch schept om hem te knevelen en te laten lijden. Dat is niet zo. Toen Christus werd geboren 20 eeuwen geleden waren er ook rampen, maar Christus voerde een doodsstrijd en wist door offer, boete en gebed de strijd te overwinnen. Zo zal ook de mensheid van thans moeten doe.n, wanneer zij de doodsstrijd te boven wil komen," zo sprak onze oud stadgenoot, do weleerwaarde heer Th. v. d. Cotelet, kapelaan te Heeten, Donderdagavond in Nieuw Amsvorde tot de leden van de R.K. Midden standsvereniging „De Hanze". Kapelaan Th. v. d. Cotelet spreekt voor De Hanze Kapelaan v. d. Cotelet ontrafel de de tijd van rampspoed, ellende en onrecht waarin wij leven. De laatste wereldoorlog kostte aan 30 millioen mensen het leven terwijl een nog groter getal als gewonde uit de strijd trad. Er is een duister nis over Gods Rijk en ook over Zijn Kerk gevallen. De misdrijven, die in de Oostelijke landen van Europa tegen de mensheid bedreven wor den. noemde kapelaan Van de Co telet hiervan het treffende voor beeld. Heeft God dan tóch de mens geschapen om hem te knevelen en te laten lijden?, zo vroeg kapelaan Van de Cotelet zich af. Twintig eeuwen geleden, om streeks Christus' geboorte waren het ook ontelbare rampen die een schaduw over de wereld 'wierpen. Christus stond alleen temidden van deze rampen. Hij voerde een doods strijd. maar wist deze door bidden, offering en boete te overwinnen. Thans is Christus weer in doods strijd in zijn Christendom en zijn weg voert langs folterkamers en beulen.Schreiend zitten wij rondom dit Christendom, omdat het Chris tendom dat in twintig eeuwen tot stand werd gebracht verloren dreigt te gaan. Nadat Christus ge offerd. geboet en gebeden had voor zijn volk. herrees Hij uit de doods strijd. Wanneer het Christendom gebeden heeft voor het geluk van het volk. geofferd heeft voor het hele volk en geboet heeft voor de zonden van het volk. zal de duister nis uit de wereld wegtrekken en zal het Christendom herrijzen, al dus sprak Kapelaan Van de Cote let. Na zijn voordracht hield de heer J. Hes uit Den Haag. bestuur der van de N.R.K.M.. een inleiding over de door de Sectie Kadervor ming en Commerciële Ontwikke ling van de landelijke R.K. Midden standsbond georganiseerde cur sussen. Donderdagmorgen werd door De Hanze in de kerk van de O.L. Vrouwe Hemelvaart aan de Lan- gegracht een H. Mis opgedragen aan het onlangs overleden lid,"de heer G. B. Van Kalleveen. Voorzieningen sportveld Dollardstraat De sportvelden aan de Dollard straat kunnen verbeterd worden, als de raad daartoe toestemming verleent Het college van B. en W. stelt zich voor een eenvoudig toe gangshek te laten vervaardigen en een rijwielstalling met een capaci teit van ongeveer honderd rijwie len te laten aanleggen. Hiermede is een bedrag gemoeid van ruim f 950. 1232: Vroeger dan ver wacht wordt, valt de winterMn. De schoener raakt vast in het pakijs in de Erebusbaai. zodat Larry en Rob van hier uit zullen moeten pro beren per slede, verder naar het Noorden te komen Alle voorberei dingen voor de expedi tie worden getroffen en nauwkeurig wordt de route naar Grantland bestudeerd. Maar dan komt Larry op zekere dag met een somber ge zicht bij Rob. Hij laat hem een telegram zien, verzonden door het hoofdkwartier van de Royal Canadian Moun ted Police; daar staat in dat Larry géén toe stemming krijgt om mee te gaan naar hét Noorden. Blijkbaar vinden zijn superieuren de onderneming te riskantEn bovendien is er dringend werk aan de winkel, want Larry krijgt tegelijkertijd opdracht een Eskimostam op Bathurst te helpen, die de hongerdood nabij is. „Dat is jammer, Larry," zegt Rob; „ik zou het erg prettig hebben gevonden, wanneer we samen zouden hebben kunnen gaan. Maarv mij betreft, ik ga toch." En de volgende aanvaardt hij, met de Eskimo Kikula l lange reis. Wie helpt onze ouden van dagen? Het ontspanningslokaal in het voormalige distributiekantoor, dat de gemeente Amersfoort beschik baar" heeft gesteld aan de plaatse lijke afdeling van de Bond van Ouden van Dagen, zal aanstaande Woensdag om drie uur officieel in gebruik worden genomen. Op het ogenblik is men druk be zig om „kamer 10" wat gezelliger te maken. De Bond behoeft daarbij dringend de steun van Amersfoorts burgerij, omdat de financiën helaas niet toelaten zelf voor vele artikelen te zorgen. Zo is er grote behoefte aan twee tafels, aan dam- en kaart spelen. aan een ganzenbord en een spiegel, aan vitrage, aan koppen en schotéls en aan een koffie- en een theepot. Ook lectuur is zeer welkom. Al deze artikelen worden gaarne in ontvangst' genomen door: N. C. v. Vooren, Dreef 3; L. v. Diermen, Veldstraat 9 en A. A. v. Eek. Schel- tusstraat 21, allen te Amersfoort. .Verkoop gronden voor woningbouw B. en W. stellen de raad voor grond te verkopen aan de Feith- laan voor de bouw van een enkel woonhuis door de heer W. Trink. Het betreft eenoppervlakte van ongeveer 470 m3 tegen f 6.per vierkante meter. Voorts stellen zii voor de ver koop van een strook grond op de hoek van de Pieter Jelles Troelstra- laan en de Heemskercklaan aan mevr. de wed. S. A. Blok voor de bouw van een enkele woning. De oppervlakte is 663 m3. De koopsom is f 4300.—. Veiling van huizen In een Donderdagavond gehou den veiling van onroerende goe deren ten overstaan van notaris H. F. Keetell te Amersfoort is pu bliek verkocht de villa „Gedong Mantir" met tuinmanswoning en schuurtjes, tuin en bos, gelegen aan de Barchman Wuytierslaan 65 pn 63 te Amersfoort, groot 1.35.10 h.a, aan de makelaar .Wijnand van Haselen voor twintig duizend vijf honderd gulden (20.500. Burgerlijke Stand Geboren: Elslna Maria Lilla. d. van J. A. Pot en L. Sfreddo; Jannisje, d. van A. D, van Zanten en C. M. Stuif zand; Dirk z v. D. v. d Kamp cii G. Kuijt; -Hendrika. d. wan H. W. van Rui tenbeek en H» -van Zandbergen Maria Cornelia. d_ van G... Laseur en T H. v. d Eshof; Jozef- Antonius Maria, z. van A. H. Renkers en H. de Vries.- Tini d. van B Schreuder en A. Schceper. Ondertrouwd- A. van Nijkerk en A. Kampers. A. den Os cn A. E de Jong: C. Ie Fèvre en J. Kok; P. J van den Brule en H. G. Verhaar; T. O, Eschau- zler en M Klaassen, M. J. Korndewal en H. -Brussee. Voor Thuisfronters blijft een grote taak Groot was de belangstelling van ouders, echtgenoten, verloofden, fa milieleden en vrienden van mili tairen overzee voor de „uitzending van groeten", waarvan Donderdag in de koffiekamer van de Markthal een opname plaats vond. Zij waren daartoe in staat gesteld door de Band NederlandIndonesië; het Katholiek Thuisfront en het Pro testant Interkerkelijk Thuisfront met welwillende medewerking van bet Radio-Programma voor de Ne derlandse Strijdkrachten. De spreektijd was beperkt tot één minuut maar de gelegenheid was toch zo mooi. dat niemand deze wilde missen. Een tweehonderdtal Amersfoorters zal dan ook met dankbaarheid en ontroering aan deze dag blijven denken. 's Middags sprak reeds een aan tal familieleden groeten uit en de veldprediker ds Mater van Bloois richtte zich in een korte toespraak tot" de jongens overzee. Er werd ook gezongen door de thuisfronters. Het waren echte Hollandse melo dietjes, die na enige oefening onder leiding van de radio-piamst-diri- gent Johan Jong op de millerband werden vastgelegd. Wanneer de Gunstige arbitrale be slissingen voor O.G. De afgebroken partij uit de wed strijd OnS Genoegen—Soest I tussen P. Doornekamp en B. Kantoroüwit- se werd door eerstgenoemde gewon nen, waardoor de einduitslag 55 werd. De -afgebroken partij uit de wed strijd tegen BSG III uit Bussum tus sen Juffers en Brevoort is eveneens door Ons Genoegep- gewqnnep, zodat de-einduitslag. 5 M:V/2 in het voor- depl van onze stadgenoten kwam. Paastournooi A.M.H.C. Traditiegetrouw zal .A.M.H.C. op Paasdagen, weer haar mixed-tour- nooi organiseren om de van Mar wijk Kooij-beker, die het vorige jaar door. de Kievieten uit Wasse naar is gewonnen. Ditmaal zal het tournooi een in ternationaal tintje krijgen door de deelname van twee elftallen uit Rotterdam. De andere deelnemers zijn Middelburg, Almelo, Kievieten, Schaerweijde (Zeist en twee teams van A.M.H.C. Expositie beeldsnijwerk van Cor Wijker Er komt van Zaterdag 18 Maart tot en met 1 April een biizondere expositie in de Amersfoortse Aca demie. Met veel moeite kreeg de directie het werk van de Egmondse beeldsnijder Cor Wiiker naar Amersfoort. Cor Wiiker. een auto didact. neemt met ziin werk een biizondere plaats in Het is werk. dat leek en deskundige in bewon dering brengt. Zaterdagmiddag a.s. geschiedt de officiële opening van deze expositie door de Rotterdamse kunstrecen sent. de heer Ab van Roon. De expositie is alleen op werk dagen geopend van 105 uur en van 79 uur. Groetenuitzending op 49 meter band De Donderdag door de thuis fronten voorbereide groetenuit zending naar Indonesië geschiedt op 22 en 29 Maart a.s. 's middags om 1.14 Nederlandse tijd en is voor Nederland te beluisteren in de 49 meter band. Amersfoorters pionierden op het gebied van Zaterdagmiddagvoetbal Op 20 Maart dat is aanstaande Maandag zal er voor de derde maal in 1950 een Amersfoortse voetbalclub jubileren. Ditmaal gaat CJVV feest vieren. Deze Christelijke voetbalvereniging bestaat dertig jaren en over hetgeen zich in die tijd heeft voorgedaan hebben de heren J. v. Veenendaal, de voorzitter en J. Engel, de secretaris, ons Iets ver teld. Gezonde groei na de bevrijding CJW is voortgekomen uit de CJ MV, een vereniging van Christelijke jongemannen hier ter stede. Tn Eben Haézer werd dertig jaar geleden een oprichtingsvergadering gehouden, waar veel animo bleek voor het Za- teida'gvoetbal Er gaven zich op die vergadering vijftien leden op, die zich schaarden achter een bestuur dat bestond uit wijlen de heer H. ten Kulve en de heren C. v. Ommeren en H. Bokking. CJVV was de eerste Zaterdagmiddagclub in de provincie Utrecht. Enige tijd later volgde „Wit-Rood", de club van het ROG. Aanvankelijk zat het CJVV niet erg mee. Er was vooral van Protestant se zijde veel tegenwerking. Men er kende in die dagen immers de waar de van de sport nog niet zo als nu. Maar CJW slaagde er in zich te handhaven. Er werd vriendschappe lijk gespeeld tegen combinaties van HVC. tegen SDE een club uit hot Kruiskampkwartier en tegen „Wit- Rood". Op het terrein aan lie Leus- derweg was het voetbalveld. De pa len werden na afloop van elke wed strijd uit dé grond gehaald en mee genomen! De heer Schmidt van het ROG, de latere voorzitter van AAV, schreef twee jaar na de oprich ting van CJVV, in 1922, een ver gadering uit. waarop alle Amers foortse Zaterdagmiddagclubs be sloten een competitie in te stel len. Landelijk was men toen nog niet zo ver. Een jaar later stelde de Utrechtse Provinciale Voetbal Bond een Zaterdagmiddagcompetitie in en daar nam CJVV aan deel. Met suc ces. want in het seizoen 19241925 werd CJW-kampioen van de eerste klasse. PAASTOURNOOIEN De club kreeg alom een goede naam en vooral voor de Paastour- nooien, die ieder jaar georganiseerd werden, bestond veel animo. Op de drie Zaterdagen voor Pasen werden voorrondes gespeeld en op Tweede Paasdag werd, na een ere-wedstrijd, groeten worden uitgezonden, zal de samenzang als onderdeel worden ingelast, 's Avonds was de belang stelling ook groot. Namens de ge- zamenliiké thuisfronten richtte de heer J. A. J. Cramer een welkomst woord tot de aanwezigen. De be langstelling betekende volgens hem dat er een nauwe band met de jon gens overzee bestaat. Er bestaat momenteel'in ons land een gedach te. zo vervolgde hij dat nu ons werk in Indonesië afloopt de Thuis fronters geen taak meer hebben. Hij herinnerde aan het Atlantisch Pact dat door ons land wordt ge steund. Dientengevolge zullen onze militairen ook in andere landen dienen. Het werk van de Thuis fronten is dus nog niet afgelopen. De heer Cramer wekte de aanwezi gen op met onverminderde kracht het werk van de Thuisfronten te blijven steunen. De omroeper G. van Maaswinkel toonde zich een vaardig organisator en conferencier. Tijdens momenten, dat het mis dreigde te gaan met het uitspreken van een groet, sprong hii in de bres. Donderdag avond was het de veldprediker H. Hulshof, die een persoonlijk woord tot de militairen overzee sprak. Gevonden voorwerpen Van 13 tot cn met 16 Maart zijn als gevonden aangegeven- Lager of worm- kast met koperen wormwiel en krukas groot 12 bij 12 c.m.; zilveren broche met blauwe steen muntbiljet; gewicht 500 gram. Engelse windhond; bruine portemonnale (ledig); huissleutel; brui ne kinderschoen; bruin grijs geblokte dos; paar bruine herenwanten; balpoint- pen (zwart); zilver kettinkje met han ger; autoped op luchtbanden (rood); zilver vulpotlood; rode bal; 2 muntbil jetten; medaille: bewijs Kon. Land macht t.n. van J. K. Sandbrink; tabaks pijp; sigarettenkoker: herenrijwiel: ge haakte muts portemonnale met inhoud 0.70; paar groene herenwanten; kraan sleutel. Tussen 8 en 14 Maart in de stadsbus gevonden en bij de garage van Ncfkcns af te halen: armband; beige herenhandschoen: blauwe want; Ucnt beige want; zwarte portemonnale inh. 0.19twee huissleutels; gebitsteun; blauwe jotjgenspet^ tabaksdoos; zwart zakmes; pa^r'-'-zwart lederen dames- handschpenen. Jonge vrouw offerde teveel aan Bacchus Op het Havik is Donderdagmid dag een 27-jarige Hilversumse in beschonken toestand aangetroffen. Zij is door de politie opgesloten. Ledental van P.v.d.A, liep iets terue O In het jaarverslag van de piMs. plijke afdeling van de Partij van'h Arbeid, dat dezer dagen is ver<e£ ncn, wordt 1949 als een niet eeniii kelijk jaar getypeerd. De alce'-'" hield zich meer malen bezig mert' nationale en internationale pr0'-'. men en gememoreerd wordt voo het vele werk, dat tijdens de m verkiezingen werd verzet. Het ledental liep iets terug en draagt thans 704. Het bestuur ondt: ging gedurende de afgelopen per^ enige wijzigingen en bestond aar is einde van de verslagperiode uit -i volgende personen: B Noordea-G voorzitter; dr B. S. A Al, vice-v^ zitter; M. J. Guldenberg," secretaris M. W. Knegt, 2e secretaris; C E Letschert, penningmeester; Th. ra Laar, 2e penningmeester; en rn=;j Van der Ham en de heren W. ra Hassel: J. H. Rouwendal; J KÜ en H. Lips, leden. Bij wijze ra proef werd in het afgelopen j;N" een bestuursraad gevormd, die ii j met andere kwesties dan dagelijcj aangelegenheden heeft bezig geh» den. In het jaarverslag van de P; d.A. wordt gezegd dat dit lickn zijn nuttige werkzaamheid reel heeft bewezen. Het jaarverslag memoreert vooh het geslaagde Meifeest, de gchoudc openbare vergaderingen en de ;->■ paganda-acties. Ook aan he'. scb lingswerk besteedde de P.v.d.A. 1? afgelopen jaar aandacht. Een kacr cursus in het Soesterkwartier; de westelijke kadercursus; de Arbeidt avondschool en de kaderschool den door een flink aantal leden be zocht. De leesclubs van de Vrouwenbtri. h van de P.v.d.A. mogen zich in es 1 levendige belangstelling verheugt-. terwijl ook op ander gebied Vrouwenbond een actief jaar ach»: f de rug heeft. Dit kan ook gueri worden van de plaatselijke Prot. Ch* Werkgemeenschap der Partij. In ra slotwoord wekte de samensteller ra het jaarverslag de leden op na: U beste krachten mede te werken de gestelde taak. BILJARTUITSLAGEN De uitslagen van-de gespeelde bil jartwedstrijden -voor de compïlit: van .het district „Ecmland' ziin ats volgt Tweede klasse libre O.D.LLeusderkwartier II G-! Derde klasse libre K.O.T—Gouden Ploeg III H Vierde klasse libre SchouwMetropole III 2-4 Nieuwe Kei II—Zonnehcuvel II4-4 Zevende klasse litre Animo IIO.D.L. IV W Vj Dit is het elftal van CJVV, dat in het seizoen 1947194S zijn plaats terugwon, in de eerste klasse van -de onderafd. Utrecht KNVB, Za terdagvoetbal. de finale gespeeld. Na de oorlog is er niet veel van die traditionele Paastournooien gekomen, maar CJ W is wel van plan om het volgend jaar opnieuy/ het tournooi te organi seren. Inmiddels was CJW in 1932 uit de UPVB getreden en gaan spelen m de Chr. Voetbal Bond, maar dat le verde ook bezwaren op. De tegen stand was te zwak en de reiskosten werden te hoog, zodat men opnieuw toetrad tot de UPVB, eerste afde ling. -In 1940 ontstond de fusie en CJVV spèelde in de eerste klasse van de or.dei afdeling Utrecht KNVB, Zater dagvoetbal. Na 1942 werd er niet meer gespeeld. De oorlog ontwricht te het verenigingsleven geheel. NIEUW LEVEN Het duurde tot na de bevrijding, eer zeven ras-CJVV'ers de hoofden bij elkaar staken en besloten hun club nieuw leven in te blazen. Er werd met kunst en vliegwerk een elftal samengesteld, dat in seizoen 19451946 prompt degradeerde naar de tweede klasse. In 19471948 volg de de promotie en het jaar daarna ging CJVV op het nieuwe veld aan de B Ballotstraat spelen jz Op hét ogenblik beschiftt de der tigjarige vereniging over vier se niores- en drie jeugdelftallen. Er zijn 178 leden en donateurs. Het bestuur van CJVV bestaat uit de heren J. v. Veenendaal, voorzit ter, J. Engels, secretaris, E. Gij ten- beek, penningmeester, H. Pomstra, vice-voorzitter. G. v. d. Hoof, twee de secretaris, H E. v. d. Ham. twee de penningmeester cn L. v. d. Voo ren, commissaris. Nieuwe voedingskabel brengt oplossing De vcrlichtingsinstallatie op het complex Birkhoven behoeft zeer dringend uitbreiding. Deze kan echter niet tot stand worden ge bracht, daar de aanwezige kabel dan overbelast zou worden. Boven dien verkeert de electrische in stallatie in een vervallen staat. Gevolgen van de onvoldoende capaciteit zijn er legio. De trainingsverlichting van een der voetbalvelden kan niet, of niet deugdelijk worden gebruikt. De lichtinstallatie van het open luchttheater voldoet niet aan rede lijk te stellen eisen, zodat uitvoe ringen als de „Midsummernight Dréam" gevaar lopen niet te kun nen doorgaan. De krachtstroomin stallatie-van de Bosvijver en het Bosbad voldoet al evenmin, het geen de watercirculatie ongunstig beinvloedt en er de oorzaak van is, dat kleedkoepels in het bosbad niet van lichtpunten kunnen wor- Duitsland deel van W.Europese defensie 0 (Vervolg van pag. 1) dige situatie en waarbij hij de ab stracte algemeenheden van het witboek en van Sinwell's openings rede verre achter zich liet. Zijn rede deed herinneren aan zijn grote speeches van voor 1939. Churchill betoonde zijn instem ming met de beslissing om in Euro pa een front te vormen tegen mo gelijke verdere invasie van Sowjet- Rusland en zijn satellieten en niet bij voorbaat terug te vallen op Ka naal en Pyreneeen. Dit lange front Churchill voegde hieraan toe, dat hij in het "volgende slechts zijn eigen mening te kennen gaf kon echter met verdedigd worden zon der de hulp van West-Duitsland. Engeland en Frankrijk moesten elkaar blijven steunen. Verenigd zouden zij sterk genoeg zijn om ook de handen naar Duitsland uit te kunnen strekken. Momenteel was Duitsland ontwapend en was het aan Duitsland verboden, om enige militaire macht in stand te houden maar achter zijn oostgren zen waren de enorme militaire scharen van de Sowjet-Unie en zijn satellieten. UTRECHT. In verband met het te verwachten drukke reizigers verkeer tijdens de a.s. Jaarbeurs te Utrecht zullen de Nederlandse Spoorwegen gedurende die tijd, evenals vorige malen, extra treinen inleggen. den voorzien en de aansluiting va een geluidsinstallatie op moeilijkheden stuit. De uitgan-5 van het openluchttheater en y rijwielstalling kunnen niet in licht worden. Bovendien is het I mogelijk electrische warmwatsjl boilers aan te brengen onder oj tribune van het sportpark. Het aanbrengen van een wfl dingskabel het vernieuwen van bestaande installatie kunnen 1 deze bezwaren volledig ondervp gen. De totale kosten er van b clusief het aanbrengen van heb punten, worden geraamd f 16.000.—. Het college van B er. W ri- de raad voor een crediet dienaz- gaand te verlenen, waarvan jaarlijkse rente en de aflossing aan de Sportstichting in rekent' zullen worden gebracht. Ons Genoegen verliest in Waver veen De Ons Genoegen-spelers ril naar Waverveen geweest om te|n Denk en Zet te spelen. Deze te? p loper heeft met 5M>vk gewone-:, j Aan 't eerste bord leverde Wicrv'l een zware strijd. Hij trachtte rij tegenstander onder de voet te lo?^ Deze gaf geen kamp en won Jri een pion. Na de 21ste zet moest 4 echter zijn gewonnen pion weer te ruggeven, zodat enkele zetten hv:| tot remise werd besloten. Kei- gaf in een moeilijke stelling eenj&fl weg. waardoor de partij voor 0j| verloren ging. Juffer kreeg pracht aanval en won vrij gemaste; lijk, omdat zijn tegenstander dit meer kon pareren. Flentge SPK;' een mooie partij, maar zijn teg* stander verdedigde zich op de ju® wijze, zodat deze partij remise va' Ook Meyer speelde remise, terr Nieuwenhuizen en v. Gulik ren. Koning echter dacht er ari'- over; hij speelde een Italiaanse P' tij en won gemakkelijk Weerstn' partij moest arbitraal beslist den. Hij had echter een dusdatri stelling, dat de partij geuonri werd verklaard voor O.G. Van vt sem was slecht op dreef en zag r mat aanval over het hoofd, wat te- de 'partij kostte. P.enZ-0[_ P. TeeuwenA. J. Wichard C. TeeuwenD. Kollen C. SamsonH Juffer J. v. d. Plas—W. Flentge D. v. d. PlasC. Meyer F. v. d. Plas— J. B. v. Nieuwenhuizen M. Smit—W. v. Gulik H. KroonM. B. Koning C Verweü— K. W. Weerstra S. Bajma—J. F. v. Vessem 1 0 - j 0 0 i 1 J Einduitslag 5iH'j

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2