OORAL VOOR VROUW Beginnen met 'n dissonant wordt radiostation met stoorzender ls alle poezen pas mochten zitten Het derde kind wanneer de boel aan kant was... Hippisch tournooi in de Ridderzaal Twee millioen Kinderen Reeën-oog Paarden wet on tmoet hindernissen Teulings in vertraging 3 ken, snorren, likken en dan maar heerlijk suffen. Maar eerst even dit en dan weer dat en oh, nu nog direct dat andere. Van uur tot uur. almaar eigen door. Tot er tenslotte een kwartier overschoot voor dat wat die poezen lang geleden als haar goed recht be schouwden Dan zouden ze eindelijk haar na gels intrekken, de zachte pootjes te gen zich aandrukken, ophouden met kijken en spinnend gaan denken aan een poes. voor wie de tijd had stil gestaan. Of ze zouden een boekje pakken vol roekeloze verhalen, die niets met 't gedoe van elke dag te maken hadden. En als er films te zien waren in zulk een poezensland, zouden ze die kiezen waardoor ze voor haar geld het dichtst bij het ge- droom op die zonnige, luie venster bank belandden. Allerlei geraffi De twee vorige beschouwingen lieten zien dat er zowel voor het enig kind als voor dat uit „Twee kinderen gezinnen" ongunstige cntwikkelings mogelijkheden lig gen. Het derde kind heeft op door zijn geboortenummer bepaalde wijze moeilijkheden Het staat tegenover twee sterke ren, die hun meerderheid graag laten voelen. Het heeft het voor ceel gemakkelijk van de ouderen I te leren (door zich met hen te willen gelijkmaken). Het middelste kind voelde het kleinste bij de geboorte het sterkst al? rivaal Het was*zelf eerst de bevoorrechte jongste. Het oudste heeft langer geleden hetzelfde leed door de verschijning van het twee de kind moeten verwerken. Als het nu partij trekt voor de klein neerde katers niet afkerig van dat ste zit daar een goed stuk zoete geld. zouden zorgen dat er steeds wraak in. Zo komt de kleinste zulke films en verhalen waren. Sta- tussen de belangen van de grote- pels en stapels. Aldoor weer andere ren als tussen twee vuren die het Laat ook s'winters verven en witten DEN HAAG Het is een bekend verschijnsel, dat de werkloosheid onder de huisschilders en stuca- doors het grootst is in de winter maanden. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting doet daarom een dringend beroep op allen, die opdrachten tot het verrichten van schilder- en stucadoorwerk geven, mede te werken aan een zodanige verdeling van de werkzaamheden, dat een te grote vraag naar deze arbeidskrachten in het zomersei zoen en werkloosheid in de winter maanden wordt voorkomen. Omdat de overheid daarbij het goede voorbeeld moet geven, zal de minister een derceliike werkverde ling nog eens nadrukkelijk onder de aandacht brengen van de desbe treffende rijksinstellingen. Verder heeft de minister mede namens de minister van binnen landse zaken op de gemeentebestu- reri eveneens een ernstig beroep gedaan om van hun kant een doel treffende werkverdeling in deze geest zoveel mogelijk te bevorde ren. Aduertentie (LM.) Y - In cellofaan 70 cent Noors motorschip Taiwan vergaan Het 5500 ton bruto metende Noorse motorschip ..Taiwan", op weg van Basrah naar Rotterdam en andere Europese havens is Woensdag op een rif in de Rode Zee in zinkende toestand door de bemanning verlaten, nadat het bij Rocky Island de grond had ge raakt. Na het vastlopen kwam het schip op eigen kracht vlot en de kapitein hoopte onder escorte van het te hulp gekomen Engelse stoomschip Mathura nog de haven van Ras Benas te bereiken. De .Taiwan" bleek evenwel zodanige lekkage te hebben, dat ruim 1 al onder water stond en de bemanning in haar ge heel moest overgaan op de Mathu ra. De „Taiwan" die in 1924 werd gebouwd en eigendom is van de reder Wilhelmson te Oslo. deed op haar reizen naar en van de Verre Oost eeregeld de Rotterdamse ha ven aan. ...dan zouden ze in zo'n mierenleven toch heel wat moeten missen Van de mensen naast ons kende ik voor kort alleen het ondergoed, want dat hangt elke Maandagmorgen, als ik. net uit bed, naar buiten kijk. aan de r__ «=^,..Fir„ ulJlwmftCli;il lijn. Weer of geen weer, om half acht, om zeven uur: 't is er altijd. Hemden week en waarnaar de vraag volgens kinderen zich* dikwijls tot* zwakke! on nrtnnon waarvan ip zou kunnon Honlim dat ->« Ho winlrolior onorm" i« 7.o 7iin Ki»_ s]3ppg volwassenen die de Ouder' lijke bescherming in hun leven niet meer kunnen missen en daardoor met altijd dat eendere waarvan die poezen geen genoeg konden krijgen. Net als nu de buurvrouw die ver standig is en overal raad op weet, zich door niemand laat bedotten, ge vangen wordt door de boeken van het uitleen-winkeltje verderop. Boe ken over rijke erfdochters, avontu ren. koetsen, villa's en paarden, die ze huurt voor een dubbeltje per behoorlijk kunnen schroeien. Tegelijkertijd beleeft het dik wijls hoe de twee anderen gemene zaak maken, het plagen en buiten sluiten De ouders nemen het jong ste kind dan ook permanent in bescherming tegen de anderen. Hier schuilt een gevaar. Uit grotere gezinnen ontwikkelen de jongste en ponnen waarvan je zou kunnen denken, dat ze niet meer bestonden, de winkelier „enorm" is Ze zijn bij- maar blinkend van helderheid in die grauwe, winterse morgens. De broe- na even begeerlijk als de verhalen ken iUn mtt dc hand gebreid en heus niet nit anderhalve knot. „Ik rit 5el damesblad Wel is hierin het itira er net zo lang aan als aan een trui." zei laatst die buurvrouw, met wie ik handig gegoochel met de ontluiken- later a]s volwassenen een zielig li epeens een beelje intiem geworden ben. de 'ie,de ïaalt..,e zoetsappig om op- 6 windend te zijn, maar buurvrouw 6 Ze is van het slag waarvan wel nen en dc rust, dat de was in het sop nXrnm* denkt aan wat anders- hè?" beweerd wordt, _dat onze maatschap- staat. Nu is het gemakkelijk om i-'aarom pij erop drijft Dit is een harkerige hierover een beetje nuffig te lachen V 2 zijden gewaden ritselen ais in doordrongen werd hoor het zin, maar ik heb 't ook van horen 't is onjuist ook. want als buurvrouw' 2)1 ?jSpf.? /fn .1 ilt 2!?in sterk is moet slim zijn Zin. Keggen, 't Gaat erom, dat men van zo'n vrouw op aan kan: haar vlijt is gelijk aan die van de mieren. Ze igaorgt van 's morgens vroeg tot laat in de avond en wat eist ze eigenlijk goor zich zelf? f Een kop koffie om elf uur en de voldoening dat Zondags het huis r! straalt van de reinheid, de regelmaat. Wat glorie als de kinderen mee uit ^fandelen gaan op glanzende schoe- Op een middag zit zoontje harts tochtelijk te schrijven. Een vel pvol getallen. „Wat doe je toch" vraag ik ueuwsgierig want zulk een ijver niet gewoon. Hij kijkt op noch zacht mompelend cijfert hij Hoor. Na een poosje roept hij als gold' het een zaak van groot ge- Vicht: „Zeg even gauw hoe oud ze zijn." W „Wie?" „Nou de oma's en opa's uit Am sterdam en Overveen." J Ik weet het niet precies maar ndat het dringend blijkt te zijn, a ik er een slag na. De oudste ^lijkt de Overveense grootvader r. zoontje praat geheimzinnig: Dan zal ik maar met hem begin- Kwartieren krabbelt hij door. Zusje dat de laatste dagen haar iskimó's ontrouw wordt, zit zoet lp een stoel bewonderend toe te 'lijken. „Mooi hè" praat ze. wij- nd naar al dat gekras. Na een uur begrijp ik er niets leer van. ...Wat hoe je toch, joh. Waarom ga je niet naar buiten? Zoontje rekent maar aan Vier 'ellen zijn al vol. Eindelijk kijkt hij op, een beetje verward alsof hij te lang in de zon gekeken leeft. „Meer dan twee millioen." zucht voldaan. „Eventjes meer dan wee millioen, dat had je niet ge jacht, hè?" „Hoe? Wat?" „Opa," knikt Hij. „Opa uit Over een. Die is meer dan twee mil- ioen dagen op de wereld." „Nee maar," zeg ik en omdat ik iver het bestaan in dagen nooit leb nagedacht, herhaal ik het ver- aasd. „Nee maar ,Hoe heb je dat eigenlijk uitge- ekend?" Pas als ik zoontjes systeem zie, Een andere ongunstige ontwik- gaat ze ook naar films, keling zien wij bij het kind, dat zo waarin zijden gewaden ritselen als in doordrongen werd door het „Wie dat volwassene resulteert, die ondanks alle handigheid toch een zielige ze- Voor ouders die met inzicht wil len opvoeden drukt de verantwoor delijkheid voor de opvoeding van 5SPK tt&X 'eraf 23KhÏ lAZZ. hajldtS: „Waren liefst met klassieke muziek erbij. dienen" moeten'0 rfiet zo" HU"~ «"".aS'we^n de^en^Vi? a^-" nuwPatian( dienen moeten, niet zo vredig aan _,_i -n,,,, j» hun trek Eekomen. jaar in. jaar uit. fchoen h.„'"'..i1- h",W,S 'S "If' vrouw 't Zit hem in die vensterbank en ueujsneiu voor ue opvoeding van heelt, moet ze in zo'n mieren™"" eisan"Jk 00k daarln we" nl='a'''en' d^lnd"5n even 2waar als voor toch wat missen. Buurvrouw beweert n van niet en ze ziet er niet uit als iemand, die iets tekort komt. De vol- doening, die het draven en werken oplevert is haar -stellig liever dan het zitten in een zachte stoel, tevre den spinnend om zaken zoals de zon, de melk. de vis. Gelijk de lieverdjes in luilekkerland Ach. hoe is dat: als alle poezen van de wereld van nu af aan pas mochten gaan zitten wan neer ze de boel aan kant hadden, zou er na honderd jaar misschien eeni poezensoort bestaan, bedrijviger dan. welke vtouw dan ook. Dus niet zo als nu: wakker worden, melk dnin- MODE-NOVELLETTE Orgelcentje Twee jaar geleden moesten we zorgen voor een nieuwe silhouet. Nu is er wat met onze ogen aan de hand. Bij dat korte haar, zo vond men in Parijs, behoort iets dat het ontbreken van kostbare krullen doet vergeten Mond. hals, oren kun je wel versieren, maar dat gebeurt al lang. Nieuw is dit niet te noemen. „Hoe kijkt zo'n moderne vrouw?" dacht men toen. „Een beetje "driest, een beetje fel. nogal zakelijk, en coquet. Wacht, daarin moet ver andering komen. We geven haar een tedere, onschuldige blik met een snufje melancholie om het kruidig te maken, dan kan ze met d'er korte haren wel weer een poosje voort. Fernand Aubry. de visagist, die door z'n stelling, dat er geen lelijke vrouwen bestaan, rijk geworden is, ging op zoek naar de begeerde oogopslag. En toen hij onder de mensen nergens die tedere onschuld vond, trok hij naar de dieren in het bos. 't Hert.... kijk aan. hoe had hij dat kunnen vergeten? Hij schetste en schetste en doopte tenslotte z'n vondst het ..reeën- oog" l'oeil de biche» Alle mannequins van Carven. Dior, Molyneu en de rest keken op de laatste shows met die nieuwe ogen Fernand is meer dan ooit dé man Op de tekening ziet ge hoe het gaat. Men omlijnt de ogen aman delvormig. licht oplopend naar de buitenkant. Hierdoor krijgt men een volkomen andere uitdrukking, die heus niet alleen teder en onschuldig te noemen is. „Erg leuk. maar niet voor Holland." zei een kapper uit deze stad. die regelmatig voor z'n vak naar Parijs gaat. Er is natuurlijk wel kans dat men hieraan went, zo ging het ook met de lippenstift Maar daarvoor is tijd nodig en een gril als deze weet van «een tijd. Een gril heeft haast. BIBEB (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Gistermiddag verdiende de Ridderzaal haar ruiterlijke naam ten volle. Verschillende landbouw .specialisten uit de Tweede Kamer bestegen het strijdros om de Paardenwct van minister Mansholt de dood steek toe te brengen. Dc aangevallene zelde, zich te gevoelen als een voer man. wiens eerst geestdriftige passagiers onderweg waren uitge stapt om zijn karretje met stenen te belagen. Maar terwillc van het goede doel wilde h(J met zijn „best stambockpaard" koppig blijven voortzwoc- gen. Zo hardnekkig was hij echter niet of hij verklaarde zich bereid het voorstel tot verplichte keuring van geregistreerde merries te laten vallen. Daarmee was aan het verzet ten minste één tand onttrokken Besloten werd nu, de beraadslaging met de minister voorlopig In de binnenkamer van dc commissie van de landbouw voort te zetten. Anders was liet wetsontwerp vermoedelijk verworpen. Ook het kruisingsverbod van ver schillende paardentypes ontmoette n.l. veel bezwaar Zo meende bijv. de heer den Hartog (WD) dat kruisingen goede gebruikspaarden opleverden, die voor de export best gewild waren. Ook de heer van der We ij den KVP) wilde zich niet door de minister aan de teugel laten leiden. In zijn. door hippische spreekwoorden aaneengeschakelde, rede bepleitte hij deze paardenkwes- tie aan het publiekrechtelijk geor ganiseerde bedrijfsleven over te la ten Van belang was. dat hij liet doorschemeren, dat zijn gehele frac tie. wellicht na enige Inwendige schermutselingen, in dit opzicht ach ter hem stond. Theatraal verklaarde de heer v d Heuvel (AR) zich tot princi pieel tegenstander van deze ..on duldbare vrijheidsbeperking". Hij* laakte het grote aantal verboden ïd het wetsontwerp en betitelde de voorgestelde keuring op het exte rieur als reactionnair; de bloedlijn is belangrijker Het kruisingsverbod achtte hij overbodig omdat de ken ners best weten dat kruisingen op de duur geen goede resultaten af werpen Als het ware motief van deze regeling wees hij aan: de paar den duurder te maken Met verbazing bleek dr. Vonde ling (Arb.) deze felle uitval te hebben aangehoord. Hij wees er op dat zi.in voorganger er een half jaar geleden radicaal anders over had gedacht Deze herinnering was de heer v. d. Heuvel blijkbaar zo on aangenaam dat hij, na een wijle, de zaal verliet. Intussen betoogde de woordvoerder van de PvdA., dat de verplichte merrie-keuring in Friesland bij provinciale verorde ning was ingevoerd. Zii bleek en blijkt dringend noodzakelijk. En vie nu principiële bezwaren op roept bedenke dat de rundvee- en varkensteeltregelingen van hel Be drijfschap nog veel verder gaan. In de. film bestaat de Liefde met een grote L. Zodra de held en de heldin elkaar ontmoeten, begint er een viool te jubelen, dat is om het makkelijker te malcen; nu weten ze dus allebei dadelijk: Wij zijn voor elkaar bestemd. En de.zaal weet het ook; er komt nog wel een misverstand, maar och, als aan 't/begin van de film eenmaal die melodie geklonken heeft, zal zij aan het eind nog wel eens dubbel zo sterk klinken en dan is alles weer goed. In/het leven van alledag gebeurt er bij de aanvang van een idylle eigen lijk/iets dergelijks. Als het meisje en de jongen elkaar ontmoeten, begint er weliswaar niet meteen op de hoek van de straat een onzichtbaar orkest te (spelen, maar dat hoeft ook niet, want ze horen de muziek in zichzelf, en erkis geen publiek dat zit te kijken en denkt: Aha! Alles, alles, alles letterlijk is een aanleiding tot geprikkeld ziin. de toekomst van de kinderen, maar ook het theezeefje en de radio en het gaat de hele dag zo door Hadden ze maar eens eenmaal per maand een denderende ruzie, het zou te overkomen zijn als er dan weer een goede periode volg de. maar bii deze mensen is het een kwestie van: elkaar niet kunnen verdragen. Hun melodie is niet de zelfde het klinkt vals. zodra ze sa men ziin. 't Verstandigste wat ze kunnen doen is nog zichzelf zoveel mogeliik bewust te ziin van die moeilijkheid en een wijze van om gang te zoeken, die. zo niet harmo nieus. dan toch dragelijk en be hoorlijk is Blijkbaar is die jubelende viool in de film noe niet zo gek: Inder daad moeten de held en de heldin in eenzelfde toonsoort door het le ven gaan. wanneer ze met een dis sonant beginnen wordt het later een radiostation met een stoorzen der! Ook de heer de Ruiter (CHU) bleef in het karretje van de minis- I ter zitten, in de overtuiging, dat er j in de paardenstapel veel ..kroms" school Het is niet de bedoeling, de paarden duur te maken: het gaat om qualiteitsverbetering. Het ont werp richt zich tegen een klein .groepje, dat toont van fokken geen Ivérstand te hebben. Nadat het veto van mr Stokvis (Comm.) door een defect aan de ✓ersterkingsinstallatic was weggestor ven, zette minister Manshult zich schrap in het zadel Hij wees er op. dat de echte deskundigen een hoogleraar in Wageningen en alle rijksveeteeltconsulenten de krui sing van verschillende types ver oordeelden Met kruisingsproducten kan immers worden voortgefokt. Ook de warmbloedfokkers, de heng- stenhouders zijn voor deze wet Aan f Ritmeester geen ruiter (Van onze parlementsredacteur) DEN HAAG. Tijdens het debat over de paardenwet toon de de heer Ritmeester (VVD) zijn naam ontgroeid te zijn, door in 'n onderling gesprek, schert send te vragen of zeepaardjes ook onder deze regeling vielen. De heer de Ruiter (CHU) toonde zich zijn naam waardig met het antwoord, dat zee paardjes daarvoor over niet voldoende achterhand en dito benen beschikten de bezwaren van de koudblocdfok- kers meende de bewindsman tege moet te kunnen komen door de geregisteerde merries van keuring vrij te stellen Voor het overige is de keuring echter noodzakelijk. De zaak loopt niet goed. De Kamer zou een zware verantwoordelijkheid op zich laden door de landbouw op dit punt de middelen te onthouden om vooruit te komen: het voorstel immers beoogt de qualiteit van de paardenstapel te verbeteren. En dit is van groot economisch belang Er zijn 330.000 paarden In Nederland: alle ingepolderde gebieden zijn nog niet voldoende om deze te voeden. De materie achtte minister Mansholt van zo groot gewicht, dat hij meende, niet te mogen wachten tot dat er een publiekrechtelijk bedrijfs orgaan komt. dat deze regeling ter hand kan nemen. Nadat hij aldus diverse hinder nissen had geattakeerd werd de be raadslaging op voorstel van de voor zitter. geschorst. Maar nu verder. Het verdere verloop van de on zichtbare muziek is. iammer ge noeg. niet altiid zo zoet en melo dieus als op de film. Wat vaak ge beurt is dit: Ze zijn verloofd en 't is allemaal zoooó enig: Receptie, kaartjes, ca- deaux. uitkijken naar een huis ((hoewel dat laatste op de duur minder énig wordt). Ze zien elkaar iedere dag en gaan samen uit. naar de bioscoop, naar tentoonstellingen en naar kennissen. En dan is het vaak het meisje dat ontdekt, dat zii zoveel dingen mooi vindt, die hii leliik vindt: dat zii om zoveel grappige situaties moet lachen, waar hii ernstig aan voor- biigaat: dat ziin kennissen onmoge- aaillira lijk de hare kunnen worden en om- ik. „Ik dacht ook al..'. Kijk, hier eekeerd. Ze ontdekt dat bepaalde - gewoonten van haar hem ontzettend irriteren en dat ook hii bepaalde beter, als we maar eenmaal ge trouwd ziin. De verloving afma ken? Nee. hii houdt toch van me. 't zou hem helemaal kapot maken en dan we hebben al een ameu blement gekocht. Vader en moeder ziin zo met hem ingenomen, hii heeft zulke goede vooruitzichten en dan de ene man is niet zo anders V. Evelien spreekt VAN VROUW TOT VROUW al maar 365 bij elkaar optellen, Jteventig keer lang, zie ik de fout. „Je hebt je vergist," kalmeer iB een nul te veel en dat eind ge- te' ,,heet vijf-en-twintig duizend, vijfhonderd vijftig, dat is nog lang geen twee millioen." manieren heeft waar zii regelrecht de kriebels van kriigt. Hii ziet alles Zoiets is niet opmonterend als uit een gezichtshoek, die de hare niet is. ook al doet ze nog zo haar best om het te zien als hii. Toch je een uur lang hebt zitten zwoe gen Maar dat joch, anders snel in rep-en-roer, zegt niets. Hij houdt ze van hem. maar heel erg stept z'n potlood in z'n zak, vouwt veel met hem praten kan ze niet. de papieren op en kijkt naar bui- er is niet bar veel contact. rVdPas als zu?)e een beetje Als het meisje zich die dingen Beide aan hem kwijt wil, praat bewust wordt (en 't is meestal het o berustend, als iemand die ge- meisje dat over dergelijke gevoe- goocheld heeft met duizenden da- lens nadenkt) dan zou ze eigenliik radicaal een eind aan de situatie ïc don^er. De Woensdag moeten maken. Maar 't gekke is. m- BIBEB dat ze denkt: Och. dat wordt wel dan de andere er zal aan allemaal wel iets mankeren, ik laat het maar zo. het zal wel meevallen. Maar 't nare is. dat het helemaal nooit meevalt, wanneer het eenmaal op die manier begonnen is. Het idee van: .Als we maar eenmaal getrouwd zijn" is een bedrieglijk baken, waarop al veel huwelijken schipbreuk leden. Wat zien we het niet vaak om ons heen zo'n huwelijk waarbij de partners elkaar voortdurend schij nen te irriteren. Soms is het zo erg. dat het de mensen, die op visite komen, beklemt: Als hij een mopje vertelt, zit zii er liidend bii met een gezicht van: Dit is de vijftigste keer dat ik het moet aanhoren. Als zij over hoedjes praat, zit hij er naast als een frigidaire met het air van: Altiid weer die beuze lingen! LENTE DOPJES Eigenlijk zou je een dichter moeten zijn om hoedjes zoals deze te bezingen. Je kunt ze niet dragen in on ze straten maar be halve die vierde rechts onder zijn ze in staat een kniesoor zin in de lente bij te brengen. .De mannequin, links boven, krijgt volgens de ontwerpers iets regelrecht drama tisch door de brede rand van grof stro, beladen met lang- stelige blauwe viool tjes. Een genopte voi le die ook over het haar valt omsluit als een masker het ge zicht. Daarnaast een zwart strohoedje, bezaaid met rood en satijnen anemonen. Links onder het be kende pothoedje dat geen snipper haar een kans geeft. Inplaats daarvan een weelde aan fruit: een appel, wat pruimen en aan eén groen koord een glinsterende bij, die er gens onder het modern geschmink te oog behoort te hangen. Tot slot een met rosé pioenrozen beladen Waterstaat geen spraakwaterval (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Voorzitter Kor- tenhorst deelde gistermiddag mede. dat het vertrouwelijk karakter van de nota. welke de Tweede Kamer over de inpolderingsplannen van het IJsselmeer van minister Spitzen had ontvangen, was opgeheven Enigszins verontwaardigd snelden de heren Posthumus (pvda) en En- gelbertinck (kvp) naar het spreek gestoelte om te protesteren tegen de geheimzinnigheid, waarmee ..water staat" zijn plannen omkleedt. In middels was immers een persbe richt verschenen over een aanbe steding in de polders, terwijl de Ka mer de mond was gesnoerd. De he ren meenden, dat hierdoor het voe- iing houden met de publieke opinie werd bemoeilijkt De heer Engel- bertink deelde voorts mede. over deze kwestie vragen te zullen stel len aan minister Spitzen. De voor zitter beloofde deze bewindsman met het gevoelen der Kamer in kennis te zullen brengen. Gepensionneerden kunnen wachten (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Het wekelijks vragenuurtje in de Tweede Kamer hebben de heren Stapelkamp (ar) en van Sleen (pvda) benut door de lijdensgeschiedenis der gepension neerden weer eens op te halen. Eerstgenoemde vroeg aan minister Teulings of reeds besloten was de 5% toeslag ook aan deze groep toe te kennen, op gelijke wijze als dit voor de noodwet ouderdomsvoor ziening is voorgesteld. De tweede herinnerde aan zijn motie plus amendement anno 1948 tot verho ging van het basispercentage van 25 tot 35% en drong er op aan. dat de in uitzicht gestelde regeringsnota dat de aard van het pensioen recht nu eindelijk eens zou verschijnen. Minister Teulings antwoordde, zich verzet tegen het verstrekken van een 5% toeslag op overeen komstige wijze als dit voor de noodregeling ouderdomsvoorzie ning geschiedt. De pensioenverde ling zou daardoor principiële wijzi ging ondervinden en niet steeds ten voordele van de betrokkenen. Des- nietttemin overweegt de regering in hoeverre aan redelijke verlan gens van de gepensionneerden kan tegemoet gekomen worden: daarbij zal uiteraard de toestand van s-rijks schatkist in het oog gehou den moeten worden. Zij betreurt intussen de opgetreden vertraging, doch, zo verzekerde minister Teu lings. zij streeft ernstig naar de spoedige indiening van wetsvoorstel of nota tot verbetering van de si tuatie. Gevraagd naar het noemen van een streefdatum, antwoordde de be windsman. dat hem dit onmogelijk was. Zou hij immers meedelen, dat de indiening voor Pasen of dc grote vacantie te verwachten viel, dan zou daarmee worden vooruitgelo pen op overleg binnen het kabinet, waarop hij nog is aangewezen. kapje. De voile sluit door middel van een zwart fluwelen lint om dr hals. Hieraan is de derde pioenroos bevestigd. „Een beetje te vindt u? Ach ja Maar wel een blik- vangend plaatje. Twee voetreizen naar Rome (Eigen bericht) GRONINGEN Twee Neder landers. de heren W. M. Stempher en M. Ziilstra uit Groningen, heb ben in het begin van dit iaar een voetreis naar Rome ondernomen. Liftend cn lopend waren zii in on geveer 75 dagen uit en thuis en van hun reis brachten zii een dik album mee met handtekeningen van tal van vooraanstaande persoonlijkhe den. die zii onderweg hebben ont moet. Het was van het begin af aan hun bedoeling, dit album aan te bieden aan H.M. de Koningin en deze heeft reeds schriftelijk ver klaard het geschenk graag te zullen aanvaarden. Maar hoewel het aan tal verzamelde handtekeningen bij zonder groot is. is het dikke album nog niet volkomen vol. Daarom heeft de heer Stemoher besloten voor de tweede maal dit x iaar te voet naar Rome te trekken. Dit maal zal niet de heer Ziilstra. maar de heer C. J. Loccer uih Nieu we r s 1 u i s hem vergezellen. En de route voert ditmaal niet door Zwitserland maar langs de Rivièra. Half April zullen de ondernemen de tippelaars zich op weg begeven. Grote rubberbrand in Kansas NORTH KANSAS CITY Efn geweldige brand heeft gedurende acht uur gewoed in twee grote ge bouwen van de Goodyear Tire and Rubber Cy. te Kansas City. De tota le schade wordt geschat op drie mil lioen dollar. Meer dan 80.000 bui tenbanden van allerlei soort en 70 000 binnenbanden, ter gezamen lijke waarde van 2.900 000 dollar, zijn verloren gegaan. Slachtoffers van „Cygnet" ten grave gedragen TERSCHELLING Op het nieuwe kerkhof te West-Terschel ling werden gistermiddag de stof felijke resten van de vier mannen, die bij de ramp van de „Cygnet" om het leven kwamen, ter aarde besteld. Ondanks de stromende regen slo ten zich honderden Terschellingers bij de stoet aan. waarin behalve de geredde bemanning van de „Cyg net". de vice-consul van Panama, de heer Orri, het dagelijks bestuur der gemeente Terschelling, de be manningen van de „Brandaris" en de „Holland" meeliepen om de slachtoffers op hun laatste tocht te vergezellen. Aan het gemeenschappelijk graf spraken burgemeester De Vos van Terschelling en de vice-consul van Panama. De laatste bracht de red ders en de bevolking van Terschel ling dank voor hun prachtige werk en het betoonde medeleven.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3