DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Trygve Lie stelt 20-jarenplan voor de vrede voor Dr J. H. VAN ROYEN Eyskens geeft opdracht aan prins-regent terug Staking in Italië leidt tot felle gevechten Bidault stelt 5 procent loonsverhoging voor I r Vrede gaat niet slechts Truman en Stalinmaar allen aan Eerste Zeepkistenauto rijdt in Nederland v Twee piloten zien vliegende schotel boven Arkansas 10e Jaargang, no. 70 Donderdag 23 Maart 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Harooi" Giro 510330. Bank: Rotterdamscfce Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. ol 4.15 p. kw. nosse nummers 9 cent. Uitgave: N.V.De Nieuwe Pers Redactie cd Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. -\ WASHINGTON. „De gevaren, verbonden aan het voor onbepaalde tijd voortzetten van de koude oorlog in deze tijd van atoombommen, waterstofbom men en bacteriologische wapens, zyn te groot. Daarom doe ik 'n dringend beroep op de grote mogendheden om met oprechte inschikkelijkheid deel te nemen aan onderhandelingen, die de verzekering van de wereldvrede ten doel hebben." Met deze liartekreet heeft de secretaris van de Verenigde Naties, Trygve Lie, zich ge wend tot de Verenigde Staten en dc Sowjet-L'nie. Hij verklaarde daarby steun gevonden te hebben in de verzekeringen van Amerikaanse en Russische zijde, dat de beide tegenstanders, hoezeer ook verschillend op economisch en politiek gebied, afzonderlijk vreedzaam naast elkaar kunnen voortbestaan. En daar Trygve Lie, als man van de praktijk, niet aan „politieke wonderen" gelooft en daarom weet, dat resultaten op korte termijn voorziet uitdrukkelijk in dergelijke niet verwacht kunnen worden, pleit hij voor een twintig-ja- renprogramma voor de vrede. driedaagse geheime conferentie, I waarop een rapport voor de Ame rikaanse regering over de stand van zaken op de ..grens der twee werelden" zal worden opgesteld. I Maar bovendien zullen de ambas sadeurs zich bezig houden met het probleem van de bestrijding van 't communisme. Want dc Amerikanen denken er niet aan. hun toekomst geheel op de kaart van een even tueel vergelijk met de Sowjct-Unie te zetten. Mislukken de pogingen daartoe dan moet als laatste hoop het vertrouwen in eigen kracht cn in de waarden, welke de democra tieën hoog houden, blüvun. BBHaa3E£KHI!2flEEBi5C!DiaB TRYGVE LIE Vrede slechts in VN- kader mogelijk" Leopoldist Carton de Wiart zal nieuwe poging wagen (Van onze correspondent) BRUSSEL. Vier dagen na het ontslag van de regering-Eyskens heeft de aftredende premier moeten meedelen, dat hy zfjn informatieopdracht aan de prins-regent heeft teruggegeven, aangezien hem de vorming van een kabinet op parlementaire grondslag onmogelijk was gebleken.'Na de 44-jarige Eyskens is het nu de 80-jarige nestor der Belgische politici, graaf Carton de Wiart die als minister zonder portefeuille in het demission- nairc kabinet zitting heeft aan wie de prins-regent de nieuwe informatie opdracht heeft toevertrouwd. Tegelijk heeft Prins Karei het nodig geacht, met het oog op de zeer ernstige toestand, de raadgevers van de Kroon, dat zijn de 28 ministers van Staat, vanmiddig om vijf uur in het koninklijk paleis bijeen te roepen, hetgeen een uitzonderlijke maatregel is, waartoe slechts zelden wordt overgegaan. Een ontmoedigde Eyskens leidde gisteren op de dagelijkse perscon ferentie zijn opvolger in, die een even vitaal politicus als vurig Leopoldist is en waarvan vele katholieken hopen dat hij datgene zal doen, waarvoor de gematigde Eyskens niet de verantwoorde] ij k- heid op zich wilde nemen, name lijk de vorming van een uitslui tend katholieke regering. Eyskens deelde mede. dat hij na zijn tal rijke w tot gistermorgen voort- gezettev\besprekingen had moeten constateren, dat de vorming van een regering op parlementaire basis onmogelijk was. Behalve dan, voegde hij er veelzeggend aan toe, als men een homogene katho lieke regering zou willen vormen met alle daaraan verbonden moei lijkheden. Hijzelf had de prins-re gent verzocht zijn taak door graaf Carton de Wiart te doen voortzet ten. De nieuwe informateur lichtte het besluit toe om het college van ministers van Staat eerst te raad plegen, waartoe men op momen ten, dat het land in gevaar is, kan overgaan. Dit college, waar dertien katholieken, negen socialisten en zes liberalen deel van uitmaken, kan wel geen besluiten nemen, maar de politieke ervaring van zijn leden kan misschien ophelde ring brengen. In welke richting Carton de Wiart, die talloze malen minister was en van 1920 tot 1921 eerste minister, het wil zoeken, bleek overduidelijk uit zijn verde re opmerkingen. De koning weer op de troon, diens onmogelijkheid om te regeren opheffen en een zo snel mogelijke terugkeer tot de grondwettelijke orde. dat waren de in geen enkel opzicht nieu- de programmapunten, die de graaf wist mee te delen. De wisseling van informateur vestigt de indruk, dat de Christe lijke Volks Partij het aan iemand, die teveel verleden heeft om geen gezag te hebben en te weinig toe komst om veel te kunnen verspe len, overlaat om de weg van het avontuur te kiezen. Carton de Wiart is zeker niet een figuur, die voor de liberalen acceptabeler zal zijn dan Eyskens en het zal deze strijdbare grijsaard nog moeilijker zijn de liberalen over te halen om alsnog in een kabinet de verant woordelijkheid voor de terugkeer van Leopold te delen, dit te meer omdat Carton de Wiart in een bij eenkomst van de Kamerfractie van zijn partij de gevaarlijke opvatting verdedigde, dat de nieuwe rege ring zeer wel de beide Kamers kan bijeenroepen ter beëindiging van het regentschap alvorens een vertrouwensvotum van het parle ment te krijgen. Voor dit laatste zijn de liberalen zeker niet te vin den en hun grootste concessie een troonsafstand in étappes, b.v. als prins Boudewijn meerderjarig wordt zal weer bij Carton de Wiart geen gehoor vinden. Koude oorlog wordt te gevaarlijk Lie ziet in de Verenigde Naties het enige geschikte instrument, door middel waarvan de tegenstel lingen verminderd en de grote mo gendheden nader tot elkaar kunnen worden gebracht een mening, waarin hij gisteren werd bijgeval len door minister Bevin, die in het Lagerhuis nogmaals het denkbeeld van een gesprek tussen Truman, Stalin - en Attlee verwierp, Lie en Bevin gaan daarbij uit van de on getwijfeld juiste opvatting, dat het tot stand brengen van een waar achtige vrede geen aangelegenheid is, die slechts twee of drie grote mogendheden aangaat. Dat heeft men sedert het einde van „de oorlog immers 'reeds herhaaldelijk gepoogd en daarbij telkens een échec gele den. Wat Lie voorstelt is het volgen de: Er moet een serie een lange serie, naar Trygve Lie zegt ver gaderingen van de Veiligheidsraad worden gehouden, waarin de lan den, die in dit orgaan van de Ver enigde Naties zitting hebben, zullen worden vertegenwoordigd door hun ministers van Buitenlandse Zaken of zelfs hun hoogste regeringsauto riteiten. Het Handvest van de V.N. Molentje hoog in de lucht De Hiller 60 is een hélicoptère van een fabriek in Californié, die speciaal gecon strueerd is ten behoe ve van de agrarische bevolking. De machi ne kan zó volkotnen stil staan in de lucht, dat zij uitstekend kan worden gebruikt voor 't snoeien van boom toppen. De machine is tevens uitgerust voor het bespuiten van gewassen. Tij dens een demonstra tie kon men de ran le ste toppen zonder enige moeite onder handen nemen. Bo ven de hoofden der inzittende draait de reusachtige propeller rond als een paar ste vige molenwieken. bijeenkomsten van de raad; zij zijn echter nimmer gehouden. „Derge lijke speciale vergaderingen," zeide Lie, „dienen gewijd te zijn aan de behandeling van onopgeloste moei lijkheden in de V.N. en gepaard te gaan aan vertrouwelijke besprekin gen over deze moeilijkheden door de ministers van Buitenlandse Za ken." Het voorstel van Lie komt juist op een ogenblik, dat het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken volgens betrouwbare zegs lieden een onderzoek instelt naar de voorwaarden, waaronder een bevredigend vergelijk voor Oost en West mogelijk zou zijn. In het ka der daarvan zijn in Rome de voor naamste Amerikaanse diplomaten in Europa bijeengekomen voor een Zweden blijft strikt neutraal, zegt Unden STOCKHOLM Een debat in de Rijksdag over de Zweedse bui tenlandse politiek, zeide minister Unden dat Zweden geen buiten landse politiek wenst te voeren welke zou bijdragen om deze hoek van dc wereld tot een centrum van onrust en een wrijvingspunt tus sen oost en west te mdken. Zweden is thans niet isolationis- tischer dan het was gedurende de periode tussen de twee wereldoor logen. doch het wil blijven ver mijden tot een of ander militair blok toe te treden. Zweden wil buiten een even tuele derde wereldoorlog blijven, aldus minister van buitenlandse zaken Ostcn Unden. ATHENE De leider van de Griekse Rechtse Partii Constantin Tsaldaris is er niet in geslaagd een kabinet samen te stellen. Koning Paul heeft oo ziin verzoek het mandaat teruggenomen ROME. Tijdens incidenten by een door de communisten uitgeroepen algemene staking van 12 uur viel gisteren een dode en werden ongeveer 400 mensen gewond. De dode was een arbeider in Parma by Milaan, waar het tot ernstige botsing is gekomen tussen stakers en politie. Hierbü werden bovendien 5 arbeiders en 6 politie-agenten zwaar gewond. Het is naar aan leiding van dit Incident, dat de C.G.I.L., de door de communisten beheerste vakbeweging, overweegt de algemene staking opnieuw uit te roepen. De kwetsuren der honderden gewonden zyn in hoofdzaak aangebracht door stenen, politieknuppeis en vuisten. In Savona bedroeg het aantal gewonden by de botsingen 60. in Bologna 33. In Rome ontploften drie bommen, die aanzleniyke schade aanrichtten. Politie arresteert 7000 demonstranten Van de ziidc van het ministerie van Binnenlandse Zaken werd gis teravond to kennen gegeven, dat dc sitautie „thans rustig" was en dat de staking als „algemene staking" een „totale mislukking" moest wor den genoemd. Volgens de politic zijn minstens 7000 mensen in Rome alleen al 2000 in de loop van de dag in hechtenis genomen. Allen werden weer vrijgelaten, nadat zij de bood schap hadden gekregen zich niet op te houden op de pleinen, waar de communisten vergeefse pogingen de den door de politiccordons heen te breken en verboden demon straties te houden. Gisteravond vlogen laag boven Rome vliegtuigen, die regerings pamfletten uitwierpen met de vol gende inhoud: „De wet zal zegevie ren over de bolsjewistische vijfde colonne". Boven Milaan dwarrelden pamfletten van deze inhoud: „Bur gers. thans is het genoeg geweest met de gewelddaden. De Arbeidska- Acheson in Mei te Londen NEW YORK. Minister Ache- son is voornemens te Londen be sprekingen te voeren over een versterking van de defensie van de bij het Atlantisch Pact aange sloten landen. De bespreking zal waarschijnlijk in Mei worden ge houden. Weinig verandering j 11 Weersverwachting geldig van g Donderdagavond tot Vrijdag- avond: E Meest zwaar bewolkt en ne- g velig met hier en daar enige g E motregen en in de nacht en g ochtend olaatselijk mist. U Zwakke tot matige zuideliike g - wind. Voornamelijk des nachts i iets zachter. 2 24 Maart Zon op 6.35 onder 18.59 1 3 Maan op 8.14 onder 0.52. Vage rede wekt ontevredenheid (Van onze correspondent) PARIJS. De redevoering, die Bidault gisteravond voor de radio heeft gehouden, heeft de verwachtingen volkomen bevestigd. Zy was overigens geheel gehouden in de styi, die wfj van Bidault gewend zyn, vol vage uit drukkingen en half-litteraire toespelingen, die alle tesamen toch niet de aarzeling konden verbergen, waarin Bidault kennelyk verkeert. In hoofdzaak heeft hij voorgestelt 5 procent loonsverhoging plus een productie-premie, die ongeveer 2 procent bedraagt, terwijl hü de werk gevers heeft gevraagd om opnieuw de besprekingen met de arbeiders te beginnen. Zowel de woordvoerder van de werkgevers als die van de werknemers hebben al meegedeeld, dat zij met Bidault's uiteenzetting niet tevreden zijn. Zoveel vaagheid kon nauwelijks een ander resultaat hebben. (Van een onzer verslag- ze auto niet. Dit was Lengte maximum twee gevers) een uit gelaste stangen meter, maximum spoor- RHENEN Woens- geconstrueerd wagen- breedte 75 cm, mini- tje, voorzien van een mum 65 cm. ingenicuse stuurinnch- Binnenkort verschijnt ting, dat met een gang een reglement, van ongeveer 45 kilo- samengesteld door de meter per uur de steile - - heuvel afrolde. Maar de initiatiefnemers in Rhe- nen moesten iets heb ben om hun plannen verder op te kunnen ba seren. Voor de demonstratie races. die op Tweede Pinksterdag in Rhenen worden gehouden, en waarvoor de inschrij ving, tot 8 April open staat, heeft men op grond van de ervarin gen. thans opgedaan, een voorlopig reglement op gesteld. Het gewicht van auto dag heeft de eerste Zeepkistenauto in Ne derland gereden. Op de Veenendhalseweg, bij de Thymse Hught te Rhe nen Aan het stuur zat de 14-jarige Rein Noord man. leerling van de ambachtsschool te Scha- gen. Langs de weg ston den ijverige persfoto- giafen en bestuursleden van de M.A.CJR-O. M.A C.R.O. betekent „Motor en Autoclub Rhenen en omstreken". Dat is de organisatie, die in navolging van Amerika. Engeland en Frankrijk de Zeep kistenraces in ons land gaat introduceren. Dit jaar bestaat de MACRO vijf jaar Er werd enke le maanden geleden een .lustrumcommissie ge vormd. die iets bijzon ders wilde organiseren. Dat is de Zeepkisten race. Maar wat is zo'n „Soap Boy Derby?" De K.N.A.C. wist cr iets meer van, en zo kwamen de plannen Tweede Pinksterdag een demonstratiewedstrijd te houden. Rein Noord man was de eerste in schrijver. In Rhenen be gon men alvast met de bouw van een model voor de zgn. „vrije klas se". Dat model werd nu gedemonstreerd. Een Zeepkistenauto. zoals die perse niet moet zijn. Want de echte Zeepkistenauto moet door jongens van 12-18 jaar zelf gebouwd wor den uit de eenvoudigste onderdelen. Dat was de- KNAC. Daarin wordt dan vooral de opvoe dende bepaling ver werkt, dat de jongens hun wagen zelf moeten bouwen. Ook dc maxi mum-kosten worden vastgesteld. Voor 2e Pinksterdag kan men inschrijven voor vier klassen: van 1214 jaar, van 1416 jaar, van 1418 jaar, cn van 1880 jaar en ouder! Als de demonstratie- race slaagt, zullen in September te Rhenen bestuurder mag de eerste „echte" wed- slechts 120 kg bedragen, strijden worden gehou- Ballast is verboden, den. mer is de regering niet. Lang leve de arbeiders" De andere pamfletten brachten hulde aan de regering, de minister van Binnenlandse Zaken Scelba en de politie. Nader onderzoek in zaak-Van Geelkerken Geen klaar beeld over zijn persoonlijkheid UTRECHT. Hot vonnis, dat de Byzondcre Strafkamer vanmorgen zou vellen over de voormalige plaatsvervangend leider van de NSB Cornells van Geelkerken. Is niet uit gesproken. Overwegende dat de in houd van de tenlastelegging, ten aanzien waarvan verdachte een bu na volledige bekentenis heeft afge legd, een zeer ernstig karakter draagt cn omtrent verdachte geen klaar beeld is verkregen, gelastte de strafkamer een nader onderzoek naar diens persooniykheid. Er bestaat, zo deelde de president, prof. mr. L. W G. Scholten mede. geen aanleiding een onderzoek te doen instellen naar de geestvermo gens van de verdachte. Voorts overwegende, dat van som mige stukken de herkomst nader moet worden onderzocht, stelde de Bijzondere Strafkamer deze in han den van de rechtcr-commissaris. Mevr. Van Geelkerken hoorde in de getuigenbank de korte verklaring van de president mede aan. ambassadeur te Washington Mr Van Kleffens naar Lissabon (Van onze correspondent) NEW YORK Weldra wellicht ln de vroeg»- zomer maanden zyn enkele belang- ryke w-yzlglngen In de bezetting van enige diplomatieke posten te verwachten. Reed* lang verluidde dat mr. E. X. van Kleffens, wiens echt genote het vermoeiende klimaat van Washington moeilijk ver draagt, nnar een post in Europa zou overgaan. Deze post zal Lis sabon worden. De heer dr. J. H. van Royen, thans ambassadeur In Ottawa, zal mr. Van Kleffens als ambassadeur in Washington opvolgen, en de heer A. II. J. Lo- vink, laatsteiyk Hoge Vertegen, woordlger \an de Kroon In Indo nesië. zal mr. Van Royen opvol gen als ambassadeur in Ottawa. Wereldfederalisten vragen aparte kieswet ROTTERDAM Prof. mr. C. W. de Vries, voorzitter der Beweging voor wereldfederatie, heeft zich met een aantal wereldfedcralisten tot dc minister van buitenlandse zaken ge richt met het verzoek het indienen bij de Staten Generaal te bevorde ren van „een nationale afzonderlijke kieswet", strekkende tot het bijtijds aanwijzen door het Nederlandse volk van 10 afgevaardigden (één per milliocn inwoners) voor de „Assemblée Constituante des Pcu- ples" «Peoples' World Convention», die in December a s. te Genève bij een komt. In de brief staat, dat op 10, 11 cn 12 Maart j.l. te Gent een conferen tie is gehouden ter voorbereiding van deze .Assemblée". die zich bezig heeft gehouden met de meest practischc wijze van voorbereiding voor het kiezen van leden voor de „Constituante", die een wereldgrondwet in concept moet opstellen. De conferentie in Gent aanvaard de. dat de landen elkaar zouden vry laten in de wijze, waarop elk land het benodigde aantal leden bijeen brengt In vele landen, met name ln En geland, Frankrijk en België, kun nen wetsontwerpen van gelijke strekking worden verwacht. Beverwijks burgemeester verbiedt „Allerzielen" BEVERWIJK De bureemees- ter van Beverwijk heeft de opvoe ring van het toneelstuk van Her mans Heiiermans „Allerzielen", verboden. Dit stuk is in studie ge nomen door een amateur-toneelge zelschap. De burgemeester meent, dat de strekking van het spel bele digend geacht moet worden voor een deel van de burgerij. Onrust in Saigon neemt toe SAIGON. Te Saigon neemt de spanning toe. Twee duizend man Vietnamese politie en een Franse militaire politiemacht worden in het centrum van de stad in gereedheid gehouden om op te kunnen treden bij relletjes in verband met het pro. ces tegen twaalf Vietnamese studen ten, die beschuldigd worden van „samenzwering tegen de veiligheid van de staat". Alle straten naar de rechtbank worden bewaakt. Vele arrestaties worden nog verricht in verband met de relletjes van Zon dag. Verscheidene wigkels sloten gisteren als protest tegen deze ar restaties. Alle taxichauffeurs in Sai gon zijn in staking. Mededeling Abonné's, die het abonne mentsgeld voor het 2de kwar taal 1950 wensen te gireren, verzoeken wij reeds thans dit bedrag ad 4.15 op onze giro rekening 510330 over te maken. Indien Uw betaling voor 25 Maart a.s. bU ons binnenkomt, biyft het aanbieden van een kwitantie achterwege. Wilt U s.v.p. duidelijk het bezorgadres op het girostrookje vermelden? Bij voorbaat dank voor Uw medewerking. DE DIRECTIE NJ Dr. JH. van Roijcn Prins Bernhard bezoekt Maandag de Jaarbeurs UTRECHT Prins Bomhard, koninklijk commissaris van de Utrechtse Jaarbeurs zai Maandag ochtend een bezoek brengen aan Utrecht om een rondgang te doen over de Jaarbeursterreinen. Nee toch.Heus Omdat hondje veel at, zei va der: „ik gooi je het raam uit" Omdat vader dat zei, sloeg zoon vader dood. Vader noch zoon hadden gemeend wat zij zeiden en deden. Negerpredikant Smith te Car- bondale Illinoisacht zich gelukkigste man-eu-vader ter wereld, want zijn 36-jarige vrouw en hij hebben 6 spruiten (de jongste: een tweeling van 6 maandenen hij zelf is hon- derf.éèn jaar! Het Barcelonese blad Deslino schreef Vrijdag dat Esperanto dood was. Het regende zoveel protesten, dat Destino Maandag boven een tweede artikel zette: Esperanto leeft als een hart. Dat men zelfs dameshoeden smokkelt!, en dat die ge wrochten zo duur kunnen zijn. N.t.H. is er diep over ontzet Italiaanse douane betrapte smokkelbende die 30 Parijse da- meshoedjes ter waarde van 8 Tnillioen lire Italië trachtte bin nen te krijgen. V.J Mr. E. N. van Kleffens m In het zoeklicht OOST EN WEST, Een ondersoek WALTER LIPPMANN. con van Amerika's kundigste en best ingelichte ..columnists", heeft Re- openbaard. dat de regeringen van de V.S., Engeland en Frankrijk op het ogenblik druk doende ziin met een onderzoek naar de mogelijkhe den. welke de door de Russische leiders met steeds meer nadruk verkondigde stelling, dat West cn Oost. hoewel aanhangers van ge heel verschillende systemen, in deze wereld naast elkaar kunnen leven, zonder hun conflict door een oor log te regelen, voor de zaak van de vrede kan hebben. Llppmann voegt er aan toe dat de ze kwestie een be langrijk punt van bespreking zal uit- y maken op de bij eenkomsten van de ministers van Buitenlandse Za ken van de Atlantische Pactlanden en van de Grote Drie. die in het voorjaar zullen worden gehouden. Het doel van het onderzoek is. uit te vinden welke de concrete voor waarden zijn, waaronder de Sow- jets in het naast elkaar bestaan der beide svstemen geloven en welke de concrete voorwaarden ziin. waaronder het Westen er in zou kunnen geloven. Een onder zoek van deze soort is natuurlijk geen directe onderhandeling: het heeft niets uit te staan met een ont moeting tussen Truman cn Stalin of met een nieuwe conferentie van de njinisters van Buitenlandse Za ken der Grote Vier. Het is enkel cn alleen het speuren naar punten, waarover eventueel onderhandeld zou kunnen worden. Het kan ge schieden door een uitwisseling van officiële verklaringen on door de diplomatieke kanajen Dit betekent, dat or in ceen geval op snelle re sultaten mag worden gerekend. Maar dat'is van minder belang. Werkelijk van betekenis is. dat men ln West cn Oost blijft geloven aan de mogelijkheid van een vreedza me regeling der conflicten cn geen kans voorbii laat gaan om dit doel te bereiken. MEMPHIS, TENNESSEE. In weerwil van dc officiële ontkenning van de Amerikaanse Luchtmacht, dat er vliegende schotels bestaan, biyven er talloze verhalen over dit wonderiyke verschijnsel dc ronde doen. Twee veteranen van de luchtmacht durven er een eed op te doen Maandagnacht boven Arkansas ln de lucht een vliegende schotel te hebben waargenomen. straalvliegtuig. De machine voerde geen navigatielichten, maar er wa ren wel lichten aan boord Het leek alsof in de onderzijde van het toestel een .stuk of tien vensters of patrijs poorten waren aangebracht, waar door licht naar buiten scheen. Het licht was zacht en het leek veel op het schijnsel van fosfor. Het toestel was cirkelvormig. Kapitein Jack Adams en de eerste officier C. W Anderson vertelden; ..Wij zyn er heilig van overtuigd, dat de vliegende schotel, die wij Maandagnacht tijdens een vlucht bo ven Arkansas zagen, een geheim luchtwapen is Het was een soort vliegmachine die zich met zeer gro te snelheid langs een gecontroleerde baan voortbewoog. Het was geen

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1