PAVILJOEN BERGHOTEL niet Uitvoering van „Attila geheel vlekkeloos Noteert u even „Amsvorde" viert met revue zilveren jubileum Café-Restaurant „De Stichtse Heuvel" Nog geen kampioenschappen in libre-klassen POOTAARDAPPELEN BOOMSMA'S 2 Maandag 27 Maart lty n De AGV „Attila" gaf Zaterdagavond in „Amicitia" een uitvoering. Na de opmars der leden en het spelen van het Gymnastenlied verwelkomde de voorzitter, de heer A. B. Oostendorp, in het bijzonder de afgevaardigden van de A.B. v. L.O zusterverenigingen en ouders der adspiranten, waarna hij een propaganda-speech uitsprak voor de turnsport en Attila". Toestel-oefeningen duren te lang De woorden, waarmede de voor zitter aan het slot de avond beëin digde: „We weten dat het beter kan" enz. getuigden van de wetenschap, dat er nog het een en ander ont brak aan deze demonstratie, welke wij minder geslaagd vonden dan die van het vorige jaar. Wanneer een toeschouwer van kwart voor acht tot kwart voor twaalf naar een turnuit- voering gaat kijken, moet het ver. toonde wel buitengewoon boeiend zijn, wil de aandacht niet verslap pen. Dit kan nu eenmaal bij een jon ge vereniging als „Attila", niet het geval zijn en daarom is het verstan diger om b v de toesteloefeningen, waaraan grote afdelingen medewerk ten. met de helft te bekorten, door een oefening te laten uitvoeren in- plaatsVan twee. Dat zal de propagan da voor de turnsport ten goede ko men. Houding, afwerking en samen stelling der oefeningen waren bo vendien lang niet vlekkeloos en we zouden het bestuur de goede raad willen geven het volgend jaar, geen uitvoering te organiseren, doch de tijd nuttig te besteden voor de op voering en afwerking van het turn- peil door b.v. deel te nemen aan de vaardigheidsproeven van het K.N. GV en onderlinge wedstrijden te houden. Het programma voor de pauze werd gevuld door kleuters en ad- spiranten, welke natuurlijk voor de ouders attractief waren en waarbij opviel dat er veel jongens lid zijn van „Attila dit in tegenstelling tot ae meeste zusterverenigingen. Na de pauze kwamen de oudere leden aan de beurt. De dames toonden hun kunnen aan de brug. voerden een aardige dans uit in flatteuse costu mes en bovendien een zeer goede knotsoefening. De heren lieten een minder fraaie vrije oefening zien en werkten enthousiast aan brug et laagrek in afwijking van het gc- ?iuj J e Ah°°«rek Met hoofd en schouders stak de leider hierbij bo ven zijn discipelen uit door beheerste Z.U.T.-tochten weer goed geslaagd S.O.S. in bezit van wisselbeker De ideale weersomstandigheden, perfecte organisatie, praehtiee Dar- coursen en grote deelname zijn er T«T'iaa^ya5 dat de Zeventiende Jaarlijkse Nationale Lente-Wandel tochten van de Amersfoortse Alge mene Wandelsportvereniging „Zón der Uitvallers Terug" een groot zijn geworden. Het aantal deelnemers aan deze populaire tochten bedroeg Zaterdag zeshonderd en Zondag ongeveer ze- yenhonderd. zodat in totaal dertien honderd wandelaars Amersfoort twee dagen in het teken van de wan- sport hebben gezet. De stemming was uitstekend en er werd veel en goed gezongen, doch in de keuze van de liederen waren enkele verenigingen niet gelukkig Dat de Wandelsportvereniging „S.O.S." onbetwist de beste groep had, bleek wel uit de woorden van de voorzitter van de jury. de heer Denekamp, die, Zondagmiddag na af loop in het K.A.B.-gebouw de prij zen uitreikte. „Samen Op Stap", aldus de heer Denekamp, „is een voorbeeld voor de andere verenigingen en heeft ook vandaag weer een prachtige propaganda voor de wandelsport gemaakt". Met deze woorden reikte hij de Jhr Van der Goes-wisselbeker aan de leider van S.O.S. over, welke thans definitief eigendom van deze vereniging is. Al met al kan Z.U.T. op een goed geslaagd wandelsportfestijn terug zien en is het seizoen hiern\ede ingezet. De uitslagen zijn; Zaterdaggroe- ■pen, Senioren: 1. Vechtkanters. Maarssen 681 pnt; 2. Wilhelmina, Amersfoort 64'/-, pnt: 3. Volharding. Amersfoort 64 pnt; 4. Valkenheide. Maarsbergen 63K pnt; Excelsior 59 pnt; Militiaren: 1. Kon. Marechaus see 5e Div. A'dam 70 pnt; 2. Kon. Marechaussee Apeldoorn 69 pnt; Ju nioren: 1. Dudok de Wit, Baarn 60 pnt. Zondaggroepon; Senioren: SOS., Amersfoort 72Vj pnt; 2, W.W V.. Utrecht 66'/» pnt; 3 De Kievit, Bus- sum 651 pnt; 4 TOP., Utrecht 65*4 pnt.; 5. W.H.V., Utrecht 61'/> pnt; Ju nioren: 1. S.O.S., Amersfoort 62 pnt; 2 D.J.W. Utrecht 58y< pnt; 3 TOP. Utrecht 58'/, pnt; 4. Z.Z.O., Utrecht 58'/» pnt; Adspiranten: 1 Z.Z.O. Utrecht 57 pnt: 2. Zeist. Zeist 56'/, pnt; 3. T.O.P., Utrecht 55>/t pnt; Mi litairen: 1 Mar. Opl. Kamp Hilver sum 641/2 Pnt en tot in de puntjes verzorgde oefe ningen te demonstreren. Eën der fraaiste turntechnisch wellicht het beste nummers von den wij het paardvoltigeren van de jongens van 1216 jaar Wat deze knapen lieten zien op het minder gebruikelijke paard was keurig, niet alleen wat vaardigheid betreft, doch ook de afwerking was uitstekend; een zeer goed voorbeeld voor hun medeleden. Even voor de pauze vonden de gebruikelijke huldigingen plaats, waarbij de dames Frankënaar, Nier- kes en Tuinhof met bloemen werden verrast, de heer Frankënaar voor diens pianobegeleiding een envelop pe ontving en de leider, de heer P. J. Nierkes, een zeer fraaie boeken kast. „TURNER' Oud ULO-seholieren vieren feest Scholieren van de gemeentelijke ULO school, die vorig jaar afstu deerden, hielden Zaterdag in het gebouw van de Speeltuinvereniging „Het Leusderkwartier" aan de Marconistraat een feestavond. De avond gold als een afscheid van de school, waar zij zovele jaren pret tig studeerden, en aangename ogenblikken beleefden. Het samen zijn kenmerkte zich door een in tieme. ongedwongen en gezellige sfeer. Van het moment af. dat Bru- nus Meerding zijn mede-scholieren welkom heette. ..zat" de stemming er in. Daar zorgde in de eerste plaats de scholierenband „The Rumbling Riders" onder leiding van Henk Voskuilen voor. Het was de eerste maal. dat zij hun muzi kale talenten in het opejjbaar lie ten horen. Op vlotte en onderhou dende wijze speelden de zeven ..Rumbling Riders" het alphabet van de dansmuziek door. Hun mu ziek is eenvoudig, zowel in de let terlijke zin des woords als op de wijze waarop zii zich bedienen van de muziek-voortbrengingmiddelen. Met een verbluffend gemak en met een behoorlijk effect bespeelde één der Rumbling Riders zijn „bas": een vierkante met touw bespannen theekist. Dat zijn creatie grote hila- theekist. Ziin creatie veroorzaak- toog. De drummer bediende zich van een vernuftig geconstrueerd drumstel, waarvan zelf 'n fietswiel deel uitmaakte en de gitarist had z'n instrument electrisch gemaakt met 't mechaniek van een pick-up. Het moge onwaarschijnlijk klinken, maar de muziek van de Rumbling Riders mocht er zijn. B. Meerding zorgde er voor dat de jongeren zich op de dansvloer goed ver maakten. Enkele leden van de vrouwelijke sexe verrasten de scholieren nu en dan met een ver frissing of lekkernijen. De ex-ULO scholieren kunnen terugzien op een geslaagde feestavond. Schoorsteenbrandje in huishoudschool Er wordt bij de Huishoudschool aan de Beekensteinselaan menig koekje gebakken. De bij de aan vang van het stookseizoen, geveeg de schoorsteen kreeg Zaterdag rare kuren. De brandweer moest er aan te pas komen en bluste het schoorsteenbrandje. Er was geen schade. GRAND THEATRE „Bittere riist" 18 jaar. Zondag: 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2,30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER „De machtige Joe Young". 14 jaar. Zondag: 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. da gen: 2.30, 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t/m Maandag: „Cassidy komt terug". 14 j, Vooraf: „De Vrolijke Bandiet". 14 j. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Alles op ijs", a. 1. Vrijdag en Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag: 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur. Alle overige dagen: 2.30 en 8 uur. OPENBARE LEESZAAL. - Uitle ning voor volwassenen dagelijks 25 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur Uitle ning voor kinderen: Woensdaf en Zaterdagmiddag van 2.304.30 uur. Leeszaal dag. van 10—12.30 en 25 u. bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL. - Wijersstraat 2, geopend van 10—1 uur en 2.306.45 uur. Maandag en Vrijdag 79 uur. Uitlening van 11—12.30 uur. EXPOSITIE: Academie voor beel dende Kunsten (Utrechtsestr. 53), van 18 Maart tot 1 April, tentoon- 1 stelling Cor Wijker (beeldsnij- werk). Geopend werkdager 10—5 en 1921 uur. Dinsdag en Don derdagavond gesloten. Verkeersvandaal Een beschonken motorrijder slingerde Zaterdag met zijn motor over de Hooglandseweg. De politie bemoeide zich er mee. De man kwam op het bureau terecht en zijn motor is in beslag genomen. Soesterkwartier weet ook te winnen Dc laatste competitiewedstrijd is door Soesterkwartier van BEP ge wonnen. zy het dan met de beschei den cijfers 21, welke stand tot een minuut voor het einde nog 20 in het voordeel van Soesterkwartier was. Het was geen spannende korfbal wedstrijd. Van het begin af aan heeft Soesterkwartier gedomineerd. Er was een behoorlijk overwicht, waardoor de Amersfoortse aanval lers in de gelegenheid waren de korf van BEP herhaaldelijk te bestoken. Soesterkwartier zette wel goede en ook gevaarlijke aanvallen op maar succes bleef uit door onzuiver schie ten of schoten van Gerritsen die weer uit de korf wipten. Na een kwartier spelen kreeg de vrijstaande De Bot de bal aangege ven en scoorde onberispelijk voor de thuisclub. 10. Aangemoedigd door dit doelpunt verhoogde Soesterkwartier het tem po. Maar toch liet BEP zich niet on betuigd. Enkele malen ontkwam Soesterkwartier aan een tegenpunt, door te verdedigen met te veel risi co. In de tweede helft werd het spel gedrukt door het slechte schieten van de Amersfoortse aanvallers Ve le kansen dicht bij de paal werden onbenut gelaten op soms onbegrijpe lijke wijze, maar na twintig minuten bracht Gerritsen toch op fraaie wij ze de stand op 20. BEP kon nog slechts de eer red den. Soesterkwartier II leverde een goede prestatie door van de leiders van de afdeling slechts met 43 op het nippertje te verliezen, nadat de Soesterkwartier reserves tot twee maal toe de leiding wisten te nemen. Drievoudig jubileum bij Phoenix Zaterdagmorgen werd op de trepzolder van de Phoenixbrou- werij een drievoudig jubileum ge vierd. De heren H. Berculo, H. Overeem en J. Aartsen waren resp. 21 Februari, 19 en 20 Maart 25 jaar bij deze firma werkzaam. Nadat zij welkom waren gehe ten en de dames bloemen waren aangeboden, traden zij gezamen lijk het personeelslokaal binnen. De heer Hartong, directeur v.an ne N.V., trok een vergelijking in de karakters van de drie jubilarissen. Maakt Berculo die zijn werk altijd onverstoorbaar verzet, altijd een rustige en zekere indruk, de heer Overeem daarentegen is altijd vol bedrijvigheid. Wat de heer Aart sen betreft, deze had zich zodamg ontwikkeld dat hij bij de techni sche dienst te werk gesteld kon worden en zich daar zeer verdien stelijk heeft gemaakt bij het on derhoud van de machines. Namens het personeel bood de heer Van Doorn enige cadeaux aan. De heer Patist overhandigde de jubilarissen de traditionele penning van de personeelsvereni ging als herinnering aan deze dag. De chef van de bottelarij de heer Ranselaar, sprak daarna nog een waarderend woord tot de jubilaris sen afzonderlijk en tenslotte dank te de heer M. Korthals Altes voor alles wat zij voor de bierbrouwerij hadden gedaan. Hij bood hun na mens de directie een fiets aan. Namens de jubilarissen dankte ae heer Aartsen voor de waarde rende woorden en de cadeaux, waarna er gelegenheid was de drie heren en hun echtgenoten te feli citeren. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1240. Als aan de grond genageld blijft Rob staan, wantde mam- mouth lééft! En met grote passen komt het dier op hem toe. Nu pas beseft Rob welk een enorm groot dier het is; wel vijfmaal zo groot als een olifant. Wat kan Rob doen? Vluchten? Er is geen denken aan. De mammouth zou hem met een paar passen hebben ingehaald. Rob gooit zijn bepakking af en grijpt zijn geyeer. Maar nog vóór hij het wapen heeft kunnen richten, zwaait de slurf van de mammouth al boven zijn hoofd en want hij kan zich tegen de reusachtige kracht even later voelt Rob hoe hij wordt opgetild, Rob denkt, dat zijn laatste uur geslagen heeft, van het dier in het minst niet verzetten. Ach, was hij maar zo verstandig geweest als kula, de Eskimo. Stadgenoten op de „Castel Bianco" Met het troepentransportschip Gastel Bianco", dat op 11 April a.s. te Rotterdam wordt verwacht, be vinden zich onze stadgenoten sold R. Blankesteijn. Soesterweg 596 en le luit. J. H Vogelsang. Galvanistr. De volledige passagierslijst ligt bij onze administratie ter inzage. Nieuwe ere-leden gehuldigd Jeugdige Amsterdammers stranden Twee jeugdige Amsterdammers bezochten een familielid in het Mil. Hospitaal te Amersfoort Zij zochten voor de nacht onderdak. Eij de jeugdherberg konden zij niet terecht. Zo belandden zij Za terdagnacht om twee uur bij een villa aan de Utrechtseweg. In de tuin daarvan stookten zij een vuur tje om zich daarbij te warmen. De politie kwam er op af en nam de jongens mee naar het bureau. De volgende dag zijn de knapen naar Amsterdam gebracht. Ruzie zoekende militair veroorzaakt opstootje In de Frans Halsstraat ontstond Zondag een vechtpartij, die in een café aan de Leusderweg werd voortgezet. Een beschonken mili tair maakte het anderen lastig. Een adj. van de marechaussee pro beerde de militair mee te krijgen, doch hij had en militair en publiek tegen zich Later assisteerde de politie en zo kwam de man toch via het politiebureau in de kazer ne terecht Er was voor dit op stootje veel belangstelling. De gehele Amsvorde-familie vuL de Zaterdagavond en Zaterdag nacht de Markthal, waar het zil veren jubileum-feest werd gehou den. In het begin werd er over en weer gehuldigd. De bestuursleden Groenenberg, Van de Pol en Achter berg, die benoemd waren tot ere leden, verschenen met hun dames op het podium, waar de feest-commis- sie, het dames-comité en andere functionarissen klaar stonden om hen toe te spreken. De drie ere leden kregen een mooie gouden ze gelring van de heer C. Barfus. Alle andere bestuursleden ontvingen een zilveren speld. Het kampioenselftal der junioren kwam daarna ten to nele. Alle jongens kregen een ge schenk. De contributie-lopers kre gen een vulpotlood en de aanvoer ders van de seniores-elftallen wer den verrast met speciale Amsvorde- sigaretten om uit te delen aan hun spelers. De terrein-commissie werd evenmin vergeten en twee spelers van het eerste elftal, Hannesen en Pietersen, die al jaren de kleuren van Amsvorde dragen, ontvingen een mooie sigaretten-aansteker. Toen het zo ver was, gingen de zaallichten uit en de spotlights aan. Het Amsvorde cabaret-gezelschap „Black and White" begon de opvoe ring van de revue „Met volle kracht vooruit". Amsvorde werd er in voor gesteld als een groot schip met aan het stuur kapitein-voorzitter Groe nenberg. die en passant ook nog even gehuldigd werd. Aan boord be vonden zich een vrolrjke stuurman, Burgerlijke stand 24 Maart 1950 Geboren- Eric Hilmar. z. van A. J. v. Leeuwen en H. L. J. de Wit; Johanna Maria Susanna, d. van A. L. A. Hilber- som en A J. G. M. Venmans; Kees. z. van M. Punt en G. v. d. Steeg: Aaltje Wilhelmina d. van J. Willigenburg en J. v. d. Kamp. 25 Maart 1950 Geboren: Jantje, d. v W. Smit en G. H. Arler. Jannetje, d. v. G. ten Hoven en M. Lievaart. Nico Petrus, z. v. E. G. Groenestein en J. Hofman. Wilhelmus Bernardus, z. v. G, W. van Dijen en M. H. v. Burgsteden. Overleden. Christina Wilhelmina Jansen, 2 dagen Bastiaan van der Stelt, 70 jr. geh.' m. J. Vink. twee komieke matrozen een er van heeft een respectabele bestuurs functie' bij Amsvorde! heel veel passagiers en tal van vrouwelijke schepelingen. Er was veel zorg be steed aan de decors, costumes en grime, maar het bleek toch wel, dat de revue niet voldoende was gerepe teerd en niet straf genoeg was ge regisseerd. De opvoering had vlotter en vooral gaver kunnen zijn. Niettemin hebben de vele aanwe zigen vaak hartelijk gelachen. Tot vier uur bleef men nog bij een, want er was een groot „jubel- bal", waaraan Bert Kamperman en de band van Berth Poth meewerk ten. Voorjaarscompetitie van „Pedaalridders" Voor de tweede rit van de Voor jaarscompetitie van De Pedaalrid ders startten de A-klassers Zondag morgen voor een afstand van vijf en veertig kilometer. Reeds na tien kilometer trok Pol het peleton aan stukken. MacLean, Hartsuiker en Van der Panne kon den met hem mee komen, doch Schotting miste de aansluiting. Veld man Jr., die voor de eerste maal in de A-klasse meereed, deed zeer ver dienstelijk werk. doch sukkelde met een defect aan het stuur en kwam daardoor in het tweede peloton te recht. Pol zegevierde in een eind sprint voor Van der Panne. Hartsui ker en MacLean. Schotting had zich gedifrende de rit weten te handha ven tussen de beide pelotons, Hoe wel de Jong zware tegenstand bood wist Veldman de sprint van het 2de peloton te winnen. De B-klassers, die dertig kilome ter moesten afleggen, blijven de ge hele rit bij elkaar. Geen der uitloop pogingen leverde succes op, zodat de eindsprint de beslissing moest bren gen. Berkhout wees, in een felle rush, zijn tegenstanders terug. Van de Burg werd goede tweede. Nadat in de C-klasse D. van Wijk de overwinning weer op zijn raam had gebracht zorgde Valkenburg voor de verrassing door Berg in een sprint te verslaan. De uitslagen waren: A-KLASSE; 1. Pol; 2. Van der Panne; 3. Hartsuiker; 4. MacLean; 5. Schotting; 6. Veldman Jr.; 7. de Jong; 8 Veldman Sr.: 9. Bouwman. B-KLASSE: 1. Berkhout; 2. Van de Brug;. 3. Lem; 4. Geitenbeek; 5. Van de Heuvel; 6. van Eldert; 7. Ouwerkerk; 8. Koelewijn. C-KLASSE: 1. D. van Wijk; 2. Valkenburg; 3. Van de Berg; 4. H. van Berg; 5. A. van Walsum. l!illl!ll!lli!lliyil!illinilll|llll|ll|!lJOM!ll!yilJlliiiri.l!!lllJIIIIUllll'ill Advertentie (LM.) iniiniiifliwuiBiiyiiiiiinnaiiii!.HiiiiiyifljnioigiMinMiniiinioci8iiiiJiriiLiiiyiüfliiiiiiini!niiffliniinininiiinijniiiniiimmi>iiiiiniipniiipiiiii|ii!iiij^ BilthovenVVZA 4—3 In een door zowel Bilthoven ais WZA goed gespeelde wedstrijd verloor de Amersfoortse club met 43. Voor de rust scoorden De Bruijn en Van Pluuren, doch ook Bilthoven vond tweemaal het Amersfoortse doel. Met een 22 stand ging de rust in. Na de her- attmg werd VVZA wel wat al le zwaar gestraft met een penalty (32). Na vijf minuten maakte de Bilth rechtsbuiten er 42 van WZA kwam nog even geducht opzetten en bracht de stand door Noorman op 43. Daar bleef het by. ZATERDAG 25 MAART 1950 HEROPENDEN WIJ HET VOORMALIGE onder de naam UTRECHTSEWEG 180 - TEL. 5000 Telefonisch bespreken zaal Tel. 1610 AMERSFOORT. <nMDQniniijQRpiiiinMDiDiaiQiiiuii{iiijiii!i6niiiiiiiiiiir>iini)iiii!iiiH]!i!HiüiuiiiiiiD[Bninipa)i!;ijni(Riifiifli<ia)jauii!iiiiurii]riaufuiiii'fl)Q: In de dertiende ronde van de biljartcompetltlc van het district .Eemland" viel eindelijk de eerste beslissing. Het Soester cadre-team van De Gouden Ploeg behaalde het kampioenschap. Hoewel in enkele klassen meer tekening in de strijd is gekomen lieten kampioenschappen in de libre-klassen nog op zich wachten, ronde nieuwe beslissingen vallen. Gouden Ploeg is kampioen De strijd in de cadre-klasse, die, doordat met slechts drie teams werd gespeeld, niet bijzonder interessant is geweest, had toch nog een span nend Slot. Geheel tegen de verwach ting in viel de beslissing pas in de laatste wedstrijd In de eerste klasse libre £aat de strijd nog in alle hevigheid" voort. „Metropole" staat thans weer alleen aan de kop met twee punten voor sprong op „Het Leusderkwartier", doch wij geloven wel dat de Metro polieten, die nog 'n paar zware wed strijden voor de boeg hebben, deze ounten zeer hard nodig zullen heb ben. Doordat het Soesterkwartier. die voor de eerste maal aan de compe titie deelneemt en tot het laatst in de running is gebleven, de vlag moes strijken tegen het bezoekende Theomien, heeft laatstgenoemde ploeg ziin positie aan de kop van de tweede klasse libre kunnen verbete ren. Centraal II heeft zich door een 80 overwinning op de Nieuwe Kei opnieuw bij de kopgroep gevoegd Metropole II. die met een neder laag tegen Centraal III genoegen moest nemen, heeft in de derde klasse libre. de leiding moeten af staan aan het Soester Middelwijk, die zelf een acht nul overwinning Ongetwijfeld zullen in de komende boekte. De strijd in deze klasse is echter nog lang niet beslist. Vier teams dingen nog mede naar de hoogste titel. Ook in de vierde klasse is nog alles mogelijk. Vergulde Wagen IV kon zich handhaven, doch ook Zon- neheuvel II blijft, door een fraaie overwinning, in de running. De kan sen van Metropole III zijn. ondanks de behaalde zege, tot een minimum gedaald. Het ziet er naar uit. dat Leusder kwartier III in de vijfde klasse met de eer zal gaan strijken. Theomien II heeft zijn kansen echter iets ver beterd door te winnen, terwijl Leus derkwartier. voor de zesde achter eenvolgende maal. met een 44 ge lijk spel genoegen moest nemen Op merkelijk in deze klasse is. dat het krachtsverschil slechts miniem is. Alleen in het begin van deze com petitie zijn enkele grote overwinnin gen behaald, waarvan o a Leusder kwartier III nu nog profiteert. In de zesde klasse duurt d-? strijd ook nog onverminderd voort. Zowel Vergulde T*ragen V. die nog steeds aan de kop gaat als Poedel III. de tweede kanshebber wonnen hun wedstrijd. Metropole V behaalde echter meer winst en heeft daardoor nog een minieme kans. Het Baarnse Animo II behoeft uit de resterende twee wedstrijden, die zestien punten kunnen opleveren, nog slechts twee punten te behalen om de vlag te hijsen. Het staat vrij wel vast dat dit Baarnse team in de komende ronde aan alle twijfel een einde zal maken. De standen na de twaalfde ronde zijn: Cadre-klasse Gouden PI. 8 31 Verg. Wagen 8 24 Centraal Eerste klasse libre: Metropole 12 71 Leusderkw. 12 69 Poedej 12 52 Verg. W. II 12 52 Ons Gen. II 12 47 ïonneheuv 12 47 G. Ploeg II 12 27 Ons Gen. I 12 19 Tweede klasse libre: Theomien 12 63 Centraal II 12 58 O D. L. 12 58 Ons Gen. III12 55 Soesterkw. 12 52 V. Wag. Ill 12 45 Nieuwe Kei 12 29 17 Vierde klasse libre: V. Wag. IV 10 54 Zonneh. II 10 51 Metrop. III 10 44 N. Kei II 11 41 Schouw 10 34 Poedel II 10 32 S.kwart. II 11 30 Vijfde klasse libre: L.kwart. III 12 59 Theom. II 12 52 K. O. T. II 11 50 O.D.L. III 12 50 Metrop. IV 12 46 O. Gen. IV 12 45 D O S. II 11 40 Leusd.kw. II 12 24 Middelw. II 12 34 Derde klasse libre: Middelwijk Metrop. II O.D.L II Centr. III Animo K. O. T G. PI III D. O. S. Zesde klasse libre: V.Wag. V 12 62 Poedel III 12 59 Metrop. V 12 54 Z heuv. III 12 54 L.kwart. TV 12 49 Midd w. III 12 39 12 35 S kwart. III 12 35 12 31 Centraal IV 12 32 12 63 12 60 12 58 12 56 12 45 12 36 Zevende libre: Animo II O.D.L. IV K O.T. m S kwart. IV Z heuv. IV L.kwart. V Sahouw II Schouw III klasse 12 72 11 49 12 47 12 46 12 46 11 42 11 40 11 26 Advertentie LM. van de Friese klei. Nog verschillende soorten en maten aanwezig. Friese Aardappelhandel, OUDE SOESTERWEG 149. Telefoon 4580. Nationaal Monument op de Dam wordt hoge zuil AMSTERDAM. Het Nationaal Monument op de Dam in Amster dam zal worden geplaatst waar thans een plantsoen het voorlopig monument omzoomd. Dit plantsoen zal vervangen worden door een be strating geliik aan die voor het Koninklijk Paleis. Het monument zal worden vervaardigd door de beeldhouwer John Radeeker en de architect J. J F. Oud en zal be staan uit een grote twintig meter hoge in doorsnee ellipsvormige zuil. Deze zuil wordt geplaatst op een verhoogd plateau dat weer het middelpunt is van cirkelvormige brede treden. De „Urnen Galerij" zal een sector van één dezer cir kels ziin. Beelden en een vlagge- mast completeren het geheel. Adenauer boekt een succes Voorwaarden voor deel neming aan Europese Raad aanvaard (Bijzondere correspondentie) BONN. Bondskanselier Adenauer kon Zondagavond een gedeeltelijk succes boeken .toen de drie hoge commissarissen de eerste twee van zjjn drie voorwaarden voor het op nemen van Duitsland in de Raad van Europa, accepteerden. De voorwaarden kunnen als volgt worden samengevat: 1. Men verwacht een schriftelijke toezegging van de geallieerden, dat zij het toetreden van West-Duits- land in de Raad van Europa wensen. 2. Men verwacht, dat het opnemen van het Saargebied in de Raad van Europa slechts van tijdelijke aard zal zijn 3. Men wenst, dat een waarnemer van West-Duitsland wordt opgeno men in de Raad van ministers, en dat wordt vastgelegd ,dat de Bonds republiek in de raad gelijkberechtigd met de andere mogendheden zal zijn. De goedkeuring door de hoge ge allieerde commissie van de eerste twee voorwaarden betekent in de eerste plaats, dat de Saar geen twist appel tussen Bonn en Straatsburg zal worden. Voor 15.000 pond aan juwelen gestolen LONDEN Uit een postzak, die van Manchester naar Londen werd gezonden, zyn Zaterdag juwelen ge stolen tot een waarde van naar schatting 15.000 pond. De karton nen doos, waarin de juwelen bij de post waren bezorgd, was openge scheurd toen de postzak op het postkantoor te Londen aankwam. V.S. te ver ontwapend, zegt Eisenhower NEW YORK. Volgens gene raal Dwight Eisenhower zijn de Verenigde Staten bij hun ontwape ning na de iongste oorlog verder gegaan dan uit veiligheidsoverwe gingen verantwoord is. Hii zal ziin mening thans toelichten voor een toewijzingscommissie van de Ame rikaanse Senaat, die in het bijzon der van hem wenst te weten of hii een verhoging van de militaire be groting zou willen aanbevelen. Jongens brengen opium smokkel aan het licht SINGAPORE Enige jongens hebben gezien hoe uit een motor boot in de nabijheid van Singapore gesmokkelde opium ter waarde van ongeveer achttien millioen gulden aan wal werd gebracht. De inzitten, den van de motorboot gaven hun ieder tweehonderd pond als zwijg geld. Zij namen het geld wel aan, doch vertelden alles aan de politie, die nu de smokkelbende op het spoor is. Thans dubbelspoor op brug te Zutphen ZUTPHEN. Zondagavond om zes uur lag de rtieuwe dubbelspoor- brug over de IJssel bii Zutphen. die de tiideliike rivieroverspanning vervangt op de plaats van bestem ming. De brug is ruim 88 meter lang en heeft een gewicht van 840 ton. Maandagmorgen is het trein verkeer. dat Zaterdag en Zondag was omgelegd over Apeldoorn, weer hersteld. ROME. De communisten in Italië hebben Zaterdagavond hun plannen voor een staking der open bare nutsbedrijven afgelast, omdat de anti-communistische vakbonden niet wilden meewerken. Turks vliegtuig neergestort Vijftien inzittenden om het leven gekomen ISTANBOEL Een vliegf van de Turkse luchtvaart^ schappjj is b\j het vliegveld van j" kara neergestort en verbrand. tien personen kwamen om het lerr onder wie een Engelsman, t? Amerikanen, twee functionaris van het Bulgaarse consulaat en t? Griekse diplomatieke koerier, t was het eerste noodlottige ongehj van de Turkse luchtvaartmir schappij in 10 jaar. Ontsnapte vliegtuiget bevatten niet alleen vluchtelingen MüNCHEN Van de 85 Tsjecke, die met drie Tsjechische Dakoui op de Amerikaanse luchtbasis h ding bii München zijn geland, 'neb ben er 58 de wens te kennen st- geven naar hun vaderland teruc i keren. Zii gaven openlijk uilte aan hun communistische syrac;. thieën en zeiden niet te hebben a weten, dat zii in Duitsland zoude dalen. Sommigen van hen werde aan hun stoelen vastgebonden te- de toestellen afweken van de v gestelde koers. Twee der pilote vlogen vrijwillig naar Erdine. derde werd bedreigd met revolveis door twee leden van zijn bema> ning. Men gelooft, dat het plan deze wijze uit Tsiechoslowakiie ontsnappen beraamd is door e aantal leden der bemanningen men met enkele passagiers. 1 hen. die naar Tsiechoslowakiiewfi len terugkeren, behoort de pres: dent van de Tsjechische luchtvaart maatschappij. De mededeling, c het merendeel der passagiers vooraanstaande personen besto: is onjuist gebleken. Boerderij en woonhu in de as gelegd boH endS nd ifl ind is ZUTPHEN Een kapitale derjj te Toldjjk, gemeente Steendl ren bjj Zutphen is Zondagavond de as gelegd. De brand ontstond de schuren, die geheel gevuld wara met stro. In een oogwenk stondfï woonhuis en stallen in lichtc-r laaie Het vee en het grootste gedeelte van de inboedel kon worden gered In Monnikendam brak brand uit in een dubbel woonhuis aan de Koe markt. Toen de brandweer arriveer de, sloegen de vlammen reeds bovei het dak uit. Tegen half tien wasd brand bedwongen. Perceel en ic boedel zijn voor het grootste dee verloren gegaan. Men was niet ver zekerd. Een der families vertoefd in Amsterdam. Hoevelaken „Huy KIND" Zaterdagavond gaf de arbeiders toneelvereniging „Kunst na Ar beid" van Nijkerk een uitvoering is het verenigingsgebouw te Hoevela ken. waarvoor matige belangstelling bestond. Opgevoerd werd „Hur Kind" van J. van Eekelen. De hee: G. van de Brink opende deze avond Het spel bracht ons ln een direc- teurswoning ener staalfabriek es wjj leerden deze directeur kennea i als een hardvochtig mens zowel voor zjjn personeel als kinderen, met als gevolg een staking in de fabriek, opgedrongen huwelijk en verboden verbintenissen. Op Kerst avond komt deze potentaat echter tot een beter inzicht. De fabriek gaat onder leiding van zoon Mm en compagnon beter, terwijl tevens diens huwelijksmoeilijkheden opge lost worden De ontroerende Inhoud van het stuk werd behoorlek voor het voetlicht gebracht. ONGEVAL Zaterdagavond gebeurde aan het kruispunt Hoevelaken een auto ongeval dat, gezien de omvang, toch nog vrij goed afliep. Omstreeks tien uur naderde met zeer grote snelheid een personenauto, waarin een tweetal dames en heren zaten, vanaf de betonweg het kruispunt Bij de bocht verloor de chauffeur de macht over het stuur en reed door de heining van de weg, Pas' seerde voorts op het nippertje de op het daar gelegen grasveldje staande lichtmast, reed de tweede heining omver eD kwam pas tot stiL stand voor het café van de heer V- Van de auto waren de voorzijde en de beide zijkanten totaal ver nield. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. De Rijkspolitie, welke er juist pa* trouilleerde, maakte proces-verbaal op, omdat de bestuurder geen rijbe wijs kon tonen. COLLECTE Bij de uitvoering van „Kunst na Arbeid" te Hoevelaken werd gecol lecteerd voor ouden van dagen. De opbrengst was 14.32. Burgerlijke Stand Overleden: Wuifert van Brum- melen, 75 jr., echtg. van G. Tlgge- laven. Geboren: Hendrika, d, v. H. W. van Ruitenbeek en H. van Zandber. gen.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2