Weinig interessante wedstrijd tussen HVC en Zaandijk „Pedaalridders" winnen in interclubstrijd Quick komt tegen de Zebra's met jonge spelers uit Verdediging der Amersfoorters prima in vorm Nieuwe beslissingen bereikt in biljartcompetitie Maandag 3 April 1950 (Van onze sportredacteur) HVC en Zaandijk speelden een van die weinig interessante wedstrijden, waarin de Zaankanters hun onmacht trachtten te camoufleren met veel (nutteloos) geren en getrap en HVC erg lauw de negentig minuten vol schopte. Zaandijk verkeert heel erg in de gevaarlijke zone en begon dus erg enthousiast. Dat liet de HVC-ers volkomen koud, want die hebben niets te win nen of te verliezen. Maar toen het vlak na de rust al 20 was, zagen de gasten in, dat ze een nederlaag gingen lijden. Een HVC-aanral op her doel van Zaandijk wordt beëindigd door de keeper van Zaandijk, die de bal nog net voor Prinsenhof (nummer 10) wegkaapt. Fraai doelpunt van Bartens Ze probeerden nog hardnekkig een wat beter resultaat te behalen en lieten zich verleiden tot ruwer spel waarop de scheidsrechter, die vreemde beslissingen nam, niet erg gelukkig reageerde Fraai voetbal is er. op een enkele uitzondering na, niet te zien ge weest Het plaatsen was aan beide zijden slecht. Zaandijk was over het algemeen iets sneller, maar de HVC-spelers hadden beter kijk op het spel. Ze stelden zich beter op en ze wisten, dat hun achterhoede prima in vorm was. De voorhoede was weer het slechtste deel van de ploeg. Barreveld. De Man en Prin senhof haalden geen voldoende. Bartens en Van de Broek combi neerde er aardig op los. hoewel de laatste vaak de „finishing touch" miste Overigens was het geen won der. dat beide doelpunten het werk van deze twee waren Er was weinig belangstelling voor deze wedstrijd. De Nationale Veld lopen deden de voetbalclubs klaar blijkelijk concurrentie aan Ook wa ren de weersomstandigheden niet gunstig. Er stond een zeer sterke wind van doel tot doel, die veel vat op de bal had In het begin van de eerste helft, toen Zaandijk nog erg enthousiast was, gebeurde het meer dan één keer, dat Brits gevaarlijke schoten te venverken kreeg en dat de tech nisch knaope Malestein zijn buren Van de Pol en Fröger móest bij springen Sleeking werd zelfs ge dwongen hot linker-gedeeltp van de defensie bij te springen Maar het hoge tempo van de Zaankanters wreekte zich alras en HVC kwam in de gelegenheid aanvallen te on dernemen. Die werden slecht afge werkt. omdat de voorhoede nu een maal niet zo geweldig was. Een en kele maal kwam er een goed schot, soms ten koste van corners. Het duurde tot een minuut voor rust. toen Bartons schitte- Voetbalstanden Derde klasse E Elinkwïjk 19 27 C D N. 18 29 D.W V. 18 26 Holland 18 25 Spartaan 18 23 B.V.C. 18 21 H V.C. 19 20 Baarn 16 19 A F C. 18 19 A P W.C. 18 17 U.V.V. 18 18 E.M M. 18 17 Alcm. Victr 18 16 Fortitudo 18 17 Volendam 17 14 Zeist 17 15 Zaandijk 17 14 Patria 17 11 Vr 'schaar 18 14 D.W S.V. 17 11 Rapidltas 18 7 B.F.C. 17 10 Vierde klasse J Vierde klassé K Donar 17 31 S.E.C. 18 27 Olympia 18 22 Voorwaarts 18 26 Quick 17 20 Maarssen 18 23 St, Boys 17 20 Amf. Boys 17 17 Laren 18 20 J.S.V. 17 15 Zebra's 18 18 Zw. Vooruit 17 14 Stichtse 17 16 L.V.V. 17 14 DE.V. 18 16 Kampong 17 13 Victoria 18 12 's Graveland 18 13 S.D.O. 17 10 V.VO.G. 17 12 PVC. 18 8 Vierde klasse L Utrecht 17 16 V.V.Y. 18 29 Saestum 18 14 Amsvorde 17 24 Brederodes 18 13 C V.V. 18 22 'R U.C. 18 12 Bameveld 18 20 Vreeswijk 18 11 Nyenrodcs 18 17 HVC II—EDO II De promotie-wedstrijd HVC II—EDO II. die op „Blrkhoven" werd gespeeld, elr.dlede in een 31 overwinning van onze stadgenoten. In dezelfde promotie-afdeling speelde De Spartaan II met 00 gelijk tegen Afgelaste wedstrijden Twee van de vier vastgestelde compe titie-wedstrijden van de Amersfoortse clubs werden afgelast. De wedstrijden Zw. VooruitAmersfoortse Boys en Zeist—APWC werden namelijk niet ge speeld. Advertentie (LM.) Hij beeft een „klapdoos" Shagdoos eo sigaretten- machine tegelijk. Maakt 'n mooie, gave sigaret, oèt goed van dikte eo stevig in de mond. Als je dan nog Mascotte-vloei gebruikt ben je hele maal klaar. Trouwens... Hoe je 't doet... wel Mascotte gaat-ie goed rend scoorde. Sleeking had de bal met een verre trap naar Van de Broek gedirigeerd. Deze zette afgemeten voor en Bartens schoot ineens hard laag in de hoek Cl0). Twee minuten na de hervatting was het weer raak. Toen speelde Bartens de bal voor de voeten van de naar binnen gekomen Van de Broek die inschoot (20). HVU vond die voorsprong klaar blijkelijk veilig en gunde Zaandijk wat meer gelegenheid om aanvallen op te bouwen. De achterhoede bleek echter niet te passeren. Zo verrassend en hard had de HVC-middenvoor Bartens de bal ingeschoten, dat de keeper van Zaandijk in het geheel niet kon reageren. (Archifoto) O Kampioenen in vijfde en zevende klasse 24 I In het kader van de Inter-club- wedstrjjden van de Wlelren Federa- j tie Midden-Nederland, hadden „Dc Pedaalridders" Zondagmorgen de sterke Utrechtse Wlelrenverenl-1 ging ,,De Volharding" op bezoek. Zowel van de zijde van het publiek als van de renners was de belang stelling zeer groot. Niet minder dan vijftig deelne mers, die over vijf categorieën ver deeld waren, nl. amateurs, nieuwe lingen, ongelicenteerden, junioren A en Junioren B, verschenen aan de start. Vooral in de Amateur-klasse ga ven de Amersfoorters de toon aan. Direct na het startsein ontwikkelde zich een felle strijd. Door de bijzon der straffe wind en het hoge tempo moesten spoedig enkele renners los sen. Na vijftien kilometer was een definitieve scheiding ontstaan. Aan de kop gingen de Amersfoorters Pol, MacLean en Van der Panne, teza men met de Utrechters Landzaat en Leur. Van der Panne kreeg in de derde ronde pech, doch de Junior D. van Wyk, die ook midden in de strijd was, stond spontaan zijn fiets af. Van der Panne had echter teveel t(jd verspeeld om nog een rol in de kopgroep te spelen. Bijzonder jam mer was dat MacLean en Van Leur met elkaar in botsing kwamen, waardoor de Utrechter de strijd on tijdig moest staken. Inmiddels wa ren Pol en Landzaat doorgegaan, doch in de laatste kilometers schud de Pol ook deze Utrechtse concur rent van zich af en ging als onbe dreigde winnaar over de eindstreep. Ondanks de ongunstige weersom standigheden was bijzonder hard gefietst. Pol legde de 65 km in de tijd van 1 uur en 42 minuten af. Van het tweede peloton dat in de groep der Amateurs was gevormd waren in de laatste ronde nog 9lechts drie renners overgebleven. De Amersfoorter Schotting won de spannende sprint en werd vijfde achter Landzaat (Volh.), MacLean (Ped.) en Van der Panne (Ped.). De Amersfoorters Hartsuiker en Veldman Jr.. die in de Nieuwelin gen klas se de getipte favorieten wa ren. reden een tactloze koers. Zij Heten drie Utrechters ongestoord weglopen, waardoor deze de eerste plaatsen konden bezetten. Van de Heuvel, die in een sprint zijn club genoot Hartsuiker versloeg, was de eerste Amersfoorter en bezette de vierde plaats. Van de ongelicenteerde renners vielen vooral de A-klassers Van Walsum en Bouwman op. De Utrechter Brandsen was echter reeds in de eerste ronde weggelo pen en bleef goed doorzetten, waar door hij als eerste werd geklasseerd. De Juniores-A wedstrijd was een zuiver Utrechtse aangelegenheid, temeer daar Van Wijk zijn flets aan Van der Panne had afgestaan en zo doende zijn kansen had verspeeld. In de Junioren-B klasse namen de Amersfoorters revanche. Valken burg toonde zich de beste en werd dan ook eerste. De tweede en derde plaats waren eveneens door Amers foorters bezet en wel door H. van Wjjk en A. van Walsum. Tweede Paasdag zullen „De Pe daalridders" hun traditionele eieren- rit verrijden, welke over lange af stand gaat en daarom ook reeds om negen uur gestart zal worden De uitslagen van Zondagmorgen wa. ren: Amateurs (85 km): 1. Pol (Ped.). tijd 1 uur 42 min.' 2. Landzaat (Volh.); 3. MacLean (Ped.); 4. Van der Panne (Ped. 5. Schotting (Ped.) 6. Vanu (Ped.) 7. Vermeulen (Volh.). Nieuwelingen (55 km): 1. Ver meulen (Volh.)/ 2. Woudenberg (Volh.); 3. Droppen (Volh.); 4. Van de Heuvel (Ped.): 5. Veldman Jr. (Ped.): 6. Vink (Volh.)/ 7. Gere- stein (Volh.); 8. ZInger (Volh Ongelicenteerden (55 km): 1. Brandsen (Volh.); 2. L. v. Walsum (Ped.) - 3. Ducaat (Volh.) 4. Bouw man (Ped.); 5. 't Veld (Volh.): 6. Vos (Volh.); 7 Van de Brug (Ped.)/ 8. Ouwerkerk (Red.); 9. Koelewqn (Ped.). Juniores A (15 km)1. v. Harten (Volh.); 2. Stekelenburg (Volh.); 3. Grevengoed (Volh.)' 4. Lonkhuizen (Volh.); 5. Klein (Volh.); 6. Berg (Ped.). Juniores B (15 km): 1. Valken burg IPed.); 2. H. v. Wijk (Ped.); 3. A. v. Walsum (Ped.). AMHC-dames lijdt 5-0 nederlaag De dames van AMHC hebben het in huif laatste wedstrijd, uit tegen het Rotterdamse MRHC, er niet zo best afgebracht. Hoewel wij wel op een nederlaag gerekend hadden, vielen de cijfers, waarmee verloren werd, (50) buiten de verwach tingen. Voor een deel was deze grote nederlaag te wijten aan het werkelijk zeer slechte veld in de polders van Laag Zestienhoven, voor een ander deel ook aan de vele invallers, die, hoe actief ook, toch uit de aard der zaak geen versterking vormden. Bovendien werd de opstelling geheel door el kaar gegooid, zodat bv. mej. v. d. Velde, rechtsback, op de midden- voorplaats terecht kwamen. Dit alles kwam het verband in het elf tal zeker niet ten goede; de voor hoede. waarin mej. mej. v. Sloten en mevr. Korthals Altes ontbraken, bleef ook in de nieuwe opstelling zeer zwak en was niet in staat de MRHC-achterhoede in ernstige mate te verontrusten, terwijl de verdediging van AMHC anders al tijd zo hecht en een groot struikel blok voor iedere voorhoede, nogal eens hiaten vertoonde, waarvan de soms zeer goed combinerende aan- valslinie van de thuisclub niet na liet te profiteren. Het viel in deze omstandigheden niet te verwonde ren. dat de Rotterdamse dames, gewend als zij zijn op hun eigen (slechte) vald te spelen, geduren de de hele wedstrijd een veldmeer- derheid bezaten, waaruit met re gelmatige tussenpozen vijf doel punten gescoord werden. Eén doel punt was van bijzonder mooie kwaliteit; het was afkomstig van de middenvoor van de Rotterdam mers, die een afgemeten voorzet in eens op haar stick nam en hard en onhoudbaar mej. van Wagensveld passeerde. De ruststand was 30. Door dit resultaat zullen onze stadgenoten waarschijnlijk enige plaatsen zakken op de ranglijst en de zesde plaats gaan innemen. Geheel zeker is dit op het ogen blik nog niet, omdat nog niet elftallen in deze afdeling zijn uit gespeeld. De heren-reserves deden het beter dan hun clubgenoten en wonnen in Utrecht op duidelijke wijze van Kampong IV, dat vrij zeker degradatiewedstrijden zal In de dertiende en voorlaatste ronde van de biljartcompetitie van het district ..Eemland" zijn Leusder kwartier III en Animo II kampioen geworden. In de andere klassen duurt de strijd nog onverminderd voort. Vooral in de eerste klasse libre wordt dit seizoen wel een bijzonder spannende strijd om de hoogste titel geleverd. ..Leusderkwartier" heeft de beste papieren. Niet alleen om de twee punten voorsprong, doch de uitwedstrijd tegen Zonneheuvel is. althans op papier, minder zwaar dan de uitwedstrijd tegen Poedel uit Nijkerk, waar „Metropole", de twee de kanshebber in deze klasse, de strijd tegen aan moet binden. Dat het Soester team op ..eigen terrein" echter ook een kwade tegenstander is. ondervond „Metropole". die met een -acht nul nederlaag huiswaarts werd gestuurd Dinsdagavond wor. den beide partijen gespeeld. Dat het dan zal spannen behoeft waarschijn lijk geen betoog. In de tweede klasse libre heeft Thcomien de titel voor het grijpen. Wanneer de Amersfoorters Maan dagavond de uitwedstrijd tegen Ver gulde Wagen III tot een gelijk spel weten te brengen of natuurlijk Min nen. dan behoeven zij niet eens meer af te wachten wat O.D.L uit Baarn Woensdagavond tegen Nieuwe Kei zal doen. De Amersfoorters zullen verstandig doen wanneer zij hun lot in eigen handen nemen, want de kans dat het Baarnse team de volle winst uit hun wedstrijd zal weten te halen is zeer groot. Middelwijk uit Soest kan de titel in de derde klasse bijna niet meer ontgaan. De laatste loodjes zullen voor de Soesters echter zwaar we gen, want zij moeten naar Metro pole II, die zelf nog een kans heeft. De Amersfoorters moeten met min stens 71 winnen, willen zij kampioen worden. Vergulde Wagen IV heeft de op mars goed voortgezet. Ook dit team heeft nog een lastige laatste wed strijd. Maandagavond zal in Café Zonneheuvel" te Soest de strijd in de vierde klasse beslist worden in de wedstrijd Zonneheuvel II contra Vergulde Wagen IV. De Soesters kunnen als eerste eindigen, doch dan moeten zij eveneens met 71 winnen. Leusderkwartier III. die zelf een acht nul overwinning tegen K.O.T. II behaalde en daarmede zijn kans aanmerkelijk verbeterde kreeg de titel kampioen vijfde klasse, door dat de rivaal Theomien II het in de uitwedstrijd tegen Ons Genoegen IV in Baarn niet verder dan een 71 nederlaag kon brengen. Vergulde Wagen V al Maan dagavond wel kampioen in de zesde klasse libre worden, want dit team mag zelfs met 62 verliezen en kan dan nog de vlag heisen. Op eigen terrein zal de uitslag in de wedstrijd tegen Zonneheuvel m echter onge twijfeld beter worden dan een 62 nederlaag. In de zevende klasse werd Animo II. die vrijwel de gehele competitie de leiding had. kampioen. door een 26 overwinning op Schouw III. Al met al krijgt deze Interessante biljartcompetitie a.s. Donderdag avond zijn beslag, want dan zullen de laatste wedstrijden worden ge speeld. De standen zijn thans als volgt: Cadre-klasse Gouden Ploeg 8 31 Vergulde Wagen 8 Centraal 8 17 Eerste klasse libre Tweede klasse libre Leusderkw 13 73 Theomien 13 71 Metropole 13 71 ODL 13 66 Verg W n 13 58 Centraal II 13 58 Zonneheuvel 13 55 Soesterkw 13 58 Poedel 13 54 Ons Gen. III 13 55 Ons Gen II 13 51 Verg Wag III 13 47 Gouden PI. II 13 31 Nieuwe Kei 13 31 Ons Gen. I 13 23 Leusderkw. II 13 30 Derde klasse Middelwijk Metropole II Centraal III ODL II Animo Goud. PI Hl KOT DOS Vijfde klasse Leusderkw 111 Theomien n ODL III Metropole TV Ons Gen. TV ROT II DOS n Middelwijk H libre Vierde klasse libre 13 71 Verg Wag IV 11 60 13 66 Zonneheuv. II 11 55 13 62 Metropole ITI 11 48 13 62 Nieuwe Kei II 11 4! 13 49 Schouw 11 40 13 37 Poedel II 11 34 13 36 Soesterkw. n 11 32 13 33 libre Zesde klasse libre 13 67 Verg Wag. V 13 70 13 53 Poedel III 13 63 13 53 Mctrpole V 13 58 13 52 Zonneh III 13 58 13 52 Leusderkw IV 13 55 12 50 Middelw III 13 39 12 42 Soesterkw III 13 37 13 39 Centraal TV 13 36 Zevende kl. libre Zonneh IV 13 48 Animo II 13 78 Leusderkw V 12 46 ODL TV 12 55 Soesterkw IV 13 46 KOT III 13 51 Schouw III 12 28 Schouw II 12 48 Ronde van Vlaanderen voor Magni WETTF.REN. Bij zeer harde wind zijn Zondagmorgen 150 ren ners gestart voor de 34e Ronde van Vlaanderen. Te Renaix reed de Italiaan Magni zich los, spoedig gevolgd door Van Est, en daarna door Blomme en Decorte. Te Sottegem waren de Italiaan en de Neder- dcrlander, die elkaar goed aflos ten, ver uitgelopen. Onze landge noot kon Magni echter niet bij houden en te Grammont, waar hij met een vertraging van 65 minu ten op het tijdschema passeerde, had de Italiaan 5 minuten voor sprong op een groep van 8 ren ners. Te Denderleeuw reed hij nog steeds alleen aan kop, te Aalst lag hij ruim 3 minuten voor en al hoewel de Belg Schotte verwoed achter hem aanjoeg, kon hij Mag ni toch niet inhalen. In 8 uur 15 minuten, met 2 minuten 6 sec. voorsprong op de Belg, ging Mag ni als eerste over de eindstreep. Van Est werd zestiende op 19 min. 30 sec. Over 't Net III in tweede klasse De beslissingswedstrijd tussen Over 't Net 3 en Noack 1 om een plaats in de tweede klasse bracht niet die spanning, die dezelfde wed strijd de week daarvoor nog had ge bracht. Was toen de krachtsverhou ding goed weergegeven in de uit slag 55. nu was Over 't Net over wegend sterker, al is zijn 81 zege wel wat geflatteerd. Voor Over 't Net bleven Smit en Bremmers' on geslagen, Birkhoff verloor alleen van Kattenberg die aldus de eer voor Noack redde. Door deze over winning zal Over t Net 3 dus vol gend jaar in de tweede klasse uit komen Noack kreeg nog een kans in de herkansingsrondc: in een halve competitie van vier teams krijgt de winnaar ook nog, een plaats in de tweede klasse. De eerste wedstrijd van Noack. tegen Zeist 3. liet ech ter de kansen der Amersfoorters reeds aanmerkelijk dalen, daar zij op onfortuinlijke wijze met 46 verloren. Onfortuinlijk, want in ver scheidene partijen behaalde Zeist de kleinst mogelijke overwinning. Het was de eindspurt, het tot het laatst vechten om ieder punt. dat hier tel kens de doorslag gaf ten gunste van Zeist. Van Eist zorgde voor twee der Amersfoortse winstpunten Katten berg voor één. terwijl Van Eist en Post de dubbel wonnen De Amersfoortse vierde klasse kampioenen hebben het ook in de herkansingsronden niet tot succes sen kunnen brengen, zodat alle drie. Noack 3. Over 't Net 7 en Meursing 1. ook volgend jaar in de vierde klasse zullen blijven uitkomen. moeten spelen. AMHC II, dat hier mee zijn laatste wedstrijd speelde, is nu weer enige plaatsen opge klommen en neemt nu de 4e plaats in. wat waarschijnlijk ook wel de definitieve plaats zal worden. Verder werd nog gespeeld: Kam pong V—AMHC III 0—1. DOS—MIA 2—2 Zaterdag trok MIA naar Westbrock om de strijd aan te bihden tegen DOS. Een harde wind stond van korf tot korf. DOS verkoos aan te vallen met de wind ln de rug en wist dit voordcel goed uit te buiten. Geholpen door foutjes in de MIA-verdediging bracht DOS de stand op 20. waarin voor de rust geen verandering meer kwam. MIA was geenszins ccn geslagen club en trok weer voordeel uit de wind. Tweemaal werd de vijandelijke korf ge vonden Het 2—2 gelijk spel gaf dc ver houding goed weer. De reserves moesten het onderspit delven tegen DOS 2. ZIJ verloren met 0—4. Scherm wedstrij den te Amsterdam AMSTERDAM In het hoofd- bureau van politie te Amsterdam zijn Zondag nationale schermwcd- strijden genouden, waarvoor on geveer 90 deelnemers(-sters) had den ingeschreven. Onder hen be vonden zich de kampioen sabel Kuypers uit Den Haag, die op nieuw winnaar werd, mevr. De Vries uit Den Haag, kampioene van Nederland floret, die na bar rage met mej. A. Segreve de eer ste prijs won en de veelbeloven de 20-jarige Engelberts jr., die in personeel sabel achter de drie Ha genaars Kuypers, Ter Weer on Van Uden als eerste. Amsterdam mer vierde werd. DAMES Floret (personeel) 1. mevr. A dc Vries. Den Haag. na barrage 9 gew partijen; 2 mej A Secreve. Der. Haag. 9 gew. partijen plus do stijlprijs; 3. mevr. Van Rcnen.de Sta. Utrecht. 1 gew. partijen. HEREN (personeel) 1 Van Es. Den Haag. 7 gew pr/tjjen; 2 Wagemans. Den Haag. 5 gew. part.; 3. v. d Vuurs:. A'dam. 4 gew partijen; Stijlprijs: Slljr.ders. Amsterdam. Degen (personeel) 1 Dwinger A'dam. 7 gew partijen; 2. Potma. A'dam. 5 gew. partijen; 3 v Siritcn. A'dam. 5 gew. partijen. Sabel, eerste klasse (personeel) 1 Kuypers. Den Haag. 10 gew part 2. Ter Weer. Den Haag 9 gew. part 3 Van Uden. Den Haag. 8 gew. part. Sabel, tweede klasse (personeel) 1. Roos. Den Haag. 9 gew partijen; 2. Bcyderwaller. Utrecht. 8 gew. part 3. Erades Der. Hang. 8 gew. partijen. Equipe sabel 1. Pa ratio ct Rcpostc. Dcn Haag. 22 gew. partijen; 2. Vrije Wapenbroeders. Den Haag. 20 gew nTtiJen; 3 A P.G.S., A'dam. 19 gew. partijen 4 D Artagnan. Utrecht. 18 gew partijen. DELFTSE STUDENTEN OFFICIEUS RUGBY-KAMPIOEN DELFT De finale om de Van Broekhuizenbekcr. waar het onoffi cieel rugbykampioenschap van Ne derland aan vet bonden is. werd ge speeld tussen Het Goo: en de Delft, se studenten rugbyclub. De Delftenaren wonnen met 6-3. Eerst laat in tweede helft van wedstrijd redden Amersfoorters de eer Quick probeerde evenals vorige week verschillende jonge spelers, mede omdat Cesar. De Jong. Ntfcnhuis, Tuinhof dc Moed en Dc Groot niet van de partij waren. Slecht is er door deze jonge spelers niet gespeeld, rUP voor dc 4c klasse van de KNVB zijn ze nog niet. Vooral aan routine ont breekt het deze spelers, terwijl hun incasseervcrmogen nog te gering is. Poort, breekt zich door de verdedi ging en een hard schot komt via de binnenkant van de lat voor de voe ten van linksbinnen Schouten, die hard inschiet (01). Quick valt nu ook heftig aan, maar het doorzettingsvermogen ont breekt in de jeugdige voorhoede, waarvan de spelers tezamen de 100 jaar lang niet halen. Verder zet de geroutineerde Zebra-verdediging de Doelman Van Loon verricht goed werk Na de toss blijkt, dat Quick de eerste helft met de wind mee mag spelen. Reeds na twee minuten heeft de Zebra's (welke ploeg hoofdzakelijk uit oude, geroutineer de spelers bestaat) succes De ge vaarlijke man in de voorhoede, R. Op het Schiedamse Boshoek-ter- rein ontmoetten elkaar Zaterdag middag de elftallen van SPSV en APSV. Beide elftallen werden in hun district kampioen van de voetbalcompetitie der Politle- sportbond en spelen nu met Am sterdam wedstrijden voor de fi nale van het kampioenschap van Nederland. De eerste wedstrijd tegen de Amsterdamse politie verloor Schiedam. Ook Zaterdag- herdenkt. middag konden de mannen van Hermandad uit de Maasstad het niet bolwerken tegen Amersfoort. Nadat de rust met een 11 ge lijke stand was ingegaan, toonde de tweede helft een duidelijk overwicht van de gasten, dat werd Uitgedrukt in 'n 4—2 eind stand. Voor de aanvang van de wedstrijd overhandigde Amers foort bloemen aan SPSV, dat de zer dagen het dertigjarig bestaan buitenspelval open. waarin de Quick-midvoor Smits herhaaldelijk loopt. Na 25 minuten spelen geeft de Quick-rechtsbuiten De Graaf een hoge voorzet, welke echter te zacht door F. Hcndrikx wordt ingekopt, zodat de Zebra-doelman M Cohen redding kan brengen Hij gooit de bal naar zijn rechtshalf, die snel doorloopt en hard op het Quick-doel schiet. Via de paal en de vuist van doelman Van Loon, die we de beste speler van Quick vonden, wordt ook dit gevaar bezworen. In deze perio de blijkt wel dat de drie gebroedera Poort bij de Zebra's in uitstekende vorm zijn Vooral rechtsbinnen R Poort is zeer gevaarlijk De Zebra's zijn nu sterker. Het verband in deze ploeg is beter dan van Quick. Verschillende aanvallen worden opgezet, maar ze leveren, geen doelpunt op. mede dank zij het/ uitstekende doelverdedigen van Van Loon. Na de rust. met de wind mee. ziin de Zebra's sterk in de aanval De rechtsbuiten krijgt de bal, hij geeft door naar R. Poort, die hard in schiet Dit schot wordt Drachtig door doelman Van Loon gestopt. In de Quick-achterhoede klopt het niet. Weer krijgt de vrijstaande rechtbuitcn de bal Hij plaatst naar de volkomen ongedekte Poort die listig in de uiterste hoek van het Quick-doel schiet. De Zebra's aan hang juicht reeds, maar te vroeg, want met een pracht duik redt doelman Van Loon en bemachtigt de bal. Dit is echter uitstel van executie Weer volgt een aanval van de Ze bra's. Linksbinnen R. Poort krijgt de bal voor de voeten. Hii passeert de Quick-back Van de Brink en scoort hard via de paal (02). Herhaaldelijk wordt het Quick- doel nu belaagd maar doelman Van Loon is ongenaakbaar. Als de back Van de Brink de Zebra-soeler Poort weer vrij laat, komt deze alleen voor doelman Van Loon en zijn schot via de lat is onhoudbaar (0-3). Quick gaat nu volledig op de aan val spelen, hetgeen na een half uur spelen succes oplevert. Rechtsbuiten Blom (die ons in de voorhoede het meest kon bekoren) krijgt een bal aangegeven en plaatst hoog voor het doel Doelman M Cohen stompt naar de bal maar mist en F. Hen- drikx kan inkoppen (13>. Ondanks de aanvallen, die Quick nog onderneemt, worden er geen doelpunten gescoord. Dc keeper van De Zebra's is hier bezig een bal over de lat te wer ken. De jeugdige Quick-speler, op de voorgrond, kijkt gespan nen toe. (Archifoto). D. Siem Jr. wint cross van de Vuursche (Van onze medewerkster voor de paardensport) Dc 21 deelnemers, die zich voor de Cross van de Vuursche hadden opgege ven. een traditionele wedstrijd van de Gooische Jachtvcreniging, «varen ver plicht eerst in de ochtenduren een Jacht achter de meute der K.N.J.V tc rijden. De meer was bij het St Jnnskerkhof van Laren. Bil prachtig voorjaarsweer verzamelden zich daar Zaterdagochtend ccn groot aantal ruiters en amazone's. en nadat flcldmastcr Siem enige aan wijzingen gegeven had, ging men op weg. Er werd via dc weilanden achter de Heidebloem, waar enige hekken en sloten overwonnen moesten worden, de Wildenburg, de bossen van de Hooge Vuursche en dc Domlaen naar het Pluis- meer gereden, waar dc vos in ccn boom zijn heil'had gezocht en al spoe dig dc kill plaats vond. Nadat paarden en ruiters wat verzorgd en uitgerust waren, volgde de cross die door beide secretarissen der Gooische Jnchtver.: de heren Van Ommen van Guylik en Pot was uitgezocht en waarin alle mogelijke hindernissen voorkwamen. Het parcours was 3000 m lang en de hindernissen waren niet hoger dan 90 cm. Maar men moest wel over ccn goed geoefend en gehoorzaam paard beschikken om ze alle zonder weigeren te overwinnen De cross liep afwisselend door bospercelen en over wellanden. Dc organisatie sloot als een bus. zodat reeds spoedig nadat de laatste ruiter binnen was. dc uitslag berekend was De eerste prijs benevens de Wissel- beker van de Vuursche werd gewonnen door dc heer Slem Jr met Flrefcct in 6 minuten 23 1/5 sec.; 2de prijs, benevens de beker voor het bestgeplaatste ma- negepaard: mej. Van Kalmthout met Tanja. 6.29 2 5 3de: de heer Koster met Fernandel 7.03 1/5. 4de de heer Van der Heijden met Frontier: 7.08 3,5; 5de dc heer drs Nljssen met Patrick 7.13 2/5. Olympische zomerspelen in December MELBOURNE Sir Frank Beaurepaire. voorzitter van het or ganisatiecomité voor de Olympi sche Spelen van 1956 die te Mel bourne zullen worden gehouden, heeft bekend gemaakt dat de com missie besloten heeft, aan te beve len het cricket-stadion van Mel bourne als arena Verder is Decem ber voorlopig aangehouden als maand voor de spelen. Fausto Coppi slaat Barfali ROME Fausto Coppi heeft de 8e ronde vna Reggio (Calabrie) ge wonnen met ruim 4 minuten voor sprong op ziin eeuwige rivaal Gino B%rtali. Hij deed over de 242 km 7 uur 16 min. 22 sec.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 5